verplaatst Weck-Glazen Bekendmaking. Lunch- en Tearoom Hótel Restaurant „DE IJSBEER" Waterbouwkundig Ambtenaar, KERKBOEKEN Geld verdient U KRING THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND. Het Bestuur der veilings- vereeniging te Tholen maakt bekend dat er voortaan vier maal per week een VEILING zal worden gehouden van aardappelen en bessen, en weldes Maandags, Dinsdags, Donderdags en Zaterdags, telkens om 10 uur v.m. (w. t.). Opgave der te veilen pro ducten wordt 2 dagen te voren ingewacht bij den vei lingmeester. KRING THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND. Zeer billijk te koop, de zeer goed rendeerende en bekende Kortemeestraat no. I BERGEN OP ZOOM. KERKBOEKJES PETROLEUM- en GASLAMPEN, ren chi Een drama te Eindhoven. meisje uit het Philipsdorp nabij Eind- onder rerdechte omstandigheden uit de set lerenloos opgehaald. t aanvankelijk een kellner uit Bergen op Det «ie ze verkeerjng had, hardnekkig iets met het geval uit te staan te ia hij ten slotte tot bekentenis gebracht ije verdronken te hebben. Kotor-ongeluk bij een wedstrijd. Arnhem is een motorrijder bij een wed de ingevolge van het slippen zijner uiachiue, di i vaart tegen een boom aangereieo. In sorgelijken toestand werd hij naar het ois overgebracht, doch bleek bij aankomst ijn i zijn overleden. Noodlottige ontploffing. Boekarest had in een fort, «aar oude «as opgeslagen, eene ontploffing plaats, zes menschen het leven verloren en velen «erden. sen au losl or ers lis- Zware mishandeling. srmoeden van mishandeling die den dood volge heeft gehad is te Amsterdam een gegraven van iemand, die men gestorven aan het overmatig gebruik van sterken doch op aanwijzing van een paar mannen overledene met een timmerman had ge- is een nader onderzoek gelast of er aD1 1 bestaat tusechen deze vechtpartij en den Dgen dood van dezen maD. Zware straffen. zich schuldig maken aan het onbevoegd iden hebben van distilleertoestellen of vergrijpen ten opzichte van de distilleerderij de Amsterdameche rechtbank zvaar .ge- Drie, vier, zes, acht en meerdere maanden snisitraf werd aan overtreders opgelegd, vendieu elk afzouderlijk nog tot boeten 000 «erden veroordeeld. Inbraak met diefstal. het stationsgebouw te IJselmonde is in- en een zakje met f 500,-^ bestemd le nitbetaliog van loonen, medegenomen. Acht menschen gewond. de Prinsengracht te Amsterdam stond dagmiddag een vrachtwagen goederen te «aaronder een maaodenBesch die ruw znnr inhield. Op eena spatte de Besch «aardoor een achttal personen aan armen nen door het bijtende vocht «erden ver evenwel niet van levensgevaarlijken aard. Een goede vangst. 1 twee studenten te Groniogen op hun zaten 3agen ze plotseling dat twee mannen bte handelingen pleegden aan een hnisBlot overkant der straat. liddsllijk werd de politie gewaarachuvd, t tweetal arresteerde en haar bekende de te zïju van een reeks diefstallen, «aar tot dusver geen spoor «as te vinden f4000 bestemd voor een firma te Amster dam, niet ter bestemder plaatse is gearri veerd. De brief was abusievelijk niet aan- geteekend. Groots staking. Onder de Engelsche bootwerkers is eene staking uitgebroken die uitgebreider wordt doordat zijdelings bij het conflict betrok kenen zich bij de staking aansluiten. Geen waarde meer. Het papier in Duitschland is duur en er zijn firma's die het goedkooper vinden om inplaats van reclame op dit dure pa pier te laten drukken, hiervoor bankbiljet ten te nemen. Op een der drukste punten van Berlijn werden duizenden bankbiljetten van tien duizend mark" uitgestrooid, waarvan de achterzijde was bedrukt met een reclame voor een Berlijnsche firma. Hoewel een biljet van 10.000 mark nagenoeg geen waarde meer heeft, het is iets meer waard dan een cent, waren er nog tal van voor bijgangers die zich meester maakten van deze origineeie reclame. Verdronken. Te Roermond is een 18-jarige bakkers knecht bij het zwemmen in de Maas ver dronken. Aangereden. Een kleine jongen te Schiedam die op een vrachtauto wilde springen, is door een motorrijder aangereden, waarbij een handle op bet stuur van het motorrijwiel den knaap in het hoofd drong. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht doch is, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorin. 10,30 ds. Van Griet- hwljacn en nam. 3 uur leeskerk. Geref. Kerk voorin. 10.30 eo nam. 3 uur ds. Staal 'a avonds 6,30 unr leeskerk. St-Phiiipsland. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 ds Keiler te Scherpeuisse en nam. 3 uor geen dienst. Chr. Ger. kerk, voorm. 10 nam. 3 anr en 's avonds 6.30 uur dhr. Vijverberg te Eist. BURGERLIJKE STAND Gem. ST-ANNAUAND van 1 Mei—1 Joli. Gehuwd Lecndert Kaashoek 24 j. jm. en Eli- zabeih Maatje Mosselman 18 j. jd. Adriaan Scher peuisse 21 j. jm. en Pieternella Scherpenisse 21 j. jd. Willem van der Male 30 j jm. en Adriana van Sehouwen 20 j. jd. Cornelis Vroegop 21 j. jm. van Oud-Vossemeer en Catharina Westdorp 19 j. jd. Geboren Maria Anna dv. C. Burgers en L. Siager. Jokannis Martinns zv. J. J. van der Klooster en M. Ligtendag. Adriaan zv. C. Westdorp en H. den Braber. Huberdioa Wilhelmina dv. P. don Engels man en A. van Vossen. Johannis Jacobus zv. S. PUBL1CATIËN. Laatst meldden we dat de Wouwsche ige is gesloten wegens vernieling van 3r^lde van het publiek. Het is zeer te 'ren dat zulk een maatregel moet nen worden en men zoo weinig eer- heeft voor een gunst om van dit irschoon te kunnen genieten, tuurlijk zijn niet alle bezoekers op lijn te stellen en het is misschien :s een kleine groep die aan hare ver- ïcht botviert, doch de goeden moeten ok hier met de kwaden vergelden. Dr de ijverige en zeer gewaardeerde eiïngen van den Alg. Ned. Wielrij- ond is het aan zijne leden toegestaan lantage te bezoeken op vertoon van >ewijs van lidmaatschap, maar ook aan deze categorie, wenschen de leden en het hoófd- ur geluk met dit succes. Brief vermist, bankiersfirma te 's-Hertogenbosch bij de politie aangifte gedaan dat brief inhoudende een bedrag van Burgemeester en Wethouders van Tholen zullen op Maandag 16 Juli 1923, v.m. 11 uur op het gemeentehuis aanbesteden het schoonmaken der ge meentelijke scholen. Bestek ligt ter inzage op de secretarie. Tholen, 6 Juli 1923. 7 KERKNIEUWS. Beroepen bjj de Ned. Herv. Gemeente te Sl- Annaland ds. C. J. van der Graat te Kockengeo. Bedankt voor het beroep naar do Ned, Herv. Gem. te Oude Tonge door ds. A. van Griothuijseo le Oud-Vossemeer. Zondag 8 Juli PREDIKBEURTEN. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 nar en nam. 2.30 ds. Datema. Geref. Kerk voorm. 10 aar en nam. 2.30 aar ds. Dal ha ijzen te Doorn. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 aar nam. 3 en 's avonds 7 uor ds. Van Dijke te Nieuw-Beijerland (Nam. Bed. H. Doop). Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag 8 Juli voorm. 10 uur ds. G. A. Lolcama te Bergen op Zoom. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur d9. Verschoor. JSeref. kerk, voorm. 10,30, nam. 3 eB 's avonds 7 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 nar ds. Keiler. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en avonds 6,30 uur leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 leeskerk, nam. S uur ds. Van Griethugsen. Doopshed. Oud Geref. Gem. voorm 10,30 aam. 3 en 's avonde 6,30 uar leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 7 uur Ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 aar en '«avonds 6.30 air leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Moerman te Stavenisse. Ood Geref. Gem. voorm. 10 nam. 3 uur en 7 air leeskerk. Snoep en J. J. van Poortvliet. Adriana Cornelia dv. C. F. Dijke en M. Scherpenisse. Pieter zv. L. Paape ea S. Rijnberg. Johanna Pieternella dv. M J. den Haan en S. van den Boogaart. Jacoba dv. J. Rijnberg en F. A. Burgers. Willem zv. J. Keur en C. de Witte. Marinus zv. C. J. Polderman en K. M. van der Vliet. Anthonia Hendrika dv. A. van der Meer en M. A. Scheermeijer. Adriaan Johannis zv. M. Rijnberg en Janna Goedegehuure. Overleden: Jan 12 d. zv. J. Gunst en J. van Schouwen. Maatje Elizabeth Dake 33 j. vrouw van Cornelis Abraham Feytel. Martina Jacomina Suur- land 71 j. vrouw van Jacobus Adriaan Geluk. Pieter Hage 86 j. wedn. van Jacoba Helena Mol. Levenloos aangegeven een zoon van J. P. Ligten dag en M. J. van der Slikke. Gem. ST-PHILIPSLAND over Juni. Geboren Cornelis zv. Andries Neele en Elisa- beth Wagemaker. Jan Pieter zv. Cornelis Jan van Dyke en Martha Huberdina Verkerfee. Pieter zv. Jobannoi Marinus Faas se en Lena Westbroek. Frans zv. Johannes Qaist en Marina Wagemaker. Overleden Hendrik Walpot 42 j. zv. Adrianus Leendert Hubertus Walpot en Klazina Geense. Ebrina Pieternella Stouten 26 j. dv. Hendrik Cornelis Stoa ten en Adriaantje Hooglande Gehuwd: Gerard Marinus der Weduwen jm. 21 j. en Wilhelmina Pieternella Elisabeth van Nieuwen- huijzen jd. 22 j. Gemeente ST-MAARTENSDIJK over Juni 1923 GeborenMaria Wilhelmina, dochter vao A. M. Hartog en van R. J. Rijnberg. Wille- mina Jacoba, dochter van A. Jagt en van J. D. Bazen. Abraham, zoon van P. P. Fraoke en van C. de Graaf. OndertrouwdF. Bazen, j.m. 25 jaar en I. A. Elenbaas, jd. 28 jaar. GetroowdJ. B. Dekker, j.m. 33 jaar en J. J. van Oost, j.d. 22 jaar. D. J. van de Rhee, j.m. 29 jaar en W. Lindkout, j.d. 27 jaar. J. J. Elenbaas, j.m. 22 jaar en E. van Haaften, j.d. 18 jaar. D. van 't Hof, j.m. 25 jaar en J. P. de Viet, j.d. 21 jaar. Overleden Cornelis, 7 maanden, zoon van J. van der Werf en van J. M. Op den Brouw. Gemeente OUD-VOSSEMEER over Juni 1928. Geboren Hubertus Marinus, z. v. G. J. de Wilde en J. W. Geluk. Johanna Adriana, d. v. N. C. van de Merbel en J. M. Lindhout. Eli zabeth Neeltje, d. v. A. C. Faasse en C. Rijs- tenbil (te St-Philipsland). Willemina Janna, d. v. A. M. Lindhout en J. de Weijze. Pieter Mi- chiel, z. v. A. Pipping en G. Lindhout. Janna Ciasioa, d. v. D. Plandsoen en A. C. Sloot- maker. Jan, z. v. J. Stormezand en E. den Engelsman. Overleden Levenloos kind van W. M. van Dijke en J. P. den HaaD. Maria de Haas, 82 jr., wed. v. B. Daane. M. A. Douw, 76 jr., echt- gen. v. W. E. Notenboom. Gemeente SCHERPENISSE over Juni 1923. Overleden: Sara Johanna Hartog 78 j. wed. van Jan Rijslenbil. GeborenGeert Cornelis, zv. Marcelis Andriesse en Cornelia Hartog. Kaatje Aplonia Geertruida, dv. Cornelis Jacob Rijstenbil en Johanna Willemina Bijl. Marinus, zv. Pieter van der Gouwe en Helena Jacoba van der Graaf. Gemeente POORTVLIET over Juni 1923. GehuwdPieter Bolier jra. 22 j. en Jacoba Tichem jd. 23 j. JohaDnes Maarten Willem Mille- naar jm. 25 j. en Jacoba Abramina Elenbaas jd. 21 j. Overleden: Willem Anthonisse ongehuwd 87 j. GeborenJacobus, zv. Abraham Leendert de Groen en Dingontje Ridderhof. Maatje Adriana, dv. Marinus Jacobus Steketee en Cornelia 3uzanna de Jonge. Marinus Philippus, zv. Willem van der Weele en Cornelia Lena Monteau. Abraham, zv. Jacob Cornelis van de Velde en Pieternella Adriana de Jonge. Andreas Boelle, zv. Benjamin Adriaan Reeder» en Goozina Hendrika Lindeboom. Adriana, dv. Adriaan Lindhout en Janna Maria de Hond. Gemeente STAVENISSE over Juni 1923. Geboren Jacob Cornelis, zv. A. J. van Doramele en M. J. de Braber. Johannis, zv. C. den Braber en D. Brouw. Marinus. zv. J. Smits en A. Koolaard. Jan, zv. W. Priem en E. van Iwaarden. Jacoba Cornelia, dv. J. van Zotten en C. L. Potappel Albert, zv. C. L. Potappel en A. J. Oude»luijs. Wil lompje, dv. S. de Vo» en M. C. van Haaften. Overleden Jacoba Moerland 68 j. wed. van G. Schram. Pietoruella 1 j. dr. J. Bloppoel en A. P. Quist. Quirijn Smits 71 j. ongeh. Gehuwd Leendert Marinus Vermeulen 22 j. jm. en Paulioa Helena Smits 19 j. jd. Gemeente THOLEN van 29 Juni6 Juli 1923. Geboren Leendert Marinu», zv. J. L. Schot eu J. van Sabben. Antonia Anna, dv. J. van Oevelen en E. van Loenhout. Overleden: Plonia Pieternella Vermeulen 79 j. wed. van B. van Iwaarden. LAATSTE NIEUWS. Opnieuw wordt de oorzaak van het spoorwegongeluk bij Duisburg toegeschre ven aan de ontploffing van het gasreser- voir voor de verlichting van trein in plaats van de explosie van een helsche machine. Wanneer bij dit gas lucht komt, wordt het een gevaarlijke ontplofbare stof. Dit op deze wijze ontstane ongeluk zou dan een nieuw bewijs leveren hoe weinig ver trouwd het Belgisch personeel is met de Duitsche spoorwegconstructies. De Franschen hebben de rijksbank te Essen bezet. Tegelijk met de ambtenaren drong de crimineele politie het gebouw binnen. Deze eischten de sleutels van de brandkasten, doch die werden hun niet ge geven. Evenmin gelukte het de kasten met geweld te openen. Te Gladbach hebben de Franschen geld bij particulieren in beslag genomen. Bij een bankiersfirma nam men 180 millioen mark mee eft bij een inkoopver- eeniging 15 millioen. Deze inbeslagnemingen worden door de Franschen gerechtvaardigd verklaard, met de bewering dat de burgers persoonlijk voor de schulden van den Staat aanspra kelijk zijn. Met de levensmiddelenvoorziening is het heel pover gesteld. In bet heele Roerge bied kan men zelfs voor 3 a 4000 mark geen pond aardappelen bekomen. Vruchten en meelspijzen zijn in vele zaken reeds uitverkocht. Te Aken zijn uit de gebouwen der werkloozen-verzorging 70 millioen mark in beslag genomen. "MARKTBERICHTEN. THOLEN, 7 Juli 1923. Boerenboter f 0.90 per pond. Roomboter 10.90 Eieren 4 cent per stak. ROTTERDAM, 3 Juli 1923. EIEREN. Op de heden in ons veilingslokaal Raam- poortslrsat 24 gebonden veiling werden narol- gende prijzen besleed Gegar. verscbe hoendereieren van f 4.tot f 6. E'.ndeDeiereu f5.lot f6. Ganzeneieren f 15. Kalkoeneiereu f8.tot f9. Aauvoer 260.' 00 stuks. Juui-Juli Gradeu C. Zaterdag 30 16, Zondag 1 16, Maandag 16, Dinsdag 3 16, Woensdag 4 17,2 Donderdag 5 18, Vrijdag 6 19, Bij deze vervallen «ij den betuigen plicht U kennis te teven, van het overlijden van roze geliefde moeder, Behuwd- bd Grootmoeder 30583 Plonia Pieternella Vermeulen, Wed. van B. van Iwaarden, ie den ouderdom van 79 jaar en drie maanden. 17 Uit aller naam, C. VAN IWAARDEN. Tholen, 1 Juli 1923.; )ndergeteekenden betnigen bier- de hunnen bartelijken dank voor vele blijken van belangstelling lervondeD bij hun 40-jarige ilvereeniging. M. M. TICBEM, 30592 en Echtgeooote. ['holen, Juli 1923. de beste. Wie éénmaal deze zen beeft geprobeerd eischt in volg, niets anders dan WECK en bier met geen mogelijkheid meer te brengen. 10 30600 HAAIJER - THOLEN. Do Penningmeester van boven genoemde Kring verzoekt rekeningen betrekking hebbende opdeTeotoon- toonstelliug gebonden 28 Jnni jl. in Is zenden vóór of op 17 Juli e.k. 14 33587 De Penningmeester, W. L. KLOMPE. 80602 23 HET BESTUUR. De commissie tot voorbereiding en uitvoering van de Kringtentoon stelling gehouden 28 Jnni jl. te Tbolen, brengt haren dank aan allen die door woord of daad, tot het welslagen daarvan hebben mede gewerkt. 19 32588 De Commissie, C. B. A. STOUTJESDIJK, Voorzitter. J. M. WAGEMAKER. W. L. KLOMPE, Secretaris. Tholen, 1 Juli 1923. Eigenaar ALEX BENNER. Hypotheek beichikbaar. Alleen ernstige reflectanten komen in aanmerking, dus geen tosschen- personen, 19 30586 Het Bestuur van het Waterschap *de Vrije Polders onder Tholen" roept op sollicitanten naar de be trekking vau op een jaarwedde van f 1500 met premievrij pensioen. Aanstelling voór- loopig voor 2 jaar vast. Vereischteu diploma, overlegging geneeskundige verklaring. Sollicitatiestukken in te zenden aan den dijkgraaf den heer J. M. Wagemaker te Tholen, uiterlijk 14 Juli 1923. 20 30599 Vanaf heden is de schoen makerij van J. G0EDEGEBUURE naar Botermarkt no 4. 6 30603 Wij hebben ontvangen een mooie 13 aorteering 3Ü2I4 IN VERSCHILLENDE PRIJZEN. Firma J. M. C. POT - Tholen indien U thans profiteert van onie uitverkoop. Deze week sullen alle Ganglantaarns, Spiegels en Kioder- wagens, Sportkarren, Kinderstoelen, Linnenkasten worden uitverkocht. Nog een groote partij BERK-Emaillft met het fabrieksmerk bet keteltje uil de fabriek van Berk te Kampen en welGaspannen, Waterketels, Soepterrines, Kolfie en Theepotten, Theestootjes, Emmers enz. Koopt NU Uw Vulkachel, wij hebben nog een prachtige sorteering lersche vul kachels met kookgelegenheid prima bruin en groen geëmailleerd onder volle"garantie. Een groote partij Zee gras en Stroomatrassen. Spoormanden worden opgeruimd met 50% korting. 1000 Koffers met 35 tot 50% kor ting. Nog eenige waschmachiues voor 13.75 en f 15.75 in eikenhout. Haast U, want de voorraad cal spoedig uitverkocht zijn. 3 30601 M. M. C. HAAIJER - THOLEN. P.S. Beleefd verzoek Koopt zooveel mogelijk in den voormiddag.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 3