intllil ibtqé aai lt htlaipi ra oesterteelt, Mini», hl Frans Énen-Vul Boxsei, No. 1387. Maandag 1 Januari 1912. Acht en twintigste jaargang. EN Tweede Blad. 11 iiltMItWIL FIRMA J. M. C. POT, EI VV1TSTAAL FEUILLETON. pain-expeller Behangerij, Stoffeerderij, Magazijn van Bedgoedersn en aanverwante artikelen. VERTROUWD ADRES VAN KROON'S W. POTTER Tholen. IERSEKSCHE THOOLSCHE COURANT KANTONGERECHT TE THOLEN. 18 December 1911. Door het Kantongerecht alhier zijn heden veroordeeld wegens In 't jachtveld niet belettendal de honddie men bij zich heeft, wild opspoort. J. T. 38 jaar te Scherpeoisse tot f 5, boete of 3 dagen hechtenis, K. G. 26 jaar en G. K. 50 jaar, beiden te Tholen ieder tot f3, boete ot 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. Jagen zonder akte en zonder vergunning. W. S. 34 jaar te Oud-Vossemeer tot 2 boeten elk van f 15, of 5 dagen hechtenis voor elke boete met verbeurdverklaring en bevel tot ver nietiging van het inbeslag genomen geweer. a. Rijden op een rijwiel zonder licht. b. Op verzoek der politie zijn rijwiel niet stilhouden. L. H. 21 jaar te Bergen op Zoom tot f 2, boete of 1 dag hechtenis en tot f i 0, boete of 3 dagen hechtenis. H. J. v. S. 18 jaar te Raamsdonk tot f 15, boete of 3 dagen hechtenis. A. D. H. 22 jaar te Tholen, en J. H. 56 jaar te Stavenisse, ieder tot f 1, boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner. Overtreding der leerplichtwet. M. G. 53 jaar, K. F. 49 jaar. J. K. 41 jaar, allen te Sint-Philipsland, C. d. Y. 43 jaar te Stavenisse, M. d. E. 38 jaar te Sint-Annalaod, P. C. B. 42 jaar te Tholen, A. L. P. 44 jaar te Sint-Maartensdijk, C. G. 55 jaar te Sint- Philipsland, W. v. d. G., 41 jaar te Poortvliet en P. H. 35 jaar te St-Philipsland ieder tot eene boete van f 5,— of 3 dagen hechtenis voor ieder hunner, W. K. 57 jaar te Poortvliet en P. S. 47 jaar te Poortvliet ieder tot l7,5U boete of 4 dageu hechtenis voor ieder hunuer. Loopen op weiland zonder vergunning C. Y. 19 jaar te Poortvliet tot f 2, boete of 1 dag heehtenis. Rijden met voertuig of op rijwiel zonder licht. M. G. Gzn., 36 jaar, M. L. D. 35 jaar en C. T. 41 jaar allen te Scherpeoisse en G. H., 38 jaar te St-Maartensdijk ieder tot f 1, boete of 1 dag hechtenis voor ieder hanner. Openbare dronkenschap bij herhaling J. S. W.Az., 38 jaar te Tholen tot f 15, boete of 3 dagen hechtenis en tot f 5, boete of 3 dagen hechtenis Openbare dronkenschap J. Z. 19 jaar te Poortvliet, J. B. 66 jaar zonder bekende woonplaats hier te lande en A. B. 37 jaar te Sint-Maartensdijk ieder tot f 2, boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner. Rijden met een rijtuig zonder licht. J. 38 jaar te Scherpenisse tot f 1, boete of 1 dag hechtenis. VERSLAG der aigemeene Vergadering der O. V. T. Op Woensdag 27 Dec. jl. vergaderden te Scherpenisse de deelhebbers in de Onderlinge Paarden- en Veeverzekeringmaatschappij voor het eiland Tholen. De voorzitter opent de goed bezochte verga dering met een woord van welkomde notulen der laatstgehouden aigemeene vergadering worden voorgelezen en gearresteerd. De Secretaris-peuningmeester doet mededee lingen over het afgeloopen halfboekjaar, waaruit het volgende blijkt: Rubr. Paarden er zijn 461 paarden verzekerd voor f 207.230. De inkomsten bedroegen f 3275.30, terwijl er een goed slot was van f 1844.De wer kelijke verzekeringskosten hebben dus bedragen f 0.70 per f 100.verz. waarde in het atgeloopen halfboekjaar. Het nieuwe halfboekjaar begint met 501 verz. paarden voor eene totaalsom van f223.125. De reserve op 15 Juni 1911 bedroeg f6.897.07. Rubr. Rundvee: er zijn 461 runderen verze kerd voor f 725.50. De inkomsten bedroegen f 974.65, terwijl er een goed slot was van 1603.70. De werkelijke verzekeringskosten hebben dus in het afgeloopen halfboekjaar bedragen f 0.515 per f 100.verz. waarde. Het nieuwe halfboekjaar begint met 405 verz. runderen voor eene totaalsom van f72.705.De reserve op 15 Juni bedroeg f 1669.26. De totaalsom in kas bedroeg op 14 Dec. jl. 113,811.83, welke op verschillende wijzen is uitgezet. In aansluiting met het gegeven overzicht wijst de Voorzitter op den bloeienden toestand van de Maatschappij. Aan de orde is nu de herziening van het Reglement O. V. T. De voorzitter wijst er op, dat eene geheel nieuwe omwerking noodig is gebleken met het oog op lo. de invoering van het zg. kaartensysteem, hetwelk zal dienen ter vereen voudiging van de administratie; 2o. de wijziging in de betaling der Inlagen; 3o.de preciseeriDg van sommige artikelen; 4o. de vastlegging in het reglement van gebruiken en gewoonten in de praktijk ontstaan; ook wordt de Instructie der schatters uit het reglement gelicht en afzon derlijk vastgesteld. De meest ingrijpende veran deringen waren welhet betalen der vervoerkosten van onteigende dieren door de Maatschappij, op voorstel van den heer C. W. Snijder te Oud Vossemeer; het uitbetalen van 80 °/0 schade vergoeding in ieder geval van onteigeninghet vervallen van het recht op schadeloosstelling wanneer een dier sterft of onbruikbaar wordt door eene castratie, uitgevoerd door een of meer personen, niet door het Bestuur erkend het castreeren als beroep uit te oefenen; het recht der Maatschappij om over verschuldigde bedragen te beschikken met verhooging voor onkosten 2 wekeu na den vervaldag het stemmen bij volmacht door zonen voor hunne ouders, door bedrijfsboeren voor hunne lastgevers, door egen 8313 ïgers 8314 (4) a be* /yMijn ruiker is uit plkaar gevallen," zeide het kleine meisje, en zag Silver aan, alsof ze van hem hulp verwachtte. z,Ja, dat zie ik," lachte Silver, //je hebt ze ker aan het bandje getrokken z/St, je moet niet zoo luid praten," fluisterde de kleiue, „anders komt moeder naar buiten, en die mag niet zien wat ik gedaan heb, anders krijg ik knorren." „Maar wat zullen we doen vroeg Silver, nder het kind een oogenblik uit het oog te erliezen. „Zullen we de bloemetjes maar weer iij elkaar pakken Ja," knikte het meisje, //en dan weer een uikertje maken. Wil je mij dan een beetje helpen *ti) 83l\ ir aa] or een deelhebber bij schriftelijke verklaring voor eenen anderen deelhebber. De vergadering besluit dat het gewijzigde regelment terstond in werking zal treden. Bij het rondvragen wijst de voorzitter er op, dat de Polissen bij de deelhebbers thuisbe- hooren en dat de verzekerden er dos voor te zorgen hebben hun polis in bezit te houden. Wegens het heerschen van Mond- en Klauw zeer op eenige stallen, wordt daar niet geschat doi h de dieren worden gehouden op de waarde dit ze bij de laatste schattingen op de staten hai'iden als de dieren hersteld zijn, zullen ze vo .r rekening van de Maatschappij herschat wofden hierbij wijst de heer Klos er op, dat de dieren voor het nieuwe halfboekjaar niet ge«cbat zijn en dat het dus vanzelf spreekt dat de schattingen zullen geschieden op kosten der Maatschappij. De voorzitter deelt mede, dat een nieuwe deelhebber, wiens vee nog niet is ingeschreven maar waarvan de quarantaine toch geëindigd is, op zijn stal Mond- en Klauwzeer heett ge kregen. Als het Bestuur het vee aanneemt handelt het tegen Art. 2d. doch er staat tegen over dat bij niet-aanneming de eigenaar uit de oude Maatschappij is ontslagen en in de nieuwe niet opgenomen wordende, met zijn vee buiten de verzekering valt, wat voor den eigenaar zeer hard is, aangezien hij reeds zeer tijdig van zijne toetreding lot de O. Y. T. heeft kennis gegeven. De heer Manneke vraagt of die deelhebber met zijne paarden in de O. V. T. is, waarop de voorzitter toestemmend antwoordt. De secretaris adviseert den bedoelden eigenaar voor zijn vee in de verzekering te nemen vol gens den polis van de oude Maatschappij en, omdat nn toch reglementswijziging aan de orde is, op art. 2d voor volgende gevallen eene restrictie op te nemen; hij vraagt of een der deelhebbers daarvan een voorstel wil maken; de voorzittter zegt daartoe bereid te zijnhet voorstel wordt nu in stemming gebracht en met zeer groote meerderheid aangenomen. Den betrokken eigenaar zal van dit besluit worden kennis gegeven. Aan het bestuur wordt overge laten bedoelde restrictie op art. 2d te formuleeren. Bij de behaudeling van art. 2d (het aannemen ter verzekering van paarden van 3 maanden oud) bespreekt de secretaris het mogelijk openen van eene derde Rubriek nl. eene werp- en veulen verzekering vanaf het einde der tiende maand van drachtigheid tot 4 maanden later. Hij deelt mede, dat de idee vau den commissaris M. C. Sleendijk is, dat door beiden een schema is ontworpen, dat hierop Deerkomt: „Op overlegging vau dit bewijs wordt na de 10e maand der drachtigheid geassureerd tot aan de 4e maand na de geboorte op vaste premie ineens vooruit te betalen, tegen uitkeering van een vaste som voor ieder veulen bij overlijden of verwerpen. Bij het rondvragen komt de voorzitter hierop terug en vraagt of de aanwezige leden ook eenige inlichtingen kunnen verschaffen om- irent vermoedelijk verwerpings- of sterfte cijfer of eenig voorstel dienaangaande kunnen doen, opdat het Bestuur in zijDe vergadering deze zaak met te meer vrucht kan bespreken Geaanimeerd wordt er over gesproken, doch tot eenig resultaat komt men niet. Hierna sluiting der vergadering. TEGEN RHEUMATIEK EN VER^UDHEDEN Ruim 3V-«ar door millioenen JICHT-EMHEUMATIEKLIJDERS P MET SUtaES GEBRUIKT. Verkrijgbaar ia FLESSCHEN vau 55 cis., 80 ets. en f 1.30. BIJ H.H. APOTHEKERS en DROGISTEN. F. Ad. Richter en Co., Rotterdam. Te Tholen bij J. GROENEWEGE, te Krni- ningen bij F. VAN DER PEUL. 15886 WEIGERT BESLIST PAIN-EXPELLER liï DUITSCHF VERPAKKING in alle soorten, ZAKSTEMPEL8 HANDSTEMPELS LAKCACHETTEN DATUMSTEMPELS, enz. worden spoedig geleverd door de THOLEN. Zij vouwde de handjes samen en keek Silver zoo smeekend aan, dat het hem raar om 't hart werd. ,,'t Zijn precies haar oogen," mompelde hij, „ook het gezichtje gelijkt haar in alle deelen." Mijmerend nam hij den hoed van het hoofd en in gedachten verzonken streek hij met de hand over zijn voorhoofd. „Wil je niet helpen smeekte de kleine en trok hem aan de jas. „Zeker kleintje, help ik je, omdat je het zoo lief vraagt," antwoordde Silver en hurkte naast haar op den grond neer. „Doe nu maar eerst de bloempjes in mijn hoed dan zullen we ze straks samenbinden. Maar zeg mij eens, voor wie is deze ruiker „Die is voor vader," zeide het kind terwijl het ijverig de bloemen opraapte en in den hoed deed; ,,'t is vaudaag zijn verjaardag. Moeder en ik hebben samen de bloemen geplukt en als vader nu aanstonds uit de kerk komt, dan moet ik hem dezen ruiker geven en een versje opzeggen." „Zoo," zeide Silver, zich op de bank neer zettend en den hoed met de bloemen op zijn schoot nemend, „dat is lief van je. Je houdt Boschstraat 306, BERGEN OP ZOOM. BILLIJKE PRIJZEN Tegen bloedarmoede en bleekzucht gebruike men verkrijgbaar in flac. van */2 Liter 65 ets. in flac. van 1 Liter hj 1.20. Uitsluitend bij zeker veel van je vader P" „Ja heel veel," antwoorde het kind, tegen de knieën van den man aanleunend „veel hond ik van hem en moeder leerde mij een gebedje, dat ik vóór het naar bed gaan opzeg Ik bid U, beschermengel wil toch bewaren, Vadertje lief voor alle gevaren En dan helpt mijn beschermengel vader als de stoute strooper hem kwaad wil doen." „Je bent een braaf meisje," zeide Silver met eenigszins bewogen stem. „Kijk, de ruiker is klaar en net zoo mooi als straks." z/Wel bedankt," hervatte de kleine, en pakte den ruiker met beide handjes aan. *Ik had het alleen nooit klaar gekregen, en dan was ik erg beknord. Ben jij ook een jager; je hebt een geweer?" vroeg zij plotseling toen zij zag, dat Silver zijn buks van de bank nam en over den schouder hing. z/Ja, ik ben ook een jager," zeide Silver, z/maar waarom vraag je dat //O dan zul je zeker ook wel vader willen helpen," fluisterde de kleine en greep zijn hand, z/als de stoute strooper hem kwaad wil doen en ze streek liefkozend over de ruwe hand van Silver. „Je vader moet ik helpen vroeg hij met een zonderlingeu glimlach, de. kleine aauziende. „Nu voor mijn part, ik wil het doen 1 Maar hoe heet je eigenlijk „Engelberta heet ik, maar iedereen noemt mij altijd Engeltje." „Wanneer men je zoo aanziet zou men bijna gelooven, dat je er een bent," mompelde Silver. „Welnu, ik beloof je, vervolgde hij op luiden toon, dat je vader geen kwaad zal geschieden, als ik het verhoeden kan! Maar tot dank daarvoor mag je mij ook wel een zoentje geven," „Dat wil ik wel, antwoordde het kind, en Silver tilde het in de hoogte gaf het een kus op de trissche lipjes en zette het op de bank. „Ziezoo, nu moet ik weg Eogeltje," ver volgde hij. Op je vader kan ik niet langer wachten, want ik moet nog ver van hier. Zeg hem maar, dat Silver hem laat groeten en. In dit oogenblik klonk een onderdrukte gil vanuit de geopende huisdeur en toen Silver snel zijn blik daarheen wendde, zag hij een jonge vrouw met doodsbleek gelaat die bevende op den drempel in elkaar was gezakt, en de

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1912 | | pagina 3