FIRMA J. M. C. POT - THOLEN. ZAAK Voorloopig Bericht. i. MELSE, Tholen. BRIEFKAARTEN bedrukt met adres, ENVELOPPES bedrukt met adres, BRIEFPAPIER bedrukt met adres, REKENINGEN bedrukt met adres, NOTA's bedrukt met adres, hoogen het aanzien van Uw zaak, mits Uw drukwerk netjes is uitgevoerd. Dit is Uw belang. Geeft het ons, wij dragen zorg voor le klas uitvoering rdi 10 St-Annaland. )NS. en to Zijpe, ten Weeten van de haven, waar i!e de heer Del Campo met zijn zoon en cboonzoons mr. A. W. HartmaD, griffier kantongerecht te Alphen en jhr. Martini civiel iogenienr en adj. ingenieur bij dc gen, aanwezig waren. De Anna Jacoba- was toen nog slechts 15 jaar in vracht- rood herschapen en te begrijpen datZ. M. eoaar de eer aandeed om zijn gronden te d. Allerwege was versiering aangebracht de slikken een hnlpdijk aangelegd. ,t Z. M. was begroet door boveogenoemde begaf men zich naar den hoofddjjk waar igen gereed stonden en een eerewacht te aanwezig was, gevormd nit het personeel ichters van den polder bestaande uit A. commandant, P. do Bruine, C. van Dijke, F. C. Smit en J. Struik, ocht ging naar de hofstede Rumoirt, die izichtigd, benevens de dorschmachines en landbouwwerktuigen die er reeds werden t, daarna ging de tocht naar de school, kinderen onder leiding van den hoofd- jzer Betel een lied zoDgen. rij de hofstede Stelberg werd naar het geredeD, waar Z. M. een dejenné ge- bij den heer Del Campo. Daarna werd ind verlaten en koers gezet naar Schouwen. )oor den commissaris der Koningin is aan eer A. Avé eervol ontslag verleend als ■is der gezondheidscommissie zetel Tholen. VOSS KM EEK Door notaris Van de te Tholen is alhier verkocht: woonhuis met orende schuur, waarin een slagerij werd fend, ten behoeve van C. Markenstijn, de Wilde Mz. alhier, voor f 5500. ONDERWIJS. Toegelaten tot de le klasse der B. H. B.- te Bergen op Zoom P. de Heer van de le naar de 2e klasse Johan Dronkers Droukers van Poortvliet, W. van den Berg van der Maas van Tholen. de 2e naar de Se klasse J. Hage van sse, J. van de Velde van Tholen. 4e Se naar de 4e klasse W, Coroelisse holen en Jacoba Tazelaar van St-Maar- de 4e naar de 5e klasse M. Polderman ud-Vossemeer, C. de Fonw eu M. Mol -Maarteusdijk. eindexamen is met gnnstig gevolg afge- m. door W. J. van de Velde en C. N. te Tholen. Aan de Bijksdagnormaalschool te Zierikzee ia gehouden examen o. m. toegelaten ust van St-Philipsland en J. D. Franke -Maartensdijk, ekr. Qeslaagd voor het examen in boek- der federatie van de handels- en kantoor- lenvereeoiging in Nederland, de heer C. Kosters alhier. sii 81 SPORT. en. Op de wedvlncht Lier dtr Postduiven- ing //Tholen" behaalden met de jonge daiven irst le, 11e en 12e pr. Cor. Rasicher 2e, 3e 10e pr. L. M. de Heer 4e en 5e pr. Cor 6e pr. Jan Vermeg 7e, 22e en 23e pr. Piet 9e, 15e en 16e pr. J. v. d. Berge 13e pr. laze l4e pr. Piet Goossen 17e, 18e en 19e pr. 20e pr. A. Burgers 21e pr. de oude duiven behaalden Cor Hoek le pr. 2e pr. GEMENGD NIEUWS. ROOFMOORD de Riemerstraat te 'a-Gravenhage is op leenwoneod rentenier een gruwelijke roof- gepleegd. Twee huisschilders belden des ,a aan het buis aao, die een kwitantie eerden voor een verricht karweitje. Zij tten dat er een ruit gebroken was en aan de gordijnen kleefde. Verder willende wat er gebeurd was, zagen zij door de van de achterkamer, dat de bewoner iu het vertrek lag, omgeven door groote lassen. onmiddellijk ingesteld onderzoek leidde et tot de ontdekking van den dader. ITO-ONGELUK TE AMSTERDAM, 'dagavond omstreeks kwart over een •bij den Schreierstoren een ernstig auto- k plaats gehad, dat aan twee personen r'n heeft gekost. Een Ford-anto, in welke inder dan zeven personen waren gezeten, n snelle vaart langs de Geldersehe kade richting van het Centraal Station. Ook in de bocht nabij den Schreierstoren-werd-geen vaart- geminderd. De anto botste met volle krach: tegen een paal van het geleidingsnet der eleclrische tram. Alle inzittenden werden nit het voertuig geslingerd. Drie van hen werden zeer ernstig gewond. Door den geneeskundigen dienst werden zij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat twee van hen waren over leden. De andere vier inzittenden bekwamen minder eenige verwondingen en behoefden niet üaar het ziekenhuis te worden vervoerd. Uit het voorloopig door de politie ingestelde onderzoek is gebleken, dat de inzittenden allen in sterke mate onder den invloed van sterken drank verkeerden. De auto bood bovendien slechts plaats voor vier personen, terwijl er na zeven in zaten. De bestnnrder van de anto, een der zeven persooen, is door de politie in hechtenis genomen en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. De beide slachtoffers, Baars en Bruns genaamd, waren te Amsterdam woonachtig. VERDRONKEN. Tnsschen IJmuiden en Zandvoort is een uit stekend zwemmer, de heer H. Luden nit Orerveen, verdronken. Hij was in gezelschap van een vrouwelijke logde uit België gaan baden. Nauwelijks waren beiden in zee, of hij waarschuwde zijn logde terug te gaan, bemerkende dat er een aflandscbe stroom ging, veroorzaakt door den laodwind, door welken stroom bij reeds was gegrepen. De dame kwam terstond aan het strand, doch de heerL. dreef steeds verder weg eD ondanks zijn hulp geroep was bij niet te bereiken, ook niet door de Bloemendaalsche reddingsbrigade, die spoedig ter plaatse was. Des auderen daags is zijn lijk te Zandvoort aangespoeld. INGESTORT. Een groot aantal leerlingen van de nieuwe R. K. Hoogere Burgerschool aan den Beukerdijk te Rotterdam zijn aan een ernstig gevaar ontsnapt. De bedekkiog van de binnenplaats, ter opper vlakte van een paar honderd vierk. Meter en bestaande uit planken en mastiek, is op tot dasver onverklaarbare wijze volkomen ineenge stort. Vermoedelijk heeft een rnkwind vat gekregen onder de bedekking, deze opgelicht ea daarna neergeploft op de kolommen, die alle bezweken zijn. Al de balken, die hei dak mee hielpen dragen, zijn als lucifers doorgebroken. Het ongelnk had jnist plaats op het oogenblik, dat de leerlingen in de aula bijeen waren om den uitslag van de overgaDgs-examens te ver nemen. Ware het ongeluk slechts enkele minuten eerder gebenrd, dan zou het leed niet te overzien zijn geweest. Vrijwel alle jongelui, die den uit slag van hun examen kwamen aanhooren. hadden toeo, in afwachting van het oogenblik, waarop zij zouden worden binnengelaten eeD schuilplaats tegen den regen gezocht onder bet dak. Hel waren er ongeveer tweehonderd, en wie de ruïne van planken, balken en steeneu op de binnen plaats gezien heeft, kan zich een voorstelling maken van het onheil, dat er dan zou zijn aangericht. Op het oogenblik, dat het dak bezweek kwam de dochter van den conciërge onder het afgedekte gedeelte van de plaats naar bniten, Zij boorde het gekraak boven haar hoofd en het valleu van steenen, doch kon zich nog juist in veiligheid brengen. MET ZOMERVACANTIE. Gedurende een veertien dagen had een heer en twee dames te Zandvoort in een hotel ge logeerd, 's Morgens vertrok mijnheer en kwam niet terng, terwijl de dames eeD middagwandeling gingen doen, doch evenmin terngkeerden. Een achtergelaten koffer bleek ledig te zijn. Te Haarlem werd het drietal opgespoord in een hotel, waar het blijkbaar dezelfde truc wilde toepassen, doch daarin thans gestoord werd. Ze hadden althans met z'n driën twee heele centen op zak. VINGERAFDRUKKEN. Het zal zeker een weinig bekend feit zijn dat de hnid der vingers even verschillend is als de uitdrukking van het gelaat. De politioneele verzameling van vingerafdruk ken van misdadigers en verdachten loopt iu de tienduizenden. In een tijdperk van zes maanden slaagde de Amsterdamscbe politie er in dertig opsporingen door middel van het vingerafdruk systeem (dactyloscopie) te ontdekken. - Door deir-reclrter- wordt het dactyloscopische bewijsmiddel aanvaard. DE POSTDIEF3TAL TE AMSTERDAM. De posttrommel van den diefstal in een bij kantoor te Amsterdam is, in stukken geknipt, teruggevonden in het Westerdok. Toen de drie verdachten in deze zaak naar het gerechtsgebouw werden geleid om door den officier van justitie te worden gehoord, zag een hunner, wiens verhoor was afgenomen, de kans schoon om aan zijne bewaking te ontsnappen. Als een wervelwind stoof hij het gebouw door en liep de Prinsengracht op. Na een paar straten te zijn doorgehold, werd hij in de Lange Ltidsche dwarsstraat door een paar rechercheurs gegrepen en naar zijne cel teruggebracht. GEVAARLIJK GEVECHT. Een Fransche duiker heeft dezer dagen op den boden der zee een gevecht moeten voeren tegen een der boosaardigste zee monsters, de stekelrog. »Hij vertelt er van sik had tot taak, den kabel tusschen Toulon en Antibes te repareeren. Ik wist, dat er gevaarlijke visschen op den bodem der Middellandsche Zee ronddolen, wier gewicht varieert tusschen 45 pond (bij den achtarmigen poliep) en 3'/2 ons (bij de zeespin.) Maar geen is gevaarlijker dan de stekelrog, met haar vreeselijken, op een dolk gelijkenden, vergiftigen staart. Donderdag ging ik bij Toulon omlaag. Zoodra was ik aan het werk, of ik zag een poliep die op prooi loerde. Vlak daarboven zat een monsterachtige stekelrog. Deze is een vijand zoowel van de poliep als van den mensch. Het dier scheen mijn bedoelingen te begrijpen, want terwijl ik mijn dolk trok sprong het beest op me af en sloeg, met zijn straat toe. Tot mijn geluk trof ik het met mijn dolk dwars door den kop midden tusschen de oogen. Ik bleef overeind staan en gaf het teeken dat men mij zou ophalen. Op 't zelfde oogenblik viel het gewonde monster opnieuw aan, scheurde mijn pak open en maakte het daardoor vrijwel on bruikbaar. Ik was uitgeput en verloor bijna het bewustzijn. En terwijl ik werd omhoog getrokken zag ik het monster verdwijnen in het met bloed gekleurde water. EEN AUTOBUS-ONGELUK. Op den Nieuwe Weg bij het Heemraads plein te Rotterdam, had Woensdag een anto-ongeiuk plaats dat aan de veertig jarige verpleegster mej. C. R. het leven kostte. Deze verpleegster reed met haar flets aldaar door verkeerd begrijpen tegen een jongen aan die eveneens daar met een flets passeerde. Op dat oogenblik naderde op ongeveer 10 Meier afstand een groote autobus waarin 28 personen zaten. De chauffeur kon door een zwenking den jongen nog passeeren doch de dame kreeg beide wielen van de bus over het onderlichaam. In bewuste- ioozen toestand vervoerde de Geneeskun dige dienst haar naar het ziekenhuis, waar zij kort na aankomst overleed. LANDBOUW. Men meldt ons: Er is in onze omgeving dit jaar nogal karwijzaad j naar wordt gemeld valt de opbrengst niet tegen en wordt als hoogste opbrengst gesproken van pl. m. 20 baaltjes per gemet, terwijl 16 h 17 baaltjes al mooi wordt genoemd. BURGERLIJKE STAND Gemeente THOLEN van 18 tot 25 Joli 1924 GeborenLeendert, z. v. J. L. Deurloo en J. van Vessem. KERKNIEUWS. Oud-Vosseneer. Io 3795 werd aao de overzijde der Eendracht voor de R.-Katholieken voor het eerst een schunrherk met pastorie gebouwd voor Oud- eo Nieuw-Vossemeer samen, die in 1809 werden verbeterd en in 1841 door een meer doel matige kerk vervangen. In 1809 ontving het kerk bestuur f 1200.subsidie van Koning Lodowijk, die persoonlijk Nienw-Vosmeer bezocht. In 1841 werden Oud- en Nienw-Vossemeer gescheiden en kreeg Oud-Vossemeer een eigen kerk en pastorie. Eerst behoorde Nienw-Vossemeer tot Bisdom Haarlem, maar in 1841 kwam het aan Breda, in rail met Vlissingen. De R.-Ktlholieke kerk te Nienw-Vos- semeer ia- thans vsrgroot en een prachtig gebouw ge worden. PREDIKBEÜRTEN Zendag 27 Jili. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur de. Datemaea nam. 2.30 uar ds. Van Grietbugsen. In beide diensten collecte voor het kerkgebouw, Geref. Kerk voorm. 10 aur ea avonds 6 uur ds. Veen te Amersfoort. Oud Geref. Gem voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag 27 Juli dei morgens 10 uur dr. Van der Meulen te Bergen op Zoom. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 leeskerk en oam* 3 uur ds. Verschoor. Voorber. H. Avondmaal. Geref. kerk, voorm. 10,30, aam. 3 en 's avonds 7 uur dhr. de Kruik te IJsselstein. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Keiler. Ond Ger. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. St-Maartensdijlc. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Verschoor en nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm 10,30 nam. 3 en 's avonds 6.30 aur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 ds. Moerman en nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 uur en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Keiler en nam. 3 uur leeskerk. In beide diensten collecte voor het Ziokeofonds. Ond Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 uar en 6 uur leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 7 uur ds. Van Griethnijsen. Geref. Kerk voorm. 10.30 nam. 3 en 's avonds 7 uur ds. Thielen te Maasland. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 geen dienst nam. 3 uar ds. Moerman. Chr. Ger. Gem. roorm. 10 nnr, nam. 3 en 'e avonds 6.30 uar leeikerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 25 Juli 1924. Noteeriog te Tholen. Boerenboter f 1.30 per pond. Roomboter f 1.80 Eieren 6 cent per stak. Noteering te Middelburg, 24 Juli. Boereuboter (part. prijs) fl.20. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Vrijdag Juli Graden C 19 19, 20 18, 21 18,2 22 19. 23 19, 24 18,2 25 17,2 Oudergeteekeode deelt hierdoor mede, dat hij de van den Heer BARTO, »/h M. M. C. Haaijer, heeft overgenomen eo deze op deuzelfden voet zal worden voort gezet. 16 31720 100 31721

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1924 | | pagina 5