S'pvr,^'! - GROOTE FEESTUITVOERING Belgische Anthraciet en Eierkolen. 20 Na afloop bal. 30759 ijk gut trien :e en t de een i zult jarig Uw g«' I oog tot zeg, ozen van sren Tan I de eten nog valt chte slijk aart der iven 9 en te is of roor nwe izen A de len icht den de ge opt der len len Toen reeds wees hij er op dat zijn i hem en-zij n mede lid met de grootste stelling zouden volgen, dit is ge en het in hem gestelde vertrouwen zijn kiezers ongeschokt. Hij durft er p beroemen dat er in de gemeente, onder hun leiding, gewerkt is, vele dingen zijn tot stand gebracht en weinig gemeenten van gelijken om- als deze, zullen dat hebben gedaan ch zijn de financiën niet ongunstig, ks den druk van hoogere hand door ving salarissen, uitvoering van wetten n de leiding thans in de beste con- overgegeven worden. Hierbij dankt 1 voorz. bij het afscheid nemen als ader voor zijn gesproken woorden, dat de zon tusschen hem en den wel eens verduisterd is geweest, doch eft nimmer invloed gehad op den 1 gang van zaken. Ook dankt hij den aris voor de in de vergaderingen en adviezen. ns op de verkiezingen komende zegt er Ooms dat de uitslagen daarvan der rechts zijn geweest, ook hier in gemeente, we hebben toch 5 rechts links, doch zien thans bij deze samen- van den raad een linksch college B. en W. Wanneer hij naar dit je college ziet schiet hem het op geleerde liedje te binnen: Links, malle jan, trek me de broek maar Het program van de fractie van dhr ilde is hem bekend. Punt 1 is kermis ffen, we kunnen daarvoor misschien plaats krijgen een openlucht meeting iristelijken grondslag 1 uur buiten de inte in den Van Haaftenpolder. t 2 is Zondagsheiliging, dit kan ten ir gebracht worden door de herbergen ndag te sluiten, 3 X daags met hoo- oed ter kerk en met het bepalen dat dags niemand de gemeente mag ver- om tijdig 's Maandags op zijn werk inen zijn b.v. voor bieten wegen, t 3 Zedelijkheid. Hiervoor zou men n instellen een zedenpolitie voor de es aan den Thoolschen dijk of keu- an zwembroeken aan de haven, ook op de potverteering van Dorcas adja en het uitgaan van de Christe- zangvereeniging, welke 's nachts 12 aenschen uit den slaap houdt, t 4. Vloekverbod. Hij kent groote irs, het beste zal zijn te bepalen om op de deuren te hangen »Hier men niet", uheer de Voorzitter dit program is hriftelijk bekend en thans krijgt dhr filde als wethouder de gelegenheid Bens in den raad zijn motie van 3 geleden aangaande het hoofd der voor te stellen, al die dingen zie t belangstelling tegemoet, evenzeer rogram van de vrijheid en wanneer de voorstellen microscopisch en met len werden onderzocht dan zal het critiek te bezien staan of de oogen mannen van de Vrijheid links noch zullen zien. Een ding is zeker, en lat één voor malle jan zal moeten wie dit is zal de tijd leeren. heer De Wilde verklaart dat dhr met het program van de rechtscbe goed bekend is, de heer Ooms heeft an niet voldaan. Indertijd heb ik den meester er op gewezen hetgeen uit delijks oogpunt binnendijks geschiedt, loms heeft niets kunnen bereiken. Voorzitter vraagt of de heer Ooms et woord verlangt en zoo ja, dan ver hij hem niet persoonlijk te zijn. heer Ooms zegt thans van het woord zien, doch geenszins de bedoeling te gehad persoonlijk te zijn. mand meer het woord verlangende de vergadering gesioten. STAVENISSE waren slechts zes le- igenwoordig, daar de heer Brood man ig was wegens ongesteldheid, alve de heer van IJseldijk die de en de verklaring deed, legden allen orgesch reven eeden af waarna weder- verschillende toespraken volgden, wethouders werden herbenoemd de C. Broodman met 6 en A. H. van ikke met 4 stemmen tegen 2 blanco, laatste zijn benoeming aanneemt, doet zich hier. weder een vraag adrninistratiefrechtelijken aard voor, oand die als raadslid niet is beëedigd is werkelijk geen lid van den raad wethouder kan wordeu benoemd. Red_ ST-ANNALAND zijn de heer L. rman en D Quakkelaar als wethou- erbenoemd doch niet dan nadat door bij monde van den heer Goedege- uit billijkheidsoogpunt, een zetel dagelijksch bestuur was opgeëischt. 4 tegen 3 stemmen, die der heeren 'aas, Van Hout en Goedegebuure sloten tot directe aansluiting aan de leiding. 11SEK.E. Nu de gemeenteraad heeft en tot opheffing van het vervolgon- js, zal het Nutsdepartement een ver- ursus seven. OLEN, 7 September 1923. bestuur der gymnastiekvereeniging opia" zal het regeeringsjubileum niet 'I onopgemerkt doen voorbijgaan en eestuitvoering organiseeren op Vrij- ond der volgende week in Non er. Overigens is hier de herdenking in stilte gepasseerd. Woensdag is het kerkelijk herdachtin de Roomsch Katholieke kerk door het zingen van den plechtigen lofzang Te Deum, in de Herv. Kerk door ds. Da- teina die eene historische rede hield naar aanleiding der woorden van Ps. 48: 10 en waarin de groote hoedanigheden van het Huis van Oranje werden geschetst en de beteekenis uiteengezet die Oranje voor land en volk heeft. Aan het eind der gods dienstoefening zongen de aanwezigen staande, onder begeleiding van het orgel het machtige «Mijn schilt ende betrouwen" In de Gereformeerde Kerk werd eene feestrede uitgesproken door ds. de Jong van Krabbendijke waartoe als grondslag diende Jeremia 18 verzen 9 en 10. Na het uitspreken der zegenbede zong ook hier de dichte schare staande de eerste twee verzen van het Wilhelmus naar de oude toonzetting. Tegen Zaterdag 8 September, dus morgen, heeft het Groene Kruis alhier, zijn welbekende bloemetjesdag georgani seerd. Eene opwekking om deze naar wensoh te doen slagen achten we vrijwel overbodig, daar de weldadige strekking van het Groene Kruis te goed bekend is, dan dat niet gaarne ieder zou willen mee werken om het doel door een zoodanige middellijke bijdrage te kunnen steunen. De heeren H. Goossen en J. M. Wagemaker hebben hunne benoeming tot wethouder aangenomen waarvan eerstge noemde is aangewezen als waarnemend burgemeester. Onbestelb»re brieven en briefkaarten, van welke de afzenden onbekend zijn: Binnenland. (Briefkaarten.) Pietje Bout, Haarlem. Binnenlaud. (Brieven.) M. Becker, Rotterdam. Smit, Rooiendaal. Nota. Aanbevolen wordt om het adrea van den afzender op de stokken f5 vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terng- gegeven. Voorts is het gewenseht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres - straatnaam en huisnummer te voorzien. De Waterleiding. Ons werd de volgende vraag gesteld welke wij ter beantwoording gaven aan de Directie der Waterleidiugmij. Vraag Zal indien eerst later aansluiting ge vraagd wordt bij de waterleiding en niet nu bij den algemeenen aanleg, deze latere aansluiting even zooals thans gratis geschieden? Antwoord Hierop kan thans niet bevestigend geantwoord worden. Deze huidige aansluitingen welke per aanbesteding geschieden, zijn natuurlijk gegrondvest op zekere vaststaande prijzen. Of deze prijzen in de toekomst van dien aard zullen zijn dat nakomers ook gratis aansluiting zullen krijgen en geen huur berekend moet worden, kan volstrekt niet worden toegezegd. Deze week is men begonnen met de aan sluiting der huisleidingen aan het groote net der waterleiding. De verwachting is, dat men tegen het eind der maand water zal hebben. SCHERPENISSE. In de vergadering van Ingelanden van het Cal. Waterschap Scherpenisse op 31 Ang. jl. waren 15 stemmen tegenwoordig en vertegenwoordigd van de 21 stemgerechtigden. Door den ontvanger-griffier werd het gewone jaarverslag van het waterschap uitgebracht. De rekening over 1922/23 bedroeg in ont vang f 10267.225 en in uitgaaf f 10358.53, dus sloot met een nadeelig slot van f 91.305. Met algemeene stemmen werden de aftredende dijksraadsleden, de heeren L. Vos en P. van der Slikke herkozen. Verder werd besloten de bijdrage voor uit watering van den Zontepolder aan bet Water schap Poortvliet met ingang van 1 Mei 1924 te brengen van f 325.op f 150.per jaar, mits blijft bestaan de vergunning tot het ver lagen der bodems van twee duikertjes. STAVENISSE. Het jubileumfeest is alhier op echt feestelijke wjjze gevierd. Des morgens had men eerst een half uur klokgelui daarna een herdenkings rede van Ds. Moerman in de Ned. Herv. Kerk en des aamiddags een schitterenden optocht van school kinderen (met vele volgelingen), begeleid door hst Muziekgezelschap Accelerando" van Sint-Aonaland, voorafgegaan en gevolgd door vervierde rijtuigen en fietsen door het gansche dorp. Vóór het gemeentehuis hield Burgemeester Hanssens een mooie herdenkingsrede, de kinderen zongen en liet muziek speelde. Daarna op een weide van dhr, M. C. Steendjjk een goed geslaagd schoolfeest met ruime traclatie. Des avonds gaf genoemd Muziek gezelschap een mooi concert op de verlichte feesttent op de Voorstraat, waarvan honderden oud en jong, r(jk en arm, genoten. Bjj monde van den Burgemeester werd het gezelschap een hartelijk „Tot weerziens" toegeroepen en dank gezegd voor zijn medewerking. Verscheidene woningen waren mooi versierd en verlicht en de bewoners van den Kerkweg hadden een mooie poort met lichtjes geplaatst bjj den ingang van het dorp. Voor de uitgeloofde prijzen kwamen achtereenvolgens in aanmerking de versieringen bjj de heeren Hanssens (ontworpen en opgesteld door dhr. L D. op den Brouw), P. K. Hage, M. P. Tazelaar, Buijze, L. Lamson en H. J. van Putte terwijl een eervolle vermelding voor de poort, als zijnde geen gevelversioring) aan de bewoners van den Kerkweg werd geschonken. De algemeene meening ia, dat dit feest bjjzonder goed geslaagd is, getuige de zeer vrooljjke stemming die tot laat voortduurde. OUD-VOSSEMEER. Er is sprake van dat ook hier nog pogingen zullen aange wend worden om het Koninginnejubileum te vieren, althans eenige personen kwamen samen om de mogelijkheid te bespreken. 5T-MAARTENSDIJK. Bij de op 1 dezer door het Bestuur van de Vereeniging «I^njbouwbelangj^higjeehouden aan besteding voor de levering van 60300 K.G. of meer zwavelzure ammoniak, was laagste inschrijver de heer A. J. van IJsseldijk alhier, wien de levering werd gegund. ST-ANNALAND. Door Ingelanden van het Waterschap St-Annaland is aan den heer J. Polderman met algemeene stemmen en met ingang van 1 November a.s., op de meest eervolle wijze en onder dankbe tuiging voor de vele en gewichtige dien sten, die hij gedurende 43 jaar in die be trekking heeft bewezen, op diens verzoek ontslag verleend als Ontvanger-Griffier van dat Waterschap. In zijn plaats werd benoemd de heer F. M. Boogaard, Gemeente-Secretaris alhier. Ook hier is men besloten het zilveren jubileum van H. M. onze Koningin fees telijk te gedenken en zal dit plaats hebben Donderdag 13 dezer. SPORT EN SPEL Oud-Vossemeer. Alhier werden op initia tief van O. V. V. athletiekwedstrijden ge houden hindernisloopen 8 deelnemers, le prijs A. van Poepelen, 2e prijs C. Aar- noudsehoogspringen le prijs C. Gebraad 1.30 M. en 2e prijs Ch. Schippers 1.25 M.j hardloopen le prijs P. Vermet, 2e prijs J. Quistverspringen le prijs C. de Wilde Az. en 2e prijs G. Steijns, resp. 4.60 M. en 4.31 M.hardloopen over 1 K.M. le pr. A. van Rijen, 2e pr. J. Quist, 3e pr. J. van Driel. ONDERWIJS. Mej. A. Happóe lijdelijk onderwijzeres te St- Maartensdijk is benoemd tot onderwijzeres te Nieuw en St. Joosland. De Heer G. A. van Overbeeke zal gedurende izon winter, bij voldoende deelneming, een cnrsua houden in tuinbouwoudorwijs. Daar in deze omstreken de tuinbouw op vrij ruime mate wordt beoefend, doch veeltijds naar den trant der overlevering, kunnen we het volgen van dezen cursus ten zeerste aanbevelen, opdat ook te dien opzichte onze tak van een deel van het volks bestaan in deze omgeving meer systematisch kan behartigd worden, die ware vruchten weder ruim- achoota afwerpt. Ook voor den landbouwwinlercursus wekken we belangstellenden lot deelneming op. GEMENGD NIEUWS. De eerste. In een der gemeenten in Drente is eeu vrouwelijk raadslid tot wethouder benoemd. Storm. Tijdens den storm van Donderdag is te Utrecht een boom omgewaaid, die terecht kwam op een passeerende auto. Da chauffeur en de inzittente dame werden ernstig verwond naar het ziekenhuis overgebracht. Vergiftige paddestoelen. Te Berlijn zijn vorige week negen personen uit één gezin na het eten van paddestaelen, die blijkbaar tot de soort der vergiftige behooren, overleden. Ook eea timmerman en drie zijner kinderen zijn door dezelfde oorzaak gestorven, terwijl in verichillende ziekenhuizen tal van meuschen bezweken zijn. Scheepsramp. De vliegende storm van Donderdag heeft een groote scheepsramp veroorzaakt waarbij 41 op- vareuden van een Duitach stoomschip bun graf iu de golven vonden. Noordelijk van het eiland Borknm sloegen de luiken stuk en is het schip gezonken. De be manning had zich in de scheepsbooten begeven, welke onder de oogen van den kapiteiD, die tot het laatste oogenblik aan boord was gebleven, omsloegengeen der drenkelingen kon gered worden. De stoomtrawler Java heeft den kapitein, die reeds zeer uitgepnt was, kunnen oppikken, Feest-ongelukken. Te Alkmaar is een eerepoort omgevallen, waardoor een zesjarig knaapje getroffen werd en aan de gevolgen overleed. En te Kampen werd een vunrwerk ontstoken, waartoe velen zich in schuiten en bwoten op den lJiel bevonden. Een dezer schuiten kwam met een andere in aanvaring, waardoor twee vrouwen over boord vielen. De eene kon gered worden, doch de andere, hare dochter, is tus schen twee vaartuigeD dood gedrukt. Bestolen. Een Nederlaudscbe makelaar in diamanten die naar Antwerpen reisde, kwam aan het station tot de ontdekkiug, dat hij bestolen was voor een waarde van drie tnillioen francs san diamanten en een cheque vsd 40,000 francs. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Scherpenisse. Ten overstaan van notaris Meulenberg te St-Maartensdijk en ten ver zoeke van de erven Weduwe C. Duijn- houwer—Ouke werd Dinsdagavond in het koffiehuis van den heer G. J. Knijf, geveild en verkocht, het huis, schuur en boomgaard benevens een perceel bouwland, groot 134 roeden, gezamenlijk voor f2015 van den heer D. Vroegop te Poortvliet. Gemeente THOLEN van 31 Aug.7 Sept. Ondertrouwd J. M. Schat jcd. en E. A. Braai jd KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 September. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Datema en nam. 2.30 uur ds. Keiler. Gerei. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur ds. Van der Kooi. Voorm. Bed. H. Avondm. Oud Gerei. Gem. voorm. 10.30 aur nam. 8 en 's avonds 7 uur leetkerk. Nsd. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag 9 Sept. 's voorm. 10 aur Dr. van der Meolen te Bergen op Zoom. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 leeskerk aam. 3 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 10,30, nam. 3 en 'i avond* 7 uur leeskerk. Scherpenisse. Ntd. Herv. Kerk, voorm. 10.30 ds. Keiler en aam. 3 uur leeakerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 'a avonda 6,30 uur leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 leeakerk nam. 3 uur da. Datema (Doopsbed.) Oud Geref. Gem. voorm 10,30 aam. 3 en avonda 6,30 uur leeakerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur da. Moorman. Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 aar ea 'a avonds 6.30 uur leeakerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 da. Verschoor te Poortvliet en nam. 3 uur leeakerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 aar en 7 ■ar leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 ds. Van Griet- huysen, nam. 8 uur leeskerk. Geref. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 aar ds. Staal en 'a avonds 6,30 leeakerk. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk, voerm. 10.30 geen dienst en nam. 3 uur ds. Van Griethuijsen. Ghr. Ger. kerk, voorm. 10 nam.3 air en 's avond* 6.30 aar da. Boone. Veilingsvereeniging „De Eendracht" Tholen. Uitslag fruitveiling gehouden op 5 September 1933. Valperen vau 3-11 oent. Valappels 2-4. Keswick 6-51/2. Id. II Manks Codlin 8-10. Id. II 6. Duchesse d' Oldenburg 13. Beurré Giffard 9. Beurré Merode 11-17. Id. II 11-17. Bearré d'Amanlis 11-15. Id. II 10. Beurré Hardy 15-17. Id. II Trans parant de Croncels 11-16. Clapp's Favorite 15-34. Seigneur d' Esperen 23. Cox Pomona 15-17. Jutten 15-18. Id. II 10. Blauwe pruimen 15-18. Boere Witte 28 ld. II 15-20. Priusepruimen 13. Berga motten 14. Id. II 11. Keizer Alexander 14. Id. 4. Diamantpeer 10, Gravensteiner 12. Id. II 8. The Queen 16. Sappig Groentje 11. Cellini II. Id. II 5. Snijbooneu 29. Alles per K.G. Veiling van Vrijdag 7 September Jatten 30 tot 23 ct. id. 2e 13. id. 3e 9 ct. Clapp's 18. id. 2e 14. Bearre de Merode 12 tot 19. id. 3e 11 ct. Beurre Nelliase 34. Beurre Hardy 19. id. 2e 15 ct. Bearre 'd Arnanlis 15. Peren val 3 tot 6. Appels val 1 tot 3. Striepzuur 12. id. 2e 4. Blauwe pruimen 18. Boere Witte id. 29. id. 2e 11. Codlin Keawick 2. id. 2e 1. Transparant de Croncels 12. Cox Pomona 7. Triomph de Vienne 16. Cellini 8. id, 2e 4. The Qaeen 15. id. 2e 5. Alles per K.G. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 8 Sept. 1923. Boerenboter f 1.10 per pond. Boom boter f 1.10 Eieren 7 cent per *tnk. Volstrekt eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw VOGEL—Moelker berichten de voorspoedige geboorte van hun Zoon 30745 9 Johannes Christlaan. Haag, Laan N.O.i. 236. 1 Sept. 1923. Verloofd JET DE WILDE ld. 80748 en 11 A. C. STEEN DIJK Dierenarts, ssesosssssssesas i Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ooders, Behuwd* en Grootouders GOMMERT GELUK en NEELTJE KUIJPER Dinsdag 11 September e.s. honne 50-jarige Echtver- eeniging te gedenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en 18 Kleinkinderen. Tholen, Sept. 1928. 30744 Verwacht balfSeptemder een lading puike groote en kleine Aanbevelend, 9 80758 WED. SAKK0, Tholen. ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, te geveu door de gym nastiekvereeniging „Olympia" op VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1923 in „Non Seroper" te THOLEis. "J1 Entrée f 0.75 per persoon. Aanvang 8 uur. OpeniDg zaal 7nnr. Kinderen beneden 16 jaar worden zonder geleide van oaderi of voogdes niet tot het bal toegelaten,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 3