van de gemeente te nemen, «el is waar is hem ▼oor de afronding f 400 toegekend, doch hierin ait geen winstbejag, eooala de uitvoering doet sieo. De heer de Wilde zegt dat hem gebleken ia dat zijn bepaling dat het straatwerk voor rekening ?an Van den Hout zou komen ran geen invloed was op het genomen besluit, zoodat bij er nu voor ia. De Voorzitter zegt dat de gemeente ook bij Bidderhof gestraat beeft, het kostte f 16 zoodat het bij Van den Hout ook voor de Gemeente niet bezwarend is. Met algemeene stemmen wordt besloten het straatwerk voor rekening van de Gemeente te nemen. Door deo Raad van Zoeterwoude wordt ver zocht adhaesie te betuigen aan een adres tot afschaf fing van den Zomertijd. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. niets voor adhaesie betuiging gevoelen alhier heeft men geen last van den zomertijd, zoodat voorgesteld wordt het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Dien overeenkomstig vast besloten. Medegedeeld wordt het proces-verbaal van kasopname bij den Gemeenteontvanger over het 3e kwartaal 1925. Aan de orde is de Gemeenterekening dienst 1924 met bijbehoorende bescheiden en de rekening der Armbesturen. De Voorzitter deelt mede dat het rapport van de Commissie is ingekomen en dat deze Commissie haar taak serieus heeft opgevat, waarna voorlezing van dat rapport geschiedt. De Voorzitter zegt, het rapport toelichtende, dat de waarneming in de vacature van den Gemeente-veldwachter door hem is geregeld in overleg met deo Commissaris der Koningin en ook de jaarwedde, door hem is dat indertijd iu den Raad medegedeeld, geen enkel raadslid heeft toen bezwaren geopperd zoodat aangenomen ia dat het goed was. De beer Ooms zegt dat op een mededeeliog ook niet gereageerd behoeft te worden, de jaar wedde had volgeDs de Gemeentewet evenwel door den Raad is geregeld moeten worden, de commissie vraagt daarom iulichtingen. De voorzitter zegt dat de Commissie wijst op deu toestaed van «ie afwatering, speciaal meer naar goten en vraagt welke goleu brdoeld worden. De heer Van Tilbenrgh wijst op de goleu m do Molenstraat, waarop de voorzitter zegt dat de toestand ter plaatse reeds lang zoo is. De heer Pollie meent dat alsdan zeer zeker verbetering noodig is. De voorzitter zegt dat dit nogal uitgaven met zich zal brengen. De heer Ooms merkt op dat geraamd was pl. tu. f 700 en dat slechts pl. m. (150 was uitgegeven, hetgeen de aandacht van de Com missie trok. De gelden worden toegestaan oio daar, waar noodig, verbetering te brengen. De voorzitter zegt dat f 700 was geraamd en rekening was gehouden met mogelijke verbete ring aan de Gereformeerde Kerk, dit is niet geschied. De heer Pollie meent dat daarvoor geen t 700 noodig is, maar dat door de niet uitvoering in ieder geval de gelden vrij kwamen. De heeren De Rijke en De Wilde vinden de goten evenmin goed, waarop goedgevonden wordt dit na te gaan. De voorzitter vestigt de aandacht er op dat de Commissie het aantal baaltjes cement aan de haven veel vindt, ook B. en W. vinden dat, hij heeft een onderzoek iogesteld en de metse laar heeft hem verzekerd dat de 50 baaltjes werkelijk zijn verbruikt. De muur is thans goed, de havenmeester heeft dit bevestigd, de cement was van goede qualiteit. Er is veel specie ge- braikt, de verhouding was 1 op 1. De heer Ooms zegt dat het maar een vraag van de Commissie is, maar vond het alleen veel en niet te veel want daarover kan de Com missie niet oordeelen. De voorzitter zegt dat de havenmeester immer f 20 kreeg voor toezicht op het uitbaggeren van de haven, dit is van zeer ouden datum, in de instructie staat niets dat het behoort tot de werkzaamheden van den havenmeester. De heer Ooms acht de toestand thans anders, vroeger gebeurde het uitbaggeren ieder jaar, thans om de 3 jaar, zoodoende wordt het een oud servituut. De heer Pollie zegt dat dit niet zoo zeer de aandacht trok in de Commissie, meer het feit dat voor het uitbaggeren kostende f 150. f 20 voor toezicht is betaald, terwijl aan den havenmuur voor pl. tn. f 250 is verwerkt en daar blijkt niets van toezicht. De beer De Wilde vindt de 20 toch veel, het is pl. m. f 0.20 per Ms. De voorzitter zegt dat de Commissie overigens verwijst naar het groote aantal werkuren, dat is altijd zoo, draagt men iets op dan moet uien toch ook vertrouwen. De beer Pollie zegt dat het wantrouwen bij de Commissie niet heeft voorgezeten, laat men ieta voor zich z*-lf doen dan weet men wanneer de ambachtslieden komen en gaan. De Commissie vroeg zich daarom af of er gecoutroleerd wordt. De voorzitter zegt dat de brandkrauen f 205 per jaar kosten, daarvoor heeft meu bij braud gratis water. Wat de'keuring van de veerpouten betreft, de kosten heeft de gemeente in 1924 moeten betalen. Voorts vestigt hij de aandacht er op dat de opmerkingen betreffende de Armbesturen aan de desbetreffende instellingen zullen worden mede gedeeld. De heer Vermet licht als voorzitter van het fonds Hnijssen vsn Kattendijke toe, dat het batig slot van de rekening zoo groot was omdat daarin de te beleggen gelden zijo begrepen. De heer van Tilbenrgh vraagt of er wel het noodige toezicht is geweest op de bestratiog aan den Veerweg, het laat z. i. wel wat te weoschen over. De voorzitter zegt met de wet houders bij de uitvoering geweest te zijn, de weg ligt wel niet precies naar zin, maar de man heeft onder moeilijke omstandigheden ge werkt, door het vervoer van landboowproducteu naar de haven. De heer Van Tilbenrgh meent dat de bestra ting ingespoeld had moeten worden, bovendien ligt de bestrating te plat. De voorzitter zegt dat het zand io de voegen is gegaan, daarop is regen gekomen, zoodat alles stevig zit. Da heer van Tilbenrgh zegt dat naar zijn meening het begin beter is dan het einde, waarop de voorzitter opmerkt dat men van de twee einden naar bet midden gewerkt heeft. De heer De Wilde merkt op dat hij al vroeg gesproken heeft over te weinig opzicht, hij is er nog met den heer Ooms geweest en toen bleek dat minderwaardig materiaal verwerkt werd, en betere keien bleven liggen. De voorzitter zegt dat hij den straatmaker daarop al vroeg gewezen heeft, het is niet mo gelijk alles met een schaartje te knippen. Hierop wordt de gemeenterekening dienst 1924 voorloopig vastgesteld op die bedragen als waarop ze is aangeboden, terwijl de andere rekeningen worden goedgekeurd. Alsnu wordt de gemeeotebegrooting dienst 1926 aangeboden in ontvang en oitgaaf op f 59603,73. Besloten wordt voor het fonds Hoijssen van Kattendiike een obligatie f 1000 N. W.8. 5% aan la schaffen. De voorzitter «egt dat hij met de wethouders heeft gelet op de vraag van den heer Vermet verbreeding bij Jac. Jagt is niet mogelgk, al thans niet noemenswaardig. Thans vraagt de voorzitter wat met de onde keien die uit de Veeratraat gekomen zijn moet gebeuren. De heer Ooms zegt daar al meermalen over gesproken te hebbeD. Daarover heeft hij advies ingewonoen van èen straatmaker die zegt dat pl. m. 300 M2. keien overgeschoten, die wil een trottoir leggen in de Buurt voor f 0,65 per M2., gebeurt dit dan is de toestand daar afdoeude verbeterd met een goede goot er bij. De voorzitter vraagt wat of voor die f 0,65 gedaan wordt, en dat het niet mogelijk is dat op hetgeen gedaan is 300 M2. kan overschieten. De beer Ooms zegt dat de aankoop van zand en 'aanvoer van keien voor rekening van de gemeente is, de rest is voor den straatmaker, het is inderdaad vreemd, dat op hetgeen gedaan i» 300 M2. kan overschieten, dat heb ik den straatmaker ook gezegd, doch deze zeide mij dat als meu bestaand straatwerk nitbreekt en men gaat met hetzelfde materiaal straten dat het dan onmogelijk is om op dezelfde plaats al het uitkomende opnieuw te verwerken, dat zou alleen kannen als men iedere kei giug afspoelen, bij herstelling brengt zooiets dan ook verzwak king van de straat mede. De voorzitter zegt altijd voor het trottoir te hebben gevoeld, de keien zijn noodig voor de Kalisbnnrt. De heer De Wilde zegt hel zonde te vinden als de keien daar kwamen, de heer Ooms be weert dat daar wagens rijden, daar komt nooit een wagen, hij vindt het daarom onzin, hij is nog voor plaatsjes en een goede goot. De heer Ooins handhaaft zijn voorstel hetgeeu wordt verworpen, voor de boeren Vermet en Ooms, blanco de heer Van Tilbenrgh. De heer Pollie stelt voor plaatsjes met goot. De heer Ooms viodt dit niet afdoende, tus- schen de plaatsjes blijft dan de slijkrommel be staan, het wordt dan ergervroeger sputterde meu ook tegen het trottoir iu de Veerstraat en thans zou men het niet willen missen. De heer De Rijke zon het 3oode vinden alt de goede onde keieu aan het trottoir weggingen, in verband waarmede de heer Ooms opmerkt dat aanleg met onde rommel wel achterwege kan blijven. De voorzitter zegt dat de heer Schippers oude gevraaagd heeft voor een plaatsje. De heer Ooms vindt dit verkeerd, als ieder gaat straten wordt het zeker een rommel. De heer Pollie meent dat zooals het na is, het niet blijven kan en handhaaft ziju voorstel, in stemming gebracht staken de stemmen, %ó<5r de heeren De Wilde, De Rijke eu Pollie. Na nog eenige discussie wordt besloten keien te geven aan aanvragers, waarna de vergadering gesloten wordt. BURGERLIJKE STANB. Gem. ST-MAARTKNSDIJK Aug. Geboren; Coruelia Hendrika dr. Joh. de Wit en S. van Gent. Janna Adriaoa dv. A. J. van Ysaeldijk en N. H. Harlog. Elizabeth Dingena dv. Mart. Hartog en M. J. van Gorsel. Elizabeth dv. Mach. Oadealuijs en A. C. Stoutjesdgk. Ondertrouwd J. Hegboer te Poortvleet jm. 25 j. en G. van Haaften jd. 25 j. Overleden J. H. L. Lindhout 67 j. wed. va» W. M. Rijnberg. F. M. Geluk 69 j. echtg. van W. M. Voigt.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1925 | | pagina 4