iiiiicitiir B o o men AdvertentiBn. Schaarhout en Snoei. verpachten P. J. POULUSSE, KAMMEN. Gemengd Nieuws. De Pink Pillen komen aan. De ziekte gaat heen. RECHTSZAKEN. Rurgerlijkc Staud. Kerknieuws. M a r k t l»e r i c tit e u. Café restaurant, L. P. A. OOMS—Jansse op Donderdag 24 December 1908, 5 op Vrijdag I! December 1908, 1°. de Grasetting op den Zeedijk vi het Waterschap 2°. het Karreveld gelegen in den Kla van Steenlandpolder, ter groot van 3.52.50 Hectaren 3°. het weghalen van het Veek ander Vuilnis, dat op den Zeedi aanspoelt. THOLEN. In eeDe gehouden vergadering der Commissie lot leniging van armoede en wering van bedelarij deed de penningmeester, de heer C. A. H. Wagtho, rekeniug en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar, waaruit bleek dat gedurende den winter 1907/8 werden be deeld 1299 K.G. brood f 175,36V2 en 207 H.L. steenkolen f223,40. De lijsten voor de bedeeling van voedsel en steenkolen aau aruae ingezetenen, gedurende dezen winter, zullen dezer dagen worden aangeboden. Is het noodig, andermaal een beroep te doen op den liefdadigheidszin van gegoeden en rijken ten behoeve van zoovelen, die door werkloosheid kommer en gebrek lijden of waar armoede voor de deur staat Neen, overtuigd als wij zijn, dat ook thans met milde hand zal gegeven worden, vertrouwen wij ten volle dat de com missie andermaal in haar edel streven aller on- misbaren steun zal ondervinden. Naar men verneemt ziet H. M. de Koningin de heugelijke gebeurtenis, waarnaar algemeen in den lande met blijdschap wordt uitgezien, in de eerste helft vau Februari tegemoet, trouwens, de wijze waarop H. M. al wandelende haar intrede heeft gedaan in de residentie, staat bijna met een oificieele aankondiging van het goede nieuws gelijk, Naar aanleiding van het rampzalig ongeluk te Amsterdam, waarbij twee vrouwen in brand geraakten en dientengevolge overleden, geeft men den volgenden raad Iemand, wiens kleederen in brand geraken doet het best plat op den grond te gaan liggen en te trachten iu die houding door rollen de vlammen uit te dooven. Deze liggende houding voorkomt ook het verbranden van het gezicht en het hullen van het geheele lichaam in vlammen en kan anderen het reddingwerk, door rollen of bedekken van het lichaam vergemakkelijken. De man die in een der fabrieken te Ulft, door een gasontploffing zulke ernstige brand wonden kreeg dat hij naar het Ziekenhuis te Terborg vervoerd moest worden is Woensdag overleden. Te Velp reed een man met kar en paard den weg op naar Arnhem toen twee huzaren te paard hem voorbij reden, waarop het paard van den man aan 't steigeren ging en op hol sloeg. De man sloeg achterover van de kar en brak zijn nek. Hij werd dood opgenomen. Woensdag stuurde een winkelier te Hil versum twee loopjongens, resp. 15 en 17 jaar oud, er op uit om kwitanties te ionen. Het geld werd ontvaugen en nu gingen de beide knapen er op een fiets vau den patroon vandoor naar Utrecht, daar lieten zij het rijwiel ergens staan en spoorden toen naar Amsterdam. Van Amster dam begaven ze zich per trein naar Bussern en wandelden toen naar Hilversum, waar ze zich aan het bureau van politie aanmeldden. Van het geld was nog ruim f 11. in hun bezit het andere hadden zij opgemaakt met het koopen van suoepgoed. Dinsdag hadden te Antwerpen twee bloe dige liefdesdrama's plaats. Ben 22 jarige fabrieksarbeidster werd, toen zij met haar verlooide op de Handelslei liep, doodgeschoten door een jongen man, met wien zij vroeger verkeering had. Zij kreeg een kogel in hel hart en een iu het hoofd. De dader joeg zich een kogel in het hoofd, en bezweek toen hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. üenzeltden dag werd 's avonds eer, 26-jarig meisje door haar vrijer met een revolver dood geschoten. Ook hier wilde de dader zelfmoord plegen, maar hij verwondde zich slechts licht. In een trein, die Woensdag uit Koblenz te Trier aankwam, werd in een coupé tweede klasse het nog warme lijk gevonden van ceu verzekeringsagent uit Trier. 't Lijk had een schotwond aan den rechterslaap; naast het lijk lagen een revolver en twee patronen. Te Koblenz was hij in den trein gegaan in gezelschap van zijn vriend, een opzichter uit Trier. Deze heeft zich te Trier haastig uit het station verwijderd, zonder iets te zeggen. Toen hij later aangehouden werd, beweerde hij, dat zijn vriend zelfmoord' had gepleegd. Hij was onderweg even uit den coupé gegaan en had toen een schot gehoord. Vervolgeus had hij ge- gezien, dat zijn vriend bloedende op de bank lag. Hij was niet meer in den coupé terugge gaan maar had in een coupé daarnaast de reis voortgezet. Bij aankomst te Trier was hij zoo geheel het hoofd kwijt geweest, dat hij dadelijk de stad was ingestormd. Bij confrontatie met het lijk heeft hij zijn onschuld volgehouden. Intusschen heeft de officier van justitie zijn inhechtenisneming gelast. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat in Rusland Woensdag 17 terechtstellingen hebben plaatsgehad en 37 doodvonnissen geteekend zijn. Bij een der terechtstellingen brak het touw vau den strop waardoor de veroordeelde viel en luid begon, te schreeuwen. De beul bracht de ongelukkige tot zwijgen door hem den voet op de keel te zetten. Hot volk was woedend en schold op den beul. Het politie had veel moeite, om de orde te herstellen. CASTRO is S&,.,J'roaw> zuster, broeder en 3 doctoren te Marseilfe' ingekomen. lift heet dat hij in Europa komt om zoo mogelijk de geschillen met Neder- laud en Frankrijk te regeleu. liet consigne is, Castro als gewoon particulier te beschouwen. De president vertrouwt stellig dat men in zijn afwezigheid geen revolutie zal maken. Dit Amerika is echter geseind dat te Caracis een opstand legen zijne regeering is uitgebroken. L A N D B O U W-V EETEELT. Nederlandsche Landbouwverceniging. Aan de leden der Zeeuwsche Landbouwmaatséhappij is, ingevolge bet besluit van de laatstgehoudeu hoofd- bestuursvcrgadering, het ontwerp-statuten medegedeeld voor een eventueele beslissing, ol de Zeeuwschè land- bouwmaatschappij al dan niet tot de (Koninklijke) Nederlandsche Landbouwvereeniging zal toededen. Zooals bekend is, werd door Zijne Koninklijke Hoog heid den Prins der Nederlanden in de vergadering, gehouden ten paleize te Amsterdam op 23 April 1908, een commissie aangewezen tot het ontwerpen der bovenbedoelde statuten. Ken twintigtal vereeui- gingen hebben tot de oprichting der Landbouw- vereeniging voorloopig medegewerkt. OESTERS. Van 39 December werden er van lerseke verzonden 990.000 leverbare oesters. Over het geheel is de vraag heel wat hooger dam ver leden jaar iu November en December. De prijzen waren alsvolgt le soort 80—85 KG. 28—32 gld. 2e 60—65 KG. 15 18 3e 5055 KG. 8—12 Tholen. Deze week kouden de werkzaamheden beter voortgezet worden. Wel woei de wind met volle kracht uit den Z.Z.W. hoek, doch dit bemoeilijkte de visscherij niet zoozeer. De visschers hebben liever een „steugen bries wind" dan //loof dood-stille" met mist, zooals de vorige week. De verzendiug bleef op dezelfde hoogte, van Belgische zijde was iets meer vraag. Voor Dinsdag as. moet nu de pacht over 1907/1908 betaald worden, welke aanvankelijk verschuldigd was 115 Mei, zoodat velen voor dien datum een groote greep iu hunne financiën moeten doen. liet is vanzelf een uitstel van executie geweest, doch over het algemeen komt dit uitstel velen zeer goed te pas. MOSSELEN. Tholen. Van 411 December werden van hier verzonden 700 balen musselen voor f 1,60 tot f 2,50 per baal naar kwaliteit. Vau 310 December werden vanuit Philip- pine verzonden naar België en frankrijk 1095 balen mosselen voor frs. 5.tot trs. 7.50 per baal; voorts werden 460 H.L. aan de haven afgeleverd. Zeeuwsch mosselzaad gold f 1.20 tot 1.45 per ton, voor welken prijs ongeveer 750 ton werd verhandeld. Enkele manden garnalen werden verzonden voor f2.70 a f2.90 per mand. Ger. Gein. Voorm. 9i/2 n., en nam. 2 0. en 51/2 u. Ds. Zwiers te Willemstad. Chr. Kv. Gem. Vm. 9l/2 u., en nam. 2 u. en 51/2 u. Ds. van Leussen te Goes. Oad Ger. Gem. Vm. 9 u., nam. ll/2 en 5 u. lezen. Wy zijn in het bezit van een groot aantal brieven, waarin zieken ons zeggen enkel de behandeling met de Pink Pillen te hebben gevolgd en spoedig te zijn genezen. Wy zyn ook in het bezit van een zeer groot aantal brieven, waarvan de schryvers ons berichten, dat zij gedurende langen tijd ziek zijn geweest en vele middelen hebben gebruiktsommigen zeggen zelfs in ziekenhuizen behandeld te zijn geweest, en dat, waar alle behandelingen en alle middelen onmachtig waren gebleken, (en slotte de Pink Pillen hadden genezen, nadat al het andere mislukt was. Het is ons een genoegen een dier brieven onder uwe oogen te brengen. Mejuffrouw Anna Vollebrecht, Pyersfraat te Echt, woont ten huize harer ouders die winkeliers zijn. Zij schrijft HET ONDERWERP VAN ALLE GESPREI Dl TE BERGEN OP ZOOM. WÊÊÊ W* Maandag werd voor den lloogen Raad! be handeld de quaestie iu zake Weggeldheöing in Noord-Brabant, waarbij Mr. H. H. Haitor u>; Bergéu op Zoom en de officier van justitie te Breda beiden ia cassatie wareu gekomen tegen het vounis der .Rechtbank aldaar. Eerstgenoemde werd door die Rechtbank veroordeeld tot' i 3. boete of I dag hecutenis en deels van rechts vervolging ontslagen. Mr. Limburg trad voor den tweeden rëqüi- raut Mr. Hartog op, die mededeelde iu deze zaak te komen pleiten op verzoek van velen, 0. a. van den Algemeenen JSederlandschen Wiel- rïjdersbond. Het was pleiter alleen le doen ona de pruicipieele vraag, of het weggeld wettig is, te doen uitmaken. In een uitvoerig pleidooi betoogde pleiter, dal z. i. de bedoelde verordening onwettig is. Het O. fcl. zal 4 Januari a.s. couclusie ueiüeu. De rechtbank le Middelburg heeft hedeu (Vrijdag) C. L., 20 jaar, schippersknecht te ierseke, wegens feitelijke aanranding der eerbaar heid, veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. De dader van den moord, op den wachtmeester der artillerie te Bergen op Zoom gepleegd, is deze week door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 3 jaieu gevaugemsstraf. Mej. Aiuia Vollebregt (Cl. Luddé, Amsterdam). „Het verheugt my u te berichten, dat de Pink Pillen uitmuntend voor inyn gezondheid geweest zijn. Gedurende langen lijd heb ik blosdarmoede gehad en nu bevind ik my sterk en gezond. Myn ziekte begon met een groote zwakte en het volkomen ver lies van mijn eetlust. Bij het minste werk had ik steken in de zyde en wanneer ik snel liep, bleef myn adem weg. Myn maag deed my veel lyden en myn spijsvertering was zeer slecht. Ik was bleek, had oorsuizingen en somtyds duizelingen. Alle ge neesmiddelen, die men my had doen gebruiken, hebben niets gegeven. Toen heb ik, teneinde raad, gebruik gemaakt van de Pink Pillen, waarvan iedereen zoo veel goeds zegt. Dank zy die pillen, beb ik een uitmuntende eetlust weergekregen, nieuwe krachten en een goede spijsvertering j ik ben nu geheel gezond". De zwakte van het bloed wordt waargenomen aan den oorsprong van een groot aantal ziekten, als anemie, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, veyva). ,Kc bestaat oen menigte versterkende behan delingen en geneeswyzen met ijzerhoudende middelen tegen die verarming van den grooten opbouwer »an het organisme. Geen is er die betere resultaten ge geven heeft dan die met de Pink Pillen, welke een zeer machtige werking op het bloed hebben, dat zy, om zoo te zeggen, met iedere gift verrijken. Ken vergelijking zal u gemakkelijk een denkbeeld geven vau hetgeen de Pillen voor de lijde s aan bloed armoede doen. Mee kan zoggen dal de Pink Pillen do armoede van het bloed genezen, zooals bet brood den honger geneest. De Pink Pillen geven onmid dellijk aan het bloed wat er aan ontbreekt, dat is te zeggen de normale hoeveelheid roode bolletjes, zooals bet brood aan den verhongerde en vermoeide de calorieën geelt waaraan hy behuefte heeft. De Pink Pillen zyn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, schele hoofd pijn, zenuwpijnen, heupjicht, verschietende pijnen zenuwziekten. Prys f 1.75 de doos, f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar by Snabilié, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor Tholen en omstreken by J. Groeuewegc; en W. Potter apotheek Hoogstraat Tholen. En verder by verschillende Apothekers en goede drogisten. Gemeente IERSEKE van 410 December 1908. Geboren: Geertruida Adriana, dv. Marines de Dreu en Pieternella van Zweeden. Christiaan Jo- hannes, zv. Jobannis Jakobus van Overbeekjft en Maria \an de Vrede. Suzanna Margareiha Elisabet, dv. Antonie Willem Duinkerkc en Pieternella Mieras. Janna, dv. Huibregt Boogert en Geertruida SamJee. Gemeente THOLEN. Geboren: Jan Jacob, zv. J. J. Geluk en J. P. Labeur, Gerrebertha Johanua Catharina, dv. W. H. Withagen en J. Mariceaux, Wilhelmyna Adriana, dv. S. de Korte en A. P. van Sorge. Marinus Pieter, zv. J. Quist en J. van Wezel. Overleden: Pieter Geuze. 6 j. zv. M. Gquze en N. Potter. St. Maartensdijk. Bij de Ned. Herv. Kerk werd Donderdag herkozen als ouderling de heer F. Gelok, terwyl als diaken gekozen werd, in de plaats van den heer N. Noom, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, de heer Chr. Kauffinan met 12 stemmen op den heer C. Rijnberg waren 6 st. hit- gebracht. Beroepen by de Ned. Herv. Gem. te Bolsward J)s. G. A. Lolcama te Bergen op Zoom. PREDIKBEURTEN. Nederl. Protestantenbond afd. Tholen Zondagavond hoart over zeven uurDs G. F. Drejer, van Bergen op Zoom. Ned. Herv. Gein. 2 u. Ds. Steenbeek. Ierseke. Vin. 91/2 u. en nam i THOLEN, 12 Dec. 1908. Buter f 0,53 Vs per K.ü. Eieren 1 5.00. Rotterdam eieren f 5.00. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Kob" te Stavenisse11,45 per K..G THOLEN, 8 December 1908. Tarwe f 8,60 it f io,— per 100 ki'o Win tergerst M 8,50 ft 8,75 id. Zomer 8,40 it 8,50 id. Haver M 6,50 jt 7,60 id. Karweizaad f> st H per 50 kilo. Rogge M 5,75 st 6„25 per heet. Witte Buonen M 10,- 11— id. Bruiue 8,50 a 9,50 id. Kleine Erwten M 9,- st 10,— id. Kroon M it J id. Temperatuur van het Soheldewater te Tholen. Nov. Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vriidig Dec. 5 6 7 .0 11 Graden C. 5, 4,3 5, 4,2 5, 5, CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek kunnen eenige ingekomen berichten niet in dit nummer worden opgenomen» Wij beschouwen de inwoners van Bergen op zoo te zeggen als onze buren en wat voor fc( langrijk is, zal ons eveneens interesseeren. Hi gende wordt thans druk aldaar besproken. Mejuffrouw P. van der Meeren, Klaverstrn te Bergen op Zooin ineldt ons Vanaf het oog dat ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen beg ben, was het ray mogen gelukken verlichting i komen in mijn nierziekte, die reeds gedureni jaren weerstand geboden had aan allerlei middelen. Ik was steeds neerslachtig en afgei had voortdurend hevige pijn in het onderlij ff Vooral 's nachts had ik hier last van en was! veelal onmogelijk te slapenook 'werd ik ge; door zware pyn in de lendenen en steken in i Ik werd plotseling overvallen door benauwd! s. waarbij rillingen door zweetingen en duizeling! ol volgd werden. Met mijn eetlust was het treuri steld en by het minste wat ik deed, was ik d door afgemat. Na al het goede wat ik omtrent F, I Rugpyn Nieren Pillen hoorde, ging ik tot een| J| name daarmee over en, hoe zal ik U mijn vn beschrijven, toen ik na twee doozen gebrui) ]e hebben absoluut geen pijn meer kon bemerken geheele gestel was er door verbeterd en waar zal ik andere lijders gaarne nader hieromtrei lichten. Ik ondergeteekende verklaar, dat hetbovenu waar is en machtig u het publiek te maken wijze, die U goeddunkt. De ziekte der nieren wordt aangeduid door pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan lijks loopen. De wreede pijn verlaat hem nie durende den dag. 's Nachts is het hetzelfde, ti hij met smart in zijn bed woelt, en tracht slapen, nimmer rustende op zijn rog, die 's ut bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat men U de echte Foster's pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Meju® van der Meeren gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken ko erop attent, dat op iedere doos de handteeke van James Foster voorkomt. Ze zijn te Tholen krijgbaar bij den heer W. Potter, Hoogstraat, jj apotheek Coronae. Toezending geschiedt franc ontvangst van postwissel a fl.75 voor één of voor zes doozen. iai MET FLINKE STALLING. 12001 Aanbevelend, TRAM-STATION—BERGEN-OP-ZOOll Ter voorkoming van vergissingen voortaan alle in bewaring gegeven Rijwii worden voorzien van een nummer. Telefoon Iuterc. No. 55. Ondertrouwd: A. A. RIJSÏ'HNBIL, Ma. - en A. BERGERS, CHR.d. Scherpenisse, II Dec. 1908. 161 De Deurwaarder M. C. VAN ELSaCK te Tholen, zal ten verzoeke van Heeren BUBG MEESTER en WETHOUDERS van Thol des vooroiiddags ooi 10 uur, in de Wandel aldaar publiek verkoopen EENIGE OPGAANDE 1621 NB. Te beginnen nabij de Gasfabriek. Het BESTUUR van het Waterschap „POOB VLIET" zal, des avonds ten 6 ure, in de herberg van Kesteloo te POORTVLIET, voor den tijd f zeven achtereenvolgende jaren, iu het opens Inlichtingen worden verstrekt door Waterbouwkundigen Ambtenaar. 162 Poortvliet, 5 December 1908. Het Bestuur voornoemd, VAN GORSEL, Dijkgraaf. Hoogstraat, THOLEN. Nieuw ontvangen ruime keuze in ve s^LV.Ïciidë soorten Verder: GALANTERIEËN, PIJPEN, PORTI MONAIES. BRIEFKAART- en PORTRETA1 BUMS, alle soorten LIJSTEN, LUXE MANDEI WERK, MUZIEKSTANDAARDS, WANDEl STOKKEN, PARAPLUIES, REISKOFFER DAMESTASSCHEN, SCHOOLTASSCHEN, THEEBLADEN, «nz. enz. 162!

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2