PFAFF Se/leo? PRACHTKEUZE AU BON MARCHÉ BOUWLAND HET ADRES N. V. CORONAE Stavenisse. Oud-Vossemeer. utverkooping. eene groote partij iwe Houtwaren. De ondergeteekende waarschuwt eder om te handelen OOST VAN ZUIJEN te ihtingen geeft Th. BOOT te Tholen. Verkooping te Poortvliet. dagmeisje Bontkragen, Moffen en bontgarneeringen Najaarsschouwing in het waterschap Poortvliet. De najaarsschouwing op Heulen, Slooten, enz. zal plaats hebben op MAANDAG 2 NO VEMBER 1925. Publieke Verkooping Meubelen en Huisraad Dames-handwerken Het is van algemeene bekendheid dat onze sorteeringen groot zijn. Prijzen scherp concurreerend. in Hemden, Dassen, Sjaals, Handschoenen, Truien, Wollen vesten Ondergoederen van de fa. Jansen Tilanus Doodelijk ongeluk. Zegge, nabij Roosendaal, heeft een ernstige ding plaats gehad tnsschen 'n Trachtauto trein, waarbij de 15-jarige voermans- de B. uil Roosendaal om het leven kwam. Dabij Zegge is de bewaking van den leg, ondanks het drukke verkeer op dat opgeheven. Tak, die met een vrachtauto een geregelde oding tusschen Roosendaal en Oudenbosch houdt, reed te ongeveer 3 uur uit de ricli- Roosendaal over den overweg, juist toen de trein, die op dat tijdstip passeert voorbij Het achterste gedeelte van de vrachtauto door de machine gegrepen en vernield. 5-jarige voerinansknecht de Bruijn nit sudaal die achter op de „klep" van den gezeten was, werd met een gedeelte der iserie gegrepen en een 40 M. verder met smak op 't spoorpad neergeworpen. De ukkige bekwam een beenbreuk en was bijna dood. De auto, waarvan de carrosserie vernield was, werd een 25 M. ver weg bard. Wonder boven wouder kwam de isn Tak er zonder eenig letsel af. De laatste 'e zich onmiddellijk naar de plaats des doch zonk daar, tengevolge van den bewusteloos ineen. den trein, die onmiddellijk stopte, bevond toevallig een R.K. Geestelijke, die't onge- slachtoffer de H. Absolutie gaf. lijk van d,e-jeugdige de B. werd den avond naar het St. Èlisabethsgasthuis te nbosch vervoerd. den auto werd door de politie beslag gelegd, oorzaak van de aanrijding schijnt te ziju elemmerde uitzicht op de spoorbaan. Voer- fak verklaarde voorts dat hij door het felle ht werd verblind en den trein daardoor bemerkte. trein reed, hoewel het- hier, door 't ge en vaak drukke verkeer een uiterst ge- |ke overweg geldt, met onverminderde snel- en gaf evenmin signaleö. T. verklaarde dat iterieele schade aan den auto en vervoerde len ongeveer f 3000 bedraagt. Een goede wenk. verkeersinspectie iu Zeeland schrijft ige dagen heeft ons do wind weer om onze getoeterd, zoodat alle andere geluiden erdoor smd worden. Ieder fietser heeft ondervonden, ij hierdoor heel dikwijls niet bemerkte, dat en auto van achteren naderde en hem wilde ren. e autobestuurder weet uil ervaring, dat als langdurige signalen een hem vooruitrijdend wil passeeren, deze hein door den wind niet fehoord, en een plotselinge zwenking maakt, s zelfs plotseling de geheele weg oversteekt, een aanrijding niet is te voorkomen, of hij aar net aan het govaar ontsnapt, dit te voorkomen, zou het van groot belang s een vooruitrijdend woggebruiker bet tot ite aannam, even door een teeken met de e kennen gaf, dat hij de signalen van den heeft gehoord en begrepen heeft, dat deze ril passeeren. ongelukken kunden zoo voorkomen worden, wordt de veiligheid op den weg zeer vergroot, s deze gewoonte snel burgerrecht verkrijgen, het richting aangeven bij het nemen van e.d. Doodelijk verwond. lens de feestelijkheden ter gelegen- an de installatie van den burgemeester feenendaal is een twist ontstaan, )ij een der vechtenden op verschi- plaatsen met een mes werd gestoken, 'olge waarvan hij is overleden. Inbraak en diefstal. Bij een winkelier te Tegelen werd Zaterdagavond ingebroken. De inbreker dwong met de revolver in de hand den bewoner de plaats aan te wijzen waar het geld verborgen was. iiij nam geld en kostbaarheden mede ter waarde van meer dan f 1000. Een ingesloten veldwachter. Toen Woensdag een celwagen van het huis van bewaring bij het politiebureau Raampoort te Amsterdam voorreed om een arrestant die voor de instructie was geweest terug te brengen en de veldwachter zich even in den wagen begaf, sloeg eens klaps de deur dicht. Daar bij den sleutel in den zak had, kon men hem niet be vrijden en moest de wagen naar het huis van bewaring worden gebracht om door middel van een reserve-sleutel te worden geopend. Gedurende dien tijd was de man een gevangene tegen wil en dank. Vreemdsoortige vervalsching. In Amerika heerscht onder de vlinder verzamelaars een geweldige beroering; men heeft er een fabriekje ontdekt, dat bestond van het vervalschen vanvlinders. De vleugels van een echten vlinder werden met een dunne laag kleefstof bespoten, waarop men met fijn poeder de gewenschte kleuren aanbracht. Vooral met zeldzame exemplaren werd goed geld verdiend en men schiep ook de noodige variëteiten, waarvan moeder natuur niets wist. Na tuurlijk handelde men vooral met amateur verzamelaars; een dezer, de kooper van een exemplaar met zwarte vleugels, waar over iu het midden een roode band liep, die weer prachtige blauwe vlekken ver toonde, vertrouwde al deze schoonheid ten slotte niet en ging de zaak met het vergrootglas bekijken. Met het gevolg, dat thans de Amerikaansche politie deze zaak, en de verzamelaars hun vlinders onder zoeken. Winter. Deze week is de temperatuur sterk gedaald. In Engeland was het opeens volslagen winter, want de thermometer wees '17 graden vorst aan. In Duitschland woedde een hevige sneeuwstorm. Storm boven New York. Gedurende 16 uur woedde rond New York een storm, waarvan de snelheid zelden daalde beneden 60 mijl per uur en welke gedurende den namiddag een snelheid bereikte van 78 mijlen. Het was de koudste 10 Oct., welke ooit is geno teerd. De temperatuur in de City daalde beneden 34 gr., terwijl een laag sneeuw is gevallen in Noord New York. In ge heel Nieuw-Engeiand waren de meren dicht gevroren en het ijs is dik genoeg om er op te kunnen schaatsen rijden. De storm is oorzaak geweest van den dood van vijf personen, terwijl 19 zijn gewond in de stad, door de aanraking van gebroken electrische draden, of door neervallende boomen en losgerukte stukken van huizen. Enkele personen zijn in de rivier ge waaid. Honderden kleine booten zijn om geslagen of vernield. Een sleep van 22 zolderschuiten op de Hudson is uiteen ge slagen. De golyen van de beneden Hudson waren tot '15 voet hoog. De oudste menschen kunnen zich een dergelijken storm niet herinneren. In en rond New York zijn duizenden boomen omgewaaid, terwijl het geheele electrische licbtnet en de telefoon groote schade hebben geleden. Stukken van lichtreclame-installaties en vensterglas, zelfs uitstekende gedeelten van gebouwen werden door de straten geblazen, waar door verscheidene menschen werden ge wond. In enkele gévallen zijn zelfs de bovenstukken van de auto's van de chas sis gelicht door de kracht van den wind. Op een gewoonlijk druk punt in de Jef- ferson Markt werd in de 61h Avenue een deel van de kroonlijst van een paar ge bouwen afgerukt. Gelukkig werd niemand gewond. De binnen komende oceaaustoomers hadden veel te lijden van den storm, terwijl enkele uitgaande booten werden opgehouden door de vrees, dat er te veel schepen.tegelijk in de haven zouden zijn. De »Belgenland" van de Red Star Line werd tegen een dok geslingerd door den wind en kon zich eerst na een uur vrij maken. Hierdoor werd het vertrek van het schip vertraagd. Een ander schip, de „Cameronia" meldde des nachts, dat het trachtte bijstand te verleenen aan een onbekend schip, 200 mijlen van het licht schip „Est Mantucket" verwijderd, dat noodseinen had gegeven. Een schip van de kustwacht met 8 koppen aan boord dreef zonder steenkool, 100 mijl van de kust van Massachusetts. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 916 October 1925. Gehuwd J. JaoseD, wonende te Poortvliet, en S. A. P. de Rijke te Thoien. A. J. van den Berge en G. J. Zachariasse, beideD woDende te TholeD. OverledenC. M. Overbeeke jd„ oud 16 maanden. KERKNIEUWS. PREDIKBEDKTEN Zondag 18 Oct. Tholen. 'Ned. Herv. Kerk voorin. 9.30 ds. Dateraa (Oogst- preekj en nam. 2 oor ds. Moerman. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur c»Dd. Nanta te Alphen-a/d Rijn. Oud Geref. Gein. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag IS October des avonds half zes ds. Lolcama le Bergen op Zoom. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorro. 9,30 en nam. 2 uur ds. Verschoor. (Voorm. Bed. H. Avondmaal.) Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 oor ds. Bouma (Oogstcollecle) en 'a avonds 6 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 nar ds. Datema. (Voorber. H. Avondmaal.) Ond Ger, Gem., voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 unr leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leesdienst en nam. 2 unr ds. Oskam (Bed. H. Avondmaal.) Oud Geref. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avonds 5 30 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Moerman en nam. 2 oor Oud Geref. Gem, voorm. 9.30, nam. 2 unr en 's avonds 5.30 uur leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 de. Oskam en nam. 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 eu avonds 5 uur leeskerk. i Ned. Herv. Kerk voorm. 9.80 ds. Van Doorn en nam. 2 uur leeskerk. Geref. kerk voorm. 9.30 en nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 on 's avonds 6 uur leeskerk. St-Phillpsland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 3.30 uur d9. van Linschoten. Chr. Ger. Gem. voorm. 9 uur, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur ds. Boone. Fruitveiling te Tholen op 14 Oct. per K.G. Goud-Reinetten le soort vanaf 15 tot 22 cent. id. 2e n 10 16 id. 3e J! 7» 8 11 Ermgaarde le 13 19 id. 2e n J» 7 11 id. 3e 8 Zure Bellefleur le 17 26 id. 2e n n 12 13 id. 3e n n 6 n 9 n Campagner zoete ie n 2 L id. 2e 13 id. 3e 8 Grauwzoete le 22 Zoete Bellefleur le 17 Zoete appels le 13 Rembour Montier ie 9 10 Lanes Prins Al bert le 11 Paradijszuur le n 21 Huismanszoet 3e 7 Zoete Ganzevellen 2e 18 Court Pendu le 19 Nouveau Poiteau le 30 41 Beurre Clairgeau le 57 Duch. d' Angouleine le 48 68 id. 2e 42 Doyenne de Comice le 87 95 Zure Mispels n 19 V 21 n MARKTBERICHTEN. THOLEN, 16 Oct. 1925. Noteering te Tholen. Boerenboter f 1.30 per pond. Roomboter f 1.35 Eiereu 9 cent per stuk. Noteering te Middelburg, 15 Oct. Boerenboter (part. prijs) f 1.3 0 Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Oct. Graden C. Zaterdag 10 12, Zondag 11 12, Maandag 12 12,2 Dinsdag 13 12, Woeusdag 14 11. Donderdag 15 10, Vrijdag 16 9,2 ioo de Heere wil hoopt geliefde Vader, Behuwd- Grootvader 14 33058 fILLEM STEENP00RTE, 17 October a.s. zijn 90sten oortedag te gedeuken. Zijn dankbare Kinderen, huwd- en Kleinkinderen, 'oortvliet, 15 October 1925. mede betuig ik mijn harte- dank aan allen, zoo van hier irs, die blijk van belangstelling op mijn 80e geboortedag. Maartensdijk, Oct. 1925. MEEUWIS VAN AS. Denrwaarder M. C. VAN KER te Tholen zal, ten ver- vao den heer G. H. VAN houthandelaar te Rotterdam, erdag 17 October 1925, des ldags 10 uur, aan de Haven )LEN publiek verkoopen 17 33056 lisse. 12 33041 Notaris D. VAN DE VELDE te Tholeo zal, ten verzoeke van Jonk- vrouwe W. C. DECASEMBROOT te 's-Gravenhage, op Woensdag 21 October 1925, 'a voormiddags 11 nor in de herberg van D. W. KE8TELOO en 's na- middags 2 unr in de herberg van P. GEENE in het openbaar verknopen 8 Hectaren 51 aren 60 centiaren (21 Genieten 211 Roeden) te POORTVLIET in Stoofhoek en Klapshoek, in pacht bij den Heer E. NOOM landbouwer aldaar tot oogst 1926. 31 33032 In 18 koopen en combinatiën. Notitiën met kaart zijn verkrijgbaar. Voor direct gevraagd een bij Mej. M. S. CORNELISSE-Biaas, Kerkstraat. 7 33050 NAAIMACHINE, de fijnste. 12 Groote keuze, 32453 PFAFF NAAIMACHINEMAGAZIJN Steenbergsche Straat 33, BERGEN OP ZOOM. voor verschillende soorten tegen voordeelige prijzen, is C. A. VAN SPLUNTER, v/h J. C. Gelderblom, 33057 15 Kerkstraat, THOLEN. N.B. Met het oog op de groole noodzakelijkheid van een onbelem merde toestrooojiug van het water naar het stoomgemaal, worden de eigenaars en gebruikers van gronden er toch uitdrukkelijk op gewezen, dat de sloolea en andere afwaterings middelen, langs wegen en dijken gelegen, van riet en alle onkruid moeten gezuiverd zijn. Het uit komend vuil moet onmiddellijk van den weg worden verwijderd. Indien bij de schouwing mocht bevonden worden, dat een en ander niet be hoorlijk i9 geschied, zal hiervan tegen de nalatigen proces-verbaal worden opgemaakt, ingevolge art. 24 van het reglement van politie. 34 33054 Pe Deurwaarder M. C. VAN ELSüCKER te Tholen zal, ten ver zoeke van Mej. de weduwe M. Reijn- houdt aldaar, op Vrijdag 23 October 1925, des uamiddags 3 uur in de herberg van M. van Noort publiek verkoopen als: 2 veerenbedden, 2 kasten, tafels, stoelen, spiegels, kachels, schilderijen, vogelkooien, bloempotten, glas- en aardewerk. Zindelijke goederen kannen worden bijgebracht, waarvau opgave te doen ten kantore van voornoemden Deur waarder. 24 33055 Zuivelstraat 35, BERGEN OP ZOOM, 3498 ovej het Postkantoor. 12 Het adres voor alle geneesmiddelen Verband- en Verplegingsartikelen Homoöpatische Geneesmiddelen van Dr. Wilmar Schwabe. ONTVANGEN een nieuwe en mooie collectie Prijzen billijk. Aanbevelend, 12 9229 Gez. BAGGERMAN, LIEVEVROUWESTRAAT 52 B BERGEN OP ZOOM. Per 3 stuks extra korting Wij reizen niet, zoodat onze 32997 prijzen beslist lager zijn 54 KORTEMEESTRAAT - BERGEN OP ZOOM

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1925 | | pagina 3