Bóeren-Inspan. PAARDEN Uw Hoofd- lij FIRMA J.M.C. POT-THOLEN vindt men een ruime keuze in JONGENS- en MEISJESBOEKEN, een fraaie collectie doozen POSTPAPIER vanaf 50 cent per doos, uitstekend geschikt als geschenk. De Pink Pillen MAART,SCHE BUIEN. 16 zeer schoone en een P0NEY, 12 uitmuntende MELKKOEIEN, 9 KALFVAARZEN, 7 tweejarige Ossen, 6 anderhalfjarige vaarzen. 2 Vaarskalveren. Advertentiën. Timmermansknecht. EEN HUIS „Bij belprijs vraag!" Marktberichten. Jacobus Anthonie Zeedijk, Weinig volwassenen ontsnappen er aan. Café restaurant, L. P. A. OOMS—Janssens. De Pink Pillen zijn heilzaam voor de vrouw op alle leeftijden. 0P DINSDAG 21 MAART 1916, van verschillenden leeftijd waarvan pas gekalfd en bij de rekening. waarvan 7 rekening April, I in Mei en 1 in Juni. LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN Terstond gevraagd een zeer bekwamen met enkele gemeten grond hondje belasting wordt betaald dns!ook voor de in Tholen wonende Nederlandsche onderdanen, Wel Krelis dat is toch billijk, de wet ia toch niet alleen voor de gewillige en moet toch zoowel door de bezittende als niet bezittende klassa nageleefd worden. Ja maar ziet je maar nu is er een zekere inwoner en die wilde dat pen ningske hondenbelasting van zijn hals schuiven, door de mededeeling dat hij geen hondje meer heeft, terwijl ik hoor zeggen dat in Principe hij dat zelfde hondje nog wel heeft maar voorloopig onder dak heeft bezorgd bij een ander, en na wil het toeval dat ook Willem Moelker een van deze is die die arme man niet wenscht te ontslaan van zijn hondenbelasting, en werd aangenomen deze zaak te onderzoeken. Zeg Krelis als het aangenomen was dat hij was ontslagen van de belasting, dan was het beestje eenige dagen als ge trouw aan zijn meester stil terug ge komen en dan was onze dappere raad bij de neus genomen. Natuurlijk, dan had hij dat beestje uit mensch-pardon dierenbescherming in hnis genomen. Ah ha, a a a. Nu gaat mij een licht op Krelis dus dat gas,tige hondje heeft bewerkt de val van Willem Moelker bij de boerenleenbank. Juist, goed begrepen. Kleinzielig maar niet te minder waar, daarbij komt nog dat de boeren met hunne groote winsten liever niet zooveel kunnen missen voor belasting, wat verleden jaar op hun belastingbriefje aanmerkelijk verhoogd was. Dat kan zijn, ze wentelen het liever op oos, kleine man zijn nek. En nu zijn die boeren van gedachtnn, dat door die belastingverhooging ook Willem de schuldige is omdat hij als lid van den Raad, diezelfde raad van advies heeft gediend naar wetenschap zijner functies uit de twee meer ge noemde betrekkingen. Zon je dat denkeu Krelis? ben je mal, Tholen beeft toch ook zijn fiscus-amb- tenaren, en die slapen uiet hoor, die weten en zien drommels goed dat het den boer niet slecht gaat, maar ach ja een stok is spoedig gevonden om een hond te slaan. En als dat nn de val van Willem Moelker als lid van de boerenleenbank heeft bevorderd dan is hij gesneuveld op het veld van eer, niets anders dan z\jn plicht gedaan, halen waar het te halen is, mij dunkt Krelis dat de tijd voorbij moet zijn dat een Thoolsch burger, welke na overlijden f 200.000, twee honderd duizend gulden nalaat, slechts ie zijn leven van een f3000,inkomenst-belasting betaalde is dat' niet op grove manier belasting ontduiken, is het geen schande! Ja, zietl je jal en nu komt daar nog bij die laffe aanval in de Nieuwsbode. Zooals gezegd die heb ik niet gelezen. Wel de schrijver verdedigd daar de Thoolsche boeren voor hun flinke bon ding in dezen profiteert de candidatuur van Willem in 1917 door een ander persoon te vervangen. Bah, jakkus, foei, hoe laag, nog twee oogsten eu dan is het pas verkiezing en wie beveelt dat aan volgens je be- soheiding meeniDg?? lilJa ziet je!!1 Hebt je wel eens ge hoord van de Roode Profeet of Roode sprinkhaan. Heb ik het niet gedacht Krelis, alweer dat eigenbelang, ja, ja, nu dacht hij na zal ik probeeren door die samen spraak bij onze Thoolsche boeren in 't gevlei te komen dan is mijn zaak in 1917 voor een candidaatje in orde. Hij is profeet, ten minste bij de laatste verkiezing heeft hij de bewijzen ge leverd en do is hij zoo sterk nog sterker als rooie Mie uit de waarzeggerstent, dat hij voor zes jaar verder een profectie doet. Echter is het met valsche profecten slecht uitgaan, evenals je te beviuden in een omgeving waar rooie sprinkhanen toeven, beidor gezelschap deugt niet. De hemel beware mij voor zeik een gezelschap. «lisEn, en, en, en mij ook Arie ik moet er niets van hebben. Ik kan maar niet begrijpen hoe een wel denkend mensen dat den naam draagt van beschaafd te zijn zich in zulk een gezelschap wil voegen, ilis Heb ik ook niet gehoord dat hij om Arie Krelis Arie zijn aangename basstem lid is van de ZangvereenigiDg „Alles wat lieflijk is en wel luid" Ha 1 ha l hahanu doet je me proesten van 't lachen, de man heeft heelemaal geen stem, is totaal verstokt door al het politieke fenijn. Maar gekheid wij zullen temet onze partijgenooteo eens opzoeken en het een en ander eens mededeelen niet dat ik zeg dat onze partij en ook Willem Moelker nu ook alles bij het goede eind heeft, alleD, zonder onderscheid wie aan de weg timmert diens fouten ziet men spoediger als degene wie binnenshuis werkt. Maar als we onder het regime moeten komen waar van de valsche profeet of wel roode profeet gangmaker is dan voorspel ik Tholen eu haar bevolking een gezellig samenzijn. Nogmaals, de hemel beware on3 Krelis, en ik wil dit wel zeggeo, nu er toch zal moeten geofferd worden voor tram metjes, bruggetjes, waterleiding, gas en wie weet nog rioleering, nu zullen ouze vroede vaderen goed doen hun plicht niet te verzaken, maar opereeren daar waar de ziekte zit. Krelis Als zs dan maar niet in 't leven snijden, en zon je denken Arie, dat het beter zou worden als er eens andere elementen den raad binnen stapten Waar rossig niet, het hondje zon dan al lang vergeten zijn en de penningen geofferd, terwijl men nu nog zoo gped is de man op z'n verhaal terug te laten komen. Zeg Krelis, nogmaals bemoei je er uiet mede, met zulk gezelschap. Ver geet niet wat ouze groote dichter Cats schrijftRood haar en Elzenhout, is nimmer op een goeden grond gebouwd. Jongen Arie, ik schrik, het is al half acht, ik ga door de Kruithoorn naar huis, want al is het nu Diet zoo koud als eenige weken terug, de avondlucht valt nog huiverig. Ja, Ja, ik beu een beetje bevreesd. Nacht, genacht, de groete aau Wanne. We spreken elkander uog wel eens, Tholen, den 16 mi van de lentemaand 1916. THOLEN, 18 Maart 1916. Boter f 0.80 per 1/2 K.G. Eieren f 5.75. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te St.avenisse fl,80 per K.G. Rotterdamsche Eierenveiling van de V. P. N. 17 Maart werden navolgende prijzen besteed: Gegarandeerd verscbe lulandsche hoendereieren f 6.55 tot f7.87 Middenprijs f 7.05. Eendeneieren f 7.07 tot f 7.48 Ganzeneieren f 11,tot f 14, Aanvoer 101339 stuks. Voor de ?ele bewijzen van deelneming, onder vonden bij bet overlijden van onze geliefde Broeder, Behowdbroeder en Oom betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, G. C. M GELUK en Familie. Tholen, 17 Maart 1916. 9 21967 Ariè Krelis Arie Krelis In onze tijden van dikwijls ongeiegelde leefwijze, ongeregeld dieet, zittende leefwijze enz., zijn er be trekkelijk weinig volwassenen, die geen last hebben van aambeien. En wat die last beteekent is aan de ongelukkige lijders, die voortdurend hinder hebben van stekende pijn en jeuking, hetzij zij zitten, liggen of loopen, maar al te goed bekend. Aambeien worden vaak veroorzaakt door verstopping, het gebruik van sterke purgeermiddelen, paardrijden enz. En als gevolg van aambeien treden dikwijls bij verwaarloozing van de kwaal, bloedingen, ontsteking, fistel en verzwering op. De eerste aanwending van Foster's Zalf reeds ver zacht de prikkelende pijn en jeuk en gewooDÜjk is een doos voldoende fot genezing. Zorgt bij de be handeling voor een goede spijsvertering en vermydt buitensporigheden. 21 12915 5 Foster's Zalf f let op den juisten naam) is te Tholen verkrügb. bij J. Schot, Hoogstraat. Toezending ge schiedt franco na outv. v. postwissel a f 1.75 per doos. MARKTBERICHT van Jac. Knoop, Commissionuair in aardappelen. Zeeuwsche Bonten f 4,f Blauwen 3,80 3,90 Bravo's 3,30 3,40 Industries 2,90 3, Friesche Borgers u 8,20 3,30 Blauwe 3,50 3,70 Eigenheimer Pooters n 2,40 u 2,50 Blauwe n 2,40 v 2,50 Bonte 2,40 2,50 Beverwijker zand 5,50 6, Roode Star 3,20 n 8,25 Amsterdam, 16 Maart 1916. J MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, TRA M-ST AT ION BERGEN-OP- ZOOM Ter voorkoming van vergissingen zullen alle in bewaring gegeven Rijwielen worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. INGEZONDEN. Alle vrouwen kunnen zich beschermen tegen de ziekten, die het zwakke geslacht zoo zwaar treffen, door de Pink Pillen te gebruiken zoodra zij bemerken, dat hare gezondheid te wenschen overlaat. De Pink Pillen geven bloed en versterken het zenuwstelsel en nu hebben bijna alle ziekten waaraan de vrouw lijdt, de slapte van het bloed en de verzwakking van het zenuwstelsel tot oorzaak. Aan het kleine meisje geven de Pink Pillen de krachten, die haar organisme op den weg der ont wikkeling noodig heeft, en, door het te versterken, beveiligen zij haar tegen de ongemakkei,, de koortsen, de epidemiën, waarvan zwakke kinderen de slacht offers zijn. Op den leeftgd waarop het jonge meisje vrouw wordt, op het oogeublik van haar vorming, zijn de Pink Pillen haar bijzonder gunstig, want zij be schermen haar tegen de bleekzucht en tegen de bloedarmoede, die haar op dat oogenblik bedreigen, en die, indien men er niet op let, indien men ze laat wortel schieten, de oorzaak worden van een leven van lijden. Bij de vrouw regelen de Pink Pillen de werking van alle organen, versterken haar, geven haar eetlust, versterken haar zenuwstelsel, regelen hare tijdver schijnselen en doen haar die heldere tint, dien schitterenden blik en dat uiterlijk van jeugd behouden, die aan een rijk bloed en een volkomen gezondheid te danken zijn. Bij dan kritieken leeftijd, eindelijk, beveiligen de Pink Pillen de vrouw tegen alle ongemakken en ernstige verstoringen, die zich op dat oogenblik voor doen zij helpen haar om zonder gevaar door dat bij uitstek gevaarlijke tijdperk heen te komen. zijn de krachtigste wederbelever van het bloed en de beste versterker der zenuwen. De PiDk Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per 6 doozen bij het Hoofddepöt der Pink Pillen, Dacostakade 15 huis, Amsterdam; voor Tholen en omstreken by J. M. Schot en L. G. van Zaltbommel, drogisten, Hoogstraat, Tholen. En verder in alle goede Apotheken en Drogisterijen. 17691 45 Het wispelturige, gure weder dezer terecht ge vreesde maand eischt, als elk ja&r, weder tallooze slachtoffers. In geen der vorige maanden kwamen ZOO vele gevallen van borstziekten, maar vooral van in fluenza voor als juist in deze maand. Het door den langen afmattenden winter vermoeide gestel is niet bestand tegen de venijnige aanvallen van het gure weder. De vroegere lijders aan influenza worden opnieuw aangetast. Nieuwe slachtoffers worden gemaakt door deze ziekte, die jaarlijks meer en meer slachtoffers maakt. Niemand blijkt veilig. Daarom neemt U thans nog meer dan anders in acht Wanneer gij begint te hoesten, niezen, kuchen of fluimen, als de influenza U bedreigt, grijpt dan dadelijk naar een krachtig geneesmiddel. De terecht beroemde Abdijsiroop bezit eigenschappen de vast zittende, ontsteking veroorzakende slijm pijnloos te kunnen doen loskomen, waardoor Uw borst, keel en longen van ziektekiemend gezuiverd kunnon worden. Dan zullen Uw Iongen beter werken kunnen. Dan zullen Uw borstpijnen en hoest kunnen verdwijnen, zoodat weldra van Uw influenza niets meer te be speuren zal zijn. De Abdijsiroop is een veelgeroemd middel bij asthma, influenza, bronchitis, slijm-en kinkhoest, hoest en verkoudheden, want de Abdijsiroop werkt slijm- oplossend en hoeststillend Koopt dus heden nog een flesch Abdijsiroop. Onschadelijk voor kinderen of volwassenen. Per flacon f 1,05, f2,05 en f 3,55. Alom verkrijg baar. Eischt onze handteekeningL. I.# AKKER, Rotterdam. 33 12620 Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zul ten verzoeke van den heer A. C. VISSER landbouwer aldaar, 's voormiddags PO uur, op de hofstede /y8tadzicht* aldaar, IN HET OPENBAAR VERKOOPEN Belgisch en gekruist Belgisch ra9, waaronder veulendragende en één met veulen 4 boerenwagens, waarvan 1 met breede velgen, 3 karren, een trein, veerkar, dogcart met gummi banden, eegden in soorten, (1 weieegde en 1 zigzag), land- en weidesleepers, rolblok, bak- sleden, 3 wielploegen, ijzeren ploegvoet, scerpeteur, snijmachine, moesmaker, windmolen, bascule, kruiwagen, tolhoutboor, rieken, vorken, schoppen, één-paardsrosmoiéo, 2. k 3-paards- rosmolen met tusschenbeweging, zoö J?oe^ al® uieuw, tolhouteu, paardentuig, houten betonnen waterbak met goten, waterkist, wei- hooi, mangelpeeën. 60 21950 MELKGEREEDSCHAP: waaronder Holsteins handkarn, en EENIG HUISRAAD enz. Kostten: 10 bij contante betaling van levende have 772 Op Zondag Beliefde onders L. M, 19 Maart a.s hopen ouze FRIDERICHS en J. A. SONKE hunne 25-JARIGE ECHTVEREENIGING te gedenken. B. G. FRIDERICHS. P. C. J. FRIDERICHS. 21957 14 C. M. FRIDERICHS. Oad-Voaaemeer, Maart 1916. Loon naar bekwaamheid. 21942 7 M. J. SCHEFFELAAR, Tholen. TE HUUR GEVRAAGD onverschillig waar. Adres no. 21966 bureau dezer courant. pijn, hetzij ontstaan door zenuw- of maag- stoornissen, hetzij door andere oorzaken, geneest spoedig eu voor goed, door het gebruik van Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. In kokers van 45 clverkrijgb. bij Apoth. en alle goede Drogisten. 14 21962 Te Tholen bij L. G. van Zaltbommel. Eisch vooral merk „Mijnhardt". In welken Psalm eindigen alle verzen op het woord „eeuwigheid" fclke goede inzender ont vangt een mooi Christelijk geschenk, terwijl de eerste, dns vlugste inzender, tevens krijgt eene fijne Klok met Candelabres, de 2de en 3de elk eeu volledig Rookgarnituur, de 4de een fraai Inktstel en de 5de een priuia Kan met Beker. Aan allen wordt franco hun geschenk en uitslag toegezonden. Antwoorden per brief in te zenden vóór 28 Maart a.s. met 27y2 C6nt per postwissel voor de gemaakte onkosten (geen postzegels), aan het Christelijk Administratiekantoor, Sp. Vaart- straat 63, Haarlem. 17 21967 56 21942

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1916 | | pagina 5