I 'iesc bestek met de voorwaarden en de teekening ge maakt, doch voor het verdere toezicht moet eene Toorziening worden getroffen, daar deze, tevens waterbouwkundig ambtenaar van het waterschap zijnde, van het bestaar niet een voortdurend verlof kan bekomen voor de uitoefening van het dagelijksch opzicht, wijl diens toezicht zich ook geregeld uitstrekt over het uitgestrekte waterschap. Nu heeft de heer Van Oost een tweetal voor atellen ingediend, eerstens om af te zien van aijne verdere medewerking, zoodat de gemeente zelve een dagelijks opzichter aanwijst, in welk geval hij eischt direct uitbetaling van het ge stelde honorarium zijnde 2 van de begroo- tingssom, en tweedons kan men er genoegen mede nemen dat hij het hoofdtoezicht blijft be houden en door hem, op zijne kosten en onder zijne verantwoordelijkheid een dagelijks opzichter neemt. De voorzitter is voor het eerste voorstel wat huiverig, vooral omdat een ander opzichter Diet zoo direct in zoo'n bestek is ingewerkt en op den aanwijs niet alle mogelijke inlichtingen zal kunoen geven. Daarom voelt hij meer voor het tweede, dat werkelijk een goede oplossing is. De heer Hage kan met het tweede voorstel volkomen instemmen. Het geheele toezicht, met inbegrip van het maken van het bestek en tee kening bedraagt 5 waarvan van Oost 1 tan den dagelijkschen opzichter geeft. Zoo is het voor de gemeente het meest gemakkelijk. De heer Quakkelaar zegt, dat als men den heer Hage hoort, men zou meonen, met 5% totaal klaar is. Maar dat is niet zoo. Bij Burg. en Weth. is Van Oost met andere woorden voor den dag gekomen en waar de voorzitter nu niet llles heeft gezegd, zal hij dit aanvallen. Hij heeft hem gewezen op een fout in het bestek ten opzichte van den damwand en daar door was Van Oost geprikkeld en liet er op volgen, dat als men meende, dat hij het niet kon, men maar een ander moest nemen. Inmid dels heeft hij die f 110 voor het ontwerp van die woning van Jac. Pot, in strijd met de be lofte, alvast maar opgestreken, althans spr. zag daarvan al een mandaat, terwijl hij verder heeft gezegd van de 5% er 1 te geven aan Jac. Knuist eu het resteerende door de gemeente te laten betalen. Hij heeft allerminst iets tegen Knuist,het is zelfs een flinke gemeentewerkman, maar voor het toezicht van een kaaimuur, waaraan zooveel vast zit is niet het werk voor zolk een man het is maar niet een vogelkooi. De gemeente besteedt en nu moet ook maar de gemeenteraad een opzichter benoemen. De heer Koopman zegt dat men er niets mede te maken heeft of de polder aan Van Oost geen verlof kan geven. Van Oost kan het hem opgedragen werk niet zelf voltooien, zoodat de gemeente van hem af is. Hij krijgt 2 en voor resteerende 3 zal de gemeente wel een ander opzichter krijgen. Bovendien, volgens wethouder Qnakkelaar zou 't nog meer moeten worden dan 5 alt Van Oost iemand aanwijst. De voorzitter merkt op, dat niet de gemeente raad een opzichter benoemt maar Burg. en Weth., die met de uitvoering zijn belatt. De heer Vroegop begrijpt dan niet wat de bedoeling is van de samenroeping van den raad. De voorzitter zegt, dat dit een gemoedelijke bespreking beoogde. Als de raad nu zegt met het tweede voorstel van Van Oost niet te kunnen roeegaan, dan is dat voor Burg. en Weth. een vingerwijzing een andere weg in te slaan en anders zal een dage lijksch opzichter worden benoeaid. De heer Hage begrijpt niet dat men de zaak niet wil vatten. Toen het stoomgemaal is gebouwd, was het ingenieurs-bureau De Wit metj de uitvoering belast, en benoemden eenvoudig een dagelijksch opzichter. Zoo ook hier. Van Oost heeft de uit voering en kan daar niet geregeld bij zyn, doch stelt voor zijne rekening een dagelijksch op zichter aan. Hij hoopt evenwel, dat, als Borg. en Weth. een dagelijksch opzichter moeten be noemen, dit in geen geval iemand uit de ge meente zal zijn. Voor het benoemen van een Dieuwen opzichter door Burg. en Weth. verklaren zich 5 leden de heer Hage stemt tegen en de heer Vroegop onthoudt zich van medestemming. Over de 2 van de begrootingssom wil de heer Quakkelaar nog wel eens nader spreken, want die begrooting kan wel zoo hoog zijn. De voorzitter sloot daartoe de openbare zit£ ting, omdat het niet gewenscht was het bedrag der begrooting publiek te behandelen. BURGERLIJKE STAND Gemeente ST-ANNALAND van 1 Jannari tot 1 Maart 1922. Ondertrouwd: Dingenus Jacob Ketting 30 j. jm. en Maria Jannetje van Dijke 29 j. jd. Jacob Leen- dert Goedegebaure, 31 j. weduwnaar van Leantje Josina Neeltje Goedegebuure en Adriana Bouwens9, 26 j. jd. GehuwdLeendert Goedegebuure 23 j. jm. en Maria van Iwaarden 21 j. jd. Johannis Pape 23 j. jm. en Lena van der Klooster 21 j. jd. Pieter Visser 22 j. jm van Wissenkerbe en Maria de Witte 19 j. jd. Geboren Elizabeth Adriana, dv. R. J. Gunst en J. van VosseD. Johannis Hubertus, zv. P. J. van de Repe en A. Rynberg. Jan Cornelis, zv. J. Hage en D. P. Westdorp. Jacob Marinus, zv. C. A. Feijtel en M. E. Dake. Suzanna Adriana, dv. C. van den Boogaard en J. Rijnberg. Jacomina Cornelia dv. S. Westdorp en M. van Vossen. Abraham, zv. D. van den Boogaart en T. Hage. Adriana Maatje, dv. M. den Engelsman en A. J. den Haan. Johannis, zv. A. Gunter en T. den Engelsman. Engel, zv. A. J. Snoep en E. M. Gunst. Cornelis, zv. L. Goedege buure en C. Monteau. Catharina Jozina, dv. J. R. van Dyke en K. Wessels. Abraham Cornelis, zv. J, J. van der Klooster en M. Ligtendag. Overleden Adriana Kooyman, 77 i. weduwe van Leendert Vroegop. Cornelia Berkeij 58 j. weduwe van Marinus Snoep. Ary van Dassen 56 j. onge huwd. Johannis van Moort 79 j weduwnaar van M. C. de Graaf. Clasina Willemina Polderman 22j vrouw van C. Westdorp. Marinus Poulusse 89 j. weduwnaar van Maatje Quist. Gemeente OUD-VOSSEMEËR Febr. 1922. Geboorten Martinns, zv. L. P. Endhoven en J. Berkheij. Marinus Authonie. zv. A. M. Lindhout en J. de Weijze. Johannis, zv. C. Overbeeke en J. Geuze. Johannis Hermanns, zv. J. de Klerk en J. A. van der Zande. Jannetje Arendje Elizabeth. dv. J. M. Lindhout en J. C. Meyer. Christiaan Cornelis Wilbelminus, av. P. C. M. van der Riet en C. A. M. de Wit. Helena Willemyna, dv. M. C. Quist en C. Westdorp. Overlyden: Maarten Hoek 32 j. echtgen. v. A. C. Slootmaker. Izaak Comoelje 83 j. echtgen. v. Mar- tina Last. Marinus Gunst 89 jr. echtgen. v. M. C. Soetens. Gemeente IERSEKE van 24 Febr.2 Maart. OndertrouwdGcrard Griep 25 j. jm. en Pie- temella Cornelia Cornelisse 25 j. jd. Overleden Pieternella Jacoba 18 j. dv. Cornelis Plansoen en Levina Carolina Wagenaar. Laurina Hoogesteger 83 j. wed. v, Leendert van der Linde. Gemeente STAVENISSE, Februari 1922. GeborenJacob zv. M. L. Stoutjesdijk en J. Vroegop. - Johannes, zv. dezelfde. Helena Maria, dv. P. A. C. Quist en J. den Braber. Pieternella Sara, dv. C. L. Potappel en A. J. Oudesluijs. Mariuus Johannes, zv. M. C. Wielaard en J. Suurland. Hendrik zv. A. Keur en A. Vermaas. OverledenCornelia Johanna Lu ijk 84 j. wed. v. Jac. v. Putte. Boudewijn v. Doezelaar 78 j. wed. v. P. Kof. Jacob Klippel 78 j. ongehuwd. Gemeente SCHERPENISSE over Februari. OverledenJacob Slolemaker 76 j. wednwnaar van Lena de Ruijier. Willem Genze 74 j. echtge noot van Anna Kenr. Elizabeth Gelok 76 j. onge- hnwd. Cornelia Adriana van Ettinger 85 j. weduwe Johannes Dirk van der Graaft. Sasanna Magdalena Verdonw 84 j. weduwe Johannis de Reij. Geboren ■- Cornelis Gerardus, zv. Marinus van der Slikke en Jozina Quaak. Gehuwd Cornelis Johannis Bevelander 24 j. en Maria Sammelina Kievit 24 j. Gemeente ST-PHIL1PSLAND over de maand Februari 1922. GeborenNeeltje, dv. Willem Dingeman Faasse en Janna Wilhelmioa den Braber. Gabriël Jacob, zv. Adriaan Aarnoudse en Cornelia Antje Bolier. Geertje Maria, dv. Abraham Wagemiaa en Johanna Adriana Koolaard. Jan, zv. AbralT Willem Verwijs, en Janca Verwijs. Overleden Cornelia Verwijs, oud 83 juj echtg. van Johannis Gunter. Hendrika Morlj^ 77 j. wed. van Abraham Sentse den Brif Johannes Abraham, ond 22 mnd. zv. Adrii00' Cornelis Faase en Catharina Rijstenbil. Gemeente ST-MAARTKNSDIJK, over Februari 1 j GeborenAdriaan Habertus, zv. F. Heijboe W. J. Kaashoek. Jacob Adriaan, zv. C. M. Z» maker en M. J. Hartog. Jacomina Martina, Marta Franke. Dingenus Johannes, zv. H. H)ni en C. Hage. Gerard Marinus, zv. A. P. G en W. P. Kloet. Jacob, zv. J. J. de Graal E. Verkerke. Overleden: J. Bazen, 71 j. echtgen. van J. (u. M. P. Franke 86 j. wed. van C. Hage. Apowl Johanna, 5 mnd. dv. C. v. d. HoekenA.L. Bi E. Priem, 80 j. wedü. van C. Goudzwaard^ Cornelisse, 79 j. echtgen. van L. Manneke. P. Wie! 84 j. wedn. van P. van Gorsel. Elizabeth M 27 j. dv. J. L. Mol en H. C. Nelisse. Gehuwd J. C. Geluk, jm. 21 j. en R. Po: 23 j. D. C. Duijnhouwer jm. 21 j. en A. van* Hoek 22 j. ai,e LANDBOUW. Oud- Vossemeer. Maandagavond vergad® de tokvereeniging „De Geil" alhier ten U van A. Veraart. Er waren 25 leden aan« een gering getal, waar er 116 leden en 20» tribueerende leden zijn. De heer Bevelander als secretaris af, nadat de heer D. J. Ampt M als controlear was aangewezen, die de taakp den secretaris zeer kan verlichten, besloot i: alsnog de betrekking te blijven vervollen. dekgeld werd verhoogd van f 1,tot f omdat de kas te kort komt, er was een nadt saldo van f 12.44. De bokkenhonder J. H. Veri had ontslag verzocht en in zijn plaats is gewezen Math. den Haan, die f 200.bi diging zal ontvangen. De bokkeustal zal een aantal leden zelf verplaatst worden oroB kosten te vermijden. Een zeer prettige bespre!®1 der zaken de geitenfokvereeniging betreffen kenmerkte de vergadering. K Men meldt uit bet Eiland. Ter vergelijf met de melkprijzen in onze omgeving, mog vermelding, dat door de Hilversumsche u inrichting de melk te Eemnes tegen deu van 9j/2 cent per L. bij de boeren wordtf kocht, de toestand even illustreeren. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE, fa Oud-Vossemeer. Zondag 26 Maart? wordt de Zondagbestelling alhier opgehett van 1112 kunnen dan stukken van hettP toor worden afgehaald. Te St-Annaland en Poortvliet zal hetw vanaf 19 Maart plaats hebben. 1

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1922 | | pagina 4