De Ton Gouds zit er nog Twee van f 50.000 Vier van f 25.000 Vijf van f 20.000 Tien van f 10.000 Wilt Gij een ton gouds zonder éénige korting voor één tientje??? slechts f 12.50. óók voor UWaarom zon Fortuna U niet toelachen Heele obligatiën f 10.20, met inwisseling f 6.20. Franco per post 30 Cent. meer. Verknoping mmlvan V0ERPEËN en JUIN. BRIKKAR. Houtverkooping Geweldige Brand TE THOLEN. eene groote partij nieuwe houtwaren, Pakkisten te koop „LIPS-KAST" OOK NA de kermis heb ik voor U een heerlijk zoet wijntje Faunwijn fl.50 per flesch. Roode Port f I, fff. ffi. van Rijssel Wringmachines ADVIES-BUREAU De éérste klasse heeft heden getrokken en vergeet niet: Zóón kans komt niet weer terug! De Simplex-machine draait Woensdagavond Kantoor Eiland TholenM. M. VAN BUSSEL, Stoofstraat 4, Tholen. Ilinjftl hou el ro ?ebi ïrt Berooving in een trein. een 2e klasse-slaapwagen fan Leipzig naar n. 1 irland namen een Hollandsche dokter en zijn gel w plaats. De trein stond nog aan het station e dokter en zijn vrouw toefdon nog wat in het dij etje vau den slaapwagen. Zij keken op het in en terwijl zij voor het raampje stonden, viel de Hollandsche dame op, dat een Duitscher, een raam verder staande, met meer dan gewone igstelling haar opnam. De man, die er uitzag en goede dertiger, toonde eveneens groote inte- voor het inwendige van den coupé der Hol- 3, waarvan hot deurtje was blijven openstaan, bijna ergerlijke manier nam de man alles op. de Hollander, die even op het perron was ,n, dan ook weer terugkwam, verzocht zijn hem, niet meer weg te gaan. Zij vond de agingen van den vreemden man zoo eigenaardig, tij er eenigszins bovrcesd door werd. ren later, toen zij en haar man zich ter ruste ven, hoorden zij in de gang de stem van den a gi «her, die overlegde met een vreemdeling, met hij het slaapcomparlimeut moest deelen, hoe de slaapplaatsen -zou kiezen. Daar zich geen aderheden voordeden en de Hollanders, ondanks afkeer van hun buurman, dit ook niet ver- itten, sliepen zij weldra. Het zal ongeveer twee in den nacht geweest zijn, toen de Hollandsche tel') echter plotseling wakker werd en meende een °P rdrukt gegil te hooren. Tegelijkertijd rook zij Hf Bigenaardige bedwelmende lucht. Een oogenblik t n t zij, dat een benauwde droom haar plaagde, het onderdrukte gillen en het gestommel bleken .en coupé naast haar te komen. Zij wekte ijlings man, die ook de vreemde lucht opsnoof en ïu,ji lijk begreep, dat dit een narcotische lucht was. rillen bleel aanhouden, waarop de dokter zijn iilvt écleur opende en in de gang keek. Hier bevond echter niemand. Terwijl hij op weg was om conducteur van den slaapwagen te waarschuwen, r blijkbaar iels niet in orde was, werd de coupé westie, waar zich de slaapplaatsen 3 en 4 be en en waar het onderdrukte gegil hoorbaar was, Bnd en kwam een jongmensch met geheel ver- irde pyama en bebloed gezicht naar buiten n ikoi Dr° StOl den|gd door den Duitscher, die 's avonds reeds bijzonder de aandacht had getrokken van de anders. De twee mannen waren blijkbaar in een V(- jesprek gewikkeld en het scheen op het eerste ht, dat er een vechtpartij zouder meer had s gehad. Het feit echter, dat de Duitscher abso- gokleed was en dus blijkbaar niet geslapen had achterdocht, evenals het ontbreken van een stuk bagage. De Hollandsche familie begreep, hier een poging tot misdaad of beroovin was. De bebloede jongeman was intusschen reii 0 Hollanders in den coupé gokomen. Hij wist den beginno weinig te herinneren. Nadat et den Duitscher had afgesproken, dat deze in loveuste bed zou slapen, had hij zich spoedig ikleed en ter ruste begeven, en hij wakker werd, lag hij op den grond van oupé met den vreemdeling boven op zich. Hij a, dat deze hem iets onder den neus wilde en en bovendien poogde zijn mond dicht te en. Hoewel erg sufferig, was de Hollander nog zoo bij zijn positieven, dat hij overeind m en na een hevige worsteling de deur wist te in. De lichte vleeschwonden ia het gelaat van den Hollander vonden haar verklaring in de worste ling op den vloer. Toen de vreemdeling hem don mond had willen dichtdrukken, had hij hem in deu vinger gebeten, hetgeen een vingerwond van den geheimzinnigen reiziger veroorzaakte. Op verzoek van den dokter, stelde de Hollander die zich ontpopte als een student, een onderzoek in naar zijn eigendommen. Het bleek dat er uit zijn taschje vordwenen waren een zilveren siga rettenkoker en een portemonnaie met Duitscli geld een portefeuille met Hollandsch geld had de student onder zijn pyama gedragen en deze was nog intact. Na deze ontdekking was het echter volkomen duidelijk dat men hier te doen had met een poging tot be rooving. Intusschen was de conducteur van den slaap wagen met de geheele situalie op de hoogte gesteld. Aanvankelijk had deze de verhalen van den Hollandschen dokter eenigszins licht opgenomen, (ook al omdat de Duitschor den Hollander had be schuldigd van vechtlustigheid,) maar toen zich gaande weg de bewijzen tegen den vreemdeling opstapelden (o.a. werden gevonden achter het onderste bed een leeg en twee volle fleschjos chloroform en een vier kante lap, die nog sterk naar dit bedwelmende middel riekte) nam do conducteur de bewaking op zich. Na een half uur zou men het station Hannover bereiken, en daar den verdachte in handen van de politie stellen. Dit goschiedde dan ook. De Hollander moest lot het afleggen van getuigenis achter blijven, de andere Nederlandsche familie kon de reis ver volgen. De politie te Hannover heeft de zaak in onderzoek. fCentr.) Een aantal Zeeuwsche boeren heeft voor gezamenlijke rekeuing eeu schuit met aardap pelen naar Den Haag gezonden, teneinde deze te brengen van producent direct aan consument in verband met de huns inziens te groote win sten, die de tnsschenhandel maakt. Het is de bedoeling deze wijze van handel voort te zetten. Een 100-tsl wagons worden nog verwacht. Vier Engelschen, leden van de commissie voor de Engelsche graven, die met een auto naar de omstreken vau Péroune (Frankrijk) giu- gen, zijn, door de duisternis misleid, omgeslagen. De auto vloog in brand. Alle vier inzittenden zijn verbrand, Op de Zaudvoortsche laan te Heemstede is het 13-jarig mei-je G., dat op een fiets zat, door eeu fietsrijder aangereden. Het meisje werd bewusteloos Daar een ziekenhuis te Haarlem ge bracht, waar zij is overleden. Verkeerd uitwijken was de oorzaak van het ongeluk. Eeu Amsterdammer heeft in een coupé van een uit V-Gravenhage komeodeu trein een portefeuille met f 1100 en 100.000 Mark laten liggeu. Toen er naar gezocht werd, bleek dat een aoder haar ol gevonden eD meegenomen had. Doodelijk ongeluk. Op de terreinen van het hoogoven bed rijf te IJ muiden heeft een ernsfig ongeval plaats gehad. Van tamelijk groote hoogte stortte een balk van den transporteur naar beneden, waardoor de werkman Scheffers uit Velseroord terstond werd gedood. Een persoon uit IJrauiden bekwam een been- en voetbreuk. De Politie stelt een onderzoek in, cf het ongeval ook aan nalatigheid te wijten is. Scheffers laat een weduwe met vijf kinderen achter. Volgens De Tel. zal het huwelijk van ex-keizer Wilhelm in alle stilte plaats hebben op 5 Nov. a.s. Op Dinsdag 3 October zal in de Hervormde Kerk te Bergen op Zoom door Ds. Oberman te Rotterdam, met medewerking van een zang koor, des avonds te half acht het SOO-jarig feit vau Bergen op Zoorn's oDtzet worden herdacht. Alle protestantsche kerkgenootschappen en richtin gen daar ter stede zullen vertegenwoordigd zijn zoodat het een uitaluiteod protestantsche her denking wordt, nadat gebleken is dat de pogingen om er eene algemeene herdenking aan te wijden, schipbreuk leden. Het fort Falconata in Italië, dat gebruikt werd als kruitfabriek is in de lucht gevlogen, tengevolge eener ontploffing veroorzaakt door het inslaan vau den bliksem. Een tweetal dorpen in de onmiddellijke na bijheid zijn verwoest. Men spreekt van 150 dooden en 600 gewonden. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen St-Maartensdijk. Ten overstaan van notaris D. van de Velde te Tholen had Donderdag middag de herveiliug plaats van het woonhuis met werkplaats aan den hoek der oude straat bewoond door I. M. Hage Iz., waarvan koopster werd de firma Niemeijer te Dordrecht voor f 3670, St-Philipsland. Door notaris D. van de Velde te Tholen is Dinsdag de woning en gevolgeD, bewoond door A. Dubbeld geveild en toege wezen aan Mich. Qiljam schaapherder alhier voorat 4300. BURGERLIJKE STAND. Ge.meenre IERSEKE vau 1521 Sept. 1921 Gehuwd: Engel Westveer, 21 j. jen. te Krui- uingen eu Pieteruella Maatje Verscbuure, 19 j. jd. Huwelijksafkondiging Pieter Spijk, 26 j. jm. te Kapelle en JacomiDa Kant, 23 j. jd. te Schore, voor kort te Ierseke. Geboren Cornelis Johannes, z.v. Cornelis Rijk eu Grada Johauna van Dijen. Anthouie, z.v. Dingenia van den Bosch eu Maria Tramper. Helena Jacobs, d.v. Dirk Ekelaar er. Helena Eversdijk. Gemeente IERSEKE van 2228 Sept. Ondertrouwd Jan Tramper 33 j. jm. te 's Gravenpolder en Cornelia Murre 32 j. jd. Geboren Georg, zv. Georg Pronk en Elizabeth Maatje. Pekaar. Johanna Maatje, dv. Julier Holle- brandse en Johanna Adriana Timmer. Jan Gotnmert, zv. Izak Sybes en Jennigje Wierda. Gemeente THOLEN van 2229 September. Geboren Marina Cornelia, dv. P. Geluk en en L. P. Deurloo. Johanncs Pieter, zv. P. M. Hogerheide en F. IJzerman. Lucretia, dv. A. de Heer en M. Priem. Ondertrouwd M. Yersluijs, jm. en A. van Sfiedregt jd. KERKNIEUWS. Ds. De Graaft', vroeger leerend-ouderling by de Geref. Kerk te Poortvliet, thans te Rilland, is na bevorderd te zijn tot predikant, op verschillende plaatsen beroepen, maar heeft het beroep naar Rilland aangenomen en blyft alzoo op zgn oude standplaats. PREDIKBEURTEN. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Keiler te Scherpenisse, nam. 2.30 oor Ds. Verschoor. Beide beurten collecte voor de kerk. Geref. Kerk voorm. 10 uur en avonds 6 uur cand. van Kapel van Den Haag. Oud Geref. Gem. voorm. 10 uur nam. 2.80 en 's avonds 6,30 unr leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorra. 10.30 ds. Verschoor en nam. 3 uur leeskerk. Geref. kerk, voorm. 10,30, nam. 3 en 's.avondi 7 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 leeskerk nam. 3 uar Ds. W. J. Keiler. Oud Geref. Gero. voorm 10,30 nam. 3 en's avonds 6.30 uur leeskerk. St-Maartensdijk. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 en 's avonds 7 uur Ds. J. Keiler. Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur Ds. Moerman. (Nam. Doopsbediening.) Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 uur en 's avonds 6,30 uur leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur ds. Van Griethoijsen. Geref. Kerk voorm. 10.30 nam, 3 uur ds. Staal en 's avonds 6.30 uur leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Keiler te St-Maartensdijb. Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 en 's avonds 6 uur leeskerk. St-Philipsland. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 eD nam. 3 uur ds. Los. Chr. Ger. kerk, voorm. 10 nam. 3 uur en's avonds 6 unr leeskerk. Ierseke. Ned. Herv. Kerk voorm. leeskerk, nam. ds. Schmidt te Kapelle. (Voorber. H. Avondmaal.) Ger. Kerk voorm. en nam. ds. Meijer. Chr. Ev. Gem. voorm., nam. en 's avonds ds. Bromet. Ood Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds ds. Kersten MARKTBERICHTEN. THOLEN, 30 Sept. 1922. Boerenboter f 1.30 per pond. Roomboter f 1.30 Eieren 9 cent per «tuk. otaris D. VAN DB VELDE te olen zal, ten verzoeke vau Me- frouw Wed. D. VAN DER MAAS, Zaterdag 30 September 1922, avonds 7 uur (zomertijd) in de tberg van P. J. van der Slikke Poortvliet, in het openbaar ver- pen 21 29637 5 perceelen V0ERPEËN, ist de scbuur der Hofstede 1 dito V0ERPEËN, oud-Striien aan Lutteldijk, en 1 dito JUIN aldaar. :d weg naai iieD hoo len TE KOOP een goed onderhouden re bevrageo bij den heer E. J. DE SMET, Zadelmaker, St- artensdijk. 9 29648 De Notaris A. J. BIERENS te St-Annaland zal, ten verzoeke van den heer J. Degenaars te Klnndert, in het openbaar verkoopen 21 op Zaterdag 30 September 1922, des voorm. 11 uur (zomertijd) aan de haven te THOLEN 29635 als VLOHPELEN, VLOERDELEN. brcgplanken; ribhout, LATTEN, enz. alles eerste soort. bij HAAIJER, THOLEN. 4 29646 te Reykjavik in Yslaud waar elf gebouwen in ascb werden gelegden verschillende Brandkasten bezweken. Alleen de 2* 29646 heeft de verzengende hitte glansrijk doorstaan. Wij hebben thaus nog tal van attesten o. a. uit Sloterdijk bij Amsterdam, Eelde bij Groningen en Wylschaete in België, waaruit ae onverwoestbaarheid der Lips-fabri- katen blijken. Ea nu komt vanzelf tot ieder persoonlijk de vraag: „Zijn mijn Geldswaarden, Boeken enz. legen Brand- en Inbraak voldoende ver zekerd Stelt niet uit, maar beslist en koopt een Lips Brandkast. Dit is een be sluit, waarvan U later nooit spijt kan hebben. Stelt U in verbinding met den Hoofdagent voor depe streek M. M. C. HAAIJER Tholen. Uitverkoop van de fijne Batavier Likeur f 1.75 per flacon. Kleintjes Hulskamp 55 cent. Witte Wijn f I.20. per Cognac f3.50. j flesch 23681 Beleefd aanbevelend, 20 Telef. 20. Stoofstraat, THOLEN. hebben wij in groote keuze voor radig in alle maten. Wij bieden tijdelijk aan Wringmachine met houten raam, echte Continental rollen vau 30 cM. lengte met 1 jaar garantie voor 19 29647 Ook losse rollen voor alle machines leverbaar. Groote voorraad MIELE SCHAE- DE Waschmachiues tegen lage prijzen. Ook met vliegwiel voor krachtbedrijf. M. M. C. HAAIJER - THOLEN. VOOR BELASTINGZAKEN. Invullen van Belastingbiljetten, Reclames, enz. F. I. A KEUCHENIUS. Gewezen Inspecteur der Directe 10 Belastingen. 29401 Kerkstraat 16, Bergen op Zoom. 29645 200

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1922 | | pagina 3