PU ROL Hoestsiropen Niet wachten voor Kinderen 2 a. dat in deze begrooting tot niting komt, de vermindering der belastingheffing is, doordien zij is ternggebracht van f 10.000 tot f 8000 door het voorstel tot afschaffing van de opcenten op de vermogensbelasting. De heer van IJsseldijk vraagt hoe het kemt dat het salaris van den ambtenaar van den Borgerlijken Stand ik f 660 zoo hoog is en of het mogelijk is dit te brengen tot het bedrag gelijk in andere gemeenten van dezelfde grootte. De voorzitter zegt, dat wanneer dit salaris eenmaal door Qed. Staten is vastgesteld, daarvan niet meer wordt afgeweken, tenzij eene alge- meene verlaging zon plaats vinden. Bij de rege ling dezer jaarwedde is door Qed. Staten het advies der gemeenteraden gevraagd, waarop sommigen in afwijkenden, anderen in bevesti genden zin antwoordden. Zoo is hier het salaris bepaald zooals het na nog geldig is. In het geval een nieuwe ambtenaar zon optreden, dan valt diens wedde terstond onder de nieuwe voor schriften. De heer van IJsseldijk verklaart zich tevreden. Voorts heeft zijn aandacht getrokken de f 20 subsidie aau de politieschool te Hilversum. Hij kan zich daarmede niet vereeöigen omdat hij het ongemotiveerd acht en stelt voor, dezen post te schrappen. De voorzitter zegt dat aan deze school politie ambtenaren in het vak grondig worden opgeleid en dat het van veel belang is om politie te hebben, die met tact weet op te tredeo, en maar niet aanstonds ruw geweld in toepassing brengt. Juist met het oog op de ideale opleiding heeft de Commissaris steeds op steun aangedrongen Gesprongen Handen DOOS 30, 60, 90 Cent. Bij Apoth. en Drogisten l'liorm. Fabriek A. Miinhardt - Zeisl 274 31926 an Wetb. hebben, ook met het oog op het geringe bedrag geen aanleiding tot schrapping gevonden. Over het ondersteunde voorstel tot schrapping staken de stemmen, zoodat daarover in eene volgende vergadering eene herstemming zal plaats hebbeD. Vóór de heeren Van IJsseldijk, Van Iwaarden eu Potappel; tegen de heeren Van der Slikke, Gaakeer eu Tazelaar. De heer Van IJsseldijk heeft bezwaar tegen den post kadegelden k f 6000. De verordening is geldig tot I Januari 1926, maar ze is zeer oubillijk. Zelf zal hij geen voorstel doen, maar gaarne ziet hij van Burg. en Weth. een voorstel dienaangaande tegemoet tot wegneming der on billijkheid vau de dubbele heffing. De voorzitter ziet in die verordening niet zooveel onbillijke. Het is een pracht-instituul, dat iemand die iets stuk maakt, daarvoor ook betaalt. De heer Van IJsseldijk vindt de dubbele heffing bij bietenopslag onbillijk. De voorzitter oordeelt het billijk, dat een schip, dat eene lading binnenbrengt en ook weer eene lading medeneemt, daarvoor dobbel betaalt. Doch bet volgend jaar moeten de verordeningen toch worden herzien, zoodat er dan gelegenheid is een en ander te regelen. De heer Van IJsseldijk informeert naar het motief der verhoogde som voor keislag met f 250, terwijl in de memorie van toelichting te lezen is, dat er Dog keislag disponibel is. De voorzitter zegt dat dit meer te beschouwen is als een administratieve mededeeling. Ged. Staten willen, dat er bij het opmaken der be grooting tevens wordt medegedeeld of er nog voorraad van materialen is. De aanvraag is das niet gefingeerd. De heer Van IJsseldijk wil het subsidie voor het Armbestuur breDgen van f 1000 op f 1300, opdat, zoo nocdig, wat meer aan de behoeftigen kan worden verstrekt. Waar het bestuur in zijne begrooting spreekt van meerder onderhoud, geeft hij in overweging een geregelder onderhoud toe te passen, dan komt men uiet opeens voor groote uitgaven te staan. De voorzitter ziet de noodzakelijkheid van een hooger subsidie dan gevraagd wordt, niet in, omdat de Raad stellig genegen is als het noodig mocht blijken ook meer te geven. Over de f 1000 subsidie aan de autobus en tramboot zal de heer van IJsseldijk niet meer spreken, na de mondelinge toelichting die de voorzitter hem had gegeven. Ten aanzien der afvoering van de begrooting van den post f 2000 der 100 opcenten op de vermogensbelasting is hij minder tevreden eu stelt voor deze alsnog op de begrooting te brengeD, welke hij eene zeer nuttige belasting acbt. De voorzitter zegt dat deze belasting is ge heven toen er geld noodig was en er geen andere bron kon aangeboord worden. Na het blijkt dat we bet volle bedrag niet meer be hoeven is het een redelijke plicht deze belasting te laten varen, die feitelijk als noodbelasting was bedoeld. De heer van Iwaarden is ook niet zoo bij zonder voor algeheele opheffing, maar 100 °/Q is te hoogliever zag hij 50 opcenten geheven. De voorzitter zegt dat 50 opcenten aan Burg. eu Weth. te hoog voorkomt omdat het iuder- daad niet noodig is en Burg. eu Weth. hebben gemeend te handelen in den geest van den Raad die destijds dit beslnit nam. De heer Gaakeer kan ook met 50 niet meegaan, want men treft er in hoofdzaak de kleiue renteniertjes mee, die het minst kunnen misten de grootere kunnen bet wel betalen. De heeren van der Slikke eu Potappel gaan er niet mee accoord. Het voorstel Van Ysseldijk wordt niet onder steund en komt dus niet in stemminghet ondersteunde voorstel-Van Iwaarden wordt ver worpen met 4 tegen 2 stemmen die der heeren Van Ysseldijk en Van Iwaarden. Bij het eind der behandeling van de begrooting die wordt vastgesteld tot een balanscijfer van f 43538.02, overeenkomstig bet ontwerp, geeft de beer Van Ysseldijk aan Burg. en Wetb. in overweging om, waar dit college toch de beschikking heeft over den post meubelen een tafeltje te plaatsen ten gerieve van de pers, omdat het niet wel mogelijk is, goede aauteeke- ningen te maken op z'n knie terwijl hij opeen goedgegeven verslag grooten prijs stelt en men dit daarom in de haDd moet werken. De Voorzitter wil gaarne met de Wethouders deze zaak nader bezien. Het wil echter geen miskenning beteekeuen als niet vroeger daaraan is gedacht toen toch een persvertegenwoordiger aanwezig was. De begrooting voor het Algemeen Armbestunr wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 2304.235. De Voorzitter zegt, nu men zoo vaak spreekt over drukkende beslastingen, ook te Stavenisse, aan de hand van het bureau voor de statistiek een staatje te hebben samengesteld van de ge meenten van ons eiland, waaruit men kan zien welke plaatselijke inkomsten-belasting wordt betaald bij een belastbaar inkomen van: f1000, f2000. f3000 f4000 f 5000 Stavenisse 9.10 33. St.-Ancal. 11 83 42.90 O-Vossem. 10,50 56.61^ Tholen 8.64 66.67 Poortvliet 11.83 42.90 ScherpeD. 13.65 49.50 St.-Maart. 7.60 40.15 De gemeente een gunstig figuur. Iu de begrooting voor 1924 wordt een voor stel aangenomen tot het aanbrengen eener admi nistratieve wijziging voor uitgaven o.a. voor de wegen f 250.uitkeering leerling H. B. S. f 252.87, plaDtsoen f45,— tot welker dekking kunnen dieneD het bedrag ad f 420.waarmede het salaris van den Burgemeester is verminderd alsmede f 105 83 die de gemeente te goed bleek te hebben aan rente op den Giro-dienst. De heer Van Iwaarden vestigt de aandacht van Burg, en Weth. op de slechte wijze waarop de bus van het postkantoor is verlicht. De Voorzitter zal hierover eens spreken met den opzichter van de land9gebouwen. Tenslotte betnigt de heer Van Iwaarden als secretaris van de geitenfokvereeniging zijn dank voor de verleende medewerking tot het toestaan van een subsidie aan die vereenigiog, die, naar hij hoopt, het volgend jaar niet meer noodig zal zijn, doch daarop, zal terugkomen ah dit het geval mocht wezen. Daarna sluitinp. 58.80. 89.55 125.80 76.44 116.415 163.545 108.065 169.035 243.585 131.92 208,69 303.28 76.44 116.415 163.545 88 20 134.325 188.70 81.51 123.51 167.51 Stavenisse maakt daarbij dus bekend is en men wel tot stemming kan overgaan. Het voorstel wordt met op één na algemeene stemmen aangenomen; tegen de heer de Wilde. De voorzitter zegt, dat, na de Kermis behou den blijft, Barg. en Weth. voorstellen om haar geheel droog te leggen. De beer Ooms is sterk tegen geheele droog legging. De proef, die nu gedurende 2,3 jaar genomen is om de kermis Da 12 nar's middags droog te leggep, beeft zeer goed voldaan; er zijn hoegenaamd geen bedronkeneu. Bovendien zouden de neringdoenden sterk benadeeld worden, terwijl men aan den anderen kant de meDSchen niet slechter moet maken dan ze zijn, daar ze dan alles zouden gaan uitzoeken om aan drank te komen. Men heeft met de bevolking geen dol gehad. De voorzitter is 't er volkomen mee eens, dat er geen wanordelijkheden zijn voorgekomen, be houdens een enkel oubeteekenend geval. De heer Ooms meent, dat men om dit te voorkomen, niet alleen met de kermis, doch alles maar steeds moest droogleggen. De heer Vermet zegt daarentegen dat het genoemde geval niet het eenige was en zelfs heeft gezien dat dit te 1 uur veelvuldig voortkwam. De heer De Wilde zegt dat men 's Zaterdags middags een bende vau vreemdelingen krijgt, hetwelk misschien niet zoo erg zou zijn als de kermis geheel droog gelegd was. De voorzitter merkt nog op, dat de politie geen hinder heeft met de sluiting der herborgen. Over het voorstel tot geheele drooglegging staken de stemmen; vóór de heeren Vermet, de Wilde en den Engelsman, tegen de heeren Ooms, van Tilbeurgh en de Rijke. Van den vice-president vau den Raad van State is een schrijven ingekomen houdende mede deeling dat bedoelde Raad op 29 October eene openbare zitting houdt waarin gerapporteerd zal worden in zake het geschil tusschen dezen ge meenteraad en Ged. Staten van Zeeland aan gaande de door dit college verhoogde jaarwedde van den gemeente-ontvanger en tot welker nadere toelichting^iet gemeentebestuur persoonlijk of door een gemachtigde kan worden toegelaten. De voorzitter zegt dat van de zijde der ge meente alles is medegedeeld wal te harer be schikking staat en eene deputatie dus weinig zin meer heeft. ^Lezing wordt gegeven van de schriftelijke toelichting, waaraan de heer Ooms wel niets te te kort wil doen, maar het niettemin zeker noodig acht om in persoon deze zaak te bepleiten nu zij in hoogste instantie behandeld wordt. wegje twee lantaarns zijn geplaatst. Wijst er d op, dat men geneigd is ook nog verder te gaai De voorzitter zegt dat daartoe een verzot was gedaan en Burg. en Weth. de noodzakelijl r|iaJ-e het zich beid er van inzagen om er aan te voldoe Wordt de weg heelemaal volgebouwd, dan i men inderdaad moeten doorgaan met werlichtio j6 wij den tweede rekening te hebben gezien, evenmin a een instructie. De voorzitter zegt dat van een iuslrnctie gee sprake kan wezen en een tweede rekening ni i9 bedongen. De bijdrage is toegestaan onder voorwaard dat geen pakjes worden vervoerd. De heer Ooms merkt op, dat dit beding enki is gemaakt bij een subsidie van f 400, niet die van f 250. De heer den Engelsman zegt, deze voorwaard ook aan het subsidie van f 250 te hebben v< bonden. De heer De Rijke wijst verder op het vei schillend tarief dat in toepassiog wordt gebracli op hetzelfde traject. De heer Ooms vindt dat geen bezwaar het maar niet gaat boven het tarief. Daarna wordt de zitting gesloten. ST-PH1LIPSLAND, 28 Oct., voorna. 10l/4 uur* Voorzitter de heer L. Nilant, burg. Tegenwoordig zes leden en de Secretaris. Afwezig de heer L. J. van Nieuwenhuijzen. Met algemeene stemmen wordt afwijzend beschikt op een verzoek van P. Feleus e.a. om den weg loopende langs hunne Dieuw gebouwde woningen te doen rioleeren en verharden. Aan G. van der Dossen, J. Byl en mej. R. Byl- Koster wordt op hun verzoek met ingang van 28 Dec. a.s. eervol ontslag verleend respectievelijk als klokkenist en klokluider, kademeester en vroedvrouw. Een schryven van A. J. Visser c.s. houdende klachten over de onvoldoende reinigingsdienst, wordt naar Burg. en Weth. gerenvoyeerd. Als ^onderwijzeres aan de o.l. school I, werd be noemd mej. H. J. Jansen, no. 1 der voordracht. Mede kwamen daarop voormej. E. Bezemer te Zierikzee, mej. J. M. M. Spek te Ellemeet en mej. M. J. Ie Grand te Kats. Vervolgens deelt de voorz. den raad mede de voordracht voor hoofd der 0. 1. school te Acna- Jacobapolder en welke luidt alsvolgt No. 1 G. Geerts te Nieuwe Pekela, no. 2 A. Rijnberg te Waddinxveen, no. 3 A. Berkhey te Hoek van Holland en do. 4 A. F. K. Brandes alhier, allen ondorwijzer aan openbare lagere scholen. Bij de rondvraag wyst de heer J. A. Stola op de opritten aan de halte der R. T. M. en bij de weeg- brog dat de bermen vau den dyk totaal worden weggereden. Hy zou gaarne zien, dat er groote keien werden neergelegd waardoor dit wegryden voor komen wordt. De voorzitter belooft zijn volle aandacht er aan te zulleD scheuken en indien mogelyk aan het ver zoek te voldoen. Mijnhardt's Borsthoningsiroop f 0.60 Mijnhardt's Thijmsiroopf 0.75 Anga-Siroop (ook bij Kinkhoest) f 1.75 9 Bij Apothekers en Drogisten. 31928 rech J chen tigin; >g"jk d art waarc iren 1 iguni te aten maar nu reeds beginnen Uw handen in te wrijven met Purol; dat voorkomt het ruw worden en stukspringen. 6 31927 Oud-Vossemeer, 27 Oct., voorin. 10,30. Voorzitter de heer C. W. Snijder, burg. Tegenwoordig zes leden en de secretaris. Afwezig de heer Pollie. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting doet de voorzitter eene mede deeling over de straatlantaarns, die met April niet zijn afgenomen, in antwoord op de gemaakte opmorkiug door den heer Ooms. Van Ged. Staten is een missive ingekomen, houdende goedkeuring van het besluit tot ver haling der 8 V2% pensioenspremie op de gemeente ambtenaren. Door den Commissaris der Koningin zijn be noemd tot zetters bij 's rijks dir. belastingen de heeren L. de Wilde eu M. C. Sonke. Naar aanleiding van het voorstel van Barg. eu Wetb. om afwijzend te beschikken op het destijds gedaan verzoek tot afschaffing der kermis, zegt de heer den Engelsman menschen van links en van rechts, groot en klein op de kermis te hebben gezieD en das niet zal medewerken om die twee dagen te ontnemen. De heer de Wilde zegt dat de zaak voldoende Hij zal niet zeggen, dat het helpen zal, maar dan is toch alles gedaan wat mogelijk was. Gaat er geene commissie nit den Raad, dan had men beter maar direct het hoofd in den schoot kun nen leggen. De heer De Wilde is ook van oordeel dat men het nog beter kan bespreken dan schriftelijk behandelen. Met algemeene stemmen wordt besloten tot het zenden eener depntatie. Als eerste lid der commissie wordt benoemd de heer Ooms, die deze taak op zich neemt. Daaroa wordt beooemd de heer De Wilde, die de beooemiDg niet kan aannemen, omdat hij als weger niet zal kannen gemist worden en geen verlof zal krijgen. Bij nienwe stemmiug wordt daarop benoemd de heer Den Engelsman, die zich de keuze evenmin kan laten welgevallen, omdat hij als ontvanger en tarreerder der bieten nog moeilijker weg kan dan de heer De Wilde. Daaroa wordt als gemachtigde namens den Raad aangewezen de heer W. van der Ploeg, gemeente-secretaris. Een missive van Ged. Staten houdende goed keuring van de verordeningen voor nieuwbouw als voor bestaande woniDgen, mits bij de toegelaten bedsteden wordt voorgeschreven dat een vol doende toetreding van licht en lucht worde bevorderd. Op de vraag van den heer Vermet wat wordt bedoeld met „voldoende", zegt de voorzitter, dat Burg. en Weth. daaromtrent een voorschrift zullen maken en dat alvast kan worden begonnen met den eisch van goede flinke deuren. Daar van het drietal brandspuiten er eene is, die reeds dagteekent van 1858 eu geen dienst meer kan doen, terwijl zij ook voor een brand spuitfabrikant geen waarde heeft, stellen Burg. en Weth. voor haar te sloopen, het onderstel te gebruiken als slangenwagentje voor het Veer als 't onverhoopt mocht noodig zijn, en het oude koper te verkoopen. Dit wordt goedgevonden. Voor den carsus van het voortgezet onderwijl hebben zich in de openb. school 12 jongens en 5 meisjes aangemeld. Het geheele personeel dier school, met inbegrip van den volontair A. van Dijke en met uitzondering van mej. de Jonge Paape, die niet in aanmerking wenschte te komen, werd benoemd. Ten opzichte van den aanvang en verdere inrichting van den cnrsns, werd dit aaQ het hoofd der school overgelaten. Sprekende over de school, wees de heer De Rijke op het ongerief, dat de kachels nog niet brandeD, welk eavel de voorzitter weet aan Romboats, die ondanks herhaalde aanmaningen, nog 9teeds was achterwege gebleven, doch ander maal aan zijn plicht zal worden herinnerd. De heer Ooms heeft gezien dat aan het Patrijs- ST-ANNALAND, 30 October v.m. 10.30 uur. Voorzitter de heer C. M. P. W. Hansscns, bur< EN, Tegenwoordig alle leden eu de Secretaris. Na lezing en onveranderde goedkeuring van notulen der vorige zitting, wordt mededeeling geda» van het ingekomen schrijven van den minister va !avon binnonl. Zaken dat bij nader inzien het geoorloof is hoogere opcenten op de leges van jachtakti b0rin te heffen dan 20. Aangezien de verordening reeds practisch is toe gepast, wordt ze ongewijzigd gehandhaafd. Van de heeren C. van Houdt, A. Goedegt irs,e buure A.Jz. Jr. 011 E. J. Gunst is bericht ontvange lalf van de aanneming hunner benoeming respectievelij tot lid der Commissie van toezicht op het laL onderwijs, Secretaris-Rentmeester, en regent van u Weozen-Armbestuur. Schrijven van den Commissaris der Koningi houdende benoeming der heeren M. J. Heyboer A. Burgers als leden van het college van der directe belastingen. Verzoek van het Hoofdbestuur van den Algen Nederl. Wielrijders Bond om langs de openbai wegen in deze gemeente rywielpaden aan te leggi Burg. en Weth. achten de wegen reeds zoo smi dat dit werk, hetwelk bovendien vrij kostbaar zijn, onuitvoerbaar is. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomet Een missive van het Bestuur der school met Bijbel, waarin het mededeelt dat met don aanstaande winter een cursus voor herhalingsonderwys zal worde gehouden van 17 Nov. tot 12 Maart 1925, tegoi f 1,25 per lesuur. Voor dezen cursus hebben zich 15 jongens 12 meisjes aangemeld, terwijl onderwijs zal worde gegeven in de vakken rekenen, Ned. taal, vad. gescli aardrijkskunde, wiskunde en nuttige handwerkei|njj( Tor bekostiging van dezen cursus wordt een bijdrag gevraagd van f 237.50, alsten behoeve vau h lesgeld f180, licht 150, leermiddelen f 17.50 id. voor handwerkea f 25. Hoewel de gemeente zulks niet verplicht is, stelle Burg. en Weth., onder nadere goedkeuring va Ged. Staten, voor, tot inwilliging van dil verzoek onder voorwaarde, dat vanaf de week waarin zo blijken dat het aantal deelnemers is gedaald tot 1 de bijdrage zal worden ingetrokken. De wijziging van art. 1 der Polilieverordenic ter aanduiding van de kom der gemeente, heeft bi Ged. Staten in zooverre bezwaar ontmoet, dat eenffede juiste omschrijving de voorkeur verdient. De vergadering ging hiermede accoord. De aangebrachte wijziging door toevoeging vafcrol de maximumsnelheid voor mechanisch voortbewogt rijtuigen (motoren enz.) wordt in eene afzonderlij! verordening aaogebodeu en goedgekeurd. Daarna wordt de zitting gesloten die door et comité-generaal was voorafgegaan en waarin lanj durig was beraadslaagd over eou punt dat thans nifl in openbare behandeling werd genomen, doch ti eene volgende zitting uitgesteld. Ilijke or J 9 vo het i var delbi ko iud-v ieken zuil zette|n ou onze jen vern bai entu geloor il mfti vi zep? R ibbe, Zont dooi d. e, ir h emp, boo: de 1 )en h\ dt op e o' )eze -Vo bij hoi J. BUITENLAND. Zoo gei h V< In den meest warmen verkiezingstijd in Engelam is een element getreden dat vau het hoogste be lang kan zijn voor het Labour-kabinet waartoge men iu hoofdzaak in het krijt treedt. Mac Donald heeft kunnen bevorderen dat Enge land met Rusland een verdrag heeft gesloten to 1QQ wederinvoering van de diplomatieke betrekkingen Op dat verdrag werd het vertrouwen des lands ge vraagd doch niet verleend, ook niet door de bank autoriteiten, waar het op stuk van zaken doen h< meest op aankomt. Er waa overeengekomen dat de bolsjewistisch propaganda in de Britsche gebieden zou wordei lrj, gestaakt. Eu zie daar, als een bom die een geweldig consternatie te weeg brengt, verschijnt eene om wentelingsbrief aan de Engelsche communisten waarin hen instructies worden gegeven om met weid de Britsche instellingen omver te werpen. Het ministerie van buitenlandsche Zaken hee tegelijk met den brief een ernstig protest gericht to de sowjetregeeriog. Nu wordt door deze laatste die brief als valse )j gekenmerkt, en eischt verontschuldigingen Engeland voor de openbaar-making van oen valse stuk als ware het een echt en officieel document De regeering evenwel heeft er zich onomstootely van overtuigd dat de brief echt was alvorens publiciteit aan te geven. De uitspraak der Britsche stembus is zeer ver rassend. De Labourpartij heeft een zoodanig verlie te boeken, dat van een aanblijven van het kabini Mac Donald geen sprake kan zyn. Van do 605 u tels in het Lagerhuis komen er meer dan 400 aa de conservatieven, die naar de usance van het pai lementairisme aan het bewind moeten komen. De arbeiderspartij heeft een geduchte kuak gej*i kregen en is met de liberalen bedolven onder verpletterende verschuiving der stemmenverhoudio naar de conservatieven, die juist de vorige mas zulk een ontzaggelijk verlies hadden te boeken, In het buitenland heeft de uitslag grooten indru gemaakt. De tijd zal moeten leeren of Herriotf- positio onaangetast zal blijven. 1 be ur 01 dfrt bi f

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1924 | | pagina 2