Ierseksche en Thoolsche Courant van Zaterdag 25 December 1920. Tweede Blad. 10e ALGEMEENE VOLKSTELLING. PUBLICATIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Tholen brengen ter algemeene kennis, dat dit jaar zal ge houden worden de d d 2 G I a Deze heeft ten dool de aanwijzing van allen, die te middernacht tusschen 31 December 1920 en 1 Januari 1921 hunne werkelijke woonplaats binnen Nederland hebben, ook al bevinden zij zich tijdelijk in hel buitenland Deze allen worden aangewezen, onverschillig of zij op genoemd tijdstip in hunne woning al dan niet aanwezig zijn. Ook worden aangewezen zij, die, zonder werkelijke woonplaats binnen Nederland te hebben op genoemd tijdstip aldaar aanwezig zijn. Omtrent deze allen moeten de opgaven verstrekt F worden, die gevraagd worden op kaarten, welke tusschen 26 December 1920 en 1 Januari 1921 zullen worden rondbezorgd en dadelijk na Nieuw jaar zullen worden teruggehaald. Door of voor ieder moet aan zijne woning worden ingevuld eene GELE KAART voor een man (of jongen) niet in gestichten of instellingen eene WITTE KAART voor eene vrouw (of meisje) niet in gestichten of instellingen eene BLAUWE KAART voor een man (of jongen) in gestichten of instellingen; eene GRIJZE KAART voor eene vrouw (of meisje) in gestichten of instellingen. Bovendien moet door of voor ieder aan de woning waar hij (zij) tijdelijk aanwezig is ingevuld worden: eene ORANJE KAART voor een lijdelijk aan wezigen man of (jongen). of eene ROSÉ KAART voor eene tijdelijk aan wezige vrouw, (of meisje). Het hoofd van ieder gezin, elke afzonderlijk le vende persoon of de bestuurder van iedere instelling, gebouw, gesticht of schip, waar de kaarten in om slagen worden bezorgd, is verplicht voor de behoor lijke iuvulling, ook voor de vragen, op de omslagen gedaan, zorg te dragen. Deze zorge er dus voor, dat aan den teller, wan neer hij de kaarten bezorgt, worde opgegeven lioe- veól gele, witte, blauwe, grijze, oranje en rose kaar- teD,, er in de wonin» noodig zijn. lp eiken omslag bevindt zich bovendien eene groene kaart waarop bedrijlsboofden moeten worden beschreven, omtrent wier enkele bijzonderhedeu moeten worden vermeld. Schippers en bewoners van woonwagens moeten onderzoeken of zij staan ingeschreven in het bevol kingsregister der gemeenten waarin zij thuis be- hooron. Overtreding van de voorschriften betreffende de volkstelling wordt krachtens artikel 20 der wet van 15 April 1886 (Staatsblad No. 64J gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste honderd gulden. De nauwkeurige, door de volkstelling te verkrijgen kennis der bevolking is eene zaak van algemeen belang. Tot het verkrijgen dier kennis is noodig, dat alle vragen op elke kaart en op eiken omslag met de meest mogelijke nauwkeurigheid en volledig heid wordon beantwoord. Op verzoek der Regeering noodigen Burgemeester en Wethouders allen met aandrang uit, door NAUW KEURIGE EN VOLLEDIGE INVULLING der kaarten en omslagen tot het welslagen der volkstel ling mede te werken. Tholen, 16 December 1920. 73 VOLKSTELLING. SCHEPEN en WOONWAGENS. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat schippers eu bewoners van woonwagens, die tijdens het uitreiken der volkstellingskaarteu, hetgeen geschieden zal tusschen 26 December 1920 en 1 Januari 1921, in het buitenland zijn en niet vóór 1 Februari 1921 in Nederlaud terugkeeren vóór laatstgemelden datum aan de besturen der gemeenten, in welker bevolkingsregisters zij zijn ingesehreven, schriftelijk de vereischte opgaven voor de volkstel ling moeten doen. Overtreding van de voorschriften betreffende de volkstelling wordt gestraft met hechtenis van ten boogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd golden. Tholen, 18 December 1920. 24 |3urgéiceester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester H. GOÜSSEN, 1-b. De Secretaris H. J. LABAN. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente St-Philipsland, gehouden op Dinsdag 21 December 1920, des voorm. 10 uur. Voorzitter de lieer L. Nilaut, burgemeester. Tegenwoordig de- heereu T. A. Boudeling, L. Neele, A. A. van Nieuwenhuijzen en J. van Strien. De beide wethouders zijn ongesteld. Afwezig met kennisgeving wegens verhindering de vergadering bij te wonen de heer A. M. van Dijke. De voorzitter opent ten 10uur de verga dering en verzoekt den secretaris de notulen der vorige vergadering te willen lezen, welke na lezing onveranderd zonder eenige opmerkingen worden vastgesteld. Hierna beeft voorlezing plaats van de inge komen stukken. lo. Een schrijveu van F. van Duin te Klun- dert, berichtende, dat hij zijn benoeming als onderwijzer aan de O. L. school II te Anna- Jacobapolder aanneemt. 2e. Van Ged. Stateu goedgekeurd terug ont vangen het Raadsbesluit tot het aangaan in 1921 van een tijdelijke geldleening groot f 10.000 ter voorziening in de behoefte aan kasgeld. 3e. Van 't zelfde college het Raadscbesluit tot aankoop van 1500 M2. bouwland van A. Wisse, voor het aanleggen van een begraafplaats in den A. J.polder. 4e. Een adres van H. C. Stonten e. a. met verzoek tot het plaatsen van een laDtaarn bij hanne woning, aangezien het daar ter plaatse zeer moeilijk is bij donker weer hunne woningen te bereiken zonder in de bij hunne woning liggende diepe sloot te loopen Na eeuige besprekingen wordt op voorstel van den voorzitter met algemeene stemmeu besloten op dit verzoek te letten bij he^opmaken der begrooting voor 1922. 5e. Een verzoek van A. S. den Braber e. a. waarin zij den Raad verzoeken het Raadsbesluit waarbij het verboden is karren te klikken op het havenplein, geDomeu in de vergadering van 19 November jl. wel te. willeu intrekkeD, daar het zeer moeilijk, bijna niet te doen is een kar op andere manier te lossen en dat lossen dan zeer veel tijd zoude vergen. Na eenige besprekingen wordt op voorstel van den voorzitter besloten het adres voor keuuis- geving aan te nemen. Verder wordt besloten de huurwaarde van de aan de hoofden der openbare lagere scholen ver strekte woningen met ingaug van 1 Jan. 1921 vast te stellen op een bedrag van f 250. Naar aanleiding van de missive van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie dato 15 November 11. inzake gemeentelijke, op centen grond- en personeele belasting besluit de Raad, dat er te rekenen van 1 Januari 1921 ten behoeve der gemeente op de hoofdsom der grondbelasting worden geheven 80 opcenten voor de gebouwde en 20 opcenteu voor de onge bouwde eigeudommeD. Het besluit van 24 Augus tus 1865 tot heffing van opcenten op de hoofd som der grondbelasting wordt met ingang van 1 Januari 1921 ingetrokken. De begrooting dienst 1921 wordt gewijzigd overeenkomstig het verlangen van Ged. StateD. Tenslotte stelt de Raad op verzoek van Ged. Staten vast een Motor- en Rijwielverordening, waarbij de maximumsnelheid in de kom der gemeente bepaald wordt op 20 K.M., terwijl iu het belaDg van de vrijheid en veiligheid van het verkeer op de wegen de volgende voort durend worden gesloten verklaard het trottoir loopende langs de huizen in de Voor- en Achterstraat. Bij de hierna gevolgde rondvraag verzoekt de heer van Nieuwenhuijzen in den vervolge andere maatregelen te willen treffen inzake het ver wijderen en het vervoeren van den grond op het haven plein daar het op de wijze zooals dit nu geschiedde, voor de gemeente wellicht nog al eens kostbaar zal worden. De Voorzitter deelt den heer van N. mede, dat er een paar ingezeteneu waren, die de grond kosteloos willen verwijderen o.a. ook J. A. Stols, doch dat dit dan eerst kon yebeureu, wanneer het dezen het beste uitkomt en dit juist koD hij Voorzitter niet goedkeuren, zoodra het eenigs- zins doenlijk is, moet de grond, die te veel is op het havenplein terstond verwijderd worden daar deze niet kan blijven liggen tot ua de bietencampagne zooals dit voor 2 jaren gebeurd - is, toen J. A. Stols eerst na eenige maanden den grond liet vervoeren. Hierop vraagt op eens de heer J. A. Stol?, die onder het publiek op tribune is, of hij dienaangaande eenige inlichtingen mag geven,, waarop de Voorzitter antwoordt, dat het publiek niets mag zeggen of inlichtingen verstrekken in een openbare Raadsvergadering. Genoemde heer Stols zegt nogmaals, dat hij gaarne de juiste toedracht der zaak wil geven, doch de Voor-, zitter geeft hem te kennen dat zulks niet mag eu hij zijn mond dicht moet houdeü, waaraan, voldaan wordf. Üe Voorzitter zegt toe, dat hij. gaarne vóór de a.s. bietencampagne met voor stellen hoopt te komen inzake het verwijderen van grond op het havenplein. tr

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1920 | | pagina 3