Gemengd Nieuws. V ISSCllERIJ. 0 N D E R W IJ S. Kerknieuws. 0m een goeden winter door te bron Marktberichten. Burgerlijke Stand. Café restaurant, L. P. A. OOMS—Janssi een aangename afwisseling na het tragisch slot in het voorstuk. In hartelijke bewoordingen dankte de heer Overman, voorzitter, den heer Dekking voor het ook ditmaal genotene. SCHERPENISSE. Tengevolge van den feilen N. W. wind bereikte het water Maandagna middag een buitengewonen hoogen stand. De drukke bedrijvigheid ontstaan door het aan voeren van pulp en inladen van suikerbieten moest dien namiddag daardoor worden gestaakt. Donderdagavond hielden de leden van de vereeniging het Groene Kruis alhier in het schoollokaal een algemeene vergadering. Opge komen waren 41 leden. Mededeeling werd ge daan, dat het ledental tot 150 i3 gestegen en dat het salaris van den magazijn meester-bode op f25 'sjaars is vastgesteld. Twee bestuurs leden, de heeren J. A. de Graaf en F. Sneepels, die aan de beurt van aftreden waren werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Daar voor de contributie der leden nog te weinig materiaal kon worden aangeschaft hebben 6 leden ieder een renteloos voorschot gegeven van f 5 terwijl de vereeniging tot werkverschaffing onder dezelfde voorwaarden f 60 toestond. Onder Wouw heeft gisternacht een brutale inbraak plaats gehad. Eerst werd uit de slaap kamer van den boer een geladen revolver weg genomen en uit het vertrek waar de zoons sliepen, eeu geladen geweer en deze wapens in een schuur verborgen. Toen kwamen de heeren terug en ontvreemdden alle gouden sieraden beneveus ruim f40.—. Ook is getracht bij den herbergier U. en den boomkwceker B. in te breken, doch zonder resultaat. Te Leerdam heeft de burgemeester met den veldwachter gearresteerd eeu ongehuwde moeder, die haar kindje, waarvan ze Woensdag was be vallen, gewurgd en op zolder verborgen had. De vrouw en het kinderlijkje zijn naar Tiel vervoerd. Bange oogenblikken. Men meldt ons uit Vlissingen In den nacht van Woensdag op Donderdag, omstreeks 1 uur, zou nabij het lichtschip,,Schouwen- bank" het stoomschip *Saxonia" door de daar kruisende Vlissingsche loodsschoener no. 15, schipper J. Meijnderts, van een loods werden voorzien. Daartoe begaven zich in de sloep de zeeloods J. P. C. Baart, een loodskweekeling le klasse, een loodskweekeling 2e klasse en een matroos. Kort na het verlaten van de loods schoener werd de sloep door een vrij hooge doch korte zee, omgeslagen, waardoor alle op varenden te water geraakten en een hun?-;;; zelfs onder de omgekeerde sloep iêr«out kwam. Hij wist al zwemmende zich gelukkig van onder de boot te werken en de opvarenden slaagden in den pikdonkeren nacht er in, de sloep weder om te werken en daarin te klimmen. Natuurlijk riepen allen luidkeels om hulp, daar de loodsschoener nog in de nabijheid was. Dit hulpgeroep werd op de schoener gelukkig gehoord en dadelijk de reddingboei met Holmes- reddinglicht overboord geworpen en teveus de andere loodssloep onmiddellijk te water gestreken. Men slaagle er toen door handig manoeuvreeren in, allen behouden aan boord van de loodsschoener te krijgende sloep werd door den donker verloren. De loodsschoener heeft dadelijk koers naar Vlissingen gezet en kwam daar Donderdagmiddag binnen. De schipbreukelingen werden ouder ge neeskundige behandeling gesteld, doch maken het naar omstandigheden wel. Nabij West-Terschelling is door den storm de schoener Rornageladen met mahonie hout, vastgeloopen en verbrijzeld. Een stuk wrak werd in het Marsdiep drijvende gevonden. Ook oader Vlieland is een schip gestrand, het Italiaansche zeilschip Fernando. Door het ontstekeu van lichten wist men de aandacht te trekken en ondanks het vliegend stormweer ging de reddingsboot er op uit om hulp te bieden. De eerste poging had het ge lukkig gevolg, dat vijf der opvarenden werden gered. De kapitein en een matroos bleven op hel wrak achter. Nogmaals werd toen beproefd, om bij het wrak te komen, maar helaas, de reddingsboot sloeg om en ondanks de heldhaftige pogingen vanaf de in de nabijheid kruisende sleepbooten aangewend, verdronken drie der redders, die allen vrouw en kinderen nalaten. Van H. M. de Kouiugin is een telegram van deelneming ontvangen, benevens een belangrijke gift voor leniging van den eersten nood. Te Scheveningen is bericht ontvangen, dat tijdens den storm de stuurman Harteveld, van de bom SCH 67, door een golf zoodanig tegen het dek van het schip is geworpen, dat weldra de dood er op volgde. Een gelijk lot onderging de matroos Plugge, varende op den logger SCH 47. Beide lijken zijn te Vlaardingen binnen gebracht. Te Zwolle is de eenige zoon van den heer Greven, oud-griffier der Staten van Overijsel, door gasverstikking om het leven gekomen. De dienstboden, opmerkzaam gemaakt door gaslucht, vonden hem dood op het bed. De heer eu mevrouw Greven waren beiden afwezig. Rijwielpad Bergen op ZoomTholen. Volgens bericht van den hoofd ingenieur- directeur in de 7e directie (Noord-Brabant), aan de redactie van „de Kampioen", zal in 1909 een rijwielpad worden aangelegd langs den Rijksweg Bergen op Zoom—Tholensohe veer, Te Thorn is een 27-jarige brandstichter gevat, die bekend heeft al de branden die in de laatste maanden te Oosterhout voorkwamen te hebben aangestoken. Sinds October werden 9 boerderijen en 7 gebouwen in de asch gelegd. Dezer dagen werd te Sittard een 87 j^jjge schrijnwerker begraven. 's Middags was r de vrouw vau den doodgraver op het kerkhof eu hoorde kloppen, zoo zij meende in het pa3 ge dolven graf. Na het iu doodelijke verschrikking aan haar man gezegd te hebben, viel zij bewusteloos ueer. Spoedig was de tijding door Sittard, waarop de burgemeester vergezeld van den dokter en de rijkspolitie zich naar het graf begaven en ook 't geklop vernamen. De kist werd daarop uit het graf gehaald en geopend, doch het lijk lag in dezelfde houding. Toen men het kloppen nog hoorde, werd nader onder zocht en bleek het, dat in een in aanbouw zijnd huis op eenigen afstand op de balken gehauierd werd en de echo hiervan in het grat weerklonk. Woensdag is tijdens den hevige storm een man uit Katwijk over boord geslagen en ver- drouken. De „Nbrab." vertelt als historisch Op een Brabautsch hulppostkantoor kwam zekere H. Maas tot het in ontvangst nemen van een postpakket. De postmeester legt den rechthebbende het formulier voor ter teekening, benoodigd bij het in ontvangst nemeu van het postpakket. Schrijven had II. Maas nooit gekend en gaf dit aau den postmeester te kennen. Daar wist de postmeester wel raad op, wat blijkt uit hetgeen nu volgt Postmeester„Maas ga eens zitten". Maas //Ik zit al". Postmeester „Zet nou eerst een stripke, dan eeu hukske". Maas „Net een stuleke". Postmeester schrijft alsnu een m voor. Maas „Net drie linksche worstjes". Postmeester: „Dan een nulleke en een rechts worstje, nog een nulleke en een rechts worstje en dan een slekske". Maas, welke nog al begrijpelijk wa&S "tad aldus zijn naam geschreven h maas. Daar II. Maas nog al eens dikwij's een postpakket in ontvangst moet nemen, krijgt men telkens te hooren Eerst 'n stripke, dan 'n hukske, net 'n s'uleke, dan drie linksche worstjes, 'n nulleke en 'n rechts worstje, nog 'n nulleke en een rechts worstje, dan nog 'n slekske en dan krjgt H. Maas zijn pekske. Nabij Aalten is op de rails het verminkie lijk gevonden van een man. d;r Juor den trein is overreden. Een cauerzoek is ingesteld. Te Weenen zijn bij de laatste vecht partijen der studenten 33 personen gewond, van wie 7 levensgevaarlijk. Hoewel de zwaarste straffen tegen de schuldigen zijn afgekondigd schijnt men toch met vechten door te gaan. De bekende kindermoordenares Jeanne Weber is than9 ontoerekenbaar verklaard en in een krankzinnigengesticht opgenomen. In de mijn van de firma Krupp te Hordei, bij Bochum, de „Hannovermiju", werden twee mijnwerkers door een iustorting bedolven. De beide mannen werkten in een zeer nauwen mijngang, toen deze plotseling instortte, waar door de twee arbeiders van het overige gedeelte der mija waren afgesneden. Daar het ongeluk onmiddellijk was opgemerkt, kou het reddings werk met alle kracht worden aangevangen. Er moesten vele honderden wagens steenen worden weggesleept, voor men de begraven arbeiders kon bereiken. Intusschen was het mogelijk geworden, zich door een pijpleiding met de verongelukten in verbinding te stellen. Gisteren in de vroegte werden de twee mijn werkers, nadat zij 90 uren in huu onderaardsche gevangenis waren opgesloten geweest, heelhuids te voorschijn gebracht. Beide mannen waren hoofden van groote gezinnen"'. De zg. geweer-koningin, die in een music hall te Londen een nabootsing gaf van het schot van Wilhelm Teil, heeft dezer dagen niet den glazen appel op het hoofd van haar mede werker, maar dat hoofd zelf geraakt. De man werd ernstig verwoud naar een ziekenhuis ge bracht, waar hij gisteren is overleden. De geweer-koningin werd in hechtenis genomen. De mijnwerkers uit de omgeving van Hamm zijn nog zeer onder den indruk van de ramp. Te Kerliuguen, Lorreinen, wilden Maan dag maar 58 werklieden van de 510 in de Merlenbachmijn afdalen en 115 op 485 in een andere mijn. Ze meenden in gevaar te zijn, door de uitwaseming van gassen en eischten eerst veiligheidsmaatregelen. Vlak bij Malta is het stoomschip Sardania, met 200 passagiers aan boord, in brand geraakt. De bemanning en passagiers werden door een paniek bevangen en sprongen meerendeels over boord. Door den hevigen wind werd het reddings werk bemoeilijkt, waardoor velen zijn verongelukt. Er zijn 30 der schipbreukelingen gered. Het totaal getal der slachtoffers kan nog niet vast gesteld worden, doch men schat dit op ruim 100. In Arkansas zijn 4 kleine steden als 't ware verwoest door opvolgende orkanen. Ruim 30 lijken zijn gevonden en vele gewonden lagen langs den weg. Het getal vermisten is nog niet te bepalen. De Parijsche pers gaat nog maar altijd voort met een sensationeele arrestatie in de Steinheilzaak te voorspellen. heeft die nog niet plaats gehad. Woensdagmiddag zijn mevronw Steinheil en de knecht CoivlUrd geconfronteerd, en daarbij is eerstgenoemde in een landurige bezwijming gevallen, zoodat er een dokter bij moest komen. Sonmige bladen schrijven, dat de moordenaars bekend zijn, maar nog door de justitie geheim gehouden worden. Mevrouw Steinheil is gearresteerd. Op vele plaatsen in Zwitserland is het verkeer gestremd door de vele sueeu w, die overal is gevallen. Het vervoer heeft meest per slede plaats. Een metselaar te Bordeaux kreeg ruzie met zijn vader over eeuig geld. Bij dezen twist wond de jonge man zich zoo op dat hij in ziju drilt een hamer greep eu met één slag zijn vader dood sloeg. Daarna sloeg hij zijn moeder en zuster tot zij bewusteloos neervielen. De politie, door de. buren gewaarschuwd snelde toe eu met levensgevaar wisten zij den woesteling te grijpen en in veiligheid te brengen. *Men vreest dat hij een aanval van waanzin gekregen heeft, wijl hij vroeger voor een dergelijk feit gevat werd. Een verpleger van een der hospitalen te Parijs had de gewoonte telkens van het bier aan een der patiënten verstrekt, mee te proeven. Dokter en apotheker wilden hem van dat snoepen genezen, en deden in zoo'n bierfleschje een braakmiddel, waardoor de patiënt onpasselijk werd, en de verpleger, die 't meeste er van had gedronken, overleed. Dokier eu apotheker, beiden geachte inwoners van Parijs, zullen nu veroordeeld worden. LANDBOUW. Te Oud.-Vossemeer werd Woensdag 11. gelegenheid gege\en aan de landbouwers om inlichiingen le vragen iu zake de oprichting van een coöperatieve suikerfa briek le Dinteloord velen maakten daarvan gebruik. Ol er van nit deze gemeenle voldoende medewerking zal zijn, moet natuurlijk nog blijken. Wel wordt verzekerd, dat de algemeene deelname van dien aard is, dat de totstandkoming der fabriek is verzekerd. Met het doel eene vereeniging van oud-leerlingen van landbouwscholen in geheel Nederland op te richten, zal in December te Utrecht eene vergadering gehouden worden van afgevaardigden van vereenigingen uit de provincie Noord- en Zuid-HolJand, Zeeland, Friesland en Groningen. Onze provincie zal vertegen woordig zyn door den heer De Roo te Biezelinge. Blijkens achterstaaude advertenlie zullen door het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen te Bergen op Zoom worden vernet op Dinsdag 22 Pecember a.s.8 perceelen Weervisscherij in de Ooster Schelde. 7 perceelen Schelpdierenvisscherij in de Greveliugen, 21 in de Ooster Schelde Westelijk deel, 4 iu de Hammen en 15 in de Zandkreek. Voor nadere bizouderheden zie men boven bedoelde advertentie en de publicatie. OESTERS. Tholen. De vraag was in de laatste dagen wederom iets grooter. Naar wij vermenen neemt het verbruik in Antwerpen toe, doch in Brussel blijft deze op dezelfde hoogte. Door den hoogen vloed, stonden de werkzaam heden in de loodsen Maandag gedurende den middag geheel stil. Gelukkig herhaalde dit zich later niet meer. Bij de drukke verzendiug zou dit dan ook zeer hinderlijk geweest ziju. lerseke. Van 1925 Nov. steeg de verzending van leverbare oesters tot 870.000 stuks. Er werd heel wat meer 2e soort gevraagd. De prijzen bleven ongeveer gelijk, le soort 80—85 KG. 30—36 gld. 2e 60—65 KG. 15—20 3e 50—55 KG. 9-12 MOSSELEN. Van 1825 November werden van Philippine verzonden 1420 balen mosselen naar België en Frankrijk voor frs. 5.frs. 7.per baal. Bovendien werden aan de haven afgeleverd 1190 H.L. mosselen. Zeenwsch mosselzaad gold f 1.40 tot f 1.50 per ton, voor welken prijs 650 tonnen werden verhandeld. Enkele manden garnalen werden voor f2.70 tot f2.90 per mand verzonden. Van 16 tot 21 November werden van Brtiinüse verzonden, naar België2550 ton mosselen a f 1.60 tot f2.20 per ton, naar Holland, Engeland en Duitschland 550 balen t 2.tot 2 50 per baal. Mosselzaad gold f 0.50 tot f 1.50 per ton, voor welken prijs 200 ton werd verhandeld. Tholen. Van hier werden van 20 tot 27 November verzonden circa 600 balen mosselen naar Holland, België, Duitschland en Frankrijk voor f 1,75 tot f2,52 per baal. De heer Ch. J. van 't Hot, onderwijzer aan de o. 1. school te Tholen, is benoemd tot onder wijzer aan de school voor g. 1. o. 3e klasse te Rotterdam. De heer Chr. Drenth, onderwijzer te lerseke, komt als no. 1 voor op de voordracht voor hoofd der school te Moerbeek, gem. Oude en Nieuwe Niedorp. Voor het examen akte vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek is te Breda geslaagd mej. J. C. de Jonge, onderwijzeres te Stavenisse. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. lerseke. Vm. 91/2 u. et, 2 u. Ds. Steenbeek. Ger. Gem. Voorm. 91/2 u., en nam. 2 u. en Ds. Aalders te 's-Gravenmoer. Chr. Ev. Gem. Vin. 91/2 u., en nam. 2 51/2 u. de heer Verboom te Goes. üud Ger. Gem. Vin. 9 u., nam. 11/2 u. ei Ds. Roelotaen le Goes. I Op no. 22 van de Batavierenstraat te Rotls woont Mejuffrouw Stelloo, oud 43 jaren, echtgf van den heer Stelloo, meesier-metselaar. Zij is 1 wuordig teer gerust er op dat de rheumatiei haar vroeger iederen winter zoo hevig deed 1 haar dit jaar niet zal lastig vallen. Fn wy zj dicht by de aankomst van den winter, het tijó waarin alle rheumalieklijders hunne smarten heviger pijnlijkheid zien terug komen. MejuJ Stelloo heeft zich van haar rheumatiek verlm 7-y de Pink Pillen zal zij er niet meer aanl Mej. Stelloo (Cl. Tbeunisse Labots, Hotterda, Het verdient hierbij opgemerkt dat mejul Stelloo 12 kinderen beeft gehad, waarvan er i in leven zjjn. Die talrijke moederschappen haddi haar. zooats by alle vrouwen, bet ge„tel een uitgeput, en onafhankeyk van haar rhcair. klaagde zg ook over zekere onpasselijkheden, ongesteldheden, schele hoofdpijn, maagpgnen, r tige vermoeienis, die haar zeer hinderden werk van goed- huishondster. Welnu de Pink P die haar voornaamste kwaal hebben dosn verd« hebben ook die onpasselijkheden, die ongesteld! doen verdwijnen, en dit bewijst wel den grooti vloed der Pink Pillen op geheel het gestel. De Pillen werken niet op één verschijnsel. Zjj dot zooals de zalven en vryfmiddelen, die, wafiuMr gebruikt, wel de pijnen stillen maar deze niet verdwijnen. De Pink Pillen doen Be pijnen verdi omdat zij het kwaad in zijn wotlel aantasten,, zij het opzoeken, het gtijpen daar waar het wed schuilt, dat is te zeggen in het bloed. Do samenstelling van het bloed le verbeteren, verb, zij te gelijk den algemeenen staal der gezondhie Pink Pillen verjagen uit het bloed de vergifie er in zijn bevat en genezen de rheumatiek wt die vergilten de oorzaak zijn. Maar door de a stelling van het bloed te verbeteren, geven zj het organisme een nieuwe krachtalle organen i beier, de krachten komen weer, de bleekheid i plaats voor een schoone kleur, de schele hooi de maagpijnen verminderen en verdwynen ten De Pink Pillen zijn onontbeerlijk ter bestrijdinj de bloedarmoede, de bleekzucht der jonge meiij onregelmatigheden der vrouwen, de zenuwuiipi de neurasthenie in alle hare vormen. Prijs 11.75 de doos, 19. per_ 6 doozen. Verkrijgbaar bg Snabilié, Hoold-depothoude: Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor Tl en omstreken bij J. Groenewege; en W. apotheek Hoogstraat Tholen. En verder bg verschillende Apothekers en drogisten. THOLEN, 28 Nov. 1908. Boter f 0,57per Va KG- Eieren 1 5.50. Rotterdam eieren f 5.50. Coöperatieve Roomboterfabriek „De Ko te Stavenisse11,45 per K.G THOLEN, 17 November 1908. Tarwe f 8,75 it f 10,50 per 100 Wintergerst A id. Zomer a id. Haver 6,50 a 7,50 id. Karweizaad a per 50 Rogge 6,25 a 6,50 per Witte Boonen 10,50 10,25 id. Bruine 9,a 9,50 id. Kleine Erwten 9,50 a 10,id. Gemeente THOLEN. Ondertrouwd; D. Schipper jm. en W, A. CernoeJje jd. Kroon id. MET FLINKE STALLING. 12001 Aanbevelend, TRAM-STATION BERGEN-OP- ZOOI Ter voorkoming van vergissingen 1 voortaan alle in bewaring gegeven Rij' worden voorzien van een nummer. Telefoon Interc. No. 55.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2