Advertentiën. Stations-Koffiehuis, Verkooping te Tholen. bouw- en weiland weiland Publieke Verkoopingen Confectie, geestdrift door de Italiaansche autoriteiten te Londen en Engelsche officieren verwelkomd. Goedkoope schoenen en klompen. Op papier is de regeling voor elkaardoor middel van bons zal echter alléén voor het z.g. volk:schoeisel en nitslnitend voor hen, die niet hooger inkomen hebben dan zooveel toeslag wordeu gegeven. Voor een paar mans schoenen, welke ten hoogste f 9 mogen kosten, wordt f 3 toeslag gegeven, zoodat daarvoor hoog stens f 6 betaald wordt. Voor jongensschoenen, kinderschoenen, en vrouwen schoeisel (band schoenen en pantoffels) met een maximum winkelprijs van resp. f 7,50, f4 en f6, bedraagt de toeslag f 2,50, en wordt dus ten hoogste betaaldjongensschoenen f 5, kinder schoenen f 1.50 en vrouwenschoeisel f 3.50. Mans klompen zullen worden verstrekt eveneens op bons tegen f 0,60 't paar, vrouwenklompen f 0,50, jongensklompen f 0,40, kinderklompen f 0,30. Per gezinslid zal per jaar één paar schoenen en voorloopig ook slechts één paar klompen ver strekt worden. De Graanbouw in 1918. Zal er, nu de Minister de garantieprijzen voor den oogst van 1918 heeft vastgesteld en premiën heeft uitgeloofd voor het ombreken van grasland, het volgend jaar voldoende tarwe en rogge worden verbouwd om in de geheele behoefte van het Nederlaudsche volk te voorzien? Het Hbl. gaat aan 't rekenen. Bij een dagraotsoen van gemiddeld 425 gram brood hebben we per jaar noodig in totaal 1000 millioen K.G., voor het bakken waarvan onge veer 700 millioen K.G. koren noodig is. Er moet daarvoor ongeveer 500.000 H.A. met rogge en tarwe beteeld worden. In 1914 was er ruim 56.000 H.A. met tarwe en ruim 225.000 H.A. met rogge beteeld, zoodat we toen ruim de helft van onze behoefte voortgebracht zouden hebben indien alle koren voor broodbereiding gebruikt was. Een groot deel van de rogge, door de klein s zandboeren geteeld werd echter bestemd tot veevoeder. Maar dat geschiedt thans nietde geheele oogst wordt in beslag genomen en voor brood bereiding benut. Zal evenwel het te kort worden aangevuld dan moet nog een oppervlakte van 225.000 H.A. ter grootte ongeveer van de provincie Groningen meer dan nu met graan worden beteeld. Het is zeer de vraag, of het daartoe zal komen. Veel zal er in dezen alhangen van het beleid en het initiatief van landbouwleeraren en ouderwijzers, zegt het blad. Bij elke gelegen heid moeten zij de boeren opmerkzaam maken op hun belang, om na, waar er in de naaste toekomst toch weinig vee en dus weinig behoefte aan wei- en hooiland zal zijn, op groote schaal tot het omleggen van graslaud over te gaan. Hoe werkt honger op het lichaam Een Duitsch blad schrijft er over, en in Duitsch- land kan men daarover meespreken, 't Zal in- tusschen voor ons, Nederlanders, ook niet kwaad zijn er het een en ander van te weten. We weten niet, wat ons nog boven 't hoofd kan hangen. Het lichaam maakt in normale tijden vetre- serves in het merg der beenderen, de diepe huidlagen, bij den oogappel en in het nierbekken. In tijd van nood worden deze reserves het eerst aangesproken, daardoor verzwakt het lichaam. Daarna wordt het op andere plaatsen aanwezige vet opgeteerd, n.l. van de wangen. Vervolgens worden de schouders houterig en breed, de beenderen beenig. Het buikvel blijft het langst aanwezig. Is ook dit vet weg, dan pas begint het lichaam te lijden. Een groeiend lichaam (kinderen) groeit niet meer. De nako melingschap wordt beperkt. Het spierstelsel ver zwakt, spreek-, lach- en halsspieren het eerst, de hartspier het laatst. Wondeu genezen moeilijk. Er is echter iets dat niet aangetast wordt, n.l. zenuwen en hersens, die worden nog gevoed ten koste van het lichaam zelf. In een plaatsje aan de Limburgsche grens zon bruiloft worden gevierd. Het feest was in vollen gang, toen plotseling twee veldwachters verschenen, die.... den bruidegom meenameu om drie maanden gevangenisstraf als smokkelaar te ondergaan. In feesttenue werd hij naar het tuchthuis geleid. De bruiloft is toen verder maar zonder bruidegom gevierd. Lucht de hooikisten Hooikisten moeten na het gebruik, voldoende gelucht worden, anders gaat het hooi onaange naam ruiken. Het is aan te bevelen ze dan geopend in de zon te zetten. Dit luchten is ook daitrom aan te bevelen, omdat b.v. melkge- rechten gemakkelijk den geur van andere sterk riekende spijzen als uien e d., kunnen ovetn ;men. Men moet het eten in geen geval langer dan 12 nren in de hooikisl laten staan. Dan toch zon het snel tot bederf overgaan. dv. Adriaan van Fraassen en Elizabeth Mul te. Waarde. Cornelia Jan, zv. Cornelia de Visser en Snzanna Laurina Bom. Maria, dv. Cornells Vette en Lsna van der Endt. Maria Martha, dv. Jan van de Velde en Jannetje Maria Rijstenbil. Gemeente THOLEN van 21—28 Sept. 1917. Geboren Willemijna, d.v. C. Bout en van A. C. Guiljam. Jan Johannes, z.v. C. Voordijk en van L. Potter. Gehuwd: J. v. d. Stel, jin. en AM. Schot, jd. Ondertroowd A. Kot, jm. en C. P. Baaii, jd. PER TELEGRAAF. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden Vrijdag geëischt tegen F. St, te lerseke wegens vervoer van steenkolen met een visschers- vaartnig 10 gulden boete of 20 dagen hechtenis. De steenkolen waren bestemd voor de gasfabriek. Burgerlijke Stand. Gemeente IERSEKE, 22—27 Sept. Getrouwd Franciscus Servaas Ekelaar 20 j. jm. en Tannetje Slabbekoorn 20 j. jd. Ondertrouwd Marie Maarten van Harmeien 26 j. jm. en Adriana van Poelje 26 j jd. Geboren Eliza, zv. Jacobus Meijaard en Pieternella Boogert. Jan Cornells Jacob, zv. Adriaan Coruelisse en Jannetje Nonse, Paulina, Publicatiën. Perc. 23, 24 groot 2 gem, 130 r.voor f 1200 door Jac. Hage te St-Maartensdijk. Perc. 25 tot 35 groot 16 gem. 209 r. voor f940 door M. Geluk Az. te Oud- Vossemeer. Kerknieuws. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgovonden onder intrekking van zijn beschikkingen van: 28 Februari 1917, Staatscourant no. 45, Directie vat', de Landbouw, 19 Juli 1917, no. 20095, 23 Juli 1917, no. 20803, en 10 September 1917 no. 25666 te bepalen Artikol 1. 1 Het is verho len aardappelen, onverschillig van welke soort a. te vervoeren, b. af te leveren 2 Van het verbod, gesteld in het lste lid, sub a en van het verbod gesteld in het eerste lid sub. b, kan door de Rijkscommissie vau Toezicht op de Aardappelvereeniging (na te noemen R.C.T.) ont heffing onder daarbij te stellen voorwaarden worden verleend. Artikel 2. Het verbod van vervoer in artikel 1 sub a ge stold is niet van toepassing a. op het vervoer van aardappelen van het veld naar de opslagplaats van den verbouwer, mits het vervoer plaats vindt langs den kortst mogelijken wegen niet tusschen zonsondergang en 2 uurnd zons opgang. b. op het vervoer van partijen, die op den datum dezer beschikking reeds in schip of wagon geladen waren. c. op het vervoer hetwelk geschiedt ter uitvoering van eene opdracht tot aflevoriug door de Aardappel vereeniging of een barer vertogenwoordigors als omschreven in artikel 3 en gedekt door een schrif telijke vergunning tot vervoer, afgegeven door de R. C. T. Artikel 3. 1. Van het verbod tot aflevering kan door de Aardappelvereeniging of een harervertegenwoordigers ontheffing worden verleend door uitreiking eener schriftelijke opdracht tot aflevering. 2 Opdrachten, als in het voorgaande lid bedoeld, worden niet anders verstrekt dan overeenkomstig de aanwijzingen van het Rijks Centraal Administratie kantoor de distributie van' loveusmiddolen (R.'D.Ku) 3 Door den Minister vaü Lanbouw, Nijverheid eu Handel wordt aan het R.D.K. mededeeling ge daan omtrent de volgorde, in welke de onder scheiden soorten van aardappelen voor distributie, iu aanmerking zullen worden gebracht. 4 Van eene opdracht als in het le lid bedoeld wordt door dengene, die de opdracht gat, afschrift ge zonden aan den Burgemeester der gemeente, waar de betreffende aardappelen liggen. Artikel 4. 1 De aflevering van aardappelen geschiedt uit sluitend aan de gemeente besturen, ook voor zoo ver betreft de voorziening in de behoeften van hpt leger. 2 De gemeentebesturen zenden, met inachi-; neming van het voor'aardappelen vastgestelde rantsoen hun bestellingen aan het R.D.K. 3 Het rantsoen per hoold van de bevolking, kinderen beneden den leeftijd van één jaar niet medegerekend, wordt behoudens nadere voorziening bepaald op vier K.G. per week. Artikel 5. 1 Door de gemeentebesturen kan aan hen te kende aardappelhandelaren ontheffing worden verleend van het verbod van vorvoor en van aflevering van aardappelen voor zoover dat vervoer zal geschieden binnen de grenzen der gemeente en zoowel het ver voer als cle aflevering rochtstreeks verband houdon mot de geoorloofde voorziening van verbruikers in hunne behoefte aan aardappelen. 2 Onder eene geoorloofde voorziening wordt in het voorgaando lid verstaan eene voorziening in overeenstemming met deze regeling en de in de gemeente ter zake van kracht zijn distributiebe palingen. 3 Aan handelaren, als in het le bedoeld, wordt door de gemeer.tebes'uren een legitimatiebewijs uit gereikt. Iedere handelaar is verplicht op straffe van intrekking der hem verleende ontheffing, dit bewijs bij zich te dragon en op de et rste vordering te vertoonen, steeds wanneer door hem aardappelen worden vervoord en ot afgeloverd. Artikel 6. Het verbod van vervoer van aardappolen is niét van toepassing op vervoer binnen de grenzen eener gemeente van eene hooveelheid van ten hoogste 10 K.G. Tholen 29 September 1917. Be Burgemeester, J. W. WAGTHO. UITSLAG verkoopingen en aanbestedingen. Uitslag der verkooping van een hofstede met bouw- en weiland onder de gemeente Oud- Vossemeer, bewoond door C. Hermu', ten over slaan van de notarissen D. van de Velde te Tholen en Th. P. J. Hoppe te Delft. De perceelen van 1 tot en met 10 groot 59 gem. 198 roeden voor f 1000, door A. C. de Wit te Oud-Vossemeer. De perc. 11, en 12 groot 11 gem. 134 r. voor f 1030 door Jac. Franke te Tholen. Perc. 13 groot 7 gem. 33 r. voor f 1000 door Cent Qaist te Tholen. Perc. 14 groot 5 gem. 44 r. voor f 925 door L. Overbeeke te St-Philipsland. Perc. 15 groot 6 gem. 209 r. voor f910 door L. Overbeeke te St-Philipsland. Perc. 16 groot 2 gem. 288 r. voor f1020 door A. C. de Wit te Oud-Vossemeer. Perc. 17, 18 groot 10 gem. 298 r. voor f 1220 door M. Goorden te Oud-Vossemeer. Perc. 19 tot 22 groot 7 gem. 2 r. voor f 1030 door W, M. Geluk te Tholen. PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herv. kerk voorin. 9,30 uur ds. de Mol Moncourt, nam. 2 Qur ds. Enkelsar. Doopabediening. Ned. Prolestantenbond Afd. Tholen: Zondagavond 7'/» uur ds. G. K. van der Horst uit Steenbergen. Gerei, kerk voorm. 9,30 uur en nam. 2 uur ds. M. van den Boom, em. pred. te 's Gravenhage. Gëref. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. POORTVLIET. ■Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 9,30 en nam. 2 uur de heer De Graaff, 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 ds. Broekers, nam. 2 uur geen dienst. Geref. kerk, voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 5.30 nor leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 leeskerk, nam. 2 nar ds. Broekers. Voorb. H. Avondm. Geref. kerk, voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 5,30 uur de heer L. Hubregtso van's Gravenpolder. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,80 en nam. 2 nur ds. Kamsteeg. Oud Geref. kerk, voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 leeskerk door dhr. S. M. van der Bel, nam. 2.30 uur ds. Van Griethuizen tan Oud-Vossemeer. Geref. kerk, voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 5 nur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 en 's avonds 6 uur ds. Van Griethajjzen. Geref. kerk, voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. Staal, '8 avonds 5,30 leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk voorm. ds. Sterne te Goes, nam. ds. Muller te Krabbendijke. Geref. Kerk, voorm. en nam. ds. Meyer. Chr. Ev. Gom., voorm. en nam. en 's avonds ds. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 'e avonds leeskerk. Rotterdamsche Eierenveiling van de V. P. N. 25 Sept. werden navolgende prijzen besteed Gegarandeerd verscbe Inlandsche hoendereieren f 10.85 tot f 11.53 Middenprijs f 11. Eendeneieren f 11.15 tot f 11.64. Ganzeneiereu 1 20. Aanvoer 26400 stuks. arktberichten. THOLEN, 29 September 1917. Boter f 1.20 per lj2 K.G. Eieren f 9.—. Regeeringseieren, geen aanvoer. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe' te Stavenisse f 2,60 per K.G. MARKTBERICHT van Jac. Knoop, Commissiounair in aardappelen per H.L. Zeeuwsche Eigenheimers f 5.40 tot f 5.50 Friesche Borgers 4.90 5.10 Bererwijker zand 7.8. Hillegommer zand 7.8. Amsterdam, 27 Sept. 1917. Veilingsvereeniging »De Eendracht" Tholen. Veiling van 25 Sept. 11. Sjalotten voor binnenland van f 12 Pootuien f 15.10 commité Hollandais f 15. Drogerij f 15 Zaaiduien binnenland f 6. Savoije kool buitenland f 7. Selderij f 17.50 per 100 K.G. Appels voor binnenland van f 0.03 tot f 0.20 Peren f 0 04 f0.24 Tomaten,, f0.04 10.08 Augurken f 0.02 f -. per K G. Sept. Graden C. Zaterdag 22 15,3 Zondag 23 15,3 Maandag 24 15,3 Dinsdag 25 16, Wpensdag 26 16, Donderdag 27 16,2 Vrijdag 28 16, Wat te doen als de kwaal zich vertoont. De Natuur geeft een duideljjke waarschuwing, als er iets binnen het lichaam niet in orde is. Geef by waarschuwingen van nierzwakte door een pynlyke rog, onzniver bloed of verstoorde nrineloozing, on middellijk hulp aan de nieren. Een nieraandoening is gevaarlijk en brengt weldra hel gezondste gestel van streek, rhenmatische pijnen, niergrois, of -steen, spit en waterzucht veroorzakend. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zjjn onovertrefbaar voor nier- en blaaskwalen. Maar ons gezond verstand zegt ons, dat wij kwade gewoonten, die de nieren verzwakken, zooals het eten van te veel vleescb, overwerking, zorgen, het gebruik van sterke dranken, en buitensporigheden moeten nalaten. Het drinken van water is een goede gewoonte, want dit belpt de vergilten nit de nieren te spoelen. Dit zjjn eenvondige voorzorgen van de Natuur, die met behulp van Foster's Pillen spoedig baat geven. Neemt u in acht voor namaak. De echte Foster's Kugpjjn Nieren Pillen, voorzien van de handteeke- ning van James Foster op bet etiket zjjn te Tholen verkrjjgb. bjj J. Schot, Hoogstraat. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a (1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. 12 25 12915 NIEUW Café Réstaurant, MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, L. P. A. OOMS—Janssens. TRAM-STATION BERGEN OP ZOOM. Telefoon Interc. No. 55. Ondertrouwd A. KOT en C. J. BAAIJ. 6 23287 Tholen, 28 September 1917. Ondertrouwd J. 1ST HA Dz. en 7 23288 L. L. VADERS Jd. Mantgum, n 1917> Oud-Vossemeer,) r Ondertrouwd J. OP DEN BROUW Hz. en 6 23289 S. P. J ASPERSE Cd. St-Maartensdijk, 27 September 1917. Notaris D. van de Velde te Tholen zal, ten verzoeke van den heer F. G. Janssens, landbouwer aldaar, bij inzet op Woensdag 17 October 1917, in de herberg van A. C, den Ouden te TholeD, en bij toewijzing op Woensdag 24 October d.a.v. in de herberg van de Wed. C. Bal aldaar, telkeus 's namiddags 2 uur, in het openbaar verkoopen: 49 Heet. 48 aren 20 centiaren (75 gemeten 40 roeden) te THOLEN, behoorende tot de hof stede „Lutteldijk", waarvan 26,15,70 H.A. (66 gem. 198 B.) geheel aan eengesloten gelegen aan de zuidzijde der hofstede, in den polder 1500 Gemeten en 3,32,50 H.A. (8 gem. 142 R.) in den polder Schakerloo, in 25 perceelen en combinaties. 2 Heet. 93 aren 50 centiaren (7 gem. 144 roeden) le POORTVLIET in Balschijve, in 2 perceelen en gecombineerd. Te aanvaarden het bouw- en wei land in Schakerloo met het rooven van den oogst en op 1 Nov. 1918; al het overige dadelijk. 42.23290 op het eiland Tholen. De Deurwaarder M. C. van EU sacker te Tholen zal: Op Maandag I October 1917 te STAVENISSE in het hotel van den heer Van Kooten Cp Dinsdag 2 October 1917 te SINT-MAARTENSDIJK in het hotel van den heer Polderman Op Woensdag den 3 October 1917 te SINT-ANNALAND in het hotel van den heer Soeters te Sint-Anna- land Op Donderdag den 4 October 1917 te THOLEN in het hotel van Mej. de Weduwe C. Bal, telkens des na middags om TWEE UUR, publiek verkoopen: een zeer groote partij Heeren-, Jongeheeren- en Kinder- als: Winterjassen, Demi-saisocs, Jek kers in Blauw en Zwart Eskimo en Ratiné, Fietsjekkers, Regenjassen, Oliegoederen, Costuums, Broeken in Buckskin, gestreept Beavertien, bruin Engelsleer, Manchester. Beavertiens en Manchester per el. VOOR DAMES: Een zeer chiqne sorteering Dames- en Kindermantels, waaronder het nieuwste in Fluweel, Astrakan, Zwart laken en Fantasie- stoffen, Rokken in de nieuwste mo dellen en garneeringen. Pelterijen in enorme kenze en hetgeen meer zal worden aangeboden. De goederen zijn te zien op den verkoopdag van des middags één unr tot twee uur. 48 23275

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1917 | | pagina 2