Bouwland BOUWLAND Een Woonhuis Aanbesteding. .EUREKA" AcLvertentiSa. Verkooping te Poortvliet. met Erf en Tuin Veilingvereniging Tholen neemt naaiwerk aan huis. aanbesteden JU hoogaars. mwm court drongen ze vooruit, dit ten Noorden der rivier. Ten Zuiden tusschen Barleux en Soye- court veroverden ze de geheele eerste loopgravenlinie, terwijl ze 400 gevangenen maakten. Ook in Champagne werden door de Franschen met succes aanvallen onderno men evenals aan de Maas. Op het Engel- sche front herwonnen ze enkele punten tenminste ze bezetten enkele Engelsche stellingen waar ze echter voor een groot gedeelte weer uit werden geworpen. De Franschen hadden een klein successe op het front bij Verdun. De Duitschers her wonnen hier bij verwoede tegenaanvallen echter ook weer het grootste deel van hun verlies. Op het groote Oosterfront duren hard nekkige gevechten voort. Berlijn en Weenen deelden beide mede, dat de troepen van Von Linsingen over de Lipa hebben moeten terugtrekken, natuurlijk was dat een maat regel ter versterking van het front der centralen. De Russen denken hierover echter eenigszins anders, zooals blijkt uit het volgende bericht »In Wolhynië hebben de troepen van generaal Saharof in de streek ten Oosten en ten Zuidoosten van Swiniocchy den tegenstand van den vijand gebroken. In gevechten bij het dorp Poestomifi hebben wij meer dan 1000 Duitschers en Oostenrijkers gevangen genomen, drie lichte, twee zware stukken geschut, ma chinegeweren en een zeer grooten anderen buit vermeesterd. In deze gevechten is gen. Wladimir Dragomirofdoor een scherf van een granaatkartets aan het been gewond. In de streek van de beneden-Lipa blijven wij goede vorderingen maken. De vijand biedt hier hardn. tegenst. In deze streek hebben wij 226 officieren en 5872 soldaten gevangen genomen, 24 kanonnen waar onder 12 zware 14 machinegeweren, eenige duizenden geweren en andere krijgs tuig buit gemaakt. Bovendien hebben we -we hier nog 51 officieren en 2165 soldaten gevangen genomen. Het totale aantal gevangenen en zege- teekenen, den 16en dezer in Wolhynië vermeesterd, bedraagt ongeveer 317 offi cieren, 12.637 soldaten en 30 kanonnen waaronder 17 zwaren een groot aantal machinegeweren en veel anderen buit". Een later bericht deelt nog mede dat de overwinning in Wolhynië de Russen in staat heeft gesteld den geheelen linker oever van de Lipa schoon te vegen en de Centralen over de rivier terug te drijven. Verbazende hoeveelheden krijgstuig moes ten de Duitschers in handen der Russen laten. Ook toont zich een levendige bedrijvig heid in den Sector van Riga, de Russen wisten daar in de Duitsche loopgraven door te dringen, doch werden weer terugge slagen, meldden de Duitsche berichten. Van het Zuiderfront is er weinig belang rijk nieuws de Italianen meldden Zondag dat de vijand door een hevig offensief in den zóne van de boven-Posina den op- marsch van de Italianen trachtte te stuiten door hevige tegenaanvallen gelukte dat echter niet. Overigens zijn bijna op het geheele front hevige gevechten gaande. Ook op de Tnrksche gevechtsterreinen wordt nog verwoed gevochten en behalen de Russische legers nu en dan successen, meestal van weinig verstrekkende betee- kenis. IERSEKE. Ned. Here, kerk, voorin. 9.30 lezen, nam. 3 nar ds. Boer. Geref. Kerk. Voorm., namiddags en 's avonds lezen. Chr. Ev. Gem. Voorm., nam. en avonds ds. Bromet. Oud Oer. Gem. v.jorm., nam. en 's avonds ds. Kersten. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herv. Kerk. Zie afzonderlek gedrukt kerkbriefje Ned. Protestantenbond Afd. Tholen Zondagmorgen 10 uur Ds. G. F. Drejer van Bergen op Zoom. Tekst 2 Cor. 4:7. Te zingen: Gez. 208 1, Gez. 203 1 en 4 en Gez. 210 1. Oer. kerk voorm. 9.30 en 's avonds 6 nor ds. Nieboer van Krabbendyke, nam. 2 aar leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10,30, nam. 3 uur en 's avonds 7 aar ds. Janse. POORTVLIET. Ned. Here, kerk, voorm. 10.30 en nam. 3 nur ds. Verschoor. Voorm. H. Avondm. Nam. Dankz. Geref. kerkvoorm. 10.30 dhr. De Graaf, nam. 3 aar Bed. H. Avondm. en H. Doop ds. Nieboer van Krabbendyke, 's avonds 7 aar leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 10.30 ds. Steenbeek, nam. 3 uur geen dienst. Geref. kerk, voorm. 10.30, nam. 3 en 6,30 nur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk, voorm. 10.30 leeskerk, nam. 3 aar ds. Kamsteeg van Stavenisse. Oud. Geref. kerk, voorm. 10.30, nam. 3 en 6,30 leeskerk door dhr. Deurloo van Tholen. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk. voorm. 10.30 en 's avonds 6,30 nor ds. Kamsteeg. Oud Geref. gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 nar leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, voorm. 10 aar en nam. 3 uur ds. J. de Bres. Voorm. H. Avondm., nam. Dankz. Geref, kerk, voorm. 10.30, nam. .3 en 6 uur dh heer Hofman van Beekbergen. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10.30 geen dienst nam. 3 nor ds. Van Asch. Geref. kerk, voorm. 10.30, nam. 3 uur, 's avonds 6.30 ds. Klamper ait Nieawerkerk. De Zwakte is de Moeder van alle Ziekten. Gij voelt u, op sommige oogsnblikken, voortdarend moede. De minste inspanning is lastig ec pat a ait. Zonder dat gy weet waarom, overvallen n dikwijls duizelingen, eerst zeldzaam en kort, dan dikwyls en aanhoudend. Op andere oogenblikken schijnt uw ge zichtsvermogen beneveld te worden; gy ziet voor uwe oogen een groen, rood, blauw of anders gekleurd rondje. Uwe nachten zyn onrustig, dikwijls blyft de slaap zolfs uit tot de ochtendschemering. Gy dommelt dan in, maar met de vrees te laat wakker te worden, wat u verhindert ait te rasten. Gij staat dan ver moeider op dan gij naar bed zyt gegaan. De storingen worden steeds erger, gy gaat aan tafel tegen uw zin, met afkeer zelfs nw maag weigert het voedsel. Uwe lichaamsfuncties worden onregelmatig. Het hart rankt van streek, klopt nu eens heel snel, dan op eens langzaam. Gij voelt, dat uwe krachten, langzamerhand minder worden. Dan zegt gy dat gy misschien iets mankeert. Twyfel er niet aan, gy zyt in een toestand van lichaamsafmatting, van zwakte die n aan alle ziekten blootstelt. Indien een er van n aandoet, is het te vreezen dat alles er by komt, want uw oitgepnt gestel kan niet den minsten weer stand bieden. Kr moet das zoo spoedig mogelyk ge handeld worden. Heel uw zwakheid koint daaruit voort, dat uw bloed verslapt is, 't zy door overma- tigen arbeid, 't zy door buitensporigheden't zy doordat gy bij de seizoenswisseling verwaarloosd hebt het te zuiveren van de vergiftige bestanddeelen die er in waren opgenomen. Het is nog tyd het kwaad tot staan te brengen, maar gy moet een herstellingsmiddel nemen dat uw bloed kan zui.eren en er den omloop van bespoedigen, tegelykerlyd dat het de functies aandryft en uwe zenuwen staalt. De Pink Pillen hebben daartoe byzonder merkwaardige eigenschappen. Hun werking als hersteller van het bloed en ver sterker der zenuwen is algemeen bekend. Zy blyven het middel, dat ten zeerste aangewezen is in alle gevallen van zwakte, van bloedarmoede, van neu rasthenie, van zenuwachtige afmatting in bet algemeen. De Rink Pillen zyn verkrygbaar it f 1.75 per doos en f 9 per 6 doozen by het Hoofddepö! der Pink Pillen, Dacostakade 15 huis, Amsterdam; vcor Tholen en omstreken by J. M. Schot en L. G. van Zaltbommel, drogisten, Hoogstraat, Tholen. En verder n alle goede Apotheken en Drogisteryen. 17691 45 Marktberichte n. THOLEN, 22 Juli 1916. Boter f 0.80 per ■i/1 K.G. Eieren f 6.50. Regeeringseieren, winkelprijs 6 72 cent. Coöperatieve Roomboterfabriek „Dis Kok" te Stavenisse fl,60 per K.G. VlARKTBERiCH T van Jac. Knoop, Cotnuiissioimair in aardappelen. per H L. per H.L. Zeeuwsche Bonten f 4,20 f 4.40 Friesche Borgers 3,80 4, u Muizen 3,3,20 Blauwe Poters 2,2,20 Bonte 2,2,20 Andijker Blauwen 4,20 „4,80 ir Muizen 2,60 3,80 ,t Kleine Muizen 2,„2,20 Wesllandsche ronde, 3,50 Schoolmeesters 3,3,60 IJpolder Eigenheimers 3,20 „3,40 Amsterdam, 20 Juli 1916 Veiling v/d R, K. Boerenbond, Bergen op Zoom. Eierenmijn van 20 Juli 1916. Aangevoerd 23000 eieren. Prijs per K.G. f 1.028. Zijt gij even gezond als de vrouw van het platteland? Zij bewijst u, dat vrouwen even gezond kunnen zijn als mannen, als zij willen. Indien vrouwen in het algemeen niet zoo sterk zyn als mannen, is dit dan niet, omdat zy te lang werken, zich te veel zorgen maken en niet voldoende ontspanning krygenP In sommige streken op het platteland, waar de vronwen het werk buitenshuis der mannen doen en losse kleeding dragen, zyn het beelden van gezondheid. Een eenvoudige leefwijze verzekert gezonde nieren, volkomen zuivering van het bloed en geen urine- zunr-kwalen. Urinezuur in het bloed fab gevolg van verzwakte nieren) veroorzaakt rugpijn, rheumatische en zenuw-kwalen, hoofdpijn, duizeligheid, moede loosheid, waterstoornissen en gevaar voor niergruis, waterzucht en uierontsteking. Als gy nu reden hebt om uw nieren te verden ken, gebrnik dan Foster's Rngpyn Nieren Pillen. Zij hebben daizende vrouwen geholpen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben een ver zachtende, versterkende en opwekkende werking op zwakke nieren, en voeren deze zachtjes tot gezond heid en werkzaamheid terug. Zy helpen haar om het overvloedige urinezuur af te voeren evenals het overtollige water bij waterzucht. Zij dienen alleen voor nier- en blaaskwalen en werken niet op de ingewanden. Om beter te worden en te blyven is het aanbeve lenswaardig om iederen dag nw huiselyk werk een poosje te laten liggen en oen opwekkende waodeling te maken. Drink water, eet eenvoudig voedsel en slaap voldoende. Een betere gezondheid maakt u een betere moeder of vrouw. Te Tholen verkrijgb. by J. M. Schot, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a 11.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Kischt de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk. 42 12915 3 Veilingsvereeniging Tholen. Veiling 20 Juli 1916. Binnenland Eclips i 2.90 per 100 K.G, Gew. muizen 8.10 Late Blanwe 3.50 Engeland Eclips f 5.10 per 100 K.G. Duitschland Eclips f 8.10 per 100 K.G. Duchesge York 7,60 Muizen 7.80 VERK00PING TE OUD-VOSSEMEER. Rotterdamsche Eierenveiling van de V. P. N. 18 Juli werden navolgende prijzen besteed: Gegarandeerd versche InlanrUche hoendereieren f 6.89 tot 17.38 Middenprijs f 7.04. Eendeneieren f 7.51 tot f 7.63 Kalkoeneieren f 10. Parelhoen f 5,93. Aanvoer 217800 stuks. Stemming zeer kalm. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen «al, ten verzoeke van den heer W. BAAIJ C«. te Tholen bij inzet op Donderdag 3 Augustus 1913, in de herberg van M. M. Rampaart te Oud- Vossemeer en bij toewijzing op Donderdag 10 Augustus d.i.v. in de herberg vau Gebrs. Arnpt aldaar telkens 's avonds 6 uur (wettelijke tijd) in het openbaar verkoopen: 8 Heet. 11 areu (7 gemeten 278 roeden) (vroon) te. Ond-Vossemeer naöij de Kalisbnnrt, Sectie D no. 833. 22198 In 14 perceelen en combinatiën. 22 I Café restaurant, MET FLINKE STALLING. L2008 Aanbevelend, L. P. A. OOMS—Janssens. TR A M-ST AT LON BERGEN-OP- ZOOM Ter voorkoming van vergissingen zullen alle in bewaring gegeven Rijwielen worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. Notaris D. van de Velde te Tholen zal, ten verzoeke van den Weledelgestr. heer Mr. W. F. J. Wagtho te Kloetinge bij inzet op Vrijdag 21 Juli 1916, in de herberg van 1). W. Kesteloo te Poortvliet en bij toewijzing op Vrijdag 28 Juli d a v., in de herberg van P. J. van der Slikke aldaar, telkens 's avonds 7 uur (wettelijke tijd), in het openbaar verkoopen 4 Heet. 97 aren 80 centiaren (12 gemeten 206 Roeden) te IPoortvliet in het Groote Zand aan het Hok- wegelittg, Sectie G nos. 253, 254 en 255. In 6 perceelen, combinatiën en massa. tN.ader bij biljetten omschreven. 24 22196 VERKOOPING TE OUD-VOSSEMEER. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van den heer J. A. DORST te Oud-Vossemeer, bij INZET, op Donderdag 27 Juli 1916, in de herberg van de E. H. Verhees te Ond- Vossemeer, en bij TOEWIJZING, op Donderdag 3 Augustus d.a.v., in de herberg van M. M. Rampaart aldaar, telkens 's avonds 6 nur (wettelijke tijd) in het openbaar verkoopen te Oud-Vossetneer, Sectie D no. 1067 groot 8 aren en 93 centiaren, bewoond door den Wordt beleefd opgave van te veilen aardap pelen enz. ingewacht tegen de veiling van DONDERDAG 27 JULI 1916, tot niterlijk 12 UUR v.m. bij den onderge- teekende, bij wien nadere inlichtingen zijn te verkrijgeD. Alleen verbouwers mogen eigen geteelde pro ducten inzenden. 22213 De Veilingmeester, 14 C. VAN DEN BERGE, TE THOLEN. Vrouw Goedegebuure Voorstad THOLEN 5 22210 Het BESTUUR van de Calamiteuze Suzanna- polder zal, op Dinsdag 8 Augustus 1916, des voormiddags 11 nur iD één der lokalen van het Gemeentehuis te St-Anoaland, volgens 1 der A. V. Het MAKEN VAN WERKEN tot ver dediging van den onderzeeschen oever aan de Waterkeering van bovengenoemden Calamiteuzen Polder. Bestek en Voorwaarden liggen ter lezing in het Gemeentehuis en zijn op franco aanvrage tegen betaling vau 52 cent vanaf 24 Juli 1916 verkrijgbaar ten kantore van den Secretaris- Ontvanger te St-Annalaud. Aanwijzing geschiedt door het Dijksbestuar op Diosdag 1 Augustus en Vrijdag 4 Augustus 1916, telkens des voormiddags te 11 uur. Sameukomst iu één der lokalen van het Ge meentehuis. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. St-Annaland, 2] Juli 1916. Het Bestnur voornoemd 86 A. J. BIERENS, Voorzitter. 22212 J. POLDERMAN, Secr.-Ontvanger. TE KOOP een goed onderhouden Te bevragen Vrijdags en Zaterdags bij 22201 6 H. A. KEGGE Bz., Tholen. is de naam van de W ASCH MAC Hl N E, die overal met succes wordt verkocht. Deze machine wordt in een waSchtobbe met warm zeepwater geplaatst. De geribte schommel wordt er uit genomen en het waschgoed in den geribten bak gelegd. Daarna wordt de schommel er weer in gehaDgen en de hefboom heen en weder bewogen. Binnen een paar minuten is het waschgoed beslist helder en schoon. Het zeepwater stroomt gedurende de bewer king geregeld iu en uit de machine door de gaten, die in den buitenromp zijn aangebracht. Deze wtschmachine geeft uitstekende resultaten en kan met vertrouwen worden aanbevolen. Hoofdagent: HAAIJER - THOLEN. DE GROOTE STRIJD De groote strijd om het bestaan wordt door ieder gestreden en er vallen dagelijks slachtoffers. Wanneer uw weerstandsvermogen geleden heeft, wanneer gij uw werk niet meer met lust kunt doen; wanneer gij ongedurig zijt of zenuwachtig; prikkelbaar en slecht gehumeurd, dan zijt gij good op weg een slachtoffer te worden. Gaat dat zoo voort, dan kunt ge straks niets meer! Daarom versterkt uw krachten nu het nog tijd is. De Sanguinose is het kostelijke middel, dat u snel en zeker de verloren zenuwkracht wedergeeft. Zij verhoogt uw weerstandsvermogen maakt uw slaap diep en verkwikkend en geeft n dat opgewekt gevoel van kracht en blijdschap, dat bij een volmaakte gezond heid behoort. Neemt er de proef van. Sanguinose kost: per fl. f 1.50, 6 fl. f8.12 fl. f 15. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. 49 WACHT U VOOR NAMAAK. 17650 Tweemaal daags een eetlepel is voldoende. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Tholen bij L. G. v. Zaltbommel, te Bergen op Zoom bij H. G. van Kroon, Aphot.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1916 | | pagina 5