Ierseksche en Thoolsche Courant van Zaterdag 20 October 1917. Tweede Blad. FEtflULETQH. NAZOMER. Advertentien. H. G. v. Kroon. Van Heel Co. Het zal niet gaan C. Lahan, Tholen FRANS ADRIAANSEN AAN BOXSEL KANTONGERECHT TE THOLEN. 8 Ooi. 1917. Door het Kantongerecht alhier zijn heden veroordeeld wegens Strooperij. A. tl. te St-Maartensdijk tot f 2,boete of een week tuchtschool, L. C. J. v. S. te St- Maartensdijk tot een berisping. Overtreding der Vmcherijwet. C. K. te St-Maartensdijk tot 2 boeten elk van t 3,~ of een week tuchtschool voor elke j 2 dagen hechtenis. Vrijg esproken. Straatschenderij. T. D. te Tholeu. te St-Ph'lipsland tot eene berisping. Jachtaver treding. J. J. v. D. te Poortvliet tot f3,boete of 2 dagen hechtenis, J. J. E te Poortvliet tot f 2,boete of een week tuchtschool. Overtreding motor- en rijwielwet. A. v. d. B. to Oud-Vossemeer, tot f 1, Rijden zonder licht. J. V., J. Q. en L. O. allen te Sint-Philips- laud, M. F, M. (e St-Maarteusdijk, W. v. D., P. J. H. en M. J. S. allen te Oud-Vosseineer, A. W. te St Pbilipsland, K. H. te 8t-Maartens- dijk, C. Q. te St-Pbilipsland, C. P. H. en K. H. beiden te Sint-Maartensdijk ieder tot f 1, boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner, Openbare Dronkenschap. J. W. to Scherpenisse tot f 10,—boete of 3 dagen hechtenis. Jachlovertreding. H. U. Dz. te Poortvliet tot f 3,boete of boete. J. P. boete of een week tuchtschool. Straat schenderij. J. 8., A. R„ F. L, A. v. L. en P. P. allen te St-Maartensdijk ieder tot f 1,boete of een week tuchtschool. C. F. te St-Maartensdijk tot eene berisp ng. Overtreding Visscherjwet. A. G. te St-Annaland tot f3,boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding der Leerplichtwet. P. M. te Scherpenisse, K. v. d. Z., A. Q., en J. M. allen te Tholen ieder tot f3,boete of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. W. M. v. D. Oud-Vosserueer tot t 10,boete of 3 dagen hechtenis. J. K. te St-Pbilipsland tot 2 boeten elk van f 10,of 3 dagen hechtenis voor iedere boete. L. B. te St-Philipsland tot f3,— boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding der Boterwet. J. H. te Stavenisse tot f5,boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding Baggerreglement II. K. te St-Annalaud tot f 10,boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding Politieverordening. A. r» B. te Stavenisse tot f 3,boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding Bouwverordening, J. M. te Scherpenisse en M. A. te Scherpe nisse ieder tot twee boeten elk van f8,of 2 dagen hechtenis voor iedere boete voor ieder hunner. J. M. te Scherpenisse tot f3,boete of 2 dagen hechtenis, M. v. II. te Sint-Maar tensdijk tot f 3,-— boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding IPegenreglement. D. S, te Sint-Annaland tot f 2,boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding Polderreglemenl. II. d. W. te Stavenisse en II. E. te St- Anualand ieder tot f 2,boete of 2 dagen hechtenis. Loopen of rijden op verboden grond. A. J. G. te St-Philipsland tot f 2,boete of 2 dagen hechtenis. Zijn trekdier op den weg onbeheerd laten. N. P. S. te Bergen op Zoom tot f 1,boete of 1 dag hechtenis. Vee laten loopen op bezaaiden grond of weiland. J. M. v. V., P. D., A. A. C. XV., A. S. en J. G. allen te Stavenisse ieder tol f 3,boete of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. Slrooperj. W. M. te St-Philipsland tot f5,boete of 3 dagen hechtenis. Vee laten loopen op bezaaiden grond of weiland. J. v. II. te Scherpenisse tot f 5,boete of 3 dagen heohtenis. C. G. te Sint-Annaland tot 13,boete of 2 dagen hechtenis. A. G. te St-Philipsland en C. S. te St-Philipsland ieder tot f 2,— boete of 2 dagen hechteuis voor ieder hunner. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 13 Oct., in Nederland uitgesproken 18 faillissementen tegen 24 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 13 Oct 1917 711 faillissementen tegenover 845 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Keuringsraad te Tholen. Van Maandag 15 t/m Woensdag 17 October 1.1. heeft de keuringsraad zittiug gehouden in de bewaarschool aihier ter geneeskundig onder zoek van de landstormplichtigen der jaarklassen 1901 en 1902. Van Tholeu waren verschenen 21 laudstorm- plichtigen, waarvan er geschikt zijn bevonden 6 en wel H, Kloet, J. A. van Luijk, P. J. Schot, L. J. Kwisf, A. Hoogerheide en H. Baaij. Van Poortvliet waren verschenen 16 land' stormplichtigen, waarvan er geschikt ziju bevonden 7 en wel M. W. Goudzwaard, C. W. Bijl, M. de Groen, J. van Alten, A. Hartog, M. C. Overbeeke en D. Quist. Van Oud-Vossetneer waren verschenen 19 landstormplichtigen, waarvan er geschikt zijn bevonden 7 en wel M. M. Duine, J. Hage, A. P. v. d. Hout, J. Witte, P. C. Bettinge, F. P. Haver mans en A. Jeroense. Van St-Philipsland waren verschenen 8 landstormplichtigen waarvan er geschikt zijn bevonden 6 en wel M. L. Mol, C. L. Faassen, J. M. v. d. Welle, J. I. van Putten, J, A. Smits, J. H. Vaders. Op Dinsdag 16 October 1.1. heeft te Middelburg de iudeeling plaats gehad van de militie, lichting 1917. Van Tholen werden ingedeeld A. A. van Stee en M. Seho'. GEMENGD NIEUWS. Maar een werkende, kokende, ue bedden opma kende, handelende Indische; was hén iets geheel nieuws; van zulk een merkwaardigheid der na tuur hadden zij niet bet minste denkbeeld, en zij schuddeq dikwijls het hoofd en vonden toch weer iets op haar aan te merken. Henriëtte schikte zich in die voorbijgaande onaangenaamheden zwaarder viel 't haar toen de kinderen begonnen te sukkelen, en zij, behalve haar huishouden te bestieren, nog zieken te ver zorgen, maar vooral zorg en angst over hen uit te staan had. Doch een hoop hield haar staande van Rhenen zou geen winter meer in het land blijven tegen het einde van den herfst was hij van plan, of schoon zijn verlof nog uiet om was, naar Indië terug tfr keeren. Kaas Ons land zit vol kaas. De pakhuizen zijn tot aan de nok toe volgestopt en kunnen nituwe aanvoeren niet meer aannemen. En er mag geen pondje over de greDs. Krijgen we dhs lager kaasprijzen^ om het verbruik in eigen land sterk te doen toenemen Neen, dat ligt natuurlijk niet in de bedoeling van deD kaashandel. In een vergadering van de Ctöp. Vereen, tot export van volvette Gondsche kaas is verkoop uit nood tegen lager prijzen ten sterkste ontraden. Als de grenzen maar open komen, en daar hoopt men nog altijd op, behoeft er geen cent van den prijs af. Maar anderzijds ducht men, dat minister Pos- tliuma 60 pet., misschien wel 70 pet. voor het binnenland zal opvorderen, en als dit voor de dear staat, wil men maar liever in tijds tegen lager prijs van zijn kaas af, vcor zoover men er geen bergplaats voor Reeft, Op de vergadering is echter de stellige ver zekering gegeven, dat er in den kaasprijs geen verandtring zal komen. Die blijft gebaseerd op den melkprijs. Gaat die omhoog, dan gaat ook de kaasprijs nog omhoog. Maar dat meerdere zal de producent niet krijgen, voigeus ce» in voorbereiding zgnde regeling. Te kouwelijk. De minister van Justitie heeft bevolen dat er op zijn departement uiet mag worden gestookt voor November. Vrijdag j I. werd er minister raad gehouden op het departement v.n Justitie, De minister had bevel gegeveD, schrijft Het Volk, dat halftwaalf de kachel moest worden aange maakt, opdat het er halfvier warm zou zijn Het Volk noemt dat meten met twee maten. Dat mag niet. Te Praag (Oostenrijk) werd een koetsier door een politieagentf berispt omdat hij zijn paard met de zweep sloeg. Die is goed I" zei de koet sier. „Hier mag men geen paard slaan en daar ginds worden de meuscheu vermoord 1" Voor deze opmerking doen mag men 't wel, maar zeggen mag men 't niet werd hij veroor deeld tot zes maanden zware kerkerstraf. Dr. Kuyper. Oud-leerlingen en leerlingen van de Vrije Universiteit zullen aan dr. Kuype'r op zijn 80en verj lardag aaubieden een gedenkraam, voorstellend episoden uit de Doleantie, de Vereeuiging van 1892, de portretleu van alle profession der V. U. van haar stichting af tot hedeu, enz., welk Gedenkraam dan bestemd zal zijn voor het nieuwe gebouw der V. U. Houdt boek! Zes landbouwers uit Noord-Beveland hebben voor da Middel burgsche rechtbank terechtge- wegens te lage aangifte voor de Rijksinkomsten- belasting. Ze hadden een inkomen genoten van f 17.000, f 13.000, f14.000, f 16000, f 8800 en f16.980, terwijl ze respectievelijk invulden: f3124, uiets (weigardé in te vullen,) f3938, f9120, f3000 en f7603. Tegen vier hunner is geöiscbt f 500 boete of 3 maanden hechteuis, tegen den vijfde f400 of 3 maanden en tegeu den laatste f 60 of 1 maand. Te laat berouw. Een Duitsche deserteur in ons land wilde langs Lobilh naar zijn vaderland terugkeeren, doch toen hij zich circa 25 meter op Duitsch grondgebied bevond scheen hij berouw tejkrjjgen en wilde weer naar Nederland terug. Voor hij echter weer de grens kon overschrijden, werd hij door een Duitschen schildwacht doodge schoten. Burgerlijke dienstplicht. DEN HAAG. Naar verluidt is bij de regeering in overweging het indienen van een wetsont werp regelende den BURGERLIJKEN DIENST PLICHT. Voor het eerst ontstond verschil van meening tusschen moeder en dochterEtha bleef zoo gaarne ten ministe nog een jaartje in Europa alle gelegenheden om haar talenten te ont wikkelen vond zij in haar nabijheidzij had vriendinnen, zij werd gezocht en gevierd, en vond het denkbeeld onaangenaam in de binnen landen van Java haar schoone jeugd verder door te brengen. Dit verschil bleef echter niets dan 68n schaduw beiden vermeden er over te spreken; klaagde Henriëtte over het klimaat of de levenswijze ver langde zij weer met tranen in de oogen naar haar heerlijke, opene huizen in Indië, naar haar badkamer, groot erf en gewillige bedienden, met wie zij zoo weinig omslag behoefde te maken dan haalde het meisje de schouders op of trok een minachtend lipje. Zij kon liet niet begrijpeu dat mama het hier niet prettig vond, en ook dat papa zoo toegaf en ten minste niet zijn verloftijd uitbleef. Helaas Daar viel in dit huishouden, zoo ge lukkig, en innig vereenigd waarvan de hemel zoo helder was, dat het minste wolkje een schaduw wierp op het zonnige geluk, onverwacht een De Homoeopatische Geneesmiddelen uit de Centrale Homoeopatische Apo theek van Dr. Willmar Schwabe te Leipzig zijn in ORIGIN EEL E VER PAKKING verkrijgbaar in de apo theek van 12 8493 Kortemeestraat 13, Bergen op Zoom. vreeslijke slap; mevrouw van Rhenen bracht een levenloos feiud ter wereld, dat zij slechts weinige dagen overleefde. Daar werd zij het huis uitgedragen, zij, die er de ziel, de zon van was geweest, alles was zoo snel gebeurd dat het een bange droom scheen, waaruit het ontwaken telkens moest volgen. Maar de droom bleef voortdoren en bleek werke lijkheid. Van Rhenen was als verpletterd onder zijn smart; hevige nitbartingen wisselden af met buien van diepe moedeloosheid. Etha ook gaf zich met alle geweld van haar krachtige natuur waaraan de smart nog geheel vreemd is, aan de droefheid over. Het was zoo geheel iete nieuws voor haar, een doode te zien. Vropger had zij wel bitter geschreid, wanneer zoo'n aardig zusje koud en roerloos in het kistje lag, maar zij had dan nog zoo weinig tijd gehad het wicht te leeren kennen, en mama was er nog, die tusschen hare tranen heeD haar omhelsde en toifluisterde Ik mag uiet klagen, zoolang ik mijn oudste heb. De kleine Nonnie is een engeltje bij Onzen lieven Heer 1" Maar nu leed zg zonder haar moederde lieve, Stoomwasscherij „De Zoom", BERGEN OP ZOOM. FIRMA P. J. ASSELBERGS Cz. 1882 Opgericht 1882. Beschikt overrein zacht water in overvloed, ervaren personeel, de beste wasch- en desiufecteermachiues, eigen electrische installatie voor lichtkracht en electrische bleekmet- hode, en biedt daardoor de grootst mogelijke waarborgen voor eene hygiënische eh onschadelijke behan deling der wasch. 16 19627 Prijscourant en inlichtingen op aanvrage gratis. COUPONS. EFFECTEN. Belasten zich met het bezorgen en afsluiten van alle Assorantie-posten. Prolongatie-Déposito. Kantoor geopend van 9.12.80 our en 1 tot 5 nur. 10 9937 BOERENLEENBANK TUPLEfL De BANK leent gelden aan leden tegen 5 's jaars. Zg neemt gelden op tegen 3.6 van leden. 3.3 van niet-leden Voorschotten kunnen dagelijks worden 10 aangevraagd. 21946 Kassier: D. H. VAN DE VELDE. De hoogste prijzen betaalt, voor oude PERSDRAAD van turfstrooisel en WEIDRAAD in alle lengten. 23284 8 H. SCHETTERS, Oudelandschstraat THOLEN. zonder Koop gauw doosje, het kost moor IS cent zoo /ehker. haar en hoordhuid oprem niddel dan Verkrijgbaar bij de ft. v. Zaltbommel,Tholen; Dymphna Vlekker en v. d. Werf; Oad-Vossemeer Hartog, ScherpenisseLeune, StavenisseA. P. Hoek, Kaaistraat en J. Peels, St-Maarteusdijk. A. M. Steketee te lerseke. E. J. Nieuwkerk te Poortvliet, v. Moort te St-Annaland. 26 23164 beveelt zich aan tot het geven van orgelles en het stemmen van piano's. 7 Behangerij - Stoffeerden] Boschstraat 27, Bergen op Zoom. BED GOEDEREN 11 in alle soorten aan 9198 concurreerende prijzen. zachte vrouw was er niet meer om haar de tranen uit de oogen kussen en troost toe te spreken. Hoe kon die zon schijnen, hoe konden die menschen over onverschillige dingen praten ter wijl moeder eenzaam daar buiten lag onder de kille aarde 1 Nooit meer die stem hooren, nooit meer dien kus voelen, nooit meer die vriendelijke gestalte zien, nooit meer met haar wandelen, voort te blijven leven alsof er nooit zoo'n lieve, goede mama geweest was onvergetelijk is hel oogen- blik, waarop de vreeslijke schim van den dood voor het eerst op ons toetreedt en ons het liefste het dierbaarste ontrooft. Later kannen zwaarder slagen ons treffen, de wereld ons wonden in hetgeen ons het naast aan het hart ligt, ontrouw, logen, bedrog ons vertrouwen in de meuschheid schokken, de dood ons berooven van nog zooveel dat ons restte, maar niets kau vergeleken worden met die be dwelmende, verwarrende smart, welke wij voelen bij de eerste kennismaking met onzen wreedsten vijand. De eerste uren waren de donkerste nog niet; zij schreide en weende omdat haar gezegd werd

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1917 | | pagina 5