lerseksche en Thoolsche Courant Advertentiöa. van Donderdag 1 Januari 1914. Tweede Blad. J. ROB BE, Behangerij. vergrootingen C. LA BAN, Tholen, Erwtensoep. Stoom-Pianofabriek Firma Antoine Mes, Gemengd Nieuws. TH00LSCHE BANK. Stoffeerden]. Bedgoederen. Boschstraat 306, Bergen op Zoot.1. Groote voorraad. Billijke prijzen. De Homoeopatische Geneesmiddelen 8493 H. G. v. Kroon, Photographie MAGNÊE. Het beste adres voor portretten, OPNAMEN VAN GEBOUWEN, VEE enz. SPECIALE INRICHTING VOOR naar oude p o rt r e t te n. P. DENISSE van EGERAAT, I Motel „hel Zwijnshoofd. Café-Restaurant en een ruime Af spanning. - Bergplaats voor Rijwielen. geven van orgelles en het Stemmen van planos. FEUIILETQH. 11 Inlandsch Glutenmeel Bibby-meel en Bibby-gruis W. J. L. DOUW, Oud-Vossemeer. bou wmaieriaal M. J. Schelfelaar, MIDDELBURG. W. J. BOOG AART, iste klasse Machines ONTZETTEND SPOORWEGONGELUK TE BEILEN. Een Als hieronder voDd men de lijken en de ge ronde dame 6 5 ontspoorde achterste wagen. omgekantelde wagen. 1 kreet van schrik is er door ons land gegaan die de Kerstmisstemming schokte. Van den sneltrein GroningenZwolle waren in den avond van Woensdag 3 waggons gederailleerd, met het treurig gevolg dat vijf reizigers werden gedood. Men was Assen voorbij toen plotseling de trein stilstond. Men begreep de oorzaak niet en treinbeambten en reizend publiek gingen op onderzoek uit. Toen bleek dat 3 personenwagens, de achterste, waren losgeraakt, en de aanblik van den weg was vreeselijk Daar zag men menschelijke lichamen, doch ook ledematen, stukken vleesch, hersenen, bloed, kleedingstukken. Een schokkend tafreel speelde zich toen af, een heer wierp zich op het onherkenbaar ver minkte lijk van een vrouw, men dacht dat de man waanzinuig was. Even verder lag het lijk van een heer, nog iets verder het lijk eeuer dame, meer uaar achter een geheel onherkenbaar lijk van een heer, waarvan een hand atgerukt en de schedel weggeslagen was. Nog weer verder het uitelkaar gereten lijk van een vrouw met verbrijzeld hoofd en nog verder naar achter het lijk van een heer. Nog lag er een dame onder een waggon, bij bewustzijn, 't Was een 20-jarig meisje. Haar eene voet was verbrijzeld, het andere been was zoodanig tusschen een rail bekneld, zoodat het kuitvleesch aan eene zijde uitpuilde. Toch klaagde ze niet over pijn, tevergeefs trachtte men de zware wagen op te lichten, helaas men kon niet slagen wegens gebrek aan de noodige werk tuigen. Een man bood de eerste hulp aan de ougelukkige, ze klaagde over kou, zij werd door de hulpvaardige timmerman uit Bellen met zijn jas toegedekt,en deze stond haar verder bij.Toen vroeg ze, haar verloofde die te Hoogeveen op haar wachtte, te telegrafeereu hoe het met haar toe stand gesteld was, onmiddellijk werd aan haar verlangen voldaan, telkens riep ze och heeren, help mij toch. De wagen was eiudelijk opgelicht, doch de rail die om haar eene been geslingerd na. Kal Un4- Knot» lp hon'M'lon Inpn hpJlloliUI de doctoren haar kuitvleesch los te snijden en kon de deerlijk verminkte worden opgelicht. 4*/i uur de ongelukkige bekneld gezeten. De slachtoffers zijn De zwaar gekwetste mej. W. de Boer, onder wijzeres te Roodeschool, die naar haar verloofde te Hoogeveen ging. Ze had te Groningen door hard te loopen den trein nog kannen krijgen, die reeds aanmerkelijk te laat was. Een der dooden was dr. Rozenburg, 25 jaar; hei lijk dat zwaar bekneld zat, werd 's nachts half vier bevrijd. riet lijk van de dame onder de achterste waren was van eeu coupeuse, de 25-jarige mej. v. Zanten. Het geheel verminkte lijk onder de achterste w&ggou was dat van mr. J. Cort van der Linden, hoofdcommies ter prov. griffie te Groningen, oudste zoon van onzen minister-president.. Zijn lichaam was geheel uiteengerukt, zijn schedel weggeslagen, een hand afgeknepen, een deel van zijn rug afgerukt. Het lijk van de dame achter de achterste wagen wa9 dat van mevr. Kapteijn van Leiden. Zij was met haar echtgenoot op reis naar Hoo geveen, ze stond juist op om haar mantel aaü te trekken, haar echtgenoot vertelde: de vloer spalkte open en mijn vrouw sloeg voor mijn oogen weg". Ze was geheel verminkt, haar schedel verbrijzeld, haar lever werd uit het lichaam gerukt. Het laatste lijk was van den heer Puntvleesch en kleeren waren hem van 't lichaam gerukt. Hij zou eerst met een vroegeren trein zijn ver trokken, doch bleef bij een kennis een partij dam spelen, daar hij vermoedde dat zijn vrouw en kinderen hem met een kerstboom wilden verrassen en hij daarom een lateren trein nam. 1. Mej. de Boer (gewond). 2. Dr. Rozenburg (dood). 3. Mej. v. Zanten 4. Mr. Cort v. d. Linden 5. Mevr. Kapteijn u 6. De heer Punt tt De oorzaak van de ramp is niet bekend, de schuld kan, zooals is bewezen, niet liggen aan een beambte. Van den trein, die meteen snelheid reed van 90 K.M., kwamen de wielen van de achterste wagens in een wissel die op noodlottige wijze losraakte, men begrijpt dat alles moest breken, de wagens vloog uit de rails nog 50 meter door en sloeg toen om. Niemand van de passagiers in de achterste drie wagens gelukkig waren die wagens het minst dicht bezet heeft zich in die enkele oogenblikken rekenschap kunnen geven van hetgeen er gebeurde. Een schok, een hobbeling, een opeuspalken van den vloer, een uitelkaar vliegen van het binnenwerk der wagens, een kanteling, een schuren over den grond, en alles was voorbij. Toen werden de lijken in den duisteren nacht uaar Beilen vervoerd naar de hulpschool. En toen brak de eerste Kerstdag aan, een dag die voor velen zooveel droefenis bracht. Minister Cort v. d. Linden met zijn eclitge- noote en twee zoons kwamen het lijk van hun zoon en broeder zien ook dr. Rozenburg, wiens zoon omkwam, was uit Den Haag gekomen. De correspondent van het Handelsblad schrijft hiervau Voor deze bijzondere gelegenheid stopte de sneltrein aan het station Beilen tot het uitlaten van deze reizigers. „Langzaam schreed het gezelschap voort de minister kaarsrecht, strak voor zich uilstarend. De licht bevroren wegen waren zoo mooi, het zonnetje scheen zoo vroolijk over het vriendelijke Drentsche dorpje. En toch, hoeveel leed moest daar geleden worden, hoe zwaar moest die gang zij d! Bij het hulpschooltje gekomen waar de lijken lagen, ging eerst de minister met eeu zijDer zoons en dr. Rozenburg uaar binnen. Eenige oogenblikken ïaier Kwam mj wener naar ouiien en~ Tleil zijn echtgenoote af naar binnen te gaanhet lijk was zoo outzeltend verminkt. Maar mevrouw Cort van der Linden wilde toch nog éénmaal haar zoon zien Diep geschokt en wankelend kwam de onge lukkige moeder even later weder naar buiten. Een fotograaf, uit Holland overgekomen, nam een foto van den minister te Beilen, doch de politie sprong dadelijk toe en nam de fotografische plaat in beslag. De minister heeft dadelijk maatregelen ge nomen voor het vervoer van het lijk. De lijken van mr. Cort v. d. Linden en dr. Rozenburg zijn nog denzelfden middag gekist en te halfvijf in den Damiddag per trein naar 's-Gravenhage vervoerd. Het lijk van den heer Punt is Vrijdag naar Den Haag overgebracht. Mevr. Kapteijn zal, naar men ons meedeelde, te Hoogeveen worden begraven. Overal, tot in verren omtrek, was men diep onder den indruk van het vreeselijk ongeluk. We herinnereu ous ook Diet, dat in Nederland ooit een spoorwegramp is voorgekomen, die zoovele slachtoffers heeft gevraagd". De Koningin en Prins Hendrik hebben per soonlijk ten huize van minister Cort v. d. Linden een bezoek van rouwbeklag gebracht. H. M. de Koningin-Moeder liet zich vertegenwoordigen door haar grootmeester. Maandag had onder groote belangstelling te 's Hage de teraardebestelling plaats van de over blijfselen van Mr. Cort v. d. Linden en Dr. Roosenburg. Zuivelstraat BERGEN OP ZOOM. Magazijn van Barometers Koorts-, Bad- en Kamer-Thermometers. Melk- en Vochtwegers, Leesgl.azen, Kompassen en Waterpassen, Passerdoozen, losse Passers en Trekpennen, Tooneel- en Veldkijkers, le kwali teit gouden-, zilvereu-, stalen en nikkel Brillen en Pince-Nez, Diverse soorten Scheermessen. Dolk- en Zakmessen, Borduur-, Nagel en Knoops gaten-Scharen. Ook een ruime keuze in Oog-, Neus-, Oor- en Lavementspuiten, Oogbakjes, Windringen, Elastieke Dij-, Kr.ie- en Enkelkousen, ondoor dringbaar Wiegendoek, mannen- en vrouwen- Urinalen, Verbandwatten van 't Roode Kruis en verder alle soorten artikelen voor ziekenverpleging. VOOR BREUKLIJDERS Groote sorteering in Enkele-, Dubbele-, Navel- Kinder-Breukbanden Euik-en Gezondheidsgordels. Levert op voorschrift en onder controle van H.H. Doctoren. 16206 Niemand heeft- het recht op zijn naam te reizen. DirecteurJ. K. VAN DER STEL te Tholen Be Bank verleent crediet aan industriëelen belast zich met het aan- en verkoopen van Effecten, coupons, vreemd bankpapier en munt speciën het incasseer en, disconteer en en ver schaffen van wissels het openen van rekening courant en verder met alles wat tot bankzaken behoort. 12571 Neemt gelden a déposito, waarvoor de ver goeding tot nader is bepaald I dag na opzegging 3 3 maanden 3 6 u 3V2 I jaar 4 uit de Centrale Homoeopatische Apotheek van Dr. WILLMAR SCHWABE te Leipzig zijn in ORIGINEELE VERPAKKING verkrijgbaar in de apotheek van Kortemeestraat 13, te BERGEN OP ZOOM. Ateliers te Bergen op Zoom, Wonwschstr. 154 en te Tholen Hoogstraat 44. 16728 BERGEN OP ZOOM. 19167 beveelt zich aan tot het Naar het Eugelsch. (2) „Wat is die Greetje toch een vroolijk meisje," dacht Servaas. Plotseling kwam hij op een idee. „Ik ben een boon als ik haar niet vraag om te poseeren voor een portret." Hij peinsde hierover gedurende de rest van den dag. Het risico was zeer klein, het zou zelf» tot eene verzoening tusscheu beide families kunnen leiden. Het was eigenaardig hoe zoo eensklaps het verlangen naar eene verzoening in zijn brein was ontstaan voorheen had hij eerder vermaak geschept in de vijandschap. Greetje kwam de volgende dag en bekeek «enige schilderijen. Toen hij haar alles, wat hij vinden kon, had laten zien, begon hij voor zichtig op zijn denkbeeld af te gaan. „Heb je wel eens voor iemand geposeerd „Neen," zei zij, „behalve natuurlijk voor een photograaf." „Ik geloof niet dat je zeer goed getroffen wordt, is het wel? Jou gezicht is een van die, als ik het zoo mag zeggen, welke nauwkeurige studie vereischen het zou gemakkelijk genoeg zijn om eene zekere gelijkenis te verkrijgen, zonder leven er in maar jij zoudt het toch niet zijn. Je oogen b.v. veranderen verwonderlijk van kleur, je haar eveneens." „Inderdaad," zei Greetje. „Ja," ging de kalme schilder voort. „Nu zou een photo nooit deze tinten kunnen weergeven. Mag ik je een groote gunst vragen „Zeker mag je dat." „Mag ik je portret schilderen? Maar een een voudig portret, weet je: geen dwaze houding of iets dergelijks, precies zooals je nu beat". „Oh," riep zij uit, ,/lat zou niet kunnen dat zou onmogelijk zijn „Ik zie werkelijk niet in, waarom niet," pleitte hij. „De kwestie 1" riep zij uit. „De drommel haal de kwestie Wat hebben wij daarmede te makec „Heel wat," zeide zij. Prima PARELERWTEN. Beter dan Split of gewone Kookerwten. 20 cent per pak. 7 20178 Verkrijgbaar bij Ea. J. C. v. d. STEL, Tholen. grof gemalen pl. m. 19% eiwit 9°/- vet. Idem merk B pl. m. 20% eiwit 12% vet. Amerikaansch Glutenmeel 25% eiwit 5% vet. Glutenkoeken in kisten van 52 stuks 50 Ko. Groudnoteuschilfers of meel pl. m. 60% eiwit en vet, zachte kwaliteit. Grondnotenkoeken in kisten merk U T. Inlandscbe murwe slagLlJNKOEKEN merk L V. pers H G, Lijn meel, bekend prima kwaliteit, merk M V. Cleveland's Lijn zaad meel Lijnzaadschilfers merk S W C disponibel. Idem merken H B of Goodrich. I). G. KATOENMEEL 55 eiwit en vet. Liebig's VLEESCHMEEL (90% eiwit en vet,). La Plata Vleeschmeel (pl. m. 80 eiwit en vet). Soya-boonen-meel (pl. m. 46 eiwit, 1 vel) (grof of fijn). Soza-koek 48 eiwit en vet, in kisten van 52 stuks 50 Ko. Soya-melasse-koekjes (in balen van 50 Ko.) 40 eiwit en vet, 12% suiker. 28 17556 Telefoon no. 135. - y— Sier- Het beste en goedkoopste adres voor als: Pannen, Plavuizen, Tegels, Buizen, Holl.,- Belg.- en IJselsteeti, Landbouw-, Kluit en Poederkalk, Cement, Tras, Grint, Zand, enz. Engros en détail tegen scherpst concurreerende prijzen bij 19818 Grintweg 21, THOLEN. 12 Telefoon no. 24. Goedkoopste adres voor PIANO'S, AMERI- KAANSCHE- en KERKORGELS. Vraag geïllustreerde Pr'iscouranten. Vijf jaar degelijke garantie. Agent voor Tholen en omstreken de heer C. LABAN, organist. 4053 met inzien. omdat het Diet in je kraam te „Dat kan ik „Dat komt, pas komt." „Zie jij het dau in „Neen, maar het bestaat, dat is 't zelfde". „Kunnen wij het niet vergeten „Ik beu bang van Diet." „Ter wille van onze oude vriendschap." Zij aarzelde. „Herinner je je de wandelingen, die wij samen gewoon waren te maken O, ja," zeide zij haastig, terwijl zij bloosde en hare oogen zich ijverig met den teen van haren schoen bezighielden. „Wil je het beloven?" „Hoe lang zal het duren?" „Zeg veertien dagen twee uur eiken morgen." „Ik durf heusch niet." „Herinner je je begon Servaas weer. „Ja, ja," zei zij haast schreiend en vuurrood. „Ik ik geloof, dat ik 't maar zal wagen •naar wees voorzichtig, als je blieft, Mijnheer Clussoo spreek er geen woord over en berg de schilderij op, wanneer je er niet aan werkt." Servaa9 dankte haar en vatte zijne over winning kalm op, maar inwendig gloeide hij. 111 Machinerieën te POORTVLIET, levertAlle soorten voor LANDBOUW en ZUIVELBEREIDING alsDorschmachines, Rosmolens, Treebruggen Stroosnijders, Pee- en Meelmolens, Mélotte, ploegen, Melkontroomers Mélotte, Tuimelkarns. Roomvaten, Botertobben, enz. Alles op proef van goede werking. DRAINEERBUIZEN der firma C. A. VER- KOETEREN, directeur de heer J. Kooiman te Halsteren. 8216 Hij meende een nitweg te zien om aan de kwestie een einde te maken. Greetje kwam mooi geregeld en Servaas werkte door met het hart in de vingers. De veertien dagen vlogen als op vleugelen voorbij, zij schenen niet langer dau een dag. Zij praatten ovpr allerlei onderwerpen, of vervielen in lange stilten, die nog veel aangenamer waren, maar de kwestie van vijandschap we.rd zorgvuldig vermeden. Ia den beginne waren eenige pogingen, om op „de kwestie te komen, beproefd, om zoo te zeggen uit plichtsgevoel, maar het gebied van eene werkelijke discussie was nooit be treden. Gedurende de laatste week werd zelfs vermeden de zaak terloops aan te roeren. Het was klaar en het paar stond er vóór. Het was zijn eerste stuk, waarover hij geheel voldaan was. „Dat ben jij," zei hij, vindt je het mooi?" 't Is lief het portret, bedoel ik," voegde zij er bij. „Het is niet half zoo lief als jij hent Greetje." „Je moet dat zeggen, 't spreekt vanzelf. Ik houd niet van die voor de haud liggende com plimentjes; onverwachte zijn zoo veel heter." Wordt vervolgd).

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1914 | | pagina 1