■«5 BB w a Advertentiön. O VI LANDBOUWERS- INSPAN te Poortvliet. J/crsloppincL IMIJNHARDTS O O H SL-s o 3 Ingezonden Stukken Faillissementen in Nederland. Ugrtt j 1,,,. op Donderdag 29 Maart 1923, S3 ns a es "Sc W i-l O E-« •S. a5 fL| -£T es aanbieding van het eerelidmaatschap, dat hij op hoogen prijs stelt en mocht men hem noodig hebben zoo zal hij steeds Olympia met raad en daad bijstaan. Hierna werd de vergadering gesloten. Alhier is opgericht een 6taatkundig Ger. Kies- vereeniging. Als bestuursleden zyn gekozen, de heeren G. Jansen, voorzitter, A. C. Quist secretaris, A. Kooistra Penningm. J. J. Bierens en M. Groene- wege. Waarschijnlijk zal de kiesvereeniging voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen met eigen candidaten komen. De mede door het Departement Tholen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen goedgekeurde rekening der Nutaspaarbank over 1922 wijst aan, op 31 December jl de bezittingen een waarde hadden van 199034.32. Aan de inleggers gezamenlgk schuldig was f63361.27 zoodat er een overschot of reserve is van f 35673,05 dat wil zeggen, dat voor iedere f 100 die aan de inleggers toekomt eene waarde aanwezig is van ruim f156. De rente bedraagt 3,6 procent. Maar aan gezien de rente iedere maand wordt bijgeschreven, geeft die rente ook weer rente, zoodat feitelijk de intrest bijna 40y0 bedraagt. De waarden der Spaarbank cjjn enkel belegd in binnenlandsche fondsen, effecten, gemeenteleeningen enz. Er werd in 1922 f 16061.40 ingebracht en f 8986.32 teruggenomen. Het aantal inleggers op 31 Dcc. 1922 bedroeg 156. Ieder jaar geeft de Spaarbank een bij het regle ment bepaald subsidie aan bet Nut, dat daarvan op zijn beurt verscheidene nuttige instellingen steunt. Wie daarom in de uutspaarbank zijn spaargelden belegt, steunt indirect daarmede bovenbedoelde nuttige yereenigingen. IERSEKE. Dinsdag II. bracht de Commissaris dor Koningin een bezoek aan deze gemeente. Hij arriveerde om half twaalf. Na eenige rust bjj den burgemeester aan huis werd audiëntie verleend, waaraan S personen deelnamen. Daarna zou Vredelust, het huis van armverzorging van 't Algem. Armbestuur bezocht worden. De heer Commissaris en zijn geleider de burgermeester werden door 't armbestuur voorzitter de heer C. Hartoog, statenlid in de bestuurskamer opgewacht en verwelkomd, waarna 't gansche gebouw, elke verzorgde heeft daar zijn eigen kamertje met toebehooren als tuin, boomgaard en aardappelland werd bezichtigd. Op een paar plaatsen ontmoete de hooge bezoeker oen verzorgde met wien hy zich dan vrien delijk onderhield. Het laatste punt op 't program was een bezichtiging van alles wat op de kunstmatige oestercultuur be trekking heeft en dit is heel wat. Beschouwd werden de inrichtingen van C.O.C Z.O. en den heer Willemse en daarna de putten, loods en vaartuigeu, voorraden langs den zeedyk in de haven en verder langs de Schelde. De kweekers bleven niet in gebreke hun bezoeker in de gelegenheid te stellen te toonen dut hij een groot vriend is van 't Zeeuwsche zeebanket. In de vergadering van 20 Maart van de afd. Ierseke van den Vryz Dem. Bond is de candidaten- lyit voor de verkiezing voor den gemeenteraad aldus vastgesteld l ,J. L. Bom, 2 J. Huibregtse, 3 J. J. Sipsma, 4 W. C. G. Kosters, 5 G. de Jager en 6 J. Ossenwaarde. Deze week raapfe hier een klein jongetje een papiertje van do straat op. Hy vond het mooi en liet het zien aan een meisje dat ouder wa9 dan hij. Deze herkende er een bankbiljet in van 100 gld. De rechtmatige eigenaar werd vry spoedig gevonden en deze schonk aan de ouders van 't bovenbedoelde knaapje f 10. Voor den inhoud van ingezonden atukken ie de Redactie in geencrlei opzicht verantwoordelijk, terwijl door opname volstrekt niet blijkt dat zij met den inhoud instemt. M. d. H. Verzoeke beleefd een plaatsje. In Uw blad van 17 Maart 1.1. las ik het betoog van Burgemeester van Reos, dat in 't kort hierop neer komt, dat genoemde heer uit bezuinigings overwegingen niet kon medewerken aan een aciie lot behoud der R.N.L. te Tholen en dat het ver- lceneu vun steun aan een dergelijke actie blijk gaf van kortzichtigheid. De heer van Rees is een ernstig man en meent, wat hy schrijft. Edoch ik moet dit maal aan zijn ernst twijfelen. Immers, wat is ge beurd 1 (Tot tniju spijt moet ik herhalen). Na de vergadering van Burgemeosters uit het eiland Tholen op 5 Maart 1.1., die gehouden werd op initiatie! van den Burgemeester vau Tholen en waaraan 3 Burgemeesters deelnamen, telefoneerde Poortvliet's Burgemeester aan den heer Verlinden, wethouder vau Bergen op Zoom De Burgeinoesters van het eiland Tholen hebben unaniem besloten te steuuen een plan om do R.N.L. te B. o. Z. te behouden." Blijkbaar golden bij don heer van Rees ton opzichte van de R.N.L. te B. o. Z. geen bezuinigiugsover- wegingen. Maar er i9 iels ergers. Hoe kon de heer vau Rees dit telofoneeren, terwijl een dergelijk be- sluit absoluut niot genomen was? Was dat wellicht kortzichtigheid. Neen dat wasde lozer vullo in. Bijna bezigdo ik een minder vleiende uit drukking, die een collega van Burgemeester van Rees gebruikte om diens houding te qualificeereu. Met dank voor plaatsing. J. WAVERIJN, Dir. der R.N.L. te Tholen. Ondergeleekende bevond zich te Scherpenisse op 22 Maart jl. eu had tegen twaalf uur zijne zaken afgedaan, Bij een mijuor afnemers hoorde ik, dat het toe vallig raadsvergadering was en dat er eene delicate zaak werd behandeld, betreffende onregelmatigheden, gepleegd in de boekhouding van den fungeerenden havenmoesler. Niets meer te doen hebbonde en belangstellende in gemeenteraadszaken, begaf ik mij naar de raads vergadering. Aaugezien een veldwachter in de raads zaal was, kon er geen sprake zijn van een besloten vergadering, toch kwam de veldwachter naar mij toe en zeide, dat de Burgemeester niet te spreken was. Op mijn autwoord, dat ik hem niet behoefde te spreken, maar dat ik kwam als belangstellende in de raadsvergadering, kreeg ik ten antwoord, dat zij daar Diets mede te maken hadden en ik mij moest verwijderen. Ik had verwacht, dat eene jonge burgemeester toch met de gemeentewet op de hoogte zou zijn en niet daarmede in strijd zou handelen. Had de gemeenteraad besloten zitting, dan was het do plicht van den burgemeester ook de bode of veldwachter uit de zaal te zenden, want deze is beslist niet gebonden door den eed van geheim houding, ook niet al is hij politieman. Het wordt tijd, dat eigenmachtig optreden van kleine gemeonto- autoriteiten den kop wordt ingedrukt en dat er een eind komt aau middeleeuwsche toestanden, ook in kleine gemeenten. Dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, E. KIEPE, Lid v.d. Gemeenteraad van op Zoom. Mijnheer de Redacteur. Dat de jarenlange strijd over de verbinding van het eiland met den vasten wal eindelijk it uitge vochten en de gemeenteraad van Tholen het groote besluit nam oui een brug over de Eendracht te slaan, verdient waardeering om den moed die hem bezielde. Maar als deze kwestie tot eene oplossing moet gebracht worden op de wyze zooals Thoolens raad zich die voorstelt, dan _zou men kunnen zeggen, dat het middeleeuwsch vervoer over de Eendracht schynbaar iets verbetert, maar in geenen deele een radicale oplossing is, want met het opheffen van het pontveer, zon een reeds uit lange tijden vervlogen instelling in het leven worden geroepen, namelijk de heffing van een bruggeld gelijk staande met tolgeld. Neen achtbare raad van Tholen deze belemmering van het vrije verkeer bekoort ons geenszins, en in onze buurt voelt men veel meer voor een dam, die niet half zooveel kosten zal en veel beter aan het doel zal beantwoorden. EEN STEM UIT HET EILAND Oud-Vossemeer, Maart 1923. Mijnheer de Redacteur Een kleine plaats in Uw blad wil u my zeker wel toestaan, om eens even de zaak aangaande de melkprijzen te bespreken, en dan zal n mij toch zeker direct in het gelijk stellen, als ik beweer dat die veel te hoog is. Als men de geheele maatschap- pel yke toestanden goed onder de oogen ziet, komt men tot deze conclussie, niet voor memchen die in genot van vast salaris zijn, tenminste voor het meeren- deel, maar voor den burger en den arbeidersstand is de prijs van 14 ct. de liter te hoog. Als u eens ziet Mijnh. de Red. hoe de loonen der arbeiders naar beneden gaan, om van de werke- loozen nog niet eens te spreken, door de malaise die het landbouwbedrijf teistert, wat gaan de inkomsten van de burgerij die in onmiddellijk contact met den arbeiders, en den boerenstand staan, snel naar be- neden, dus ga ik vragen is de prijs die nu gevraagd' word in overeenstemming met wat de meeste consu menten bunnen betalen En dan is mijn antwoord NEEN, de prys is 4 ct. do liter te hoog. Om nu de melkboeren niet in eens al te hard naar de laagte te doen glijden, zou ik ze ernstig aanradeD, begint alvast met 2 ct. per liter te verminderen dat is weer een schrede op den goeden weg, en het gemopper bij de consumenten weer wat weggenomen. Meer plaatsruimte zal ik niet van U vragen Mijnh. de Red. en hoop van harte dat deze regelen den melk boeren zal doen begi ypen, dat te hooge pryzen met deze gang van zaken onverbiddelijk tot het verleden moeten behooren. Dankend voor de verleende plaatsruimte. EEN CONSUMENT. Roma-pudding overheerlijk, Is voor iedereen begeerlijk. Volgens tr.ededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel zijr) over de afgeloopen week, eindigende 16 Mrt. in Nederland uitgesproken 09 faillissementen tegeu 46 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 Mrt. 1923 908 faillissementen tegenover 530 over bet zelfde tijdperk van het vorige jaar. CORRESPONDENTIE. Inzender betreffende waterleiding. Uw stuk is niet voor opname geschibl le te groot 2e niet zakelyk genoeg, terwyl er geen nieuwe gezichtspunten in woiden geopend. Redactto. BURGERLIJKE STAND Gemeente THOLEN van 1623 Maart'23 GeborenPieternella Cornelia dv. J. P. van Gorsel en N. Butijn. Felix Gerardus. Wilhelmus, zv. J. B. Janssens en J. A. Hendrikse. OndertrouwdM. D. A. Geuze jm. en T. J. Blaas jd. GehuwdL. Scherpenisse jm. en G. Praat jd. Gemeente IERSEKE van 1622 Maart. Ondertrouwd: Adriaan Mariuus van Liere 19 j. jm. te Kloetinga en Jannetje Bom 20 j. jd. Gehuwd Adriaan Samuel Wisse 27 j. jm. te Waarde en Laurina Lydia Barendina Pols 22 j. jd. Cornelis Gebraad 23 j. jm. en Margaretha Scheele, 22 j. jd. KERKNIEUWS. Stavenisse. Door de notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier is als kerkvoogd benoemd de heer K. A. de Graaff thans notabele in de vacature ont staan door het bedanken van dhr. A. F. Hanssens. St-Philipsland. Naar men verneemt heeft ds. Los alhier een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Kerk te Myniheerenland. PREDIKBEURTEN. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorin. 0.8O en nam. 3 u«r ds. Datema. (Voorin. Openb. belijdenis des Gelooft Bed. H. Doop.) Beide dienste collecte voor de Kerk. Geref. Kerk voorm. 9.30 aar en nam. 2.80 air ds. Diemer te Zaften. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 aar nam. 2 en s avonds 6 aar leeikerk. Goede Vrydag 30 Maart Ned. Herv. Kerk s' avonds 7 uur Ds. Datema. Geref. Kerk 's avonds 7 uur leeskerk. Oad Ger. Gem. 's avonds 7 nar leeskerk. N»d. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorin. 9^30 en nam. 2 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 9,30, nam. 2 en avonds 6 uur ds. Staal (Voorm. Bevestiging Lidmaten, Bed. H. Avondmaal. Nam. Nabetrachting.) Goede Vrydag 30 Maart Ned. Herv. Kerk 's avonds 6 unr ds. Verschoor. Geref. Kerk 's avonds 6 unr leeskerk. Scherpenisto. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en nam. 3 aar Ds. W. J. Keiler Oad Geref. Gem. voorm 9,30 aam. 2 en avoids 5,30 unr leeskerk. Goede Vrijdag 30 Maart Ned. Herv. Kerk 's avonds 5 uur ds. W. J. Kille r. Oad Ger. Gein. 's avonds 5.30 leeskerk. St-Maartenadljk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 0.30 en nam. 2 aar ds. J. Keiler. Oud Geref. Gem voorm. 9,30 uam. 2 tu 's areads 6 uur leeskerk. Goede Vrijdag 30 Maart Ned. Herv. Kerk 's avonds 6 nar ds. J. Keiler (Bevestiging lidmaten.) Oad Ger. Gem. 's avonds 6 aar leeskerk. Stavnnissa. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ea nam. 6.30 aur Ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. S aar en '•avonds 5.30 nar leeskerk. Goede Vrydag 30 Maart Ned. Herv. Kerk 's avonds 6.30 aar ds. Moerman. Oad Ger. Gem. avonds 5.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nan. 3 u«r ds. Van Griethoysen. Geref. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 aar eo '«avonds 5.30 nar leesdienst. Goede Vrydag 30 Maart Ned. Herv. Kerk 'a avonds 6.30 ds. Van Griet- huyaen. Geref. Kerk avonds 6.30 ds. Staal. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 leeskerk en nam. 2 nar Ds. Moerman te Stavenisse. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en s avends 6 nur leeskerk. Goede Vrijdag 30 Maart Ned. Herv. Kerk 's avonds 6 uur leeskerk. Oad Ger. Gem. 's avonds 6 aar leeskerk. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 o«r ds. Los. Chr. Ger. kerk, voorm. 9 nam. Storen '«avond» 5.30 aar ds. Boone. Isrseke. Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. D«. v. Beaaekom. Voorm. Voorber. H. Avondmaal. Ger. Kerk voorm. en nam. d«. Meyer. Chr. Ev. Gem. voorm., nam. en «avond* d«. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 'savende ds. Kersten. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 24 Maart 1923. Boereuboter f 1.10 per pond. Roomboter 11.25 Eieren 5 cent per etnlr. ROTTERDAM, 20 Murt 1923. EIEREN. Op de heden in on> veilingslokaal poortstraat 24 gehouden reiling werden gende prijzen besteed Gegar. verache hoendereieren ran 16.— tot (7.50 Kleine Kipeieren f 5.50 tot 6,— Eendeneieren (6,75 tot (7.25 Ganzeneieren (15,tot (22. Aanroer 325.000 atuka. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Maart Graden C. Zaterdag Zondag Maandag Dinadag Woensdag Donderdag Vrijdag 17 18 19 20 21 22 23 5, 4,3 4,3 5, 5,3 6,8 6,3 Ondertronwd M. D. A. GEUZE Ct. en 7 30267 T. J. BLAAS Jd. Op Zaterdag 17 Maart over leed te Antwerpen onze ge liefde Broeder de Heer Jacob Adriaan van Els&cker, in den ouderdom ran circa 71 jaar. 13 80261 T. E. ran DijkVan Elsacker L. K. ran Dijk. Tbolen, 21 Maart 1923, Notaris D. VAN DE VELDE tel Tholen zal, ten verzoeke van den heer W. H. LINDHOUT, landbou wer te Poortvliet 'a voormiddags 10 nor, op het door hem bewoonde hoefje aldaar, in het openbaar rerkoopen 4 paagekalfde koeien, 1 rare koe, 2 raarakalreren, 3 looprarkena, 30 kippen, atroosnijder, windmolen, melkwagen, kruiwagens, ladders, ijzeren balfmud, maat, kippenhok, kuikenren, arbeideragereedschap, vor ken, rieken, zeeften, tolhouten, latten, plankeu, baddings, rijven, hakken, spadeD, aardappelmolen, zakken, vijf kop, hooi, stroo, pulpe, peeëo, melk- gereedschappen als ontroomer Me' lotte, tuimelkarn, melkbussen, huis raad, tafels, stoelen, vloerzeil, klok, spiegels, kasten, kachels, lampen, 2 naaimachines, 4 bedden, matrassen ledikanten, keukengereedschap, trap pen, waachtobben, waschmaehine, Amerikaansche wringer, drongrekken, 2 heerenfietsen enz. 41 30253 Betaaldag 1 Mei 1923. ^raae.qnregelm&ffge gr tAXEE»-7A®LeTTei< 11 228 30256 Cj lm eS d

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 2