m ustlM. CACAO DE VOLKSDRANK 1392. Zaterdag 3 Februari 1912. Acht en twintigste jaargang. EN VAN HOUTEN S Firma J. M. C. POT, THOLEN. Eerste Blad. Publicatie ii. WAARSCHUWING. ELE P bij uitnemendheid. VqKcf. /0.42 ViO 0-18 1.50 - 0.80 IERSEKSCHE THOOLSCHE COURANT Dit blad verschijnt eiken Zaterdag. Prijs per kwartaal f 0,65met Geïllustreerd Zondagsblad f 1.026, franco ler post fl,10. Voor het buitenland 90 cents, zonder geïll. Zondagsblad. Inaezonden stukken, enz. worden uiterlijk op DONDERDAGAVOND Ingewacht aan het bureau te T hol en ol >66r DONDERDAGMIDDAG bij onzen medewerker te lerseke. UITGAVE Tëlftf. Interc. 16. Advertentiënvan 1 tot 4 regels 40 C"utsiedere regel meer 10 centsgrooter letters naar plaatsruimte. Elke advertentie, 3 maal ter plaatsing opgegeven, wordt sleohte 2 maal in rekening gebracht. Bij abonnement aanmerkelijke prijsverminderiug 6. De Cammissaris van Politie der Gemeente VELSEN larschuwt tegen het aangaan van handels-relaties it personen, woonachtig in de Gemeente V eisen, ih noemende C. GLAS, K. ZOONTJES, Mej. VER- IM, ook wel C. K. ZOON-GL VS, die alle mogelijke ndelswaren zonder betaling trachten te bekoraem. Aangezien deze combinatie van personen, welke eerdere medeplichtigen heeft, na kennisneming dezer larschawing, waarschijnlijk zullen trachien, op andere \am of namen handelswaren door bestelling zonder italing te verkrijgen, raadt genoemde Commissaris van jlitie belanghebbenden aan met bun onbekende per- nen in deze Gemeente niet in handelsrelaties te treden vorens voldoende betrouwbare inlichtingen te hebben ewonnen of eventueele handelswaren slechts onder ftmbours te zenden. Die combinatie woont thans verspreid om de Ge beente VELSEN, bestaande uit de afdeelingen kenWijkeroogHolland op zijn Smalst, \ort RozensteinJan Gijzenvaart of mtpoort, Velseroord en IJmuidennaar >atsen, alsmede naar de Stations van naburige meenten, men de bestelde goederen laat zenden. Overname in nieuwsbladen zeer gewenscht. De Commissaris van Politie, tevens Commissaris van Rijkspolitie der Gemeente VELSEN voornoemd D. DE RIDDER. VELSEN, 25 Januari 1912. Sant- Station welke VERJARING VAN VORDERINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Tholen brengen belanghebbenden in her- lering, dat alle vorderingen ten laste *an het [jk, de Provincie en de Gemeente, over het dienstjaar 0 llil' 11 voor o( °P ^en laal8ten ^Qni aan8taande> bij Oilde bestoren en de ambtenaren, die het aangaat moeten in ingediend. Alle op dien termijn niet-ingediende vórderingen, worden voor VERJAARD en VER NIETIGD gehouden. 'Voorts worden belanghebbenden verzocht niet uitersten termijn af te wachten, maar de in- ining der bewijsstukken zooveel mogelijk te be- lf ffoedigen. Tholen, den 31 Januari 1912. Alphabetische lijst van de in deze Gemeente ^ecty|ietterwoon gevestigde Eigenaars of beheerders van Paarden. p BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- meente Tholen brengen ter algemeene kennis, dat de 1 ingevolge Art. 17 van het Koninklijk besluit van MglO November 1892 (Staatsblad No. 253,) opge- Hfln&akte alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze Gemeente metterwoon gevestigde eigenaars pf beheerders van een of meer ter vordering aan tó bieden paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder op de Secretarie dezer Gemeente Ier inzage is nedergelegd. Tholen, den 29 Januari 1912. 14-, Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. G. VAN STAPELE. De Secretaris, H. J. LABAN. Openbare Gemeenteraadsvergadering, fthouden te Tholen op Maandag 29 Januari i912. Afwezig met kennisgeving Jhr. Van Vreden- i l.3®,r°t». De voorzitter roept den leden van den Raad onsbij de eerste zitting in dit jaar welkom toe en hoopt dat zij allen in gezondheid en leven mogen gespaard blijven; voorts spreekt spr. den wensch uit dat allen met waardeering van blkanders gezindheid mogen werkzaam zijn in het belang der gemeente. De notulen der vorige vergadering worden pa lpzing ongewijzigd vastgesteld, vil. Ingekomen stukken, j a. Verklaring van Kievit d.d. 30 Dec. 1911 daarin deze afstand teekent van de pacht der crijgtesten. burejl De voorzitter deelt mede dat de laatste pacht- bi.Km is betaald en weldra opnieuw tot verpachting en brial worden overgegaan. A562([ De heer Kegge wil opmerken dat men den tegen- rdigen pachter heeft vrijgesteld van zijn pacht- rplichtingen, doch oordeelt het raadzaam bij de volgende verpachting er op te wijzen dat de horgen aansprakelijk zullen worden gesteld bij niet voldoen der voorwaarden. De voorzitter stelt voor om de nieuw plaats te hebben verpachting niet eerder te laten aan gaan vooraleer de raad zich heeft uitgesproken over de te stellen borgen. Wordt met alg. st. goedgevonden. b. Request van het Bestuur der ThooLche Bouwvereeniging d.d. 20 Dec. houdende verzoek in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen de straten op het terrein dier vereeniging. Daar hiertegen volgens B. en W. geen be zwaren bestaan wordt dit verzoek met alg. st. ingewilligd. c. Dankbetuiging van P. Blaas Sr. voor verhooging zijner jaarwedde, als agent van politie. Wordt voor kennisgeving aangenomen. d. Missive van Ged. Staten d.d 19 Januari, bericht vaststelling gein. rekening 1910, wordt eveneens voor kennisgeving aangenomen. e. Request van A. du Burck, d.d, 26 Jan. 1912, houdende verzoek een terrein gelegeu in den Molenkom in opstal te verkrijgeu, om dit als bouwterrein te bezigen. De voorzitter stelt voor om adressant te ver zoeken het terrein af te bakenen, dan zal spr. als dit is geschied, den leden waarschuwen en kunnen dézen zich een oordeel vormen. De -heer Kegge vraagt of het niet mogelijk zou zijn te verhiuderen dat er woningen worden gebouwd die een pakhuisachtig uiterlijk hebben, 't Zou spr. zeer gewenscht voorkomen indien de raad hierop pressie kan uitoefenen. De voorzitter meeut dat bij, het indienen van teekeningen hierop wellicht kan worden gelet. De raad kan zich ten slotte vereenigen met des voorzitters voorstel. II. Benoeming lid veercomtnissie. Van den heer Overman kwam bericht in dat hij niet in aanmerking weuscht te komen, zoodat in diens plaats voorzien moet worden. Bij de gehouden stemming wordt de heer Wage- maber gekozen met 7 st., 3 st. zijn uitgebracht op den heer Christiaanse. Eerstgenoemde verklaart deze taak op zich te zullen nemeD. De voorzitter verzoekt om, alvorens de verga deringen dier commissie' beginnen, spr. eeuige oogenblikken loe te laten. III. Bestemming te geven aan het aange kochte perceel, hoek Brugstraat. De voorzitter zegt dat de heeren allen de begrooting hebben gezien en voor den aanvang dezer zitting het perceel hebben bezichtigd. B. en W. stellen nu de vraag, aan welk der 3 plannen de voorkeur wordt gegeven. De heer MoèUcer verneemt gaarne of B. en W. wellicht het een of ander plan het verkieselijkst achten. De voorzitter antwoordt dat B. en W. met plan A kunnen meegaan, doch plan B bij 't college de voorkeur heeft, 't is waar dat de kosten iets hooger zullen zijn, doch het perceel blijft toch ook zijn waarde behouden en zoo wordt het een mooi gebouw. Den heer Moelker is het een genoegen dit te vernemen, temeer waar ook hij van meening is dat plan B verre de voorkeur heeft, 't zou spr. echter nog aangenamer zijn als de hoek afgerond kon worden, de kosten zullen weliswaar hooger zijn, doch het geheel wordt er fraaier door. De voorzitter is van meeuing dat later altijd nog kan worden aangegeven hoe den hoek te maken, als het gebouw is afgebroken, 't over zicht is dan gemakkelijker. De heer Wagemaker kan eveneens meegaan met plan B en is dan ook voor het afronden van den hoek, de kosten zullen echter nog hooger worden, maar het oog wil ook wat hebben en dat geeft bij spr. den doorslag om hier over heen te stappen. De voorzitter weet niet wat de kosten zullen bedragen en of dit mogelijk is; zoover gaat spr.'s architectonische kennis niet. De heer Kegge kan best meegaan met het voorstel om den hoek af te ronden. De voorzitter stelt voor plan B aan te nemen en omtrent deu' hoek later te heslissen. De heer Christiaanse is van meening dat een afgeronde hoek sierlijker staat doch dat het wachten op de daarvoor benoodigde materialen oponthoud zal geven. De heer Quist zegt dat, waar uit de verschil lende opmerkingen blijkt dat de meerderheid voor een ronden hoek is, er maar een besluit moet worden genomen. De voorzitter doet daarna het voorstel om plan B aan te nemen en den hoek af te ronden. te worden bestemd om GOED en GOEDKOOP. VOEDEND en GEMAKKELIJK VERTEERBAAR. De heer wil er op wijzen, dat bij aanneming van dit voorstel er op moet worden gerekend de straat iets smaller wordt, of dat men de kamer iets kleiner moet maken. De voorzitter zegt dat de breedte van de straat 3 M. zal bedragen, doch aangezien er eenige ruimte meer is aangegeven, is er geen verlies. De heer Noske kan zijn stem niet geven aan dit voorstel. De breedte der straat wordt smaller, terwijl spr. vindt dat de kosten toch reeds hoog genoeg zijD. In stemming gebracht wordt het hierboven bedoeld voorstel aangenomen, tegen stemmen de h.h. Hollestelle, Noske en Wagtho. De voorzitter breDgt nog ter sprake of het wenschelijk wordt geacht het gebouw te verze keren. Men is algemeen van gevoelen dat, waar toch weldra tot afbraak zal worden overgegaan, verzekering in dit geval geen doel heeft. IV. Wijziging gem. begr. 1911. Ontwerp raadsbesluit. Naar aanleiding van een post betreffende onderzoek naar zegels ter griffie der rechtbank te Zierikzee, wordt door den heer Overman aangedrongen om eens nauwkeurig te onder zoeken of het hiervoor betaalde bedrag Diet abnormaal hoog is. V. Aanbieding kohieren van den hoofd, omslag en hondenbelasting 1912 en bezwaar schriften over 1910. De voorzitter stelt voor deze te stellen in handen van een.e commissie bestaande uit de h.h. Kegge, Overman, Moelker, Wagtho en Wagemaker, die allen deze benoeming aan nemen. (De heer Kegge verlaat hierna de vergadering.) De voorzitter deelt nog mede dat bericht is ontvangen dat de heer Jordaens te Bergen op Zoom Dinsdag alhier zal komen, teneinde de pomp op de markt te onderzoeken. De heer Wagtho vindt dit niet voldoende, ook de heer v. Dijck Petit is de aangewezen man, voornamelijk om advies uit te brengen over het steenen omhulsel. De heer Overman vindt de kosten die he* maken van bestek enz. zal mede brengen nie* in overeenstemming met de waarde der pomp, en evenredig hoog tegenover het nut dat herstel zal geven. De voorzitter zegt van plan te zijn alleen de vraag te stellen of de pomp gerepareerd kan worden, dcch dat bij hem niet de minste ge dachte bestaan heeft een bestek eDZ. te laten opmaken zonder medeweten van den raad. De heer Wagtho-verklaart dat dit zijn meeuing ook niet is geweest. De voorzitter verlast hierna de vergadering. De heer Hollestelle, wethouder, neemt den voorzitterszetel in. De heer Hollestelle zegt dat van het hoofd der school een adres is ingekomen d.d. 2 Ja nuari met verzoek de jaarwedde van mej. Van Slapele, die o.m. les geeft in de Fransche taal, te willen verhoogen. Adressant licht dat verzoek nader toe. Bij de behandeling van dit verzoek wenschté de voorzitter geheel onzijdig te blijven en droeg de uitvoering ervan op aan de Wethouders. De redenen daaromtrent eischen geene opheldering; zij liggen voor de hand. Nimmer is zelf9 door hem of zijne dochter eenige aanleiding gegeven tot het doen van het ter kennis gebrachte verzoek, Spr. is omtrent het verzoek nog nader in overleg getreden met adressant, en deze deelde hem nogmaals mede de vergoeding door mej. Van Slapele genoten in betrekking tot die van den heer Van Dijk, zooals die in zijn schrijven was ontvouwd. Verder bleek spr. dat door juffr. De Lange ook gedurende zes uren per week ouderwijs wordt verstrekt in het Fransch en dat dit geschiedt voor rekening van adressant, die daarvoor uit keert een bedrag van f 150.Hij vindt die vergoeding zelfs niet ruim, waarom hij zijue gedachten al eens heeft laten gaan, daaraan ook nog iets toe te voegen. Eu Fait de onregelmatige verhouding tusschen de vier lesuren in het teekenen en die van de zes lesuren onderwijs in het FraDsch, onmiddel lijk in het oog, bij een vergelijk van hetgeen juffr. Van Slapele geniet van de gemeente, met dat hetwelk daarvoor door het hoofd der school aan juffr. De Lange wordt uitgekeerd, blijkt dat aan eerstgenoemde door ons sinds een reeks van jaren een te geringe vergoeding voor hare overi gens gelijke bemoeienissen is toegekend. Op grond van een en ander stelt spr. daarom voor, om aan adressants verzoek te voldoen, en de toelage aan mej. Van Slapele voor het door haar te verstrekken onderwijs in het Fransch, en tot dusverre slechts bedragen hebbende f 100, vast te stellen op f175. De heer Quist vraagt hoe of de bezoldiging is die voor deze lessen wordt gegeven. De heer Hollestelle antwoordt dat mej. Da Lange f 150.ontvangt van den heer Lnijendijk, die echter deze bezoldiging te laag vindt. De heer Overman verneemt gaarne hoe het komt dat de heer Luijendijk de Fransche lessen die deze zelf moet geven, maar aau een ander heeft kunnen overdragen. De heer Hollestelle zegt dat dit jaren geleden is goedgevonden, omdat de heer Luyendijk zijn tijd erg bezet was. De heer Overman zegt zich er dan bij neer te moeten leggen, hoewel hij het zeer vreemd vindt: spr. acht niet noodig om een hooger bedrag te stellen dan indertijd is vastgesteld. De heer Hollestelle merkt op, dat hij er in berust zou hebben met een verhooging tot f 150. doch het verschil tusschen de belooning die hiervoor zal worden uitgekeerd en die wordt gegeven voor het teekenonderwijs is juist zoo groot. De heer Overman zegt, dat dit een te onaan gename kwestie is geweest om de teekenschool nog eens er bij te balen. Ook de heer Christiaanse is het eens met den beer Overman, dat dit een onverkwikkelijke historie is geweest. Volgens den heer Quist komt er maar geen eind aan het vragen om verhooging, wil men het niet meer voor hetzelfde geld blijven doen, welnu dan maar een nieuwe oproep plaatsen, er zijn liefhebbers genoeg. De heer Wagemaker vraagt of er ook veran dering in het aantal lesuren is gekomen. De heer Hollestelle zegt dat, als mej. Van Stapele naar gelang van hare lesuren zon worden

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1912 | | pagina 1