i MEUBELEN verhuisd burgerwoonhuis, motorkorboot 7 gemeten Weiland „SPROETEN. Bergen op Zoom, Meeussenstraat 36. Beziet onze etalage, Vloerkleeden, dienstbode RECHTZAKEN. naar Uit de hand te koop groot Met ingang van 3 April Él 1923 is de Directeur van 0. V. T. door P. Goosien en M. Nijs, waarbij de poole- prijzen eveneens aan P. Goossen ten deel vielen. Vanwege de Vrijzinnig-democratische Kieavereeniging alhier zijn tot candidaten bij de aanstaande verkiezing voor leden van den gemeenteraad gesteld de heeren 1. J. B. Dekker, 2. A. Singerling (aftr. lid), 3. mevr. Lunenbnrg, 41. de heer M. van Daiveudijke en 5. de heer L. W. Blaas. De candidaten van de Chr. Hist. Unie zijn de heeren J. Geluk J.Lz., H. G. Deurloo, Jac. Qaist Chrz., A. C. van Lnijk Mz., W. J. Geluk Jz. M. P. vau der Slikke, A. M. Geluk, I. van 't Hof. Democratische partij. Mr. «J. A. de Jong, H. Russcher, J. A. Tim- mers, J. C. Gelderblom en Mevr. J. M. de JongPaardekooper OvermaD. Door de R.K. Kiesvereenigiog de heeren Th. Aertsen (aftr. lid), Th. Sonke en P. de Wit. ST-ANNALAND. Onder presidium van den heer J. Polderman werd door de Coöperatieve Boeren leenbank alhier hare 10de algemeene vergadering gehouden welke door slechts 50 van de 292 leden werd bijgewoond. Volgens het aitgebracht verslag bleek dat het ledental in 1922 was vermeerderd met 21. De totale omzet bedroeg f 790640.285. Aan spaar gelden was ontvangen f 252.703.98. Van de Centrale Bank f 301331.61. Terugbetaalde voorschotten f 35625. Ontvangen van de leden in loopende reke ning 1 164267.93. Aan rente en provisie f20900.82. Terugbetaald aan spaargelden f 198 246.57. Aan de Centrale Bank f 309410.21. Gegeten aan voor- scholten 134150.In. loopende rekening aan de leden f209777.07. Gekochte waarden f 1000. Aan rente en provisie I 18333.58. De winst bedroeg 1 2114.68 en bedraagt het reservefonds nu 1 8215.035. Volgens de balans was op 31 Dec. 1922 het bedrag aan uitstaande voorschotten 1 102526 Te goed by de Centrale Bank f 93307.37. Bij de leden f 76327.78. Waardepapieren f 21810.62. Uitgezet voor één jaar vast f150000. Het passief bedroeg aan spaargelden f443.296.85. Schuld in loopende rekening aan de leden 1 8477.31. Het aantal loo pende spaarbankboekjes is 438. tiet aantal inlagen daarop was 492 en dat der terugbetalingen 424. Herbenoemd werden de heeren tot lid van het Bestuur A. Bergers tot lid van don Raad van toe zicht 11. Gankeertot plaatsvervangende bestuurs leden A. B'ercns en J. Zandee. In de plaats van den heer N. Bruynzeel die ont slag had genomen als Bestuurslid, werd gekozen de heer I. Overbeeke Ls. Hst salaris van den kassier werd verhoogd met f100 en geb acht op 1 600 met terugwerkende kracht over 1922. ST-MAARTENSDIJK. De heer P. Gaakeer wenscht bij de aanstaande periodieke raadsver kiezing uiet meer voor een eventueel hernieuwd mandaat in aanmerking te komen. Door Burg. en Weth. is benoemd als tijdelijke onderwijzeres met hoofdacte mej. de Haar te 's-Gravenhage. Door de afd. van den Vrijheidsbond zijn candidaat gesteld voor den gemeente raad de heeren A. L. Hage (aftr. lid) J. A. van Sas, J. M. Bazen, J. Lindhout, Z. de Ruiter en M. J. Mol. Van anti-revolutionnaire zijde worden genoemd de heeren M. P. Groenewege (aftr. lid), W. M. Kloet, J. van den Hoek Anthz. en J. J. Nelisse Nz. Van dezelfde zijde is er een lijst voor de heeren M. L. Koopman (aftr. lid) en C. Priem. Door de arbeiders-kiesvereeniging zijn gesteld de heeren Anth. Vroegop, A. G. ae Graaf, (beide aftr.), J. de Wit, N. de Viet en A. Bout. OUD-VOSSEMEER. Het echoone weer heeft veroorzaakt, dat het vroege voorjaar in de uit gestrekte boomgaarden van de heeren Snijder en De Rijke de pruimeu prachtig in bloei zijn gekomen, wat een mooi gezicht geeft. Wij zagen bij den heer Vau der Riet do koeien reeds in het malsche gras loonei», en dat gras is in sommige perceelou weilmd reeds guller dan het io het geheele seizoen 1922 is geweest. Blijve het weer gunstig 1 De landbouw heeft het wel noodig. Woensdagavond vergaderde de Vrijzinni ge Kiesvereenigiog Eendracht en Vrijheid". Na vaststelling van de contributie en verkiezing van een bestuurslid, io plaats van den heer Math. den Engelsman, die voor bestuurslid eu lid bedankt heeft werd met groote meerderheid gekozen de heer P. den Engelsman Marszn. Tot candidateu voor den Raad werden de twee aftredende leden, de heeren M. A. Vermet en A. de Rijke, met zeer groote meerderheid als no. 1 eu 2 geplaatst, terwijl verder op de cao- didaatlijst voorkomen de heeren P. den Eugelsman Marszn., M. C. van der Stel en Jobs. W. Bijtten bil. - Naar ons werd gezegd, is nog geen over eenstemming verkregen tusschen de besturen der werkgevers en der werknemers verover het te be talen uurloon en zou het verstrekkend voorstel van eerst genoemd bestuur zijo voor de velJ- arbeidera 20 cent gedurende een halfjaar en 22 cent gedurende het andere half jaar. Onge twijfeld is het niet zoo gemakkelijk, want de tijden zijn nog duur, zoodat de werknemers- gezinneo zeer veel voor levensmiddelen en kleeding eischeD, maar de prijzen van de landbouwpro ducten wijzen op treurige omstandigheden. Dat ondervinden de arbeiders die tevens wat land exploiteeren mede aan den lijve. 8T-PHILIPSLAND. Maandag 26 dezer is de oudste inwoner dezer gemeente dhr. A. Reijo- goudt in den ouderdom van 92 jaar, alhier overleden. De s'tmming voor do leden van den Ge meenteraad is bepaald op 17 Mei a.s. POORTVLIET. Door dhr. W. A. v. d. Velde is tegen I Juli a.s, eervol ontslag gevraagd als waterbouwkundig ambtenaar en tevens als licht- waohter. Als een zeldzaamheid kan worden mee gedeeld dat bij den landbouwer C. J. M. Hage J.Ezn. in den nacht van 23 Ma .rt j1. 3 paarden ieder een veulen geworpen hebben. EeD dier paarden heeft reeds den ouderdom van 25 jaar bereikt. SCHERPENISSE. Vergadering van den ge meenteraad, van 22 Maart. Alle leden aanwezig. 1 vacature. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezeu en goedgekeurd. Ingekomen stukken Missive van Ged. Staten betreffende de goedkeuring der politieverordening. Üe verlenging van de onbe- onbewoonbaar verklaarde woning van de Wed. M. Gonst. Een exemplaar van het besluit van 27 Januari jl. tot wijziging der begrootiog 1922. Aangeboden wordt het verslag bedoeld bij Art. 58 van de woningwet over 1922. Op verzoek van deu kring Tbulen van de Z.L.M. om sub sidie oit de gemeentekas voor de te houden tentoonstell ug wordt afwijzend beschikt. Tot leden voor de schattingscommissie voor de in komstenbelasting wordeu benoemd de heeren J. Keijzer, W. Bijl (aftredend) J. Keur eu D. Duijnhouwer Mz. De twee laatst gekozenen voor de heeren M. A. Kievit en D. H. Rijsteubil, welke niet iu aanmerking wilden komen. Be sloten worJt tot opheffiag vau het openbaar vervolgonderwijs met ingang van 1 Maart j.1. en bet onderwijzend personeel daaraan verbonden eervol ontslag te verleenen. Medegedeeld wordt dat de stemming van den gemeenteraad is vast gesteld op Maandag 14 Mei a.s. Vastgesteld wordt een verordening tot het beteugelen van het misbruik maken van Gods naam in het openbaar en eeu nieuwe instructie voor den havenmeester. Op verzoek van Ged. Staten wordt opnieuw vastgesteld een verorde ning betreffende heffing en invordering van bijdragen van ontsmettingskosten alsmede een kleine wijziging io de heffing van schoolgelden. De Raad bevestigde met algemeene stemmen door B. en W. de schorsing van deu heer D. Braud als gemeente-ambtenaar voor 1 maand en daarna weder op den ouden voet in dienst te nemen. De voorzi:ter zegt dat hij ar'. 70 der gemeentewet op dit besluit zal toepassen (ver nietiging van dit besluit aaD de Kouingiu.) STAVENISSE. 11. Dinsdagavond had alhier plaats de openbare eindles van het eerste leer jaar van den landbouwwiotercursus, gegeven door de heeren Oadesluijs en Buijze aan eeu 10-tal lee'lingen. Aanwezig was de heer Mesu, als vervangend Rijkslar.dbouwconsulent, benevens Burg. en Weth. en de ledeu der commissie van Toezichi, en eeuige belangstellenden. Alle deel nemers toonde over het algemeeu de lessen met vrucht gevolgd te hebbeo, zoodat bij moude vau dhr. Mesu allen bevorderd werden tot hel 2e leerjaar. In de Woensdag alhier gehouden verga dering vaD de Neutrale Kiesvereeniging „Alge meen Belang" zijn candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad, da heeren C. Broodman, A. H. v. d. 81ikke, P. van iwaarden Cz., J. Gaakeer, L. C. Potappel, alieu allredcudeti, beuevens J. Leuue, M. P. Tazelaar, J. L. Dorst en A. D. vau Kooten. De stemming zal plaats hebbeu 23 Mei Blijkens opgaaf van de gevallen van be smettelijke ziekten gedurende de week van 18 tot 24 Maar», kwamen in o ze provincie o.a. 1 geval voor van roodvonk te Stavenisse. Het is niet onwaarschijnlijk, dat iu deze met de intergeallieerde mogendheden overeenstemming wordt bereikt, terwijl pogingen in het werk worden getiteld om ook de onontbeerlijke Duiische medewerking te verkrijgen. Mocht zulks gelukken, dan zal, naar het zich op het oogenblik laat aanzien, op nader bekend te maken voorwaarden voor Nederlandsche belanghebbenden de gelegenheid worden geopend om te bevoegder plaatse in het buitenland aanvragen tot uitvoer van goederen uit het bezette gebied in te dienen. Het is onmogelijk geblekeo daarvoor de mede werking van al de Kamera van Koophandel in te roepen. Het bleek n.1. tijdens de onderhandelingen noodzakelijk dat voor het tot stand komen eener regeling de bemoeienis der Kamers beperkt blyfi tot die van Amsterdam en Rotterdam, die zich aanvan kelijk met deze regeling hebben vereenigd, doch aan wie door den Minister vei zocht is, indien een defi nitieve regeling tot stand komt, zich in voorkomende gevallen voor de behandeling der aanvragen van Nederlandsche belanghebbenden, waar noodig, de medewerking der andere Kamers van Koophandel te verzekeren. Tevens is aan de Kamers verzocht, voor het ver strekken der verklaringen zoo noodig, slechts de onkosten in rekening te brengen. De belanghebbonden in het gebied dur Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord brabant, zullen zich te zijner tyd n.1. wanneer de regeling definitief tot staud gekomen is, moeten wenden tot Me Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, Beursgebouw, Blaak. Do nadere mededeetingen welke te dezer sake nog worden ingewacht zullen door de Kamer van Koop handel voor Westelijk Noordbrabant gepubliceerd worden. arr.-rechlbank te Zierikzee zijn o.m. De Arrondissements-rechtbank te Middelburg heeft de visscher M. te Vlissingeu, die zya vader met een zestal messteken vermoordde, tot 4 jaar gevangenis straf veroordeeld. Door de voroordeeld M. J. v. d. B., 45 j. veldarbeider te St-Annaland wegens mishandeling tot f 15,boete auba. 15 dagen hechtenis. G. M. v. A. 45 j. arbeider te Poortvliet, wegens bedreiging met zware mishandeling tot 1 week voor waardelijke gevangenisstraf met proeftijd van ljaar. J. M. d. W. 27 j. jachtopziener te St-Annaland, wegens mi-handeling tot 14 dagen gevangenisstraf. Vrijgesproken A. d. W. 55 j. jachtopziener te St-Annaland, beklaagd van mishandeling. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen St-Annaland. By de op 29 dezer gehouden aan besteding van hot verhoogen van den Builenberm met bykomende werken tusschen dijkpalen 8 en 13 aan de Waterkeering van den Polder Annavosdyk werd ingeschreven door Adr. Westdorp te Stavenisse f 15400, D. van Popering te Sirjansland f 14999.—, C. van der Klippe Ooslerland f 14984.J. van Popering, Bruioisse f 13890.—, Abr. van Oust Az. St-Annaland f12600,N. van der Linde Scharendyke f 12500, J. Kerland Stavenisse f 12400.Mars. v. d. Velde Brninisse f12300.—, Jb. Adr. van Poortvliet St- Annaland f 12173.Johs. Elenbaas St-Annaland f 12000 W. van Vessem Jz. St-Annaland f 11590— Aan laatstgenoemden gegund. KERKNIEUWS. Tevredenheid die groote schat, Krijgt ieder die ooit Roma at. GEMENGD NIEUWS. Vorige week keerde een paartje te Axel van eene uitvoering huiswaarts, toen het on verwachts werd getracteerd op een geweerschot zonder te kunnen nagaan van welke richting deze onverwachte surprise kwam, daar het zeer donker was. lutus chen was de jonge man erustig getroffen en viel van zijn rijwiel. Op het hulpgeroep kozen de aanranders het hazenpad; vermoedt wordt dat het kippendieven waren, die in het paartje politiemannen ver onderstelden. Wielerbaan de Raayberg. Dit seizoen wordt de wielerbaan wederom ge ëxploiteerd met aan het hoofd staande de bekende sportman dhr. Jac. Smout. Na de vergrootiug welke deze baan, gedurende haar winterslaap heeft ondergaan, zal alles wel veel aanlokke lijker en grootscher zijn. Het programma is samengesteld uit zeer bekend staande renners. Zoowel voor proffessionals als voor amateurs. Het is wat je noemt het neusje van de zalm. Het zal dan ook aan belangstelling op Paaschmaan- dag wederom niet ontbreken in de Scheldestad Bergen op Zoom kau trotsch zijn op baar wie lerbaan en U vreemdeling roepen wij een harte lijk welkom toe. Uitvoer uit bezet Duitschland. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelyk Noordbrabant heeft van Zyne Excellentie den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een circulaire ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat besprekingen hebben plaats gevonden teneinde te geraken tot een voor Nederlandsche belanghebbenden gunstige regeling van den uitvoer van goederen uit het bezette gebied van Duitschland. Ds. J. L. do Mol Moncourt, pred. by de Ned. Herv. Gem. te Heilouw, vroeger emeritus predikant te Oud-Vosvemeer, is beroepen te Nieuw-Beijerland. PREDIKBEURTEN. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.80 ds. Datema en nam. 2 nar ds. W. J. Keiler te Scherpenisse. Goref. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur ds. De Jong te Krabbendijbe. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 uur nam. 2 ea s avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 Da. Datema. Ger. Kerk voorm. 9.30 leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 leoskerb. Ned. Protestantenbond afd. Tholtn. GKEJJ DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en aam. 2 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Bouma te Ryssenburg. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 9.30 ds. Bouma. Scherpeniste. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 Ds. W. J. Keiler en nam. 2 uur leeskerk. (Voorm. Bev. nieuwe lidmaten) Oud Geref. Gem. voorm 9,20 aam. 2 en avonds 5,30 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. W. J, Keiler. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. J. Keiler. Oud Geref. Gem voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. J. Keiler. Oud Ger, Gem. voorm. 9.30 leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 aur Ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 naai. 2 aur en avonds 5.30 uar leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Moerman. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 leeskerk. Oud-Voesemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. Van Griethuysen. Geref. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 aur ea a'avouds 5.30 uur ds. Staal. Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Van Griethuijsen (Openb. Belijdenis.) Ger. Kerk voorm. 9.30 ds. Staal (Openb, Belijdenis St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 ds. Los Philipsland en nam. 2 uur leeskerk. (Voorm. Dooi Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en s at] 5 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 leeskerk. St-Philipiland. Ned. Herv. Kerk, voerm. 9.30 geen diei nam. 2 uur ds. Los. 'Chr. Ger. kerk, voorm. 9 nam. 2 uur en 'sai 5.30 uur ds. Boone. (Voorm. Bev. lidmaten.) Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Los. Chr. Afg. Gem. voorm. 9 uur ds. Boone. BURGERLIJKE STAND Gemeente THOLEN van 2330 Maa Geboren: Baatiaan, zv. J. P. de Jon E. Monter. Ondertrouwd J. M. vau Dijke jm. en Schot jd. OverledenT. de Fouw 67 j. echtg. W. Moelker eerder Wed. van A. Hoek. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 31 Maart 1923. Boeren boter f 1.per pond. Roomboter f 1.20 Eieren 5 cent per atnk. Ondertrouwd: J. M. VAN DIJKE W*. en 8 30205 C. W- SCHOT Ad. Heden overleed zaeht en kalm na een langdurig doch geduldig lijden, oose innig geliefde Vrouw en onverge telijke Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw T0NA MOELKER— geb. DE F0UW, in den ouderdom van 67 jaar en 4 maanden, 19 30285 Uit aller naam, W. MOELKER. Tholen, 29 Maart 1923. 226 8 30288 15 80284 KEUKEN-FORNUIZEN, LAMPEN Gift vrij Emaille. Voordeeligst adre». 7 80807 M. M. C. HAAIJEK, THOLEN, ook geschikt voor winkelhuis op besten stand der stad. Aanvaarding Mei. Ook 14 30291 „Vijf Gebroeders". Te bevragen bij P. K. BA Al J, Tholen, Hoogst raat 18. TE HUUR: gelegen io den Weihoek nabij Nat ten bek te Poortvliet, en BESTE R00DE STARPOTERS te koop, te berr.gen bij 8. 1. HAGE, Bergen op Zoom, Halaterscheweg D 46. 10 30281 dur vindt U een ruime torteering echt koebaar en T.pi. Beige met bijbehoorrnde kleedje», ook prima TAFELZEILTJES in alle klenren en deuine. 0. J. CONTANT, Kerk.traat 24 - THOLEN. 15 Tel. 37. 80304 GEVRAAGD met 1 MEI a.>. een nette bij Jac. Engelvaart, Hotel „ZEE- LAND" te Tholen. 9 80292 Vervoegen bij J. Voordijk.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 2