Bóeren-Inspan. PAARDEN Advertenties.. 16 zeer schoone en een P0NEY. 12 uitmuntende MELKKOEIEN, 9 KALFVAARZEN, 7 tweejarige Ossen, 6 anderhalfjarïge vaarzen. 2 Vaarskalveren. openbaar verkoopen Meubilaire goederen, schilderszaak en winkel 2. Een woonhuis met schuurtje en erf, Verkooping te Sint-Annaland. 17 paarden 48 stuks hoornvee, trachten aan te besteden: als die op het Westerfront in Frankrijk. De •telling is een heel andere dan die ran Luik en Antwerpen. ZooaU we Donderdag konden bulletineeren gaat de laudweerlichting 1912 gedeeltelijk 24 Maart en gedeeltelijk 20 April met klein verlof. De miliciens van de bereden wapens der lich ting 1906 worden 28 Maart a.s. huiswaarts ge- aonden. De 17-jarige bakkersknecht Th. de R van Bakkeveen, wonende bjj B. d. Or. te Friesche Palen, zon gisteravond nog wat brooden bij de klanten rondbrengen, doch kwam niet terug. Ofschoon zijn patroon het had verboden, huurde hij in stilte een fiets en toen men een onder zoek instelde, vond men spoedig fiets, brood zak en klompen in de vaart. Naar het lijk wordt nog gezocht. (L. C.) Ter overdenking. Het beste hebben wil iedereen Het beste krijgeu doet bijna geen De meesten grijpen het beste mis, Omdat zij niet weten, wat 't beste is. Burgemeester en Wethouder. Tegen den burgemeester van Giessendam is, naar het «Volk" meldt, door den wethouder Versteeg een aanklacht ingediend wegens mis handeling, daar de burgemeester hem tijdens een onderhoud in de burgemeesterskamer beeft gestompt. De burgemeester heeft die aanklacht beantwoord met een aanklacht wegens huis vredebreuk de wethouder zou niet uit zijn kamer hebben willen gaan. Als antwootd daarop heeft de wethouder tegen den burgemeester een aanklacht ingediend wegens meineed in een vroegere rechtzaak. Dinsdagmorgen zijn met den goederentrein van kwart voor twaalf te Middelburg weder drie waggons met vee uit de overstroomde streken van Noord-Holland aangekomen. Het waren 10 koeien en 42 kalveren, die afgezonden waren door de verplegingscommissie te Amsterdam. De dieren, die er over het algemeen beter uit zogen dan die der eerste zending, werden door landbouwers uit alle deelen van Walcheren, behalve nit Kitthem afgehaald en deels per tram, deels te voet verder vervoerd. Bionenkort wordt een zending vee verwacht van de watersnooJcommissie te Zaandamdeze dieren worden op Tholen ondergebracht. Midd. Crt. Een scheepsramp, waarbij vermoedelijk ruim 400 personen zijn omgekomen, heeft Zondag ochtend plaats gehad. Het Spaansche stoomschip «Principe de Asturias" is n.l. Zondag in de vroegte op 3 mijlen ten oosten van Ponta di San Sebastian op een rif geloopen en in 5 mi nuten gezonken 86 man vau de equipage en 57 passagiers zijn naar Santos gebracht, aan boord van het Fransche stoomschip «Vega" 338 passagiers en 107 koppen van de beman ning worden vermist. Het Spaansche stoomschip „Principe de Satrnstegni" is op de plaats aanwezig. De «Prin cipe de Astnrias", op weg van Barcelona naar Buenos-Ayros, had op 24 Februari Las Palrnas verlaten. LANDBOUW. Oud-Vossemeer. Van de gelegenheid om zich voor 8 Maart op te geven voor afnemer van kunstmeststoffen, is door de kleine landbouwers alhier zeer druk gebruik gemaakt meer dan 80 persouen gaven zich op, wier bouwgronden wisselen tosschen '/2 en 2 H.A. Voornamelijk werd chilisalpeter en zwavelzure ammoniak ge vraagd UITSLAG verkoopingen en aanbestedingen. St-Maartensdijk, 9 Maart. Door het bestuur van het Waterschap St-Maartensdijk word heden aanbe steed ile levering van 1800 M3. grint en 200 M3. bazaltslag, benevens hot vervoer per as van 1400 M8. grint en 200 M3. keislag. Voor de levering van de grint was ingeschreven door: W. C. Baaij, St-Maartensdijk, voor f2,57 A. Vrijlandt en Co, Utrecht, voor 2,54 J. van Damme, St-Maartensdijk, voor 2,48® Een biljet ongezegeld, dus van onwaarde. Bij onderhandeling de levering gegund aan J. van Damme voornoemd voor f 2,38 per M3. Voor de levering van keislag was ingeschreven door: A. Vrijlandt en Co, Ütrecht, voor f7, J. van Damme, St-Maartensdijk, voor 6,59 De levering aan Van Damme gegund. Voor het vervoer per as van de grint en keislag was de eenige inschrijver C. M. Polderman, St-Maar tensdijk, voor f 1,50 per M3. Het vervoer werd niet gegund. Kerknieuw 8. PREDIKBEURTEN. Ned. Protestantenbond Afd. Tholen GEEN DIENST. Oer. kerk voorm. 9.30 en nam. 2 our Ds. Brinkman te Glanerbrog, 's avonds 6 oor leetkerk. Gerei. Gem. voorm. 9,30, nam. 2 uur en 's avonds 6 our Ds. Janse. Woensdag 15 Maart Biddag. POORTVLIET. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 leeskerk nam. 2 nor ds. Verschoor. Geref. kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 oor dbr. De Graaff, 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Here, kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 oor ds. Steenbeek. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 5,30 nur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 ds. Verschoor van Poortvliet nam. 2 oor leeskerk. Oud. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.80 en 's avonds 6 nur ds. Kamsteeg. Oud Geref. gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 onr leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 leeskerk door den heer S. M. van der Bel nam. 2 nur ds. Van Asch van Oud-Vossemeer. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9.30 ds. Van Asch. nam. i uur leeskerk. Geref. kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 nur ds. Nie- boer van Krabbendgke, 's avonds 5.30 nur leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 ds. Drost nit We- meldinge, nam. 2 nur leeskek. Geref. Kerk. Voorm. en nam. ds. Meyer, 's avonds leeskerk. Chr. Ev. Gem. Voorm., nam. en 's avonds ds. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en'sa ronds 6 uur ds. Kersten. Marktberichte n. THOLEN, 11 Maart 1916. Boter f 0.80 per '/2 K.O. Eieren f 5.75. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse fl,80 per K.O. Rotterdamsche Eierenveiling van de V. P. N. 7 Maart werden navolgeude prijzen besteed Gegarandeerd verscbe Inlandsche boendereieren f 6.18 tot f 7.28 Middenprijs f6.75. Eendeneieren f 6.88 tot f 7.02 Ganzeneieren f 14,71 tot f 15,77. Aanvoer 74320 «tuk«. Temperatuur van het Soheldewater te Tholen Maart. Graden C. 4 3,3 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag I Café restaurant, MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, L. P. A. OOMS—Janssens. TRAM-STATION— BERGEN-OP-ZOOM. Telefoon Intern No. 55. Heden overleed te Goes zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behnwd- en Groot moeder, Mejuffrouw Johanna Jacoba van de Meeberg, wed. van den Heer A. M. Cense, in den ouderdom vau 76 jaren en 9 maanden. Uit aller naam, A. CENSE. 16 21943 L. CENSE—Reijnhout, en Kinderen. THOLEN, 3 Maart 1916. OESTERS lerseke. Het bestnur der Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen heeft aan de pachters van oesterperceelen uitstel van pacht gegeven van 1 Maart tot 15 Mei. Burgerlijken Stand. Gemeente IERSEKE van 39 Maart 1916. Getrouwd: Korneiis Joosse, 22 j. jm., te Colijnsplaat en Cornelia Dronkers, 24 j. jd. GeborenJan Pieter, z. v. Johannes Dagevos van Rij en Adrians Versohuure, beiden te Brielle. OverledenTannetje Christina van der Jagt, 28 j., eebtgenoote van Gerard den Herder. Gem. POORTVLIET over de maand Febr- Geboren Jacoba, dv. Cornelis Geuze e. v. Marina Tichetu. Jobannis Pieter, z. v. Jacobus Pieter van Houdt e. v. Maatje Geluk. Cornelis Laurens, z. v. Jan Oierbeeke e. v. Johanna Marina Lisseveld. Willemina Cornelia, d. v. Adriaan Johannes van Tiggele e. v. Margaretha Anthonisse. Catharina Maatje, d. v. Gilles Karei Johannes Krijger e. v. Cornelia Adrians Marina van de Velde. Overleden Willem van den Berge, 68 j., echtgeooote van Christiua Jannetje Gebraad. Ingezonden Stukken. Voor ion inhoud van ingezonden stukken ia de Redactie in geenerlei opzicht verantwoordelijk, terwijl door opname volstrekt niet blijkt dat zij met den inhoud instemt. Geachte Redactie. Met ingezonden regelen vraag ik, bet Bestuur en Raad van Toezicht der Coöperatieve Boeren leenbank te Tholen, of ik ooit mijn plicht als lid van bovengenoemden raad van toezicht heb verzaakt. U mijnheer de redacteur dankeud voor de plaatsruimte, teeken ik met achting, W. MOELKER. Tholen, 7 Maart 1916, Misschien maakt uw dagelijksch werk u ziek. Er zijn veel ambachten, die de nieren te veel inspannen. Sleept gjj n naar en van uw werk, u afvragend wat die pijnen in den rug, dat vermoeide gevoel, die hoofdpijn, duizeligheid en urine-stoornissen ver oorzaakt Misschien hebt gij aan een nierkwaal gedacht, maar vraagt gij n zelf at waarmede gij u te buiten zoudt gegaan zjjn, dat nw nieren aangetast zijn. Welnu, vele ambachten die binnenshuis moeten worden verricht, in gebogen houding, in wisselende temperaturen, op vochtige plaatsen, te midden van chemische stoffen, of op schokkende voertnigeD, werken nadeelig op de nieren. En wanneer de nieren eenmaal van streek zjjn, komen zij niet van zelf tot rust. Gij kant baar helpen door ow werk lichter op te vatten, door minder zwaar te eten, door alle buiten sporigheden en zorgen te vermijden, door toe lezien dat g{j voldoende lichaamsoefening en rust krjjgt, en door Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen ontstoken en verzwakte nieren, en staan haar bjj in haar ge wichtig werk, het flltreeren van het bloed. Zjj ver wijderen opgehoopt water bij waterzucht en voorko men dat de urine de er in opgeloste va9te stoffen neerslaat, zooals bg niergrois, niersteen en rheuma- tiek. Foster's Pillen dienen alleeo voor de nieren en blaaszij kunnen volkomen veilig door iedereen, mannen en vrouwen, oud en jong, gebruikt worden. Te Tholen verkrggb. bij J. M. Schol, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel i f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk. 38 12915 4 Hierbij vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven dat onze ge liefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom Jacobus Anthonie Zeedijk, in het gesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom is overleden in den onderdom van rnim 63 jaar. Uit aller naam, 16 21947 G. C. M. GELUK en Familie. THOLEN, 7 Maart 1916. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal ten verzoeke van den heer A. C. VISSER, landbouwer aldaar, OP DINSDAG 21 MAART 1916, 's voormiddags 10 uur, op de hofstede «Stadzicht' aldaar, IN HET OPENBAAR VERKOOPEN van verschillenden leeftijd Belgisch en gekruist Belgisch ras, waaronder veulendragende en één met veulen waarvan pas gekalfd en bij de rekening. waarvan 7 rekening April, I in Mei en I in Juni. LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN 4 boerenwagens, waarvan 1 met breede velgen, 3 karren, een trein, veerkar, dogcart met gnmmi- banden, eegden in soorten, (1 weieegde en 1 zigzag), land- en weidesleepers, rolblok, bak- sleden, 8 wielploegen, ijzeren ploegvoet, scerpeteur, snijmachine, moesmaker, windmolen, bascule, kruiwagen, tolhontboor, rieken, vorken, schoppen, één-paardsrosutoleo, 2 A 3-paards- rosmolen met tnsscbenbeweging, zoo goed als nieuw, lolhouteu, paardentuig, bouten en betonnen waterbak met goten, waterkist, wei- hooi, mangelpeeëc. 60 21950 MELKGEREEDSCHAPwaaronder Holsteins handkarn, en EENIG HUISRAAD enz. Kostten10 bij contante betaling van levende have 71/1 Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader Petrus Johannes Janssens, betuigen wij oDzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. P. J. JANSSENS—Sombes. Tholen, 10 Maart 1916. 10 21953 Bij acte, voor ondergeteekende verleden den 29 Januari 1916 is opgericht de Coöperatieve ver- eeniging „Coöperatieve Boerenleenbank, gevestigd in de gemeente Poortvliet." De acte is opgenomen in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van den 4 Maart 1916 no. 54. D. VAN DE VELDE, Notaris. Tbolen, 10 Maart 1916. 16 21952 MARKT BER1CHT van Jac. Knoop, Commissiounair in aardappelen. per H.L. per H.L Zeeuwsche Bonten f4,— f4,10 Blauwen «3,80 *3,90 Zeeuwsche Eigenb. 8,25 3,50 Bravo's „3,— 3,50 Industries 2,90 3,— Friesche Borgers 3,20 3,35 Blauwe 3,50 3,75 Eigenheimer Pooters «2,60 2,75 Blauwe 2,60 Boute 2,60 Beverwijker zand 5,50 »6,— Roode Star 3,10 Amsterdam, 9 Maart 1916. VERK00PING te ST-PHtLIPSLAND. Notaris D. van de Velde te Tholen zal, ten verzoeke van den Heer J. VAN SPLUNTERte St-Philjpsland, wegens vertrek, in het op Woensdag 15 Maart 1916: A. 's vooriniddag8 10 uur véér zijne wooing: alsBrandkast, spiegels, stoelen, tafels, emmers, tobben, behangselpapier, bussen, hout, enz. B. 's namiddags 2 uur, in de herberg van Qaist, iu ééne veiling 1. Het door hem bewoonde huis, waarin sedert jaren is uitgeoefend eene met schuur eD erf. bewoond door J. Moerland. 27 21932 Notaris Timmerman te Sint-Annaland zal, ten verzoeke van den beer Jan Elenbaas Mz, land bouwer aldaar, op diens hofstede „Dgkzicht" bij het Diepe gat te Sint-Annaland, op Woensdag 15 Maart 1916, des voormiddags precies 10 uur, publiek verkoopen: bestaande uit van Belgisch en gekruist Belgisch ras, van 1 tot 12-jarigen leeftijd en van verschillende kleur en geslacht. 7 loopvarkens, 120 kippen, hond met hok, land bouwwerktuigen en gereedschappen, als 5 boe- rewagens, veerkar, tilbury, 2 mestkarren, diverse ploegen en eegden, sleden, rolblok, wiedmachine, met aardappelscharren, handwiedmacbine, recht- stroodorschmachine met rollende zeeft, wan molen, aardappelsorteerder, aardappelhorreu, snij machine, peeënmolen*, kleppertuigen, zadels enz. VoortsHuisraad, w. o. keukenkacbel met 2 ovens, stoelen etc. Alles uitvoerig bij biljetten omschreven. KijkdagenDinsdagen 7 en 14 Maart a.s. Koopen tot en met f 5.moeten contant en de rest 1 October 1916 worden betaald. Overlegging van een deugdelijk bewijs van gegoedheid, solide borgstelling of dadelijke be taling is een beslist vereischte. 42 21838 Het Bestuur van het Waterschap Sint-Annaland zal le. de levering vrij op den wal te Sint-Anna land van a. ongeveer 1850 M3. Hollandsohe grint van P/a tot 4 cM. b. ongeveer 160 M3. keislag van 2 tot 4 oM. 2e. het vervoer van de losplaatsen aan de haven naar de verschillende wegen van a. ongeveer 1400 M3. grint. b. ongeveer 150 M3. keisiag. Inschrijviogsbiljetteo worden ingewacht bij den Dijkgraaf, tot Vrijdag 17 Maart 1916, des avonds te 7 ure. 20 21929 Het Bestnur voornoemd A. J. BIEREN», Dijkgraaf. J. POLDERMAN, On tv.-Grif fier. St Annalaud, 28 Februari 1916,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1916 | | pagina 3