fcj/fi Met leedwezen zullen velen zeker vernemen, dat Dr Revers Donderdagavond te Bergen op Zoom, na een korte ongesteldheid, is overleden. Een rattenliefhebber te Spijkenisse ving verleden jaar witte ratten. Deze liet hij loopen op een grooten zolder en zette daarbij een doos met eenige papieren en lompen tot het maken van nesten. Thans kan hij zich „verheugen" in het bezit van 400 witte en bonte ratten, en wordt in tal van doozen met snippers papier de voort teling doorgezet, Morgens krijgen zij eten, dat de eigenaar hun zelf brengt. Dan stroomt het rattenvolkje van alle kanten tot zijn voeten toe, en wemelt het van die „aardige diertjes". Men ziet er van dagen, weken en maanden oud. Zij zijn bijzonder mak, velen kunnen met de hand gevangen worden. Midden op den zolder staan drinkbakken, die dagelijks van versch water voor zien worden. De huidjes van deze dieren brengen dikwijls van 40 tot 60 cent per stuk op, geregeld heeft de bezitter dan ook, hetzij levend of dood, Hinken aftrek van zijn beestjes. Opmerkelijk is dai heden nog niet rat haar natuurlijkeu Lf6d gestorven is. De belangstelling in Crippen en zijn juffrouw vermindert niet, al zitten beiden nu in Montreal opgesloten. Hij houdt staande, dat hij on schuldig is aan moord, zij schijnt werkelijk geloofd te hebben, dat mevr. Crippen in Amerika was overleden. Juffrouw Le Neve was zeer onsteld vooral bij aankomst na het telegram van haar moeder, luidende als volgt; //Met al de liefde die je hebt voor je man, vergeet niet je vader, moeder, broeders en zusters, en zeg alles wat je weet aan de overheid". Den eersten dag durfde men haar dat telegram niet te geven. Toen zij het den tweeden dag kreeg barstte ze in tranen uit en liep wan hopig snikkend heen weer. Haar toestand werd zoo ernstg dat zij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Te Londen zijn verschillende getuigen gehoord. Gewapend met bewijsmateriaal zal nu nog meer politie naar Canada scheep gaan om de uitlevering van Crippen te verkrijgen. Nader wordt nog bericht dat Crippen reeds volledig bekend heeft, hoe hij de misdaad pleegde en het lijk in stukken sneed. Hij bekende zijn vrouw gedood te hebben en toch geen moordenaar te zijn. Een noodlotig vliegtoestel-ongeluk wordt uit Brussel gemeld. De vlieger Kinet, uit Luik is van een hoogte van 100 meter naar beneden gestort, en verpletterd. Een Fransche dame, Mme Frank, die nabij Sunderland ten aanschouwe van een groot publiek algemeen bewonderde proeven van hare vaardig heid in het vliegen aflegde, is op laatst, door een te kort genomen wending, met haar „biplane" tegen een vlaggestok aangevlogen, waardoor zij met het toestel viel, boven op een 15-jarigen jongen, die met vele anderen op het hek romdom het terrein was geklommen. De knaap was onmiddellijk dood. Mme. Frank bekwam ernstige, maar niet levensgevaarlijke verwondingen en het toestel is geheel vernield. Op een der Berlijnsche stations is een expres tegen een trein met landverhuizers inge reden, doordat de machinist van den eersten trein door een onveilig sein was gegaan. Er werden landverhuizers ernstig gewond. De machinist is geschorst. Op den Kröderspoorweg heeft een beek, die door zware regens tot zwellen was geraakt, een brug ondermijnd. Een trein, die er over reed, zakte met de brug in en de locomotief stortte diep in de beek. Een wagen, waarin een conducteur en eenige arbeiders zaten werd meegesleurd. Twee mannen werden gedood en zeven zwaar gewond. Voor de Londensche rechtbank van Maryle- bone heeft een man zonder beenen, terechtgestaan wegens schoppen. Hij had, op zijn karretje gezeten, in beschonken toestand geschreeuwd, en toen een politie-agent hem tot zwijgen kwam aanmanen, was hij uit zijn karretje geklauterd en had den agent geschopt met zijn stompjes van beenen. Daarna had hij een der voeten van den agent onverhoeds pijnlijk omgedraaid, zoodat de man viel,'wa9 hem op den rug geklauterd en had hem, vóór hij kon opstaan, een duchtig pak slaag gegeven. Bij het verhaal van dat gevecht, konden het pnbliek en de rechters hun lachen niet bedwingen. Maar de beenlooze vechtersbaas werd veroordeeld tot zes maanden tuchthuisstraf. ISSCHEItlJ. Botvisscherij. Deze week bedroeg de vangst met vaartuigen 400 tot 160 pond per vaartuig. Het weer was kalm en daardoor gunstig voor deze visscherij. Palingvisscherij. Deze wil schijnbaar niet beter worden. Met 21 fuiken werden slechts enkele palingen gevangen de hoogste vangst bedroeg o.a. deze week slechts pond op tij, doch dit kwam maar éénmaal voor, daarentegen bedroeg de geregelde vangst slechts tot stuks. MOSSELEN. Tengevolge van te grooten aanvoer van mos selen kwamen enkele ladingen mosselen uit België terug. De kwaliteit is over het algemeen goed, evenals andere jaren zijn de Zeeuwsche mosselen beter dan die uit de Zuiderzee, deze laatsten worden voor den uitzaai in de Wester- Schelde veel gevraagd. De prijzen variëeren van 0.50 tot per ton, Een uit Antwerpen teruggekomen latbng mosselen van ongeveer 30 ton werd aan visscHers uit Ciinge voor 10,verkocht. Vau 24 tot 30 Juli zijn van Bruinisse ^er- zonden naar België en Frankrijk 3250 tonnen mosselen voor tot per ton naar Engeland Holland en Duitschland 450 len voor f2,10 tot f2,40 per baal. 800 Tonnen Zuiderzeesch mosselzaad werden aangevoerddit was de laatste zending uit de Zuiderzee. Tholen. Van 28 Juli tot Augustus weiden van het Thoolsche veer 380 balen moasdeu verzonden naar Holland, België en Duitschland. Bovendien werden nog enkele ladingen per vaartuig rechtstreeks naar Antwerpen verscheept. OESTERS. Men is druk bezig aan het repareerei; en teeren der putten. Zooals ieder jaar liggen leze nu weder eenige dagen droogjammer daf de regen de werkzaamheden niet erg in de and werkt. Tholen. Woensdagavond werd onze gemeente plotseling uit haar kalme ru9t opgeschrikt door een gebeurtenis die ieder met ontsteltenis ver vulde en algemeene deelneming en verontwaar diging verwekte. De sedert Augustus wegens dronkenschap door den Commissaris der Koningin ontslagen gemeenteveldwachter Kaan pleegde omstreeks uur een aanslag op het leven van onzen algemeen geachten burgemeester, den heer van Stapele. Deze treurige zaak heeft zich alsvolgt toege dragen In den vooravond bevond de vermoedelijke dader zich in beschonken toestand (anderen ver onderstellen dat hij zich met opzet dronken hield) op den Bergschenweglater vertoefde hij in een herberg alhier en liet daar een scheermes zien, met de woorden Wie mij broodeloos ge maakt heeft, zal ik ook broodeloos maken. Kort vóór den aanslag schelde hij aan bij den oucsten wethouder, deu heer Hollestelle, om zooals hij zeide, afscheid te nemen. Te Bergen op Zoom kon hij geen werk krijgen en ook niei in Duitschland. Een bijdrage in geld, hem wel willend aangeboden, weigerde hij met de woorden „geef het aan mijn vrouw en kinders, ik heb niets meer noodig". Daarop nam hij ontroerd afscheid en werd tot kalmte aangemaand. Gedurende al dien tijd hield hij een baud in den zak* De heer Hollestelle, vreezende dat Kaan voornemens was de hand aan zichzelf te slaan, ging hem nog achterna om dit zoo inogelijjc te verhoeden, doch vond hem nergens. Hij is (toen na twee herbergen bezocht te hebben, naa* de woning van den burgemeester gegaan, waar de dienstbode hem opendeed, die hem niet ter stuud herkende. Hij vraagde den burgemeester alleen te mogen spreken, waarop deze hem in de gang te woord stond. Daar verweet hij den burgemeester dat het diens schuld was, dat hij uit zijn betrekking werd ontslagen en toen deze hem antwoordde dat hij genoeg gewaarschuwd en het zijn eigen schuld was, schijnt hij een mes te hebben getrokken, zijn voormaligen chef een snede in deu hals te hebben toegebracht, 18 ceutimeter lang en centimeter diep en direct daarop vertrokken te zijn, althans noch de dames Van Stapele noch de dienstbode hebben hem de deur uit zien gaan. Op straat vertelde hij aan twee personen die hij tegenkwam, een moord le hebben begaan. De dochters van den burgemeester die het gesprek op korten afstand hadden gehoord, vonden hun vader in een vreeselijk bloedbad, doch zeer kalm. Door een ruit in te slaan en om hulp te roepen, waren terstond menschen aanwezig, die naar de beide doctoren snelden. Dezen bevonden de wond niet levensgevaarlijk, doch door het enorme bloedverlies moest de uiterste voorzichtigheid in acht worden genomen. De toestand blijft gelukkig gunstig; de ge wonde heeft geen koorts, zoodat alle hoop op herstel bestaat. Kaan begaf zich naar zijne woning aan de Waterpoort, het mes schijnt hij tevoren wegge worpen te hebben, dit is nog niet gevouden. Spoedig was daar de brigadier der rijks veld wacht de heer Van Loon, hoewel ougesteld en onder geneeskundige behandeling, aanwezig. Diens kranig en tactvol optreden verdient alle lof; hij begaf zich alleen in de woning bij Kaan, fouilleerde hem en, toen ook de waarnemende kantonrechter, de heer Van Helbergen, met meerdere politie aanwezig waren, gaf Kaan zich vrijwillig gevangen, doch de menigte vóór het huis ziende, trachtte hij naar boven te vluchten, hetgeen hem door de politie en toegeschoten burgers belet werd. Op straat maakte de ver woede menigte zich van hem meester en sleepte hem naar het arrestanten lokaal, waarbij hij menige stomp en trap opliep. Was de afstand van het woonhuis daarheen grooter geweest, dan gelooven wij niet dat hij het er levend afgebracht had. Toen hij zich in arrest bevond, stelde hij zich eerst woest aan, doch later kalmeerde hij. Door Jhr Van Vredenburch op het afschuwelijke van zijn daad gewezen, door iemand naar het leven te staan, wien hij dankbaarheid verschul digd was, die hem steeds had ontzien en ge spaard, werd hij aangedaan, doch toonde geen berouw. Donderdagmiddag arriveerde het parket uit Zierikzee, Het verhoor duurde tot ruim uur. Naar wij vernemen was Kaan ciet tot bekentenis te brengen en zeide hij, in dronkenschap ge handeld te hebben, zonder te weten wat hij deed en wie bij voor had. Toch vond de justitie, na enkelen gehoord te hebben (bij den burge meester zelf mocht niemand toegelaten worden) termen om Kaan naar Zierikzee te doen vervoeren. Hiermede keerde de rust in onze gemeente terug; ieder voelt diep medelijden met den burgemeester en hoopt dat hij weldra hersteld moge zijn. Eu wat den dader betreft, hoopt men dat hij zijn welverdiende straf niet zal ontgaan. Heden heeft reeds getuigenverhoor plaat9 voor den rechter-commissaris te Zierikzee. Drie getuigen zijn hiervoor gedagvaard. Uitslag verkoopingen en aanbestedingen. Stavenisse. Door heeren Kerkvoogden der Gemeente alhier is heden aanbesteed, onder nadere goedkeuring, het afbreken van het oude kerkgebouw, do opbouw van een nieuwe kerk met consistoriekamer en de bijlevering van kerkameublement. Inschrijvers waren de heeren Vriens te Bergen op Zoom voor 33300. Scheffelaar Tholen f31540. Deurloo Bruinisse 31400. Kuijper Heinkenszand 30800. Alewijn Waarde 29990. Panny en Zierikzee Panny Krabbendyke 29559. Aleman Zierikzee 127420. Gebrs. Bax id. 27300. Het werk is niet gegund. Burgerlijke Stand. Gemeente IERSEKE 29 Juli Aug. Ondertrouwd: Dingenis Verschuure jm. 23 en Cornelia Klap jd. 21 te Wemeldinge. Geboren: Sophia Maria, dv. Johannes Bernar- dus de Blieck en Cornelia Maria Boonman. Marinus zv. Pieier de Koeijer en Klasina Mieras. Catharina Tannel je dv. Jan Weststrate en Maatje Francina Dekker. Gemeente OUD-VOSSKMKER Juli 1910. Geboren: Adriaan zv. Gunst en de GraalT. Cornelia dv. van Driel en Kogge band. Cornelia Elisabeth dv. van Dorst en Clarijs. Marinus Jacob zv. Bevelander en van Schetsen. Cent zv. van Beveren en Kidderhof. Overleden: Matheus Jacobus Pollie rand. zv. Pollie en Jagt. Franciscus van der Zande. 45 jr. echtgen. van Anna Cornelia Quinten, overleden te Bergen op Zoom. Cornelis Verhees 78 echtgen. van Aertssens. Gemeente SCHKRPENISSE. Gehuwd: Jan Hage jm. 40 en Pieternella IJzerman jd. 34 Geboren: Mathijs zv. Bolier en Hartog. Adriana Johanna dv. Jan Suurland en Jozina Andriesse. Anthonia Johanna en Sara Johanna twee lingdochters van van der Have en Hartog. Johanna Jacoba dv. de Lange en van Trooyen. Overleden: Geertruij Bolier 81 echtgenoote van Kleppe. Adriana Johanna Suurland 14 dv. Suurland en Andriesse. Gemeente THOLEN. Gehuwd: Jansen wedr. en de Vos jd. Ondertrouwd: Aarnoudse jm. en Baak jd. Kerknieuws. Kerk. Tweetal voor een beroep naar Kijssen Steenbeek te Ierseke en Ds. de Lind van Wijngaarden te Putten fVeluweJ. Beroepen is Ds. De Lind PREDIKBEURTEN. Zondag Augustus 1910. THOLEN. Ned. Herv. Kerk. Zie afzonderlijk gedrukt kerk- briefje. Ned. Protestantenbond afd. Tholen GEEN DIENST. Ger. kerk, voorm. 9.30, nam. en uur Ds. Kooi te Bergen op Zoom. GerefGentvoorm. 9,30, nam. en uur leeskerk. POORTVLIET. Ned. Hervkerkvoorm. 9.30 Ds. Klomp, van Hoog-Blokland, nam uur Ds. Van Vliet. Gerefkerkvoorm. 9.30, nam. en uur leeskerk; SCHERPENISSE. NedHerv. kerk voorm. 9,30, Ds Sfeenbeek en nam. uur Ds Klomp, van Hoog Blokland. Doopsbedienijig. Geref. kerkvoorm. 9,30, nam. uur en 5,30 uur leeskerk. ST-MAARTENSDIJK. Ned, Hervkerk, voorm, 9.30 leeskerk en uam. uur Ds. Prins, Doopsbediening. Geref. kerkvoorm. 9.30, nam. en 5,30 uur, leeskerk, STAVENISSE. Ned. Herv. kerkvoorm. 9,30 Ds. Kamsteeg, en nam. uur geen dienst. Oud. Geref. kerkvoorm. 9.30, nam. en uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. kerkvoorm. 9.30 en nam. uur Ds. van de Pol. Geref. kerkvoorm. 9,30 en nam. uur Ds. de Bruyn en 5.30 uur leeskerk. IERSEKE. Ned. Herv. kerk. voorm. 9,30 uur en nam. uur Ds. Steenbeek. Geref. Gem. voorm. 9,30, nam. Ds. Akkerhuis en 5,30 uur lezen. ChrEv. gem. voorm. 9.30 nam. en 5,30 uur Ds. Brometdes avonds avondinaalsbediening. Oud Ger. Gem. voorm. nam. 1,30 en uur de heer Schothorst van Barneveld. Marktberichte 11. THOLEN, Aug. 1910. Boter 0.70 per 1/2 K.G. Eieren 3.90. Rotterdam eieren 3.90. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Koe" te Stavenisse; 1,45 per K.G, MARKTBERICHT van Jac. Knoop, Commissionair in aardappelen. per per H.L. Zeeuwsche Bonten 1,80 hoogstens 2,10 Zeeuwsche Blauwe 2,10 Zeeuwsche Eigenheimers 1,80 Friesche Borgers 1.40 1,70 Blauwe 2.00 2,10 ft Bonten 1,80 Blauwe poters ,80 1,00 Bonte poters ,80 1,00 IJ polder ronden 1,80 Andijker Muizen 1,80 2,60 Andijker kl. Muizen 1.00 1,20 Andijker Blauwen 2.40 2,80 Westlandsche ronden 3.60 4.00 Schoolmeesters 3,80 4,20 Ilillegommer zand 2,00 2,50 Beverwijker zand 4,00 4,20 Friesche Muizen 1,60 ^>80 Amsterdam, Aug. 1910. Nierziekte bekruipt onverwacht. Niets is meer te vreezen dan een nierziekte, omdat deze zonder dat gij er van bewust zijt, bekruipt uw nieron kunnen cel na cel vernietigd worden en hun kracht om het bloed te filtreeren verliezen, zonder dat gy eenig ander waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, terneer- ge^genheid en voortdurende vermoeidheid, want zelfs wanneer de nieren ernstig ziek zyn, toont zich dit somtijds alleen door weinig in het oog loopende verschijnselen. Nierziekten doen echter niet iedereen op dezelfde wijze aan. Geen enkele patient heelt alle verschyn- selen zij loopen zeer uiteen bij verschillende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellendig gevoel in hun rug en rheumatische pijnen, doch niet het minste kenteeken van waterzucht; anderen lijden aan graveel, urioestoornissen en buitensporigen dorst, maar hebben daarentegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogei? en opgezwollen ledematen, en zyn totaal hulpelo van de rugpijn. Weer anderen hebben misschien niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaarmoedigheid. Dieh indien gy eenig teeken van nierziekte of bla«?zwakte hebt, leidt uw kwaal misschien tot ver nietiging der nieren, vóórdat gij eenig idee van gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van een voudige tot gevaarlijke ziekten en byna zonder voorafgaande waarschuwing. Verder uitstel is ernstig, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij het eerste verschynsel der verschrikkelijke nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven het gewenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaas, en alleen een nierengeneesmiddel kan de nieren heelen. Zy maken de nieren, blaas en urine wegen terdege schoon, gaan de ontsteking tegen en helpen hen op een zachte wijze om weder tot gezondheid en natuurlijke werking te geraken. Zy doen de geringste sporen der nieraandoeniug verdwijnen, en gevei^ aan de nieren hun kracht terug om het ver giftige uriuezuur at te voeren, waaruit zoovele nood lottige ziekten bij mannen en vrouwen ontspruiten. Koopt geen pillen, die niet den volledigen naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op het etiket hebben. Zij zijn te Tholen verkrijgbaar bij den heer Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt lranco na ontvangst van postwissel ft 1.75 voor of 10.voor zes doozen. 22 Café restaurant, MET FLINKE STALLING. 12001 Aanbevelend, OOMS—Janssens. TRAM-STATION—13ERGEfo-OP- ZOOM. Ter voorkoming van vergissingen zullen alle in bewaring gegeven Rijwielen worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55. Geboren: JOHANNA JACOBA dochter van DE LANGE en DE LANGEVan Trooijkn. Scherpenisse, 31 Juli 1910. 17599 Getrouwd: FRANSEN VAN DE PUTTE en WAGTHO, die, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. ®?e9'. Aug. 1910. Kloetingen,) 17603 Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze inniggeliefde Echtgenoot en Vader de heer REVERS, arts, alhier, op den leeftijd van 48 jaren. REVERS—Vos en Kinderen. Bergen op Zoom, Aug. 1910. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben Maandag Augustus 1910, des voormiddags half twaalf. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling, zoo wel van hier als van elders ontvangen bij de viering van hun 25-jarig huwelijksfeest, betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. STOUTJESDIJK, en Echtgenoot^. Tholeni Augustus 1910. 17Ö04 De Moordaanslag. Advertentiën.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1910 | | pagina 1