t t f SUCCES „DE HUIFKAR" i Advsrtontiür. Stations-Koffiehuis, Te pachten Eene Hofstede haver, bruine boonen, Inmaak. Fa. J. C. v. d. Stel. Vruchten persen, HAAIJER-THOLEN. summzimm BEKENDMAKING. H. B. S. B. o. Z. Gevraagd Heeren Rookers! OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 en nam. 3 uur ds. Van Griethuizen. Geref. kerk, voorin. 10.30 en nam. 3 uur ds. Staal, avonds 6,30 leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk voorm. en nam. ds. Boer. Voorm. H. Avondmaal, nam. Nabetrachting. Geref. Kerk, voorm. en 's avonds ds. Meyer, nam. leeskerk. Chr. Ev. Gem., voorm. en nam. en 's avonds ds. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds ds. Kersten. Burgerlijke Stand. Gemeente 8T-ANNALAND van 1 Mei tot 1 Juli 1917. Ondertrouwd Marinas Cornelis Boogert, 26 j. jin. van Nieuwerkerk en Mathea Lenntje Dorst 24 j. jd. Gehuwd: Leendert Slootmaker 23 j. jm. en Leuntje Tannetje Snoep 23 j. jd. Marinus Rijn berg 22 j. jm. en Hendrika Maria Capelle 22 j. jd. Witte Rijnberg 26 j. jm. en Laurina Duijzer 23 j. jd. Jacob Cornelis Moerland 30 j. jm. en Maatje Johanna Rijnberg 32 j. jd. Marinus Ligtendag 27 j. jm. van Rotterdam en Johan?a Scherpetiisee 21 j. jd. Cornelis Goedegebuure 25 j. jm. van Oud-Vossemeer en Johanna Wil- lemina van der Graaf 24 j. jd. Laban Jacobus de Rijke, 29 j. jm. Oud-Vossemeer en Helena Dingeua van Luijk 25 j. jd. Jan Simon Pleune, 28 j. jm. en Jacoba Pape 26 j. jd. Geboren Aaltje, dv. J. den Haan en A. J. Quist. Jacoba, dv. K. J. Moerland en E. Polder- man. Sazunna Adriana, dv. C. van den Boogaart en J. Rijnberg. Catharina, dv. A. B. van Dtjke en C. den EngeUman. Klara Johanna, dv. P. A. den Engelsman en A. W. van Haatten. Jan, zv. C. Theunisse en J. P. van der Klooster. Erancina Neeltje, dv. A. J. Geluk en L. Bruiju- zeel. Erancina Kaatje, dv. F. J. Duijzer en A. Rijnberg. Anthonie, zv. A. Kaashoek en J. P. Dake. Jan, zv. C. J. Bazen en M. Scherpenisse. Jacob Euft, zv. M. Hoek en A. C. Slootmaker. Abraham Johannis, zv. W. A. Boogaard en E. N. W. Soeters. Overleden: Pieter Bruijnzeel 72j. weduwnaar van Wilbelmina Vroegop. Cornelis, 6 m. zv. M. Feijtel en C. J. Kurvink, Catharina, 4 d. dv. A. B. van Dijke en C. den Engelsmau. Neeltje, 7 m. dv. A. J. Heijboer en N. Duijzer, Maria, 14 m. dv. J. den Engelsman en M. Gunter. Adriaan van Vossen 55 j. man van Cornelia van Oost. Jacob Johannes van 't Hof 36 j. van Stavenisse, ongebuwd. Gemeente OUD-VOSSEMEER Juni 1917. Geboren Cornelis Adriaan, zv. F. van Dorst en C. C. Clarijs. Maatje, dv. 1. van der Jagt en K. Prinse. Abraham Jochem, zv. Anth. C. Rijstenbil en C. Groenenboom. Eranciscus, zv. Francois Lafertien en Bertha de Isemberg e Amsterdam.) GehuwdWillem Frans Geuze, 80 jr. en Tona Susanna Bout, 23 jr. te Tholen. Anthonie Johaunis Lindhout 23 j. Aaltje Janna Duine, 20 j. Overleden Jan Gelok, 77 jr. (te Zierikzee) wedn. van C. C. Misdom Bastiaan Aarnoudse, 81 jr. wedn. v. Adriaan Vermaas. Adriaan van Schetsen 21 jr. zv. P. van Schetsen en J. van der Klooster (overleden te Roosendaal.) Gemeente IERSEKE, van 29Juni12 Juli. Geboren Carolina, dv. Hendrik van de Ven en Cornelia Otto te Breda. Wilbelmina, dv. Johannes Dainkerke en Cornelia Tramper. Eli sabeth Jacoba, dv. Jan Mieras en Leintje Adriaanse. Pietje Catharina, dv. Cornelis Jacobus van Liere en l)ina Commee. Overleden Maria Laurina Reijngoudt 50 j. ongehuwd. Willem Jorienes 8 j. zv. Arie Adri- anus Koppe (overl.) en Maria Cornelia Sinke (overl.) Marinus 21 j. zv. Cornelis Pekaar en Adriana Kole. OndertrouwdFranyois Christiaan Pervoost 87 j. jm. en Adriana Jacoba Overkleeft 26 j. jd. te Voorschoten. Willem van Eenennaam 27 j. jm. te Kruiningen vroeger te Ierseke en Pieternella van den Boomgaard 28 j. jd. te Kruiningen. Jan Schaal je en Pieternella van Driel 26 j. jd. te l'erueuzen. GetropwdMarinus Johannes Heijboer 21 j. jm. en Maria Sonke 21 j. jd. Joos den Herder 24 j. jm. en Maria Anna Filius 22 j. jd. Dingenis de Jonge 24 j. jm. te Kruiningen en Cornelia van der Eudt 25 j. jd. Gemeente SCHERPENISSE, Juui 1917. Geboren Cornelia, dv. C. Andriesse en J. Keijzer. Jannetje Pieternella, dv. J. Bijnagte en H. M. v. d. Slikke. David, zv. C. Schrijver en M. C. Guiljam. Cornelia, dv. P. Potter en L. Bijnagte. Overleden Pieter Hartog 76 j. ongeh. Neeltje van Ast 4 mnd. dv. G. v. Ast en N. Goudzwaard. Gehuwd: Abraham Kloet 46 j. en M. M. Rijstenbil wed. van M. Dorst 35 j. Gemeente ST-MAARTENSDIJK Juni 1917. GetrouwdA. A. v. d. Hack jm. 27 jr. en M. J. Boogert jd. 25 j. L. A, Quist jm. 26 j. en A. Knuist jd. 24 j. F. Coolegem 29 j. en J. Coomans jd. 26 j. Geboren Cornelia Adriana, dv. C. J. Geluk en L. J. van den Berge. Leendert Stoffel, zv. P. van Beveren en M. van Zetten. Overleden Jan Pieter, 4 maanden zv. J. K. Knuist en M. Priem. Adriaan Pieter, zv. A. Boogaard en van J. Langejan. S, K. Langejan 29 j. echtgen. van C. C. Noom. Gemeente THOLEN van 0—13 Joli 1917. Geboren Klaziua Susanna, d.v. A. Nelisse en N. J. Moeliker. Anna, d.v. W. Aalbrechtse, ongehuwd. Gemeente STAVENISSE Juni 1917. Geboren; Martientje dv. H. J. van Putteen C. Krijger. Maatjp, dv. C. Potappel en J. Dane. Jacobus Maarten, zv. D. L. Dane en P. W. Leune. Maatje dv. W. Pipping en A. P. M. Wesdorp. Cornelia, dv. J. v. d. Meer en M. Westdorp. Johanna, dv. P. Moerland en J. Hout. Overleden Maatje, 2 d. dv- W. Pipping en A. P. M. Westdorp (te Sint-Annaland). J. J. van 't Hof 36 j. ongehuwd. Johanna 4 mnd. dv. M. Eerland en A. C. Bierens. Maria Aberdina v. d. Male 75 j., wed. van J. Coomans. Gehuwd: Adriaan Dorst 27 j. jm. en Jacoba A. v. d. Kleijn 19j. jd. Marinus A. Beveren 28 j. jm. en Tannetje Quist 27 j. jd. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeehng van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 7 Juli, in Nederland uitgesproken 16 faillissementen tegen 13 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 7 Juli 1917 467 faillissementen tegenover 576 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Laten wij spaarzaam met de minuten zijn. Een beroemd staatsman, wien men de gewoonte bad zyiie maaltijden te laat op te dienen, gat eens aan zyn vrouw een werk ten geschenke, dat hy, zeide hy, had saamgesteld in de kwartieren dat hy had moeten wachten. Het is alt(jd slecht zyn tyd te verliezen, uiaar iedereen is het daarover eens dat de slechtst verloren tyd die is, welke met lyden verloren gaat. Weest dus spaarzaam met uwe minuten, trekt zooveel mogetyk party van uwen tyd en indien gij ziek zyt, gebruikt dan de middelen van welke be kend is dat ey den tyd der pijnen verkorten, mid delen die genezen en dit dagelijks bewyzen. Wat dit betreft, zal men niet zonder belangstelling den briel lezen, dien wjj hier publiceeren en waarin Mevr. Charvay, die te Lyon-Vaise woont, Weg van Saint-Just naar Saint-Simon, no. 95, zegt dat de Pink Pillen haar genezen hebben van de bloedar moede die haar ondermijnde. „Ik ben zeer tevreden over de behandeling met de Pink Pillen. Dank zij uw goede pillen, heb ik al myne ongemakken zien verdwijnen en zyn myne krachten teruggekomen. De bloedarmoede had my ondermijnd en ik kon niet meer op mijne beenen staan. Ik was zoo zwak dat ik niet in staat was het minste huiswerk te verrichten, en ik bracht myn tyd zittende of liggende door. Ik had geen eetlust meer en was zeer bleek. Niet alleen hebben de Pink Pillen my al myne krachten weergegeven, maar zjj hebben my bovendien zoo opgeknapt, dat men niet iueer zeggen zou dat ik gedurende vele maanden ziek ben geweest." Door met iedere pil ryk en zuiver bloed aan het lichaam te verschaffen, stellen de Pink Pillen dit in staat zich te verdedigen. Men weet dat onze verde diging tegen de aanvallen van de ziekte zetelt in de hoedanigheid en de hoeveelheid van ons bloed en in den goeden staat van onze zenuwen. Het is imrr.ers gemakkelijk te begrijpen dat de ziekte vooral de zwakken treft. De Pink Pillen zyn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, rheumatiek, neuras thenie. De Pink Pillen zyn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per 6 doozen by het Hoofddepót der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdamvoor Tholen en omstreken by J. M. Schot en L. G. van Zaltbommel, drogisten, Hoogstraat, Tholen. Kn verder by verschillende Apothekers en goede Drogisterijen. 17691 48 arktbericbten. THOLEN, 14 Juli 1917. Boter f 1.per '/j K.G. Eieren f 7.50. Regeeringseieren, geen aanvoer. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse f 1,12% per K.G. Rotterdamsche Eierenveiling van de V. P. N. 10 Juli werden navolgende prijzen besteed: Gegarandeerd verscbe Inlandsche hoendereieren f 8.— tot f 8.95 Middenprijs f 8.60. Eendeneieren f 9.20 tot f 9.55 Kalkoeneieren f 13.— tot Aanvoer 107800 stuks. Veilingsvereeniging „De Eendracht" Tholen. Veilingen van 6, 7, 9, 10, 11 en 12 Juli 1917. ZeespiDazie voor export van f 8.— tot f -. Zwarte bessen buitenland 30.-. binnenland 7.#11. Roode buitenland 24.„25. binnenland 16.50 20.- per 100 K.G. Kersen voor binnenland van f 0.38 tot f 0.39 Princesseboonen voor f 0.10 tot f 0.30 Tomaten f 0.89 tot f per K.G. Peeën f0.08 tot f -. per bos. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Juli Graden C. Zaterdag 7 18, Zondag 8 18, Maandag 9 18, Dinsdag 10 17,2 Woensdag 11 16,3 Donderdag 12 17, Vrijdag 13 !8, Verandering in oude gewoonten maakt u gezond. Als GIJ verschijnselen van nierzwakte hebt, zooalt waterstoornissen, onzuiver bloed, rheumatiek, ischias, spit, niergruis of -ateen, rugpijn of onnatuurlijke ver moeidheid, beproef dan de nieuwe Foster's methode Geef rast aan uw gestel door minder vleesch, thee, koffie of opwekkende middelen van welken aard ook te gebrniken, en drink meer water en meet melk. Vermijd te veel inspanning en zorgen. Geniet meer fris8che lucht, slaap en lichaamsoefening in de bui tenlucht. Breek onmiddellijk met alle twijfelachtige gewoonten. Deze verstandige methode is goed voor elk, maar men kan naluorlyk niet verwachten, dat de nier- zwakte zonder verdere hulp verdwijnt. Zieke nieren vereischen behalve zorg een niergeneesmiddel. Mochteu uw nieren verzwakt zyn ol worden, her inner u dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale geneesmiddel, dat de nieren regelt zooali laxeermiddelen de ingewanden regelen. Foster's Pillen en Foster's Betere Gezondheid methode passen allen mannen en vrouwen, oud en joDg die reden hebben om hnn nieren te verdenken. Wacht u voor namaak, elke echte doos draagt de bandteekening van James Foster. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Tholen verkrijgb. bij J. Schot, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel i f 1.75 p. doos of f10.p. zes doozen. 1 28 12013 NIEUW Café Restaurant, MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, L. P. A. OOMS—Janssens. TRAM-STATION BERGEN OP ZOOM. Telefoon Interc. No. 55. Ondergeteekende betuigt bij deze aan allen, die ook ditmaal tot zijne verkiezing als lid van den Gemeente raad hebben bijgedragen en tevens blijk gaven van hunne instemming met den uitslag daarvan, zijn harte- lijken dank. A. HOLLESTELLE. Tholen, 13 Juli 1917. 10.23182 Aan allen die medegewerkt hebben tot zijne verkiezing als lid van den gemeenteraad, op Zaterdag jl., als mede voor de veie blijken van be langstelling ondervonden, betuig ik mijn welgemeenden dank. H. GOOSSEN. Tholen, 13 Juli 1917. 9 23137 Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn oprechten dank, aan de 119 Kiezers die hunne stem op hem hebben uitgebracht, aan de vrienden die hebben medegewerkt en aan hen die blijken gaven van hunne belangstelling bij zijne her benoeming als Raadslid op 10 dezer. 23138 11 C. A. GEUZE Dz. Scherpenisse, 13 Juli 1917, bij inschrijving met 50 heotaren land, onder Nieuw en Sint Joosland, in den Nieuw Sint Jooslandpolder, thans bewoond dhr. J. Polderdijk. De voorwaarden liggen ter lezing ten kantore van J. A. 'Tak Co., Singelslraat, Middelburg, bij wie nadere inlichtingen zijn te bekomen. In8cbrijviugsbiljetten worden aldaar ingewacht vóór of uiterlijk op 21 Juli a.s. 18 23128 is de naam van de beste naaimachines zoowel voor huishoudelijk gebruik, 23140 15 als voor Naaisters, Kleermakers, en Schoenmakers. Direct leverbaar in 27 soorten 8 jaar Garantie Ruim 2 millioen in gebruik. Alom verkrijgbaar. VERKOOPING TE NIEUW-VOSMEER De Notarissen F. A. Smits te Steenbergen en J. Goderie te Wouw zullen ten verzoeke van den heer L. de Wit te Schiethoek onder Nieuw- Vosmeer, ten koffiebuize van den heer P. G. v. d. Bemdeu te Nieuw- Vosmecr. publiek verpachten A. op Donderdag 19 Juli a des nam. 6 uur (nieuwe tijd), 9.41.76 H.A. (24 gemet) wassende in den Heerenpolder en den Nieuw-Vo8uieerschen polder, alles onder Nieuw-Vosmeer, in 84 kavels en, B. op Donderdag 26 Juli a.s des nam. 6 uur (nieuwe tijd), 3.64 H.A. (9 gemet 83 r.) wassende in den Nieuw-Vosmeer- scben polder voormeld, in 16 kavels. Betaaldag 1 Nov. a.s. 31 23148 Brandewijn f 1.70 per Liter Jenever f 1.60 per Liter Azijn 16 cent per Flesch. 23192 11 Snijboonmolens met versnelling, Bade-Duplex Steriliseerketels, Inmaakglazen en Gummiringen Boterkarns in eiken en glas. Direct uit voorraad leverbaar 23139 13 (Laxeer)pillen van Apotheker Boom, znivereu het bloed, ver drijven overtollige gal en slijm en bevorderen een goeden stoelgang. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Dro gistwinkels, in gesloten doozen A 25 en 50 ct. Waar niet verkrijgbaar wordt, na ont vangst van 35 of 60 ct. een doos franco toegezonden door Firma A M. BOOM, Arnhem. 17 23136 De Rijks Commissie van Toezicht bedoeld in art. 6 der Statuien van de Vereenigingen „Groenten Cen trale" en „Fruit Centrale" brengt hiermede ter kennis van belang hebbenden, dat de adver'entie der VEILINGSVEREENIGING „STA VENISSE EN OMSTREKEN", hou- dende mededeeling, dat daar ter plaatse binnenkort wederom gelegen heid geboden zou worden ook voor export te veilen, blijkbaar op een misverstand berust, aangezien het niet in het voornemen der Rijks- Commissie ligt, daartoe vergunning te verleeneu. Namens de Rijks-Commissie, 25 Het gedelegeerd Lid C. VAN LENNEP. 's-Gravenhage, 9 Juli 1917. Gelegenheid tot plaatsing van een LEERLING bij Hoofdonderwijzer. Leiding en toezicht bij de studie. Vele uitstekende referentiën. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder de letters AD. 9 23133 ronde draadnagels en ijzeren houtschroeven, met opgave van prijs en hoeveelheid. Fr. br. onder letter A, aan C. van Wieriugen Jr., Boekh. Alphen a/d Rijn.9 23130 Vraagt sigaren merit: Onverbeterd fabrikaat. 32 23141 Alleenverkoop voor TholenFa. J. C. v. d. Stel.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1917 | | pagina 3