Aflvsrtentiës»; Pink Pillen. Z Gemengd Nieuws. RECHTSZAKEN. ONDERWIJS. Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Zij, die ongeneeslijk waren vef00 zijn door de Pink Pillen gerij", Marktberichte 11,'ss loVle iLde Rugpijn is nierpijn. Café restaurant, L. P. A. OOMS—Jat T m het rijwiel erg beschadigd, de eerste liep een verzeerde hand op. De heer C. W. van Oeverea, 2e klerk ter secretarie, is met ingang van 1 Mei benoemd tot le klerk en tot klerk bij den burgerlijken stand. De heer J. Guit, vroeger te Ierseke, kommies bij de belastingen, is verplaatst van de Lutte naar Chaam. ST MAARTENSDIJK. Woensdagmiddag geraakte het zoontje van den heer C. J. Sonke alhier, dat aan den waterkant aan 't spelen was, te water. Zijn zusje riep direct de hulp in van een in de nabijheid vertoevende vrouw die op haar beurt den landbouwer C. Q. te hulp riep. Deze slaagde er in het jongetje te redden, door zich te water te begeven. OUD-VOSSEMEER. Naar wordt medegedeeld zullen binnen kort weder militaire oefeningen gehouden worden, waarbij sprake is van een overtocht over de Eendracht onder deze gemeente. Zaterdag j.I. deed zich het geval voor alhier, dat niet minder dan 3 echtparen hun 25-jarige huwelijksvereeniging kouden gedenken. POORTVLIET. Benoemd met ingang van 16 Mei a.s. tot agent van politie te Breda de heer K. A. Heijboer alhier. Gedurende de maand April werd in de Rijks Postspaarbank ingelegd f 709,09 en terug betaald f 1257,89. Door het hulptelegraafkantoor werden behan deld 69 telegrammen t.w. verz. 42 ontv. 27, terwijl door het hulptelefoonkantoor 35 gesprek ken werdeu gevoerd. Op 24 April j.1. werd door den jachtop ziener P. J. Kaat alhier een Dest patrijseieren gevonden. Dit behoort tot de zeldzaamheden omdat dit meestal anders pas in het begiu van Mei het geval is. Door de jachtopzieners Kaat en Speijer is proces-verbaal opgemaakt tegen W. A. alhier wegens visschen zonder acte. STAVENISSE. Aan den polder Moggershil alhier is aangetroffen een bruinvisch van 1,40 M. lengte. In het lichaam zat een jonge van pl.m. 40 cM. Op de voordracht voor onderwijzeres alhier zijn geplaatst de dames J. v. Spluuter, Noord- gouwe, A. J. van Damme Zierikzee en M. C. J. Rietveldde Houdt Ierseke. Tot lid van de Commissie van advies voor Zeeland, zijn door de Directie van de Centrale RaflVyseubank te Utrecht benoemd de heereu H. J. Dorst, Voorzitter der Boerenleen bank alhier en J. N. Elenbaas, Lid van Ged. Staten te Krabbendijke. In de 11. Dinsdag alhier gehouden gemeente raadszitting werd op verzoek eervol ontslag verleend als ouderwij/,eres aan mej. M. G. Kauffmau. Do benoeming van een opvolgster werd aaugehouden tot da volgende vergadering, om reden op voorstel ran een der leden besloten werd alsnog mej. Van Dijke van St-Anualand gelegenheid, voor een proefles te geven. De ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde wouing Ca. Plansoen werd met 6 m. verlengd. De heer P. C. H. van Oost werd opnieuw voor een jaar als gemeente opzichter herbenoemd. Het bedrag voor het schoonhouden der schoollokalen, wegens meerdere werkzaamheden, werd met f 30 verhoogd. THOLEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana werd Donderdag van de openbare gebouwen gevlagd, 's Avonds deed de muziekvereeniging„Concordia* haar gebruikelijke muzikale wandeÜDg door de stad. Overigens ging deze dag hier ongemerkt voorbij. De heer E. Naerebout, vroeger ambtenaar ter secretarie alhier en thans Commies ter secre tarie te Zierikzee, is beuoemd als secretaris der gemeente Ouwerkerk. 7 Mei zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer M. de Korte als voorlezer en voorzanger der Ned. Herv. Gemeente te Tholen optrad waarvan 11 jaren zonder orgel en 14 jaren met orgelbegeleiding. Moge het den heer De Korte nog vele jaren gegeven zijn dit Kerkelijk ambt dat hij zeker al dien tijd tot een ieders tevredenheid vervulde, te bekleeden. Kievitseieren. Goed geboerd, Eriesche kievit! Vrij wat beter dan verleden jaar. Toen hadden we als totaal cijfers86.000 eieren met een marktopbrengst van f 12.650. Eu thaus, nu het wegens de nieuwe Vogelwet 28 April reeds „taptoe" is en den eierzoekers, bij vroeger vergelijken, dus twee dageu wordt gekort, hebben ze het toch nog weten te brengen tot 110.500 eieren met een marktopbrengst van f 15.400. 't Is mooi, maar als we vier jaar teruggaan, zien we toch nog heel andere cijfers. Id 1910 werden er in rond getal 125.000 kievitseieren gevondeD, waarvoor t 20.000 werd gemaakt. Sinds is de Eriesche kievit elk jaar meer in decadentie geraakt en heeft telkeus met lager cijfers gewerkt. Dit jaar echter is er een aan merkelijke stijging, al blijven we dan ook nog heel wat beneden de cijfers van 1910. Nbl. v. Fr. De vrouw van eeu wiukelier aau bet Groenewegje te 's-Gravenhage had haar man verlaten omdat deze veel misbruik maakte van sterkeu drank. Ze was bij haar ouders gaan inwonen. Zaterdag begaf de man zich daarheen, voorgevende het weer met ziju vrouw in orde te willen maken. Doch zij ontvluchtte hem toen zij zag dat hij weer beschonken was. De man volgde haar en trachtte een revolver op haar af te schieten, waarin hij echter door zijn schoon moeder verhinderd werd. Later is de man door de politie aangehouden. Een achttal personen uit Harkema-Opeiude kwam van Acheland onverwacht thuis. Men brengt dit in verband met de mishandeling van den 31-jarigeo B. D, van Houtigehage. D. is door twee dijkwerkers met een schop zoodanig mishandeld, dat de hersens bloot lagen, een arm verbrijzeld was en bet onderlijf zeer ernstige wouden vertoonde. In bopeloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Harlingen gebracht. En 't heet, dat hij reeds overleden is. Er wordt ook nog een persoon vermist. Men vermoedt, dat hij in zee geworpen eu verdronken is. De verslagene laat een vrouw met 4 kinderen na, de vermiste is iemand van Harkema-Opeiode. Alle personeu van dien kant zijn vaö bet werk verwijderd. Een jongen van buiten was in dienst ge komen bij een kruidenier in stad. Erg oppassen was hem aanbevolen want de stadslui hebben er 'n handje van, iemand, dien ze voor groen houden, beet te nemen. Hij was dus op alles bedacht. Op een morgen kwam er een eenvou dige juffrouw den winkel in. „Heb je wat vogeltjeszaad voor me vroeg ze. De nieuwe bediende trok een honend gezicht en antwoordde spottend: „Wat u zegt 1 Ja, maar mij kunt u er niet tusschen nemen. De vogeltjes komen uit eieren en niet uit zaad." Als je zoo plolseliug op Zondag gasten krijgt, zonder er in de keuken op gerekend te hebben, dan is dat een leelijk geval. Voor de keizerlijke huishouding geldt dat al even goed als voor ieder ander. Zoo gebeurde het den keizer van Duitscbland onlangs, dat hij zijn gasten op Zondag geen worst kon voorzetten. Oogenblikkelijk kreeg een Berlijnsche slager de spoedbestelling, een be zending worst gereed te maken en een paar uur later per trein als ijlgoed naar Potsdam te zenden. De slager deed zulks, maar zijn knecht werd op weg naar 't station door de politie ge verbaliseerd wegens overtreding van de Zondagswet. 't Hielp deo slager niet, dat hij zich op de keizerlijke order beriep. Hij werd tot f3 boete veroordeeld. Ook in hooger beroep besliste de rechtbank, dat het niets aac de zaak af- en toedeed, dat de worst voor den keizer bestemd was. De keizer heeft in zijn particulier leven geen enkel voorrecht boven anderen. Iedere huismoeder moet zorgen haar bestellingen vóór den Zondag den vorigen dag in orde te breDgen. De keizerlijke huishouding dient dat evenzeer te doen, en had dan maar per rijtuig de worst moeten laten halen. Zoodat de slager de conclusie kan trekken, dat men ook zelfs niet op bevel van den keizer de wet mag overtreden. OESTERS. Ierseke. Van 2430 April werden nog 220000 oesters gevraagd en verzonden. Uit Engeland zijn de bestelliugen van weinig of geen beteekeuis. De handel raakt op zijn eind. Er werden 6880 K G. kreukels verhandeld. De Raad van Beroep voor de ongevallen verzekering te Middelburg heeft Donderdag uitspraak gedaan in zake de Centrale Werkge- versrisicobank te Amsterdam, partij van rechts wege M. B., St-Maartensdijk. De beslissing der Rijksverzekeringsbank werd vernietigd en ver staan dat B. aanspraak beeft op schadeloosstelling. De vorderingen van L. W. B. en W. B. te Tholen werdeu ontzegd en de beslissingen, ten hunnen opzichte genomen door de Rijksverzeke ringsbank, bevestigd. Ten opzichte van M. de H., echtgenoote van D. te Oud-Vossemeer werd de vordering in verband met de uitkeering der rente bedoeld in art. 369 der invaliditeitswet ontzegd en in deze ook de beslissing der Rijksverzekeringsbank be vestigd. LANDBOUW-VEETEELT. Men schrijft onsIn onze omgeving waren er in het vorige jaar groote hoeveelheden schade lijke insecten, waardoor hoornen, hagen en struiken deerlijk te lijden haddeu en daardoor is te vreezen, dat ook dit jaar weer zoo'n plaag zal optreden. Betrekkelijk is er weinig winter geweest, uitge zonderd enkele dagen in Januari, en dat is uitstekend voor al het outuig geweest. Gelukkig dat het vogelheir hulp verleent bij het verdelgen en dat dit de schakel uit de natuur vormt om bet verbrokeu evenwicht te herstellen. Be scherming der zangvogels kan dan ook niet genoeg aanbevolen worden, ondanks de wette lijke bepalingen die bestaan, want sommigen ouder onze lieve jeugd weten die wel te ont duiken, en één vernietigd nest verzekert het voortbestaan van duizenden schadelijke insecten. De Provinciale commissie tot bevordering der veefokkerij zal in 1914 op 14 plaatsen keuringen houden o.a. te St-Maarteusdijk op Donderdag 14 Mei, te 9 uur voor stieren en te 1 uur voor koeien. Voor Tholen en St- Philipslaud is voor de rubriek stieren een bedrag van f175,uitgetrokken voor prijzen. Tholen. Met het veulenen van paarden gaat het dit jaar aiterst slecht. Bij verschillende paardeneigenaars, ook onder deze gemeente, zijn doode veulens geworpen. Natuurlijk schadepostjes voor de betrokkenen. Tboleo. Bij de deze week gehouden examens voor de akte L. O., slaagden o.a. de heeren L. M. de Heer te Tholen, L. J. van Nieu- wenhuijze te Sl-Maartensdijk en A. J. Min derhout! te St-Pbilipsland, leerlingen van de R. N. L. alhier. Oud-V meer. Tot de geslaagden voor onderwijzer behoort ook de heer J. C. Snijder van hier, leerling der Rijkskweekschool te Mid delburg, die tevens de aaDteekening voor vrije- en orde-oefeniugen behaalde. PER TELEGRAAF. Stavenisse. Benoemd tot onderwijzeres aan de o. 1. school alhier, Mejuffrouw Rietveld de Hondt van Yerseke. 1 Mei. Bij de heden gehouden aanbesteding voor den bouw van een directeurswoniog bij de gas fabriek te Krabbendijke was de minste inschrijver C. M. Laban te Ierseke voor f 5800. St-Maartenadyk. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier Da. J. A. Broekera te Krimpen a/d Lek. PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herv. Kerk. Zie afzonderlijk gedruktkerkbriefje. Ned. Protestantenbond Afd. Tholen, GEEN DIENST. Ger. kerk voorrn. 9.30, en 'a avonds 6 uur Ds. Lanting, nam. 2 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 9,30, nam. 2 en 'a avonds 6 uur leeskerk. POORTVLIET. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 leeskerk nam. 3 uar ds. Klomp. Geref. kerkvoorm. 9.30 nam. 2 uur de heer B. W. de Graaff en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerkvoorm. 9.30 ds. Klomp, nam. 2 uur geen dienst. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 uur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerkvoorm. 9,30 uur da. G. Lana, nam. 2 uur leeskerk. Oud. Geref. kerkvoorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kamsteeg. Oud Geref. gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'a avonds 5.30 uur leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 leeskerk door den heer S. M. van der Bel, nam. 2 uur ds. G. Lans. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 5 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerkvoorm. 9.30 leeskerk, nam. 2 uur ds. van Asch. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 uur da. De Bruyn, 'a avonda 5,30 uur leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kijne. Geref. Kerkvoorm. 9,30 eu nam. 2 uur ds. Akkerhuis, 's avonds leeskerk. Chr. Ev. Gem. Voorm., nam. en *a avonda ds. Broroet. 's Avonds Avondamaalsbediening. Oud Ger. Gent. voorm., oam. en 'a avonds 6 uur de heer Overduin. Gemeente IERSEKE, van 2430 April. Ondertrouwd Johaunes Zuijdweg 37 j. wednr. van Catharina Nieuwenhuize en Wilhelmina Mol 30 j. jd. Adriaan Breel 54 j. gescheiden man van Maria Gidionse en Pietemella Bustraan 37 j. jd. Marinus Eversdijk 23 j. jm. en Cor- nelia Tramper jd. 21 j. Cornelis van der Jagt 22 j. jm. en Wilhelmina de Koeijer 22 j. jd. Getrouwd: ChristiaaG Bosman 25 j. jm. te Driewegen en Martina Geertruida Hoogstrate, 24 j. jd. Willem Poleij 27 j. jm. en Licia Bakker jd. 21 j. Geboren David, iv. Pieter Johannes van Ouwerkerk eu Jacomina Rijkse. Boudewijn Willem, zv. Jacob Danker en Pietemella Cor- nelia de Die. Gemeente THOLEN van 1724 April. Geboren Cornelia Barbara Johanna, dr. M. C. Huijsmans en M. L. Hermos. Pietemella Cornelia, dv. A. Janssen en J. P. Quist. Overleden Johannis Cornelisse 44 j. Gehuwd T. Dijkslag, jm. en E. Leenheer jd. Ondertrouwd J. v. d. Weele jm. en J. H. de Jonge jd. F. D. Roukema jm. en M. Geuze jd. C. Koppen hol jm. en C. Keij jd. E. Noom jm. en W. J. Geluk jd. H. Schetten jm. en C. H. Hazen jd. M. Ph. Verkamman jm. eu L. van Duivendijk jd. MARKTBERICHT ran Jac. Knoop, Commissionnair in aardappelen. per H.L. per H.L. Zeeuwsche Bonte f 2,70 f 4,90 Blauwe 2,70 ,4,90 Spnische Eigenheimers ,2,50 ,3,80 Flakkeesche ,2,50 ,3,80 Drentsche 2,10 ,2,20 Friesche Borgers ,2,20 ,8,20 Blauwe 3,80 ,4,20 Blanwe poters ,,1,60 1,80 Bonte poters ,1,60 ,1,80 Duitsche roode ,1,60 2, Bravos 4, ,4,75 Oude Malta 8,50 9,50 per 100 K.G. Nieuwe Malta 14,50 - 15.— 100 Amsterdam, 80 April 1914. Zijn de geneesmiddelen die u aangeprezen mislukt, weifel dan niet, Deern van daag! Pink Pillen, dezen zollen u niet telean;)oh zniveren en verrijken het bloed, geven L wekken de eetlust op, versterken de ma«i^n en vergemakkelijken de spijsvertering. Zij z,?. d«dig en dus om deze reden een goedkoo middel. Het is het geneesmiddel dat <\ZjZ regelmatigheid in zijne nilalagen aanwijst. Oi»*" de wereld hebben zij verkregen en ven voortdurend snelle genezingen van zieken Sot ongeneeslijk waren verklaard; en zy hebbt ij wat gevallen een bewondering gewekt dia^( werkelijke verwondering gepaard ging. Z- bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, gf zwakte, zenuwzwakte. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar i doos en f 9 per 6 doozen bij het Hoofdjiai Pink Pillen, Dacostakade 15 huis, AmstercN Tholen en omstreken by J. M. Schot en DEI Zaltbommel, drogisten Hoogatraat Tholen. 1,0]) in alle goede Apotheken en Drogisterijen. Ljj] 'pi THOLEN, 2 Mei 1914. Boter f 0.62'/, per K.G Eieren I 8.25. Coöperatieve Roomboterfabriek „D> 101 te Stavenisse fl,60 per K.G. No' Temperatuur van het Soheldewater fe v, AprilMei Graden C„ Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 25 26 27 28 29 80 1 12,2 13, 12, d( 13, )E1 14,2 Iemand met gezonde nieren zou haast dat hij een rog heeft, maar zij, die een nid ning hebben, zijn altyd lijdend. Zy slaan 'i steeds met pijn in den rug op. Wannee bukken of iets zwaars optillen, trekt een sc: S door de lendenen. Hetzelfde 's avonds en hun rug gunt hnn geen rust. Pijnlijkheid in den mg en de zijden n aandacht vestigen op de nieren. Zy liggen smalle gedeelte van den rug, en wat ahvot beachonwd wordt is gewoonlijk nierpyn.Cffn wordt rugpijn spoedig gevolgd door andere -| selen van een nieraandoening, zooals watt J zwellingen onder de oogen of der voeten,' heid, branderigheid van het water, bezinkst zand, jicht, rheQmaiiek, ontsteking der blaar, fnierkoliek), zijn andere gevolgen v\, I loozen der nieren. Foater'i Rugpijn Nieren Pillen dienen eifl het genezen der nieren en blaat. Zy herslef organen en bewerken, dal zy het bloed filtreeren en de onzuiverheden daaruit afvol Te Tholen verkrygb. bij J. M. Schot, hM Toezending geschiedt ontv. v.postwissel af één of f10.voorz<.Nc Eischt de echte a v Rugpyn Nieren Pille;nu« elke doos, die niet is van nevenstaand Wudc naar. merk. 30 12i»™ Bi MET FLINKE STALLING.! 12008 A»nbevelend, TRAM-STATION—BERGEN-OP-Z'1, Ter voorkoming van vergissingen z.' in bewaring gegeven Rijwielen worden van een nummer. Telefoon Ioterc. No. 55. De rijd: Ondertrouwd I. J. PRIEM Cz. en C. BIJNACHTE Ld. uot t ii Ondertrouwd A. P. VAN DE RHEE Dz. en P. BIJL Ad. St-Maartensdijk, 30 April 1914. 6 Bi Ondertrouwd C. SLAGER Az. en C. A. VAN DEN BERGE A.C 25-JARIGE ECHT VEREEN IGINI Zaterdag 2 Mei a.s. hopen onze geachte f JOH. L. CHRISTIAANSE JANNETJE DE FOUW hunne 25-jarigeeehtvereenigingtegede 20655 HUNNE DANKBARE BU

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1914 | | pagina 2