van Vrijdag 8 Mei 1925. Tweede Blad. rde saki id I ask !erseksche en Thoolsche Courant terti GEMEENTERAAD. SCHERPENISSE, 6 Mei, vm. 9.30 aur. Voorzitter de heer D. J. Visscher, burg. Tegenwoordig alle leden en de secretarie. Na lezing en goedkeuring van de uotulen der irige zitting wordt mededeeÜDg gedaan van de men 8takkeo, waaronder enkele missives Ged. Staten tot goedkeuring van genomen ad?besluiten en voorts: schrijven vati het gemeentebestuur van -Maartensdijk, houdende het verslag van den ing-keuringsdienst van vee en vleesch over )24, waaruit blijkt, dat bet aandeel in de isten voor deze gemeente f 297.06 bedraagt, tor het eerste kwartaal 1925 beloopt dit cijter 36.53, inet eeu bedrag van f 80."50 aau oot- ngsten. b. voor den keuringsdienst van waren te 3peiiPes *9 bijdrage voor deze gemeente voor 925 bepaald op f 189.51. c. een schrijveu van M. Suurland waarin bij kennen geelt, dat hij door den burgemeester or dit jaar is aangesteld als gemeeute-tiinmei- aD, terwijl hein blijkt dat een ander toch het tneenlewerk uitvoert, met verzoek om hem dit nog te verleeneu. De voorzitter zegt, dat hij Suurland niet heeft y pugiisteld, maar heeft hem eukele gegevens ge- aagd, waaruit hij blijkbaar heeft geconcludeerd il bij de timmerwerken voor de gemeente moest voereD. De rooster die daarvan zou bestaao, niet volledig; er kwam nog een naam op voor u een overledene. Toen is de lijst samengesteld, vrijwel met de werkelijkheid overeenkomende, t Brand voor '25, Van Gorsel '26, M. Sunr- d '27 en Bevelander '28. De heer Keijzer zegt dat Suurland in Oc- 23 het reeds heelt aangevraagd, zoodat In beurt toch stellig vóór '27 zou moeten Hen. De heer Van der Graalf meent dat het de iversle oplossiug is om een nieuwe aanvrager der aan de lijst te plaatsen. De voorzitter stelt daarop voor, Suurland voor 3 en Van Gorsel voor '27 te nemen; mocht itstgenoemde niet in de gelegenheid zijn, dan injfi Bevelander op. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, terwijl ook het denkbeeld vau den heer Van der Graaff wordt overgenomen. d. De verordening tot heffing van leges ter secretarie is door de Kroon goedgekeurd. e. Naar aanleiding van een schrijven van den inspecteur der volksgezondheid dr. Hulshof Poll, waarbij wordt gewezen op de noodzakelijk heid van isolement van lijders aan zeer besmet telijke ziekten en de aanwezigheid van een barak, meenen Burg. en Weth. dat in een dergelijk geval eene opname kan geschieden in het alge meen burger ziekenhuis te Bergen op Zoom. f. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij aanwezig bleek en moest zijn f 4<577-77V2- g. missive van den minister van onderwijs, houdende mededeeling, dat de rijks-bijdrage in de kosten van htt lager onderwijs f 12 400 bedraagt. h. een schrijven van den heer R. Jager onder toevoegÏDg vau een arrest van deu Hoogen Raad, dat voor het hoofdschap van het herhalings- onderwijs vergoediug moet worden gegeven en hij mitsdien' nog recht heeft op uitbetaling van f160. Inmiddels is te dezer zake bericht ingekomen, dat dit bedrag door het Rijk wordt vergoed. i. De rijksbijdrage krachtens de wet van 24 Mei 1897 is voor deze gemeente f 2107.77 J/2 j. Ondanks de gewijzigde verrekening vau schulden en vorderingen tusschen het Rijk en de gemeente vindeu Burg. en Weth. geen aan leiding tot het openen eeuer rekeuing bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten. k. Vau de rijkscommissie voor monumenten zorg is bericht ontvangen dat de toegezonden schilderij te zeer beschadigd is om haar als kunstwerk te laten restaureeren. De heer Van Bohemen wil haar echter tegen den prijs vau f 100 restaureeren, doch dan heeft ze nog slechts eeue historische waarde. Het algemeen oordeel is, dat de schilderij deu prys van f 100 niet waard is en zal verzocht worden haar te doen terugzenden. De heer Klos hechtte evenwel aau de historische waarde. 1. schrijveu van de Gezondheidscommissie te Tholen dat bet bovengedeelte der woning van J. van Gorsel wegens bouwvalligheid diende ontruimd te worden, weshalve in overweging wordt gegeven voor den huurder eene gemeente- woning beschikbaar te stellen. De voorzitter meent dat eene ontrniming van die woning zeer gewenscht is, maar het ligt buiten de bevoegdheid van de Gezondheids commissie om eene gemeentewoning te willen bestemmen voor een haurder; dat is een zaak waarmede zij zich niet heeft te bemoeien. m. De reeds meermalen (elders) besproken verordening voor het auto-huurverkeer wordt voorloopig aangehouden. De voorzitter meent dat art. 1 zoo goed als onuitvoerbaar is. Aau autoverhuurders zou 't, zonder vergunning van Burg. en Weth. verboden zijn in de gemeente standplaats in te nemen of reizigers in of ait te laten, zoodat een huurauto bijv. uit Bergen op Zoom eerst vergunning aan Burg. en Wetb. zou moeten aanvragen stil te houden. n. een schrijveu van den fung. directeur der spoorweg-maajschappij West-BrabantTholen, houdende verzoek of de gemeente die destijds finauciëelen steun heeft toegezegd aan de tot staudkoming van dezen locaalspoorweg bereid is haar steun ia meer bindenden vorm gestand te doen. Burg. en Weth. en ook de raad meenen dat er aan een spoor weinig behoefte meer is. Mits- dieu wordt het besluit waarbij destijds een sub sidie werd toegezegd iugetrokkeu en het schrijven voor kennisgeving aangenomen. o. Verzoek van J. Rijstenbil eD eenige andere bewoners van de Hooge Markt om intrekking van de vergunning tot plaatsing van de muziek tent op de Hooge Markt gedurende den zomer. De heer Keijzer is voor inwilliging van het verzoek, omdat de onderteekenaars verklaren er last van te hebben. De heer Van der Graaff vindt de klachten erg overdreven. Alleen des Zaterdagsavonds wordt er op de muziektent gespeeld en nu moge het wat rumoeriger wezen dao anders, doch dat is 't Zaterdagsavonds toch reeds, maar juist dien avond gaat men m den regel wat later naar bed, zoodat men van de muziek niet dien last heeft als 111 het adres staat uitgedrukt. Bovendien begrijpt hij niet hoe Van der Slikkr- dat kan ondetteekenen, die nog slechts eeu paar maanden daar woont eu dus erzeker geen last van kan hebben ondervonden. De voorzitter zegt dat het niet zoozeer de last is van de muziek als wel vau de jeugd, die opdringt tegen deuren en ramen. De secretaris had daarvan ook last, maar heeft ze Hanse doen wegsturen. Tegen het verzoek stemmen de heeren Klos, Bolier en van der Graaffvóór de heeren Keijzer en A. A. Rijstenbilbuiteu stemming de heeren Keur en D. K. Rijstenbil, zoodat het verzoek van de hand is gewezen. II. Het vermenigyuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting wordt op voorstel van Burg. en Weth. teruggebracht van 1.4 op 1.2. III. Vau de heeren A. Oudesluijs enJ.Ta- zelaar is f5 en f 15 ontvangen als vergoeding iu de kosten van de wijziging van den ligger der wegen en voetpaden waardoor het voetpad op hunne gronden is opgeheven. De heer A. A. Rijstenbil zou 't wel goed vinden dat er toch een plank beschikbaar bleef als toegang ten gerieve van belanghebbenden. De voorzitter heeft daar geen bezwaar tegen. IV. In de begrootingen van 1924 en 1925 worden enkele af- en overschrijvingen en wijzi gingen goedgekeurd. V. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld met 46 aanslagen a f 4 en 1 f 2, samen f 186. VI. Voor de kuur eener gemeentewoning hebben zich drie gegadigden aangemeld, Klnit- mans, die uit zijne omgeving wil wegens buren ruzie, Hage wiens woning door groote bouw valligheid onveilig is en P. van der Werf te St-Maartensdijk, die geregeld te Scherpenisse werkzaam is. Bij stemming worden op eerstgeuoemde 2 stem men uitgebracht, 2 op Hage en 3 op vau der Werf. Daar blijkt dat dit niet een persoonlijke zaak is maar zuiver zakelijk, waarover niet met briefjes mag gestemd worden doch hoofdelijk, wordt schoorvoetend goedgevonden de aanwijzing bij loting te doen plaats hebben. De heer D. K. Rijstenbil merkt op, dat ver schillende argamenteii naar voren zijn gebracht, doch dat burenruzie wel niet aangenaam is, maar voor een gemeentebestuur zeker niet het zwaarste mag wegen. Bij loting wordt de woning toegewezen aan Kluitmans. VII. Naar aanleiding van eenige achterstallige postenop het kohier der schoolgelden wordt de aan slag van A. Bolier^vermiuderd van f5.85 tot 13.15, omdat gebleken i9 dat hij slechts één kind ter

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1925 | | pagina 3