4 s bruine klaver Mosselvaten ATTEST. Advartentiön. Pink Pillen. 0 N D E R W li S. Kerknieuws. GEMENGD NIEUWS. De Sleutel der Gezondheid. M a r 11> e r i c h f, e u. Burgerlijke Stand. Publicatiën. Zoo dikwijls te wijten aan Café restaurant, L. P. A. OOMS—Janssen TE KOOP aangeboden ruim vijf geniet 50.000 K.G. Knolrapet TE VEILEN 29 MAART a.s. Vergadering op Woensdag 28 Maart a.s., C. van der Burg Zon STOOMKUIPERIJ - VLAARDINGEN bevelen zich aan voor de levering alle MATEN en HOUTSOORT XXXXXXXXXXXXXX» M. M. C. HAAIJER - THOLEN. XXXXXXXXXXXXXX Dat er alhier nog veel ambitie is om bouwgrond in eigendom te hebben, kan wel dienen het feit, dat er dezer dagen bij een alhier gehouden publieke verkooping nog grond ver kocht is voor f 1635 per gemet, (per 39,241 A.), ongerekend de 8 °/0 onkosten enz. ST-MAARTENSDIJ[C. Men wil hier trachten te komen tot de oprichting e.ener Vrijzinnige Kieavereeniging. Het 2e Kamerlid Jhr. De Muralt zal a.a. Zaterdag tot dat doel optreden en een lezing houden ovsr Evenredige vertegenwoordi ging. OUD-VOSSEMEER. Hoewel nog niet werd vernomen van nijpend gebrek aan steenkolen, was het arriveereu van een schip met steenkolen in den loop dezer week zeer welkom. Er zal binnenkort ook een ladiDg geperste turf komen. THOLEN. De Gezondheidscommissie heeft bij het dag. bestuur der gemeente gewezen op de wenschelijkheid, dat vóór het komen van warmer dagen de mosstlschelpen worden opge ruimd, die aau de voorstad liggen, of dat maat regelen worden genomen, dat de stank wordt weggenomen, een en ander met het oog op de gezondheid. Zooals onze lezers zich zullen heriuneren wenschte Jhr. Van Vredenburch geen zitting meer te nemen in de Veercommissie, omdat op klachten van deze commissie om den veerdam te verbeteren, niet werd gelet. Waar evenmin verbetering werd aangebracht na het indienen van een klacht, waarbij bij de gemeeutelijke autoriteiten is gewezen op den toestand van den 'Um waar rij- en voertuigen diep in wegzakken, is thans door den heer Van Vredenburch een klacht ingediend bij Ged. Staten van Zeeland om verbetering te krijgen. Scberpenisse. Benoemd tot tijdelijk onderwij zeres alhier mej. Vau den Berg te Vlissingen. Oud-Vossemeer. De bewaarschool werd voor- loopig gesloten, daar in de woning waar mejuff. De Graatf als kostgangster tbuisligt, eeu geval van roodvonk voorkomt, met 1 April a.s. zal luf-j. M. van Putte als hoofd der bewaarschool optreden, terwijl mejuff. De Grasiff dan te Geldermalseu iu functie treedt. konden uitvaren langs de als veilig verklaarde route. Beloften en daden zijn echter twee tn de schepen die naar Amerika voeren om voedsel voor de burgerlijke bevolking te halen werden zonder nader onderzoek iu den grond geboord. Het fraaiste is echter dat een der duikboot- commandanten door den eersten stuurman de papieren werden getoond, waarop de commandant lachend antwoordde dat hij deze wel na zou zien als hij iu een haven aankwam, daarop werd het schip getorpedeerd en de bemanning aan haar lot overgelaten, terwijl door de kanonschoten ook neg leden van de bemanning, waaronder te Vlissingen woonachtig, werden gedood. Men meldt ons uit het Eiland Met wat groote dankbaarheid werd indertijd begroet de verbinding van het eilaud Tholen met Schouwen-Duiveland en Steenbergeu toen de Rotterdauosche Tramwegmaatschappij de lijn Steonbergen-Brouwershaven iu exploitatie bracht, wie zich de treurige reizen herinnert naar de Rechtbank te fyerikzee, dio kan niet anders dan lot hebben over cie 'tobtantiKommg. Tieö meuscn klaagt gauw en nu enkele trammen zijn uitge schakeld door de tijdsomstandigheden, nu geeft natuurlijk aan het reizend publiek geen ge mak. Ook over aansluiting met de Zuid-Neder- Undsche Stoomtramweg in richting Roosendaal en richting Vogelenzang werden nog al eens klaag tonen aangeheven en dit zal nu niet verbeteren, wanneer Maandag a.s. de uieuwe dienstregeling der laatste lijn woidt ingevoerd o. ra. vervalt de eerste tram in de richting Vogelezang, die daar 7 uur aankomt met aausluiting Tholen Bergen op Zoom, terwijl ook in de richting Roosendaal en omgekeerd veranderingen worden gebracht. Voor zoover het eiland Tholeu betreft, al moet erkend worden, dat de tijdsomstandigheden tot inkrimping noodzaken, zal eerst afdoende ver betering komen als de trein loopt door Tholen en West Noord-Brabant. De economische toestand in Duitschland. Wij hadden eenige dagen geleden een onder houd met een der leden van een vroeger Thool- sche familie, die jaren in Duitschland woonachtig is geweest en er goed haar brood verdiende, wegens den honger 'die er heerscht, hebben ze Duitschland moeien verlaten. Per dag ontvangt men per persoon 2i/J ons slecht brood, aard appels per week en per persoon een pond, rijst anders een goedkoop volksvoedscl, niet te be komen. Varkens .-leesch indien verkrijgbaar, kost per pond 8 mark, in Hollandsch geld dus 4 guldeü 80 cent, boter is soins nog ie verkrijgen en kost 4 gulden 20 tot 4 gulden 80 het pond. Vet is geheel niet meer te krijgen, eieren daar entegen we!, men krijgt per maaud en per per soon een.... HALF ei. Koffie en thee is ook iets at men niet meer krijgt en ondanks de hooge loouen van ongeveer vier gulden eu hooger per dag kan men m>g niet genoeg te eten krijgen, er is groot gebrek aan werkkrachten, jongens die pas van schoot komen beginnen met een verdienste van 40 cent per uur. Ook het verkrijgen van kleeding is bijna onmogelijk, voor een hemd betaalt men, indien nog te krijgen, 5 6 gulden, hetgeen ook de prijs is voor een paar slechte kousen. Duitscho beloften en daden. We hebben na de torpedeering van zeven van onze mooiste schepen door een Duitsche onderzeeër gehoord, dat Duitschland schadever goeding zou geven, doch tot op heden is hiervan niets gekomen en schijnt het dat met een uit vlucht onze buren zich van het geven vau een vergoeding willen afmaken. Dat uien op het woord van deD Duitscber, ondanks de steefis naar voren gebrachte yDeutfche Treue* niet bizonder aan kan, blijkt wel uit de torpedeering van eenige Belgieche relielscheper, die van de Dnitsche reg ering een paspoort kregen oen uit te varen met vermelding dat ze gerust eu veilig PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herv. kerk voorm. 9,30 ds. Steenbeek, nam. 2 oor ds. Enkelaar Doopsbediening. Ned. Protestantenbond Afd. Tholen Zondagmorgen 10 uur Dr. H. A. van der Meulen van Bergen op Zoom. TekstJohannes XVIII 37a. Te zingen: Gezang 193 1, Psalm 72: 6 en 11, Gezang 50 4. Geref. kerk voorm. 9,30 en nam. 2 uurleeskerk. Geref. Gein. voorm. 9,30, nam. 2 uur en's avonds 6 uur leeskerk. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9,30 leeskerk, nam. 2 uur ds. Verschoor Geref. kerk, voorm. 9,30, nam. 2 uur dhr. De Graaff, 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 leeskerk, nam. 2 uur ds. Steenbeek. collecte ziekenfonds. Geref. kerk, voorin. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 leeskerk, nam. 2 uur ds. Broekers, voorber. H. Avondmaal. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 'savondi 5,30 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, vo rm. 9,30 en nam. 2 uur ds. Kamsteeg. Oud Geref'. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5,30 leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 ds. Verschoor van Poortvliet, nam 2 unr leeskerk door dhr. 8. M. van der Bel. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 ds. Broekers, van |'8t-*ï€in*fti5li8h!yfc, nam. üftr»Un. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en avond» 6 uur ds. Klumper van Nieawerkerk. Voorm. 9.30 H. Avondmaal. IERSEKE. Ned. Herv kerk voorm. 9,30, en Dam. 2 uur ds. Boer. Gerof. Kerk, voorm. en nam. d». Meijer. Chr. Ev. Gera., voorm., nam. en 's avonds ds. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm., nara. en 's avonds ds, Kersten. Nam. Doopsbediening. Ken groot aantal vronwen zijn door de bloedar moede ondermijud. De bloedarmoede komt voort uit ëlapte van het bloed en gebrek aan bloed. Het is in dit gebrek der hoedanigheid en in dit te kort der hoeveelheid van het bloed, dal het uitgangspunt ligt van ongelukkige en met lijden overvulde levens. De ongelukkige bloedarme lijdt noodwendig aan velerlei kwalen en haar leven is een waar martelaar schap het leven heeft voor haar geen bekoring, iedere dag brengt haar nieuw lijden. Gelooft gij dat zij lust in het leven heeft, die arme vrouw, die voortdurend gedrukt gaat onder een vreemdsoortige matheid, dat arme meisje dat door het minste werk bovenmatig vermoeid is en die altijd bet eind harer krachten nabij voelt? Ziet gij niet dat de verandering harer trekken baar uitputting aanduid', dat haar moeielijke gang, haar vermoeide houding, dat alles een ellendigen gezondheidstoestand bewijst De vrouwen willen, ongelukkigerwijze, geen aandacht wijden aan de eerste verschijnselen der zwakte. Zij zullen zich later wel verzorgen en zij rekenen er te gemakkelijk op dat hare krachten van zeiven terug komen. O, welk een ernstige dwaling Hoe langzamer het kwaad komt, hoe langer het zal noodig hebben om weg te gaan, en in den tusscbenfijd beeft de zwakte in het tengere vrouwelijke organisme ver woestingen te weeg gebracht, die de krachtigste ge stellen erg aantasten. Er moet onmiddellijk gehandeld worden. Zoodra de vrouw bemerkt dat hare krachten een weinig wankelen, moet zij zich onderwerpen aan de behan deling met de Pink PiHen, die het bloed zullen verhinderen nog meer te verarmen. De Pink Pillen geven bloed met iedere gift en geven aan de verzwakte organen alles wat noodig is om de kracht der beste dagen terug te vinden. De Pink Pillen zijn het beste versterkingsmiddel voor de vrouwelijke organismen. Zij geven eetlust, zij geven krachten, zij versterken de maag, bezorgen een goede spijsverteringzij verspreiden in geheel het lichaam een groote levenskracht en geven dat uiter lijk van welzijn dat zeggeu doet„Zij is een en al gezondheid! Welke storingen, welke ongemakken zijn er al niet vermeden door de Pink Pillen, op hel juiste oogenhlik genomen 1 De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per 6 doozen bij het Hoofddepót der Pink Pillen, Daeostakade 15, Amsterdam voor Tholen en omstreken hij J. M. Schot en L. G. van Zaltbommel, drogisten, Hoogstraat, Tholen. En verder by verschillende Apothekers en goede Drogisterijen. 17691 53 THOLEN, 24 Maart 1917. Boter f 1.per J/2 K.G Eieren f 7.50. Regeeringseieren, geen aanvoer. Coi» /afcieve Roomboterfabriek ,,Dk Koe,: t. Staven isse f 1,12Vj per K.G. UITSLAG verkoopingen en aanbestedingen. Sf-Maarfensdyk. Ten overstaan van notaris Meulen- berg werd Dinsdagavond alhier ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. de Wed. J. W. Kievit-Leeuwe bij tweede veiling publiek verkocht Gemeente St-Maartensdyk. 1. Een huis. schuurtje en erf, aan de Kaaistraat. groot 2 A. 64 cA. voor f 4330. 2. Een huis cn erf op de Keelhil voor f 780, 3. Een perceel bouwland in Woudhoek, groot 80 A. 92 cA. voor f1640 per bl. gemet. Gemeente Poortvliet. 4. Een perceel weiland in Noordemde van Nieuwee groot 1.61.80 H.A. voor f800 per bl. gemet. Gemeente THOLEN 23 Maart 1917. Gehuwd: J, Zuiver jra. eu C. W. Deurloojd. Overleden: Neeltje Willemina Akkenaar 78 jr. echtgenoote vau B. W. van Dijk. Gemeente IERSEKE van 1622 Maart 1917. Ondertrouwd Cornelis Vette, 37 j. jra. en Leoa van der Eudt, 20 j. jd. Overleden Johannis Marions van Oeveren, 57 j., echtgen. van Lena Dirkje de Smit. Maria Vün Boven, 69 j., echtgenoote van Andries Nieu- wechuize. De BURGEMEESTER der Gemeente Tholen, maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen Donderdag den 29 Maart 1917, des namiddags te 21/2 ure. Punten van behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding kohieren plaaiselyke belastingen voor 1917. 3. Benoeming vroedvronw. 4. Benoeming onderwijzeres. 5. Vaststelling suppletoire kohieren voor de plaatselijke belastingen, dienstjaar 1917. Tholen, den 23 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd. J. W. WA6TH0. Gro; veiling enz. te Stavenijse op Woensdag 21 Maart 11. gr. br. uien (overzee) f7.50 tot f8.20. gr.,,br. uien (over land) f 12.50 tot f 15.50. kl. br. uien (over zee) f 6.90 tot f 1. kl. br. uien (over land) f7.50 tot f 10. per 60 K.G. paardepeeën (drogerij) f 50.tot f 60. per 1000 K.G. Rotterdamsche Eierenveiling van de V. P. N. 20 Maart, werden uavolgende prijzen besteed: Gegarandeerd verscbe Inlandsche hoendereieren f 8,26 tot f 1.95 Eendeneieren f8 75 tot f9.15. Gaoseieren f 18.tot f 19. Aanvoer 148300 stuks. Veilingsvereeniging »De Eendracht" Tholen. Veiling van 23 Maart. p. 100 K.G. Ui-n gr. br. z. over zee van f 12.60 tot f 13,— Uien gr. br.z. over land van f 22.60 tol f 23.10 Poteruien voor over zee f12. Poteruien voor over land f 12. per 1000 K.G. Kobbieten voor drogerij van f 50.tot f 55. Knolrapen voor binnenland van f 24.tot f 26. zorgeloosheid. De meeste huidkwalen en de verschillende vormen van aambeien (jeukende, bloedende en uitwendige aambeien) zijn gewoonlyk te wyten aan een verkeerde leefwijze en verwaarloozing. Een te rijke voeding, onvoldoende lichaamsoefening, onregelmatige en opgehouden stoelgang, te weinig slaap en overwerking leiden tot bloedziekten, ver stopping en zenuwachtigheid drie gewone oorzaken van eczema, dauwworm, gordelroos, psoriasis, puisten en aambeien. Een eenvoudige, geregelde leefwijze en de gezond- heidsregels, die het gezond verstand ons zegt, zijn de beste voorzorg Tot bestrijding van het ongemak en tot genezing wordt Foster's Zalf aanbevolen. Deze hizondere zalf bevat alle noodige verzachtende, antiseptische en genezende eigenschappen. Zij past de meest gevoelige oi ontstoken huid, en geelt verzachting vanaf de eerste aanwending. Eeu voordeel is, dat de zalf niet te spoedig op droogt en niet te gemakkelijk kan worden wegge- wreven. Bij het gebruik verdwijnen spoedig de ellendige prikkeling, jeuk en ontsteking en Foster's Zalf bleek succesvol zells by hardnekkige gevallen van inwendige, uitwendige en bloedende aambeien. Ook by winterhanden en -voeten, huiduitslag en in sectenbeten. Geen huis diende zonder Foster's Zalf te zijn. Foster's Zalf (let op den juisten naam^j is te Tholen veikrygh. bij J. Schot, Hoogstraat. Toezending ge schied. franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 p. doos of f 10,p. zes doozen. 31 12015 5 Temperatuur van het Soheldewater te Thole C Maart Graden C. Ni ita nd Zaterdag 17 3,2 Zondag 18 4, Maandag 19 4, Dinsdag 20 4,2 Woensdag 21 4, Donderdag 23 4, Vrijdag 24 4,2 ds 'I MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, TRAM-STATION— BERGEN-OP-ZOOM. Ter voorkoming vau vergissingen zullen a in bewaring gegeven Rijwielen worden voorzi van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. D8 de iaj rd idf m de da rd nc sd; ïn: de da Ie Ondertrouwd LEENDERT B. VAN NIEUWENHUYZEiljes en 7 228 MARIA A. VAN NIEUWENHUYZEN. Ood-Vosseraeer, St-Philipsland, 11 lyl7. Huwelijksvoltrekking 5 April a.s. Ondertrouwd C. VAN PROOIJEN en M. KETTING. St-Annalaud, 23 Maart 1917. 228 De Heer en Mevrouw WAGEMAKERzegf dank voor de vele bewijzen van belangstell ontvangen bij het overlijden van hunne gelie Vader, Behuwd- en Grootvader. Tholen, 23 Maart 1917. 6 228 iu de KRABBEPOLDER, Te bevragen bij J. A. HEESTERMAI Ond-Vo6?emeer. 9 22$ op de Veilingsvereeniging „DE EENDRACt 22866 7 te THOLEN. 's avonds kwart voor acht in 't Hotel Rijstei Spreker de Weled. Zeergel. Heer Dj. VAN RH te Dordrecht, over het onderwerp Eerste hulp bij plotselinge ongelukken te plattelande. Toegang voor leden vrij, voor niet-ledeu f 0 Het Bestuur: 18 A. C. POLDERMAN, Voorzitte 22865 R. JAGER, Secretaris. in Telegr.-adres„Corburg". Telefoon 36 12 22 Amsterdam, 16 Maart 191 Aan de N.V. Lips' Brandkaste Slotenfabriekeo, Dordrecht WelEL H-eren, Hiermede berichten wij U, dat bij de hf nacht plaats gehad hebbende inbraak in kantoren, tneu ook getracht beeft, doch zo succe*, de brandkast van Uw fabrikaat te op( Wij verzoeken U de kast te willen reparr en nemen deze gelegenheid te baat U tevredenheid te betuigen met de degelijke structie der kaet, waardoor wij voor schade waard zijn gebleven. Inmiddels verblijven wij, 31 2i Hoogachtend, p. p. N. V. v/h VAN WIJK VAN (w. g.) M. J. E. ROTSCHILD. Hoofdagent voor Lips' Fabrieken welke thans de meest gangbare modellen (5 s iu de etalage heeft tentoongesteld

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1917 | | pagina 2