Zenuw tabletten Mijnhardt Ruwe, Schrale Handen geneest men met PUROL De lotgevallen van Staakbeen en Duimpie. Doodelijk ongeval. vier zoo op een onderonsjp, waarin meu elkaar wel vriendendiensten kan bewijzen. De voorzitter gaat heelemaal mee met het denkbeeld van den heer Carels om deze zaak aan te houden, waartoe wordt besloten. In de begrooting over 1925 wordt door af- en overschrijving eene wijziging aangebracht. Op het verzoek vau G. EJage tot het rooien van een boom, loebehooreude aan de gemeente teneinde door de sloot een dam te kunnen leggen, wordt gunstig beschikt, mits door verzoeker behalve het rooiloo", f 10 recognitie betaald wordt. [q verband met de aanschaffing en ingebruik neming eener lijkkoets zal een nieuwe en her ziene verordening op de begrafenisrechlen gelden. De rechten tot begraveu zouden aanvankelijk in 2 klassen worden verdeeld, maar ingevolge de overwegingswaardige wenken van den heer Carels, hebben Burg. en Wëtb. drie klassen ontworpen. Klasse A omvattende het begraven in eigen graven bedraagt f 4 voor kinderen beneden het jaar, van 112 jaar f 8 eu daar boven f 16voor] het gebruik van de lijkkoets wordt gerekend binnen de gemeente f 9, en van een andere gemeente hier wordende begraven f 10. Klasse B zilfde catcgoriën f2, f4 en f8; voor de lijkkoets f 6 en van een andere gemeente f 8. Klasse C achtereenvolgens f 1, f 2, eu f 3 en voor de lijkkoets f3 en f8. Voor bet begraven buiten de gewone uren wordt f 1 meer gcrekeud. Het plaatsen van een paaltje kost f 5 en van een gedenksteen f 15, terwijl de aankoop van een eigen graf f 20 en bet overboeken f 3 bedraagt. Op de vraag vau den heer Elenbaas wie tot de onderscheidene klassen behoort, zegt de voor zitter dat dit geheel aan de familie wordt over gelaten. Ze hebben te dien aaozieu slechts hun verlangen te kennen te geven bij de aangiften. Alleen onvermogenden, ter beoordeeling van Burg. en Weth., zijn vrijgesteld van begrafenis- rechten, waaronder degenen, die lid zijn van een begrafenisfonds niet vallen. De heer Carels wenscht zijne erkentelijkheid uit te spreken voor bet feit dat Burg. en Wetb. Do voorzitter heeft zoo jaiat gehoord dat dit een f30 per stuk zal wezen. Evenwel voelt hij er niet veel voor. Ook anderen zien er de nood- uiet van in. Het voorstel wordt die van den verworpen met 4 voorsteller. tegen 1 6tem, Daarna sluiting der zitting. 9 33048 Zenuwstillend -zenuwsterkend. Buisje 75 ct. ontvankelijk zijn geweest voor de gemaakte op merkingen. Voor het uitsluitend gebruik van de lijkkoets, niet in begrafenis, wordt berekend f 3 binnen de gemeente, f 10 naar of van een andere ge meente eu f 10 voor het gebruik bij eene be grafenis in eene andere gemeente. De heer Elenbaas vindt dit laatste weinig. Het is toch niet noodig, dat onze gemeente een lijkkoets aanschaft voor een audere gemeente. De heer Van der Slikke vindt dit tarief voldoende; daarboven komt nu uog de bespan ning, zoodat het een aardig bedrag wordt. In de verordening tot heffing vau rechten op het gebruik van paarden, tnig en dekkleeden wordt bepaald dat verschuldigd is in de ge meente tot binnen een afstand van 1000 meter vanaf de kom f 6, Rand, Malland en Noorddijk f 12, andere deelen der gemeeute f 8. Voor Scher- penisse 1 10, St. Maartensdijk, St. Annaland eu Tholen f 12.50, Staveuisse, Oud-Vos?emeer en ziekenhuis te Bergen op Zoom f 15, Vrederust f 18 en andere gemeenten buiten het eilaud f 3.50 per uur. De beer Elenbaas kan zich wel vereenigen roet het tarief, maar niet met de toewijzing. Het gebouwtje voor de koets wordt onder de ambachtslieden aanbesteed en waarom dit niet De voorzitter zegt dat deze tarieven door den Raad worden vastgesteld en dat de voer lieden voor die bedragen de bediening van de koets krijgen bij loting toe te wijzen en voor één jaar. Zijn er geen op- of aanmerkingen eD geschiedt drie maanden voor den afloop van den term ij u geene opzegging, dan loopt de overeen komst stilzwijgend door. Overeenkomstig haar verzoek blijft de pensi oensgrondslag van mej. M. W. van Nieuwen- huijzen bepaald op f 2400. Na afhandeling der agenda wijst de heer Elenbaas op de destijds gedaue toezegging van het verstrekken eener prijsopgave voor een paar urinoirs binuen de kom der gemeente. THOLEN, 16 October 1925. „De Gevleugelde postduif" alhier heeft het ernstige voornemen om op een der Zaterdagen in de maaud November in „Non Semper" eene tentoonstelling van postduiven te organiseereu. Het is te voorzien dat deze eerste expositie te dezer plaatse veler belangstelling zal wekken. Ter bevordering van het bezoek zal de toegang voor een ieder vrij zijn. We hopeu later in de gelegenheid te zijq hierop uader terug te komen. Onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Binnenland (Brieven). Advertentiebureau Amsterdam. Binnenland (Briefkaarten.) J. de Graat, Oud-Vossemeer. Kooiman, 's-Gravenhage. Mattiejas, M. vau Oefelen, St-Maartensdijk. M. van Vessem p/a GoordeD, Oud-Vossemeer. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van afzender op de stukken «te vermelden, opdat deze bij onbcstelbaarheid kunnen wordeu terug gegeven. Voorts is het gewensebt alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres - straatnaam en huisnummer - te voorzien. De tractor waaromtrent we destijds eene demonstratie onder de gemeente Poortvliet bij woonden, wordt nu in de praktijk toegepast bij het vervoer van suikerbieten, teD behoeve van den landbouwer Stoutjesdijk in den Peukepolder. De bieten worden op de gewone wijze van het veld Daar den weg gevoerd eu van daar per tractor tot aan de kom der gebeente, om dan weder per paard tot op de haven te worden gebracht. De aanvoer gaat nu veel vlugger. Van het ongewone verschijnsel was blijkbaar een hit wat schuw, want zij kwam met het aebter haar gespannen voertuig in wilde vaart vau den SiDgel iu de vest terecht. Spue^g was een en ander op het droge, maar van de lading, bestaand1 uil brooden, was eeu aanzienlijke partij doornat en onbruikbair. De waterleiding. TboleD. Zooals in de overige gemeenteu van ons eilaud bestaat ook hier eeu b iu «"verordening, waarin de eigenaars vau woningen verplicht zijn, indien die woning binnen 25 Meter van de buisleiding der waterleiding ligt, aau te sluiten aan de waterleiding. Nu gelooveu wij goed te doen degenen die nog niet zijn aangesloten den raad te geven zich bij den Burgemeester te vervoegen met de mededeeliug dat zij zich aan den Directeur der waterleiding bebbeu opgegeven om aangesloteu te worden. We. hebben zoo" het vermoeden, dat ook hier, zooals elders in ons eiland reeds is geschied, anders wel proces-verbaal zal worden opgemaakt. Meu bespaart zich op deze wi-jze allicht een 175 boete die de kautoDrechter hier gewoonlijk voor deze overirediug oplegt. Te Poortvliet deed zich Dinsdag het zeld zame geval voor, dat een vrouw onder politie- geleide naar Breda werd overgebracht, die wegens het niet .vervullen van den stemplicht de haar opgelegde boete niet heeft willen betalen, en daardoor moest worden vervangen door lijfsdwang. Hare geloofsovertuiging had medegebracht dat het stemmen door een vrouw eeu ongeoorloofde zaak was en zij wilde zich niet bezondigen door aan de oproepiug te voldoen. In dc betaling der boete zag zij mede eene ongeoorloofdheid. Iu eeu Woensdag te Middelburg gehouden vergadering van hoofden vau gemeentewerken, reiuigings- en onlsmettingsdiensten enz. werd besloten tot oprichting van eene afdeeliug Zeeland van den Boud van deze categorie van gemeente ambtenaren. De aanwezigen, 12 in aautal traden alle toe eu werd een bes'unr gekozen met als voorzitter de heer lr. C. Ouwehaud te Vlissingen, secretaris de heer J. E. Vermeulen te Middelburg, penningmeester de heer J. Vriens te Tholen en de heeren F. G. C. Rothuizen te Goes en Houtkamp te Zierikzee. Des middags werd eene vergadering gehouden met genoodigdeu o.w, de commissaris der Koningin de heer jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, in welke vergadering de heer P. Bezoet de Bie, ingenieur van de Bataafsche Petroleum Maatschappij eene lezing hield over „Betere wegen", verduide lijkt door films en lichtbeelden. Spr. behandelde den aanleg van moderne wegen en de verschillende toepassing vau asphalt daarbij op zeer duidelijke wijze. OUD-VOSSEMEER. Een zeer groot aautal runderen, klein en groot, wordt te dezer plaatse ingevoerddit vee is bestemd voor mestvee en wordt aan de verschillende landbouwers alhier en in de aangrenzende gemeenten als zoodanig verkocht, om later weer opgekocht te wordeu en naar Rotterdam te worden gemarkt. Woensdag jl. trok een kudde van een veertig stuks hoornvee door de straten. STAVENISSE. Als een bijzonderheid kan wel gemeld worden, dat bij den landbouwer J. St. alhier dezen zomer een kip zich tweemaal te broeden heeft gezet op 14 harer eieren en dat er beide malen 14 kuikens te voorschijn zijn gekomen. ST. PHILlPSLiAND. Dezer dagen geraakte het 1^2 jarigf zo rotje van den landbouwer A. M. v. D. speleuderwijs in de aan zijn hof stede gelegen pot. Toen men het kind op het droge bracht bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. 33046 GEMENGD NIEUWS. Valsche munters te Rotterdam. Iu Rotterdam waren de laatsten tijd valsche zilverbous vau f 2.50 in omloop. De nauwge zette nasporingen der politie hebben er toe ge leid dat een heele bende is ontdekt. Een jongen wilde een winkelier betalen met een zilverbon van f 2.50. De winkelier zag aan het papiertje dat het niet echt was eu wilde bet daarom niet in ont vangst nemen. De jongen haalde daarop zijn 25-jarigen broer, een bootwerker, die over deze kwestie in twist geraakte met den winkelier. De politie mengde zich in deze zaak en nam den bootwerker in hechtenis. Na eerst alles hardnekkig te hebben ontkend, kwam het er eindelijk uit, dat hij 15 zilverbons van een haveuarbeider ontvangen had. Ouk deze werd aangehouden en vertelde op zijn beurt, dat hij de zilverbons had gekregen van een bekend communist. Bij dezeu werd huis zoeking gedaan en vond men in eeu doos onder den vloer 120 valsche zilverbous vau een rijks daalder. Dewijl bij tijdens de huiszoeking niet thuis was, wera hij des nachts bij ziju thuiskomst gearresteerd. Aanvankelijk werd alles ontkend, maar ten slotte gaf hij toe, dat hij ze van een Duitscher ontvangen had. De politie toog naar den Duitscher en vond dezen bezig met het maken vau zilverbous. Bij huiszoeking vond men in ziju bed een pakje met 30 zilverbons en op zijn kamertje een foto toestel, een drukpers en verschillende tubetjes met verfstoffen en fotoplaten. De aangehoudene was een comm-unist, die vroeger door de partij te Rotterdam werd gesteund. Nog andere voor werpen voor de'vervaardigiug van de bons werden gevonden. De benoodigde steeuen had hij in den mond vau de Schie geworpeo. Het is gebleken dat hij reeds verschillende straffen achter den rug had. In het geheel zijn negen persouen gearresteerd. Eigenaardige ontruiming. In een gedeelte vau een woning aan de Oeter- walerstraat te Amsterdam woonden twee onge huwde zusters van 44 en 52 jaar. De verhuurder van het perceelsgedeelte zou, volgens Het Volk, weer de beschikking over de wouing terug willen hebben, maar geen kans zien dit op de normale wijze, n.1. door hulp van deu kantonrechter of van de huurcommissie in te roepeD, te bewerk stelligen. Hij zou nu, daar hij bediende is in een ziekenhuis, van zijn bekendheid met doktoren gebruik hebben gemaakt om de beide vrouwen, als zijude geestelijk abnormaal, gewelddadig te laten wegvoeren. Op een goeden dag in Juli kregen de vrouwen bezoek van een psychiater van den Geneeskun digen Dienst, die zonder mededeeling van het doel van zijd bezoek, eeu gesprek met de vrou wen voerde. Een maand later, 4 Augustus, werden de vrouwen zonder eenigè voorbereiding door verplegers en politie-agenten overweldigd, in eeu auto gestopt en naar het Wilhelmina- gasthui9 overgebracht. Dit alles gebeurde -builen voorkennis der familie, die zich wendde tot den advocaat Mr. van Lier. Volgens Het Volk heeft deze nameus de familie een request tot de rechtbank gericht, waarin hij de feiten uiteenzet, wijders betoogt, dat de beide vrouwen volgens leeken- oordeel normaal zijn en voorts aantoont, dat haar opname in het Wilhelmina-gaslhuis oo- wettig is. Deze toch zoa zijn geschied in strijd met art. 14 der krankzinnigenwet, daar z. i. hier niet van een spoedeischend geval kan worden gesproken, wijl de opneming alleen zou zijn geschied om den verhuurder de beschikking over het door de vrouwen gehuurde perceels gedeelte te verschaffen, zonder rechterlijke tus- schenkomst. Op grond vau een en ander werd de rechtbank verzocht te gelasten dat de beide vrouwen uit het Wilhelmina-gasthuis zullen worden ontslagen. Dit verzoek is inmiddels door de rechtbank afgewezeu. Auto-ongeluk. Te Haarlem is een ernstig auto-ongeluk gebrord. Bij het kruispuut Kennemerstraat-Schoterweg passeerde een auto van Bus' Stoomboot Mij. Achterop zat het zoontje van den heer Bijster. Om zich naar zijn woning in de Kennemcrstraat te begeven sprong de jongen van deu wagen. Hij viel echter, met het noodlottig gevolg, dat hij met zijn hoofd onder een der wielen geraakte. Onmiddellijk werd de ongelukkige naar het ziekenhuis //St. Joannes de Deo" vervoerd, alwaar men hersenschudding constateerde. Spoe dig hierna overleed het slachtoffer. Gevaarlijke snoeperij. De anders zoo levenslustige, gezonde, sterke Jan was stil, zag bleek, en lag als versuft ineen gedoken in eeu grooten stoel. Bezorgd stond moeder bij hem, en kreeg op haar vragen geen antwoord. Ze poogde hem op te beuren, en zette hem recht overeind, maar hij viel weer terug, als krachteloos. En toen ook vader kwam, meende hij het 't veiligste, deu jongen onder de dekens te stoppen eu een dokter te laten komen. Deze onderzocht den kleinen patiëut, en kwam tot de conclnsie: „Verschijnselen van bedwelming, als van dron kenschap". Heeft uw jongen misschien bier gehad of jenever ot advocaat of. zooiets?" „O neeu dokter" was het aotwoordwij geven onzen kinderen nooit alcohol" „Maar wat heeft hij dan in de laatste uren gebrmkt?" En toen kwam het tenslotte uit, dat Jan bij familie geweest was, eu daar een zakje fijne bonbons gekregen had, gevuld met rum, en kersen op frausche coguac. Hij was eenvoudig dronken. Het is wel noodig, dat de ouders toezien wat hun kiuderen gebruikeD, en dat men vooral voorzichtig zij met bonbons, die alcohol bevatten de kinderen lusten ze graag, maar het is gevaar lijke snoeperij! Onder de meest gunstige weersgesteldheid en in het bijzijq van duizenden toeschouwers zijn te Sappemeer groote motorwedstrijden gehouden, evenwel met een zeer ODgunstigen afloop. Nadat er nog slechts enkele series verreden waren werd de wedstrijd even plotseling als droevig afgebroken tengevolge van een motor ongeluk, hetwelk een tweetal jongens het leven kostte. Op een gegeven moment reden drie rijders Van Riesen, Raangs en Riebingh, iu de baan. Vau Riesen reed voorop en Raangs was tweede. Laatstgenoemde raakte het bjheer over zijn motor kwijt en sproDg er af. De motor reed alleen door en kwam tusschen zeven jongens terecht, die zich ter bijwoning van den wedstrijd in het gras verscholen hadaeD. Twee jongens, te weten Eisse en Bakker respectievelijk 12 en 14 jaar oud werdeo deu schedel ingedrukt en waren onmiddellijk dood, terwijl hnn vriendjes lichte kneuzingen opliepen. De wedstrijd werd onmid dellijk gestaakt. saVtJ unv 73 M»ar inmiddels naderde Don Vegas da FepM als een taudenknarseude gerechtig heid. 74. Hoe hem nu kwijt te raken? Duimpie wist raad. Zij stonden aan den rand van een afgrond, die honderden meters boven de zee uitstak. 75. Aan den rand stond een bord, dat er op duidde, dat de weg hier eindigde. 76. Vlug wierpen zij het bord over den kant en maakteu zich uit de voeteD. (Wordt vervolgd).

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1925 | | pagina 2