Aflvertentiënl Kerknieuw 8. Publicatie n. Ingezonden Stukken. Marktberichten, Burgerlijke Stand. Jeukende huidziekten. li ;er rho Café restaurant, L. P. A. OOMS—Jan h< aan den weg was geplaatst. De landauer stortte naar beneden en de inzittende heeren maakten een zonderlinge buiteling Vuil en beslijkt kwamen ze middernacht met een rijtuig van een bijwonenden land bouwer alhier in een hotel aan In de laatste vergadering van het »Nut" alhier werd de gewone jaarrekening gedaan, waarbij bleek, dat een goed slot van f60,in kas is gebleven. De verkiezing van een vice-voorzitter, in de plaats van den heer F. J. Ampt, die reeds vroeger voor deze functie bedankte, werd uitgesteld tot een volgende vergadering. De heer Wiskerke gaf als lezing ten beste een novelle van Van Maurik »Een Vrienden dienst Woensdag 20 Maart heeft de heer Brinkman, van verlof alhier teruggekeerd, voorgoed de functie als burgemeester op zich genomen. Van 24 Oct. 11 af tot heden, met uitzondering van enkele dagen na de installatie van den Edelachtb. Heer Brink man, heeft de oudste Wethouder, de heer F. J Ampt, vol ijver en met de grootste activiteit tijdelijk het burgemeestersschap waargenomen. Op de aanbeveling voor plaatsver vangend dijkgraaf van den Hollarepolder zijn geplaatst de heeren W- A. van Nieuwenhuijzen, J. C. Koolaard en D. J. Ampt Gz. Een ingezetene dezer gemeente die Donderdagmorgen per fiets zich naar Bergen op Zoom zou begeven, werd tusschen Oud-Vo9se- meer en Tholen opeens ongesteld, en overleed kort daarna. STAVEN1SSE. Na een lezing van den heer Schuitema van Rotterdam en de opvoering van „Genadebrood" door eenige dames en heeren van Oosterland, werd alhier opgericht een af- deeling van den Bond v. Staatspensiooneering. SCHERPENISSE. De leden d. Dorcasver- eeniging hebben voor dezen wt ter met het vervaardigen van kleedingsti kken ten bate der behoeftigen weer opgehouden. Was voor dat werk de winter ten einde, ook de geldmiddelen ontbraken om verdere iuKoopeo te kunnen doen. Er werden aan 22 gezinnen 63 stuks kleeding- stukken uitgereikt. De kleine voorraad steenkolen die nog in de pakhuizen lagen opgestapeld was binnen een paar dagen geheel uitverkocht. Aan alle aanvragen kon zelfs niet eens voldaan worden. Velen hebben slechts een klein gedeelte ontvan gen, van die ze wensehten, anderen die wat later kwamen moesten ledig terug keeren. De bruinkool-briqetten zijn ook allen uitverkocht. Nn rest ons nog de turf, van deze is er nog al wat voorraad. Dat er binnen kort een schip steenkolen zal arriveeren is nog niet be kend. Heden namiddag vergaderde alhier de commissie van betere verlichting in de gemeenten St-Maartensdijk, Scherpeniase en Poortvliet om haar rapport van hare bevindingen bij het ingesteld onderzoek in de gemeenten Abcoude, Koog a/d Zaan, Amsterdam, Bergen op Zoom en Tholen, naar electrisch- steenkolen- en Re- sidugas-verlichting, op te maken. Het zal voor de gemeenteraden nog niet gemakkelijk zijn, wanneer zij tot het doen van een keus bijeen komen. De leden van de zangvereeniging „Excelsior" hebben deze week weer feest gevierd. Doordat door omstandigheden het schoollokaal daarvoor niet beschikbaar gesteld kon worden is het ge vierd ten huize van den directeur J. M. van der Graaff. '8 Avonds half acht nam het feest een aanvang. Als altijd werd het orgel, dat weer welwillend werd afgestaan door den heer W. van der Graaff, voor een feestavond, in gebruik gesteld. Volks- en Nationale liederen zoomede vele stukken die ze reeds geleerd hadden werden ge zongen, afgewisseld door voordrachten van de heeren M. Jansens en A. Quaak. Te middernacht keerden allen zeer voldaan huiswaarts, met den wensch, dat nu de winter met een feest is gesloten, de a.s. weer met een dergelijk geopend zal worden. De heer M. Jansens dankte namens de zang- vereeniging den heer W. van der Graaff, dat hij zoo welwillend was geweest zijn gebouw aau de vereeniging af te staan. THOLEN. Door het Waterleiding-comité zal Vrijdag 29 dezer des nammiddags half drie, een vergadering worden gehouden in het hotel „de Gouden Leeuw" te St-Maartensdijk, waartoe zijn uitgenoodigd de gemeentebesturen en raads leden in ons eiland. In deze vergadering zal de heer Halbertsma, ingenieur der Maatschappij die het plan ontwierp, iulichtiogen verstrekken. Naar wij uit goede bron vernemen is de door den gemeenteraad van Tholen ingestelde veercommissie van plan den raad voor testellen het veer, in verbaud met de ia zicht zijnde brugplannen, in eigen beheer te nemen na afloop der pachttermijn. Waar het uit dit voorstel blijkt dat de com missie in de goede richting wil werken, hopen we van harte dat zij op den steun van Burg. en Weth. mag rekeiien. O. i. is dit een voorstfel dat niet alleen in het voordeel der gemeente zal zijn, doch dat bij aanneming, tevens aan het licht zal stellen wikt het veer werkelijk oplevert. Wellicht vallen de inkomsten wel zóó mee, dat ons gemeente- bestnur besluit, als een soort van tegemoetkoming in de toch lang niet lage gemeentebelastingen, den inwoners der stad Tholen vrije overtocht te verleenen, we rakeu dan eenigszins gewoon aan de gratis overtocht over de aan te leggen brug. Nu de dagen voldoende aan het lengen z^n en de avonden langer worden, zullen voortaan de oefeningen der schietvereniging Koningin Wilhelmina, bij gunstig weer Zaterdags op de schietbaan gehouden wordeu. Wij twijfelen niet of de verandering zal ten goede komen aan den bloei der vereeniging door toetreding van vele nieuwe leden; immers het schieten met „scherp" is voor velen aantrekke lijker dan het *margaschieten". Trouwens het is een aangename bezigheid eu de lage contri butie maakt het toetreden als lid voor een ieder mogelijk. Voorloopig wordt er geschoten vau half zes lot half zeven. Hoewel de baan veilig genoeg kan worder. geacht, wordt men toch aangeraden zich niet op den dijk ter zijde van de baan of op het achter gelegen terrein op te houden. Door het plaatsen van roode vlaggen wordt ge- ruimen tijd voor den aanvang der schietoefeningen hiervan kenuis gegeven. Woensdagavond gaf het departement Tholen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, haar laatste gezellige bijeenkomst in dit seizoen, die onlangs door het plotseliug overlijden van den voorzitter van het departement, den heer B. A. Overman, was uitgesteld. De bijeenkomst werd door den heer D. van de Velde, als waarnemend voorzitter, geopend, die een kort woord wijdde aan wijlen den heer Overman en de aanwezigen welkom zei. lu de, vóór het optreden vau den heer en mevr. Haus van den Haag, plaats heb bende stemming in de vacature-Overman als com missaris van de Nutsspaarbank werd de heer J. C. Daleboot met algemeene stemmen gekozen. Deze, op de vergadering aanwezig, nam de benoeming aan. Hierna werd overgegaan tot het afwerken van het prqgiamma, bestaande uit 'n 3-tal voord r^ht^i en 'n 3-tal kamerstukjes. Vooral de voord ent van den heer Haus //Van Calais naar Dover" en het slotstuk, het Blijspel z/De Muis", vielen zeer in den smaak. Ook de qvérige uummers werdeu uitstekend voorgedragen en gespeeld. Het woord van dank door den voorzitter aau den heer eu mevr. Haus onderschrijven we dan ook gaarne. Een 60 70 bezoekers waren aanwezig. We hopen in het volgende seizoen op meer van zulke „Nutsavouden". Donderdag werd de 80-jarige koopman E. Melgor die met zijn pak van Bergen op Zoom huiswaarts keerde, bij den tol door D. Everaars, postbeambte van St Maartensdijk op Bergeu op Zoom en Joh. Zw&gemaker, kantenier te Tholen, op den Rijksstraatweg bewusteloos en bloedende uit een hoofdwond gevonden. Ou- middellijk hebben zij hem in het tolhuis binnen gebracht en aldaar de eerste hulp verleend. Toen hij daar was bijgebracht is hij door den heer Zwagemaker met paard en kar, door deo heer Visser, landbouwer, welwillend afgestaan, thuisgebracht. Wat hem is overkomen kan hij niet zeggen, wel denkelijk is hij door overver moeidheid gevallen.j POSTERIJEN EN TELEGRAFlt. Ierseke. De kerkeraad der Oud Ger. Gem. (gem. van wijlen Ds. van Dijke) heeft besloten een predi kant te beroepen. Tot heden bad zy geen vasten leeraar. Bij de Ned. Herv. Gem. te Ierseke beroepen Ds. van de Pol te Elburg. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 Maart 1912. THOLEN. Ned. Herv. Kerk. Zie afzonderlijk gedrukt kerkbriefje. Nederlandsche Protestantenbond, afd. Tholen GEEN DIENST. Ger. kerkvoorm. 9.30, en s' avonds 6 uur Ds. Lanting te Bussum, natn. 2 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ds. Makkenze. POORTVLIET. Wed. Herv. kerkvoorm. 9.30 Ds. Klomp nam. 2 uur leeskerk. Geref. kerkvoorm. 9.30, en nam. 2 uur de heer De Graaff, 'a avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 leeskerk, nam. 2 aar Ds Steenbeek. Geref. kerkvoorm. 9,30 en nam. 2 uur, en 6 uur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK Ned. Herv. kerkvoorm. 9.30 Ds. Den Oudsten en nam. 2 uur leeskerk. Oud Geref. gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 5,30 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. kerk. voorm. 9,30 leeskerk en nam. 2 uur Ds# Waardenburg (Bruinisse.) Oud. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 uur leeskerk. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 Ds. Trillaard van Aalburg en Heesbeen bevestiging van Da. G. Lans, nam. 2 uur Ds. G. Lans intreê-rede. In beide diensten Collecte voor het Ziekenfonds. Geref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 6 uui leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerkvoorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. J. J. v. d. Pol. Geref. kerk, voorm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. De Bruijn, voorm. H. Avondmaal, en 's avonds 5,30 leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk, voorm. 9,30 leeskerk, nam. 2 uur Ds. Drost te Wetneldinge ('s Nam. bevestiging van nieuwe leden.) Geref. Gem., voorm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. Akkerhuis. Chr. Ev. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2 uur en 's avonds 5,30 uur Ds. Broraet. Oud Ger. Gem. voorm. 9, nam. 1,30 en 5 uur lezen. vorm op een leelijk ding te wijzen, in zakelijke gedeelte vau Uw eerste schrijven, zal 't nu wat duidelijker doen. Ge acht dhr. A. hoog ge prijst zijn stuur ge vindt hem edel vau karakterzeg Nament de gemeente dankt ge hem. Maar die gelegenheid maakt ge gebruik om insinueer en. Een kat steekt een fluweelen poot uit, te krabbeo. Een kat is een valsch dier, tevens een redeloos schepsel. Een mensch zoo iets niet doeu. Ik houd vau oprechtheid en misschiet U mijn schuilnaam nu duidelijk. Mijn ware naam Och, vriendzoodra als U, eens namens een heele gemeente spreken, zult ge hem zien. Maar dan hooj dat te doen, zooals 't hoort en niet met nei bedoelingen. 't Was me om de waarheid te doen wie die zegt, doet hier niet veel ter zake voor U zelfs beter, dat ge mijn naam niet i Ge mocht eens aan mijn oprechtheid twijfi Tot slot nog ditMocht ge mijn beschuldi nader toegelicht wenschen, dan zult ge bereid vinden. Het zou me overigens spi indien al dat geschrijf een verkeerden ioi mocht wekken omtrent de goede verhou tusscben Oud-Vossemeer en zijn burgemee maar, de verantwoordelijkheid daarvoor is aan mij. UEds. dw. dn. MABi Ter visie ligging opgaven van Candidate De Burgemeesier der Gemeente Tholen bekend dat de bij hem ingeleverde opgaven Candidaten voor de op heden gehouden verkil ter vervulling van een plaats in den Gemeente evenals vhet door hem opgemaakte proces-verbaa sluiting der candidatenlijst, ter gemeentesecr voor een ieder ter inzage liggendat afsch dier stukken aangeplakt en tegen betaling der k verkrijgbaar zyn. Tholen, den 22sten Maart 1912. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor maakt bekend, dat ingang 1 April het kantoor op werkdagen open zijn zal van 81 en 28 uur. LIJST van brieven geadresseerd aan onbekenden gedurende de le helft der maand Maart 1912. Kantoor Naam van den Plaats van van afzending. geadresseerde. bestemming. Tholen. Mej- H. de Rijke 'a Gravenhage. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. L A N D B O U W-V E E T E E L T. In den winter 1912/13 zullen door de afd. Tholen der Z. L Mij. cursussen in hoefbeslag worden gehouden te Tholen en Oud-Vossemeer. Het onderwijs zal gegeven worden door den heer De Gra«ff Rijksveearts te Scherpeniase. Mijnheer de Redacteur Bijna geheel Europa verkeert thans onder den invloed van de werkstaking, zelfs op afgelegen plaatsen wordt de invloed hiervan merkbaar, zoodat staking terdege zyn bedenkèlyke zijde heeft. In deze plaats zijn tegenwoordig geleerde heeren hard aan 't werk en als deze nu eens gingen staken, dan geloof ik dat dit zeer nuttig zou zijn, wil het in deze anders nog al vredige plaats niet geheel en al Mara worden. By voorbaat mijn dank voor verleende plaats ruimte. Uw. dw. dn. VREDE. Oud-Vossemeer, 19 Maart 1912. STEMMING voor den Gemeenteraad. De Bargemeester der Gemeente Tholen et i ter openbare kennis, dat op Zaterdag, den 30 aanstaande, van des morgens acht tot des nammi vijf uren, de stemming zal geschieden ter vervi van een plaats in den Gemeenteraad, opengev door het overlijden van den heer B. A. Ove De candidaten, in alphabetische volgorde D. VAN HIELE. J. K. VAN DER STEL. Tevens wordt de aandacht gevestigd op i )[-A 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij die opzettelijk zich vooreen ander uiige aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgescl )Q0] verkiezing deelnaemt, wordt gestraft met gei nisstraf van ten hoogste een jaar. Tholen, den 22sten Maart 1912. He Burgemeester voornoemd M. G. VAN STAPELE. THOLEN, 23 Maart 1912. Boter f 0.65 per */j K.G. Eieren t 3.00 Rotterdam eieren f 3.00. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Ko te Stavenisse: f 1,60 per K.G. OESTERS De oesteromzet was vau 1521 Maart wat minder dan de vorige week en daalde tot 840,000 stuks, doordat België ec Duitschland wat minder vroegen. De prijzen toonen eenige nijgiDg tot dalen. Zij waren Imperialen 95 KG. f 50. le 9oort 7072 K.G. f38. 2e soort 56—58 K.G.' f23. 3e soort 45 K.G. f 14. Er werden 5900 K.G. kreukels verhandeld. Gemeente THOLEN van 815 Maart. Geboren: Willem Marinus, zv. M. Groene- wege en E. L. van As. UITSLAG Verkoopingen en Aanbestedingen. Te Oud-Vossemeer is ten behoeve van het Waterschap aanbesteed de levering van pl. m. 1100 M3. onderhoudsgrint. De levering is gegund aan den laagsten inschrijver J. van Dijke te St.-Philipsland ad f2,42 per stère. Het vervoer werd gegund aan L. Uijl ad f 0,95 per M3. St-Maartensdijk, 21 Maart. Ten overstaan van notaris D. v. d. Velde te Tholen werd Donderdag avond alhier ten verzoeke van Mej. de Wed. M. Stols-Bierens te Schore in eerste veiling publiek ingezet Twee perceelen bouwland, gelegen in de gemeente St-Maartensdijk in Lein liendrikslioek en in Smoors- hoek, verdeeld in 6 koopen. Koop I. 38 A. 58 cA. (295 r.) bouwland, water gang on zijkantweg in Lein Hendrikshoek a/d Zwartelooischen weg voor f1135 p. bl. gem. Koop II. 39 A. 14 cA. (299 r.) bouwland en watergang gelegen alsvoren, voor f1180 p. bl. gemet. Koop 111. 44 A. 12 cA. (1 gem. 37 r.) bouw land en watergang, gelegen alsvoreu voor f1150 p. bl. gem. Koop IV. 46 A. 56 cA. (1 gem. 56 r.) bouwland en watorgang, gelegen alsvoren, voor f1170 p. bl. gem. Deze 4 koopen zijn vrij van tiendrente. Koop V. 66 A. 86 cA. (1 gem. 21r bouw land, watergang en zijkaötweg, gelegen in Smoors- hoek a/d Zwartelooischen weg voor f 1100 p. bl. gem. Koop VI. 59 A. 54 cA. (1 gem. 155 r.) bouw land en zijkantweg, gelegen als koop V, voor f1170 p. bl. gemet. Oud-Vossemeer, 19 Mrt. 1912. Mijnheer de Redacteur Als U bet niet oubescheiden vindt, zag ik gaarne onderstaande in Uw blad van 23 Mrt. '12 opgenomen. Bij voorbaat mijn dank. Den Weled. Heer Z, B. Goedhart, hoofd der Chr. Sch. te Oud-Vossemeer. U wilt inij, Mara, wel niet meer te woord staan, maar misschien toch nog wel even lezen, naar aanleiding van onze vorige corres pondentie. Ge noemt uw taalfouten distels. Mooi zoo Ik heb U, meester Goedhart, er twee, als voor beeld, gewezen en meende, dat ge de andere wel zelf zoudt vinden. Ge houdt van veel distels. De verdediging behoeft ge heusch niet op u te nemen, want, dat gaat nu eeumaal niet. Zend uw schrijven eens aan een vakblad als foutief opstelvoor de lezers vau dit blad mocht de lectuur wat saai worden. Ik schijn een groot taalgeleerde eu doe U aan een met vuil werpenden straatbengel denken. Hoe stelt ge u dan wel iemand voor, die heele- maal geen taalgeleerde schijnt, zooals U b.v. Ik kan niet begrijpeD, waarom men 99 van Uw collega s rijp voor Vrederust moet houdeu of 't moest zijn, dat men nommer honderd voor U reserveert Maar enfio, dit alleen ter inleiding. Ge neemt me wel niet kwalijk, dat ik Uw vragen 't laatst beantwoord Dan ter zake. Als de heer Ampt Uw bedankje al niet beet had, stel ik me de zaak zoo voor.De heer A. was voor de gemeente burgemeester tot 19 Mrt. (met een interr. van pl. m. 8 dagen) Namens de gemeente had de Raad zich daarna uitgesproken. Wat den heer Burgemeester betreft, die zal zelf best weten, wat hij voor zich moet doen. Het verwondert U niet, dat ik het enthousiasme Uwer geestverwauten een phrase achtte. Ge schreeuwt niet zijt niet luidruchtig, en wie niet tot Uw kring behoort, merkt er niet9 van. Wat drommelwat voor een enthousiasme is dat dan Wordt het soms per el of per uur berekend, zooals bij Uw Man-vlaggen Gaarne wil ik nu Uw vragen beantwoorden, al rijst bij mij de vraag Wie heeft 1) gemach tigd, namens de gemeente te spreken De heer Ampt kan absoluut niet weten, wie Mara is. Ik heb me zelveu gemachtigd, om in zachten Niets kwelt u meer dan een jeukende huid Aambeien zijn door hun pijnlijk karakter bij lastig te verdragen. Het jeuken ervan maakt krankzinnig. Zij verwoesten uw slaap en m» mismoedig en wegkwynend. Nooit krijgt ge de verlichting, of gij staat, zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, maar smettelijk, en het breidt zich schrikbarend vit |voj De prikkeling is zoo onuitstaanbaar, vooral w ge warm wordt, dat gij bijna niet kunt nalaten huid open te krabben. Huiduitslag, puisten, schurft en gordelroo eveneens zeer pijnlijk en in staat om u moi te maken. Voor aambeien, eczema en iedere jeukende aandoening is Foster's Zalf zonder wederga, onmiddellijk de kwellende prikkeling bedai geeft een ongekend gevoel van rust. Alnaarn aanwending der zalf wordt voortgezet, heelt de je oppervlakte der huid, en de volharding patiënt wordt ten slotte beloond door een en duurzame genezing. Foster's Zalf prikkelt de huidt niet en do ook niet te vlag opdrogen. Over de geheele oogstte zij door haar uitstekende hoedanighed? loec anders dan lof. Verzekert u, dat gy de echte Foster's Zalf Zij is le Tholen verkrijgbaar bij den he Potter, Apoth., Hoogstraat. Toezending geschiet co na ontvangst van postwissel a f 1.75 of f 10.- voor zes doezen. ge ervi is i kun l I eil dat dra oler )r oewi V001 [pk •rzie sp. Jud Stav nwa D0p heb gnog 000 ïeid Daal imu tion ood QQ Beu 50 rol ;eu* drijf du tior eeu ldoe een wat ten mpv oeei wer Vo< op 12001 MET FLINK.E STALLING. Aanbevelend, TRAM-STATION—BERGEN-OP-ZO! Ter voorkoming van vergissingen zullffP- in bewaring gegeven Rijwielen worden van een nummer. a9 |ke tere bi de Telefoon Interc. No. 55. eefti tad. Ondertronwd: J. J. OOST DIJK Cz. en J. GEUZE Md. Poortvliet, 15 Maart 1912, nat het

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1912 | | pagina 2