sar (n-b,j' Advertentiën. Stations-Koffiehuis, huishoudster. Vergadering van Aandeelhouders „UILTJE' Algemeene Vergadering Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten, NIEUW Café Réstaurant, L. P. A. OOMSJanssens. Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek „Dinteloord". Brandwaarborgmaatschap voor Zeeland te Mlddelbu op Donderdag 3 Juli 191! drongen om de wagens, en als resaltaat ran hot kijken en staren werd dan meestal de cooclnsie getrokken, dat het wel roor de bioscoop zou zijn..,. Rubini hééft ten slotte het bedoelde labora torium bereikt, de brief werd door hein uit de doos gehaald en vijf kwartier nadat de wagens het Leidschepleiu hadden verlaten, lag de ver zegelde enveloppe cp de plaats te voren als ontvangstation" aangewezen.... Dr. Woerdemao, een der comitéleden, bleek niet geheel overtuigd, dat men hier uitsluitend met telepathie te doen zou hebben. Uit waarnemingen, door mij verricht, schrijft hij, acht ik het waarschijnlijkst, dat per slot alle prestaties zijn terug te brengen tot reacties op heel lichte lichaamsbeweging, spierspanningen e.d. van dengene, wiens wil de heer Rubini volbrengt. Waar echter naar de meeniog der medische commissie bedrog met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kan worden uitgesloten, blijven de verrichtingen van den heer Rubini uiterst merkwaardig en getuigen ze zeer zeker van bijzonder waarnemingsvermogen. Wielrijder» opgepast! Nu weer carbid is te krijgen moeten een half uur na zonsondergang de lantaarns weer aan. Denkt er tevens aan dat Uw lantaarn niet mag zijn voorzien van gekleurde zijlichten, reeds verschiilende wielrijders liepen een bekeuring en dientengevolge een boete op van 50 ct. tot een gulden. Vergaan. Voor Westkapelle zijn Donderdag 2 tjalken met steenen geladen, tengevolge van den plot seling opkomenden storm gezonken. De opvarenden werden gered. Op de pleizierreis geboren. Een pleizierboot van Rotterdam naar Nijmegen op Tweeden Pinksterdag heeft onderweg twee uur moeten aanliggen om een dokter gelegen heid te geven een jonge wereldburger in het leven te helpen. Het geval, dat goed afliep, verwekte heel wat vroolijkheid aan boord, vooral toen de „band" die den toc'it opluisterde, het schoone lied ^Beschuit met muisjes' inzette. Moeder en kind zijn aan boord gebleven en 's avonds bij aaukoiust te Rotterdam per bran card naar het ziekenhuis gebracht. (Hbld.) Vervoer van Fruit. In antwoord op een desbetreffende vraag heeft de Minister van Landbouw aan de Ned. vereeniging van Fruitexporteura te Tiel mede gedeeld, dat alle beperkende bepalingen op hel vervoer van het zachte fruit zullen worden in getrokken. Een misrekening. Een oude boer te Deumingen (Ov.) leefde al jaren te zamen met zijn ouden knecht. Deze laatste zou roor zijne trouwe hulp erfgenaam worden, maar door 'l onverwacht overlijden van den boer kwam het testament niet gereed. De knecht deed nu, of alles zijn eigendom was hij verkocht de leve havende en deponeerde f 4*400 bij een boer, die het geld voor hem bewaarde. De erfgenamen kwamen er echter aehter en thans zit de knecht,, wegens verduistering van f4400, iu de gevangenis. Het geld is iu beslag genomen en ook de boer, bij wien het gevonden werd, is gearresteerd. Aangedrongen op Kamerontbinding. Het hoofdbestuur v&u de Ned. Vrouwenorga nisatie heeft een adres gericht aan den Miuister vau Binnenl. Zaken, waarin gezegd wordt gezien, dat de Tweede Kamer het wetsont werp Marchant c.«. tot invoering van vrouwen kiesrecht met groote meerderheid van stemmen heeft aangenomen, vertrouwende, dat ook de Eerste Kamer zich voor genoemd ontwerp zal verklaren en dat de Kroon het zal bekrachtigen, van oordeel, dat de behandeling van de door de regeering in te dienen voorstellen tot wijzi ging der grondwet slechts mag geschieden door een Tweede Kamer, die een beeld is van het geheele Nederlandsche volk, van oordeel, dat dit slechts het geval zal zijn, als genoemd college zal zijn gekozen door maunen en vrouwen, verzoekt Uwe Excellentie, om, als het wets ontwerp Marchant c.s. wet zal zijn geworden, H. M. de Koningin te willen adviseeren tot kamerontbinding, en vorzoekt Uwe Excellentie tevens reeds nu die maatregelen te willen treffeD, waardoor het mogelijk zal worden, om bij een kamerontbin ding de bestaande kiezerslijsten aangevuld te krijgen met de nsmen der vrouwelijke kiezers. Ie liefde een ziekte? Ook een vraag 1 Zonder twijfel is liefde een ziekte zegt do H. P. en wel eene van zeer ern- stigen aard. En ze treedt epidemisch op in nog ergere mate dan de Spaanscbe griep. Daarvan is althans nog een deel der menschheid bevrijd gebleveD, terwijl dit met de liefde niet het geval is. Zonder één enkele uitzondering wordt ieder meDsch op zyn tijd er door aangetast. En erger dan bij mazelen, die men gewoonlijk slechts ééns in zijn leven krijgt, blijft men bij liefde niet van herhaling verschoond. Kwaadaardige aanvallen eindigen meestal met een huwelijk. Veel minder vselvuldig maakt de patiënt een einde aan zijn leven, omdat zijn lijden hem te zwaar wordt. Zelfs zij, die door echtscheiding weer verlossing krijgen, worden later toch meestal opnieuw het slachtoffer van een aanval. Geen andere ziekte ook is zéé besmettelijk als de liefde. Niet slechts is herhaaldelijk waargenomen, dat de infectie van persoon op persoon wordt overgebracht, maar vaak kan men constateeren, dat alleen maar hst zien van dergelijke ziekte gevallen, bij bruiloften, enz. aanleiding geeft tot nieuwe infecties. Waarheen met ons vleeioh Op 't moment is dat nog geen vraag, want het vleeich is nog altijd zeer prijzig. Maar nu het buitenland ons weer allerlei dierlijke en plantaardige vetten levert, kan het niet uit blijven, zegt de slager J. F. in de V. en Vh. of de vleeschrijzen moeten aanzienlijk naar be neden. Hoelang zal die prijsdaling duren en hoever zal ze gaan? We staan Dog pas aan het begin en voorspellingen zijn moeilijk, maar dat reeds dezen herfst het vee de helft zal kosten van wat het gedaan heeft, is zeer waarschijnlijk. Dan is het, bij vroeger vergeleken, nog veel te dunr. De slagers tullen de eersten zijn om een flinke prijsdaling toe te juichen, omdat het vleesch dan weer komen kan onder een groot aantal afnemers en er das veel meer zal worden verkocht. Des ondanks zal de toename van het vee sterker zijn dan het verbruik in het eigen land. Waar dan heen met het overtollige? Uitvoeren naar Engeland Och, als Engeland ds vleeschprodncten goedkooper uit Australië en Amerika kan krijgen, komt het niet bij ons, gunt het ons de klandizie niet eens. En dat Daitschland, dat toch groote behoefte aan een en ander had, ons overtollig bevroren vleesch en boter niet eens voetstoots wilde koo- pen, geeft ook te denken. Or.se beste klant, onze afnemer die een reeks van jaren bij ons gekocht heeft, wien het goed ging, zéé goed, dat hij zelfs tweemsal daagt vleesch at en die veel gebruiken kon, is insolvent. Die beste klant van vroeger is «en deel van s'n koopkracht kwijt, voor langen tijd misschien. Zoo is het mogelijk, dat we een tijd tegemoet gaan, waarin overproductie van vleesch zal zijn en dat we ons zullen afvragen Waarheen met ons vlessch De Vredesonderhandelingen zijn thans zoover gevorderd, dat het antwoord op de Duitsche tegenvoorstellen weldra zal in komen. Men mag de verwachting koesteren dat de Duitschers heel wat milder voorwaarde* zullen krijgen dat zich eerst liet aanziendoor dat de Duitschers zich geplaatst hebben op het standpunt van Wilson en tevens erkennen dat de billijkheid medebrengt dat België en N.-Frank- rijk mooteu worden schadeloos gesteld. Zoo wordt door Duitschlaod er op gewezen dat af stand van gebieden die overheerschend Duitsch zijn, niet past in het kader van Wilsons ponten en ereneeus wordt gewezen op andere wenschea van de geallieerden die te veel lasten op het Duitsche volk zouden leggen. In de geallieerde landen zelf gaat er van het volk een sterke strooming uit om eon spoedigen en rechtvaardigen vrede en deze wenschen zullen de geallieerde regeerders wel op moeten volgen. Verwacht wordt dat iu de volgende maand de vrede geteekend tal kuDnen worden. Versterkende middelen. Er zijn, vooral nu we een paar jaren van onder voeding achter dsn rug hebben, veleo, die door ver sterkende middelen op de proppen moeteo worden geholpen. Versterkende middelen koren veel geld zegt men. Dat is zoo, maar dokters-drankjes en -pillen kosten nog meer. En men kan vaak dezelfde voedingsstoffen tot zich nemen op een dure, maar ook wel op een minder dnre wijze. Zeur veel meuscheB aldus du H. P. zullen nooit gelooven, dat er evenveel voedingswaarde zit in magarine als in boter, evenveel in baring als in calm. Ook de meer ontwikkelden begrijpen no:; niet dat een gram eiwit steeds dezelfde voedingswaarde heeft, onverschillig of dit voorkomt in een dunr dan wel in een goedkoop voedingsmiddel. Daarb\j komt nog, dat de versterkende middelen melk, vleesch en eieren volstrekt niet altyd als zoodanig werken. Men moet niet overdryven. Het is b.v. onzin per dag 34 5 liter melkte drinken dit veroorzaakt chronische verstopping en daarbij verslapping van de maag. Daardoor wordt de eetlust minder. Men moet melk by niet te groote hoeveelheden tot aich nemen. Voor bloedarme patiënten acht dr. de Groot het veel melkdrinken zelfs nadeelig. Op eieren en vleeich valt ook wel iets af te dingen. Geklutste eieren zyn het best te verteeren. De hoofdzaak is niet versterkende middelen, maar een goede doelmatige voeding. Een goede toebereiding verhoogt de verteerbaarheid. Het ware wenschelyk, dat de artsen beter op de hoogte waren van de kookkunst. Dan aouden zij het voedingsvrasgstuk en dat der „versterkende middelen" meer volkomen beheerschen. En ook de leek mag wel wat dwaalbegrippen op zjj zetten omtrent de „versterkende" werking van verschillende reclame-artikelen, die met veel humbog worden aangeprezen. Dan zal men leeren, op welke wyze men zich zoo goed mcgelyk kan voedea, zonder daarvoor buitensporig veel geld te besteden, dat nuttiger op andere wyze gebruikt kan worden. De Annexatieplannen zyn van de baan. De Nederlandsche diplomaten hebben een groote overwinning behaald en de anoexa- tieschreeuwers in België blyven in hun hemd staan. De Belgisch* couranten zwygen voor een deeJ. Eenigen trachten hun figaur te redden door te doen voorkomen alsof België't vermeende rechten nog verhoord zullen worden, doch daarentegen zyn er nog v:el Belgische couranten die onverholen hun vreugde te kennen geven er op wyzend dat Neder land en België als goede buurlui als vrienden dienen te leven. Vervolg Tweede Kamer. Donderdagmiddag kwam het ontwerp salaris- regeling voor onderwijzers, in stemming en werd aangenomen met 87 tegen 3 stemmen. PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herr. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3.30 ds. vau Lutterveld. Gerat. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 3,30 uur leeskerk. Geref. Gsm. voorm. 10 en 's avouds 6.30 ds. Janse, nam. 3.30 leeskerk. Ned. Protestantunbond Afd. Tholen: GEEN DIENST. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm 10,30 en nam. 3 uur lees kerk. Voorber. voor het H. Avondmaal, avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 eu nam. 3 uur Ds. Luyendyk. Geref. kerk, voorm. 10,30 nam. 3 en avonds 6.30 uur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 ds. Verschoor en nare. S uur leeskerk. Geref. kerk, voorm. 10,30 nam. S en avonds 6.30 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 ds. Kamsteeg en nam. S uur ds. Kamsteeg. Doopsbediening en collecte ziekenfonds. Oud Geref. kerk, voorm. 10,30 nam. 3 ea 's avonds 6,30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerk, voorm. 10.30 leeskerk, nam. 3 uur ds. Oosterhuis van St-Annaland. Geref. kerk, vcorm. 10,30 en nam. 8 uur ds. Staal, '•avonds 6.30 leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk voorm. en nam. ds. Boer. Geref. Kerk, voorui. en nam. ds. Meijer. Chr. Ev. Gem., voorm. en nam. en 's avonds ds. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds leeskerk. Gemeente STAVENISSE over Mei 1919. Geboren Corneli» Joost, t.r. L. M. Fiereni en A. Weedorp. Overleden: Elizabeth Stoutjeedijk, 2 j., d.r. G. Stoatjesdijk en 0. v. I weerden. Pieternelle Suarlend, 41 j echtg. ven A. J. v. Dommele. Gehuwd Anthouie Suurlend, te Scherpeniese 22 j. jen. es Marine Klippel, 22 j. ji Weedorp, 28 j. jm. en A. J. t. d. Berg, 21 Gemeente IERSEKE, ven 612 Jq Ondertrouwd Jen Hnbrecht de Dreu jm. en Merie Hollemene 20 j. jd. H Slebbekoorn 23 j. jm. en Cornelie Jei ven Ooeten 21 j. jd. t* Wemeldinge. Gehuwd: Jen Hollemene 28 j. jm. nelle Poleij 28 j. jd. Geboren Anne Geertroide Cornelie, di Sinke en Willemine Adriene ven Ooiten. ev. Cornelie Pieter de Roojj en Cornelij Patten. Gemeente THOLEN, ven 818 Jnj Levenloos eengegeven kind van C. eu van T. C. van der Rhee. Ondertrouwd J. Meerman ju. en J. Viiaer jd. Gemeente ST-MAARTENSDIJK, Mei Ondertronwd A. H. Weidorp jm. 21 j. e Neline jd. 26 jr. Getrouwd: J. J. Basen jm. 23 jr. Menncke jd. 23 j. I. M. ven Dijke jm. en P. C. J. Beien jd. 21 jr. J. Hege jm. en A. P. Hengitmengel 23 jr. D. Pon 25 jr. en J. L. Knuist jd. 27 jr. Geboren Jscobus Msrinus Deniël er. Vossen en ven M. J. Qosak. Jeune Jol dv. H. Hertog en C. Hege. Jecobe Coi dr. C. Dene en J. Heijboer. Nicolees tv. G. Bevelender en J. M. Bierene. An Hoocherd, zv. A. P. Geluk en D. C. SI ikke. Overleden C. Geekeer 69 jr. echtgenoi J. J. Noom. Cornelis, 11 jeer zv. I. r. d en ven B. de Grsef. M. Geldhof 61 jr. geDoot ven M. C. Knuist. N. Priem 8 wedowe ven L. Jansen. D. Jense 58 jr. genoote ven J. Bazen. A. Pipping 79 j., genoote van C. van Dijke. Gemeente POORTVLIET, Mei 1919 Gehuwd Anthonie Christoffel Heijboer jm. en Johanne Wouterine ven As jd. Merinns Cornelis Goudzwaard jm. 21 Meetje Josine van Oodeneerde jd. 20 j. Geboren Deniël Marinus, zv. Arie Co Bijl e.v. Cornelie Merie Hege. OrerledenJozina Willemine Quaak dv. Qererdus Quaak e.v. Sijs Nieuwkerk. 1 ven der Gonwe, 81 j. weduwe ven Hl Quist. Levenloos aangegeven (inenneiyk kil Andreas Reedera e.v. Cetbarine ven den F LANDBOUW. Hat Rijksbureau voor Knnstmesti maakt bekend, dat eeoige partijen kun zullen worden ingevoerd, ol. 10.000 ioa 1 en 10.000 ton kelizont (20 °/a) uit Duitn en 5000 ton kalizout (20 uit den Deze partijen kunnen rechtstreeks door i tenrs en hendelaren worden geleverd. Zeer scbijniyk zullen in 't a.i. najaar nog b rijke pertijen kalimeit worden ingevoerd. THOLEN. Op de Woeiadeg plaste hebbende koeienkenring op de markt uitgeschreven door de Fokveteeniging ,1 eu Omstreken', weren raim 50 koaiea aan ook kwam ter bezichtiging de etier deze eenigiug die op de Donderdag gehouden 8t keuring te St-Maertenidijk de le prgeve 20 Koeien werden goedgekenrd om in merking te komen voor vrjj dekbewije, 5 koeien konden worden ingeschreven i N. R. S. De Fokvereen. bed met deze eerste ki een goed succes en ken wellicht aanleiding dat meerdere landbouweri zich bij dezeve ging aaneiniten. THOLEN 14 Juni 1919. Eieren 10 cent per atuk. Boter f 1.40 per pond. Temperatuur van het Soheldewater te T Juni Graden C Zaterdag 7 17,3 Zondag 8 18,2 Maandag 9 1», Dinsdag 10 18,3 Woensdag 11 18,3 Donderdag 12 20, Vrijdag 13 18,3 MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, -TRAM-STATION BERGEN OP ZOOM. Ter voorkoming van vergissingen zullen allo in bewaring gegeven Rijwielen worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. Ondertronwd L. BIJNAGTE Kt. en 7 24875 W. VAN ZETTEN Jd. Scherpenisse, St-Meartensdijk,J~ Junl 1919" Ondertrouwd Pb. M. HARTOG At. en 6 24876 C. PRIEM Cd. St-Maartensdijk, 7 JuDi 1919. Ondertrouwd J. COLET F.Wz. 7 en 24878 M. M. C. BLOM J.Ad. Ondertrouwd J. MEERMAN Mz. en 7 24877 J. A. DE VISSER Td. Scbinveld,) Janj m Heerlen, Gevraagd in een Gezin met 5 kinderen waarvan bet ondete 13 en het jongste 6 jeer, is eene ellezine nette en bekwame Leeftijd tnsscben de 85 en 45 jaar en van goede getuigen vooriien. Brieven te richten aan A. VAN STEE, 2e Reserve Boezemstraat;17, ROTTERDAM. 12 24884 op Donderdag 26 Juni a.t., ten 10 URE (W. T.) in de „Prins vau Oranje" te Goes. 24879 14 HET BESTUUR. Thans noteer ik voor de sigaar merk 9 oent per atuk. Aanbevelend, 24883 8 UEd. dw. dn., A. JANSSEN Ge* Tholen. des namiddags 1 unr in aan de Balans albier. „St-Jof

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1919 | | pagina 2