Verkooping te St-Philipsland. Verkooping te Poortvliet. Netten Inboedel Gesprongen winterhanden Een woonhuis met erf geleverd is, kannen we 't zelf doen, dat ia niet gelijk. De heer Hage zegt dat bij het horren van ajoic eveneens heel wat achterblijft. Ook daar aan zou men langzamerhand moeten doen ge wennen dit zelf te laten schoonmaken, gelijk de politieverordening spreekt. De heer Kloet ziet dat niet in, de tarieveu zijn nu verhoogd, zoodat ook de gemeente het kan doen opzuiveren. III. In de verordening tot heffing der plaat selijke belasting wordt eene wijziging aanga bracht in overeenstemming met wat te dien aanzien is bepaald voor de rijksiokomsteubelas- ting bij eene latere uitreiking der aanslagbiljetten. IV. Tot onderwijzer met verplichte boofdacte aan de openbare lagere school wordt met 4 tegen 2 stemmen 1 blanco benoemd de heer Carmijole. De heer Koopman protesteert er tegen dat de voordracht uit slechts één persoon bestaat. V. Als lid van het Weezen Armbestuur wordt herbenoemd de heer D. G. Eleubaas. VI. Tenslotte wordt met 5 tegen 1 stem, die van deu heer Koopman besloten tot aai- sluitiog aan de waterleiding van het gemeente huis, de bewaar- en de openbare school en de woning van het hoofd der school, waarvan de kosten zijn opgegeven f 106.87Yj. THOLEN, 7 December 1923. Do sterke afwisseling van het weder heeft ons reeds een paar malen een pak sneeuw be zorgd. Immer is dit een zeer gewild object tot vermaak. Maar bet vermaak heeft zijn grenzen en dat is het niet meer indien men niets en Diemaud ontziet. Dan wordt het vandalisme. Wanneer men ouden van dagen of eerbied waardige meQscheu niet out ziet om door middel van sneeuwballen te molesteereu, dau gaat de pret alle perken te buiten. Maar ook als meu openstaande ramen tot mikpunt vau zijn werpkuust neemt en daardoor vloerbedekking en beddegoed met een laag sneeuw bedekt, tot zelfs lampen stuk maakt on ramen vernielt, dan voelt men wel dat de grens van het fatsoeu verre is overschreden. Meu zou bijna de overheid noodzaken een verbod van samenscholiugeu uit te vaardigen. Men zou mogen vertrouweu dat de voort schrijdende beschaving andere vruchten zou toonen. Maar het is waar, de werkelijkheid wijst ook op een depressie te dezen opzichte, waarin voorals nog geeue verbetering is te voorzien. Op de nationale tentoonstelling van post duiven te Maassluis hadden enkele onzer stad- genooten een praebtig succes met hunne duiven. Zoo verwierven de heereu Jac. van Noort een eerste prijs, P. Goossen, Cor Rancher en Joh. vau den Berg ieder een tweede prijs en de laatste nog een derde prijs. Bet ligt in het voornemen binnenkort ook hier zulk eon tentoonstelling te organiseerer. Te St-Maarteuadijk wordt zelfs morgen 8 December zulk een expositie gehouden, waarbij de beer M. C. Kommers te Bergen op Zoom als keurmeester zal optreden. De zes aftredende leden van de Kamer van Koophandel voor West Noord-Brabant, waartoe ook het eiland Tholen behoort, zijn bij de jl. Dinsdag gehouden verkiezing herbenoemd, waaronder de heeren G. Am- sing Jr. alhier en H. P. M. Verlinden te Bergen op Zoom. POORTVLIET. Met ingang van 1 Ja nuari a.s. is benoemd tot gemeenteveld wachter alhier, de heer M. Evertse te Vlaardingen. STA VENISSE. Mej. M. L. Morel, geboortig vau hier, slaagde dezer dageu voor bet examen Se deel, notaris. Bij de 11. Zaterdagavond alhier gehouden stemming voor 2 bestuursleden van den koleu- bond Algemeen Belang" zijn herkozen de bh. M. P. Tazelaar en A. G. van Ysseltlijk, resp. met 58 en 41 van de uitgebrachte 54 stemmen. ST-PHILIPSLANf). Er wordt medegedeeld, dat door de Handelsvereniging ts Bergen op Zoom is verzocht aan den Raad te Nieuw-Vos meer oua een rijwielpad aan te leggen van die gemeente naar hier. ONDERWIJS. Oud-Vossemeer. L)e heer G. A. Polderman alhier is te Utrecht bevorderd tot semi-arts. Tot le ouderwijzer aan de O. L. school te Hausweert ie beuoemd de heer L. J. Heijboer Lz., thans uls zoodanig te Poortvliet, GEMENGD NIEUWS. Te Haastig. In eeo der treiueu vau Amsterdam naar Amersfoort, die avonds tegen half zes hier voorbij snort, loopt ook een postrijtnig mee, waar uit de voor Weesp bestemde postzak geworpen moet worden. Dit behoort te geschieden even voorbij de perroukappiug, waar zich io den regel geen reizigers bevinden. De pustconducteur wierp jongstleden Zaterdag echter deu postzak iets te vroeg uit het postrijtnig, zoodat de zak in volle vaart neerkwam tosschen de zich op het perron bevindende reizigers, die op den later arrivee- rende stoptrein stonden te wachten. Een hunner een jongeman kreeg den zak op het lichaam en werd met zdó'n kraebt neergeworpen, dat bij op slechts eeuige centimeters afstand van deo voorbijsnellenden trein terecht kwam. De jonge man was geheel overstuur, doch kon later, aouder verder letsel, naar Bussum reizen. Onveilig aan de Zeeuwsch Vlaamsche grens. Te Aardenburg is ingebroken in de R.K. kerk waar ecu bus voor noodlijdend Duilschland werd geledigd, terwijl ook ean der offerblokken werd geforceerd. In bet naburige Eede werden de offerblokken in de R. K. kerk geledigd, ook werd aldaar ingebroken in de openbare lagere school. Aan geldswaarden werd niets vermist, doch eeu rij wiel van een onderwijzer werd buit gemaakt. Later is het te Oostburg terug gevonden. Men meent met een bende Belgische werklou- zen te doen te hebben. Teneinde eene operatie te ondergaan was in het ziekenhuis te Roosendaal een negenjarige knaap opgenomen bij wiec bloedvergiftiging wa» geconstateerd, als gevolg vermoedelijk vau het gebruik van nieowe schoenen, welke behandeld waren met een arsenicum houdende kleurstof. Ook met het dragen van bonten zij men voor- zichtiug ten opzichte van mogelijke kleurstof. Een oude moordzaak. Eeu vijftal jaren terug, Juli 1918 werd op eeu plaatsje in Drenthe, te Sleeu eeu 50-jarig man vermist. Ondanks alle nasporingeu van de politie gelukte het uiet eenig spoor van hem te vinden. Thans, ruim 5 jaar later, is aan het licht gekomen dat deze, Meijer, door zijn zwager om het leven is gebracht, waarbij zijn eigen vrouw behulpzaam is geweest. Op zekeren dag in Juli 1918 had Meijer met zijn zwager, deu thaus 56-jarigeD Jacob Westerling oneeuigheid. Het kwam tot eeu twist, waarbij Westerling zyu zwager met een mestvork om het huis van Westerliug achterna liep. Westerling heeft toen ziju zwager met dezeD mestvork het hoofd in geslagen. Westerling en dc vrouw van den versiagene de ongeveer lOjarige Aleida Westerliug hebben het lijk toen in het huis gesleept, 's Avonds iaat, toen de daisternis gevallen was, hebben zij op het erf van Westerling een kuil gegraven en daarin het lijk begraven. In verbaud met ge ruchten, die de laatste weken liepen, heeft de Rijksveldwachter Dolving, later bijgestaan door den Rijksveldwachter Overbeek en den gemeen teveldwachter Oosting een nieuw onderzoek ingesteld. Dit beeft geleid tot het urresteeren van Jicub Westerling en diens zuster Aleida Westerliug. De arrestatie heeft plaats gehad eu de aangehoudenen hebben in de marechaussee kazerne te Tweelo, waarheen zij overgebracht zijn, een volledige bekentenis afgelegd. Het lijk van den verslagen Jau Meijer is opgegraven. Te 's Graveuhage heeft een dame van het Lange Voorhout een platina halsketting ter waarde van f 4000 verloren. on jenkeude wintervoeten geneest uien met Pnrol. In doozeo van 80, 60 en 60 cl.. Bij apotheken en drogisler. 30984 6 Postdiefstal. Dinsdag werd ten postkantore te Wecsp, toen de postzak geleegd werd, welke met den eersten trein van Amsterdam was aangebracht, het pakket aangeteekende stukken, hetwelk volgens het hijgesloten advies zich in den zak moest bevinden, niet aangetreden. Het pakket bevatte zes aangeteekende stukken, waarvan twee met aangegeven geldswaarde. Laatstgenoemde stukken waren resp. aangegeven voor f3000 en f600. De directeur van het postkantoor te Weesp gaf niet dadelijk aan de politie kennis van het vermiste, aangezien eerst in Amsterdam geïnformeerd werd, of wel licht verzuimd was het pakket aangetee kende stukken in den postzak mee te geven. Van Amsterdam uit werd echter ten stel ligste verzekerd, dat het pakket aan het hoofdpostkantoor in den zak was gesloten, welke voor Weesp bestemd was. Dinsdag avond werd aan de politie te Weesp kennis van het ontbreken van het pakket gegeven, waarna het onderzoek onmiddellijk een aanvang nam. Zoowel ten poslkantore te Weesp als te Amsterdam zijn door de politie alle ambtenaren en beambten ge hoord, die eenigszins inlichtingen betref fende het vermiste pakket zouden kunnen geven. Het politie-onderzoek heeft nog geen resultaten opgeleverd. Verdronken. In het kanaal nabij Dokkum is een 56- jarig werkman, door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. De ongelukkige laat een vrouw en zeven kinderen na. Te Hulst zijn in een woning drie plafonds naar beneden gestort, evenwel zonder persoonlijke ongelukken te veroor zaken. Men meent het te moeten toeschrij ven aan de trillingen van de zware vrachtauto's. Een geldtrommel ontvreemd. Aan het postkantoor te Amsterdam is Dinsdag een geldtrommel inhoudende 20.000 gulden en afkomstig van het bij kantoor Haarlemmerdijk, gestolen. Ingevolge het voorschrift moeten de trommels, naar de Tel. schrijft, die van de hijkantoren komen, in de safe worden gebracht. Een bepaald aantal hijkantoren wordt door ééne auto voor zijn rekening genomen ter afhalirig dier trommels. De wagen waaruit de diefstal is gepleegd, had de trommels uit de hijkantoren Zaan- straat, Haarlemmerdijk en Bloemgracht, benevens een aantal mailzakken ingeladen. Nu is voorgeschreven dat het uitladen moet geschieden door één kantoorbediende, terwijl de ander ter bewaking bij den wagen moet achterblijven en de chauffeur bij het voertuig de wacht houdt. Dinsdagavond toen de auto achter het postkantoor aan de Spuistraat stilhield, hebben beide kantoorbedienden de zakken uitgeladen en is de chauffeur een praatje met zijn gollega's gaan houden, zoodat de auto, waarin dê drie overige trommels zich bevonden onbeheerd is blijven staan en de deur bovendien openbleef. Een en ander zou er op wijzen dat de dader met de gebruiken op de hoogte was. Sickesz' voetbalspel. Wij vestigen bijzonder de aandacht op een zeer eigenaardige en merkwaardige reclame, die in dit nr. van ous blad per advertentie wordt aangekondigd, n.l. op liet Sickesz' voetbalspel, dat een voetbal wedstrijd in miniatuur geeft, waaraan on getwijfeld alle voetballiefhebbers zullen deelnemen. Nog nimmer is, voor zoover ons bekend, zulk een typische en bijzondere reclame bedacht. Geen spel is ter wereld zóó po pulair als het voetballen. Dat men nu als op een schaakbord thuis als het ware een voetbalmatch kan spelen, is zulk een or- ginieel idee van de firma Sickesz, dat er geen voetbalenthousiast in den lande zal zijn, of hij zal dit spel wel willen hebben en volgen. Dat daarbij nog kostbare geld en andere prijzen aan de oplossing zijn verbonden, is een bijkomstige omstandig heid, die de animo voor de mededinging nog belangrijk zei vergrooten. Ernstig mijnongeluk. Nabij Sheffield heeft in de steenkolen mijn «Munnery» een ongeluk plaats gehad, waardoor 7 mijnwerkers zijn gedood, 15 levensgevaarlijk en 31 minder zwaar ge wond. Een groep mijnwerkers begaf zich in den namiddag als tweede ploeg naar de mijn. De arbeiders, ongeveer 120 in getal, werden langs een steile helling vervoerd met een kabeltrein, bestaande uit een veertigtal kleine steenkoolwagentjes. Ternauwernood waren zij onderweg, of de kabel brak af en de trein vloog met groote snelheid naar schatting 95 K.M. per uur de helling af. Aan het einde van de helling vloog de trein tegen den mijnwand op en werd in elkaar gedrukt. Eeu aantal mijnwerkers had de tegen woordigheid van geest gehad om onder het rijden van den trein af te springen. Twee hunner werden hierbij echter gedood. De mare van het ongeluk verbreidde zich met spoed, en vele familieleden der arbeiders snelden naar de schacht. Snel werd het reddingswerk georganiseerd en spoedig konden de eerste slachtoffers naar boven gebracht worden. Eenige mijnarbei ders moesten echter onder het puin wor den uitgegraven, en sommigen kwamen deerlijk verminkt te voorschijn. KERKNIEUWS. Sl-Annalund. Door den kerkerand van de Ned. Herv. Gemeente alhier werden op 27 November jl. benoemd tol ouderling in de plaat9 van J. B. van L)ijke die aan de beurt van aftreding was Gerard Goedegebuure. Tot diaken in plaats van Adr. Rynberg Wz. die daarvoor niet meer in aanmerking wenschte te komen Jb. van Loyk Anthe. De heer G. Goedegebuure hoeft de benoeming aangenomen, doch de beer Jb. van Luyk daarvoor bedankt. In diens plaats werd nu op 4 dezer tot diaken benoemd C. van Dusseu die zich deze benoeming mede niet liet welgevallen. Scherpenisse. By de Donderdag gehouden ver kiezing, werden met byua algemeene stemmen de heeren Anth. Oudeiloijs Mz. tot onderling en J. H. Hage tot diaken van de Ned. Herv. Kerk herkozen. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te St-Anna'and ds. A. van Lokhorst. PRKDIKBKURTKN Zondag 9 December. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Verschoor en nam. 2 uur ds. Datema. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur cand. den Boer van Amsterdam. Oud Geref. Gem. voorm. 9.80 uur, nam. 2 en 's avonds 6 unr leeskerk. Donderdag 13 December (in Non Semper) •s avonds 7 nor Ds. Datema. Openb 16:1221. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorin. 9,30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. W. J. Keiler. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 5,30 uur leeskerk. St-Maartsnsdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9 30 ds. Moerman en nam. 2 uur leeskerk (Voorm. Bed. H. Avondmaal.) Oud Geref. Gem. voorm 9.30 nam. 2 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Moorman. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 uur en s avonds 5.30 uur leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Datema te Tholen en nam. 2 uur leeskerk. (Collecte voor noodlydende kerken en personen.) Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 oer en 5 uur leeskerk. Oud-Vsssemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Van Griethujjsen, (NamDoopsbed.) Geref. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur ds, Staal en 'a avonds 5,30 uur leeskerk.. St-Phllipsland. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en nem. 3 dhr. i. Baanla; ceod. te Breukelen. Chr. Ger. kerk, voorm. 9 Den. 3 nor en 'e avo 5.30 nar leeskerk. BURGERLIJKE STAND Gemeeute THOLEN een 80 Nor.7 D Geboren Pieternella Adriana, dv. H. Liu hoodt en N. W, van Dijk, Ondertrouwd M. Zegera wedn. en R. V kamman wed. Overleden Adriana van Dis 90 i. wed. t C. MSchot. Gem. 8T-MAARTEN8DIJK Nov. 1928, Ondertrouwd: J. M. Maller jm. 88 j. P. C. Hege 40 j. W. Suurlant, van Poort»! jm. 24 j. en T. Boe 24 j. Geboren: Comrlia Pieternella dv. J. Groenewege en T. W. Bierene. Matthen» Chi tiaan zv. M. den Eogeleman en C. Snoi Adriana Heleoa dv. H. Kieboom en P. Koopmi Tony cv, T. Eogelvaart. Adriaan zv. C. Sou land en G. A. Stouljeedijk. OferledenJoh. Wa. de Graaf 82 j. ws van J. op deü Brouw. Abr. Priem 68 j. echl van J. Quiet. Gem. ST-PHILIPSLAND over November 192 Geboren: Andriee z. v. Hendrik Johant Fontijne eu vbd Neeltje Kaashoek Jozina Adriai d. v. Frans Meijer e. v. Leontje de BackJap i. v. Leendert Bulier e. v. Maatje van de Rs Laureee en AdriaDa Maria zoou en dochter vi Anthooie Willem Benrkeua e. v. Lauwerina ri der Ree; Adrieae, i. v. Pieter Kempeneer. i van Maria Wagemaker; Maria Johanna d. Abraham Wagemaker e. v. Johanna Adriu Koolaard. OverledenHermande Marinua van Nienwaï huizen oud 73 j. wedn. van Neeltje van Strie Gehuwd Jao Walpot, ond 33 j. jm. en Johaot Cornelia Hooglander ond 21 j. jd. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 7 Deo. 1923. Boerenboter f 1.10 per pond. Roomboter f 1.20 Eieren 12 cent per atnk. Ondertrouwd M. ZEQER9 en 8 R. VERKAMMAN. Thol^eCk,j6 December 1923. Z )o de Heere wil hopen f onze geliefde ouders 8 J. VAN VESSEM M. VAN VESSEM—Jansen «i op Zaterdag 8 December hunne 25-jarige eebtvereeoiging te j| gedenken. 18 30986 Hunne dankbare Kinderen, 'f H Behuwd- en Kleinkind. Tholen 7 December 1923. !b Voor de vele bewijzen van deel* Demiog betoond bij het overlijden van oBzeu geliefdeD Echtgenoot, Va der eu Bnbuwdvader, betuigt onder getekende, namens de fatuilie, haren bartelijken. dank. 1 30978 Wed. W. SOOMER8— van Ot-ffflen. Tholen, 7 Dec. 1923. Notaris D. VAN DE VELDE to Tboleu zal, teu verzoeke van de erfgeuamen vun wijlen Jan Verwijs Abrzu. en mede wijlen diens echtge noot» op 30981 MAANDAG 10 DECEMBER 1923, in de herberg vau M. Giljatn te St-Philipsland, 's voormiddags 12 uur en 's namiddags 2 unr, iu het open baar verkoopen23 (erfpacht) te St-Pbilipaland in het Karreveld, kadaster lectie B no. 752, groot 1 are 63 centiaren, Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van den Heer C. van Westenbrugge, Kantoor houder der Pusterijen te Poortvliet op VRIJDAG 14 DECEMBER 1923, 's namiddags half twee, vóór zijne woniug te Poortvliet iu het openbaar verkoopen 80980 aisHnisorgel, secretaire, 2 kasten, trapcaaimacbine, rceren bed, 8 ma tratten, 3 vulkachel», 2 lampen, nieow keukengereedschap, vloerklee- den, droogrekken, 5 kippen en een haan, kippenhok, enz, 2$

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 2