al u IV BINNENLAND. o N d e r w u s. Van onze berichtgevers. Kerknieuws. m uji ri E Burgerlijke Stand. Marktberichten. er :b Juliana, van M. J. Stoutjesdijk ïholen, Emma, vau Iz. Hage St-Philipsland, Blondine, van B. G. Friderichs te Oad-Vossemeer. IV. Merriën van 1 jaar. Ie prijs verg; zilv. med. der ver. aan Blonde, van M. J. Stoutjesdijk te Tholen. 2e prijs zilv. id. alsvoren aan Fille d' Emma, van C. J. M. Hage te Poortvliet. 3e prijs id. alsvoren aan Flora, van M. J. Stoutjesdijk te Tholen. 4e prijs bronzen medaille aan Mona, van J. Elenbaas te Poortvliet. Eervolle vermeldigen alsvoren aan Flora B. G. Friderichs te Oad-Vossemeer en aan Caline van Bleijendaal, van J. Brooijmans te St-Annaland. V. Merrievenlens van Staniboekouders. Ie pr. verg. zilv. med. der ver. aan J. van der Slikte te Poortvliet. 2e prijs zilv. med. alsvoren aan A. L. Hage alhier. 3e prijs id. alsvoren aan J. P. Hage alhier. VI. Hengsten van 3 jaar en ouder. Ie prijs verg. zilv. med. uitgeloofd door Jhr. vau Vre- deuburch, aan Max de Knocke van Hengstenver. alhier. 2e Prijs id. der ver. aan Vital de Knocke van Hengstenver. te Tholen. 3e prijs zilv. id. alsvoren aan Dagon van alsvoren te Tholen. 4e prijs bronzen med. alsvoreu aan Vigor de Pete van Hengstenver. alhier. 5e Prijs M. J. Stoutjesdijk te Tholen. VII. Hengsten van 2 jaar. Ie Prijs verg. zilv. med. uitgeloofd door de firma Van Heel Co. te Tholen aan Carlo van Tonge van A. Wisse te Anna Jacobapolder. 2e Prijs zilv. med. der Ver. aao Cesar van Tholen van M. J. Stoutjes dijk te Tholen. 3e Prijs id. als voren aau Con- stantiju van A. Wisse voornoemd. 4e Prijs bron zen id. aan Anthonius van A. Gaakeer alhier. VIII. Hengsten van I jaar. Niet bekrouens- waardig geacht. IX. Hengstveulens van stamboekouders. Ie prijs verg. zilv. med. der ver. aan veulen van A. L. Hage Co. alhier. 2e prijs zilv. id. als voren aan veulen van M. J. Stoutjesdijk te Tholen. 3e prijs id. als voren aan veulen van A. L. Hage en Co. alhier. X. Loten van 2 merriëo van een eigenaar. Ie prijs verguld zilveren med. uitgeloofd door den heer J. A. de Graaff te Scherpenisse aan Germaine en Nelly en 2e prijs id. id. der Vereen, aan Trui en Ada eigenaar J. Wisse te Anna-Jacobapolder. 3e prijs zilvereu id. alsvoren aan Emma en Bertha, van A. L. Hage en Co. te St-Maartensdijk. 4e prijs id. id. alsvoren aan Madam en Gaby en 5e prijs bronzen med. id. aan Metha en Roza vau M. J. Stoutjesdijk te Tholen en 6e prijs aan Amala en Nora van jhr. J. van Vredenburch. XI. Een span Stamboekmerrien voor open rijtuig. Ie prijs groot zilveren med. uitgeloofd door Ned. Trekpaardenstamboek te 's Gravenhage aan Metha, van M. J. Stoutjesdijk te Tholen. 2e prijs verguld zilveren med. der Ver. aan Germaine, van J. Wisse te Anna-Jacobapolder. 3e prijs zilveren med. alsvoren aan Ada, van C. P. Vogelaar te Poortvliet. 4e prijs id. als voren aan Annie, van Iz. Hage te St-Philipsland. 5e prijs bronzen med. als voren aan Bella, van G. J. de Wilde te St-Maartensdijk. 6e prijs aan Bertha van L. J. Groenewege te St-Maartensdijk. 7e prijs Dora van J. P. Hage te St-Maartensdijk eu 8e prijs Emma, van A. L. Hage te Sl-Maartensdijk. XII. Loten van 4 merrien van een eigenaar le prijs groote verguld zilveren med. van het Ned. Trekpaardenstamboek aan J. Wisse, Anna- Jacobapolder. 2e prijs verguld zilveren med. der VereeD. M. J. Stoutjesdijk, Tholen. 3e prijs zilv. med. alsvoren jhr. J. van Vredenburch. 4e prijs id. alsvoren J. Brooijmans St-Annalaud 5e prijs bronzen med. A. L. Hage te St-Maar tensdijk en 6e prijs id. C. M. Elenbaas St- Annaland. Daarna vonden enkele wedstrijden plaats o.a. in het voorbrengen van eenspans luxe rijtuig- paarden. le prijs verg. zilv. med. en f5. uitgeloofd door den heer M. C. Steendijk te Stavenisse, aan Karabijn, van J. A. Stol*, St- Philipsland. 2e prijs zilv. med, en f 5.der ver. aau Calome, van denzelfden. 3e prijs id. alsvoreu aan Nette, vau M. J. Hoek Gz. alhier. 4e prijs bronzen med. en f 2.50 alsvoren aan Kommertje, van J. Wisse, Anna-Jacobapolder, en 5e prijs aan Tommy, van J. C. Stoutjesdijk te Tholen. De medailles werden deels door den eere voorzitter jhr. van Vredenburch, deels door den voorzitter de heer J. A. de Graaff met een hartelijke gelukwensch voor het behaald succes aan de bekroonden uitgereikt. XIII. Eenspannen rijtuigpaardcn voor open rijtuig. Iu dit nummer werd vooral gelet op het mooiste geheel en op stap eu draf van het paard. De muziekvereeniging Met vereende Krachten* die nog slechts korten tijd te dezer plaatse is opgericht en voor de eerste maal zich officieel in het openbaar vertoont, verleende hare ge waardeerde medewerking en mocht het geuoegen smaken een gunstigen indruk te maken en het feestelijk geheal te completeereD. De wedstrijd in hoefbeslag kon, wegens te geringe deelname niet doorgaan. Het prachtige zomerweder werkte er toe mede, dat zich een groote menschenmassa in bonte mengeling over het terrein bewoog. Het was inderdaad eeu prettige drukte, die aangenaam aandeed. Naast de groote belangstelling die uit den aard der zaak aan de uitgelezen dieren werd aan den dag gelegd, trok niettemin een keurige stand de aandacht van het in 1916 opgerichte hoenderpark *De Nijverheid" te dezer plaatse, dat ter opluistering een prachtcollectie witte leghorns, afstammende vau den Engelschen *Ton Barron" had ingezonden. Nu waren de beheer ders van dat park zich volkomen bewust dat eene fokkerij als zij beoogen, tegenover die van het glanspunt van den dag vau ite meest be scheiden proportie was, maar we vinden 't niet temin een zeer lnminieus idee om het belang van deze fokkerij, zij 't dan ook dat het een vaak veronachtzaamd dier betreft, hetwelk meest zelve zijn ko9t maar zoeken moet of voor wie elke kost goed genoeg schijnt, in het licht te stellen, ten einde aan te tooneu dat zij niette min met vrucht te beoefenen is, als dit maar oordeelkuudig wordt toegepast. In hun sneeuwwitte vederkleedij bewogeu zij zoo hupsch en vlug, dat dit naast liet frissche en kleurenrijke welsprekende en artistiek uitge voerde front van den stand, veler belangstelling gaande maakte. Het was een welkome afwisseling, dat ook voor de vrouw iets te aanschouwen viel, hetwelk het oog boeide. Zij toch, is het meest aangewezen op de ver zorging van de kip en begrijpelijkerwijs is het resultaat vau die zorg ook h£&r vrucht. Hoe rijker die vrucht hoe liever het haar 19, en nu werd op zeer aanschouwelijke, hoogst bevattelijke eu niet minder navolgenswaardige wijze aangetoond Jat het geheim der op te voereu eierenproductie hoofdzakelijk gelegen is in het verstrekken van het siDts lang bekende, maar nog niet overal doorgevoerde Slais opfok- voeder. Als voor dit voeder nog reclame zoude noodig zijn, dan wil het ons toeschijnen, dat de levende reclame in den vorm van de geexposeerde leg horns voldoende voor zich zelf spreekt. Op ruimer schaal zijn de resultaten van deze fokmethode te bezien in het park zelve dat in de nabijheid van het terrein is aangelegd en waar de kippen zich mede iu het van Bim's cement of lavaplaten opgetrokken hok met zijn vrij gelijkmatige temperatuur regelmatig kunnen ontwikkelen. Ook hen weuschen we met hnn onderneming succes. Blijkens de aankondiging in het programma berust bij haar het agentschap vau Sluis' be roemde voeder. Na afloop van het laatste nummer verspreidde men zich in de gemeente, waar het nog een gezellige bewegiüg was, die niet weinig verhoogd werd door het concert dat de muziekvereeniging op de markt gaf. In het hotel „de Gouden Leeuw" vereenigdeu allen die tot den Bond èn den fokdag in eenigerlei betrekking staan zich aan een ge meenschappelijk diner, alwaar menig hartelijk woord aan het feit van den dag werd gewijd en menig lid dat zich had verdienstelijk gemaakt, moest pen welverdiend woord van hulde in outvangst nemen. Uw vertegenwoordiger dankt speciaal het uitvoerend deel vau het bestuur, dat hem in alle opzichten ter wille was om de plichten van de Koningin der aarde tot hun recht te doen komen. Bij Kon. Besluit van 10 Juli zijn benoemd tot gezworene van het Waterschap „De Vrije Polders onder Tholen" de heer J. M. Wagemaker te Tholen, tot gezworene van het Waterschap Oud-Vossemeer de heer C. W. Snijder te Oud-Vossemeer. De gewone Rijksnajaarskeuring van dekhengsten heeft dit jaar te Tholen op 8 October plaats. LANDBOUW. Te Dinteloord is door den landbouwer Nijs vlas te velde verkocht voor de enorme som van f700 per gemet. Van lerseke zijn tot de le kl. der R. H. B. S. toegelaten: A. v. Dijke, Jan Verwijs en Jan Staal (met kerex.) en bevorderd van de le naar de 2e kl. J. H. van Klinkenberg, van de 2e naar de 3e kl. W. Loggers, van de 3e naar de 4e kl. A. Koppe en C. do Rooij (voorw.) en van de 4e naar de 5e W. L. P. Bom. Stavenisse. Door B. en W dezer gemeente is be noemd als tijdelijk onderwijzeres mej. Th. Bos te Duivendijke. ST-ANNALAND. Jl. Donderdagnamiddag werd alhier een spoedeischende Raadsvergadering hebouden, waarbij alleen de heer A. J. Bierens afwezig was, ter behandeling van een verzoek van de Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier, om de kermis dit jaar niet te doen door gaan en deze voor 't vervolg af te schaffen. Na eene vrij scherpe discussie waaraau door al de leden werd deelgenomen, verklaarden zich 3 leden voor- en 3 leden tegen de afschaffing zoodat over deze kwestie de stemmen staakten en nu in een volgende vergadering dat onder werp weder aan de orde zal worden gesteld. Voor de afschalfing verklaarden zich de heeren Heijboer, Goedegebuure en Van Houdt. Nog wordt besloten de assurantiesommen tegen brandschade van al de gemeentegebouwen aan merkelijk te verhoogen, en geen gevolg te geven aan het indertijd ingediend verzoek om van gemeentewege een nieuwe brug te maken over de waterleiding loopende tnsschen de eigen dommen van P. Hage en C. Jansen, omdat het gebleken is dat het voetpad aldaar geen ge- meenteëigendom is, maar aan particulieren behoort. SCHERPENISSE. Door de N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel v.h. S. M. Boo- gerd te Middelburg, is voor een eerste kracht als hoofdcontroleur voor de bietencampagne eu verder voor doorloopende controle der magazijn»» in verschillende plaatsen, uit 150 soli ei; benoemd de heer H. P. Kleppe alhier. 'riu* OUD-VOSSEMEER. Het vertrek van een aantal kinderen uit Weenen is nabijvan allen hoorden wij, dat zij zich uitstekend gehouden hebben en dat de invloed der voediog zeer gun stig is geweestde toeDame in gewicht is groot. Een aantal blijft evenwel met een verlengde periode nog bij hun pleegouders. ST-MAARTENSDIJK. Zocdag jl. herdacht de Ned. Herv. gemeente in de namiddaggods dienstoefening de 25-jarige dienstvervulling van den voorlezer, de heer J. Hage. Aau het einde van den dienst stelde de predikant, ds. Keiler, de verdieuste vau dezen ambtenaar in 't licht, vooral uitkomende in de preeklezing bij de Gods dienstoefeningen, waarbij de predikant afwezig is. Hij roemde zijn vlijt, toewijding en grooten lust voor dezen arbeid, die. de gemeente steeds zoo zeer is gewaardeerd. Hij drukte den wensch uit, dat het den verdienstelijken voorlezer ge geven moge zijn, nog vele jaren dezen arbeid te verrichten tot zegen van de gemeente en tot nut voor zijn onsterfelijke ziel. Daarop zong de gemeente den jubilaris de zegenbede toe, vervat in Psalm 1343. Ten slotte dankte de heer Hage leeraar en gemeente. IERSEKE. Donderdag heeft hier de keuring plaats gehad van de geiten der geiteufokver- eeniging ^Ocs Belang*. Er werden er 159 aangeboden. Daarvan werden 15 goedgekeurd voor het plaatselijke stamboek, en 5 van die 15 voor 't provinciaal stamboek. Wegens ongeregelde uitbetaling door de gemeente van de traktementen der openbare onderwijzers heeft het personeel van beide scholen zich per adres tot den minister van onderwijs gewend met het verzoek, de salarisbetaling zoo mogelijk, op een andere wijze dan door de ge meente te doen geschieden. STAVENISSE. In de 11. Maandag alhier gehouden gemeenteraadszitting werd, overeenkomstig oigen ver zoek eervol ontslag verleend aan den heer J. van Oost als lid der commissie tot wering van school- verznim en in diens plaats benoemd de heer J. Gaa keer. Als leden in het college van zetters werden voorgedragen de periodiek aftredende heeren A. H. v. d. Slikke en D. Roozemond, benevens de heeren J. Gaakeer en D. J. Letzer. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1919. De inkomsten waren f 55091.675 en de uitgaven f 52477.19, zoodat er een batig saldo was van f2614.485. De rekening van bet plaatselijk armbe stuur was: ontvangsten f 1661.04, uitgaven f 1678.355, dus een kwaad slot van f 17.315. In de vacatare-Rietveld de Hondt werd benoemd mei. J. J. Duijnhouwer, thans tydelyk ondeiwijzeres alhier. Do Weensche Kinderen. THOLEN. Door niet voorziene omstandigheden is de trein waarmede een deel onzer Weensche gastjes zouden mogen vertrekken, overvol en is er voor kinderen uit Zeeland geen plaats beschikbaar. Het vertrek voor deze kindoren heeft nu tien dagen later plaats en wel de eerste dagen van Augustus. We hebben hier ook kennis kunnen maken met het auto-paard. Gisteren reed als demonstratie het autopaard gespannen voor den auto-omnibus. Het trekmiddel voldeed goed. Hoe het eenige eeuwon geleden hier en in onze nabijheid wel met den toestand der wegen geschapen was, mag wel eenigszius booordeeld worden naar het feit, dat op 8 Juli 1592 medege deeld werd op de vergadering van predikanten in het eiland Tholen, dat voor de kerk van Steenbergen 400 gulden voor een predikant was uilgetrokken en onmiddellijk een leeraar moest optreden. Voor gesteld werd ds. Huntzbergius van Bergeu op Zoom aldaar vier of vijf weken te doen verblijven „omdat die wegen hen te sorgelick waeren om te reysen." Uit een voreenigingsblad onder den titel nekken" overgenomen, kan het ook hier wel een plaats vinden. Indien men een organisatie wil nekken, wat moet men dan doen 1. Ga nooit naar een vergadering. 2. Maar als jo gaat, kom dan vooral erg laat. 3. Is echter de vergadering afgeloopen, vertel dan aan iedereen hoe het uws inzieus eigenlijk had moeten gedaan worden. 4. Mopper altijd over de hooge contributie. 5. Vertel in de vergadering heel veel zaken, die er niet thuis hooren. 6. Verdenk het Bestuur, dat zij het geld dor leden in den zak steekt. Maandag had een knecht van de landbouwer M. alhier het ongeluk bij het teeren van de schuur, er af te vallen. Zwaar gekneusd werd hij per bran card naar Bergen op Zoom vervoerd. over het dienstjaar 1919 welke met de daarl hoorende bescheiden in handen wordt geste een commissie van onderzoek bestaande uit 5 Voorts worden nog goedgekeurd specifieke betreffende oninbare posten der hondenbelasti van den hoofdelijken omslag over 1919. De vergadering gaat daarna over tot een gf zitting. Di; al UITSLAG verkoopingen en aanbesteding e op Tholen 10 Juli 1920. Ten overstaan van i mee D. van de Velde alhier, werden ten verzoel Gebr. Gunst de navolgende vruchten ten verkocht TARWE. 138 roeden f 275 door J. van Poo 277 roeden f385 en 117 roeden f 420 di Noom. 128 roeden f410 en 127 roeden f42 A. Janse. ROGGE. 133 roeden f270 M. Groenewegi roeden f300 C. Noom. 274 roeden f280 Janssens, HAVER. 254 roeden f245 en 193 roeden door A. Janse. 117 roeden f245 door H. roeden f 245 door M. de Korte. 100 t f 250 M. Groenewege. 131 roeden f250 do Stokman. 103 roeden f250 door Wed. I Jansen. 105 roeden f250 door P. Stokman roeden f 250 door Jos. Vos. AARDAPPELEN. 152 roeden f415 M, Poortvliet. 171 roeden f410 en 175 roeden door M. Groenewege. 153 roeden f340 door Gunst en 56 roeden f340 door P. Stokman. De prijzen zijn allen per gemet. Oad-Vossemeer. Als bijzonderheid mag we meld worden dat te Delft op het drietal vooi dikant bij de Ned. Herv. gemeeDte oud-prei alhier ds. P. de Looze thans te Renkum en de geboren heer ds. I. Kievit, thans te Benschop, PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 nor en nam uur ds. Van Luttervelt. Geref. Kerk voorm. 10 aar en nam. 2,3* leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2,30 ut 's avonds 6.30 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond Afd. Tholen Zondagmorgen 10 uur ds. H. de Jonge te B op Zoom. •rif IE1 08 I T v< en liel üert 1EI ent ilen 2 )QZ CO bui 3'm tThi POORTVLIET Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk nam. 3 uur ds. Keiler te St-MaarteDsdyk. Geref. kerk, voorm. 10,30, nam. 3 en 'ia 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 ds. Vaand nam. 3.30 uor ds. Luijendijk. Oud Geref. kerk, voorm 10,30, nam. 3 en 'a a< 6.30 aar leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 en nam. 1 ds. Kamsteeg. Oud Geref. kerk, voorm. 10,30 nam. 3 en 'i ai 6,30 uar leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 ds. Oosterhuis. Voorm. H. Avondmaal en nam. 1 zegging en Doopsbediening Oad Geref. kerk, Yoorm. 10,30, nam. 8 en 's ai 6 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerk, voorm. 10.30 en nam. ds. Van Griethuijzen. Geref. kerk, voorm. 10,30, nam. 3 uur ds. en 's avonds 6.30 leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk voorm. en nam. ds. Boer. Geref. Kerk, voorin, en nam. Ds. Meijer. Chr. Ev. Gem., voorm. en nam. en a ds. Bromei. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 'sailQp Ds. Kersten. ITO rbe ole Ou out J op te jaa Th T IE De: Openbare vergadering van den raad der Gemeente Poortvliet op 13 Juli 1920 des voormiddag! te II uur. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Na voorlezing van eenige ingekomen stukken, betreffende de goedkeuring van kohieren der plaatse lijke belastingen, kasopneming bij den gemeente ontvanger, ontheffing van de wettelijke bepaling be treffende voorziening in de vacature van onderwijzer met hoofdac.te, en moties van gemeenteraden welke allen voor kennisgeving worden aangenomen, wordt besloten aan Ged. Staten van Zeelaud naar aan leiding van hun circulaire betreffende vereenigin/ van gemeenten te berichten dat voreeniging van de e gemeente met da gemeente Scherpenisse of Tholen oumogelyk wordt geacht en dat wijziging van het grondgebied niet noodig is, daar door de tegen woordige grens geen misstanden zijn ontstaan mej de aangrenzende gemeenten. Vervolgens staakten de steramen over het. voor_ stel van M. K. Krijger om geen afstand ,e ^oen van het gehuurde perosel, gelegen in den Acbierweg zoodat di: voorstel wordt uitgesteld tot vojo-ende vergadering. Daarna wordr art. cjer }[0tor- en Rij wiel ver- ordemug gebigd jn dieu ziu> ,.at ups, ,..ug van ov0rtr®®j,gen dier verordening uitsluiioud is opgedra^y- j^jiaive aan js bij art. 8 van het Wet- van fjjfatfvordering aangewezen personen, aan eambtn van dc gemeentepolitie en aan de kantonuien of wegwekers, voor zooveel deze van een aanstelling als g •moeiv j-v achter zijn voorzien, Thans wordt Aangeboden de Gemeente THOLEN van 1017 Juli OndertrouwdG. Zegelaar jm. en M Soetens. Gehuwd M. J. Schot jm, en L. C. Gein A. Kooistra jm. en H. S. Baaij jd. THOLEN, 17 Juli 1920. Eieren 12 ceut per stuk. Boter f 1.65 per pond. 1 D( ngi ROTTERDA F Op de hede- poortstraat gende b- Óegar. verschi (1 Eendeneieren Gaoseneieren ,0. Aanvoer 235.000 stok». Tnli 3920, Teilingtlokul Es n veilic; »-rden n» iereieren van 'ot 113.80. 5 tot f14. Tempe atuur van het Schelde„ater te Th<Gi Juli Graden C. Zaterdag 10 17,3 'E Zondag 11 18,3 Al Maandag 12 19,2 sb Dinsdag 13 19, Woensdag 14 19, Donderdag 15 19, Vrijdag 16 19,2 M

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1920 | | pagina 2