f DE OORLOG am Stations-Koffiehuis, n Jz Van onze berichtgevers. o N d e r w u s. Burgerlijke Stand. Kerknieuws. z« Publicatiën. >3 arktberichte n. Ti 5." l'O NIEUW Café Réstaurant, L. P. A. OOMS—ianssens. Zei NI. een vlammend protest richten over den smaad en de onrechtvaardigheid, ons aangedaan. Zomertijd 1 April begint de zomertijd weer. Men dient dus zijn uurwerken den avond te voren een uur vooruit te zetten. De Raaijberg. Zooals uit in dit nummer voorkomende ad vertentie blijkt, zal het seizoen voor de wieler baan. De Raaijberg geopend worden op Maandag 1 April (2de Paaschdag) en wel met een pro gramma dat er wezen mag. Behalve een groot aantal nieuwelingen zien wij op het programma vermeld al9 degenen onder de Nederlandsche renners die zich reeds een uitmuntenden naam wisten te verwerveu. niet minder dan achttien, op wiens aanwezigheid vast kan worden gerekend. Het belooft dan ook dien dag een echte mooie sportdag te worden, waarop te genieten zal zijn en waarop de groote internationale koppelwed- staijd over 1U0 K.M. voor beroepsreoners de clou belooft te worden. Wij behoeven niet te zeggen hoe aangenaam het ons was te vernemen dat dc wielerbaan ook dit jaar wederom door ondernemende personen zal worden geëxploiteerd en wij wenschen het bestuur van die baan dan ook in alle oprecht heid een uitmuutend succes toe. Den liefhebbers vau goede sport sporen wij aan dien dag op de baan present te zijn om hunne favorieten aan te moedigen eu te getuigen vau de groote voor liefde, die men in deze streek voor de wieler sport koestert. Geïsoleerd. In ons blad kan men lezen dat met 1 April de omuibu8dieust Tholen—St-Maarteusdijk wordt gestaakt. Ook al een gevolg van de tijden. We zijn dus op ons eiland geheel zonder ecnig middel van verkeer. De ondernemers kondigen aan dat wellicht later de dienst zal kunnen hervat worden doch, vragen we ons af, zou het niet mogelijk zijn dat degenen die subsidie geven eu die toch het algemeen belang dienen vo^r te staan, door verhooging toe te kenuen van deze subsidie, de ondernemers in de gelegenheid stellen om den dienst weder zoo spoedig mogelijk te kunnen hervatten BERLIJN, 28 Maart. Het snelle voorwaarts rukken van onze infanterie heeft de troepen van den Zuidwaarts terugirekkenden vijand gesplitst. De slag staat reeds volkomen in het teeken van den bewe gingsoorlog. Het slagveld is geheel verauderd, de divisiestaven staan bij de artilleriestaven in het open veld. Overal ziet men nieuwe colonnes in Westelijke richting aanrukken. OUD-VOSSEMEER. Voor een klein maar aandachtig gehoor trad Dinsdagavond jl. mej. Staas op met een rede over evenredige vertegen woordiging. Daidelijk zette ze uiteen op welke, wijze voortaan de verkiezingen zullen plaats hebben. Na afloop werden nog eenige vragen gesteld, die door spreekster afdoende werden beantwoord. Dezer dagen bezocht de heer J. Vershuijs, onder wiens toezicht het fokstatioa van bokken staat te Serooskerke, o.m. onze gemeente om verschillende geitenstallen te iuspecteeren en hij gaf zijn groote tevredenheid te kennen over de geiten, welke waren bezocht. In het naburige Steenbergen werd de er dagen eeu stamboek- geil verkocht voor f 150. Vorige week Vrijdag onthaalde dc Burge meester de kinderen der O. L. School eu den School met den Bijbal er is door hen heerlijk genoten. Er werd hem door de kindereu der O. L. School een mand met bloemen aan ge oden. Aan de Katholieke school zal het feestje na Paschen plaatsen hebben. SCHERPEN1SSE. Het dochtertje van M. v. d. W. had het ongeluk zoodan'g te vallen dat ze haar arm brak. Geneeskundige hulp werd ver leend door Dr. Polderman. STAVENISSE. Als Directeur van de drogerij „de Energie" alhier is benoemd de heer G. van 't Hof alhier. L.l. Zondag werd alhier in de N. H. Kerk bij de collecte voor de armen aangetroffeu een bankbiljet van f 100. STAVENISSE. Benoemd als tijdelijke on derwijzeres alhier (vacature onderwijzer met hoofdacte) mej. J. A. van Duijn te Zierikzee. THOLEN. Wij verwijzen naar ae in ons blad voorkomeude advertentie waarbij het be stuur van den ambaehls-tee.kennchool eene ten toonstelling aankondigt op Zaterdag 6 April a.s Oud-Vossnmeer. Tot de toegelatenen aan de voorbereidingsklasse der R. N. S. te Tholen behooren de j mgeheer A. vau den Ende en de ongejuffronw P. Snijders. LANDBOUW. IERSEKE. De Ierseksche visschers, die eenige dagen in België vastgehouden werden, zijn Woensdag thuisgekomen. Zij hadden het niet te best gehad in Antwerpen, doch waren in tegenstelling met vroegere gevallen niet gedwon gen geweest aan boord te blijveu. Donderdagnamiddag kwam bier een vis- schersvaartuig in de haven met 130 HL. kolen aan boord. Wijl de schipper geen vervoerbewijs kon toonen werd er beslag op de kolen gelegd. De schipper begaf zich met de politie naar den burgemeester en toen hij op de kade terugkwam was zijn vaartuig spoorloos verdwenen. De knecht was er blijkbaar mee weggevaren. Vrijdagavond der vorige week vergaderde de gemeeuteraad. De notulen der vorige vergadering werden gelezen, wat in langen tijd uiet gebeurd was. Het in Dec. gekozen raadslid, de heer J. Hui- bregtse, word geïnstalleerd. Een verzoekschrift van de Prov. ver. van veldwachters om het salaris hunner collega's hier te verhoogen en minstens op f 800 te ■brengen werd voor kennisgeviug aangenomen. Mej. B. D. Pols kreeg op haar verzoek de beschikking over een lokaal van school 2 voor de repetities eener pas opgerichte zangvereenigiug tegen een jaarlijksche vergoediog van f 15. Een adres van de Werkmausver. E. m. M. waarin verzocht werd om het niet belastbaar gedeelte van den hoofd. Omsl., thans f 300, te verhoogen, gaf aanleiding tot gedachtenwisseling. B. en W. brachten verschillende bezwaren in, doch de heeren Poleij eu Huibregtse pleitten voor een aanzienlijke verhoogiog, minstens tot f 500. Het verzoek werd afgewezeD, met 9 tegen 2 st. doch zal in het najaar andermaal ter tafel komen. De Directeur van het levensmiddelenbedrijf kreeg op zijn verzoek eervol ontslag. Dit gaf aanleiding tot herziening van het salaris van zijn opvolger hetwelk bepaald werd op f60 en f40 voor hulp. Mocht dit laatste niet genoeg blijken, dan kan die som verhoogd worden. De tegenwoordige titularis zal zoo lang hij nog in functie is met ingang van 1 Jan. 11. dezelfde belooning genieten. De rekening 1916 van het Burg. Armbest. en die van de gasfabriek, zelfde dieustjaar, werden goedgekeurd, de eerste met een goed slot van 11113,13, de laatste met een kwaad slot van f 133,56. Voorts werd besloten een gascommissie in te stellen eu werd een verordening vastgesteld op den werkkring dier commissie. Tot leden werden benoemd do heeren Hartoog, Huibregtse en J. Kramer. B. en W. benoemen een voorzitter, die geen stem heeft. Voor het vaststellen van een aanvnllingskohier van den hoofd, omsl. ging de raad in geheime zitting. Met deelneming zal wel ontvangen worden het berichtdat de heer E. B. Kielstra, secretaris van de Zeeuwsche Landbouwuiaat- schappij, plotseling zeer ernstig ongesteld is ge worden en nog steeds luidt het dat zijn toe stand zeer zorgelijk is. Tot wa; menend secretaris is benoemd de heer Van der Meer, terwijl tot waarnemende secretaris der Ceutrale com. voor de Keuring van gewassen te veldo en van het Verkoops- bureau is benoemd de heer L. van Dijk. De landbouwvereen. te Scherpenisse en St-Aimaland besloten tot toetreding bij de Z. L. M. Gemeente THOLEN van 2229 Maart 1918. Gehuwd P. Jeroense j:r>. en M. Jansen jd. Overleden Jan Jakob Geluk, 71 j., echtge noot van L.. C. de Later. Johanna Duijser, 80 j., weduwe van W. Vroegop. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, vo rm. 9,30 en nam. 2 aar Ds. Kamsteeg. Collecte Zending. Oud Geref. berk, voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 5,30 uur leeskerk. Maandag '2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk Voorm. 9.30 Geen dienst. Geref. Kerk Voorin. 9.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 ds. Van Griet- huijzen, en nain. 2 uur leeskerk. Geref. kerk, voorm. 9,30 en nam. 2 aards. Staal, f Voorm. Openb. Belijdenis.) Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk Voorin. 9.30 ds. Van Griet- huijzen (bevestiging Lidmaten.) Geref. Kerk 9.30 ds. Staal. IERSEKE. Ned Herv. kerk voorm. en nam. ds. Boer. Nam. doopsbedicning. Geref. Kerk, voorm. en nam. ds. Meijer. Chr. Kv. Gem., voorm. en nam. en 's avonds ds. Bromet. Oud Ger. Gem. voorin., nam. en 's avonds ds. Kersten. Voorm. Avondmaalsbediening. onze a.s. eenii 14 morgens te 10 ure Oud-Vossemeer. Door den heer Burgemeester is aan elk der drie Diaconie besturen een bedrag van f 50.ter hand gesteld om aan de armen een buiten gewone bedeeling te houden. PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herv. Gein. voorin. 9,30 ds. Enkelaar. Be vestiging nieuwe iidmaten, nam 2 uur ds. Loran. In beide beurten collecte ten bato van het Leer- stoclfonds v. d. Geref Bond. Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk Voorm. 9.30 Ds. Enkelaar. Ned. Protestantenbond Afd. Tholen: Zondag 31 Maart 1918 Dr. Van der Meulen. Geref. kerk voorm. 9,30 aar en nam. 2 oor leeskerk. Geref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 aor en's avonds 6 aar leeskerk. Maandag 2e Paaschdag Ger. kerk, voorin. 9.30 ds. Nieboer te Krabbendijke. Geref. Gem. voorm. leeskerk. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 leeskerk, nam. 2 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm 9,30 en nam. 2 aar dhr. De GraalT, 's avonds 5.30 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag Ned, Herv. Kerk Voorm. 9.30 ds. Verschoor, Ger. Kerk Voorm. 9.30 dhr. De Graaff. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 ds. Steenbeek, nam. 2 uur geen dienst. Voorm. bevestiging nieuwe lidmaten, collecte ziekenfonds. Geref. kerk, voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk, Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 Ds. Steenbeek. Geref kerk Voorm. 9.30 leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Griethuijzen van Oud-Vossemeer. Beide diensten collecte voor de zending, Gerefl kerk, voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 5,30 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag Ned. Herv. Kerk Geen dienst. Geref. Kerk voorm. 9.30 leeskerk. In de week van 30 Maart5 April 1918 kunnen gebruikt worden de volgende coupons voor de rantsoeneering van levensmiddelen voor erwten no. 7, havermout no. 6. kaarsen no. 10, schemerlichten no. 6, aardappelen no. 14. Op de coupons, welke met een streep overdrukt zijn kan slechts de helft van de daarop vermelde hoeveelheid verstrekt worden. Bij aankomst van regeeringsvisch kan deze ver kregen worden op coupon 3 van zeep, die daarvoor eenige weken achtereen geldig zal zijn. Op coupon no. 6 van havermout ban 2l/2 ons verstrekt wordeu aan eiken houder van een coupon boekje. Van 115 April is geldig bon 24 eener thee-en koffiekaart voor 1 ons koffie Van 1630 April is geldig bon no. 27 voor 1 ons koffie. Leveranciers van koffie aan detallisten zullen van 1 tot 27 April a.s. mogen afleveren op eendoor den detaillist over te leggen: bon no. 20 eener thee en koffiekaart U/4 ons koffie. bon no. 22 eener thee- en koffiekaart 1 ons koffie, geldende deze hoeveelheid als voorziening in de behoeften van den detaillist voor de geheele maand Bonnen 24 en 27, wolko voor verbruikors onder scheidenlijk in de eerste eu in de tweede helft van April geldig worden, mogen door den detatillist dadelijk aan zijn leverancier gezonden worden. Nader zal bekend worden, welke hoeveelheid de leveran cier op deze bons na 30 April a.s. zal mogen afleveren aan den detaillist. Elke winkelier is verplicht, zoolang hij een rogeerings- ariikel in voorraad heeft, dit aan te kondigen door een biljet voor zijn winkelraam te hangen, waarop de naam van het artikel is vermeld. Zoodra het artikel is uitverkocht is moet het biljet weggenomen worden. Tholen, den 29 Maart 1918. 46 De Burgemeester van Tholen maakt bekend, de navolgende maximum-prijzen van maizena in pakjes van 400 gram in den groothandel f 0,64 in den tusschenhandel f 0,675 in den kleinhandel f 0,80 in pakjes van 250 gram in den groothandel f 0,42 in dtsn tusschenhandel t 0,45 in den kleinhv del f 0,55. Tholen, den 29 Maart 1918. 12 De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat verbruikers, producenten, importeurs of handelaren van smeerohie. coosistentvet, wagens meer en dergelijke smeermiddelen, die nog niet hebben voldaan aan het verzoek tot opgave van hun adres onder vermelding van kwaliteit aan Bureau Nijverheid, Kneuterdijk 8, alsnog uiterlijk 10 April 1918 deze opgave aan dat Bureau kuuuen doen toekomen. Tevens wordt hiermede bekend gemaakt, dat geen aaumelding als verbruiker behoeft te ge schieden door landbouwers e.d., houders van voertuigen enz. die uitslniteud smeerolie e.d. bezigen voor het smeeren van voertuigen, voor zoover hun jaarlijksch verbruikt niet meer be draagt dan 25 K.G. Tholen, den 29 Maart 1918. 17 Philipslaud inzake de jaarwedden van Burgi meester en secretaris. Het rapport van i commissie hond in, om gezien de komenc ernstige tijden geen verho-.ging te geven. e. Verzoek van mej. C. A. Blom, gem.-verlos om verhooging van hare jaarwedde. Deze wordt met f 100,verhoogd. f. schrijven van deu Inspecteur van de Volk gezondheid dJ. 19 Maart houdende voorst bouwen van woningen. Dit zal later worden behandeld. g. reqnest vau de Zeeuwsche voeder- en kunsl mesthandel dd. 9 Jan. Dit adres was in vorge zitting uitgesteld. Het verzoek om de aanlegplaats te bouwef V001 wordt toegestaan. lelling h. schrijven van de ondernemers van dei5-jari omnibusdieust Tholen —St-Maarteusdijk dat djet.uige dienst met ingang van 1 April wordt gestaag Wordt voor kennisgeving aangenomen. I. miss. Ged. Staten betreffende de begrootiD|ud-V 1918, wordt voor kennisgeving aangenomeu. j. Verzoek van Wed. Wiesner om de vel y0oi gunning op het door haar in eigendom behooreole]ljng pand to behouden wordt voor kennisgeviukj het aangenomen, daar dit niet bij den raad thu|chtge hoort. jp O In beginsel wordt het voorstel van de bou^jLH commissie om een noodwoning te bouwen, aanKflEU genomen. jnzen II. Wijziging der begrootiug 1917. Wordt goedgekeurd. III. Wijziging begrooting gasfabriek. Won besloten om voorloopig tot den bouw van nieu retorten over te gaan kosten plm. f 10,000 IV. Aanbieding kohieren H.-O. en Hondei belasting. Worden in handen gesteld van commissie, h.h. Wagemaker, Goosseu en Jong. Aanvulling Pol. Verordening houdende 1 bod van rooken van jongens beneden 14 ja en eveneens ooi aan dezen sigaren of sigarrette te verkoouen. Bij de rondvraag komt nog het geven muziek bij feestdagen ter sprake. De heeren Quist, Van Hiele, De Jong Goossen zouden gaarne zien dat de burgemeest tot wieDs competentie deze zaak behoort, ee nivrT rekening zou kunuen houden met de hier ui gesproken wenschen. De voorzitter zegt dat bij een eerstvolgeni gelegeuheid bij deze zaak zéér ernstig zal ove wegen en den aanvragers als wijzen op de deze zitting uitgesproken bezwaren de dolo verschillende leden. Daarna wordt de vergadering gesloten. In ons volgend nummmer hopen we uitvoerig vers'ag vau het verhandelde in dei vergadering op te nemen. 13736 )OIE THOLEN, 30 Maart 1918. Botermarkt Tholen. Max. Boterprijzen. Te betalen door grossiers aan producent! ten hoogste fl.66 per pond is door winkeliers aan grossiers f 1.68 per poi is door particulieren aan winkelier f 1.|955 per pond. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse f 3,50 per K.G. Eieren f 10.50 De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat op de secretarie ter inzage ligt, eene be- bekendmaking betreffende vervoervergunningen voor manufactureu. Tholen, deu 29 Maart 1918. 6 De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat wederom bij den winkelier H. J. van der Stel re- geeringsspinazie te bekomen is tegen f 0.15 per pond. Tholen, den 23 Maart 1918. De Burgemeester, J. W. WAGTHO. Vergadering van den raad der gemeente Tholen op Vrijdag 29 Maart 1918. Voorzitter, de burgemeaster. De notulen van de vorige vergaderingen wordeu ongewijzigd vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. a. Miss. ged. staten houdende de goedkeuring raadsbesluit inzake de vakken aan de U. L. O. school. b. miss. van id. houdende goedk. van de suppl. koh. b. o. c. id. goedkeuring verhuur perceelen grond. Worden voor kennisgeving aangenomen, d. miss. van het bestuur der ver. van burge meesters en secretarissen eiland Tholen en St- Rotterdamsche Eierenveiiing van de V. P. 26 Maart werden navolgende prijzen besteel Gegarandeerd verscbe Inlandsche hoendereiei f 11.— tot f 12.62 Eendeneieren f 11.25 tot f1195. Ganzeneieren f 25.tot f 31. Aanvoer 187500. Haagsche Consumptie-Veiling. 28 Maart 1918. EIEREN. Op de heden in ons veilingslokaal GlasbL zerslaan 79 gehouden veiling werden navolgeD prijzen besteed Gegar. verscbe hoendereieren van f 11.tot f 12.05. Ganzeneieren f 30. Aanvoer 138200. Temperatuur van het Scheldewater te Thol Maart. Graden C Zaterdag 23 7,2 Zondag 24 8. Maandag 25 9, Diusdag 26 7,3 Woensdag 27 7, Donderdag 28 6, Vriidap 29 6, Hc rband P» Q d Eti sprf rak haar at is klaa< schrei *er w 't roordi :h, k leeft,' van u kijki I Pei I Lef MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, TRAM-STATION BERGEN OP ZOOM. Telefoon Interc. No. 55. Ter voorkoming van vergissingen zullen alle in bewaring gegeven Rijwielen worden voorzien van een nummer. In plaats van kaarten. Ondertrouwd MAARTEN CENSE en CHARLOTTE E. R. VAN BEEKUM Amsterdam, Dacostastraat 4, Rotterdam, Provenierssingel 15a, 23741 9 28 Maart 1918. Vei n ;rasm norir ;root( jekoc »edde rens rorde >m d Aa

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1918 | | pagina 2