van Zaterdag 6 Maart 1920. Tweede Blad. DA lerseksche en Thoolsche Courant rk r d Bo ro Openbare Gemeenterad^' te St-Maarteflüi. vergadering ijk. ijdagoamiddag 27 Eebr. kwam de gemeente onder voorzitterschap V3n den burgemeester, njltallige zitting bijeen. notulen werden, na eene onbeteekenende ran zeer ondergeschikt belang zijnde be- 'Ü61 ing, goedgekeurd. tn de orde kwamen daarna Ingekomen stukken, als missive van Ged. Staten tot goedkeuring wijzigicg van de gem.-begrooting voor 1919. schrijven van mej. G. J. Jansen houdende lisgeving tot aanneming harer benoeming mderwijzeres. id. van Ged. Staten houdende bericht van 1 angst van do wijziging in de strafverorde- op den inelkverkcop. verzoek van A. 0. de Graaf orn eervol lag als onderwijzer met 1 April a.s. wegens benoeming tot hoofd der school te Klevers- wordt met algem. stemmen toegestaan, verslag aaugaande het herhalings onderwijs, verzoek van I. Lindhout tot huur van het w te bouwen huis in de Boschstraat. Aar- is ifiuden. verzoek van Iz. Hage tot aankoop van een en raam staande in de koorkerk. )e voorzitter gaf in overweging niet tot ver over te gaan, daar deze ramen wellicht nen diehen voor het aan de zeesluis te bouwen iwe gemaal. e heer Vrosgop zou, als van dit laatste geen ruik wordt gemaakt, bij verkoop dit in elk ai publiek doen. Vordt besloten vooralsnog niet te verkoopen. I. Door A. C. Nóolit is een verzoek inge- nd.tot ontheffing van zijnen aanslag in de iderbelasting over 1919, daar hij sinds Dtc. 18, geen hond meer heeft, terwijl hij geen slagbiljet ontvangen hebbende nu deswege eene imaning ontving. Ter informatie vanjpadtsfe inlichtingen werd zaak aangehouden. Een gelijk lot onderging een reclame van Iz. Wielaard inzake een aanslag voor 2 honden, terwijl hij er slechts één heeft. XII. Burg. en Weth. stellen voor, een strookje grond op de Westvest, verpacht aan G. Polder man, thans in gebruik te geven aan L. G. de Korte. De heer de Graaf voelt daar niet veel voor, omdat het tot voorliefde aanleiding zou kunnen geven. De heer Hage deelt mede, dat deze grond eertijds verpacht was aan nu wijlen M. Polder man, doch later aan de Korte is gekomen, tot dat het weer in gebruik is genomen door G. Polderman. Deze heeft 't nu niet meer noodig wegens afschaffing van zijn paarden, en ligt 't in de lijn, dat de Korte het weer overneemt, zoodat van voorkeur geen sprake kan zijn. Daarop wordt de grond met algem. stemmen toegewezen aan de Korte. IV. Goedgekeurd wordt de uota der kosten van het bureau voor arbeidsbemiddeling te Bergen op Zoom ad f 6.90 berekend tegen 24 cents per 100 inwoners a 2875, welke bureau zijne bemiddeling aanbiedt voor werkzoekenden, die zich daarvoor kunnen aanmelden bij den correspondent W. M. Rijnberg. V. Overeenkomstig een wenk van Ged. Staten wordt in de gewijzigde instructie voor de ge meente-vroedvrouw alsnog ebue wijziging aan gebracht, noodig voor de practische toepassing. Op een vraag van den heer Quakkelaar of de reeds meermalen genoemde Jan Hertog thans in de termen zal vallen, antwoordt de voorzitter bevestigend, VI. Tot hoofd der Bewaarschool wordt met algemeene stemmen benoemd mej. Sauderse te j Kortgene tegen uiterlijk 1 April a.s. VII. In de begrooting voor 1920 wordt eene oudergeschikte en administratieve wijziging ge bracht in de ontvangsten en uitgaven a f 10. op de afd. Onderwijs, terwijl de gemeente ambtenaar die niet in de algemeene verhooging heeft gedeeld, nl. de opzichter van de gem.- woningen C. J. Sonke zijn honorarium zag stijgen van f 2.tot f 2,50 per woning. VIII. Naar aanleiding van het genomen be sluit inzake de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger houden Ged. Staten alsnog vast aan hunne oorspronkelijke houding dat de 5 periodieke verhoogingen van f 150 om de 3 jaar voor burgemeester en secretaris en van f 100 voor den ontvanger behooren te worden toegepast, ook «bij de minima van f2000.—, t 2000.— en t 800.— De heer Koopman kan zich vereenigen met die jaarwedden en verhoogingen voor burge meester en secretaris, maar Diefc voor die van den ontvanger, omdat het veel te veel is voor het weinige dat er voor wordt gedaan. Nu is 't eene aan het andere gekoppeld en kan men dus niet anders dan er zich bij neer leggen. De heer de Graaf deelt die meening. Deze regeling wordt thans vastgesteld met 6 tegen 1 stem, die van den heer Groenewegeu. IX. Een uniform ontwerp voor een gemeente archief-verordening wordt mot algemeene stem men vastgesteld. X. Belooning opzichter kaaimuur. De heer Hage meent dat hierover geen be sluit meer behoeft genomen te worden, du de heer Van Oost ge na .-opzichter is, zonder vaste belooning doch tegen 5 voor de buitenge wone werken. Het zal wel is waar nu wel duurder zijn, maar dan had men ook maar zijn destijds ge daan voorstel moeten aannemen van f 400,— en 13 °/Q voor werken boven f 500. De heer Quakkelaar is wel voor een vaste gemeente-opzichter, maar dan moet eene oproeping plaats hebben.. De heer Hage zegt dat we een vaste opzichter hebben; de heer Van Oost is'daartoe aange wezen, al is 't zonder vaste belooning. Als men eene oproeping deed en een ander werd be noemd, dan zouden we er twee hebben. De heer Koopman kan niettemin nooit mee gaan met eene belooning van 5 °/Qliever zag hij een uitstel van het werk wegens de groote kosten. De voorzitter zegt dat dit onmogelijk kan, want de nienwe verordening op de heffing van kaaigelden i3 juist gebaseerd op het groote werk dat moet uitgevoerd worden, en op grond daarvan hebben we goedkeuring verkregen tot 1925. Nu te gaan zeggen, we voeren het niet uit, dat zou eene misleiding zijn van de Kroon. De heer Koopman herneemt dat in de stukken toch niet gesproken is van deze werken die zoo ontzaglijk veel geld zullen kosten neen, er is geschreven over eenige verbeteringen aan de kadewerken, maar er is een groot verschil tusschen eenige verbeteringen of een werk van meer dan f 50.000. De heeren de Graaf en Vroegop betoogen eveneens dat uitstel nu niet meer kan. De draad weer opvattende over den opzichter, wordt het denkbeeld om eene oproeping te doen, verworpen met 4 tegen 3 stemmen, voor de heeren Groenewegen, Gakeer en Quakkelaar. Iutusschen wenscht de heer Koopman de be looning bepaald te z'.en «ep 2 °/Q. De heer Quakkelaar voelt veel voor afwachten. De heer Hage zegt, dat afwachten niet gaat, evenmin als voor 2 °/0daar Van Oost is aan genomen voor 5 als gem.-opzichterelders zou men nog meer moeten betalen. De heer Koopman doet niettemin het defini tieve voorstel lot uitstel van het werk, hetwelk wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen tegen de heeren de Graaf, Vroegop en Hage. De voorzitter betreurt "ten zeerste d^ze be slissing, nu plannen en teekeningen gore.ed ziju en de verordening er op is goedgekeurd. De heer Hage veronderstelt dat de voorzitter toch niet zal bedoelen om uog eens te trachten eene andere stemming uit te lokken het zou toch al heel bespottelijk wezen als nu in deze notulen zou moeten worden opgenomen dat hetgeen in de vorige vergadering aangenomen is, nu wordt ingetrokken en in dezelfde zitting weer opnieuw aannemen De heer Quakkelaar zegt dat in dit uitstel toch niet zooveel bijzonders zit als het geschiedt om de hooge kesteu. Indien voor het werk te hoog werd ingeschreven, zon 's toch ook niet worden uitgevoerd en was men dus even ver als nu, terwijl we dan toch ook de verordening zouden hebben.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1920 | | pagina 3