DE OORLOG. Dit is van belang voor u. Advertentie. in Slabbecoorn eigendom van het waterschap te verpachten. ST-MAARTENSDIJK, 16 Mei. In de Woensdag gehouden vergadering van Inge landen van het Waterschap St-Maartensdijk werd besloten tot den aanleg van 830 M. grint weg geheel voor rekening van het Waterschap en 600 M. waarvan het vervoer der grint door belanghebbenden zal geschieden. Na deze nieuwe begrinting zullen er in 't geheel 46000 M. weg begrint ziju in het Waterschap, en blijven nog 19000 M. zandweg of harde banen over. Aau alle ambtenaren van het Waterschap werd een duurtetoeslag toegekend'. De Water* bouwkundige ambtenaar zal evenals 't vorig jaar f 150 genieten, de Ontvanger-Griffier f 90 de watermolenaar f 60 en de bode f 7,50. In de Woensdag gehouden vergadering van Ingelanden van den Muijepolder werd be sloten een verhooging aan te brengen aau een gedeelte van den binnenberm van den zeedijk over een lengte van 115 M. Ter voorziening in de vacature van gezworene wegens periodieke aftreding van den heer J. 0. Westerweel werd een voordracht opgemaakt als volgt 1. J. C. Westerweel (aftr.) 2. W. Manneke. 3. P. Quaak. Aan den Waterbouwkundige werd een dnurte- toeslag toegekend van f50. Het Dijkgeschot werd vastgesteld op f45 per 11.A. STAVENISSE. De N. V. „Sp-orwegtnij. TholenWest-Brabant heeft overeenkomstig de uitgesproken wenscb van de betrokken Gemeente en Polderbesturen afgezien van de vroeger ge wilde storting op aandeelen. Belanghebbenden moeten eerst dan storten, als het vaststaat, dat de lijn gebouwd wordt, dus wanneer men verze kerd is van steun van Rijk eo Provincie en nadat de plannen zijn goedgekeurd door den Minister. Deze aangelegenheid werd behandeld op de dezer te Stavenisse gehouden vergadering van Burge meester en Secretarissen op het eiland Tholen, in aansluiting met devergaderingvan30Jan.il. te Scherpenisse gehouden. De toestand op alle fronten is niet noemens waard gewijzigd. De Pranschen en Engelschen bleven herhaaldelijk aanvallen en de laatsten zij if thans nagenoeg meester van Roeux, zooals de Duitschers in een telegram van 17 Mei be vestigen. De Duitschers ondernamen tegenaanvallen en boekten in de buurt vatv VauxiliarLacourt een succes. Er werd drie honderd meter terrein op dé Pranschen veroverd waarbij de Duitschers 248 gevangenen maakten. Overigens melden de de Duitsche berichten dat de aanvallen vau den vijand, behoudens dat zij de door ons veroverde linie in het midden terugdrukten, geen succes hadden De Italianen zijn ook weder aanvallend op getreden na een voorbereidend vuur van eenige, dagen, veel vorderingen werden totnogtoe niet gemeld, alleen schijnen ze een zeer gunstige stelling op de Oostenrijkers te hebben verovejd. De aanval van Serrails leger op den Balkau is voor de Entente niet guustig te noemen. De Duitsche berichten spreken tenminste van bloedig afgeslagen aanvallen, terwijl uit Londen eenige zeer kleine successen worden gemeld De met zooveel spanning tegemoet geziene rede van den Duitschen rijkskanselier heeft weinig nieuwe gezichtspunten geopend. Over de oorlogs oogmerken wilde de rijkskanselier zich niet uil- laten, wr.l verklaarde hij vrede te willensluiten roet Rusland, zonder annexatie. Wat België of Noord-Frankrijk betreft, hierover liet de kanse lier zicb niet uit. Hit Duitsche blad „De Vorwarts" critiseert sterk de houding van den Rijkskanselier waar deze niet in nadere bizonderheden trad omtrent het Duitsche oorlogsdoel, waardoor de vijandeu van Duitschland natuurlijk ongenegen zullen zijn stappen tot toenadering te doen. 6EME N G D NIEUWS. De bommen op Zierikzee. De Duitschers hebben al dadelijk geroepen wij hebben bet niet gedaau Trouwens, het lag voor de hand, dat bet een Engelschman zou zijn geweest. Maar nu beweren ook de Engelschen, dat ze er niets van afweten. De Engelsche regeering zegt een zeer uitgebreid onderzoek te hebben ingesteld. De eeuige Britsche vliegtuigen, die in het spel geweest zouden kunnen zijn, waren twee zeevliegtuigea, die 's nachts opstegen, uit de streek van Duinkerken om de pier van Zeebrugge aan te vallen, die ze inderdaad aanvielen en waarop ze 16 bommen wierpen. Beide toestellen hadden denzelfdeu tijd binnen de 14 minuten noodig om het doelwit te bereiken en op hun ligplaats terug te keeren. De tijd, gebruikt door beiden voor den aanval op Zeebrugge en de terugvlucht maakt hst ten eenenmale on- moge.lijk, dat ze, zoo ver oostwaarts zouden zijn afgedwaald als Zierikzee, Elk vliegtuig voerde 8 bommen, die achter eenvolgens op de pier van Zeebrugge werden geworpeu. Geen van de Engelsche toestellen voerde zoeklichten, lichtbommen of andere den grond verlichtende toestellen.Het vliegtuig, dat.Zierikzee heeft gebombardeerd heeft wel met zoeklicht gewerkt. Van de merken op de stukken van bommen, die door de Nederlhndsche autoriteiten te Zierik zee zijn vergaard, ktmnen sommige worden herkend als waarschijnlijk Engelsche merken of een na maaksel daarvan, andere kunnen niet worden thuisgebracht en hebben hoegenaamd geen ge lijkenis met eenig bekend Engelsch merk. Er wordt nog veel meer betoogd en bet einde is de veronderstelling v m Eugelsche zijde, dat het toch wel een Duitscher zal zijn geweest. Voor Nederlaud beteeke.nt deze schuldont kenning van beide zijden, dat we 't maar weer gelaten zulleu moeten dragen en zelts geen uit zicht hebben op schadevergoeding. 0 N D E R W IJ S. Tholen. Geslaagd voor onderwijzeres Mejuffr C. Cense leerlinge van de R.N.L. alhier. Kerknieuws. Ds. J. Kijne te Nijkerkerveen, vroeger te Ierseke, die te Biezelingen beroepen was, heeft voor dat be roep bedankt. PREDIKBEURTEN, THOLEN. Ned. Herv. kerk voorm. 10 uur en nam. 2,30 uur ds. G. Enkelaar. Ned. Protestantenbond Afd. Tholen GEEN DIENST. Geref. kerk voorm.' 9,30 uar en nam. 2 uur ds. Van der Koojj van Bergen op Zoom. Geref. Gem. vóorm. 10, nam. 2,30 uur en 's avonds 6,30 uur leeskerk. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10,30 leeskerk nam. 3 uur ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 10,30 en nam. 3 uur dhr. De Graaff 's avonds 7 uur leeskerk Nam. Bidstond voor den nood der tjjden. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm, 10,30 en nam. 6,30 uur ds. Steenbeek. Geref. kerk, voorin. 10.30, nam. 3 ea 's avonds 6.30 uur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk; voorm. 10,30 ds. Broekers, nam. 3 uur leeskerk. Geref. kerk, voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6,30 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 en 's avonds 7 uur ds. Kamsteeg. Oud Geref. kerk, voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6,30 leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, vqorm. 10,30 ds. Verschoor van Poortvliet, nam. 3 uur leeskerk door dhr. 8. M. van der Bel. Geref. kerk, voorm. 10,30 nam. 3 en 's avonds 6 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerk, voorm. 10,30 ds. Verschoor van Poortvliet, nam. 3 uur leeskerk. Geref. kerk, voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. C. Staal, 's avonds 6,30 leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv kerk voorm. en natr.. ds. Boer. Geref. Kerk, voorin, en nam. ds. Meyer. Cbr. Ev. Gem., voorm., nam. en 'a avonds da. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds ds. Kersten. Burgerlijke Stand. Gemeente THOLEN, van 1118 Mei. GeboreD Lina Tunna, dv. J. P. Deurloo en van E. P. Stoffels. Martina, dv. W. A. Donken en van J. Roggeband. Ondertrouwd J. W. Gulden jut. en E. Cor- nelisse jd. UITSLAG verkoopingen en aanbestedingen. Onroerend goed. Ton overstaan van notaris D. van de Velde te Tholen werden in het openbaar verkocht de vol gende onroeronde goederen voor den heer J. Dorst te St-Philipsland A. 14 Mei 1917 te St-Annaland: 1 Heet. 99 A. 33 cA., 5 gem 23% R. bouwland in den Breedenvlietpolder aan het Staartwegje door G. Ketting to St-Annalaud voor f1230 per gemot. I Heet. 58 A. 90 cA., 4 gem. 151 E. bouw land aldaar door de Wed. Abr. Paape" geb. Theu- nisse aldaar voor 1095 per alsvoren. B. 16 Mei 1917 te St-Philipsland Gemeente St-Philipsland {Oude polder.) Sectie B. 8 A. 70 cA., 66l/2 R. bouwland a/d Zeedijk door Adr. Verwijs Abrz. voor f 4010 per gemet. II A. 43 cA., 871/2 R. bouwland aldaar door Jan Neele voor f2620 per alsvoren, 77 aren, 1 gem. 289 roeden bouwland aldaar door Adr. Verwijs Abrz. voor f1500 per alsvoren. 87 A. 56 cA., 2 gom. 69 roeden bouwland al daar door Paulus Noorthoek Mz. voor 1 1230 per alsvoren. 1, 31, 80 Heet., 3 gem. 108 R. bouwland aldaar door P. Kaashoo]t voor f 1465,por alsvoren. 1, 36, 60 HecK, 3 gem. 144 R. bouwland aldaar do.or Adr. Feleus voor f 1490 per alsvoren. 1.30.37 Hec'.., 3 gem. 96l/2 R. aan den Oudenweg bij den Oostdijk door Mars. Smits voor f1270 per alsvoren. 1.49.70 Heet., 8 gem. 2451/2 R. bouwland aldaar door Mach. Guiljam voor f1275 per alsvoren. 1.33.10 Heet., 3 gem. 118 R. bouwland aldaar door Ooms. Noorthoek Gz. voor f 1335 per alsvoren. 1.42.10 Heet., 3 gem. 186 R. bouwland aldaar door C. P. Smits voor f1405 per alsvoren. 1.54 30 Heet., 3 gom. 180 R. bouwland (lange wenten; door Abr. van Oevereu Mz. voor 11830 per alsvoren. 1.91.90 Heet,, 4 gem. 2671/2 R. bouwland aldaar door G. Noorthoek Mz. voor 1 1300 per alsvoren. 94.65 A., 2 gem. 124 B. bouwland aldaar door Willem Meijer Johszn. voor f1285.per alsvoren. 46,89 A., 1 gem. 581/2 R. bouwland aldaar door denzeffden voor 11130 per alsvoren. 53, 36 A 1 gem. 108 R. bouwland aldaar door W. Moelker voor f 1200 per alsvoren. 54, 50 A., 1 gem. 117 R. bouwland aldaar door denzelfden voor f 1200 per alsvoren. 1, 20, 90 H.A., 3 gem. 24l/2 R. bouwland aldaar door W. Meijer Johszn. voor f1110 per alsvoren. 1, 85, 30 H.A., 3 gem. 134l/2 R. bouwland aldaar door Anth. van Nieuwenhuijzen voor f1065 per alsvoren. 1, 86, 50 II.A., 4 gem. 226 R. bouwland mot dreef, uitkomende aan den Ouden weg door den zelfden voor f1050 per alsvoren. Alle koopers wonen te St-Philipsland? De tuinen, waarvoor geboden werd van f 4,25 tot f7,75 per Roede werden niet gegund. Marktbericht e n. THOLEN, 19 Mei 1917. Boter f 1.— per K.G. Eioreu f 7.50. Regeeringseieren, geen aanvoer. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse f 1,12% per K.G. Veilingsvereeniging »De Eendracht" Tholen. Veiling van 14, 15 en 16 Mei 1917. Zeespinazie voor export van f 6.50 tot f 8. per 100 K.G. Veiling van 17 Mei 1.1. Rabarber voor 't buitenland van f 15 tot f binnenland van f 5.totf-.- tweede soort voor 't binnenland van f 4.tot f per 100 K.G. Temperatuur van het Soheldowater te Tholen Mei Graden C. Zaterdag 12 13,2 Zondag 13 15, Maandsg 14 15,2 Dinsdag 15 15,2 Woensdag 16 15, Donderdag 17 15, Vrijdag 18 15, Dit i9 van belang voor u, want het zou wel buitengewoon zyn, indien gjj niet van tijd tot tjjd over uw gezondheid hadt te beklagen. Gebeurt het u bij voorbeeld niet, dat gy vermoeid zjjt zonder juist te weten waarom Is uw spijsvertering altyd even gemakkelijk en laat uw eetlust totnwylen niets te wenschen over? Is uw slaap niet dikwyls onrustig, zoodat gij, wanneer het uar van opstaan slaat, nog vermoeider zyt dan toen gy gingt slapen V AI die verschijnselen zijn ongetwijfeld ernstig genoeg, dat gij er eenige aandacht aan wjjdt. In de eerste plaats 'moet gij, als zij zich voordoen, u er aan gewennen u zelf af te vragen Hebt gij u in den laatsten tyd niet meer of min óverwerkt? Hebt gy u ook niet eenige buitensporigheid te verwijten Of wel, zyt gy niet ten prooi aan zorgen of verdriet? Zonder zelfs eoo ver te gaan, zyt gij zenuwachtig of ontstemd doos plotselinge temperatuurswisselingen ot veranderingen van het weer? Welnu, hoe onbeteekenend dit u ook schyne, al deze oorzaken, die dikwyls samengaan, hebben een zeer slechten invloed op uw gestel, boe krachtig dit ook zyn moge. Het gevoel van ver moeienis, langzame spjjsverteriag, slaaploosheid ver raden een organische verzwakking, daaruit voortkomend dat overwerk, buitensporigheden, zorgen, ongestadig heid, door u tot bandelen te noodzaken om uw physiek evenwicht te bewaren, den rijkdom van uw bloed hebben bedorven en uwe zenuwkrachten hebben aangetast. Gelooft ons du9. In plaatsj van zoo te willen voortgaan, moet gij uw bloed vernieuwen en uwe zenuwkrachten herstellen door eenvoudig eenige doosjes Pink Pillen te nemen. Gy brengt zoo langs natuurlijken weg een heilzame reactie te weeg in geheel uw organisme, want de Pink Pillen zullen in zeer korten tyd aan uw bloed zyn verminderden rykdom teruggeven en uwe zenuwen versterken. Deze pillen worden in der daad sedert langen tyd gewaardeerd om hunne merkwaardige eigenschappen als hersteller van het bloed en versterker der zenuwen. Dikwyls hebt gij de voorbeelden hunner kracht dadigheid kannen lezen. Gy kunt overtuigd' zijn, dat deze krachtdadigheid zich op u even sterk zal doen gevoelen. De Pink Pillen zyn verkrijgbaar k f 1.75 per doos en f9 per 6 doozen by het Hoofddepöt der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam; voor Tholen en omstreken bij J. M. Schot en L. G. van ZalAommel, drogisten, Hoogstraat, Tholen. En verder by verschillende Apothekers en goede Drogisterijen. 17691 49 I Café restaurant, MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, L. P. A. OOMS—Janssens. TRAM-STATION BERGEN-OP- ZOOM Telefoon Interc. No. 55. Publicatie n. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat van de coupons voor de rantsoeneering van levens middelen tot en met heden de nommers 16 en 17 voor de aardappelen geldig zyn dat in de volgende weken slechts 1 bon voor de aardappelen geldig zal wezen dat in de volgende week slechts 1 bon voor rijst geldig zal zyn dat varkensvleesch zal gedistribueerd worden ge heel op dezelfde wyze, als in de laatste weken ge schiedde, doch dat daarvoor geen bons behoeveD in gewisseld te worden. Wanneer voor varkensvleesch weder bons afgegeven worden, zal dit worden be kend gemaakt. Tholen, den 19 Mei 1917. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat in de week van 20—26 Mei 1917 gebruikt kunnen worden de volgende coupons voor de rantsoeneering van levensmiddelen voor boonen no. 3. voor erwten no. 15, voor rjjst no. 19, voor gort no. 11. voor havermout no. 7. voor bak- en braadvet no. 13, voor zeep no. 15, voor aardappelen no. 18. Tholen, den 18 Mei 1917. De Burgemeester voornoemd, J. W. WAGTHO. Ontmoediging helpt niet. Het is geen wonder, dat vrouwen bjj tijden moe deloos worden. Zij zyn zoo verdiept in het welvaren van anderen, de zorgen voor de familie en het geluk van het eigen huis, dat haar eigen gezondheid vaak verwaarloosd wordt. Als rugpijn, waterstoornissen, zenuwachtigheid, of verlies aan gewicht hieruit voortvloeien, toont dit aan dat de nieren aan het verzwakken zyn en dat urine zuur zich in het lichaam ophoopt. Men dient le be denken, dat dan verdere verwaarloozing kan leiden tot rheumatiek, ischias, niergruis of -steen, ontstoken nieren en blaas, of tot graden van ongeneeslijke nierziekte. Ontmoediging dient tot niets. Geniet liever meer frissche lucht en slaap. Verlicht zoo mogeljjk uw werk. Neem slechts licht verteerbaar, gezond voedsel, met genoegzaam melk, genoegzaam water, maar geeu onnoodige opwekkende middelen, en versterk de nieren door een kuur met Foster's Rngpyti Nieren Pillen. Dit geneesmiddel herstelt de werkzaamheid van alle urineorganen, zuiveit het bloed en doet een nieuw levenstijdperk voor u beginnen. Mannen zoowel als vrouwen ondervinden de nut van Foster's Pillen, want deze bevatten de zuiverste be- standdeelen uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. De echte Foster's Rugjjn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerk (de man met zyn handen in de lendenen) op het etiket zyn te Tholen verkrjjgb. bjj J. Schot, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel h f1.75 p. doos ot (10.p. zes doozen. 30 12013 13 Ondertrouwd GERHARD A. GELUK I'.Mz. en W1LHELMINA G. WESTERWEEL P.Ad. «®V8D. Ge5«A 12 Mei 1917. 7 22799 öt-Maartensdijk, A. C. DE WILDE en P. KOOLAARD. Rijnsdorp Oud-Vossemeer 18 Mei 1917» Ondertrouwd Jan Willem Gulden J.Wz. en Elizabeth Cornelisse Hd. hebben de eer U keunis te geren van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 81 Mei 1917^ Roosendaal 16 Mei 1917. Tholen 11 22992 Algemeene Kennisgeving. Getrouwd P. L. ISRAËL Civielicgenieur J. A. MAAS die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk oudervonden. Maastricht, 10 Mei 1917. 10 22983 Voor de vele blijkeu van belangstelling onder vonden tijdens jjp ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw ANNA VAN DER SLIKKE, Weduwe van J. A. van Nieuwenhuijzen, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. M. VAN DER MAAS— Tholen, van Nieuwenhuijzen. I DIRK VAN DER MAAS. j W. A. ZANDEE— St-Annaland, van Nieuwenhuijzen. I J. ZANDEE. I A. W: GEELHOED— St-Philipsland, van Nieuwenhuijzen. I H. J. GEELHOED. M. G. VAN NIEUWEN- Poortvliet, HUIJZEN. P. W. VAN NIEUWEN HUIJZEN—Noom. Poortvliet, 18 Mei 1917. 23 22991 Voor de vele blijken van deelneming onder vonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Bebuwd, Groot- en Over grootmoeder JOHANNA KRIJGSMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. 22996 10 Uit aller naam, P. GEUZE. Tholen, (Molenvliet) 16 Mei 1917.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1917 | | pagina 2