i ROOKT Ernstige Brandwonden Advertentiën. Red ötar f ii ANTWERPEN oode Ier ^ij NOOR D-AM E KIK A C. LABAN, Tholen, Stemmen van pianos WIJ BRENGEN IETS NIEUWS WIJ BRENGEN NIETS NIEUWS Success-, YVelcome- en Express Rijwielen P. DENISSE van EGERAAT, Hötel „het Zwijnshoofd. Café-Restaurant en een ruime Af spanning. - Bergplaats voor Rijwielen. 0P DE Wereld-Tentoonstelling te Rome 1912 „PEINTURE-BOGAERTS' „Peinture-Bogaerts TE BOXTEL v. d. Stel's onovertroffen Vorstenlanden 2 cents SIGAAR. TH00LSCHE BANK. MAGAZIJN van GratfiioniiniBnten en Marmeren Scfioorsteenmant geven van orgelles en h( „EFFZETT" „Isola" Broodsnijmachines H. G. A. Ackmann, Klaas Baving Rijwielen Zwolle. genezen door den Kloosterbalsem. KLOOSTERBALSEM, Sanc?aosptaeurlo, Voor zooveel betreft ingeschrevenen voor de militie, die gediend hebben, maar niet meer in dienst zijn, moet het opgeven van de reden van vrijstelling, indien dit niet reeds bij de inschrij ving heeft plaats gehad, door of vanwege hen geschieden ter Secretarie dezer gemeente, tusschen 21 en 31 Maart. Aldaar wordt gezorgd voor het opvragen en het indienen van de vereischte stukken. Medebrengen van zakboekje of paspoort is zeer gewenscht. Broederdienst. De aandacht wordt er op gevestigd, dat van een even getal broeders of halfbroeders de helft en van een oneven getal de grootere helft wordt vrijgesteld, en voorts, dat een broeder, die ter inlijving bestemd is, ten deze wordt gelijkgesteld met een broeder, die dient. Tot het opmaken van het getuigschrift, moet door of vanwege den ingeschrevene aanvraag worden gedaan ter Secretarie dezer gemeente, tusschen 21 en 31 Maart. Daarbij moet door of vanwege den ingeschrevene worden gezorgd voor de tegenwoordigheid van twee getuigen, die meerderjarige mannelijke personen moeten zijn, van wie kan worden aangenomen, dat zij met het gezin, waartoe de ingeschreveue behoort, voldoende bekend zijn. Medebreugen van zakboekjes of van paspoorteu is zeer gewenscht. Aauwazigheid van in hetzelfde jaar geboren broeder of halfbroeders kan ook op zichzelf reden tot vrijstelling geven, zonder dat er reden tot vrijstelling wegeos broederdienst bestaat. De wet bepaalt namelijk onder zekere voor waarden Indien twee of meer broeders, die geen recht op vrijstelling wegens broederdienst kunnen doen gelden, in hetzelfde jaar zijn ge boren, wordt de helft van hun getal of, zoo dit oneven is, de grootere helft vrijgesteld. Om voor vrijstelling om de hierbedoelde reden in aanmerking te komen, moet door of vanwege den ingeschrevene tusschen 10 en 18 Juli ter Secretarie dezer gemeente aanvraag worden ge daan tot het opmaken van een daartoe vereischt getuigschrift. Om vrijgesteld te worden wegens eigen vrij- willigen dienst of wegens broederdienst, moet de reden van vrijstelling bestaan op 21 Maart van het jaar, waarin omtrent hem, voor wien vrijstelling wordt gevraagd, door den Militieraad uitspraak moet wordeu gedaan. Om vrijgesteld te worden wegens aanwezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders of half broeders, moet de reden van vrijstelling bestaan op het oogeublik, waarop de Militieraad uitspraak doel. Tholen, den 8 Maart 1913. MILITIE. Vrijstelling wegens Kostwinnerschap. De BURGEMEESTER der Gemeente Tholen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt ver leend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dienst voldoende middelen tot levensonderhoud zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan. Door of vanwege dengene, die vrijstelling verlangt wegens kostwinnerschap, moet zooveel mogelijk ter secretarie der gemeente aanvraag wordeu gedaan tot het opmaken van bedoelden staat van inlichtingen, en wel lo. tusschen 21 en 31 Maart vau het jaar, waarin het inschrijvingsregistei is gesloten, ingeval de reden van vrijstelling aanwezig was op eerstgenoemden datum 2o. in de maand November vau het jaar, voorafgaande aan dat, waarin hij zou moeten worden ingelijfd a. ingeval de reden van vrijstelling is ont staan tusschen 21 Ma»rt en 1 November vau eerstbedoeld jaar b. ingeval hij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maal verkeerde in het geval, omschreven onder a 3o. binnen een maand uadat de reden van vrijstelliug is ontstaan, ingeval dit heeft plaats gehad op of na 1 November vaD het jaar, voor afgaande aan dat, waarin hij is of zou moeten worden ingelijfd 4o. in de maand, op één na voorafgaande Wij matrozen werden nu op een pint daags gesteld, en dat wel ouder de keerkringen. Maar nu begon de dorst zelfs onze vrees te doen zwichten. Wij morden overluid eu eenparig, in spijt van pistolen eu dolken, en kregen onzen zin. De kapitein zag zich verplicht in de haven vau Rio Jaueiro biqneu te loopen, om versch water in te nemen. Natuurlijk was hij thans bijzonder omzichtig en onwillig. Hij vergunde niemand aan wal te gaan, behalve de Amerikaansche matrozen, die hij vertrouwen kon, eu droeg wel zorg dat hij zijn blanke sla ven niet verliezen zou. De Amerikanen waren allen bevaren matrozen en werden doorgaans beter behandeld dan wijzij waren op een ge heel anderen voet dan de nieuwelingen. Met veel moeite gelukte het mij om onge merkt een briefje te schrijveu en aan een neger ter hand te stellen, die met zijn kaan met vruchten en andere koopwaren aan boorJ kwam, en die ik voor een paar dollars, de eenige die ik bezat, omkocht om het heimelijk in de stad te bezorgen. Ik had het geadresseerd aan den Britschen consul, een oud schoolmakker van mij, dien ik wist dat ik vertrouwen kon. Ik wer-i niet te leur gesteld. Eer nog al het water was ingescheept, werd de Vrij vogel aan boord geklampt door bovengenoemden heer, die de voorzorg had aan die, waarin de loopende vrijstelling eindigt, ingeval bij opnieuw vrijstelling vraagt en hij bij de eerste maal verkeerde in het geval, om schreven onder 3o. Degene, die aanvraag doet tot het opmaken van zulk een staat van inlichtingen, dient zoo veel mogelijk daarbij opgaven te verstrekken omtrent de omstandigheden, waarin de militie- plichtige eu waarin het gezin of de naaste bloed- of aanverwanten verkeereD. Hst bovenstaande geldt niet alleen voor hen, die voor het eerst zijn ingeschreven, maar ook voor hen, die voor de lichting vau het volgénd jaar opnieuw zijo ingeschreven. Tot dezen be- hooren o. a. zij, die het vorig jaar tijdelijk zijn vrijgesteld bij eene uitspraak van Gedeputeerde Staten, die vóór 1 September onherroepelijk i9 geworden, of bij een Koninklijk besluit, dat vóór dien datum is genomen op een ingesteld beroep. Omtrent de vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt beslist door Gedeputeerde Staten, zoo de reden van vrijstelling aantvezig is op 21 Maart van het jaar, waarin het inschrijvingsregister gesloten isanders door de Koningin. Deze vrijstelling wordt aanvankelijk slechts tijdelijk eu wel ten hoogste viermaal voor een jaar en daarna, zoo de grond voor de vrijstelling ook bij de ten vijfden male te nemen beslissiug nog aanwezig blijkt, voorgoed verleend. Voorts wordt ook vrijstelling verleend in het ge val, dat een dienstplichtige, aan wien geen vrijstel ling is verleend wegens kostwinnerschap, zoodanig persoonlijk onmisbaar is voor de instandhouding der middelen van bestaan van zijn gezin of van dat, waartoe hij behoort of waario hij als pleeg kind is opgenomen, dan wel van personen, die hem in den eersten of tweeden graad van bloed of aanverwantschap bestaan, dat zijn aanwezigheid daarvoor dringend noodzakelijk is. Tot het verkrijgen van vrijstelling op dezen grond moet worden gehandeld in overeen- komstigen zin als tot het verkrijgen van vrij stelling wegens kostwinnerschap. Omtrent het verleenen van vrijstelling wegens aanwezigheid van het bedoeld geval wordt echter uitsluitend beslist door de Koningin. Tholen, den 8 Maart 1913. De Burgemeester der Gemeente Tholen brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen, dat bij hem ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Be lastingen ter invordering is verzonden, bet Kohier der Personeele belasting no. 5 voor het dienstjaar 1912 met uilnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om na bekoinene kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedig3te het door hem verschaldigde te kwijten met herinnering tevens dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden ingediend. Tholen, den 5 Maart 1913. De Burgemeester voornoemd M. G. VAN STAPELE. LANDBOUW-VEETEELT. De Mannheimer Géneral Anzeiger in Jlann- heim (Zuid-Duitschlaud) schrijft in het nummer van den 19 Februari onder de rubriek Landbouw „Hoe zeer de bond van bietenverbouwende boeren van Hessen en de Phalz zetel in Worms in de behoefte voorziet, bewijst wel de omstandigheid, dat in alle plaatsen, waar de organisatie ter sprake gebracht werd, plaatselijke banden zijn opgericht, tot welke op enkele uit zonderingen na, alle bietenverbouwers toetradeD. Het aantal leden is in de laatste 8 dagen van van 4-900 tot 8040 gestegen, die in de laatste jaren 5000 Hectaren verbouwden. Ook uit Baden hebben zich eenige gemeenten aangesloten eu aan de grens vau Elzas werd eene vergadering gehouden, die door 50 gemeenten werd bezocht en het besluit nam, zich bij onze vereeniging aan te sluiteD. Ditzelfde zijn ook de aangren zende gemeenten uit Elzas en Hessen voornemens te doen. Voldongen is bovendien reeds de ver- eeuiging te Heilbronn a. M. voor het aan ons gebied grenzende Wurtembergsche benedenlaDd en het naburige Baden eu in Wurtenberg werd tot het vereenigen voor de omgeving aldaar Zondag besloten. In de laatstgenoemde streken werd eenzelfde besluit geuomeu als in Worms en luidde het parool, beslist geene suikerbieten te verbouwen beneden den legenwoordigen prijs van 2,40 Mark per 100 Kilo (is f 14.40 per 1000 Kilo). gebruikt oiu de hulp in te roepen van een luite nant en het bootsvolk van een fregat uit de Vereenigde Staten, dat in de haven lag. De consul reclameerde mij beleefd en ordelijk, maar ferm, „als Britsch onderdaan, onder onwettige» dwang", terwijl de Amerikaansche officier hem eerlijk ter zijde stond, en zijn eisch ondersteunde om mij uit te leveren. Nooit vergeet ik het gezicht van gonzen ouden man", zooals de matrozen hem gewoonlijk noemden, toen hij daar stond met verbeteu lippen, en met zijn strengen blik beurtelings op den consul en mij gericht. De geheele zaak was zoo goed overlegd en had zich zoo snel toegedragen, dat kapitpin Hodgson voor ditmaal overbluft werd. „Neem uw Eugelschman zeide hij eindelijk,en terwijl ik overboord stapte om iu de consulsboot af te klimmen, keek hij mij aan met kwaadaardigen blik. Over mij had hij ten minste voortaan niets meer te zeggen of schoon ik in mijn hart de arme stakkers be klaagde, die achter moesten blijveu, toen ïkden volgenden morgen, de Vrijvogel ziju witte vleugels over de blauwe wateren zag uitbreiden eu al lengs verdwijnen uit de haven, uit mijn oog en, zoo ik hoop uit mijn leveusboek. EINDE. Deze genoemde streken omvatten met de bietenbouwgronden van hier, die gebieden, welke voor de vereenigde Zuidwest-Duitsche suikerfa brieken, die den bietenprijs verlagen willen, in aanmerking komen. Daar echter iu alle streken de boeren eendrachtig voor hunne belangen strijden en gelukkigerwijze een groote geestdrift vour het verbond toonen en vast besloten zijn van het genoemde besluit niet at te wijken, zoo is er alle hoop op, dat de suikerfabrieken de boeren hierin tegemoet zullen komen. Doordat de fabrieken in Regensburg en in het, Rijngebied in den prijs van het vorige jaar van f 14.4-0 hebben toegestemd, moet dit ook mogelijk zijn aan de fabrieken van hier, temeer daar eerstgenoemde fabrieken toegevender tegen over de bietenleveranciers waren wat de snijd sel vraag betreft." Hierbij werd ons nog geschreven, dat de Duitsche boeren het ten zeerste betreuren, dat de Hollandscbe suikerfabrieken tot nu toe nog steeds hier niet met een prijsaanbod zijn uitge komen. 9 BERGEN OP ZOOM. 19167 Telefoon no. 135. werden de portretten wederom met GOUD BEKROOND. Naar iedere foto (zelfs verbleekt) worden deze portretten vervaardigd, onder waarborg van sprekende gelijkenis. 19504 Vraagt GRATIS prijscourant aan bij 18 DE POST 2'/2 cents sigaar. LA GASA en EXELLENTE zeer fijne 3 cents SIGAREN. Kistjes van 100, 50 en 25 stuks. Alleenverkoop 10 18525 Firma J. C. v. d. STEL, Tholen. koninklijk Belgische Post Stoomvaart tuut De vloot dezer lijn bestaat uit Post boe van eerste klasse, zooals de Lapland, Zeeland, Marquetft Finland, Samland, Menominee Kroonland, Gothland Manitou. Vaderland, Kostelooze inlichtingen worden op aanvri verstrekt door K. L. E. VAN HEERDE Generaal Passage Agenten voor Nederl 2340 Haringvliet 55, Rotterdam; zijnen Agenten, wier adressen op die opha kaarten der „Rkd Stae Line" vermeld zijn. DirecteurJ. K. VAN DER STEL te Tho De Bank verleent crediet aan induslriët en particulieren tegen borgstellingonderpand fondsen, enz. belast zich met het aan- en verhoopen Effecten, coupons, vreemd bankpapier en m\ speciën', het incasseer en, disconteer en en t schaffen van wissels', het openen van rekem courant en verder met alles wat tot bankza behoort. 12J Neemt gelden a déposito, waarvoor de v goeding tot nader is bepaald I dag na opzegging 3 3 maanden 3 6 i, a u 3V2 °/o I jaar 4 STEENHOO WERIJ, MARMER, HARDSTE voor Bruggen, Sluizen en Gebouwen, SLI STEENEN en STRAATKEIEN. AUG. VAN DYCK—PETIT, 1152 Stationstraat Bergen op Zo beveelt zich aan tot bet op het gebied der watersport. Een kleine, handige buitenboord bootmotor met magneet-ontsteking, gecombineerd met zelfstandig werkende stuurbeweging, die door middel van een paar klemschroeven aan elke roeiboot te bevestigen is. Dit is het eenige model, dat aan alle eischen op dat gebied voldoet. is de naam van dien motor. op het gebied der rijwielsport en dat is de beste aanbeveling voor onze merken. Onze serie rijwielen voldoet in elk opzicht aan wat van door en door prima rijwielen kan worden verlangd. kent men door hel geheele land en worden door geen andere meiken overtroffen. TRANSPORT RIJWIELEN voor bakkers en slagers tweewielig, met bak op achterwiel 60 driewiehg, met open en gesloten bak. 19482 Melkontroomers. voor Hotels en huish. gebruik. Mejuffrouw Maria van den Noort, te Linderte (prov. O.) ver klaart ons „Ons dochtertje had dezen winter het ongeluk van een „stoel tegen de gloeiende kachel te vallen, waardoor „zij ernstige brandwonden kreeg. De wonden waren „geheel open en kermde zij het uit van de pijn. „Onmiddellijk haalden wij een potje KLOOSTER- „BALSEM en legden linnen lapjes met Kloosterbalsem „op de wonden. Dadelijk werd de pyn verzacht. Wij „gingen met het gebraik van den Kloosterbalsem voort en na verloop van eenige dagen, „waren de vreeselijke brandwonden geheel en al genezen, waarvoor wij zeer dankbaar zijn." De geneest onvoorwaardelijk rheumatiek en alle rheumatische aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot van 20 gram 35 ct„ van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Eischt rooden band met bandteekening van den Gen. Agent L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en de bekende depothouders. 56 12317

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1913 | | pagina 4