Ierseksche en Thoolsche Courant Adverten'tiBn. van Zaterdag 17 Maart 1917. Tweede Blad. OVER VIJF JAREN. Drogerijen en Chemicaliën. H.H. BAKKERS. Burgerlijke Stand. miLLLETOH. Faillissementen in Nederland. L. G. van Zaltbommel, Verband- en Verplegingsartikelen, enz. prima Breukbanden met en zonder veer. kleefstof, Geen. ST-MAA.RTENSDIJK over Febr. Getrouwd W. G. Bastiaanse jm. 24 j. en H. Vermeulen jd. 25 j. J. D. Bazen jm. 28 j. en P. A. Wesdorp jd. 30 j. J. Pijlman jm. 45 j. en P. Bazen jd. 20 j. Geboren: Jan Pieter zv. J. K. Knuist en van M. Priem. Johanna Christin» dv. L. R. van Splunter en van C. Carol. Cathariua Iza- bella dv. W. Beeke en van L. Duijzer. Jacoba dv. E. Beeke. Cornelia Adriaoa Leintje dv. J. M. Franke en van M. C. Huijsseu. Johannes zv. M. Eerland en van A. C. Biereus. Cornelia zv. J. C. Polderman eu van J. Moelker. Jozina Alberdina Jobanna dv. W. van Vossen eu van M. J. Quaaki J acobus zv. D. de Fouw eu van A. H. H>ek. Overleden: P. Knuist 73 j. echtg. van J. Bijl. A. M. Biereus 67 j wed. van J. A. A. Geluk. M. Vermeulen 79 j. wed. van I. Hage. Neeltje Pieternella 17 mnd. dv. P. van As en van L A. de Graaf. G. Hoek 70 j. echtg. van E. Zwagemaker. R. van Splunter 63 j. echtg. van L. de Wilde. Gem. OU D-'VOSSEMEER over Febr. GeborenPaulus Jobannes zv. C. W. Droo- gers en S. D. Hoek. Giijam Leendert zv. M. van Driel en R. Verkammao. Anna dv. Jacob Hendrikse en D. Voshol. David zv. I. van Daalen eu P. Jagt. Johannes Petrus zv. L. J. Havermans en B. C. Etienoe. Petrus Jacobu9 Cornelis zv. C. P. de Koning en J. A. Wijten. Overleden: Cornelis Marinos van der Klooster 4 j. zv. K. van der Klooster en Ij. Jansen. Izaak van Daalen 77 j. echtg. van Cornelia Hage. Jacobus Lindhout 60 j. zv. A. Lindhout en H. Pollie. Hendrik Hendrikse 89 j. wedn. van C. van de Velde. Gehuwd Cornelis Nelisse 22 j. te Tholen en Jacoba Lindhout 25 j. Marinus Goosens 27 j. te Tholen en Adriana van Schetsen 26 j. Gem. POORTVLIET over Febrnari. Geboren: Maria Willemina dv. Jacob van Doezelaar en van Jacomina Beeke. Sara Johanna dv. Christiaan Pieter van der Slikke en van Catharina Janna van Zorge. Elizabella Cornellia dv. Cornelis Izak de Graaf en van Aaltje Anna Snijders. Cornelis sv. Eliza Cornelis Uijl en van Maatje Hendrika Reeders. Jannetje dv. Cornelis Mallié en van Maria van Ginhoven. Marinos Adriaan zv. Emmericus Carel Willem Adriaan Geuze en van Elizabeth Cornelia Hartog. Overleden Elizabeth Adriana 7 weken dv. Cornelis de Greef en van Adriana Cornelia Havermans. Gem. SCHERPENISSE over Februari. Overleden: Katbarina Oudesluijs 16 j. ongel). Marinus Leendert Oudeslnijs 24 j. ougeh. Gehuwd: Pieter Potter 35 j. en Lena Bij- Dagte 27 j. Volgens u.ededt-ehng van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 10 Maart, in Nederland uitgesproken 12 faillissementen tegen 23 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 10 Maart 1917 145 faillissementen tegenover 191 over hetzelfde tijdperk van het vorige, jaar. DOOR SALLY. I. Wat is u toch goed juffer wat zouden wij armen zonder u doen zonder u eu den dorainé 1" De spreekster richtte zich half uit de met zorg geschikte kussens op eu zag in het jeugdig gelaat, dat over haar was heengebogen eu nu door een zachteu blos overtogen werd, die de oogen der zieke niet ontging. „Ik ben het kind van uw ouden dominé, Reusje. En zoo als papa mij voorging, volg ik." //Ja onzen ouden dominé krijgen we üiet weer, maar de nieuwe is ook goed en helpt met raad eo daad 't is braaf van zoo'n jongen, knappen meneer om zoo vriendelijk voor armen eD zieken te zijn.... Weet u wat ik wel eens gedacht heb, juffer?" vervolgde de zieke. //Hoe heerlijk het zou zijn als u en dominé Marion een paar werd. Een beter vrouw zou voor hem niet te vinden zijn." De zachtroode blos op Ida Werners gelaat werd donkerrood en verlegen keerde zij zich af van den onderzoekenden blik, die de zieke weduwe van deu daglooner op haar sloeg. uWil ik je eeös wat vertellen vrouw Remmede? Mijn zuster komt vau avond uit Duitschland terug," viel Ida de vrouw plotseling in de rede. toen zij merkte, dat deze weder spreken wilde, „Juffer Héléue O dat zal prettig voor u zijn! Wat zal ze nu knap zijn een heel jaar niks dan Duitsch gepraat in zoo'n vreemd land 1 Zou zij ons nog kunnen verstaan P" Ida glimlachte. „Zeker, vrouw Remmede Zij zal haar taal nog wel kennen en haar oud Hollandsch hart wel weer meebrengen, dat weet ik zeker*" „Gegroeid zal zij wel niet zijn," vervolgde de zieke. „Zij is al achttien jaar geworden Ik herinner mij haar nog zoo goed toen ik Vrijdags nog de stoep kwam schrobben en onkruid op het voorplein wieden. Wat kon dat ding me 1 Maar mooi en goed was ze toch, men 10 21995 Hoogstraat 7, THOLEN. We ontvingen weder de prima geprepareerde uitstekend geschikt voor het opplakken vau broodbons. Blijft steeds goed, gaat niet tot bederf over, is zindelijk in het gebruik. Prijs 25 cent per 1/2 K.G., zonder bus of flacon. Bij bestelling gelieve men een ledige bus bij te zenden. 12 Firma J. M. C. Pot - Thoien. kon uooit boos op haar worden, dat lieve kind. fin cu zulk eene geleerde, voorname dame „Voornaam zal zij wel niet geworden zijn. Ik zal haar eens gauw bij je brengen, vrouw Remmede maar nu moet ik weg. Ik heb nog zoo veel te doen om Héléne te ontvangeu, en ik moet haar zelve van 't station halen." Ida Werner nam afscheid en wandelde het schuine pad, dat van de eeni^szins hooggelegen woning van haar beschermelinge naar het dorp terugvoerde, in gedachten verzonken af. „U en de doinioé!" had de zieke gezegd. Altoos, altoos noemde zij haar naam met dien^ van den nieuwen predikant te zamen, en telkens joeg het Ida een blos op 't zachte, vriendelijke gelaat. Ja mocht de wensch dier vrouw eens uitkomen, mocht zij nog eenmaal in die haar 7.00 dierbare oude pastorie, half achter de hooge olmen verscholen, met zijn tuin vol herinneringen aan haar kindsheid, het huis vol herinneringen aau wie zij zoo vroeg had moeten verliezen, nog eenmaal haar woning worden. Maar dan Als vrouw van dezen predikant. Zij was er voor geschapen. Zij vond haar geluk in de beperkte kriög van het dorp en zijn bewoners. Zij had nimmer verlangd de nederige, stille plaats te verlaten om te zien wat er buiten lag. Anders was het met haar zuster Héléne ge weest. Deze had reeds jong ge wensch t iets meer van de wereld te zien en te genieten, en hoewel even eenvoudig eu degelijk opgebracht, het ver langen naar meer had, toen zij opgroeide, lang zamerhand sterker en dieper in het jonge bart wortel gevat. Zij had afleiding gezocht in studie, maar ze slechts ten deele gevonden. En toen zij een harer voorgenomen examens had afgelegd, wilde zij niet thuis blijden, maar i am zonder veel beraad, het aanbod eener Duitsche dame aan, om als jongste onderwijzeres aan eene school Fransche lessen te geven, tegen den zin harer al te toegevende zuster, die liever had. dat Héléne haar eerste proefstukken in haar eigen land aflegde. Nu toch verdiende zij niets en moest de oudere znster het zuinig opgespaarde geld, dat zij tot andere doeleinden had willen gebruiken, aau uitzet en reiskosten en tevens zakgeld voor 't jonger zusje besteden. Maar Héléue's wil was Ida immer een wet geweest. Wat in het eigenzinnig hoofdje der jongere zuster was opgekomen, was altoos door de oudere eurd of toegestaan.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1917 | | pagina 7