zitten<A> BEKENDMAKING. een veiling Hout te koop. Clubfauteuils Haast U modelboeken laten weten, ie iin{ rhi a.s. Dinsdag (24 Juli) [een netten jongen als jongste bediende. 45 Gulden. pannen b. K. M. NI. C. HAAIJER, Tholen. PU ROL 19* De Boeren en Arbeiders ten Noorden van Oud-Vosse meer genaamd „Vrijheid en Broederschap" dat zij niets meer te maken willen hebben met de Chris telijke en Roomsch Katholieke werkmansbonden en ook geen strooibiljetten meer ontvan gen van die bonden. Tevens willen zij ook niets meer te maken hebben met hun raads man 0. 27 30621 VRIJHEID GAAT BOVENAL! De Boeren en Arbeiders ten Noorden van Oud Vossemeer. ge ïn i erd verwond, doch niet doodelijk. -jar verd door de Bossche rechtbank »t leeld tot 15 jaar gevangenisstraf, »o en opzichte van mevr. Desmet werd >nd Ier onderzoek ingesteld ter bepaling e juiste maat van het aandeel dat i, dezen moordaanslag heeft gehad, di dag werd te haren aanzien de zit- :o» Den Bosch hervat, waarbij zoowel do eze beklaagde en als door den in- s veroordeelden Kerssemakers ver- ;elijke beschuldigingen zijn geuit :t adres van deD advocaat-procureur an Haastert te Eindhoven. Dezen mndigen raadsman, die als zoodanig liden had geconfereerd over eene leiding, wordt nu door hen niets ict >n ook niets minder aangewreven, ?e' at hij hen zou hebben aangeraden eer Desmet van het leven te be- met bovenvermelde middelen aan iden, waarvan het eerstbedoelde eene erh iming van het hart tengevolge heeft dei i geen vermoeden van vergiftiging t, terwijl een schot in het hoofd de ite aan zelfmoord bevestigt, veroordeelde K., thans als getuige •d verklaarde hetzelfde en bevestigt de woorden van mevrouw Desmet van hem niets meer wilde weten rn D. zou doodschieten. 3éf Ier verklaarde deze dat mr. van H. ken had over ontvluchting uit de jenis en ontvoering naar Amerika, is te begrijpen dat deze verklarin- ju geweldige sensatie hebben te weeg :ht, want als alles waar blijkt, zoo de president, dan is met dien advo- fgerekend en kan hij niets meer in ld. aangevallene, mr. v. H., daarna ge- heeft op den krachtigsten toon al iweerde voor laster uitgemaakt. Hij mwde zich als het slachtoffer van 'schiiwelijk complot en van vuilen waartegen hij ten hevigste protes- wa liet ron D 'V® eer, lint woede en haalde uit zijn binnenzak een flesch te voorschijn, welker inhoud hij voor het grootste gedeelte in het gelaat der vrouw wierp. Gillend van pijn door de brandende vitriool liep zij de straat op, en werd zij door voorbijgangers voorloopig verbonden en daarna naar het binnen gasthuis vervoerd. De dader werd gearres teerd. Groote brand. In de autogarage van den heer Van Setten te Doorn is brand ontstaan ten gevolge van de ontploffing van een vat benzine. Terstond was het één vuurzee. De spuit die wel spoedig ter plaatse was, kon weinig uitrichten. Eerst nadat de watertoren was gewaarschuwd en er meer druk werd uitgeoefend en ook de brand spuit van den ex-keizer alsmede een stoom- brandspuit uit Utrecht te werk werden gesteld, vorderde het blusschingswerk beter Een vijftien tal auto's die in de garage gestald stonden, werden een prooi der vlammen. Het meerendeel dezer wagens, was niet verzekerd. Nog een brand. Te Nieuw Lekkerland ontdekte iemand brand in zijn kippenhok, veroorzaakt door een petroleumlamp van een broedmachine, die in lichte laaie stond. Hoewel men het vuur spoedig meester was, moesten een 20 stuks eendagskuikens hun jeugdig leven in de vlammen laten. het requisitoir van het Openb. Min. iroordeeling tot 15 jaar, zeide de diger dat bekl. moest worden vrijge- sn. Goed afgeloopen. Rotterdam wist een vierjarig kind castje te bereiken waaruit het een wegnam en het aan den mond ide nam het een fllinke teug, dat bleek te zijn. Naar het ziekenhuis est erd kon het den volgenden dag als "tg sld worden ontslagen. 5°, Auto-ongeluk. i50. a de familie Van Limburg Stirum is ernstig ongeluk overkomen. Bij een tocht door Frankrijk Sprong opeens land met een hevigen knal. auto kantelde, waardoor mevrouw gdmburg Stirum, die aan het stuurrad 11,1 ipslag gedood werd. r8° overige inzittenden werden licht ad. Uit een paal gevallen. i werkman, werkzaam bij den aanleg iet electrisch Kabelnet te Westdorpe t een paal gevallen en dood opge- »n. Vitrioolaanslag. den O.Z. Achterburgwal te Amster- is in een verdacht perceel ruzie ont- lim tusschen een man en een vrouw tot („j, ïij in ongeoorloofde betrekking stond. s meermalen hadden zich zulke scènes peeld. Op de tartende houding der w raakte de man buiten zich zelf van Ontvlucht. Bij de laatste poging om eene overrom peling in Duitschland op louw te zetten ten gunste van een monarchistischen re- geeringsvorm. was ook betrokken een kapitein Ehrhardt die werd gearresteerd. Deze week zou zijn zaak voor het Ge rechtshof worden behandeld, doch de vogel was gevlogen. Ondanks alle nasporingen is het nog niet gelukt hem te vinden, hoewel men een spoor blijkt ontdekt te hebben. Voor zoover men kan nagaan is hij ge vlucht naar Munchen. Er is een auto in beslag genomen, die hem moet weggebracht hebben. De eigenaar er van is bekend, te weten een ingenieur Fönse. De auto werd Maandagochtend bij een herstelinrichting te Munchen ter reparatie aangeboden 48 uur na de ontvluchting van Ehrhardt uit de gevangenis. Bij een der vermoedelijke medeplichtigen aan de ontvluchting is eene huiszoeking gedaan die verrassende resultaten heeft opgeleverd. Zoo vond men een touwladder zwarte maskers, een stalen helm en een oude marine vlag. Een windhoos. Op den straatweg Hengelo- Oldenzaal zijn door een windhoos 150 dennenboomen ontworteld. Overreden. Te Koedijk is een arbeider door een trein overreden. Een jongetje van 8 jaar uit de Wagen straat te Rotterdam hing op roekelooze wijze achter aan een auto. Bij het af- springen viel hij op de straat en werd ongelukkigerwijze door een van tegenover gestelde zijde komende auto overreden en gedood. Verpletterd. Een 16-jarig meisje uit Elburg.reed per fiets door Zwolle toen opeens een der pe dalen het trottoir aanraakte, waardoor zij op de straat viel. Een vrachtauto die juist naderde kon niet voldoende meer remmen en reed over het meisje heen wier borst kas geheel werd ingedrukt. De ongeluk kige was terstond dood. Doodgeslagen. Een 18-jarige zoon van een landbouwer te Tongerle kreeg een slag van een paard, tengevolge waarvan hij is overleden. Een woesteling. Bij een worsteling tusschen een paar jongelui, is een 22-jarige mandenmaker zoodanig met zijn hoofd tegen de keien gegooid, dat eene hersenbloeding ontstond tengevolge waarvan de man is overleden. Een oudersstaking. Te Amsterdam hebben de ouders van scgoolgaande kinderen besloten hunne kin deren niet meer naar school no 118 op het Waterlooplein te zenden, nadat ge bleken was dat dit gebouw werd besmet met wandluizen afkomstig uit eer. in af braak zijnd aangrenzend gebouw. De school zal 1 September a.s. worden gesloten en de kinderen over andere scho len verdeeld. Dood gevallen. Donderdagmorgen is een werkman van het dak van het provinciaal gebouw te Middelburg naar beneden gevallen. In bezorgden toestand is hij naar het gasthuis overgebracht. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij overleden. Moeder en kind verdronken. Een vrouw te Delden ging uit het bas sin van de ijsbaan aldaar waschwater ha len. Ze had haar tweejarig kind meege nomen. Toen ze wat opvallend lang wegbleef, ging haar broeder eens kijken en kwam tot de treurige ontdekking dat beide in het bassin lagen. Vermoedelijk is het kind aan den waterkant uilgegleden en is de moeder eveneens te water geraakt bij de poging om het kind te redden. Verdwenen. Te Wageningen wordt sedert Zondag een dienstmeeisje vermist, dat voorgaf naar de kerk te gaan en sintsdien niet is teruggekeerd. Men vreest dat haar een ongeluk is overkomen. KERKNIEUWS. Beroepen bij do Geref. Kerk (Doolweg) te Tholeo, de beer D. Bingnalda cand. te s' Graronbage. Zondag 21 Joti PREDIKBEURTEN. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorin10 aar d». Verichoor en nam. 2 30 dl. Datema. (In beide dienitea collecte voor hot kerkgebouw.) Geref. Kerk voorin. 10 uur en nam. 2.30 uur leeikerk. Oud Geref. Gem. voorin. 10.30 uur nam. 3 en 'a avonds 7 uur leeakerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorra. 10,30 leeskerk, nam. 3 uur d». Verschoor. Geref. kerk, voorna. 10,30, aam. 3 en avond» 7 uur leeskerk. Scherpeniss®. Ned. Herv. Kerk, voorin. 10.80 leeskerk en nam. 3 uur ds. Keiler. Oud Ger. Gem. voorin. 10.30 nam. 3 en avonds 6,30 uur leeskerk. St-MaartensdIJk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm 10,30 nam. 3 en's avonds 6,30 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en avond» 7 uur Ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 uur eu '«avonds 6.30 uar leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 Ds. Datema ta Tholen en nam. 3 uur leeskerk. (Voorm. Voorber. H. Avondmaal Oud Geref. Gem. voorm. 10 nam. 3 uur en 7 uur leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 eu nam. 3 uur ds. Van Griethayaen. Geref. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur ds. Staal en 's avonds 6,30 uur leeskerk. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk, voorn. 10.30 ds. Keiter te Scherpenisse nam. 3 uur geen dienst. Chr. Ger. kerk, voorm. 10 nam. 3 uur ea 'a avenda 6.30 uur leeakerk. BURGERLIJKE STAND PUBLICATIËN. BEKENDMAKING. De Burgemeester der Gemeente Tholen brengt ter algemeene kennis dat op 24 Juli 1923 mat icherpe munitie geschoten sal worden vanaf het dninljesterrein bij Hilderniiie ongeveer 1200 M. ten Noorden van het atation Woenidrecht in Westelijke richting, waar door een terrein onveilig wordt gemaakt van 3200 M. diepte en 1000 M. breedte. Gedurende de «chietoeleningen rullen waurschuwings- borden mat het opschrift Verboden toegang Schiet- oefeaingen worden geplaatsttevens blsuwe vlaggen. (Zie verder de aangeplakte bekendmaking.) 14 Gemeente THOLEN vau 1320 Juli. Geboren: Nikolaas Pieter, zv. M. van Zetten en L. H. Baaij. Adrianus Johannie, cv. H. Keij en C. de Min. Maria Coruelia, dv. H. J. v. d. Stel en A. Meeuse. Gehuwd: W. J. Arends jm. en M. C. Cor- neli.se jd. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 21 Juli 1923. Boerenboter f 0.90 per pond. Roomboter 10.90 Eieren 41/, cent per atuk. SPORT EN SPEL. De wedvlucht van Bordeaux behoort weer tot het verledene. De abnormale warmte, die zich in Frankrijk nog meer deed gelden, speelde onze gevederde vrien den geducht parten, want verscheidene zijn er bezweken. Een viertal kon haar hok terugvinden, waarvan echter die van P. Goossen eerst na sluiting arriveerde. Respectievelijk behaalden prijzen Joh. van den Berg, C. Russcher en Jac. van Noort. Oud-Vossemeer. Donderdag jl. wedstrijd tusschen O.V.V. van hier en Sparta van Tholen met gunstig verloop voor O.V.V. met 2—0. ROTTERDAM, 17 Juli 1923. EIEREN. Op de heden in ons veilingslokuul Rum- poortstraat 24 gebonden veiling werdeo navol gende prijzen besteed Gegar. versche hoendereieren van f4.75 tot f6.25. Eendeneieren f 5.tot f 5.90. Gatizeneiereo f 12.tot f 14 Kalkoeneieren f 8.tot f 9. Aanvoer 200.' 00 atuka. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Juli. 14 15 16 17 18 19 20 Graden C. 24, 24, 22, 21. 20, 20, 19,2 urn Ou .L. laad a vo ,.M 1de hl ïchc tgbo D. T. hopen onze geliefde Ondera, Behnwd- en Groot oudera 18 30631 Marinus Jansen en Antonetta Comelia Korvink op Zaterdag den 21aten Juli hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te gedenken. Hunne dankbare, Kinderen, Behnwd- en Kleinkinderen. Tholen, 19 Jnli 1923. Ondergeteekenden betuigen hier- ile huu hartelijken dank, ook nena «ederzydsche familie voor vele blijken van belangstelling, hun hnwelijk ondervonden. Tholen, 20 Jnli 1928. W. J. ARENDS. 10 30638 M. C. ARENDSCornblissk. J INDARTS J. C. VAN DE VELDE, wei rgen op Zoom, Stationstraat 15. roel Tslef. no. 1. 30622 ireekuren: Maandag, Donderdag, :'t 10'/,-117, en 1-3 onr. iasdag en Woenadag 78 nur. sn teekuur te Tholen eiken Zaterdag o 10 —3 oor in Hotel Zeeland. Het Bestuur der VEIL1NGS- VEREENIGING te THOLEN maakt bekend dat er des voormiddags ten 10 ure w. t. zal worden gehouden van onge veer 10.000 K.G. aardappelen (ECLIPS), witvleesch. Telers welke Bessen of andere producten wenschen te veilen, zijn daartoe in de gelegenheid op DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG, telkens ten 10 uur v.m. w. t. 30635 24 HET BESTUUR. Groote partij geschaafd en geploegd, zeer geschikt voor zolders, vloeren en daken. Ribhout, afmaakschrooten en deuren, boei- en heiningpalen, tolhonten en boonstaken, asphalt 20 ct. per M2., bij ABR. DU BURCK, 30593 Timmerman, THOLEN. 12 gy Op het kantoor der Firma J. M. C. POT ia plaats voor een Aanmelding bij voorkeur de» na middag» na aeven uur. 3 30629 met leerdoek en echt veerende zitting hebben wij nog aakele stuks voor alechta Wij hebben deze week nog een extra aanbiediug in SPIEGELS EN KASTEN en zal de voorraad spoedig uitver kocht zijD. Ia Petroleumlampen hebben wij nog eene mooie keuze, waaronder de echte TR1UMPH en LAMPE BELGE, wat de beate lichtgevers zijD. Gas lampen nog enkele stnka welke gratie worden opgehangen en onder volle garantie verkocht. Voor groote ge zinnen en Hotels hebben wij nog een speciale aanbieding in groote emaille. Heeft U al een Koffer ge kocht Die prijzen zijn enorm laag, daar wij hiervan nog 800 stnka hebben welke weg moeten. KAPOK EN VEEREN Bedden, Zeegras, Kapok, Stroo en Staaldraadmatrassen in alle maten voor iedere Bedstede ea elk Ledi kant. Prima Staaldraadmatrassen van f9.75, systeem Auping voor slechts f 14 50. Om teleurstelling te voorkomen raden wij ieder aan om thaDS nog van deze zeldzame gelegenheid te profiteeren. want de voorraad zal spoedig uitver kocht zijn. 5^ 30634 P.S. Nog enkele Sleekachel», Ier- •che Vulkachel», Salamander», Kolen- en Turfbakken en 1 mooie Spiegelkast Eikei). Bij d«n ondergeteekende, Agent van de firma J. M. C. POT te Tholen liggen ter inzage de van VISITE- en ONDERTROUW KAARTEN en ENVELOPPEN Ronwwerk wordt met den meesten spoed geleverd, alsmede ANDER DRUKWERK. Beleefd aanbevelend, A. J. DE GRAAF, St Maartenadijk bij wiekijders. Schrijnende en smet tende plekken. Verbrande of ver- f schroeide huid door de ton. Gebruik f Nferbrijqb. bij Apolh en Drogisten" 181 10 30625

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 3