w 75 0LMEB00MEN Inbraak. Gezonken. VERK00PING VAN BOOMEN. Maandag 12 Januari 1925, Je heei Ooms ?erlaogt uitvoering van de ^esloiten, kan er iets niet, goed, laat men dit dan in den Baad mededeelen, dan kan de Baad dit uitmaken. De voorz. zegt dat de jaarwedde van den marktmeester aan de orde gebracht zal wordeD. De heer Ooms zegt een aanplakbiljet gelezen te bebben om vergunning voor een benzinetank ingevolge de Hinderwet. De straat is ter plaatse zeer nauw. Komt er voor de werkplaats telkens een auto voor vulling dan kan dit een groote belemmering voor het verkeer geven en in de toekomst veel hinder. De voorz. zegt dat dit ook de vrees is van B. en W. Overal ziet men deze installaties, doch hier werd het juist gevraagd voor een toch al nauwe passage. De heer De Wilde verklaart dat B. en W. er op gelet hebbeu, 't is een groot gevaar. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. STAVENISSE, 30 Dec. 1924. Voorzitter de heer A. F. Hansaens, burg.-secr. Tegenwoordig alle leden. Na lezing en goedkeuring van de notulen dor vorige zitting, doet de voorzitter mededeeling van de verplaatsing van den lantaarn bij het postkantoor, terwijl, ingevolge den uitgesproken wpnsch door den raad, bij Westdorp, aan den Buurtschen weg, de Klim, aan den westelijken achterweg bij.Steendijk en aan den Kerkweg lantaarns zijn aangebracht. Met het oog op de plattelandsche toestanden waarop men is aangewezen, kan men inderdaad tovreden zyn met deze oplossing van het verlichtings-vraagstuk. Einde lijk sprak hij de beste wenschen uit voor het vorder herstel van den gemeente-ontvanger en eene onder wijzeres, die door een ernstige ziekte waren aangetast. De heer Van ijsseldijk spreekt zijne voldoening uit over de plaatsing van enkele lantaarns maar niet tegenstaande dat, verkeert de Kerkweg en ook de Molendijk des avonds in een diepe duisternis. Be- nedendijks zyn er wel enkele lichtpunten, maar daaraan hebben de bewoners van den Bovendijk niets, terwijl aan den Kerkweg nog minstens 2 lan taarns kunnen worden bijgeplaatst. De voorz. zegt dat Burg. en Weth. ook den Molendijk in beschouwing bobben genomen. Het is ontegenzeggelijk dat de verlichting altijd primitief blyfl. Maar men moet uitgaan van het idee, dat als men verbindingspunten heeft door middel van den eenen lantaarn op den anderen, men met oen enkelen wel kan volstaan. Doordat nu een viertal lantaarns is bijgeplaatst, meenden Burg. en Weth. dal vrij aardig was tegemoet gekomen aan de geopperde bezwaren. Zou men eene verlichting wenschen zooals nu blijkt, dan komt men lot eene onbepaalde uit breiding, waarvan hot eind niet is Ie voorzien. Hel oude materiaal is nu uitgeput en een nieuwe paal met lantaarn mag men op ongeveer f 60 schatten. De heer Van IJssoldijk drukt den wensch uit om in geen geval de gelegenheid te laten ontglippen als die zich mocht voordoen, om een tweede-hands koopje te doen. t De heer Potappel kan zich best voorstellen dat v de heer Van Ysieldijk verbaasd is over de sobere jo^erlichting, wanneer hij uit het dorp op den Kerk- Pwog of op don Molendijk komt. Want behalve dat 'fer zeer woinig lantaarns staan, zijn ze nog dikwijls Viitgewaaid. De voorz. merkt op, den heer Potappel meermalen VF hebben gevraagd naar diens meening over de verlichting van den Kerkweg, waarop steeds een niet onbevredigend antwoord kwam. De heer Potappel zegt dat dit zijn persoonlijke meening was, maar in vergelijking met andere ge deelten, dan zijn er te weinig lantaarns. Hij heeft er evenwel nooit naar willen vragon ora den schijn te vermijden, dat hij zulks zou gedaan hebben ten eigen bate. De voorz. beveelt zich zeer gaarne aan voor een remedie tegen het uitwaaien der straatlantaarns. Intusschen zullen Burg. en Weth. de wonken in gedachten houden. Aangaande het verzoek van C. Bil tot bestrating van een stukje grond, dat nu geheel wordt stuk gereden door de autobussen, wordt goedgevonden hieraan te voldoen, zoodra hot plan der bestrating tot uitvoering komt. Het suppletoir kohier dor hondenbelasting wordt vastgesteld, waarbij rekening wordt gehouden mst het verzoek van P. Dorst diens hond terug te bren gen naar de klasse „bedryMiond". Burg. en Weth. vragen machtiging tot uitbeta ling van het subsidie a f 600 teu behoeve van den bootdienst StavenisseZijpe. Het college beveelt dit ten zeerste bij den raad f omdat de dienst groot gemak oplevert bij de tuuuicatie met Schouwen, ook de handel is er gebaat door het vervoer van vee, terwijl de vei ling te Oud-Beierland ook voor Stavenisse niet van belang ontbloot is. Er is des ijds bij Ged. Staten om steun gevraagd en ook vorkregen mits door de belanghebbende ge- meeuten te zaraen f 1000 zou worden bijgedragen. Aan die voorwaarde i« voldaan; Zierikzee geeft f376, Stavenisse f500 en een onbekende stort f 125 in de gemeentekas. Hel belang dat de Rolt. Tram maatschappij bij deze dienst heeft, komt geheel op den achtergrond, in tegenstelling met hetgeen moer- mulen wordt verondersteld, dat zij daarbij een groot belang heeft. Lettende op de omstandigheden in de toekomst, durven Burg. en Weth. met volle rry- moedi beid het voorstel* tot dit subsidie doen heer Van IJsseldijk kon niet onverschillig zijn v.or Ie mogelijkheden, die zich volgens den voorz. opor.cn maar welke zijn dat? Kan daarvan geeue verklaring gegeven worden, dan kan hy zijn stem aan hei voorstel niet geven. Hij acht zich niet ver- ar;:wo rd voor een subsidie van f500 en evenmin voor een van f5000 dat de provincie geeft, die wij aogoi. k raakon door hot gemeentelijk subsidie, dat dto dienst feitelyk niet noodig heeft nu de kolen ;u teruggebracht tot bijna vóór-oorlogsche prijzen en 00^ de loonen sterk gedaald ziju. I»u hoor Van Iwaarden heeft desiyds medegewerkt- a£u üo totstandkoming van het subsidie, maar heeft vu oen andere kijk op de zaak gekregenhet vervoer i'oa. Rotterdam is wel gemakUyk, maar het is Csu d® autobussen zooveel minder gaan tek nen co oc* r:; .9n op de treinen lager 'iOfüen, zou i >-eis naar Rotterdam belan»- yk goedkoper woru >e veiling van het fruit SE/kr ^6n,boövvel b'j niet tegen de boot is, l»J «ca >00 subsidie niet (e zwaar weegt 'n0Vür van de veiling. De heer Potappel merkt op, dat wat in Oud- Beierland geveild wordt, ook naar Tholen kan ge zonden worden. De verbinding met Schouwen wordt van hier uit onderhouden door een motorboot. De beer Tazelaar is vóór het subsidie en zou het betreuren, dat we door het vallen van deze bijdrage ook geen tramboot meer zouden hebben. De ver binding met Schouwen moge door een motorboot worden onderhouden, maar hij zou er niet gaarne zijn leven aan wagen als hél wat waait. Het geven van f 500 subsidie is ten volle verantwoord voor zulk een dienst. En zou die f 5000 van de provincie vervallen, dan zou nog niemand daarvan iets merken. De heer Stoatjesdijk ziet het nat van de boot nie in en zal tegen stemmen. De heer Gaakeor verheugt er zich over, dal er althans nog één van de raadsleden zich vóór het subsidie heeft geuit. De voorz. zal niet trachten iemand over te halen tot de meening van Burg. en Weth., mits men dan ook respect heeft voor die meening. Ieder heeft zyn standpunt bepaald en ieder moet de verantwoorde lijkheid gevoelen. Na de vele moeite die verbinding tot stand te brongen, zou het te bejammeren ziju als ze te loor ging, .maar hij zal geen poging doen om iemand van geduchte te doen veranderen. Alleen wil hij de nadere omstandigheden, waarvan hij sprak in besloten zitting mededeelen. Na een half uur in comité-generaal te zyn ver gaderd geweest, wordt na heropening der zitting zonder hoofdelijke stemming hot voorstel lot uitbe taling van het subsidie aangenomen. Tot onderwijzer met verplichte hoofdacle wordt, met ingang van 1 Maart a.s. benoemd de heer J. P Bijl te Klaaswaal (die reeds als zoodanig is benoemd te St-Philipslaud). Als lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt her benoemd de heer A. H. van dor Slikke, die eerst na overreding zich bereid verklaart de herbenoeming te aanvaarden en de functie met Gods hulp en kracht weder op zich te nemen, onder dankzegging voor het in hom gestelde vertrouwen. Herbenoemd worden de aftredende leden der Commissie lot wering van schoolverzuim de heeren J. Gaakeer, J. Oudesluijs, mej. K. Suurland eu de heer P. C. H. van Oost en benoemd de heer M. P. Tazelaar in de plaats van den heer Anth. Stouijes- dijk, die voor eene herbenoeming niet meer in aan merking wilde komen. Als lid der commissie van Toezicht op het lager onderwijs werd herbenoemd de heer Abr. van der Slikke. Bij da herstemming over bet subsidie van f20 aan de politieschool te Hilversum, wordt de post van de begrooting afgevoerd met, 4 tegen 3 stemmen. Vóór schrapping de heeren Van Iwaarden, Van IJsseldijk, Stou'jesdijk en Potappel. Na afhandeling der agenda wordt aan Burg. en Weth. machtiging verleend tot verkoop van straat- mest, peeënslijk, enz. De heer Potappel wijst op eene noodwendige ver- belering van hot slob bij van Dalen. De voorz. zegt dat dit punt ook kan worden op genomen in het plan der rioleering. Eindelijk wenscht do voorz. deu leden en hunne gezinnen een goed uiteinde van het oude en eeu gezegende intrede van het nieuwe jaar. Na de sluiting dankt de lieer Buijze, ook namens de redactie der Th. Crt. voor de plaating van een perstafelije, hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. THOLEN, 31 December 1924. Met ingang van 1 Jan. a.s. is de kantoor bediende der posteryen M. K. vau Egmond alhier bevorderd van de 2e naar de le klasse, Bij Kon. besluit is op zijn gedaan ver zoek aan den heer M. vau der Minne, eervol ontslag verleend als kantourechter-plaatsvervanger bij het kantongerecht alhier, onder dankbetaiging roor de als zoodanig bewezeu dieusteu. Door het hoofdstembureau is ter vervulling der vacature in den gemeenteraad, ontstaan door bet vertrek van den heer U. C. Rivlderhof, be noemd verklaard de heer IJ. Cornelis9e. De heer J. Geluk heeft ontslag genomen als lid van den Gemeeuteraadzijn opvolger op de Cbr. Hisf. Iij9t, is de heer Jac. Quist. Gisterenavond gaf de gymnastiekvereniging „Olympia" een zeer goed geslaagde uitvoering. Bij de opening werd door den voorzifter, de heer G. Amsing Jr., aan de deelnemers aan de afstaudsmarschen een diploma en een zilveren speldje als herinnering uitgereikt, waarvan hij hoopte dat het een spoorslag zou zijn voor de leden om op den ingeslagen weg voort te gaan en voor anderen om zich als lid aau te slniten. Gymnastiek toch, oefent en sterkt, waar van de verschillende nummers getuigenis aflegden. Goed en vlug werd alles naar voren gebracht. De plastische groepeu werden zeer keurig uitgevoerd en ongetwijfeld doen ze den directeur, den heer C. W. Bijl, alsmede de deeluemers alle eer aan. Het woord vau dank hen door de voor zitter gebracht, was ruimschoots verdiend. De beide voordrachten Hannes bij den Photo- graaf en Een mislukte advertentie werden mooi vertolkt en mochten luide bijvalsbetuigingen der talrijke aauwezigen inoogsten. Een geanimeerd bal hield velen lang bijeen. STAVENISSE. Maandagavond hield de heer W. Sietema alhier in het Hotel-van Daleu voor een dankbaar publiek een zeer duidelijke lezing over het mesten van varkens. Natuurlijk speelt de voeding hierin een groote rol, maar men moet rekening houden met het individu zelve, want deze zijn zeer uiteenloopend. Besproken en toegelicht werd door spreker het doel der mes ting, u.1. voor huisslachting of voor den handel, de soort eu de herkomst, het koken vau het voedsel, de zindelijkheid (droge, schooue hokken), nat of droog voeder toedieueu (in elk geval nooit te natte slobber). Bij het toedienen van voedsel moet men in aanmerkiug nemen ol bet dier het graag eet, of het weder geen schadelijke stoffen bevat, of hel frisch en niet bedorven is, of het «een ongnustigen invloed op het spek eu het vleesch heeft en of het een voldoend gehalte aan verteerbare bestanddeelen bevat., Éeuige vragen werdeu duidelijk door spreker beantwoord. Na afloop kreeg men te zien een mooie verza- meliog lichtbeelden op het 'varlfraggebicd. Op 4 Jan. hopen M. Neele en Echtge- noote te St-Philipsland, het ze dzame voorrecht te genieten van ern 65 jarige echlvereenig ng. Msn zal voor het echtpaar dezen dag niet ongemerkt doen voorbijgaan. GEMENGD NIEUWS. Te Steenwijk is, naar de Prov. Ned. Crt. meldt, op twee plaatsen ingebroken en wel in het huis van den tuiuder A. Knol en in dat van den ouden heer L. A. Schipper. Beiden waren alleen thuis. Des avonds ongeveer 10 uur hoorde Knol de geit voQr zijn wouiug. Terwijl hij het dier weer op stal bracht had men zich toegang tot zijn woning verschaft. Een kast was geforceerd, een lade er uitge haald, inhoud uit de kast en lade over den vloer verspreid, een geldkistje opengebroken en het geld verdwenen. 's Nachts om drie nur werd ingebroken bij L. Schipper. Met een bijl ontving 8., die te bed lag, een slag op het hoofd, een worsteliog volgde, waarbij pogingen werden aangewend om S. te worgen. Op bet moordgeroep van 8. sloegen en klopten de buren tegen den muur, die hen van het door S. bewoonde perceel scheidde, en riepen //Wij komen". Hierop sloeg de inbreker-aanrander op de vlocht. Toevallig bevond de politie zich per rijwiel in de nabijheid. Dadelijk werd door haar een uitgebreid onderzoek ingesteld met het resultaat dat nog den zelfden nacht de dader, zekere P. van H., een ongeveer 20-jarige persoon, die pas voor enkele dagen uit de gevangenis, waar hij voor inbraak een jaar had doorgebracht, wa9 ontslagen, werd gearresteerd. Genoemde v. H. houdt zich vau den domme, doch de op hem gevonden bewijzen zijn van dien aard dat zij hem voldoende als den dader aan wijzen. Het parket vau Zwolle bevond zich Donderdag tot een onderzoek ter plaatse. Op last van de justitie werd v. H. Zaterdag naar Zwolle over gebracht. Stormweer. In Engelaud heboen zware stormeu ernstige rampen teweeggebracht. Op zee zijn veertien menscheu omgekomen, w. o. de bemanning van het Frausche zeilschip „Caradac", dat in de baai van Curmarthew schipbreuk leed. Belangrijke schade leden de dokken te Belfast door een getij, hetwelk het hoogste was dat ooit iu deze haven voorkwam. Nabij Glasgow is de eerste Kerstnacht nood lottig geweest voor de Duitsche trawler ^Hohen- luft", die Donderdag met een lading haring van de Schotsche Oostkust naar Altona vertrok maar door den storm op de rotseu werd geslagen nabij Muil of Ga, waarbij elf van de twaalf opvarende Duitschers omkwamen. Het Belgische Rynscbip „Fluviale II" groot 1500 ton met kolen van Ruhrort naar Antwerpen is Zaterdag in het Hellegat omhoog gevaren en gebroken. Na vlot gesleept en te Dintelsas te zijn binnen gebracht is het schip aldaar in de haven gezonken. De bemanning is gered. KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN Zondag 4 Jan. 1925. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Datvma en nam. 2 uur ds. Verschoor/ Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur cand. N. Willemsen te Amsterdam. Oud Geref. Gein. voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Van Doorn, be vestiging Ooderl. en Diaken en nain. 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm 9,30 en nam. 2 uar leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 31 Dec. 1924. Noteeriug te Tholen. Boerenboter f 1.15 per pond. Roomboter f 1.4-0 Eieren 8 cent per stnk. Hiermede vervuilen wij den trenrigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader 19 32221 Benjamin Willem van Dijk, in deu ouderdom van roim 85 jaar. Johanues van Dijk. Johanna van DijkRibbe. C. H. van Dijk. H. W. van Dijk. H. E. van Dijk. Tholen, 29 December 14)24. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde echtgenoot en vader de Heer K. E. VAN EGMOND, in den ouderdom van ruim 51 jaar. 16 32211 Wed. K. E. van Egmond. G. W. van Bguiond. M. K. van Egmond. K. E. S. van Egmond. Tholen, 29 Dec. 1924. Notarif D. van de Velde te Tholen zal op 's voormiddags 10 uur aan den Plattendijk, tnsschen polder Ond- Strijen en Poortvliet, in het openbaar verkooDen waaronder geschikt voor werkhout. Aanvang drr verkooping aan den Olifantsdijk. 1? 82228 Wed. G. C. M. GELUK en Familie. p. f. 32120 G. AMSING Jr. m. g. 32121 M. PKINCE en Echtgenoote. P- 32122 H. I. 8TOUTJESDIJK en Echtgenoote. Tholen, Venkelstraat. P- I.32123 M. VAN NOORT eu Echtgenoote. p. f. Markt, Tholen. 32124 C. M. VAN DER STEL eu Echtgenoote. P. f.32125 PH. ENGELVAART en Echtgenoote p. f.32126 Beil en aegen in het nienwe jaar aan vrienden en begunstigers. H. MEERMAN Jr. en Echtgenoote. 32127 Wed. L. JANSE en Familie, p. f. Kerkstraat, Tholen. 32129 C. VAN STEE en Echtgenoote. p. f. Kerkstraat 10. 32130 Met den aaDvang van 1925 bieden wij vrienden en begunstigers onae beste weuschen aan, 32131 A. CENSE en Echtgenoote. M. 8. MARICO m. g. 32132 Tholen, 1 JaDuari 1925. H. G. DEURLOO en Echtgenoote, P I-32133 N. V AN DE ZAN DE en Echtgenoote P. f. 82184 S. VAN DULLEMEN, Echtgenoote en Familie, wenschen Familie, Vrienden en Be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. 32135 A. A. R1JSTENBIL. A. C. RIJ STEN BIL—Hendrikse en Familie. ,.Fven Bniten". Tholen, 1 Jan. 1924. 32038 P- Lp. r. F. NIJS, Echtgenoote en Kinderen Tholen, Molenrlietsche straat. P- f.32148 W. J. WALPOT en Echtgeuoote. P- f. 32149 C. VAN OS, Gem.-Veld wachter p. f. 32150 en Echtgenoote. D. H. v. d. VELDE J. v. d. VELDE—De Leenw, P- f-32151 Gelukkig Nieuwjaar. J. LIEVISSE ADR1AANSE. p. f.Meubelmaker. 32152 JAC. ENGELVAART JOZ. ENGELVAARTVoordijk. p. f.Tholen.32153 J. GOEDEGEBUURE p. f. 32154 en Echtgenoote. Aan Vrienden en Begunstigers een gelukkig Nieuwjaar toegeweuscht door C. JANSEN, kolenhandel, Tholen, 1 Jan. 1925. 32155 M. MEERMAN Ja. W. B. MEERMANJansen, Brugstraat, 19 Tholen. p. f.32194 A. VAN DER JAGT P. VAN DER JAGT—Moeliker. Brugstraat 19a, Tholen. 32195 J. M. BAL en Echtgenoote, Timmerman. p. f.Tholep. 32196 K. J. BAL. Granen, Veevoeder, Mealstoffeu. p. f.Tholen. 32197 A. QUIST J. QUIST—Kooi.tra. p. f. Tholen. 32198 C. DUINE T. H. DUINE—Bout. p. f. Dalemsche straat, 32199 ABR. VAN DE SANDE J. P. VAN DE SANDE—Quiat. p. f.32200 I. VAN 'T HOP eu Familie. JL±Tholen.32201

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1924 | | pagina 2