AcLvertentiln, Dienstregeling RECHTZAKEN. StTanldyV, j 18 De°' 19a3~ Verschenen de nieuwe van de Nederlandsche Spoor- en Tramwegen. Verkrijgbaa bij: 12 1686-1 FIRMA J. M. C. POT THOLEN Daar men bet fuur spoedig met emmers water meester was, werd erger voorkomen. De schade aan roerend en onroerend goed wordt door verzekering gedekt, OUD-VOSSEMEER. Al. een aanlokkend voorbeeld wordt medegedeeld, dat in het nabu rige Nieuw-Vossemeer het medelijden met de noodlijdende Diitschers ióó groot was, dat de giften daarvoor ingezameld op dat kleine dorpje bijua f 900 bedroegen. Oud-Vossemeer, 21 Dec. 1921. In de heden gehpuden zitting van den gemeenteraad is besloten a. tot het toekennen van eene gratifncatie aan J. Kunst van f 50 en aan Geuze van f 15.— b. tot de goedkeuring van den aankoop van een stukje grond tot uitbreiding bij het slachthuis. c. Zijn benoemd tot lid van het college van Zetters 's Rijks-inkomstenbelasting de heer L. de Wilde, lot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer A. Rombouts en herbenoemd als leden van het weezen-Armbestuur de heeren W. van ISieuwenhuijze en J. Aarnoudse. (Uitvoerig verslag in een volgend no.) 6T-ANNALAND. Jl. Dinsdagavond hield het Kerkelijk gemengd Zangkoor „Vooruitgang Zij ons Streven" alhier in de Ned. Hcrv. Kerk de gewone jaarlijksche oprnbaro uitvooring. Deze goed geslaagde uitvoering bijgewoond door een zeer talrijk publiek, werd geopend en gesloten door de heer J. Polderman, terwijl door ds. Moerman van Stavenisse word voorgegaan in gebed eu dank zegging. De bij doze gelegenheid gehouden Collecte voor de noodlijdende Nederl.-Duitsche kinderen bracht het flinke bedrag op van f72. POORTVLIET. Met ingang van 15 Februari 1924 is tot veldwachter dor gemeente Heinenoord uit 149 sollicitanten benoemd, de heer E. L. Laban agent van politie to Overschie, voorheen alhier woonachtig Door Jhr. van Vredenburch en gevolg werden alhier deze week Woensdag en Donderdag 128 hazen ST-PHILIPSLAND. Bij den landbouwer L. J. v. Nieuweubuijzen alhier is ouder het vee mond* en klauwzeer geconstateerd, Bij de dezer dageu gehouden keuring, voor de vooroefeningen werdeu goedgekeurd. L. J. Aarnoudse, M. J. Aarnoudse, A. Vader?. C, M. Neele, P. Goudswaard, S. Moerland, P, C. Betting?, J. Borgo, W. v. d. Have en L. M. v. d. Keest, terwijl J. Reijugoud werd afgekeurd. De levering van eierkolen eB anthraciet voor de openbare lagere scholen en bet Gemeentehuis is gegund aan J. J. Quist alhier. Voor elke plek van Uw huid. welke ruw is of schrijnt gebruikt men het beste .Parol, lu doozen 90, 60 en 30 ct. Bij apoth. en drogisten. 6 31016 SCHERPENISSE. Op Vrijdag 27 dezer zal de vereeniging *tot uut en ontspanning", met medewerking van het muziekgezelschap *Een- dracht ia de zaal van d«u heer Knijf, voor hare ledeu en donateurs eene uitvoering geven. Met ingang van 1 Jan. a.s. is benoemd tot gemeente-veldwachter te Zuidland onze vroe gere dorpsgenoot, de heer L. Jausens, thaus agent van politie te \s-Hertogenbosch. Donderdag werd door de groep van Zeea wsche Waterb. Ambtenareu eene algemeene Vergade ring gehouden io het hotel Centraal te Goes, bijeengeroepen door het bestuur vau den Bond van Techuische ambtenaren in overheidsdienst. Deze vergadering was hoofdzakelijk belegd om onderliog te bespreken de uittreding van de Zeeuwsche Groep uit genoemden Bond, zooals iu de jongste najaarsvergadering was besloten. Er waren uit de Groep 14 leden en 3 leden van den Bond. Na uiteeuzetting vau het nut, aan gesloten te blijveu bij den Boud, werd tot stemming overgegaan eu daarbij bleek dat van de 14 Groepsleden slechts 1 stem tegen het blijven bij den bond was en 13 voor. AangezieD de opkomst der Groepsleden zoo gering wa?, zal de uitslag dezer vergadering aan alle groepsleden worden medegedeeld eu in de a.s. Voorjaarsvergadering definitief worden be sloten over bet al of niet afscheiden vau deu Bond. De Bondsbestuursleden keerdeu naar Deu Haag terug en de Zeeuwsche Waterbouw kundigen ieder naar zijn staudplaat*. STAVENISSE. Door de Cuöp vereenigiug D. E. L. alhier ii geguud de levering van 91000 K.G. Superphosphaat 14% aan J. Marlens te 's Heereohoek k 12.73; 16600 Norgesalpeter 13% aan de firma v/h Hulshof en Co. Rotterdam h f 13.20; 19150 Kalizout 4% k f4.86, 14200 Amm. Super k f 7.82, 1200 Laodbouwkalk a f 1.75, 17700 Zwavelz. Aiuin. k f 16 24, 700 Thomasslakkemeel k f 3.59, alles aan dhr. J. Moerland alhier en 67700 Chili Salpeter (le levering) k f 14.46, 2750 idem (2e levering) k t 14.59, 8300 Kainiel a f 1 84 en 11300 Patent-Kali k t 7.84, aan dhr. A. G. IJselbijk alhier. LI. Vrijdagavond gaf de alhier opgerichte Tooneelvereeniging: „Vooruitgaug zij ons streven" toor een groot opgekomen publiek hare eerste en zeer goed geslaagde uitvoering. Opgevoerd werden een 3-tal blijspelen en eenige komische scèn s, die alle goed van stapel liepen. Een geanimeerd bal hield de velen nog laugen tijd bjjeen. Door den officier van Justitie bij de rechtbauk te Zwolle is tegen ds. J. Keiler te Yssolmuiden, laatst te St-Maartensdijk f50 boete te vervangen door 50 dagen hechtenis geëischt wegens beleediging in een openbare godsdienstoefening van een onder wijzer aldaar door van deze te spreken als van den goddeloozen onderwijzer Pon. De verdediger rar. 11. van de Vegle pleitfe vrij spraak op grond van Paulus uitspraak in don brief aan de Romeinen waarin we allen goddeloos ge noemd worden. Door de Arr. rechtbank te Breda is M. K. te St-Maarteusdijk vrijgesproken van de aan klacht wegens poging tot doodslag. ONDERWIJS. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor de acte Fransche taal Middelbaar onderwijs B is o. m. geslaagd de heer C. M. van den Broek, onze vroegere stadgeuoot, thans hoofd der school te Steenbergen. Met ingang van 1 Januari a.«. is de heer A. H. M. Langejan te St-Maartensdijk, thans tijd. onderwijzer te Cat?, benoemd tot onder wijzer aan de Hervormde Julianaschool te Delft. Op 18 en 19 Dcc. jl. slaagde te 'f-Gra- venbage o. m. voor coupeuse mej. Fr. Goedhart van Oud-Vossemeer. Bij" de gehouden examen der mode Vakscholen te 's-Gravenhage slaagde voor Costumière Mej. P. J. Bolluijt te Oud-Vossemeer, leerlinge der Modevakschool te Bergen op Zoom, Rheumatiek en spierpijn 5 Spoedige verlichting van de pijnen en weldra genezing door Sanapirin-Tabletleu (Mijnhard!) Koker 7ó ct. Bij apoth. en drogisten. 30015 INGEZONDEN „0LYMPIA". „Mens sana in corporo sana". Bovenstaand geeft zoo juist weer, wat een mensch het allereerst noodig heeft. Een gezonde geest in een gezond lichaam." Om dit te verkrijgen zoekt men tevergeefs naar vele middelen, terwijl ze als het ware maar voor het grijpen zijn. En dat middel is zeker wel in de allereerste plaats het beoefenen der gymnastiek. Wat een verscheidenheid van oefeningen kan men vinden om verschillende eigenschappen, zooals moed, zelfbeheersching enz. aan te leeren, alleen door ge regeld en met ernst zich op dezen tak van sport toe te leggen, om later, wanneer we in de maatschappij ons brood moeten verdienen daarvan de vruehten te plokken. Want het is toch voor ieder begrijpelijk, dat men slechts met een gezond en krachtig lichaam, vooral in dezen tyd, zich een weg kan banes door het leven. Reeds op school moet alles er op ingerieht wezen, dat onze kinderen niet alleen uitsluitend verstande lijk, maar ook lichamelijk ontwikkeld worden, want op school ligt toch de grondslag voor ons geheele verdere leven. In goed onderhouden stofvrije en WAnneer zulks noodig is, ook verwarmde gymnastielokalen, moet daar reeds behoorlijk onderwijs gegeven worde» in de lichamelijke opvoeding. Als van zelfsprekend zal daaruit volgen, dat de meesten na het verlaten der 6chool gelegenheid zullen zoeken, zich by een plaat selijke sportvereeniging aan ie sluiten. En waar hier in Tholen zulk een vereeniging is, daar ligt voor hon de weg open, om als lid dier vereeniging zich verder te ontwikkelen. En dat is juist, waar „Olympia" op aanstuurt. Vooral de rijpere jeugd, die anders hare avonden op straat zoek maakt met tal van ongepaste dingen vinden bij ons een welkomen gelegenheid, om op gepaste wyze huu vrijen tyd door te brengen.. Wat we hiertoe noodig hebben P In de eerste plaats steun, zoowel moreele als fi nantieele. En van wie 1 Voornamelijk van gemeentelijke- en schoolautori- teiten maar zeker niet minder vaa de ouders zelf. Op hen toch rust de dure plicht te zojgen dat hunne kinderen zich gezond cn krachtig door het leven kunnen slaan, dat ze wanneer 's avonds zich hunne kinderen op straat begeven, weten, waar ze naar l e gaan. Ouders, stuurt daarom uwe kinderen, zoowel jongens als meisjes, naar de gymnastiek, jongelui sluit u by ons aaiT, allen, zonder onder scheid van rang of stand, zyn welkom. Slechts dan, wanneer ons ledental zich uitbreidt wanneer een groot aantal donateurs ons stoant, kan er pas kracht uitgaan van onze vereeniging maar ook dau alleen. B. GAS. Het is opvallend zoo slecht als de laatste weken het gas is. Er zijn oogenblikkeu dat het op den naam «licht "-gas feitelijk geen aanspraak mag maken. Met het „kooku-gas is het al even droevig gesteld. Men heeft vrywol de dubbele tijd van voorheen noodig voordat, hetgeen men wil verwarmen, vol doende op temperatuur is. Wat is daarvan de oorzaak? Booze tongen fluisteren dat is gebleken dat het gas te goedkoop is, en men nu een hoeveelheid lucht Iegelijk met het gas levert. Het gevolg daarvan is dan natuurlijk dat men voor die lucht den prijs van het gas betaalt, het geen een beduidend voordeel voor de exploitatie be- teekent, temeer waar tevens het verwarmingsproces aanmerkelijk langer duurt. Nu wil ik niet direct aar» kwade praktijken den ken, maar toch zou het gewenscht zijn dat zy, die daartoe bevoegd zijn, eens een grondig onderzoek naar den aard van het euvel instelden. Misschien helpt dat wel. Met dank voor do plaatsing. H. KERKNIEUWS. Oud-Vossemeer. Woensdag had alhier de ver kiezing plaats van drie notabelen plaats wegens af treding van de heeren J. L. Lindhout, A. F. Pollie en M. A. Vermet. Uitslag herkozen de heeren met respectievelijk 55, 63 en 62 stemmen. Tegen can- didaten erlangden 24, 25 en 27 stemmen, overigen verdeeld. Door Kerkvoogden en Notabelen is besloten de jaarwedde van den predikant met f 200 te ver minderen zoodat het na bedraagt f 3000. PREDIKBEURTEN Zondag 23 December. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Keiler en nam. 2 uur ds. Datema. In beide diensten schaalcollecte voor noodlijdende kerken en personen en voor Generale kas. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 nar ds. Van der Kooij te Bergen op Zoom. (Bed. H. A.) Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. Ds. Datema. In beide diensten schaalcollecte voor emeriti en predikantsweduwen. Ger. Kerk voorm. en nam. ds. Baaij to Veere. Oud Ger. Gem voorm. en nam. lezen. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Dinsdag le Kerstdag des avonds half zes ds. Lolcama te Bergen op Zoom 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Datema. Ger. Kerk voorm. ds. Baaij. Oud Ger. Gem, voorm. lezen. Zondag 30 December "^Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Datema en nam. dt. Van Griethuijsen. Ger. Kerk voorm. en nam. leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. nain. en s' avonds leeskerk Maandag 31 December Ned. Herv. Kerk 'a avonds 6 uur ds. Datema. Schaalcollecte voor de Kerk. Ger. Kerk 's avonds 6 aur ds. de Brijune. Oud Ger. Gem. 's avonds 6 uar leeskerk. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorra. 9,30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorra. 9,30, nam. 2 en 'a avonds 6 uur dhr. Kruik te IJselsteyn. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. leeskerk en nam. ds Verschoor. Ger. Kerk voorm. nam. en avonds leeskerk. 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Verschoor. Ger. kerk voorm. leeskerk. Zondag 30 December Ned. Herv, Kerk voorm. leeskerk en nam. ds. Verschoor. Ger. kerk voorm., nam. en cs avonds leeskerk. Maandag 31 December Ned. Herv. Kerk 'savonds 6 nur ds. Verschoor. Ger. Kerk avonds 6 uur ds. Bouma. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. W. J. Keiler. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en's avonds 5,30 uur leeskerk. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm, ds. Keiler en nam. loeskerk Oud Ger. Gem. voorm. nam. en 's avonds leeskerk. 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Beusekom te Ieraeke. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. Maandag 31 December Nrd. Herv. Kerk 's avonds 6 uur ds. Keiler. Oud Ger. Gem. 's Avonds 6^uur leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 ds. Datema en nam. 2 nor leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm 9,30 nam. 2 uur leeskerk. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Gem. voorm. leeskerk eu nam. ds. Van Griethuijsen. Oud Ger. Gem. voorm. en nam. leeskerk. 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk geen dienst. Zondag 30 December Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Verschoor en nam. leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. en nam. leeskerk. Maandag 31 December Ned. Herv. Kerk 's avonds 6 uur leeskerk, Oad Ger. Gom. 's avonds 6 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,80 en nam. 2 uur ds. Moorman. Doopsbed. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 uur en s avonds 5.30 uur leeskerk. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. d9. Moerman en nam. leeskerk. Oad Ger. Gem. voorm. en nam. leeskerk, 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm, ds. Moerman. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. Zondag 30 December Ned. Herv. Kerk vorm. ds. Moerman en nam. leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds leeskerk Maandag 31 December Ned. Herv. Kerk 's avonds 6 uur ds. Moerman. Oud Ger. Gem. 's avonds 5,30 leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Verschoor en nam. 2 nur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 5 uur leeskerk. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. leeskerk en nam. ds. Moerman. Oud Ger. Gem. voorm. eu nam. leeskerk. 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. leeskerk. Zondag 30 Dectmber Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Keiler en nam. leeskerk Oud Ger. Gem. voorm. nam. en 'a avonds leeskerk, Maandag 31 December Ned. Herv. Kerk 's avonds 6 uur leeskerk. Oad Ger. Gem. 's avonds 6 uur leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 ds. Van Griet, huysen en nam. 2 uur leeskerk. Geref. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur ds. Staal eo 's Avonds 5,30 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 enavonds 6 uur ds. Boone te St-Philipsland. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Van Griethuijsen en nam. leeskerk. Ger. kerk voorm. en nam. ds. Staal. 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Van Griethuijsen. Ger. kerk voorm. ds. Staal. Zondag 30 December Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Van Griethuijsen en nam. leeskerk. Ger, Kerk voorm. en nam. ds. Staal en 't avonds leeskerk. Maandag 31 December Ned. Herv. Kerk 's avonds 6 uur ds. Van Griet- hu ijzen. Ger. Kerk 's avonds 6.30 uur ds. Staal. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 geen dienst en nam. 2 uur ds. Van Griethuijsen. Chr. Ger. kerk, voorm. 9 nam. 2 uur en 'a avonds 5.30 uur leeskerk. Dinsdag le Kerstdag Ned. Herv. Kerk voorm. ds. Verschoor. Oud Gor. Gem* voorm., nam. en 's avonds ds. Boone. 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk geen dienst. Oud Ger. Gem. voorm. ds. Boone. Zondag 30 December Ned. Herv. Kerk (geen opgaaf. Oud Ger. Gem. voorm. nam. en 's avonds ds. Boone Maandag 31 December Ned. Herv. Kerk geen dienst. Oad Ger. Gem. 's avond9 5.30 uar ds. Boone. BURGERLIJKE STAND Gem. Tholeo vau 14—21 December 1923. Geboren Aaltje, d. v. M. Schot, en D. C, Russcher. Ondertrouwd M. Overbeeke jrn. en W. H Hage jd. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 21 Dec. 1923. Boerenboter fl.10 per pond. Roomboter f 1.25 Eiereu 11 cent per stuk. Temperatuur van het Scheldewaterte Tholen December. Graden C. Zaterdag 15 2,8 Zondag 16 2,3 Maaudag 1? 3, Dinsdag 18 2,2 Woensdag 19 2,2 Donderdag 20 2, Vrijdag 21 2, Algemeeoe Kennisgeving. Ondertrouwd JAN BARTO en 12 31020 ADELINA M. PIANTONI Tholen,'Markt 19 Dec. 1923. Dordrecht, Doelstraat) Huwelijksvoltrekking Woensdag 2 Januari 1924. Ondertrouwd: M. OVERBEEKE Ut. en 8 W. M. HAGE Md. Tholen, 21 December 1923. Ondertrouwd: N. OP DEN BROUW Hz. en 8 H. B. BIJL Md. St-Maartensdijk, 20 Dec. 1923. Ondertrouwd: M. OVERBEEKE Sz. en 8 31010 N. BOLIER Ld.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 2