lefiuis, SLOEP 1 Zaterdagavond 15 Octoöer Dankbetuiging Danscursus. Aardappelen Schouwing AcLvertentiën. vissen EK IJ. TE KOOP: HOOGAARS Tijdgeestlot No. 1981 f 100.000 DANKBETUIGING. honderd duizend guldt costuumnaaister. Maandag 17 October 19 Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Burgerlijke Staud. Kerknieuws. Marktberichte u. Café restaurant, L. P. A. OOMS—Janssens. De Vermaardheid. Jeukende huidziekten. Gerardus de Wilde, Pz. Abramina Barendina van Luijk, Jd. een groote goed onderhouden Ph. Nieuwenhuize, f 100.000 Tijdgeestpolis No. 1981 U Tijdgeestpolis No. 1981 S 21 October a.s. De aanmelding wordt gesteld tot Eigenverbouwde edele Zandaardappe Waterschap Scherpenisse op Waterleidingen, Heulen en Ht dammen, op geladen, doch geraakte beklemd tusschen een wiel en werd meegetrokken naar boven. De wagenbestuurder merkte eerst dat er iets niet in orde wa9, doordat het wiel begon te sleepen Het kind werd zwaar gewond tusschen het wiel vandaan gehaald eu is aan de gevolgen overleden. SPOORWEGSTAKING IN FRANKRIJK. De staking van spoorwegbeambten Dinsdag te Parijs begonnen is nu op de Fransche spoor wegen vrijwel algemeen. Zelfs komen van ver schillende plaatsen berichten dat rails ziju opgebroken, wissels vernield, telegraatd raden afgesneden, signalen onbruikbaar gemaakt, kortom er schijnt een verbazende wanorde te heerschen. Het ministerie van oorlog heeft de stakende spoorwegmannen die dienstplichtig zijn, onder de wapenen geroepen, doch het meereudeel is besloten niet aan de oproeping te voldoen. De staking schijnt zich ook tot andere bedrijven uit te breiden. De electriciens staken ook, waardoor een groot gedeelte van Parijs in duisternis is gehuld en het tramverkeer stil ligt. Reeds zijn fabrieken stopgezet wegeus het niet aanvoeren van grondstoffen. De levens middelen stijgen in prijs wegens den niet vol doenden aanvoer. Latere be.-ichten melden dat de strenge maatregelen die de regeering neemt tegen de hoofden der staking sterken indruk maakt en de stakiugsbeweging zich in de provincies niet uitbreidt. Tholen. Donderdagavond arriveerde alhier de nieuwe motor-korboot „De Vijf Gebroeders" ge bouwd op de werf van den heer Aruold C. van Duivendijk te Papendrecht, voor rekening van den heer W. Baaij Czc. alhier. De motor-kor boot wordt gedreven door een 32 paardenkrachts Deutz-verbrandings-motor en is in alle opzichten naar de eischeu des tijds ingericht. Eotvmcherij. Dezo week bedroeg de vangst 26 tobben per vaartuig. Er werd met 9 vaar tuigen gevischt. De geringe vangst is in hoofdzaak te wijten aan het doode tij, waarbij de eb abnormaal hoog bleef, waardoor de netten vele malen niet droog kwamen, zoodat de visch niet kon worden opgeraapt. Dit is een verschijnsel dat volgens zeggen van oude botvisschers nog nimmer zoo vaak in één week voorgekomen is. Palingvi88ch&rij. Het resultaat was deze week wederom slecht. De hoogste vangst bedroeg 3 pond per tg. OESTERS. Ook de verzending van oesters naar Frankrijk was tengevolge van de spoorwegstaking onmogelijk aanpr^ door de Staatsspoor geen ijl- en vracht- i/ocderen ervoer werden aangenomen. un-scko. De b.aüdcl verbare oesters was ■y.in -13 October soer druk en dat niettegen staande wegens de spoorwegstaking in Frankrijk het vervoer van oesters is stop gezet. Er werden 100 oesters ver zou den. België vraagt nog slap. Prijzen: impe e »$j9095 K.G. f 5457. Ie soort 7073 K.G. f3740. 2e soort 57 60 K.G. f24. 3e soort 45 K.G. f 14. Verzonden 6670 K.G. kreukels. MOSSELEN. Tholen. Van de publieke mosselzaadbanken werd tot heden hier nog niets aangevoerd. Over het algemeen is de vangst slecht geweest, wat voorzeker te betreureu valt, waar nog steeds gebrek bestaat aan goed Zeeuwsch mosselzaad. Van de zeeweringen werden alhier circa 250 ton z.g. paalzaad aangevoerd eu voor f 1.50 per ton verhandeld. Van het Thoolsche veer werden deze week verzonden 950 balen mosselen naar Holland, België en Duitschland. Woensdagavond keerden do Thoolsche vaar- taigeu uit Antwerpen met huune onverkochte lading terug. Tengevolge van de spoorwegstaking in Frankryk konden de Autwerpsche haudelaren de mosselen niet, zooals gewoonlijk, naar Parijs verzonden. Scherpenisse. Donderdagavond werd alhier in de herberg van den heer C. Rgstenbil ten overstaan van notaris Meulenberg en ten verzoeke van de erven Wed. lUaymaker te Goes. Ie perceel bouwland door C. Bevelander voor f 680. 2e. perceel bouwland door J. Vroegop voor f 630. 3e perceel bouwland door Anth. Rgstenbil voor I 640. 4e perceel bouwland door A. S. Suurland voor 1 670. Na combineering der perceelen werd het geheel gekocht door H. Rgstenbil voor f685. Verder werd ten verzoeke van Mevr. Wed. C. D. Bolier en ten overstaan van genoemden notaris verkocht. 1 mannenzitplaats voor i 134. door J. Vermaas. 1 vrouwenzitplaats voor f 106 door J. Rijstenbil. 1 „181 L. de Wilde. 1 f 30 C. v. d. Werff, Jz. Gemeente POORTVLIET van 1 tot 30 Sept. 1910. Gehuwd: Kvert Sinke 34 jaar jm. en Adriana Saartje Bergers 29 jaar, wed, van Christiaan de Rgke. Overleden: Marina Janna Geuze 6 weken dv. Johanna Commerijntje Geuze. Hermanus Jansen 60 jaai echtgenoot van Wilbelmina Hartog. Geboren: Kornelis Johannes Karei zv. Johan- nis van der Slikke en van Tona Deurloo. Clasina Pieternella dv. Kornelis van Dgke en van Jannetje Helena van der Welle. Marinus Joost zv. Gabriël Cornelis Quakkelaar en van Adriana Cornelia Over- beeke. Pieter Leendert zv. Pieter Jacob van der Slikke en van Cornelia Geertruida Polderman. Maria Janna dv. Hendrik Jobte en van Commeryntje Geuze. Gemeente IERSEKE, van 713 Oef. Gehuwd: Pieter Daane, jra. 20 j. en Krina Cornelia Steketee jd. 20 j. Geboren: Jan Jacob, zv. Jan Paauwe en Rosalina Victoria Nieuwdorp; Jan, zv. Johannes Prins en Adriana Sonke. Overleden. Arie, 20 j. zv. Willem Bogaard en Adriana van Dorp-, Abraham Jacobu9, 21 j. zv. Jozias Luteyn en Neeltje Dourleijn foverl.) Gemeente THOLEN. Geboren: Geertrui Kornelia, dv. A. Schot en J. van der Sande. Kriena, dv. M. Blom en J. van Houte. Johannes Jacob, zv. J. J. Schoon en M. J. Hoek. Leent je Paulina, dv. J. van Stee en L. P. Hage. Overleden: Huberdina, 4 j. dv. C. J. Schot en M. F. Verkamman. Cornelia Adriana, dv. Chr. Schot en O. W. Schot. Ondertrouwd: L. Schot jm. en .T. Goosens jd. Beroepen bij de Gereformeerde Kerk te Tholen, Ds. A. Voogel te Puttershoek. Oud-Vosiemeer. Bij gelegenheid van den oogstpreek bracht de collecte op in de Ned. Herv. Gemeente ruim f 84,die in de Geref. Kerk bedroeg f 298,725. St-Annaland. De oogstcollecte in de Ned. tferv. kerk bracht jl. Zondag op f 4 55, t.w. f 374,55 voor de Armen en 180,45 voor de kerk. Vorig jaar waren die cijfers respectievelijk f 430,05 I 345,10 en f 84,55. lerseke. Wegens het schilder- en tiinmcrwerk^het laatste voor het te plaatsen orgel) in de Geref. kerk tc lerseke zal een of meer Zondagen het houden van de godsdienstoefeningen moeilijk vallen. Daarom zal men aanvragen in „Eben-Haë/.er" kerk te houden. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 October 1910. THOLEN. Ned. Herv. Kerk. Zie afzonderlgk gedrukt kerk- briefje. Ned. Protestantenbond afd. Tholen ür H. A. van der Meulen, van Bergen op Zoom. Texk 1 Koningen 19 v. 818. Te zingen Ps.fc33 v. 11. Gez. 267 1, 4 en 6. Gez. 83 6. Ger. kerk, voorna. 9.30, en nam. 2 uur Ds. De Bruijn te Oud-Vosseraeer, en 6 uur leeskerk, Geref. Gem. voorm. 9,30, nam. 2, en 6 uur leeskerk. POORTVLIET. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. Van Vliet. Geref. kerk, voorm. 9.30, nam. 2 en 6 uur ds Lanting, van Bussum. SCHERPENISSE. Ned. Herv. kerk. voorm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. R. Steen beek, (Oogstpreek.) Geref. kerkvoorm. 9,30, nam. 2 uur ed'5,30 uur leeskerk. -i ST-MAARTENSDIJK. Ned. Herv. kerk, voorm, 9.30 uur Ds. Prins, en nam. 2 uur leeskerk. Geref. kerkvoorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 uur, leeskerk. STAVENISSE. Ned. Hervkerk, voorm. 9.30 Ds. Kamsteeg. (Oogstdankpreek,) en nam. 2 uur dezelfde. Oud. Geref. kerk, voorm. 9.30, naaa. 2, en 6 uur lezen. ST-ANNALAND. Ned. Herv. kerkvoorm. 9.30 uur leeskerk door den heer S. M. van der Bel, en nam. 2 uur Ds. J. H. van Paddenburgh. Geref. kerkvoorm. 9.30 nam. 2 en 5 uur, leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerk, voorm. 9.30 geen dienst en en nam. 2, uur Ds. Bal, van St-Philipsland. Geref. kerkvoorm. 9,30 en nain. 2 uur Ds. J. A. de Bruin en 5,30 uur leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk. voorm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. Steenbeek. Voorm. avondmaalsbediening, nam. dank zegging. Geref. Gem. voorm. 9,30, en nam. 2 uur Ds. Akkerhuis, nam. 5.30 lezen. Chr. Bv. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 5,30 uur Ds. Bromet. Oud Ger. Gem. voorm. 9, nam. 1,30 en 5 uur lezen. THOLEN, 15 Oct. 1910. Boter f 0.70 per '/i K.G. Eieren f 4.75. Rotterdam eieren f 4.75. Coöperatieve Roomboterfabriek „Db Koe" te Stavenisse: f 1,50 per K.G. MARKTBERICHT van Jac. Knoop, Commissionair in aardappelen. per H.L. per H.L. Zeeuwsche Bonten f 2,4U hoogstens f 3,30 h Blauwe q 2,50 n 3,25 Spuische Eigenh. 3,11) 3,30 Flakkeesche q 2,70 3. Friesche Borgers 2.50 n 2,60 Blauwe 2.50 q 2,90 Bonten q 2,50 q 2.70 Eigenheimer poters *1,75 2,20 Blauwe poters 1,50 1,60 Bonte poters 1,50 1,60 Andijker Blauwen 2.70 n 3, Ilillegommer zand 2,00 3,50 Beverwijker zand u 4,— 4,40 Brielsche Eigenheimers 3,20 q 3,30 Dreutsche Eigenheimers q 1,90 q 2,40 Amsterdam, 13 Oct. 1910. MET FLINKE STALLING. 12001 Aanbevelend. TRAM-STATION—BERGEN-OP-ZOOM. Ter voorkoming van vergissingen zullen alle in bewaring gegeven Rijwielen worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. Waarom spreekt men over de^Pink Pillen De vermaardheid heeft altijd een grond en een oorz'ak. Men wordt niet beroemd, als men niets buitengewoons heeft gedaan. Men spreekt niet in het gehecle land over een geneesmiddel, als het geen enkele waarde heelt. Welnu! Het is niet alleen in Nederland dat gij over de Pink Pillen zult hooren spreken, het is overal in de wereld. Waarom spreekt men er zoo\eol over? Alleen omdat zij alle dagen mooie genezingen hebben gegeven en steeds geven, en omdat zij dikwijls dan genezen wanneer andeie geneesmiddelen te kort zijn geschoten. Heel wat zieken zijn genezen doordat zij, in de vermaardheid der Pink Pillen vertrouwende, deze pillen genomen hebben om te genezen. Mej. J. van der Veen, te Hoek van Holland, heeft ons by voorbeeld het volgende geschreven De heer Pan der Peen. (Cl. Schotel.) „Mijn man, stoker op het rijksvaartuig Callanc'» heeft gedurende vrij langen tijd geleden aan een maagziekte die hem noch bij dag noch des nachts met rust liet. Vertrouwend op do vermaardheid der Pink Pillen, teelt hij zich dat geneesmiddel aan geschaft en is zijn kwaal er inee gaan behandelen. Dit is tot zijn groot geluk geweest, want hg is zeer spoedig en volkomen genezen." De Pink Pillen zijn het kostbare hulpmiddel voor hen die hunne gezondheid in het goede spoor wenschen te houden. Zy geven rijk en zuiver bloed en versterken bet zenuwstelsel. De bloedarmoede en de zenuwzwakte zijn de oorsprong van vele ziekten. Prys f .75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij hot generaal dépot der Pink Pillen 22 van Eeghenlaan te Amsterdam voor Tholen en omstreken bij J. Groenewege en W. Potter, Apotheek Hoogstraat Tholen. En verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Niets kwelt u meer dan een jeukende huidziekte. Aambeien zyn door hun pgnlgk karakter bgzonder lastig te verdragen. Het jeuken ervan maakt u bijna krankzinnig. Zg verwoesten uw slaap en maken u mismoedig en wegkwijnend. Nooit krygt ge de minste verlichting, of gy staat, zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, maar ook besmettelijk en het breidt zich schrikbarend vlug uit. De prikkeling is zoo onuitstaanbaar, vooral wanneer ge warm wordt, dat gij bijna niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. Huiduitslag, puisten, ecburft en gordelroos zgn eveneens zeer pgnlgk en in staat om u moedeloos te maken. Voor aambeien, eczema en iedere jeukende huid aandoening is Foster's Zalf zonder wederga. Zij doet onmiddellijk de kwellende prikkeling bedaren, en geeft een ongekend gevoel van rust. Alnaarraate de aanwending der zalf wordt voortgezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, eu de volharding van den patiënt wordt ten slotte beloond door een volkomen en duurzame genezing. Foster's Zalf prikkelt de huid niet en doet haar ook niet te vlug opdrogen. Over de geheele wereld oogstte zij door haar uitstekende hoedanigheden niets anders dan lof. Verzekert u, dat gg de echte Foster's Zalf krijgt. Zg is te Tholen verkrggbaar bg den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één-, of f 10.voor zes doozen. Getrouwd: J. F. RAADSVELD en A. DE IIAAN die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Tholen, 13 October 1910. 17725 Heden overleed na een kortstondig lijden onze inniggeiiefde Zoon en Broeder op den jeugdigen leeftijd van ruim 21 jaren. Uit aller naam, P. DE WILDE. G. DE WILDEKleppe. Scherpeuisse, 8 October 1910. 17731 Heden overleed na een kortstondig lijden I mijne inniggeiiefde Echtgenoote op den leeftijd van 31 jaren en ruim 3 maanden. HUGO POLDERMAN, Pa. St'Annaland, 13 October 1910. 17732 I Voor de vele treffende bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen innig- geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Mevrouw de Wed. C. REVERSVos en Kinderen. Bergen-op-Zoom, 12 October 1910, 17728 voor zeer billijken prijs met TWEE MASTEN, volledig ZElLTUlli completen INVENTARIS. Te bezichtigen aan de scheepstimmerwer M. VAN DUIVENDIJK, Tholen. l! TE KOOP: Een goed onderhouden YE 41, met completen inventaris laadverml 140 ton mosselen. 17730 Damstraat 1ERSEK De ondergeteekende H. K. BEKKEI Alkmaar betuigt bij deze zijn welgeuiee dank voor de zeer spoedige uitbetaling van aandeel op waarop heden volgens aanwijzing der 3£T4e derlandsche Staatsloterij viel. De gelden werden hem iu bijzija van hoofdagent, d6n Heer J. TERWEIJ en den agent, den Heer P. MIJLHOFF in coiita uitbetaald. Alkmaar. 6 October 19 H. K. BEKKER. De ondergeteekende Jb. VIJN te Zaan betuigt bij deze zijn welgemeenden dank de N. V. „Tijdgeest" te Rotterdam, voa zeer spoedige uitbetaling van zijn aandee waarop heden viel volgens aanwijzing der 394e Nederlands Staatsloterij. De gelden werden hem in het zijn van den agent den Heer C. BROUV onmiddellijk in contanten uitbetaald. Zaandam, 6 October 191 Jb. VIJN. De ondergeteekende verklaart, dat op heden, volgens aanwijzing der 394e Nederland Staatsloterij, de prijs van is gevallen, en dat hem de prijs reeds en uren na de trekking in contanten werd uitbel; Hij geeft toestemming dit te publicee Dordrecht6 October 19 P. DONKERSLOOT. 17722 Kromme Elleboog Ondergeteekende maakt bekend dat zij te THOLEN zal VESTIGEN als Tevens worden ook naaimeisjes gevra Onder beleefde aanbeveling, MINA SCHOT. Hoogstraat Tholen. 17 HET BESTUUR VAN D.( f 3.per H.L., onder remb.,frauco alle stati Solide agenten gevraagd. L. E NS ING, Borgercompagnie. 17

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1910 | | pagina 2