Het vergeten Eiland. P' Tl :e Op voorstel van den voorzitter wordt de ver- gsderiDg opgeheven. Na heropening neemt de raad met op een na alg. stemmen het besluit OM OVER TE GAAN TOT HET BOUWEN VAN EEN BRUG mits meD recht krijgt tot bruggeldheffing en van rijk en provincie den voorgestelden steun. Hierna rondvraag. De heer Jansen «ijst op den onvoldoenden uitloop van het riool aan de Venkelstraat. De voorzitter antwoordt dat de zaak reeds in orde wordt gebracht. De heer Janse zegt dat de straat bij de Oud- Vossemeer8che poort bij Eogelvaart vol gaten ligt, verbetering is hoog noodig. De voorzitter zegt verbetering toe. De heer Goo3sen zegt in de Tnoolsche Ct. te hebben gelezeo dat de gemeenteraad van Poortvliet het beslait heeft genomen tot on middellijke verplichte aansluiting aan de water- leidiug. Spr. meent dat we ook hier deze zaak onder oogen moeten zien. De voorzitter deelt mede dat de zaak in den raad van beheer is besproken. Binnenkort bereiken, de gemeeute de noodige stokken en kan er een besluit wordeu genomen. De heer Singerling betreurt het dat de huur- commissie hier is opgegeven en aeht het weder- instellen hiervan wel een belang voor huurders van woningen. De voorzitter antwoordt dat B. en W. blijde zijn van de zaak af te zijn. Het bracht veel last mede, vooral uit de omgevende gemeenten waar geen hu urcom missie gevestigd is, het kostte ten behoeve dier andere gemeenten onze Gemeente geld. Als er nu zaken zijn kunuen de ingezetenen zich te Bergen op Zoom ver voegen. üe heer Singerling acht de opheffing niet in het. belang ontqr ingezeteuen. De voorzitter meent dat men een en ander eerst maar eens moet aanzien, De heer Singerliug wijst op deo modderigen toestand van het schoolplein. De voorzitter zegt toe dat zoodra er grint is, dit verbeterd zal worden. Hierna sluiting der vergadering en gaat de raad over in gesloten zittiug. Na heropening der gesloten vergadering nam de raad het besluit om het 7e leerjaar der O.L. school op te heffm, daarna werd de zitting gesloten. voor om den datum van ingang te bepalen op 1 April e.k. De heer A. A. v. Nieuwenhuijzen vroeg of het liggeld op de kade nu ook verlaagd kon wordeo, want, dat hierbij niet de vorige ver gadering was stilgestaan. De voorz. zeide dat dit wel kon gebeuren en «telde hij, voorz., voor dit te brengen op 15 cent per 1000 K.G. per week. De heeren Bundeling en van Nieuwenhuijzen vonden dit bedrag wel wat laag en stelden daarom voor dit te brengen op f 0.20 per 1000 KG. Hiermede kon de raad zich vereenigen en werd met op één na algemeene stemmen beslotlen met ingang van 1 April e.k. het kadegeld te bepalen op f 0,20 per 1000 K.G. tegen was dhr Boudeling. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. deze openbare vergadering. SPOEDE1SCHENDE VERGADERING van deo Raad der gemeeute 8T-PHILIPSLAN D, gehouden Ö'p Maandag 26 Februari 1923, des vobrmiddags te 9uur. Voorzitter de Burgemeester de heer L. Nilant, secretaris de heer C. van Bendegom. Tegenwoordig de heeren A. M. van Dijke, wethouder,''T.' A. Boudeling, L. Neele en A. A. v. Nieuweuhuijzen. Afwezig met keouisgeving, wegens verhindering de heer J. van Strien, zonder kennisgeving, niettegenstaande de heeren een geruimen tijd io de nabijheid van de ge meente-secretarie stonden, P. J. de Ruijter, wethouders en A. W. Beurkens. De Voorzitter opent teu 9% uur de verga dering en stelt voor het lezen der notulen van de vorige vergadering nit te stellen tot een volgende vergadering, aangezien deze nog niet gereed waren. Daarna brengt de voorzitter andermaal ter tafel het verzoek van het Dagelijksch Bestuur van de Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veetëfelt in Zeeland, waarin gevraagd wordt een subsidie te willen verleenen van vier honderd vijf en zeventig gulden vijf en negentig cent voor het hoaden io deze gemeente van een cursus in Landbouwhuishoudkunde. De h$er L. Neele verzoekt den Voorzitter het verzoek nog "eens te willen voorlezen, waar aan door den Voorzitter gaarne voldaan wordt. Nu zegt de heer Neele „Mijnheer de Voor zitter, deze cursus is m. i. uitsluitend voor een categorie menschen en acht ik alzoo niet in het algemeen belang." De voorzitter meent dat de heer Neele io dezen verkeerd ziet wel degelijk is het geven van zoo'n cursus voor de meisjes van welken stand of rang ook van zeer groot belang, daar zij niet alleen injUndbouwaangelegenhedeu onder richt krijgen, maar ook in het koken, schoon maken van potten en pannen enz., te veel om op te noemen. De heer A. A. van Nienwenhnijxen vraagt het wcord en zegt, dat hij in de vorige vergadering een andere kijk op de zaak had en meende, dat het de gemeente werkelijk f 475.95 zonde kosten eu dan bij iuwilliging daarvan dit niet tegenover de belastingbetalers zoude kunnen verantwoorden. Nu het blijkt, dat het de gemeente plm. f 50 a f 60 zal kosten wil bij er gaarue zijn stem aan geven. De heer Neele zegt, om gedurende 10 a 15 jaar zoo'n subsidie te geven voor een cursus in Landbouwhuishondkunde vindt hij veel te be zwarend. De Voorz. antwoordt den heer Neele, dat de subsidie slechts voor één cursus is welke 26 weken duurt. De heer A. M. van Dijke zegt, dat bij het kleinzielig zou vinden, als de gemeente zoo'n klein bedrag niet toestoud. Hierna sluit de voorz. do discussies en gaat men tot stemmiog over en wordt aangenomen met 3 tegen 1 stem, die van den heer L. Neele, dat de gemeente subsidie verleende aan de cursus, welke alhier zal gegeven worden in landbouwhuishoodknude. Hierna vroeg de heer Neele of het niet ver geten was de datums te bepalen vau ingang van verlaging van haven eu kadegelden, zooals dat in de laatste vergadering was vastgesteld. De voorzitier zoide, dat zulks werkelijk ver geten was dit te doen en stelde daarom titans De opheffing der Rijksnormaallessen te Thoien. Onze tijd slaat in het leeken der bezuiniging. De regeering doet al het mogelijke de staaisbe- grooting sluitend te maken. Allen kunnen we ons daarmee vereenigon. Maar het is jammer, dat telkens en telkens blijkt, dat door de bezuinigingsmaatregelen vooral de kleinere plaatsen en het platteland ge troffen worden. Rechtbanken worden opgheven, natuurlijk niet in de groote steden. Postkantoren worden gedegradeerd tol hulpkantoren. Do postbe stellingen worden verminderd, wat vooral een ongerief is voor buitenbewoners. Inrichtingen van onderwijs verdwijuen. In een groote stad is dat niet erg daar blijven er nog genoeg over, maar op het platte land blijft niets. Voeg bij dit alles de herclassificatie der gemeenten waardoor de intellectueele krachten naar do grootere plaatsen afvloeien dan zal ieder begrijpen, dat het platteland binnen afzienbaren tijd weer vervallen zal in een toestand van voor 25 jaren, toen met recht gezegd kon worden dat het achterlijk was. Wanneer wegens bezuiniging een of andere in richting moet verdwijnon, dan schijnt hot of op de departementen in Den Haag uitgerekend wordt, hoeveel de kosten van gelijksoortige inrichtingen zijn en de duurste wordt ten doode opgeschreven. Overwegingen van andoren aard komen niet in aan- raerking. Zoo is het vermoedelijk gegaan met het besluit tot opheffing van de Rijksnormaallosseu te Thoien. Als een donderslag uit een helderen hemel kwam 2 Maart 1.1. het bericht, dat bij Ministerieel Besluit van 26 Februari 1923 de Rijksnormaallessen te Thoien en 24 andere met ingang van 1 Mei 1928 zullen worden opgeheven. Wat beteekent opheffing van de R.N.L. voor het eiland Thoien? Laten we dit eens nagaan. Het eiland Thoien heeft plm. 16000 inwonersen bezit buiten de gewone lagere scholen en de school voor U.L.O. te Thoien geen enkele inrichting van verder onderwijs dan de Rijksnormaallessen. Zien we naar andere deelen der provincie Zeeland, dan blijken dozo ruimschoots van onderwijsinrichtingen voorzien te zijn. Goes bezit een H.B.8., Rijks- en Bijz. Normaal lessen, 2 U.L.O. scholen, een Ambachtsschool, een huishoudschool en een landbouwschool. Middelburg on Vlissingen bezitten nog meer in richtingen. Westelijk Zoeuwsch-Vlaanderen heeft een H.B.S. Rijksnormaallessen, een U.L.O. school een ambachts school en krijgt een landbouwschool. Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een H.B.S. 5 U.L.O. scholen, een ambachtsschool, een middel bare handelsschool, een landbouwschool. Zierikzee heeft een H.Ö.S., 2 U.L.O. scholen, een ambachtsschool, Rijksnormaallessen. Waar blijft Thoien met 1 U.L O. school en zijn opgeheven Rijksnormaallessen? Ken inrichting is thans ver dwenen welke andere instelling volgt Het kanton gerecht, het kantoor voor registratie en Domeinen, een notarissiandplaats Wo zullen afwachten. Het begin is er, waar is het eindo Nu zou men zich bij de opheffing der R.N.L. nog kunnen neerleggen, als het gemakkelijk ging onderwijsinrichtingen in naburige plaatsen te bezoeken Edoch door de uitgestrektheid vau het eiland en slechte verkeersmiddelen is het onmogelijk inrichtingen van onderwijs te gaan bezoeken in de naastbijgelegen plaatsen Bergen op Zoom en Zierikzee. Meer ge goeden alleen kunnen hun kinderen daar in pension zenden. Daarom juist vormden de R.N.L. voor de kleine burgerij on de arbeiders een prachtige in richting oin hun kinderen betrekkelijk goedkoop een maatschappelijke positie te verschaffen. Dêzo categorie van menschen wordt ook dit nog ontnomen. Bovendien Wat moet gebeuren, met de 26 kweekelingen, die nog in de le. 2e, en 3e klasse zitten? Moeten ze hun eigen geluk zoeken, of zal de regeering voor hen zorgen V Tot heden is daar- v»d niets bekend. En de candidaten, die zich op gegeven hadden voor het toelatingsexamen, wat moeten zij? Do oproepiugstermijnen van de audere opleidingsinrichtingen zijn gesloten. Allemaal vragen, die tot nu onbeantwoord bleven. Zien we nu nog, welk groot belang de Rijksnor maallessen hobben voor alle ouders die wenschen dat hun kinderen goed lager onderwijs zullen ge nieten. W&i is het geval? Op het eiland Thoien zijn van de 73 leerkrachten bij het L.O. 40 af komstig van R.N.L. te Thoien. Bij vacatures is het aantal sollicitanten van buiten het eiland meestal klein, daar dezen liever elders benoemd worden wegens de slechte communicatie middelen en de geringe gelegenheid voor verdere studie. Gaat de herclassificatie der gemeenten door, dan wordt de toestand nog erger. In de toekomst zullen onge twijfeld Gemeente- en schoolbesturen moeite hebben in ontstane vacatures te voorzien of er zal veel wisseling in het personeel der scholen plaats hebben, doordat onderwijzers uit den vreemde zelden lang op het eiland zullen blijven, Het gevolg is ver slechtering van het ondorwijs. Van welke zijde ook bezien, de opheffing der R.N.L. zal in alle opzichten nadeelige gevolgen voor het eiland Thoien hebben. In den tijd van haar Bestaan hebben de R.N.L. 225 onderwijzers en onderwijzeressen afgeleverd, waarvan verscheidenen bij hot onderwijs of op ander gebied een hooge positie bekleeden. Men vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat de Minister met ééa pennestreek een dergelijke inrichting om hals brengt. Het is te hopen, dat de pogingen in het werk gesteld om de R.N.L. te behouden, succes hebben. DE TWEEDE KAMER heeft verleden week de bioscoopwet ver worpen (dus geen toezicht) en later de wet Braatde Boer met groote meerder heid aangenomen. Verder is een wetje behandeld, waarbij de mogelijkheid geschapen is, dat de on derwijzers alsnog schadeloos gesteld worden voor 't overwerk, dat zij de laatste jaren voor de nieuwe onderwijswet 1921 verricht hebben. De gemeenten krijgen nam. de bevoegdheid (van dwang wilde de minister niets weten) die vergoeding alsnog uit te betalen. Voor de onderwijzers is 't van belang de vraag beantwoord te zien: Hoe veel gemeenten zullen 't doen Nu is de Kanier aan de jachtwet bezig. Een smaak, zoo zoet, zoo fijn, zoo zacht, Zoo lekker hadt ge Roma niet verwacht. BINNENLAND Door den Commissaris der Koningin is aan den heer J. A. de Graaff te Scherpenisse eervol ontslag verleend als lid der Gezondheidscommissie zetel Thoien. ONDERWIJS. Bij het te Rotterdam gehouden examen nuttige handwerken slaagden de dames P. J. Jansen en J. van de Zande leerl. R. N. L. te Thoien. INGEZONDEN Oad-Vosëemeer. 7 Maart 1923. Ondergcteekende D. J. AmptLindhout, koop man te Oud-Vossemeer verklaart in zyn ingezonden stuk van 2 Maart jl. in de Ierseksche en Thoolsche Courant van 3 Maart 1923 met de woorden „geknoei varf B. en W." niets beleedigends te hebben bedoeld doch met die woorden alleen uitdrukking te hebben willen geven dat de gunning voor hoogeren prij9 is geschied dan aanvankelijk door hem wa9 opgegeven. Hy verklaart hierbij levens dat aan die hoogere gunning bij schuld heeft door niet in te schryven. (get.) D. J. AMPT—Lindhout. rei P c\ n de iti )V 0 -t et |C r; k< ;v o li ia Pc bi de Uitslag verkoopingen en aanbestedingen Door de heeren J. C. van Driel, timmerman en A. Gunter, metselaar beiden te Oud-Vossemeer is uit 6 inschrijvingen gegund den bouw van een woonhuis c.a. te Nieuw-Vosmeer ad 3225. mi BURGERLIJKE STAND Gem. THOLEN vao 2—9 Maart 1923. GeborenPieternella, d. v. C. Nelisse en J, Lindhout. Hendrik Geuvel, z. v. A. C. M. Deurloo en P. C. Baaij. Kornelis, z. v. J. Bout en A. L. FenijD. Geertje, d. v. L. de Jonge en M. Bout. OndertrouwdL. Scherpeuisse j.ra. en G. Praat j.d. Overleden M. W. Frideiichs 78 j., wed. van J. M. Geluk. J. C. Praat 78 j., wed. van A. Jagt. H. Bout 11) ind„ zoon van P. Bout en L. de Laater. VAN ONZE BERICHTGEVERS. ST-MAARTENSDIJK. 28 Febr. De kring Thoien van de Z.L.M. hield heden voormiddag eene alge meene vergadering, die door een 30-tal leden werd bygewoond, eene opkomst, die het bestuur aangenaam aan deed en inderdaad goed kan worden genoemd. Na een kort welkkomstwoord door den voorzitter de heer C. A. H. Stoutjesdijk en de lezing e« goed keuring van de notulen, bracht de secretaris, de heer W. L. Klompe, het jaarverslag uit, waaraan is ont leend dat het aantal leden 782 bedraagt en de ge houden algemeene vergaderingen tamelijk waren be zocht. De onderlinge slachtvee-verzekering wordt goed gesteund. Door den kriDg is een cursus georganiseerd in huishoudkunde te Thoien (die 17 Febr. is aangevangen en een te St-Philipsland, die aanvankelijk niet op voldoende steun van het gemeentebestuur kon bogen, doch thans Vrydag zal aanvangen.) De overgelegde rekening en verantwoording waar van de bescheiden bereids waren geverifieerd door de beeren E. Noorn en J. K. Hage, wees in ontvang aan f913.90 en in uitgaaf f937.785, alzoo een na- deelig saldo van^f 23.885, werd goedgekeurd en de penningmeester voor zyn gehouden beheer gedechar geerd. Ingekomen was een schrijven van het algemeen secretariaat te Goes namens het Kon. Ned. Landb. Comité, dat een Duitsche jongen beschikbaar was tot plaatsing op een boerdery ten einde zich ic dit vak praclisch te kunnen bekwamen, en waarvoor gega digden ziel» konden aanmelden. Tengevolge v^n bet vertrek vau den heer G. Doeleman van St-Philipsland naar Zierikzee, was wegens het verlaten van den kring een vacature ont staan in het bestuur, die in eene volgend i vergade ring zal worden vervuld. De voorzitter bracht hom dank en hulde voor zijn jaren lange lidmaatschap van het bestuar en de vele goede en wyze lessen, die hij meermAieu had ge geven waarvoor de heer Doeleman dank bracht en welke waardeering door hem op prys werd gesteld. Hy gaf een herinnering aan de wording van de afd. St-Philipsland, die thans een der grootste van Zeeland is, nadat er reeds bestaande landbouwvereenigingen tengevolge van gewekt wantrouwen, ontbonden moes ten worden. Daarop deed de voorzitter enkele mededeelingen omtrent de tentoonstelling, die gehouden zal worden in de week van 2428 Juni, Het bestuur heelt de hand kunnen leggen op een geschikt terrein in Schakerloo. Bydragen zyn reeds toegezegd door de Kamer van Koophandel (e Breda, waaronder ons eiland ressorAoi teert f 250, de afd. Thoien f 100, de Hengstenven, *a eeniging aldaar f 100, gemeente St-Philipsland f25, Boerenleenbank f50 en LandboowAfd. aldaar f100 benevens de gemeente Poortvliet tenige medailles, waaromtrent nog nader moet worden geconfereerd voor welke rubrieken, deze zullen moeten worden bestemd. Het bestuur heeft zich ook voorgesteld de tradi- tioneele rijtoer te houden, doch niet zooals dat ge bruikelijk i9 met gewone rijtuigen, maar met auto's. Men zou daardoor in de gelegenheid zyn alle ge meenten te doen bezoeken en dus niet maar een enkele, waartoe men zich nit den aard der zaak met paard en rijtuig zou moeten bepalen. Het staal vast dat de Commissaris der Koningin komt en ook een minister, maar misschien wel drie. Die antori* teilen zouden dan in elke gemeente door de gemeente besturen kunnen worden ontvangen. De heer E. Noom meent dat dat de indruk over het algemeen beter zou zijn met rijtuigen. De heer C. G. Hage merkt op, dat deze tentoon stelling zal staan in een ander teeken dan voorheen, namelyk in dat der malaise; dat wil niet zeggen om dan maar geen tentoonstelling te hooden, maar wel oui baar zoo goedkoop mogelijk te leiden, ook om de kleine leden onzer organisatie niet le prik' kelen. Bovendien past zulk een rijtoer met auto's zich niet aan, aan een landbouwtentoonstelling En hoe zou men de deelnemers bergen als er eens een 600-tal was, waarop men zou dienen te rekenen. De heer L. Groenewege Cz. meent dat de kleioen niet naar ons vragen, en wij dus ook daar vrijer tegenover staan. De voorzitter dorft met zekerheid te zeggen, dat men vau de 600 er 400 kan afdoen, lettende op wat de ervaring dienaangaande overal heeft geleerd. Met paardeD is het onmogelijk om alle plaatsen te bezoeken, afgezien van de omstandigheid dat men hier geen landouwers heeft ten dienste der autori teiten, die men toch bezwaarlyk in een veerkar kan doen plaats nemen. Men zou dus daarvoor naar Bergen op Zoom moeten, die men zeker niet goed koop kan bekomen, als er voldoende zouden zyn. Auto's zijn er genoeg gratis beschikbaar en moeten er nog worden gevraagd, dan zal dat alles geenszins daurder komen dan rytuigen. De heer W. L. Klomps zegt dat met op dezen leest geschoeiden rytoer de bedoeling voorzit om de autoriteiten ons geheele eiland, dat wel eens als een vergeteD eiland wordt geteekend te laten zien, om dat wij overtuigd zyn, dat het mag gezien worden. Uit dien hoofde willen wij de eer opeischeo om oneen gasten waardig te ontvangen. Daarom vragen we ook aan elk gemeentebestuur om steun, niet zoo zeer om het geldelijk bedrag, dan wel om blijk van belangstelling in de ontvangst dier gasten. Het motief voor St-Maartensdijk dat Thoien niet met eeu subsidie is voorgegaan, kan niet gelden om dat aan Thoien nog niets is gevraagd en welke te doene aanvrage men zal vergezeld gaan van «en mondelinge toelichting die stellig steun doet ver wachten, ook elders zou dat gunstiger kunnen werken. Nochtans zal he tbestonr de auto-rijtoer nader onder de oogen zien eu daarvan op de alsoog te hoaden algemeene vergadering mededeeling doen. Ten opzichte van de tentoonstelling zelve werd inj ti welwillende ovorweging genomen om het rundvee teiicht splitsen in 2 rubrieken, te weten stamboek en niet- Ter stamboek-vee. teneinde de inzending aan te moedigen a en de prikkel te verscherpen voor aaoslaiting bij het stamboek. Zoo znllen de paarden, die evenwel nitslnitend in het stamboek zQllen moeten zijn opgenomen, wer den verdeeld in twee categoriën, nl. groote en kleine maat. De heer Doeleman vraagt of er al eenig resultaat bekend is van het destijds geopperd bezwaar over de toepassing van het tarief van telefoongesprekken van bei kantoor St-Philipsland naar Anna-Jacoba- polder, dat nochtans ééne gemeente is. De voorzitter zegt dat het dagelijksch bestuur dienaangaande heeft gerequestreerd hij den directeur- ir generaal der posterijen doch dat daarop tot dusver nog geen antwoord is ontvangen. De heer E. Noorn vraagt hoever het staat met de kwestie der velgen-breedte. De voorzitter gelooft, dal deze, jammer genoeg, in den doofpot zal gaan. Daarna slnit hij de vergadering onder dankzegging voor de goede opkomst. Maandagavond 5 Maart jl. hield de Coöpera tieve Boerenleenbank alhier haar 11e Algemeen© Vergadering. Van de 143 leden wareD er slechts 66 ter vergadering. Na opening door den voorzitter worden de notulon der vorige vergadering gelezen en onverauderd goed gekeurd De overgelegde rekening en verantwoording over 1922 wordt eveneens goedgekeurd. Uit het jaarverslag over 1922 bleek dat bet Bestuur 8 maal alleen te zamen kwam en 8 maal met den Raad van Toezicht. Van wege Centrale Bank werd op 26 Sept. 1922 een onverwachte inspectie, en op 14 Nov. d.a.r. de groote inspectie gehouden, welke beide geen aan leiding gaven tot op- of aanmerkingen. Op 31 December 1922 bedroeg hel totaal aan ontvangsten f 313872, dat der uitgaven f 302640,28, zoodat op genoemden datum een kasgeld aanwezig was van f 11223.72. Op 1 Januari 1922 was ingelegd f 176630,12, gedurende 1922 werd ingelegd f 130315.83, totaal alzoo f 306945.98, Terugbetaald werd I 136394.37. Derhalve bednseg bet saldo der deposito's op 31 Dec. 1922 f 170551,61. In 1922 waren in omloop 261 spaarboekjes. Aan uitstaande voorschotten had de bank op 31 December 1922 vau 54 leden tegoed f96415, Op 1 Januari 1922 had de bank te goed van de Centrale Bank f 14530,60. terwyl de schuld op 31 December 1922 aan de Centrale Bank bedroeg f 3260.50. 19 Het te goed der bank op 31 Dec. 1922 van 33 leden bedroeg f 77027.91 met een schold daartegen over aan 10 leden van f 8286.78. Het aandeel kapitaal bij de Centrale Bank bedraagt thans f 90 tenslotte bleek nat over het afgeloopen jaar een winst was gemaakt van f 1515.36. De rentevoet voor spaargelden werd vastgesteld op 40/0 en die voor voorschotten op öl/2. Het salaris van den kassier bleef onveranderd. De heeren J. van Bezooyen en W. C. Boogert worden herkezen respectievelijk ats bestnorslid en lid van den Raad van Toezicht. Tot plaatsvervangend bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht worden gekozen de hh. A. L. Hage en I. M. Hage Jacz. Benoemd werd tot afgevaardigde naar de Algem, Verg. te Utrecht de heer J. van Bezooyen en tot diens plaatsvervanger de heer A. W. Fermie, m n de lf lei ie sel an 'ai eh er r t rz ler 'g« Q ler er AA leo za J iet «SE ds an °P de ;eb Sti pei t S an kan

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 2