Kinderen PUROL De lotgevallen van Staakbeen en Duimpife. 1 Ie u Ol Geslaagd voor het examen van rijksambte naar bij de belastingen de heer P. Deniloo alhier, wien met ingang van 1 Oct. a.s. Geertruidenbarg als standplaats is aangewezen. De autobussen van en naar Bergen op Zoom, rijdende van eD naar plaatsen, alwaar een spoor wegstation ia, zullen inet 1 Januari a.a. geen gebruik meer mogen maken van het stationsplein te Bergen op Zoom. De autobussen naar het eiland Tholen vallen dus niet onder dit verbod. - In de Woensdag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel te Breda is o.m. adhaesie betuigd aao het adres dier Kamer te Tilburg aan den minister van binnenlandsche zaken en laudbouw met verzoek over te gaan tot verlaging der tarieven van de Posterijen, Telegrafie en Telefonie; aan dat dier Kamer te Heerlen aan den minister van Arbeid met ver zoek bet vereischte vau een grenspas voor de grensbewoners af te schaffen; aau dat van den Bond van bedrijfsautobooders aan den minister van buitenlandsche zaken met verzoek overleg te plegen met de Belgische regeeriüg opdat deze afstand zal doen van bare uitsluitend formeele bezwaren tegen de afgiften van triptieken en carnets de passage en douanes voor automobielen met audere lading dan personen. Op initiatief vau het comité „Tholen Vooruit" kwamen Woensdag tal van deputaties uit de besturen van hier bestaande vereenigingen ten raadhuize bijeen teneinde van gedachten te wisselen over de ontvangst van den burge meester en zijne echtgeooote na terugkeer van hun huwelijksreis. Als men zich bad voorgesteld daartoe eeD grootscb festijn in te richteD, dan heeft men ter bijeenkomst kunnen vernemeD, dat dit gansch niet in de bedoeling ligt, doch iutegeudeel bet echtpaar een eenvoudige maar hartelijke ont vangst te bereiden, als blijk van sympathie met bet optreden van den burgemeester die alleszins blijkt geeft zich aan te passen aan de plaatse lijke toestanden en omstandigheden, eu die weet mee te leven met de burgerij. Als nu het echtpaar Woensdag terugkeert heeft men zich voorgesteld dat de bestureu van alle vereenigingen, ook die welke om redenen van intenseu aard niet vertegenwoordigd waren, zich op nader op te geven tijdstip aan het Baad- hois beviuden, opdat ieder iu de gelegenheid zij den burgemeester en zijue echtgeuoote te complimenteeren. Men bemerkt dat dit heel eenvoadig is, maar eenvoud is dau ook het kenmerk vau het ware en ongetwijfeld zal de burgemeester er een blijk van instemming met zijn gevoerd beheer in ontdekkeo, dat onwille keurig streelend moet zijn. Als nu de ingezetenen tevens bun vlag laten uitwnaieo, dan beeft dat uiterlijk vertoou nog een innerlijke voldoening. Tot lid van het bestuur der coöperatieve suikerfabriek te Zevepbergen is voor bet eiland Tholen gekozen de beer C. M. Eleubaa* te St-Annaland. Gisteravond hield de afd. Tholen van volks onderwijs bare algeraeene vergadering, die ouder gewoonte slond in het teeben van weinig bezoek de voorzitter, de beer A. Cense, sprak daarover zijne teleurstelling uit. Het kun evenwel als een troost zij 't ook een schralo gelden, dat zy deze eigenschap mot vele andere vereenigingen gemeen heelt. De door den peuuingmeester overgelegde rekening over 1924 sloot met een batig saldo van ruim f21, tegenover een ontvang van I 75.79. Hel bewaarschool fonds steeg tot ruim f1162. Als hesiuursleden werden herbenoemd do hoeren J. Waverijn en C. W. Coomans en iu de plaats van den heer G. A. van Overbeeke, die wegens zijn aanslaand vertrek ontslag had genomen, werd be noemd de heer L. M. de Heer, die tevens het penningmeesterschap zal waarnemen. Verder werd besloten om niet een afgevaardigde naar de algemeeue vergadering te zendou, doch in de plaats daarvan een spreker te laten optreden, terwijl men weder trachten zal een gezellige avond die iu het begin van dit jaar zulk een succes had, te organiseeren. Aan het bestuur werd groote activiteit aaubevolen, in verhand met den strijd die op schoolgebied in deze gemeente is ontstaan. Olschoon het vervoer van vee in de Provincie Zeeland is verboden en dus de invoer van vee om het mond- en klauwzeer tegen te gaan- is verboden, trachtte men Woonsdag een zestal kalveren vanaf den Brabanlschen oever do Eendracht over te smokkelen. Hot smokkelzaakje mislukte. Het zestal kalveren is door de Rijks- eu Gemeentepolitie vau Oud- Vosseineor in beslag genomen. Naar we vernemen zal de Afdeeling Zuid-Beveland der V. P. Z. de 2e Provin ciale Pluimveetentoonstelling van hoenders en watervogels houden op Dinsdag en Woensdag 26 en 27 Januari 1926, in het -Veilingsgebouw, nabij het Station, te Goes. ST-ANNALAND. In do openbare vergadering van deu gemeenteraad te St-Annaland op Vrijdag 11 dezer gehouden en bijgewoond door al de leden, werd met algemeene stommen besloten het verzoek van het gemeentebestuur van Zoelerwoude om ad haesie te betuigen aan het adres tot afschaffing van den zomortijd voor kennisgeving aan te nemen. Medegedeeld werd dat de bijdrage in do kosten der verpleging van krankzinnigen door de Provincie verlaagd is tot f 210, waardoor do gemeente voortaan 3/4 gedeelte in do kosten daarvan zou moeten bijdragen. Bij de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School verkregen bij de eerste stemming de dames J. du Burck 1 stem, N. A. Evertse 3 en P. Snijder 2 stemmen, tor wijl 1 briefje in blanco was. Bij de tweede vrije stemming werden uitge bracht op J. du Burck 1 stem en op N. A. Evertse en P. Snijder ieder 3 stemmen. Bij do herstemming tusschen de laatste twee verkreeg raej. N. A. Evertse 4 en mej. P. Snijder 3 stemmen. De benoemde moet op 1 Oclober a.s. in dienst treden. stooten, vallen eu bezeereu zich her haaldelijk. Bij de zorgzame Moeder ontbreekt iu huis dan ook nimmer een doos 10 32947 30-60-90 ct. ST-MAARTENSDIJK. Uit deze gemeente aiju 7 dienstplichtigen der lichting 1926 be stemd voor opkomst, zoodat no. 13 het laatste nummer is, waarvan de houder zal moeten dienen. De in de Ned. Herv. Kerk j'. Zondag gehouden oogstcollecte heeft opgebracht f 584.81. OUD-VOSSEMEER. Door den heer P. den Engelsman, machinist van het stoomgemaal „De drie groote Poldors" alhier werd Donderdag her dacht dal hij 25 jaren geleden zijn betrekking aan vaardde. Van de zijde van het polderbestuur werd hem wegens getrouwe plichtsbetrachting een gouden horloge met inscriptie en gouden ketting geschonken. Het muziekgezelschap bracht hem een serenade. Van verschillende zijden werd hij gecomplimenteerd. SCHERPENISSE. De groep van Waterb.-Ambtenaren in Zeeland hield hare algemeene najaarsvergadering in het hotel „de Graanbeurs" te Halst. Door het ongunstig weer waren slechts 13 leden aanwezig. Door ziekte van den heer !de Dreu te Goes kon de excursie naar do steengroeve te Lessine ia België niet doorgaan en voor het oorspronkelijke de bedgking van het laatste deel van hot Hellegat te gaan bezichtigen was het weer [en het terrein op en om het werk te ongunstig. De plaats voor de voorjaarsvergadering in 1926 zal Goes of Terneuzen zijn, door het bestuur naar omstandigheden vast te stellen. Hot gepensioneerd lid, de heer M. Ferdinandu9se werd met het oog op zyne verdiensten, speciaal aan het fonds bewezen, tot eerelid benoemd, met algemeene stommen. Door het eerelid J. van de Velde te Scherpenisse werd een overzicht gegeven van hetgeen er sedert 1413 in en om de stad Hulst met oorlogen en bezetting had plaats gehad on hoe de stad voor rampen bg hoogo vloeden was bewaard gebloven. In de vergadering van den dijk rand van het Cal. Waterschap „Scherpenisse" werd voor kennis geving aangenomen de benoeming tol leden van den dijkrand, als vertegenwoordigers van het Waterschap Scherpenisse, de hoeren Chr. Harlog en Jan Rijstenbil Johz. en als vertegenwoordiger voor het Waterschap Poortvliet de heer M. A. Geuze aldaar. Uit de rekening over 1924/25 der waterkeering bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 69802,885 en de uitgaven f 62285.12 alzoo een goed slot van f7517.765 Voor de periodieke aftreding van den heer M. Rijstenbil als lid van het bestaar der waterkoering werden op de voordracht geplaatst de heeren M Rystenbil, Jan Rijstenbil Johz. en Jan Keur. STATEN-GENERAAL. De parlementaire molen is weer aau het draaien Do Tweede Kamer hooft zijn president in den oud-minister Ruys de Boereubrouck en de Eerste Kamer heeft beraadslaagd over het adres van ant woord, dat zij, in tegenstelling met de Tweede Kamer, nog steods iu eere houdt. Zoo'u adres van antwoord is eon weerslag op de door de Koningin uitge- sprokon troonrede. Het ontwerp droeg daarvan weer de onmiskenbare kenteekeneu. In de derde paragraaf zou de Kamer zich uitspreken, dat zij met belang stelling vernam, dat handhaving der christelijk) grondslagen vau ons volksleven richtsnoer blijft voor bestuur en wetgeving. Baron de Vos van Steenwijk (chr. hist.) vond echter hot woord „belangstelling" te slap en stelde mitsdien voor, het te doen vervangen door „instem ming", in de hoop dat de drie rechtsche partijen daaraan hunno goedkeuring zouden hechten. Do heer Slingeuberg (v. d.) acht het niet juist, dat thans een politiek debat zou ontketend worden. Groote politieke dobatten behooren eerst plaats te hebben in de Tweede. Kamer. De commissie van redactie van het adres nam het voorstel over. Andere leden van rechts verklaarden zich voor het amendement, doch de heer Rink (v. b.) was or tegen omdat de Kamer zich hooden moet een breed politiek debat te openen. Het adres van antwoord behoorde juist te zijn een onpolitieke weerslag op de troonrede. Met nadruk waarschuwde hij deze Kamer or voor, een nieuwen stap te zetten op een nieuwen weg. Toon het op een stemmen aankwam verlieten de leden der linkerzijde, behalve de heer Rink, de zaal, waardoor het vereischte aantal niet meer aan wezig was en de zitting moest verdaagd worden. Hei is opmerkelijk, dat het nieuwe zittingjaar opent met een politiek incident in dat deel der volks vertegenwoordiging, hetwelk het minst politiek zou zijn aangelegd. oogenblik is de politie bezig met he Ir speuren naar de dief of dieven, met dei teld beroemden speurhond „Bart", echter to nog toe zonder eenig resultaat. ONDERWIJS. Tot de rijbskweekschoel te Oostburg is toegelaten J. Heijboer van St-Annaland eu op de rijksnormaalscbool te Zierikzee J. Sloottnaker, eveneens vau St-Annaland. GEMENGD NIEUWS. Ernstige vechtpartij. In de Peperstraat te Amsterdam had Dinsdagavond tusschen twee groepen per sonen een hevig gevecht plaats, waarhij een man verscheidene messteken in den rug opliep. Hij werd naar het Binnengast huis vervoerd. Zijn toestand was Woensdag avond redelijk. Meer dan 20 getuigen zijn door de politie gehoord. Uit alles blijkt, dat dit een duistere zaak is, waaromtrent ingewijden groote geheimzinnigheid betrachten, meldt de Maasbode. Dit geval schijnt niet onder de rubriek der veelvuldig voorkomende vechtpartijen gerekend te mogen worden. Omtrent deze vechtpartij valt nog het volgende te vermelden: Op Kattenburg woont een harbier, die zich niet houdt aan de door de vakorgani saties gestelde overeenkomst. Aan zijn be diende is meermalen te kennen gegeven, dat hij niet langer bij dezen patroon mag werken. Hij heeft daardoor meermalen overlast gehad en is reeds dikwijls onder geleide van de politie naar zijn werk ge bracht. In den laatsten tijd ging hij naar Kattenburg onder geleide van een zwager van den harbier, die kleermaker is. Op den bewusten avond schijnt besloten te zijn een einde aan deze kwestie te maken en toog een troep meest opgeschoten jon gens van '16 tot 18 jaar, naar Rapenburg om den barbiersbediende te zoeken. In de Peperstraat is daarop de ontmoe ting gevolgd. Na een korte woordenwis seling ontstond daar de vechtpartij, waarbij behalve de bewuste barbiersbediende en de kleermaker ook betrokken waren de buren van deze beide laatsten. Op *een zeker oogenblik zou de kleermaker z.g. »geschept« zijn door v. D. De kleermaker greep hem echter met beide handen vast. Een oogenblik later was v. D. gestoken. Nu wordt beweerd, dat de kleermaker hem zou hebben gestoken. Deze verklaart even wel dit niet te hebben gedaan. Hij heeft nooit een mes of ander scherp voorwerp bij zich. De gewonde zelf is nog niet gehoord. Ingebroken in een kerk. Dieven hebben een bezoek gebracht aan de Herv. Kerk te Fijnaart. Men is langs den achterkant over een bruggetje gekomen en hebben daarna door verbreking van een ruit en het forceeren der binnenblinden zich toegang verschaft, tot de consistoriekamer, waar men verschillende kasten heeft open gebroken, de brandkast konden ze echter niet vinden, was dat wel het geval geweest dan zouden ze een goeden buit machtig zijn geworden, daar er een vrij groot be drag in geld aanwezig was. Tot op het IPie dei ere moo 't'jl on toor ol 6D 1 ten, and eo i 'al ilam mpla bet land aeo eken iaat de vat ilie, ;en llDg 'hole Weer twee vergeten^kinderen. Dinsdagavond werden [twee kinderi vergeten op de Waterloo-school, staand aan het Waterlooplein te Amsterdam. De school was uitgegaan om vier uu doch het was eerst zeven uur, toen ori wonenden herhaaldelijk op een van dL schoolruiten hoorden tikken. De politi e°^_ werd gewaarschuwd. Een der politiebi ambten klom via een aangrenzend hu !l naar het dak. Hij doorzocht het boven gedeelte van het gebouw en kwam te slotte op de tweede étage terecht. De deur van het lokaal aan de straatzijd bleek gesloten te zijn, doch toen hij klopt hoorde hij kinderstemmen. Het was hei niet mogelijk de deur open te makei Eindelijk vond hij een stuk ijzer en hiei mede brak hij haar met geweld open. Hij vond twee meisjes, resp. 9 en 1 jaar oud. Daar het niet mogelijk was hi gebouw door de deur te verlaten, nam h de kinderen mee naar hoven en bracl ze via het dak naar de buren. De kinderen verklaarden, dat de ondei wijzer met de andere kinderen uit d klasse het lokaal verlaten had en'niet ha gemerkt, dat het tweetal achter was gi bleven. Zij hoorden den sleutel in het sh draaien en waren niet bij machte kenbai te maken, dat zij vergeten waren. Het nadere onderzoek heeft uitgewezf dat de kinderen zelf van hun insluitir de schuld dragen. Toen de school uitging zijn zij op stra; blijven wachten, de kans verbeidend oi weer naar binnen te gaan orn wat I zoeken in het schoollokaal. Een onde wijzeres had het tweetal, welks bedoeling! ,ejjjj zij half en half raadde tot tweemaal t< nog verboden binnen te gaan. Eenigen ti later gelukte het hun toch, met het kende gevolg. y Een vreemd geval. l,eo' Te Amsterdam kreeg een vrouw in eef| wagen van de electrische tram een bloei spuwing. Deze was zoo ernstig, dat de dot er spoedig op volgde. Met een der auto van den Geneeskundigen Dienst werd i in <f overledene naar het binnengasthuis ove gebracht. Het bleek niet mogelijk vast stellen wie zij was. In een der zakken h: zij een rekening' van een modemagazij waarop de naam verminkt voorkwaï terwijl van den straatnaam het numm ontbrak. Door de familie werd van h geval niets gemerkt, daar de vrouw allei woonde, en daar zij vaak dagen achteree uitbleef, was ook haar kostjuffrouw nie bijzonders opgevallen. Eindelijk plaatste de politie eene roeping in de bladen en zoo kon de lamil na vier dagen het geval te weten kome Een aanslag op den Hemweg. Een bijna 70-jarig man uit een Noord-Hollandsche provinciestadjes is aanraking gekomen met gevaarlijke typi uit de beruchte wijken der hoofdstad. Zijne omzwervingen voerden hem willekeurig naar het donker Amsterdai waar hij verschillende kroegen bezocht langzamerhand onder den invloed v sterken drank geraakte. In een tapperij op den Zeedijk maak hij kennis met een ongeveer 30-jarig ma Na een glaasje bier te hebben gedronkt wandelde men een eindje op en kw: eindelijk in een woonwagenkamp te recl alwaar zich nog enkele personen bij hl vervoegden. Spoedig werd hij het mikpunt van grappen van het viertal, doch daarbij bh TJT het niet, want weldra viel men den oud man aan en sloeg hem dermate op 1 hoofd dat hij bewusteloos werd. Van di toestand maakten de apachen gebruijci hem te berooven van zjjii portefe'ui Eenigszins ontnuchterd door het kou water der sloot waarin hij blijkbaar worpen was, kon hij eenige vage mee deelingen doen aan de bewoners van kamp, die hem aldaar vonden. loze BB G tn 4 Thol (Ker 57. Brrr wat snorden zij fijn in 't vreem 1 gevormde automonster over deu weg. Maarwacht evenijti 58. Daar stond in 't tjokvolle besef vao zijn waardigheid, een verkeersagent eu die zei ernstig en nadrukkelijk: STOPl! 59. Maar het autotje raasde onverbiddelijk door en met een mengsel van gramschap en schrik riep de man nog eensSTOP! 1 60. Toen de agent weer bijkwam verfomfaai* en duizelig, riep hij met zijn alarmhoorn d 1 strijdbare burgers vau het stadje bijeen (Wordt vervol* Ze Vc Aa

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1925 | | pagina 2