AdvsrtentiSn. ROLSLEE Openbare Verkooping bij executie te Tholen. Fijne Vleeschwaren. „Weltevreden". Kasregister te koop ORGEL. Ingezonden Stukken i'i 0p Woensdag 17 October 1923, Boekhandelartikelen, Kruidenierswaren, Meubelen en Huisraad, Rijwielen en Aardappelen, Suikerbieten, Bruine boonen, Roode kool en Groenten, I buffet, I tafel, 4 stoelen en canapé bekleed met rood pluche, I penanttafeltje en 12 2 schilderijen. 30845 Fa. J. C. v. d. STEL, Tholen HEEREN R00KERS! Fa. J. C. v. d. STEL, Tholen. Nationaal 30849 prachtig spiegeltoporgel iacb Nederlanders is nabij de Engelsche kust in stormweer gezoükeD. Van de opvarenden ria| i geen spooor te ontdekken Onvoorzichtig, gen veekoopman te Zwolle zou eenig vee pen en zond daartoe een boodschap naar compagnon om hem eenig geld mee te :h en, waaraan deze voldeed door in een euve- doc >pe een biljet van duizend gulden te sluiten t een briefje over een aan te koopen kalf. De man leest dit briefje eu verscheurt daarna enveloppe zonder verder op deo inhoud te ten. Intusschen telefoneert hij over het te iden geld en men kan zijne outsteltenis in okeu toen hem geantwoord werd dat dit in enveloppe was geborgen. Onmiddelijk werden papiersnippers opgezocht en mocht men de d Idoening smaken de nummers nog te kunnen ve' iporen. Vermoedelijk zal het nu wel door de jd. Bank vergoed worden. Rijksserum-inrichting. Het oorspronkelijk plan om de rijksserum- richting van Rotterdam naar Bergen op Zoom er te plaatsen is blijkbaar opgegeven, want gebouwen en terreinen van het hengsten- oleodepot aldaar, in welke die inrichting a worden ondergebracht, worden thans in huur Doodelijk getroffen. Een agent van politie te Zwolle keek zijn volver na, toen er plotseling een schot afging urdoor bij in bet hoofd getroffen werd eu irt daarop bezweek. Blijkbaar was de revolver ontladen geweest. Een noodlanding. Een drietal Duitschers die per vliegtuig van Duden naar Keulen 5500 raillard mark ver- •ote >erden doch te Knocke een noodlandig moesten oen, zijn na aangehouden te zijn, thans in di ijheid gesteld. Ze hadden 12 uar tijd om het ad te verlaten. Toch zullen ze vervolgd worden ndat ze over België zijn gevlogen tusschen elk land en Duitschland geen Inchtvaart- rereenkomst bestaat. tet SPORT EN SPEL Oud-Vossemeer. Zondag j.1. speelde de voetbal- ub O.V.V. tegen G.V.V. van Zierikzee met uitslag —2 in voordeel van O.V.V. Te houden verkoopingen. Woensdag 17 Oct. voorm. 10 uur, inboedel. Erven VestnaaasDorst, Oud-Vossemeer, notaris D. van Velde. Woensdag 17 Oct. nam. 7 uur huis en gevolgen t-Annaland, Achterweg. Notarie Bierens. Woensdag 17 October voorm. 11 uur, inboedel iez A. Jansen Gz. door deurw. Van Ehacker. Voor den inhoud van ingezonden «tikken is do Eedacteur geenerlei opzicht verantwoordelijk, terwijl door opname rol- dcK rekt niet blijkt dat zij met den inhoud instemt. L hi,. zaak om te maken dat van de dienst ge bruik gemaakt kan worden. Het verdient daarom m.i. overweging voor {de diverse Gemeenten, welke zijn dienst subsidiëeren, hem te wijzen op de verplichtingen welke hij bij het aanvaarden daarvan op zich nam, opdat geen teleur stellingen ais bovengenoemd kunnen plaats hebben Ik geef mijne opinie gaarne voor heter, en verblijf met dank voor de verleende plaatsruimte gaarne Uw dw. dn., EEN VOORSTANDER VAN RECHT EN BILLIJKHFID. Scherpenisse, 11 October 1923. INGEZONDEN Mijnheer de Redacteur. Voor het navolgende verzoek ik U een djlaats in Uwe Courant. Het komt mij voor dat reizigers, komende an Bergen op Zoom, met bestemming infoor eene Gemeente verder dan Tholen hu elegen in de richting Stavenisse in het 101 ervolg niet meer vrij zullen zijn in de :euze van hun vervoermiddel. De nieuwe dienst B.o.Z.Tholen pas door en heer Krijger, ondernemer der dienst 'holenStavenisse en tusschen liggende laatsen, in fexploitatie gebracht, DWINGT menschen, buiten Tholen wonende om "Jan dien dienst gebruik te maken. Wat toch is het geval Als de Autobus B.o.Z.Tholen vroeger lan het Veer is dan de Tram, en de zich laarin bevindende Passagiers zijn overge- :racht, gaat de aan deze zijde gereed itaande Autobus weg, en laat de Passagiers net de tram medekomende staan, m.a.w iie moeten maar zien dat ze thuis komen Een buitenkansje voor de menschen die g net de tram van 7 uur komen 1 Op deze wijze wiLde heer Krijger schijn bar het Monopolie gaan voeren, daarbij vergetende de niet onbelangrijke subsidie's aem door verschillende Gemeenten'toe' jestaan, toch zeker niet alléén om hem tegemoet te komen (hiervoor past hij wel 1,1 t>p met zijn dure tarieven 1), doch in hoofd- Nuttig werk. Vorige week is de cursus in costuumnaaien aan gevangen waarvan men in dit blad een advertentie heeft kunnen lezen. De lessen worden gegeven door een leerares van de Haagsche Mode-vakschool uit Bergen op Zoom op Woensdag en Zaterdag met aan vankelijk 18 leerlingen, waarbij er een viertal zijn, die jook eenmaal hopen een diploma in costuum naaien te verwerven. Deze cursus wordt gesteund door de afd. Tholen van de Ned. Unie van Vrou- wenbelangen. Eenige jaren geleden heeft deze afd. zelf eenige cursussen gegeven, deze cursus heeft ze helpen organiseeren en financieel gesteund en mogelijk gemaakt, daar zy meende, dat er hier iu Tholen wel behoefte bestond aan dergelijke lessen. Voor hen, die nog niet precies weten wat de Ned. Unie voor Vrouwenbelangen zooal doet willen wij hier even iD 't kort een en ander mededeelen. In de statuten wordt het doel van deze vereeniging als volgt om schreven De Ned. Unie voor Vrouwenbelangen stelt zich ten doel zoowel voorlichting der vrouw ten aanzien van alle vraagstukken, welke voor haar met het oog op haar burgerschapsrecht en haar gezinstaak van belang zijD, als verbetering van den maatschap- pel ijken- en den rechtstoestand der vrouw. Art. 2 luidtDo Ned. Unie voor Vrouwenbelan gen, tracht haar tweeledig doel te bereiken 1. door het houden van cursussen, lezingen en voordrachten. 2. door invloed te oefenen op de publieke opinie en op de organen voor wetgeving of voor administratie. 3. door alle andere wettige en gepaste middelen, met het doel verband houdende. Lid kan iedereen worden, die instemt met het doel der vereeniging, onverschillig tot welke politieke party men behoort of welke godsdienstige richting mei is toegedaan, daar de vereeniging in deze strikt neutraal is. De afd. Tholen heefi behalve de reeds genoemde knipcursussen vorige jaren ook eenige kookcursussen gegeven en eenmaal een cursns im Staatsinrichting. Op haar initiatief werd indertyd hier een tentoon stelling gehouden van het tubercnlose-museum, werden tydens de distribotietijd demonstraties gegeven over de beste wijze van voeding in dien lijd, en zullen veleti zich nog wel herinneren hoe druk deze bijeenkomsten (waar mej. Wittop Koring over allerlei distributie maatregelen sprak) in de vroegere be waarschool bezocht waren. Verschillende sprekers en spreeksters traden met actueele onderwerpen op. Het vorige jaar werd ook de hnisvlijtcurssns door de afd. gesteund en circuleert er geregeld een porte feuille ouder de leden waarin verschillende tijd, schriften en boeken. Het laatst door haar uitgegeven geschrift isDe Rechtstoestand der Vrouw in Nederland 18981923, waarvan een mooi gebonden exemplaar aaa de Ko ningin werd aangeboden. Dit geschriftje bevat de veranderiDgeo welke in de wetgeving van de laatste 25 jaar plaats hebben gehad betreffende de vrouw en noemt tevens die verandeeingen welke de Unie voor Vrouwenbelangen nog gaarne zag verwezenlijkt. Zij, die belangstellen in deze vereeniging en er sympathie voor gevoelen kannen zich bij de waar nemende secretaresse van do afd. mej. Ploos van Amstel alhier, zich opgeven als lid. sluys. Adriana Catharina, dochter van C. M. Zwage- maker en van M. J. Hartog. Wilhelmina Pieternella, dochter van H. J. Nelisse en van W. P. Voogt. Elisabeth Neeltje, dochter van J. Menbeere en van J. Moerland. Pieter, zoon van L. J. Groenewege en van B. A.' Nelemans. GetrouwdA. J. de Lignie, j.m. 37 jaar en H. C. Lindhout j.d. 29 jaar. F. Lindhout j.m. 23 jaar en N. Pootj.d. 21 jaar. A. den Dunnen j.m. 38 jaar en D. van Zetten j.d. 23 jaar. Overleden Marinus Pieter Jacob Linins, 24- jaar zoon van J. J. Polderman en van D. 11. Groene wege (overl.). Cornelis Marinus, 5 maanden, zoon van J. P. Greijs en van C. A. Fondse. Cath. Ver meulen, 98 jaar, weduwo van A. de Wilde. Chris- tiaan, 11 maanden, zoon van P. V. van Splunter en van C. J. Dieleman. C. de Vister, 86 jaar, we duwnaar van E. Hage. Willem Marinus, 11 jaar, zoon van W. M. Voogt en van P. M. van der Werf. Gem. OUD-VOSSEMEER over September 1923. Geboren Jacoba Arendje, d. v. W. C. Droogers en J. van der Wege. Cornelia Anaa, d. v. W. F. de Leeuw en S. M. Steyns. Cornelii Dirk, z. v. D. de Gooijer en F. Nieuwenhuijzen. Marinus Jacob, z. v. C. van Dommele en M. Minheere. Anthonie ChristofFel, z. v. C. A. Eijstenbil en P. J. van den Hoek. OverledenAdriaan van Driel, 4 rood., z. r. J. M. van Driel en J. de Weyze.' Gehuwd A. van Poortvliet, 22 jr. en E. A. Schip pers 19 jr. Gem. SCHERPENISSE over September 1923. Geboren Cornelis Johannes, z. v. C. Deurloo en van J. C. Geuze. Cornelis Adriaan, z. v. D. C. Schot en C. G. A. Geoze. Overledon Geertruy Jansens, wed. H. D. Klos Gem. ST-PHILIPSLAND over September 1923. Geboren: Jan Marinus, z. v. Marinns Willem van Dijke e. v. Maria Coraelia Jacomiua Verwijs. Xor- nelis Lauwrens, z. v. Pieter Florus Feleus e. y. Maria Cornelia Paulina Faasso. Aalbrecht, z. v. Laurus Jan Allewijn e. v. Bregtje Maria Mieras. Dirk, z. v. Johannis Abraham Vermey e. v. Helena Weststrate. Cornelia Geertje, d. v. Johannes Reijn- gondt e. v. Wilhelmina Bakker. Hendrik, z. v. Willem Aarnoudse, e. v. Margarelha Jozina Walpot. Elizabeth Johanna, d. v. Jan Adriaan van der Vliet e. v. Adriana Cornelia de Ruijter. Overleden Johannes Goense, oud 56 jaren, echt genoot van Janna Verstrale. Johannis Remeijn, ood 83 jaren, ongehuwd. Gehuwd Marinus Abraham Kempeneers, j.m., oud 26 j. en Adriana Janna Ligtendag, j.d. oud 21 j. Gemeente THOLEN van 512 October. Geboren Anna, dv. J. Bout en W. P. Braai. Overleden: Elizabeth van der Male 77 j. wed. van J. A, Joppe. Cornelis de Jonge 92 j. echtgen. van M. Bakker. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 ds. Van Griethaijsen en nam. 2 uur leeskerk. Geref. Kerk voorm. 9.30, Dam. 2 aur ds. Staal en 's avands 5,30 leeskerk. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 geen dienst en nam. 2 uur ds. Van Grielhuijsen (Doopsbed.) Chr. Ger. kerk, voorm. 9 nam. 2 uur en 's avonds 5.30 uur ds. Boone (Oogstcollecte.) LAATSTE BERICHTEN. De raad der gemeente Stavenisse besloot in zijn heden gehouden vergadering tot vervroegde aansluiting aan de waterleiding mei zes tegen een stem. SCHERPENISSE, 12 October. In de hedenochtend gehouden voltallige zitting van den gemeenteraad is met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren J. Keijzer en A. A. Rijstenbil besloten tot intrekking van het besluit 17 Aug. jl. waarbij de kermis was opgeheven en bepaald dat zij zal worden gehouden Zaterdags vóór Pink steren van 611 uur, 2e Pinksterdag van 11.301 uur 's nachts en Dinsdag daar aanvolgende van 9 tot 1 uur 's nachts. Het zoogenaamde tapverbod is eveneens met dezelfde stemverhouding ingetrokken en alsnu bepaald dat het sluitingsuur bij kermis, openbare feesten en dergelijke ge legenheid wordt gesteld op '1 uur des nachts. Uitvoerig verslag volgende week. Veilingsvereeniging „De Eendracht" Tholen. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND Gsm. POORTVLIET over September. Geboren: Adriaan Willem zv. Wilhelmina Cornelia van de Graaf. Eliaabeth dv. Willem Jan Gebraad en Johanna Pieternella Beijboer. Overleden: Marina Verkerke 21 j. echtgen. van Christoffel Cornelis van Ast. Jan Antho- nisse 78 jr. wedn. van Cornelia van der Male. Gehnwd: Dingenis Vroegop jro. 29 j. en Jozina van der Slikke jd. 27 j. Gem. SINT-MAARTENSDIJK over September 1923. Geboren I.ena Martha, dochter van P. v. d. Ree en van A. Vroegop. Adriana Anna, dochter van J. J. Klenbaas en van E. van Haaften. Rachel Pan- lina, dochter van AN. van Heinert en van C. Luyk. Pieter, zoon van Matth. Lindhout en van G. Onde- PRKDIKBKUKTEN. Zondag 14 October. Tholen. Ned, Herv. Kerk voorin. 9.30 ds. Keiler en nam. 2 uur ds. Datema. Geref. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en 's avonds 6 nur De. Staal te Ond-Voisemeer. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 aur nam. 2 en 's avonds 6 uar leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 leeskerk en aam. 2 uur ds. Verbchoor. Geref. kerk, voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, *oorm. 9.30 leeskerk eD nam. 2 uur da. W. J. Keiler. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 ea's avonds 6 uur leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 Ds. Datema en nam. 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm 9,30 nam. 2 en 's avonds 5,30 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 eD nam. 2 uur ds. Moorman. (Doopsbed.) Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 uur en 's avonds 5.30 uur leeskork. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Vorschoor te Poortvliet, Oogstpreek, nam. 2 uur leeikerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 5 uur leeskerk. Uitslag fruitveiling van 10 October 1923. Beurré Diol 1948 ct., id. II 42 ct. Brederode 19 ct., id. II 15 ct. Beurré Clairgeau 3444 ct. DoijenDe d' Alentjon 36 ct. Doijenne d' Hiver 30 45 ct., id II 23 ct. Williams Pacliesse 37 ct. Beurré d. Ham 27 ct. Beurré Le Bruue 25 ct. Nouveau Poiteau 33 ct., id. II 20 ct. Bergamot d' Esperen 34 ct., id. II 31 ct. Duchease d' Angou- lême 3949 ct., id. II 27 32 ct. Maagdeperen 36 ct. Ronde perzikperen 3237 ct. Handperen 26 38 ct., id. II 2122 ctid. III 11 ct. Conseiller a la Cour 27—46 ct. Curée 16 ct. Louwijesporen 19 ct., Gieser Wildeman 19 30 ct., id II 13 20 ct., id. III 613 ct. Pondsperen 1720 ct., id. II 14 ct. Kleiperen 20 ct. Soldat Laboreur 4046 ct., id. II 23 ct. Peren val 714 ct. Goudreinotten 1516 ct., id. II 9 ct. Zure Bellefleur 1113 ct., id. II 7 ct. Cox Oranje peppin 18 ct., id. II 12 ct. Zoeto Gan zenvellen 24 ct., id. II12 ct. Grauwzoote 1216 ct., id. II 611 ct. Sterappel 16 18 ct., id. II liet. Campagne Zoete 15 ct., id. II10 ct. Boonappel 11 ct., id. II 6 ct. Zepherin Gregoir 25 ct. Grauwzuur 11 ct., id. II 4 ct. Ruinette d' Or 10 ct., id. II 6 ct. Huismanszoet 13 ct., id. II 10 ct. Zoete Belle fleur 11 ct. Appels val 812 ct. Alles per K.G. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 13 Oct. 1923. Boerenboter f 1.20 per pond. Roomboter f 1.20 Eiereu 8 cent per stak. ROTTERDAM, 9 Oct. 1923. EIEREN. Op de heden in ons veilingslokaal Raam poortstraat 24 gehonden veiling werden navol gende prijzen besteed Gegar. versche hoendereieren van f6.50 tot f9.—. Eendeneieren f 7,50 tot f 8. Aanvoer 200.00 stuks. Temperatuur van het Scheidewater te Tholen October GradeD C. Zaterdag 6 12,2 Zondag 7 12,2 Maandag 8 12,2 Dinsdag 9 12,3 Woensdag 10 12,2 Donderdag 11 12,3 Vrijdag 12 12,2 Ondertrouwd A- VAN DER JAGT Kt. en 8 30837 W. LUIJK Wd. Tholen, 12 Ootober stavenisse, 1928. Hedeo overleed zacht en kalm onze geliefde Echtgenoot, Veder, Behowd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer C. DE JONGE, in den ouderdom van 92 jaar en rnim 7 maanden. Wed. C. DE JONGE— 80828 18 Bakker, en kinderen. Rotterdam - Ginneken. Tholen, 6 October 1923. De kinderen van wijlen den heer C. de Jonge betuigen hnnnen har- telijken dank aan den Weled. Heer Med. Doet. M. de Joog. arts te Tholen voor de liefderijke behande ling aan hunnen vader bewezen. Rotterdam, 1() 0olober m3_ OinDekeD, 10 30829 Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onze innig geliefde moeder 12 80843 GEERTRUI JANSENS, Wed. H. D. Klos betuigen «ij onzen hartelijken dank. W. L. KLOS. W. C. KLOS. Scherpenisse 12 October 1923. TE KOOP 30840 een nieuwe groote 8 met gespaakte wielen, bij A. J. VAN DER WEELE, wagenmaker, Tholen des voormiddags elf uur, «al Deur waarder M. C. VAN ELSaCKER te Tholen voor het huis van ARIE JANSEN Gz., Bebouwdendam te Tholen, om rantsoenpeoningen, po- bliek verkoopen op landerijen en boomgaard onder Tholen. Inbeslaggenomen voor E. P. L. Vogels te Tjammarum ten laste van Jansen voornoemd. 30 30848 TER OVERNAME AANGEBODEN: De meubels zijn zuo goed als nieaw en van prima mahoniehout. Te be vragen bureaa dezer courant. Alles le soort machinaal gesneden. Rookvleesch per ons 40 cent. Ham 45 Boterham worst „16 Plockworst 22 Ontbijtspek 22 Blikjes Leverpastei 45 1 ponds blikjes Corned Baef 55 Aanbevelend, 18 30847 Indien U prijs stelt op een goede sigaar en niet te duur, neemt dan eens proef met ooze nieuwe 6 cents sigaar merk Kistjes van 50 en 100 stuks. Aanbeveleud, 14 30846 als M. nieuw zonder gebreken, bij M. C. HAAIJER, Tholen. TE KOOP: te zien en te bespelen bij A. J. ROG GEBAND, Tbolen. 8 3084'

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 3