SI 1 C. Laban, Tholen INSULAIRE Verkooping te ^t-Amialand. Wilgen snoei, Olmenboom Verkooping te Poortvliet. den geheelen laudbouwersinspan MUZIEKAVOND Dames-handwerken 5H 97 ÏOO Prachtige Tafelrijs ADVIES-BUREAU Verlaagde Prijzen. - ZAAL „NON SEMPER" 0 OIDB1KOÏÏ-AN5TE8DAM Gez. BAGGERMAN, geven van orgelles en het stemmen van piano's. Commissionnair voor den Vlashandel en Zaailijnzaad, de heer A. C. DE GRAAF te St-Maartensdijk. nn uu verbouwing en eventueel de kosten dezer nota benevens een bedrag van f 200 voor scbrijflooDen die niet op de begrooting voor kwamen zoolang er een ambtenaar ter secretarie was, doch die nn bij overvloedig werk kunnen noodig zijn. Daarop wordt de openbare zitting geschorst en gaat over in comité-generaal. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat tengevolge der stichting van de bijzondtre school er leerkrachten te veel zijn aan de openbare school, waaromtrent Burg. en Weth. voorstelleu er 2 te ontslaan met iugang van den dag waar op de bijzondere school zal geopend worden. Thans zijn er op de openbare school 353 leerlingen, waarvan er 134 naar de bijzondere zallen overgaan zoodat er 219 overblijven, waar voor 1 hoofd en 5 leerkrachten noodig zijn. Indien de splitsing onder de oude wet zou vallen dan zou er nog een leerkracht overcom pleet zijn, maar de nieuwe wet moat nog de Eerste Kamer passeeren, alwaar ze ook wel zal worden aangenomen. Mitsdien is door Burg. en Weth. aan de tijdelijke hulp mej. du Burck ervol ontslag ver leend, terwijl de raad eveneens aan m»-j. J. G. Woittier eervol ontslag uit hare betrekking ver leent, ouder dankbetuiging voor de vele diensten die zij aan het openbaar onderwijs in deze ge meente heeft bewezen. Het aangebodea verslag der volkshuisvesting wordt voor kennisgeving aangenomen. Daarna Mordt de vergadaring gesloten. VAN ONZE BERICHTGEVERS. ST-MAARTENSDIJK, 30 Jan. Hedenavond hiold de vereoniging „het Groeue Kruis" haar algemeeae jaarvergadering, die door 60 leden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer C. Dieleman, riep namens liet bestuur alle aanwezigen een welkom toe, wier tegenwoordigheid hierom op hoogcu prijs werd ge steld, omdat zij word beschouwd als een bewijs van belangstelling in deze nuttige vereoniging. Na lozing en onveranderde goedkeuring der no tulen van de vorige algemeeae vergadering bracht de Secretaris, de heer J. Tazelaar het jaarverslag uit, waaraan o. m is ontleend dat het verplegings- materiaal weder met enkele artikelen is uitgebreid eu dat de verplegingsdienst iu een werkelijk ge voelde behoefte voorziet. Er werden ruim 2500 be- zoekeu afgelegd tot verschillende doeleinden ook de tuberculose-verpleglng breidt zich gestadig uil. De financieelo offers die dit alles eischt on de alge- meene voldoening die er over het streven dezer vereoniging in zyn goheelen omvang heerscht, doen verwachten dat het bestuur in staat zal kunnen blijven zich aan zijn taak te wijden door den steun der leden en die der corporatiën, waarvan evenwel het Weezen Armbostuur en het Kerkbestuur hunne bijdragen verminderden. De rekening en verantwoording van den penning meester, de heer A. L. Hage, wees in ontvang f2061,185 en in uitgaaf f1847.745, alzoo een goed slot van f 213.44 aan, terwijl de Tuberculosever- pleging in ontvang f 1166.38 en in uitgaaf f 1172.80 beliep, derhalvo sloot met een nadeelig saldo van f 6.42. De bescheiden en de administratio waren nagezien door oene commissie, bestaande uit de heeren W. C. Boogert, A. van den Hoek en Joh. Boogaard Pz., waarvan eerstgenoemde verklaarde alles in orde te hebben bevonden. De vergadering keurde de rekeningen goed en sloot zich aan bij het woord van dank aan den pen ningmeester voor zijn gehouden beheer. In zijn financioel overzicht memoreerde de pen ningmeester dat het aantal leden stabiel was ge bleven op het getal van 511; alleen werd betreurd dat het hoofd der gemeente zich aan de vereeniging had onttrokken, hetgeen des te meer jammer is omdat voor zulk eene vereeniging een burgemeester een goede gangmaker kan zijn. De lieer A. P. Bout meende dat het subsidie der gemeente hooger kon zijn, omdat het toch een in stelling betreft waarvau iedereen kan proiiteeren. De voorzitter merkte op, dat de vermindering der bijdragen dit jaar wordt gedekt door het goed slot, en als een volgend jaar de nood werkelijk zou blijken een beroep op de algemeeue kas zou worden ge daan, hetgeen dan, naar de verwachting van het bestuur, uiet te vergeefs zou zijn. De ervaring had dit reeds voor speciale gevallen geleerd. De begrootingen voor do beide verplegingsvormen werden goedgekeurd tot eeu bodrag van f1963 715 voor het Groene Kruis en f 840.42 voor de T. B. C. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuurs leden C. Dieleman, B. J. van Oost on C. M. Quak- keiaar worden herbenoemd, die zich voor zooverre zij ter vergadering aanwezig waren, zich deze her nieuwde blijk van vertrouwen lieten welgevallen. Van de geboden gelogenheid tot het stellen van vragen werd voor geen principiëele gevallen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter dank bracht aan den secretaris en penningmeester de betoonde toewijding en hunne faak, aan don bode-magazazijnmeester voor de wijze waarop hij zijne betrekking ten gerieve der leden vervuil, aan de financieele commissie voor hare bereidwilligheid het bestuur bij te staan en ten slotte aan de scheidende wijkverpleegster voor al datgene wat zij had verricht in het belang dor lijdenden in deze gemeente. Hij wenschto haar voorts in haren toekomstigeii nieuwen staat des levons namens hot bestuur, de vergadering en namens de ganscbe vereeniging alle mogelijk denkbare geluk toe en beval de vereeniging in hare welwillende herinnering aau, voor welke zeer waardeoronde woor den zij haren hartelijken dank bracht. OUD-VOSSEMEER. In verband met de vermelding over de herstellingen aan te brengen aan het Stoomgemaal »De drie Groote Polders" mag wel medegedeeld worden dat voor de stichting van dit ge maal de suatie plaats had door een sluis, thans geheel buiten werking. Deze sluis dateert van 1736, toen de bestaande vervangen werd door een van steen. De oude, meermalen vervangenen, waren van hout. In het sluitstuk van het binnenfront der nu nog aanwezige sluis wordt vermeld, dat de eerste steen is gelegd door J. W. Rosevelt, onder directie van W. E. Ferle- man, als dijkgraaf, A.'v. d. Schoor, L. Rosevelt en G. van Duimen als gezworens, menschen wier namen hier reeds sedert lang niet meer voorkomen. ST-PH1LIPSLAND. De landbouwer G. Verwijs alhier bezigde voor bergplaats van zijn mestvaalt een gedeelt van den openharen weg, hetgeen door de vingers werd gezien omdat de toestand eenigszins lastig was. Verwijs was niet tevreden met die eene vinger, doch wilde de geheele hand, hij paalde ongeveer twee meter van den weg af en zette er een schutting omheen. Op herhaalde aanmaning van B. en W. bleef Verwijs in gebreke om de schutting af te breken en is dit van gemeente wege geschiedt. Woensdagavond vergaderde om 7 uur de Gereformeerde partij alhier. Den heer M. Noorthoek, welke aftrad, werd wederom herkozen als penningmeester Ten slotte werd een lijst opgemaakt van candidaten voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing. Als no. 1 werd op de lijst ge plaatst P. J. de Ruijter, no. 2 L. Neele, no. 3 A. Beurkens, no. 4 C. van Dijke en no. 5 J. Neele Azn. Voor de lichting 1924 zijn alhier 19 lotelingen ingeschreven. POORTVLIET. Alhier werd Vrijdag avond jl. in de herberg van P. J. van der Slikke eer. Staatkundig Geref. Kies- vereeniging opgericht. Naar men verneemt toonden een zeven tiental hun belangstelling en traden als leden toe. Voorzitter werd de heer W. J. Boogaart. 8CHERPENISSE. Iu de gemeenteraad van 27 Jan. 1223 waren legenwoordig 6 leden, één vacature. De notulen werden vastgesteld en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Missive van Ged.Staten betreffende afschaffing van eenige veemarkten. De goedkeuring van de veriengingstermijn voor de nnbewoonverklatrde woning van de Wed. P. Suurlai.d. De toezending van de goedgekeurde begrooting over 1923 en de goedgekaarde rekening over 1921. De verhaalverordening op de pensioenwet over 1922 werd goedgekeurd. Op eeu verzoek vau bet gemeentebestuur van Bergen op Zoom oin een bijdrage tot behoud van Dr. Leman aldaar, wordt atwijzend beschikt De ontraimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning van de Wed. M. Gunst wordt weer met 6 maanden verlengd. Met de ontworpen regeling door Ged. Staten inzake de jaarwedden van burgeuieestejs wordt accoord gegaan. Benoemd werden tot leden van het stembureau voor de a.s. Statenverkiezing de heeren D. K. Rijstenbil, A. A. Rijstenbi', W. Bijl eu J. Keijzer tot plaatsvervangers de heeren D. Onijn- bouwer Mz. J. van Houdt en D. A. Hartog. Over de, post van onvoorziene uitgaven over 1922 zijnde f 4-55,01 kan beschikt wordeu. De begrooting over 1922 werd gewijzigd met een vermeerdering in ontvang en uitgaaf op f 52436.62. Op verzoek van Ged. Stateu wordt de ver ordening tot het heffen van rechten voor het ontsmetten van woningen gewijzigd. De varkenshond „Draagt elkanders Lasten" hield iu het hotel „de Gouden Leeuw" hare jaarvergadering. Opgekomen waren 32 leden. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had en de notulen voorgelezen waren gaf de penning meester de heer D. A. Hertog een verslag van zijn gehouden beheer, gedurende het afgeloopen ja", De vereeniging heeft door bedanken 1 lid verloren, doch 1 nieuw lid trad weer toe zoo- het ledental stalionuair bleef, zijnde 67. Er werden 60 varkens ingeënt en 63 ge waarmerkt. Slechts 1 varken is gestorven waarvoor werd uitbetaald f 30 40 en 1 onteigend, daarvoor werd uitgekeerd f 24. Op 1 Jan. 1922 was er in kas f702.22. Dit werd vermeerderd, door meer te ontvangen dan uitgegeven met eeo bedrag van f 129.43, zoodat het goed slot is f 831 65. Tot agent van de Vrijwillige Ouderdoms- verzrkering alhier is tijdelijk aangesteld de alge- meene agent dc beer E. van de Vate te Poort vliet zulks in de plaats van den heer W. van der Grasff die ontslag heeft aangevraagd. THOLEN. We maken opmerkzaam op de advertentie in dit nummer waarbij wordt aangekondigd het op Woensdag a.s. te geven concert in »Non Semper" van eenige leden der afd. Toonkunst. Het pro gramma ziet er zeer aanlokkelijk uit, be vat hoofdzakelijk zangnummer, te geven door de dames J. Ochtman en K. Wijn malen, sopraan en alt, viool- en pianobe geleiding worden gegeven door de dames N. de Kok en J. Kok. De gelegenheid om kaarten bij voorkoop te nemen a 75 cent is opengesteld tot Maandagavond bij de Firma J. M. C. Pot aan de zaal is de toegangsprijs fl.j We twijfelen niet of zeer velen zullen van de gelegenheid om een mooi concert bij te wonen, gebruik maken. Geslaagd voor Techn. Electr. inge nieur te Delft, de heer M. de Lange, ge boortig te Tholen. ONDERWIJS. Tholen. Mej. J. dn Burck, tijdel. onderwijzeres te St-Annala d, is thans als zoodanig benoemd te Zieribzee. Per Telegraaf. Benoemd tot commissaris der Prov. Zeenw» sche Electr. Maatsch. Mr. Stieger te Goes. Ged. Staten hebben de stemming voor de Prov. Staten op Woensdag 11 April bepaald. De kwestie in de Roer is nog bij lange na niet opgelost. De Franschen en Belgen hebben thans het geheele Roergebied bezet en dit gedeelte van het overige Duitschland afgesneden. Overal doen ze arrestaties van groote industrieelen en hooge ambtenaren die niet naar hunne pijpen dansen en nemen de steenkool die ze kunnen krijgen, doch dit is zeer weinig, in beslag, zonder er nu veel voordeel uit te trekken, daar de hoevee heden niet greot zijn. Erzijn reeds bloedij botsingen voorgekomen, waarbij een aai tal personen gedood en gewond zijn. Ondanks het kalme voorkomen der bi volking gist bet er geweldig en een oi voorzichtigheid kan ernstige gevolgi hebben. Wat een en ander het Fransche Belgische volk zal kosten is wel na te gai uit een crediet van 45 millioen francsd de Fransche regeering reeds noodig hee terwijl de frank naar beneden blijft gaa met als gevolg een veel duurder levi voor de bevolking. BURGERLIJKE STAND Gem. THOLEN vnn 26 Jan.2 Febr. 192 Geboren Cornelia Huberdina, d. v. M. Schot en L. C. Geluk. Willemina Maria, d. D. van der Sande en F. Bijnagte. Gehnwd: W. J. Guuter, j.m. en J. Sandijk, j KERKNIEUWS. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Driessi d§. J. Keiler te Si-Maartensdijk. PREDIKBKÜRTEN Tholen. Ned. Herv. Kerk voorin. 9.30 en nam. 2 o ds. Dateina. (Nam. Bed. H. Doop.) Geref. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 n leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 uur Dam. 2 's avonds 6 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag 4 Febr. des avonds half set (in Ni Seraper) d9. G. K. van der Horst te Steenbergen. Vrijdag 9 Febrnari in „Non Semper" 's avonds 7 uur Ds. Datema. Openb. 6. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorna. 9,30 en aam. 3 ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 9,30, nam. 2 en avon 6 unr ds. Baaij te Veere. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 ea nam. 2 Ds. W. J. Keiler. (Doopsbed.) Oad Geref. Gem. voorm 9,30 aam. 2 en 's avon 5,30 aar leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 ds. J. Keiler. (Doopsbed.J Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en 's avoo 6 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6.30 u Ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 uur '«avonds 5.30 nor leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 en nam. 2 u d«. Van Griethnysen. Geref. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur d«. Staal 's avonds 5.30 uur leesdienst. Woensdag 7 Februari Oud Ger. Gem. 's avonds 6 uar ds. Boone Sl-Philipeland. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 leeskerk nam. 2 uur ds. Moerman. (Voorber. H. Avondma Iu beide diensten collecte voor het ziekenfonds. Oud Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en s avoi 5 nur leeskerk. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en nam. 3 ds. Los. (Doopsbed.) Chr. Ger. kerk, voorm. 9 nam. 2 uur 5.30 nur ds. Boone. lerseke. Ned. Herv. Kerk voorm. en nam. Ds. Nam. Doopsb. Ger. Kerk voorm. en nam. ds. Meyer. Chr. Ev. Gem. voorm., nam. en «avonds Bromet. Ood Ger. Gem. voorm,, nam. en 'savofl lezen. in il ti ar en avoifcva v. Beaieko MARKTBERICHTEN. THOLEN, 3 Febr. 1923. Boerenboter f 1.10 per pond. Roomboter f 1.30 Eieren 7 cent per stak. pIi De Commandant v/d Afd. Zeeland van het Vr. L. S. Korps Motordienst brengt ter kennis zijner leden dat H. M. de Koningin bij ichrijven van 29 dezer, Haren Hoogst dervdver oprechten dank betuigt aau de Vaden vau bovengenoemde Afd. voor ontvangen betuiging, ver tolkt in het telegram. 30106 De Commandant voornoemd, De Res. Luitn. PERSANT SNOEP. Kapelle, 29 Jan. 1923 16 ÏT"«±rM^er M. C. VAN ELbuCKKR te Tho\«n zs]) len Tet_ weke van den Heer Rem,riee,ter der Ambachtsheerlijkheid Ie St-Anualaud, Op Vrijdag 9 Februari 1923, des vosrmiddsga elf uur, in de her- nftJÏ" J- Soeters aldaar, PUBLIEK VERKOOPEN: liggende aan den dijk van af den Zoutendam lot aan de hofstede van A. J. Geluk, en een op liet Schoolplein. 30098 Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen, zal ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer N. A. BRUIJNZEEL, in het begin van de maand Maart a.s. publiek verkoopen 22 30114 als paarien, koeien, jong vee, varkens, kippen, landbouwwerktuigen enz., alles nader \p. annonceeren. Woensdag 7 Februari 1923, te geven door de dames, Mej. J. Ochtman. Sopbraan. Mej. K. Wijnmalen, alt, Mej. J. Kok viool. Mej. N. de Kok, piano. Aanvang half acht. Toegangsprijs bij inteekeuing 75 cents, aan de zaal fl, Kaarten verkrijgbaar bij de Firma M, C. POT. 19 30102 VARINAS PORTORiCO liASyiAND Of BAAI 25ct PERRONS 29754 22 ONTVANGEN een NIEUWE en MOOIE COLLECTIE prijzen billijk. 9229 11 Aanbevelend, Lievevroweslraat B 29, BERGEN OP ZOOM beveelt zich aan tot bet 7 De ondergeteekende brengt ter kennis van de INGEZETENEN van het Eiland Tholen en Omstreken dat hij beeft aangesteld als 14 30103 Jac. van Nes, Rijsoord. Hypotheekbank te Zierikzee. Vermeerdering 1e half). 1922: ruim 750 duizend gulden Totaal in omloop «i «om ruim II millioen gulden. Verkrijgbaar te Tbolen bij de Nationale Bankvereeniging, 20, 16, 12 cent per pond. SUN-MAID rozijnen per pak vat ongeveer 1 pond 55 cent. Kleine pakjes 10 cent. Ie soort WITTE SUIKER per pom 29 cent. 5 Pond 28 cent. Aanbevelend, 12 3011 fa. J. C. VAN DER STEL -THOLEN" VOOR BELASTINGZAKEN. Invullen van Belastingbiljetten, Reclames, enz. F. I. A. KEUCHENIUS. Gewezen Inspecteur der Directe 10 Belasliogeo, 2940 Kerkstraat 16, Bergen op Zoom Boschstraat 27, Bergen op Zooif Behangerij - Stoffeerden Bedgoederen -- 19| 13 919Ï

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1923 | | pagina 2