Reiziger. AcLvertentisn. Aanbesteding. Gevraagd PERSOON, Marktberichten. Ingezonden Stukken. Als de vos de passie preekt Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Ouden van dagen. Burgerlijke Stand. Café restaurant, L. P. A. OOMS—JansL 0p Zaterdag den 9 Augustus TRACHTEN AAN TE BESTEDE Het sloopen van de best en het bouwen van eene nieuwe Oesterloods met hoorenden put in en lan stadsvest in de nabijhei de Waterpoort. een net en welspraakt geleide van de muziek en werd op de Voorstraat voor de muziektent halt gehoudeD. Hier werd-de Prins verwelkomt met een toe spraak, die door hem werd beantwoord waarna de dames-leden van het Zanggezelschap ^Thalia", onder leidiug van hun Directeur hem een wel komstlied toezongen. Hierna begon de tocht, voorafgegaan door een Ordonnance, 2 Herauten, Vaandeldrager, rijtuig met Commissieleden en het muziekcorps naar den Anna Jacobapolder. In den stoet bevonden zich ook de Nederl. Maagd te paard, een gepavoiseerde boot bemand met matrozen en stuurmau, en twee rijtuigen met de dames-leden van bet Zanggezelschap „Thalia", gevolgd door rijtuigen met belang stellenden en een groot publiek. Gekomen aan het gehucht aan den Noordweg werd voor de openbare school halt gehouden. De leerlingen van die school stonden reeds opgesteld en zongen den Prins eenige liederen toe. Na een uurtje aldaar vertoeft te hebbeu ging het naar de Sluis, waar de stoet met geest drift werd ontvangen. Ook hier werd een poosje gepauseerd. Eindelijk kwam het oogenblik van terugkeer. Half vier trok men weer welgemoed het dorp binnen. Nu volgde het schoolfeest. De leerlingen van de openbare school werden rijkelijk onthaald op fosco, krentenkoekjes en chocolade. Door hen werd met het fanfarekorps een toumée door het dorp gemaakt. Zoo zoetjes aan was het zes uur en kregen we uitvoering van de zangvereeniging „Thalia" gevolgd door een concort van Concordia. Negen uur kwam de lichtstoet aan de orde Zeer aardig was de aanblik hier van en het vormde een waardig slot van het feestprogramma. Een eere saluut aan de feestcommissie voor voor hun ijverige bemoeiingen een woord van dank aan de zangvereeniging en zeker ook niet minder aan het fanfarekorps, dat dien dag tot een onvergetenlijke dag heeft gemaakt. Met voldoening kan op den feestdag worden teruggezien en niet een wanklank heeft de feest vreugde verstoord. SCHERPENISSE. Door den heer C. M. Kleppe is ontslag gevraagd als zetter bij de directe belastingen. ST-MAARTENSDIJK. In den Noordpolder onder deze gemeente werd 26 Juli door de heer L. Hartog een ballonnetje gevonden dat den 25sten te Delft was opgelaten. Aan het ballonnetje bevond zich een kaart met verzoek tot opzending waarna f 1,als belooniug zou worden ontvangen. De heer Hartog voldeed aan het verzoek en ontving van den heer Hioolen te Delft een postwissel met dankbetuiging voor de genomen moeite. STAVENISSE. In de 11. Woensdag alhier gehouden raadsvergadering werden de geloofs brieven van het nieuw gekozen lid, dhr. C. Brood- man onderzocht en daarna tot diens toelating besloten. Machtiging werd verleend aan B. en W. tot het doen uitvoeren der verbeteringen aan het schoolgebouw, een en ander naar aanleiding van het bekende Kon. Besluit. Aangeboden werden de rekeningen der ge meente en van het Burg. Armbestuur over 1912. Ook werden nog benoemd de leden en de plaatsvervangende voor het stembureau, bij de stemming voor eeu lid van den gemeenteraad (vac. v. 't Hof.) THOLEN. Maandagavond viel een 6-jarig zoontje van Joh. Schot alhier vaD het plankier in de haven en sloeg daarbij met zijn hoofd tegen een steen. Door het kordate optreden van den 18-jarigen A. Schot Kz., werd het ventje dat door den val buiten bewustzijn was, uit het water gered. Een woord van hulde aan den kranigen redder. Bij de jl. Dinsdag gehouden examens aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouw- school te Wageningen, is geslaagd al9 Ned. Landbouwkundige de heer Ij. van Dijk alhier. guldenstukje had gegeven. De moeder bracht het geldstuk dadelijk terug. De schipper was over de vergissing van zijn vrouw zóó verbolgen, dat hij haar een flink pak slaag toediende. Wel een modelechtgenoot. Te Ludwighafen (Duitschl.) drongen drie personen eeu kautoor van eeu 9odafabriek binnen. Een van de twee beambten, die hen tegen wilden houden, werd met een revolverschot aan den arm gewond. Daarop stalen de roovers een groot bedrag aan geld en namen de vlucht. Bij de vervolging werd er een gegrepen. Hij schoot zichzelf dood. New-York heeft ontzettend te lijden ge had van de warmte. Dinsdagavond brak er onweer los dat zoo hevig was dat men zich niet kau herinuereu een zoo'n rijkelijken regenval te hebben gehad. Geheele straten werden overstroomd en tal van huizeu leden bliksemschade. Het onweer bracht niet veel verkoeling, de warmte is weer ontzettend en de meeste New- Yorkers brengen den nacht buitenshuis door of op de dakeu. Te Londonderry werd een agent van politie plotseling waanzinnig en begon zonder eenige reden te schieten op twee agenten, die het wacht lokaal binnentraden en wondde beide manneD. Daarna snelde hij het gebouw uit en schoot nog een voorbijganger neer. Men heeft bet spoor van den waanzinnige verloren. DE BALKANOORLOG. De Turken hebben Adrianopel weder in huu bezit en de Turksche Prins-troonopvolger hield er reeds zijc intocht. Hebben is hebben denkt de Turk en zegt, dat wat ook de groote mogendheden mogen beslissen, Adrianopel in hun bezit moet blijven. Bulgarije gaat nu vrede sluiten met zijn vroegere bondgenooten en naar de geruchten luiden zullen daarna de bondgenooten weer trachten de Turken uit het nu weer iu hun bezit zijnde heroverde land te verjagen. Gehuwd Theuni9 Adriaau Pieter Slager 20 j. en Neeltje Bolier 18 j.. Overleden: Johannes Lukaart 68 j. ongeh. Pieter Kievit 72 j. Levenloos aangegeven kind van Laurens Deurloo en Maatje Kaashoek. Gemeente THOLEN, van 19—26 Juli. GEBOREN Johanua Maria, dv. J. Deurloo en M. P. J. Ooms. Willem, zv. J. Goedegebuure eu J. Bijnngte. OVERLEDEN Marinus, 4- mnd. zv. J. M. Schot en Z. van Duivendijk. ONDERTROUWD H. G. A. Kruisselbrink jm. en T. E. Engelvaart jd. THOLEN, 2 Augustus 1913. Boter f 0.65 per K.G. Eieren (4.00. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Kot' te Stavenisse fl,60 per K.G. Productenveiling van den R.-K. Boerenboi Bergen op Zoom. Veiling van 31 Juli 1913. Voor den inhoud van ingezonden stukken is de Redactie in geenerlei opzicht verantwoordelijk terwijl door opname volstrekt niet blijkt dat zij met den inhoud instemt. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De heer M. J. C. vau Rijssel is benoemd tot kantoorbedieude aan het Bost- en Telegraaf kantoor te Tbolen. Bij Kon besluit is bepaald, dat bij gelegen heid vau het eeuwfeest onzer onafhankelijkheid jublileumpostzegels zullen worden uitgeven. Zij zijn, zooiaog de voorraad 8trebt, nevens de gewone postzegels, verkrijgbaar m de waarden van 2ij28 5, 10, 12a/2 20, 25 50 ceut en van 1, 21/2* 5 en 10 gulden. De jubileumzegels dragen de beeltenissen van de Komugin en van de Koningen der Nederlanden, dan wel een aan de herdenking van het eeuwfeest gewijd decoratief ontwerp. PER TELEFOON. Door Ged. Staten onzer provincie is bepaald dat de verkiezing voor een lid der Prov. Staten in de vacature iu het district Zierikzee, ontstaan door de benoeming van Mr. A. J. E. Eokker tot lid der Eerste Kamer, op Vrijdag 22 Augustus, eu zoo uoodig de stemming op Dinsdag 2 September en de herstemming op Dinsdag 16 September, zal plaats hebben. Mijnheer de Redacteur! De verkiezingen zijn gelukkig voorbij. Ook in onzen raad, waar alles bij het oude bleef. Als die anti revolutionnaire kiesvereeniging maar geen tegencandidaten bad gesteld, zou alles bij caodidaat9telling zijn gebleven en al die kosten gespaard gebleveD. Aan sjouwerman wil ik vragen of bij of ik gelijk had. Is Van Hiele weer goede vrienden met de antir. kiesvereeniging of niet. Och, sjouwerman ge kunt goed schelden, doch wat weet ge de zaken slechtdat blijkt toch wel uit de candidatuur v. Hiele. Mijnheer de Redacteur, ik kreeg de Zeeuwsche Couraut in handen, hoofdartikel over de raads verkiezing van Tholen. De redactie is o zoo boos over sommige strooibiljetten, nu ik keur ze ook af, doch zonder bewijs krijgen de vrij zinnigen daarvan de schuld. Och brave Zeeuwsche Courant ge hebt het weer eens mis, geloof het maar. Bovendien be wijst het. Doch zoudt gij brave nobele redactie maar niet kunnen zwijgen 07er verkiezings biljetten. Op welke drukkerij is het schotschrift tegen den heer Niftrik, welke zaak nu in hauden der justitie is, gedrukt? Bij de firma Ooster baan en Le Cointre nietwaar, waar ook deze uwe courant verschijnt. Gruwt gij daD niet om uwe courant op zulk eene drukkerij te lateu drukken. Och brave redactie, niet alleen de schrijvers doch ook de drukkers zouden gestraft moeten worden, zoo mogelijk de huichelaars het hardst. „Als de vos de passie preekt", kent gij dit spreekwoord redactie Doch tegen het canaille van links mag immers alles, nietwaar? Hartelijk dank voor de plaatsruimte, Mijnheer de Redacteur. Een werkman uit Tholen. Apptls per K.G. Peren per K.G. Pruimen per K.G. Bloemkool per 10 stuks Koode kooien per 10 stuks Witte kooien per 10 stuks Savooien per 10 stuks Princessebooneu per K.G. Tuinboooen per K.G. Snijboonen per 100 stuks Erwten per K.G. Wortelen per 100 bos Komkommers per 10 siuk Angurken per 100 stuke Aardappelen per 10 K.G. Zilveruieu per K.G. 0,10— 0,14— 0 0,48-| 0,44— 0,36 0,23 0,1350 0,02 O,30-| 0,06-0, 0,50- 0,37- 0.30- 0,22- 0,05 Temperatuur van het Scheldewater te The JuliAug. Graden C. Zaterdag 26 18, Zondag 27 18, Maandag 28 18,2 Dinsdag 29 18, Woensdag 30 18, Donderdag 31 18,2 Vrijdag 1 19, LANDBOUW. Oud-Vossemeer. Bij een bezoek aan den uit- gestrekten boomgaard van den heer De Rijke c.s. bleek ons, dat de stand van het boomgewas daar uitstekend is en dat vele der boompjes deze zijn nu nog maar twee jaar oud heel best dragen. Ook de oude beplanting gaat naar wenscb, duizenden koolplanten zijn geplaatst, die veel beloven. De bessen hebben ook bevredigende resultaten gegeven, van spreeuwen had men nog al veel last. Ooden van dagen vooral dienen acht te slu de goede werking hunner nieren, want me vermeerderen der jaren worden de organen zwi en daardoor hebben menschen op leeftijd mee van kwalen als ragpijn, stijfheid en rheami pijnen iu de spieren en gewrichten, duizeli vlekken voor de oogen, slapeloosheid, hariklopp pijnlijkheid der ledematen, moeite bij het loo ophouden der urine, enz. Voor menschen op leeftijd zullen Foster's E Nieren Pillen van uitstekende hulp blijken, dit geneesmiddel heelt een versterkende en o kende uitwerking op de trage nieren, het om hef bloed te ftlireeren van de schadelijl standdeelen als urinestof, urinezuur en het over water, welke als urine het lichaam verlAten. Te Tholen verkrijgbaar bij W. Potter, Hoog Toezending geschiedt fra ontv. v. postwissel a f 1. één, of f 10.voor zes Eischt de echte f Rugpijn Nieren Pillen, elke doos, die niet vo is van nevenstaand bi vsudc merk. 25 12915 UITSLAG verkoopingen en aanbestedingen. Van een der beklaagden, die voor het kantougerecht te Delft moest verschijnen, omdat zijn houd personen aangevallen eu gebeten had, werd de niet onvermakelijke verdediging ver nomen, dat hij het beest had afgericht, „om zich zijn vrouw van het lijf te houden Daar deze deugd door het beest ook tegenover auderen aan den dag was gelegd behalve de vrouw van zijn baas, met het bovenstaande gevolg, moest de man zich thans daarvoor verantwoorden Voor Vlissingeu zonk eenige wekeu geleden een plezierjacht. De assurantiemaatschappij vertrouwde het on geluk niet eu deed eeu duiker onderzoek instellen naar de oorzaak. Het bleek dat zeveu bouteu vau een kraan die zeewater kan inlaten waren losgeschroefd, er lagen een Engelsche sleutel eu een hamer vlak bij. De kapitein is in hechtenis genomen. Te Linschoten is een landbouwer er toe overgegaan zijn vee met de melkmachine te melken. Dat getuigt van een vooruitstrevend heid, die nog uiet overal ten plattelaode wordt aangetroffen. Maar boveudien heft hij een gulden entrée van de belangstellenden, die de machinale melkerij van het vee willen zien en dat brengt hem, als 't een beetje wil, al mee wat op in de kosten. Te Heeg had een meisje voor een schip persvrouw eeu boodschap gedaan. Als beiooning ontving zij een cent, dieu zij, thuis gekomeD, aau haar moeder gaf. 't Bleek echter, dat de sohippersvrouw bij vergissing een gouden vijf- Aanbesteed de bouw van een houten hulp kerk te Oud-Vossemeer ingeleverd vijf biljetten (alleen leden der Ned. Herv. Gemeente te dier plaatse waren daartoe gerechtigd) P. Hage f 1299,J. L. Lindhout f 1344,L. v. d. Werff f 1337,M. C. Sonke f 1417 J. v. Gorsel f 1548. St-Annaland. Ten overstaan van Notaris B. J. Tim merman werden alhier op Dinsdag 29 Juli 1913 in het koffiehuis vau P. Soeters, verkocht de navolgende onroerende goederen, toeêehoorende aan L. Bierens c.s. te Kamperland: a. In den polder Annavosdijk, gemeente St-An- naland. 1 H.A. 24 A. 50 cA. bouwland aan A. M. A. Bie rens Lz. f800. 5 H.A. 54 A. 40 cA. aan A. Goe degebuure Az. Sr. e.a. f 1000. 61 A. 80 cA. dyk aan A. J. Bierens Lz.t f 560 de massa. b. In den Breedenvliet, gemeente St-Annaland 1 H.A. 49 A. 20 cA. bouwland aan C. S. Duijzer voor f 905. 2 H.A. 34 A. 70 cA. bouwland aan Jb. Moerland Cz. f 875. c. In den polder Ravensoord, gem. St-Maartensdyk 1 H.A. 22 A. 60 cA. bouwland aan P. Hage Cz. voor 1 835. Alles per 39 A. 24 cA. Het jachtrecht op verschillende perceelen onder St-Maartensdyk ter oppervlakte van 11 H.A. 41 A. 99 cA. aan A. M. A. Bierens Lz. te Kamperland voor f 20. Gemeente 1ERSEKE van 2531 Juli 1913, Gehuwd Leendert Pieter vau Oeveren, jm. 24 j. en Neeltje Elizabeth Duinkerke, jd. 24 j. GeborenArie, zv. Andries van der Vliet eu Pieternella Adriana Eckhardt. Gemeente SCHERPENISSE over de maand Juli 1913. Geboren Nicolaas Oene zv. R. Steenbeek en A. Sierdsma. Tholen. Zondag 2 Augustus a.s. zal ds. Bal, van St-Philipsland, beroepen te Hellendoorn, voor het laatst als ringpredikant voor de N. H. Gemeente alhier optreden. De candidaat J. H. Vaandrager te Charlois heeft het beroep naar Pesse bij de Ned. Herv. gemeente aangenomen. St-Maartensdyk. Zondag 10 Aug. zal voor de Ned. Herv. Gemeente alhier optreden de heer C. J. Six-Dijkstra van Oad-Alblas. Beroepen bij de Nederl. Herv. gemeente te Wezep (Geld.) ds. J. E. Klomp, te Poortvliet. PREDIKBEURTEN. THOLEN. Ned. Herv. Kerk. Zie afzonderlijk gedrukt kerkbriefje. Ned. Protestantenbond Afdeeling Tholen. GEEN DIENST. Ger. kerk voorm. 9.30, 's avonds 6 uur ds. Lanting, nam. 2 nar leeskerb. Geref. Gem. voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ds. Makkenze. 's Avonds 6 uur afscheidsrede. POORTVLIET. Ned. Herv. kerkvoorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Klomp. Geref. kerkvoorm. 9.30 en nam. 2 uur de heer De Graaff, 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm, 9.30 ds. Steenbeek, en nam. 2 uur geen dienst-. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 6 uur, leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerkvoorm. 9,30 ds. Lans, van St-Annaland, nam. 2 uur leeskerk. Oud. Geref. kerkvoorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 ds. Klomp (van Poortvliet), en naui. 2 uur leeskerk. Oud Geref. gem. voorm. 9.3Ö, nam. 2 en 's avonds 5,30 uur leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 leeskerk door den heer S. M. van der Bel, nam. 2 Qur en's avonds 6 uur ds. Lans, Doopsbediening. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerkvoorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Van Asch. Geref. kerk, voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. De Bruijn, 's avonds 5.30 uur leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 en nam. 2 uur ds. Kijne. Geref. Kerkvoorm. 9,30 en nam. 2 u. ds. Akkerhuis. Chr. Ev. Gem. Voorm., nam. en 's avonds ds. Bromet. Oud GerGemvoorm., aam. en 's avonds 6 uar ds. Kersten. MET FLINKE STALLING. 12008 Aanbevelend, TRAM-STATIONBERGEN-OP- Z0( Ter voorkoming van vergissingeu zulle in bewaring gegeven Rijwielen worden re van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. Ondertrouwd M. VAN GORSEL Cz. en A. GELUK Cd. St-Maartensdijk, 28 Juli 1918. Ondertrouwd L. DE WILDE Mz. en J. J. BRUINZEEL Cd. Oud-Vosaemeer, 1 Ang. 1913. zal de Vereeniging „Vredebest" te Tholt Verdere inlichtingen zijn te bekomen heer C. Hollestells te Tholen. 16 den verkoop van Naaimachines, ffte eiland THOLEN, tegen vast salaris en provisie van den Franco brieven onder no. 19907 burea

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1913 | | pagina 2