van Zaterdag 24 Maart 1917. Tweede Blad. FEUILLlETOïï. OVER VIJF JAREN. Firma HARDUS Z'ON OLIE- en SMEER- landbou w werktu igen GEMENGD NIEUWS. Faillissementen in Nederland. Groote markt 12a BERGEN-OP-ZOOM MEUBELFABRIEK en MAGAZIJN KAPOK en ZEEGRAS MATRASSEN, bij W. L. DOUW - Oud-Vossemeer. 28 Ierseksche en Thoolsche Courant Onlangs schreef zoo vertelt de *Tagl. Rundschau" de vrouw van een soldaat te velde haar man, van wien ze reeds lang niets gehoord had, dat hij toch eindelijk eens verlof moest vragen en zijn vrouw en kinderen be zoeken. Zij wist alleen, dat hij bij het Balkan- leger was, en had sinds de inname van Bucha- rest niets meer vau hem gehoord. Na eenigen tijd kwam als antwooid op haar brief een veld- postkaart waarop behalve groete en onderteeke- ning alleen de Bijbelpassage 1 Corinthe 16, vers 5, siond aangegeven. De vrouw sloeg den tekst op en las ik zal echter tot Ulieden komen, wanneer ik door M^cedoaië getrokkeu ben, want door Macedonië zal ik trekken". Kommiezen te Well (Limb.) hadden ver- soheiden. karrevrach«en smokkelwaar in beslag genomen en deze in een loods opgeborgen in afwachting van het tijdstip, dat ze publiek ver kocht zouden worden. Die verkoop zal echter 2) II. De zon scheen warm en vroolijk door de ruiten van het woonvertrek van een huisje met schuin dak. Een echt buitenhuisje, met slechts één boven kamer, waarvan de glazen deuren, naar een smal balkon voerend, openstonden en de wit- neteldoeksche gordijnen zacht door den wind werden heen en weer bewogen. In 't huiskamertje met zijn eenvoudig ameu blement en grijs vloerkleed, mocht de zon on gestraft binnenkomen, hij speelde op de net gewreven ouderwetsche meubelen, op den rand en het glas van den spiegel, waarop de tand des tijds zich merkbaar begon te vertoonen, op de vergulde lovertjes in het behangsel en gaf alles een aangenaam, vroolijk aanzien. Maar 't liefst schenen de zonnestralen te verwijlen in moeten overgaan, want op een goeden morgen kwamen ze tot de ontdekking. dat in den Dacht de bergplaats was opengebroken en alle goederen de greus waren overgebracht. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 17 Maart, in Nederland uitgesproken 21 faillissementen togen 20 faillissementen iu dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 17 Maart 1917 166 faillissementen tegenover 211 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. UITSLAG verkoopingen en aanbestedingen. De uitslag der verkooping van bouwland in de Oud-Vossemeerechepolder ten verzoeke van P. vau der Moer te Beirendreeht (België) ten overstaan van Notaris D. v. d. Velde te fholen, op Zaterdag 17 Maart 1917, is alsvolgt: le en 2e perceel groot gem. 223 roeden door A. Cense Jz. voor f1340 p. gemet. het blond, krullend haar van een joog meisje, dat met het aardige neusje tegen de glasruiten, den hoed op het hoofd en de handschoenen aan naar de voorbijgangers stond te kijken, die allen -in zoudagsgewaad ter kerke stapten. Eu menigeen zag nog eens om naar het aar dige gezichtje, verwelkomde het met een knikje van herkenning en merkte op, dat, al was de jongste dominé's juffer ook een jaar lang weg geweest, het vreemde land haar geen kwaadliad gedaan, maar dat zij in die afwezigheid nog mooier was geworden. Eindelijk luidde de klok ten tweede en laatste male. Het jouge meisje streek haar donkerblaaw kleedje glad keerde zich ongeduldig om, ging naar de deur en riep in de gang Ida Ida kom dan toch Komt er nooit een eind aan je toilet Een jouge dame, dezelfde waarmede wij gister reeds kennis maakten, kwam haastig de trap ai. Alles was even glad en netjes aan haar van het zachte blonde haar, dat eenvoudig langs de slapeu was weggestreken, het witte kraagje iu 't grijze kleedje, tot de hoed met onberispelijk net gestrikte keelbanden. 3e, 4e en 5e perceel bouwland groot 1 gem. 171 Yj roeden door Jacobus Geluk Jz. voor f 1340 p. gemet. 6e, 7e, 8e en 9e perceel bouwland groot 1 gem. 31 roeden door Jacobus Geluk voor f 1440 p. gemet. De uitslag van den inzet van bouw- en wei- laad te Tholen in Rolandpolder, ten verzoeke van Mevr. de Wed. C. Bolier te Bergen op Zoom, ten overstaan van Notaris J. Meulenberg te St-Maartensdijk, op Zaterdag 17 Maart 1917, is alsvolgt Te Tholen in den Dalempolder le perceel bouwland door M. Overbeeke voor f1250 p. gemet. 2e perceel bouwland door Jacobus Geluk voor f 1325 p. gemet. 3e perceel bouwland door M. Overbeeke voor f 1425 p. gemet. 4e perceel bouwland door C. J. Donke voor f 1275 p. gemet. In den Rolandpolder le perceel, door Jan Potter te Oud-Vossemeer voor f 600 p. gemet. /yLieve kind ben je daar eindelijk P hier is je parasol, hier je boek, ga gauw mee alles is al in de kerk tot de dominé incluis, wil ik wedden", riep de jongste ongeduldig. „Maar Lenariep Ida verbaasd. vWil je met een ronden hoed naar de kerk P Zet toch de^i anderen hoed met de keelbanden op 1" „Om, voor dat we in de kerk zijn den dood de-- verstikking te lijden Ik dank je wel In Puitschland ging iedereen met een ronden hoed naar de kerk." f/Mogelijk maar hier is Düsseldorf niet en bedenk, dat wij als de dochters van den ouden dominé. er op wordeu aangezien, als we ons zoo weiuig aan de vormen storen en ergernis geven. „Ergernis geveu Aan wie Aan de ge meente? Of heeft zijn eerwaarde onlangs een predikatie over de waereldsche kleedazie ge houden vroeg Héléne spottend. Ida voelde, dat het bloed haar naar de wangen di >ng onder den blik harer zuster. Toen zij haastig voortstapten, daar het laatste ge ui reeds had opgehouden, zei Héléue Ik stel me, als ik van iemand hoor, die ik uo? nooit zag, terstond zoo'n persoon voor. Ik 2e perceel door Leendert Kievit te Oud- Vossemeer voor f 625 p. gemet. 3e perceel door Jan Potter te Oud-Vossemeer voor f 625 p. gemet. van: Kasten, Stoelen, Spiegels, Tafelkleeden, 12 Karpetten, Vitrages, enz. 5806 Speciale. Stoffeerderij, Compleete Meubileering benoodigdheden steeds voorhanden. 8 17556 Het beste adres voor allo soorten.,, denk, dat onze Marion een lange magere spille been is, met sauskommen iDplaats van wangen, stekend licht blauwe oogeu (die gij diep door dringend gelieft te noemen) en haren als wijlen Absalom geel, laDg en sluik. Waarom ik altoos denk dat Absalom blond moet zijn geweest, weet ik niet. Hij was een Jood, du9 zal er niet veel kans voor zijn geweest of hij was een albinos in de familie. En dan heeft onze eerwaarde een glad, wit gezicht en slechte tanden. Maar met dat al is hij door zijn geestelijk overwicht toch je ideaal. Jij hebt altijd met leelijke man Den gedweept en ik met mooie. Jij dweepte met Pijin, ik met Hampden. Jij met Cromwell ik met Karei den eerste. Jij met Socrat>-s en ik met Pericles. Nu zeg me eens gauw! voor mijn geloof voor aanschouwen plaats mankt. Lijkt je eerwaarde op mijn portret, of niet p" „Ja, ja, precies 1" zei Ida, die te veel haast had om Daar haar zuster te luisteren, en trad in het voorportaal der kleine kerk. Voor zij echter de saaien deur, die dit van het schip der kerk afscheidde, opende, bleef Ida staan en gaf haar zuster eeu wenk. De predikant deed het voorgebed.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1917 | | pagina 3