Florissante Zaak te koop aver te Tholen. perceelen Haver, Pracht dekens Hooigras te Tholen. Het hooigras Een Woonhuis met Erf TE THOLEN. Veldvruchten. M. M. C. HAAIJER - THOLEN, VERKOOPING TE ST-PHILIPSLAND. Het nagras Poortvliet. ra. Kerk voorin. 10.30 en nam. 3 nor o or. j srk, voorn. 10,30, mm. 3 en avond» Hoogland te Nieowerkerk a. d. Yaael. Scherpenisse. rr. Kerk, voorm. 10.30 en nam. 3 uur Keiler. el. kerk, voorm 10,30 nam. 3 en 'a avoad» mi eevkerk. »'l St-Maartenedljk. gi! •t erv. Kerk, voorm. 10.30 en nam. 3 nnr Ier. ef. kerk voorm. 10,30 nam. 3 en 's avond» leeakerk. Stavenisse. [erv. Kerk voorm. 10.30 D». Moerman i nnr leeakerk. 'dl iref. kerk, voorm. 10,30 nam. 3 nnr en e» 5,30 nnr leeakerk. In St-Annaland. It| erv. Kerk, voorm. 10.80 leeakerk en nam. Moerman te Slaveniase. rel. kerk, voorm. 10,30 nam. 3 en 'a avonda ■kerk. Oud-Vossemeer. Ierv. Kerk voorm. 10,30 da. Van Griet" nam. 3 uur Kerk voorm. 10.30 nam* 3 nnr da. Staal [a 6.30 nor leeakerk. St-Philipsland. lerv. Kerk, voorm. 10.30 da. Loa en nam. Los te Amsterdam. Ier. kerk, voorm. 10 nam. 3 uur en 6.30 (Doopsbediening.) larseke. Her». Kerk voorm. lezen nam. Ds. Visaer oq i-Batb. W1 erk voorm. en nam. Da. Meijer. E». Qem. voorm., nam. en avonds da. Op een verzoek van de zangver. om weder in het gebruik te komen van een gemeentelokaal, wordt gunstig beschikt. Een verzoek van de geitenfokvereeniging om een stukje gemeentegrond in opstal ter stationneering van den bok, wordt afgewezen, daar B. en W. van meening zijn dat zulk een standplaats in nabijheid van woningen op hygiënische gronden moet worden ontraden. De voorz. deelt mede dat in de verga dering van B. en W. is besloten om als plaatsvervanger bij afwezigheid van den burgemeester, aan te wijzen wethouder Bruijnzeel en bij diens afwezigheid wet houder de Graaf. Voorts deelt de voorz. mede dat door hem tegen 29 Juli verlof is aangevraagd. Van den directeur van de N.V. Water- leidingmij. eiland Tholen is een schrijven ingekomen waarin er wordt gewezen op de stagnatie die de bouw van het buizen net ondervindt door ongeregelden aanvoer van buizen. Waar de aannemer schade vergoeding zou moeten ontvangen, vraagt de directeur of de gemeente,reeds nu niet zou willen overgaan tot het aanleggen van huisleidingen in de daarvoor in aanmer- er. Gem. voorm. nam, en avond» leien. PUBLICATIËN. HERHALINGSOEFENINGEN. k bi rgemeester van Tholen vestigt de aandacht verlofgangers, die dit jaar voor herhalings- o moeten opkomen op ondentaande be- enatplichlingen, dia voor herhalingsoefeningen opkomen, kan al. geDOt worden toegestaan e kazerne te overnachte», ienstplichtigen, die de vergunning wenschen, hun verzoek daartoe bij gelrankeerden brief tot hun regiment»- of korpscommandant. erzoek moet worden gedaan or hen, die reeds in Juli moeten opkomen dig mogelijk or hen. die later in dit jaar moeten op ■c uiterlijk één maand vóór bun opkomst. 11 I .U.l.ta hli V. uiivnij» "v" a ingediende verzoeken zullen slechts bij heoge ring voor inwilliging in aanmerking komen, irgunning leidt niet tot vrijstelling van eenigen itpüchtigen, die ingevolge de Invaliditeitswet irji verzekerd zyn, handelen in hun eigen be- d fir hnn invaliditeits-rentekaart mede te brengen ÏIV opkomst voor herhalingsoeleningen. ,o bare Vergadering van den Raad der ajmeente Poortvliet op 14 Juli 1922. er voorzitterschap van burgemeester lees kwarn de raad heden in spoed- nde zitting bijeen. 1 ezig de h.h. Bruijnzeel en van Zorge. opening der vergadering worden de n der beide vorige verg. na lezing ekeurd. commissie tot nazien der rekening iet burg. armbestuur stelt voor de ing goed te keuren, onder opmerking rel dat zij voortaan zou willen ont- n de processen verbaal van opname ;as bij den ontvanger. in, 16 Juli 1932 29 king komende gemeentegebouwen, waar door de uit te keeren schadevergoeding geringer zou worden. De aanleg van de binnen- en buitenleiding zou per strek- kenden meter f 2.50 a f 3.50 en f 4.50 bedragen en iedere kraan f 2.50. De voorzitter meent dat de Gemeente hierop niet kan ingaan. Zoo vindt spr. den prijs hier genoemd van f2.50 per kraan niet juist, daar men kranen kan krijgen vanaf 60 en 70 cent, terwijl er kranen van f 2.50 worden aangeboden, een prijs dien spr. na ingewonnen informaties zéér hoog vindt. Ook de prijzen van binnenleiding en zonder eenige omschrijving van wat geleverd wordt vindt spr. te hoog, omdat hij zich omtrent dit punt ook inlichtingen elders heeft verschaft. Met alg. st. wordt besloten om niet op het voorstel in te gaan. De rekening 1921 in ontvang f72.022.251,! en in uitgaaf f60.828.181/, wordt in handen gesteld van een commissie bestaande uit 5 leden van den raad, uitgezonderd heide Wethouders. Het vermenigvuldigingscijfer voor den h. omslag wordt vastgesteld op 1.3, de voorzitter zegt dat het een slag in de lucht is, doch B. en W. kunnen geen voldoende cijfers krijgen om een zuiver cijfer vast te stellen, niettemin zal het op te brengen bedrag 250/0 lager zijn dan vorig jaar, toen f20.000 werd opgebracht tegen nu f 15 000. De heer Krijger zegt dus te constateeren dat het een vermindering is van f5000 en dat is mooi. De voorzitter deelt mede dat door het hooge heffingcijfer van vorig jaar er onge veer f20.000 in kas is en stelt namens B. en W. voor om hiervan f 10.000 in deposito te geven aan deNed. Handelsmij. voor 9 maanden vast. De heer C. P. van der Slikke vraagt naar de zekerheid in dit geval. De voorzitter meent men hiervoor niet bevreesd behoeft te zijn. De heer Elenbaas bepleit de wenschelijk- heid om met dit geld de schulden af te lossen. v, De voorzitter acht dit minder wenschelijk temeer omdat de geldleeningen langzamer hand worden afgelost en de gemeente er niet slecht bij staat. B. en W. zullen echter de belangen der gemeente behartigen naar hun beste weten. Het voorstel wordt daarna aangenomen. De verordening op de heffing vankeur- loonen wordt aangenomen. In verband hiermede wordt een schrijven aan den raad der gemeente St-Maartensdijk gericht, waarbij de houding van dat ge meentebestuur aan critiek wordt onder worpen, daar dit bestuur zonder eenig overleg te plegen met deze gemeente, dwingt om een verordening aan te nemen, die nog wel eenige wijziging had kunnen ondergaan, iets wat nu niet wel mogelijk is. Hierna wordteen voorloopige bespreking gehouden over de brandbluschmiddelen. De voorzitter wijst er op dat meermalen in den raad is gewezen op den onvol doenden toestand waarin deze middelen verkeeren. Wel kunnen we ons nu reeds een oordeel vormen over hetgeen de water leiding ons op dit gebied kan geven, doch hiermede zijn de buiten de kom wonende 1 belastingbetalers niet geholpen. Deze, die toch al verschillende zaken moeten ontberen waarvan de in de kom wonenden genieten, mogen toch wel de geruststelling hebben dat bij een brand, de gemeente over goed materiaal beschikt. Nu zijn er drie punten te bespreken. 1. Te trachten een brandspuit te krijgen, waarbij tevens het materiaal aansluitende op de waterleiding kan worden gebruikt, en dus aanschaffing van een motorspuit. 2. overgaan van aanschaffing van een handspuit. 3. het oude systeem geheel loslaten en tot beter overgaan. Spr. geeft een opgave waaruit blijkt dat er onderscheiden gemeenten zijn van zelfs een zielenaantal kleiner dan Poortvliet, waar tot aanschaffing van een motorspuit is overgegaan. Uit aanvragen aan een tweetal fabrieken blijkt dat tegenwoordig niet dan zéér kleine hand brandspuiten worden vervaardigd. Nu brengt aanschaffen van ander materiaal natuurlijk meerdere kosten met zich doch indien we nagaan dat alleen aan jaarlijksch onderhoud we nu per jaar f 78 uitgeven en dit nog maar lapwerk is, vindt spr. dit jammer. Voor aanschffing van een tweewielige handbrandspuit wordt gevorderd f 1440, doch één spuit is dan niet voldoende, terwijl de slagen van zoo'n spuit niet op waterleiding kunnen worden gebruikt. Een handspuit verwerkt ongeveer 100 L. water per minuut, terwijl hierbij een 60 man noodig zijn, een motorspuit, die 600 L. per minuut verwerkt heeft aan bediening 5 personen noodig en werkt onvermoeid door. Het slangenmateriaal kan tegelijker tijd aan de waterleiding-worden gekoppeld. De heer Krijger wijst er op dat de voor zitter wel den prijs van handbrandspuiten noemt, doch niet van motorspuiten. De voorzitter zegt dit opzettelijk gedaan te hebben omdat het hier alleen een voor loopige bespreking geldt. Een zoodanige spuit zal kosten f4900, met het benoodigde voor de waterleiding wordt de prijs 1 6000, hetgeen wel een groote som lijkt doch met het oog op den financieelen toestand der gemeente niet overdreren kan worden genoemd. De heer E. van der Slikke vindt aan schaffing van een motorspuit alleen voor de buitenbewoners zeer kostbaar, en vraagt of de voorzitter niet bang is voor even tueel mankeeren. De voorzitter meent dat men hiervoor niet bevreesd behoeft te zijn, temeer waar hij meent een gewone plunjepomp het beste zou zijn, die alle water verwerkt. De heer E. van der Slikke zegt meer den motor op het oog te hebben, het komt voor dat deze ineens weigeren en dan moet men soms langen tijd naar het gebrek zoêkcn» De voorzitter antwoordt dal absolute zekerheid voor het steeds werken natuur lijk niet is te geven, dit kan men ook by een waterleiding niet zeggen, waarvan door het springen van een hoofdleidingbuis ook zoo iets kan voorkomen. De heer C. P. van der Slikke gelooft wel dat een motorspuit veel voordeelen geeft doch bij het weigeren van den motor kan het tegenloopen en vanuit dit oogpunt is handenwerk zekerder. De voorzitter meent dat dit bezwaar niet zoo groot is. Ten eerste wordt de spuit wekelijks goed nagezien en is er een vol ledig overzicht omtrent de werking van den motor aanwezig, terwijl tal van men- schen tegenwoordig verstand hebben van motoren en de constructie zoo eenvoudig is dat een fout spoedig te vinden is. Doch een ongeval is altijd mogelijk, zoo wees hij reeds op het springen van een water leidinghuis, zoo kan de bliksem jn het brandspuithuisje staan, doch dit zijn alle zeldzaam voorkomende gevallen. De heer E. v. d. Slikke wijst op een kleinigheid die stagnatie kan veroorzaken, een vuiltje in de benzine en daar sta je. De voorzitter merkt op dat dit wel voor komt bij motoren die fijner zijn dan een dergelijke motor. Het komt ook wel voor dat men jaren met een auto of motor rijdt zonder stoornis te ondervinden. De zaak is nu voldoende besproken en zullen B. en W. de volgende vergadering met een voorstel komen. Op een reclame van P. Scherpenisse tegen zijn aanslag in de hondenbelasting wordt afwijzend beschikt. De heer C. P. van der Slikke zegt op merkzaam te zijn gemaakt op den vuilen toestand waarin het straatje bij Krijger verkeert en hij moet zeggen dat de toe stand daar wel beter kon zijn. Wenschelijk zou zijn indien de straatreiniger er iederen dag zijn aandacht aan schonk. De heer Krijger beaamt dit, grondig rein houden zal wegens het vele vervoer niet gaan, doch iederen dag reinigen zal toch wel helpen. De voorzitter zegt toe er op te zullen letten. Daarna sluiten der vergadering. BURGERLIJKE STAND Gemeente THOLEN van 714 Juli. Ondertrouwd A. C. M. Deurloo jm. en P. C. Baaij jd. Gehuwd J. Bogers jm. en A. Baaij ja. OverledenW. Moeliker 70 j. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 15 Juli 1922. Boerenboter f 1.25 per pond. Roomboter f 1.25 Eieren cent per «tnk. ertrouwd I. L. VAN DER JAGT Lt. en 7 29462 A. VAN DEN BERGE Jd. fisrtensdijk, 13 Juli 1922. In plaats van kaarten, lertrouwd THONIJ C. M. DEURLOO H.Gi. en 29463 PIETERNELLA C. BAAIJ. ileo, 13 Juli 1922. ,t aelijksvoltrekking op Donderdag 27 Juli a.s. 10 d' Notaris D. VAN DE VELDE te olen zal, ten verzoeke van Me- frouw Wed. Dk. van der Maae— Nieuwen ha ijzen te Tholen, op Zaterdag 15 Juli 1922, ivonds precies half Z6S, (zomer- 1), in de herberg van M. J. Hoek Tholen, in het openbaar ver open igeduid door paaltjes, in den pol- Schakerloo aan den Oudeland- len dijk te Tholen. 20 29442 bloeind. Haast U voor de 10 rhooging in Aug., groote maal f 3.40 p. stok. Dort» alle MANUFACTUREN aan lage prijzen. Aanbevelend, 12 29478 JOH. BEUKELAAR, Brugstraat 20, Tholen. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal ten verzoeke van den Heer M. J. Stootjeadijk landbouwer aldaar, op Zaterdag 15 Juli 1922, 's avonds Z6S uur zomertijd iD de herberg van M. J. Hoek in het openbaar verkoopen van deD dijk aan de Westzijde van de Peukepolder vanaf Watervliet tot de Lente. In perceelen van 100 M. lengte en in massa. 20 29426 Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen deü heer CORNs. FAASSE, op Maandag 17 Juli 1922, 's middags 1 nor in de herberg van Gez. Verstraate, en 'e namiddags 3 nur, telkens zomertijd, in de her berg van C. L. Faasse, in het open baar verkoopen te ST-PHILIPSLAND in het Karre- veld, bewoond door Gerrit en Ma- rinus Faaaie. 25 49469 Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van Mejnffr. Wed. Dk. VAN DER MAAS—Van Nikuwenhdjjzen te Tholen, op WOENSDAG 26 JULI 1922, voormiddag» 10 uur, zomertijd, op de door haar bewoonde hofstede aan den Rijksstraatweg, tus9chen de gemeenten Tholen en Poortvliet, in het openbaar verkoopen NELLY, bruine icbimmelmerrie 12 j., ingeschreven stamboek A no. 1420 EMMA, schimmelmerrie 16 j., NETTE, vosmerrie 12 j., MINA, bruine merrie 8 j. met vos- hengstveulen KORA, vosmerrie 4 j. met vosmerrieveulen j MARiE, grijze merrie 5 j.MAX, appelschimmel, ruin 9 j. (klepper); 4 tweejarige paarden, waarvan één is ingeschreven venlenboek no. 17597, 4 jaarlingen en 2 reulens. 5 zwartbonte melkkoeien, waarvan één pas gekalfd, 2 tweejarige en 7 eenjarige ossen en vaarzen, 3 vaars- kalveren, 1 zwartbont stierkalf, 80 kippen, 6 eenden, 3 ganzen, pauw, 3 kalkoenen, 1 poelpetaan. 4 boerenwagens, waarvan 3 met breede velgen, 2 karren, hnilkar met hoepels, gesloteu veerkar, lilbory, ploegen en eggen in soorten, slepers, Smythzaaimachine, aardappelmachi- nes, moeselmacbine, handwiedma- cbines, aardappelrooier, booischndder, hooihark, rolblok, 2 cultivator», aanbaakscbarren, bascule cn gewich ten, veebascule, rolwagen met schot ten, graanbreker, rosmolen met stangen, aardappel mal, koeverlosser, windmoleD, ijzeren stalbandkettiDgeo, graanharp, ladders, zeeften, halfmud, vorken, griepen, schoppen, zakken, biggenbak, 100 boonstoeltjes, tol— booten, bessenmanden, ijzeren drink bak, waterbak, mutserds. Karn- en melkgereedscbap als melkontroomer Melotte, emmers, busseü, botertobben en hetgeen meer zal worden geveild. Koopen tot eo met f5.A contant. Betaaldag 1 October 1922. Onbekende eD niet eoliede kooper» moeten bekende borgen stellen of contant betalen. 71 29441 Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal ten verzoeke van Mejuf frouw wed. Dk. VAN DER MAAS van Nieuwenhnijzen te Tholen, op ZATERDAG 15 JULI 1922, 's avonds 7 uor zomertijd in de herberg van P. J. van der Slikke te Poortvliet, in het openbaar ver- koopen GEMEENTE THOLEN, Oud-Strljenpolder. 14 perceelen Wilhelmioa tarwe aan de Westzijde van dé* Kleinen Vrou wend ijk. 5 Eigenheimers aldaar. 3 Haver aau deD atraat- weg nabij Oud Kerkhof. 9 Wilhelmina tarwe, naast de vorige per ceelen haver. 3 Chevalier gerst echter de hsfatede. 2 Eigenheimer achter de hofstede. GEMEENTE POORTVLIET, Schapenweg. 5 perceelen Haver. van 2 hectaren 7 8 aren 60 ceDtiaren (7 gemeten 10 roeden) weiland aan den Plattendijk. De koopen zijn door paaltjea aan geduid. 43 29443 Kaartjes verkrijgbaar. in Ijzerwaren, Meubelen, Bedden eu Luxe artikelen, welke meer dan 40 jaar een ruim bestaan heeft opgeleverd. Daar wij ons speciaal willen gaan toeleggen op den Groothandel in Rijwielen en Naaimachines wordt 't Winkelhuis met een gedeelte van het woonhnis te koop aangeboden. Bij eventoeele koop zijn wij bereid nog eenigen tijd de leiding op ona 32 29466 te oemen. TELEFOON Ro. 7-

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1922 | | pagina 3