r Gemengd Nieuws. Uitslag verkoopingenenaanbested VISSCHERIJ. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. in feeststemming verkeerende menigte maakte het corps ten slotte een wandeling door de gemeente. Aan de Schietvereeniging „Koningin Wil- helmina" alhier werd bij Kon. Besluit van 4 Aug. 1908, No. 44, eene subsidie van f 50 verleend voor een dezen winter te houden provincialen Schietwedstrijd. Deze week werd nog 1 varken onder politietoezicht begraven. Te Oegstgeest is een zevenjarig jongetje, dat op straat speelde, door een auto overreden en levensgevaarlijk gewond. De chauffeur had geen schuld aan het ongeluk, aangezien het ventje onverwachts van achter een wagen te voorschijn kwain, en er geen tijd meer was om de auto te doen stoppen. De heer Barbe te Bergen op Zoom is aangezocht, om op te treden als kapelmeester van het stedelijk orkest te Rotterdam, in de plaats van den heer Seidel die wegens ongesteldheid ontslag heeft moeten vragen. Door een arbeidersmeisje te Leiden is de eerste prijs der Montfoortsche landbouwverloting, 6 vette koeien, ter waarde van f 1500, dezer dagen gewonnen. Op 31 Augustus wandelde door Brielle een ooievaar, geheel met Oranje versierd en omkranst. Het aardige dier heeft nooit Egypte gezien. Op zijn eersten tocht uit het nest, wel wat te vroeg, is hij gevallen. Een ingezetefie, vond hem liggende bij een sloot en nam hem mee naar huis waar zijn bezeerde poot met ver zorging weer in orde kwam, en waar hij nu sedert vele weken zich zoo rustig onder de menschen beweegt, dat het met zijn kleinen meester, een zoontje van den eigenaar, kalm overal heenwandelt, en op 31 Augustus als geluksbode een tocht door heel de stad maakte. Vanwege de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zullen weldra biljetten enkele reis kunnen worden samengesteld volgens het tarief van gecombineerde rondreis-biljetten. Te Zevenbergen is een vrouw, doordat zij met haar kleederen te dicht bij een petroleum- toestel kwam, in brand geraakt. Haar man poogde de vlammen te blusschen doch bekwam zelf vrij ernstige brandwonden. Inmiddels waren op het geschreeuw eenige buren toegesneld en gelukte het met een vloerkleed de vlammen te blusschen. De vrouw hee^ft echter zulke wonden bekomen, dat haar toestand zeer zorgelijk is. Snoeken zijn vraatzuchtige diereö, dit hebben de jagers uit den Frieschen Zuidwest hoek thans weer ondervonden, wijl er dit jaar weer minder waterwild is dan zij hadden mogen verwachten. De jagers weten, vóór dat de jacht geopend is, zeer nauwkeurig op te geveu, hoe veel broedsels eenden er in het seizoen zijn. Zij komen nu tot de ontdekking, dat de slooten en molenwijken, welke den vorigen herfst, wegens plaatselijk verbod, niet afgevischt zijn en dus niet gezuiverd werden van snoek, een opvallend schralen wildstand vertoonen. Van de toornen eenden, die er onmiddellijk na den broed op gemerkt werden door jagers, die een onderzoek instelden, zijn sommige geheel verdwenen, andere tellen niet meer dan 2 of 3 kuikens. De snoeken hebben deze kuikens blijkbaar verslonden. Dammen. De administratie van het maand blad -/Het Damspel" p.a.J. Roost, van Ostadestraat 155, Amsterdam, heeft het licht doen zien: de nieuwe Reglementen van het spel en zendt gratis een exemplaar aan een ieder, die er om schrijft of zijn naamkaartje inzendt. Hef boekje is van een handig formaat, juist om in den zak te dragen. De leuke illustratie van een artikel verhoogt de aantrekkelijkheid, het te bezitten. Als redacteur van het bekende tijdschrift ,/t Jonge Volkje" is in de plaats van wijlen de heer P. Louwerse thans opgetreden de heer A. C. C. de Vletter. Wij ontvingen een ex. Ontwerp Statuten voor de te stichten „Tucht-Uuie", zooals dit is vastgesteld door een voorloopige commissie bestaaude uit een 14 tal heeren. De Tucht-Uuie stelt zich ten doel de tuch teloosheid van het Nederlandsche volk te be strijden, om zijn zedelijke, geestelijke en lichamelijke kracht te verhoogen, en tracht dit doel te bereiken door met alle geoorloofde en tegen wet of verordening niet strijdende middelen tucht en zelftucht te bevorderen of in het leven te roepen. Onder Axel is een groote schuur van den heer d. B. een prooi der vlammen geworden. De oorzaak is onbekend, maar men vermoedt, dat hier kwaadwilligheid in het spel is geweest. Toen d.1. de onbezoldigd rijksveldwachter, plot seling licht in bedoelde schuur ziende, er heen snelde, zag hij een persoon, die haastig de vlucht nam. Hij loste eenige schoten, doch de vluchteling ontkwam in de duisternis. Te Krimpen aan den Ysel kreeg iemand zulk een hoogloopende twist met zijn vrouw, dat hij een mes nam en haar daarmee den hals afsneed. Bij aankomst van de Tondel uit Batavia te Amsterdam stond Woensdag de celwagen ge reed, om een militair voor Utrecht in ontvangst te nemen, die resp. 5 en 8 jaar gevangenisstraf had te ondergaan. De wagen moest echter zonder gevangene terugkeeren, daar bij aankomst te Genua de man de deur van het arrestanteulokaal had ingetrapt en ongemerkt den wal had weten te bereiken. Ouder Beersche bij de N. Brabant-Belgische grens is een treurig ongeluk gebeurd. Een jager schoot op eenig waterwild, toen juist een arbeider in den weg trad. De man werd zwaar gewond en in stervenden toestand naar een naastbijgelegen woning vervoerd. Een 28 jarige kelnerknecht, die de kelder trap in het Poolsch koffiehuis te Rotterdam wilde afgaan, had het ongeluk mis te stappen en achterover in den kelder te storten. Bewusteloos werd hij opgenomen; hij had een ernstige ver wonding aan het achterhoofd gekregen. Op advies van een arts werd hij dadelijk naar het zieken huis overgebracht, waar hij, zonder bij kennis te zijn gekomen, aan de gevolgen is overleden. MOTTEN. Tot de diertjes, die den huisvrouwen veel verdriet en schrik berokkenen, behooren de motten. Zij behooren bij de nachtvlindersfamilie thuis, en wanneer wij begin Juni zoo'n .uiltje, dat om de lamp komt fladderen, dooden, dan hebben wij een grooter overwinning behaald dan massa's kamfer zou kunnen doen. Iu Juni en ook nog begiu Juli vliegen de motten rond en zoeken zich een goed plaatsje om haar eieren te leggen. Aan wollen stoffen, pelswerk en bekleede meu belen of gordijnen schenken zij de voorkeur. Juist zijn het die eitjes, waartegen wij moeten waken, want zij brengen de vraatzuchtige, alles vernielende, wormpjes voort. Zooals alle nachtvlinders wordt de mot door licht aangetrokken en men kan vaak een aardige hoeveelheid motten buit maken, wanneer men over de lampekap een dun papier legt met een of andere kleefstof bestreken. Om van motten bezoek in uwe kleederen ver schoond te blijven, handele men alsvolgt: men moet kleederen en pelswerk goéd uitkloppen en ze in hermetisch gesloten kasten of kisten op bergen vóór de motten gaan vliegen. Het is ook een goed middel om schalen, met >water gevuld, in de kamer te plaatsen. Water trekt de mot aan. Zij vliegen er in en verdrinken, voordat zij zich een plaats in onze stoelen of gordijnen hebben uitgekozen, om Kaar eieren te Terwijl te Euschede de kap van een woon huis gerestaureerd werd, stortte de daartoe dienende stelling met 5 zich daarop bevindende werklieden plotseling in, met het gevolg, dat één hunner ernstige inwendige kneuzingen be kwam, waaraan hij later overleed. De overigen ontvingen slechts eenige lichte kwetsuren kwamen met den schrik vrij. DE STORM. De storm, die bijna overal gewoed heeft, is ook te Tholeu niet ongemerkt voorbijgegaan. In de wandeling zijn verscheiden boomen be schadigd en ook de vruchten in verschillende tuinen moesten het ontgelden. De weinige appelen en peren, die aan de boomen hingen, zijn voor 't grootste deel afgewaaid, nog vóór zij tot volle rijpheid gekomen waren. Volgens bericht van de kustwacht te West- kapelle is Dinsdagavond een Belgische vischsloep gestrand nabij Domburg. De reddingsboot te Burghsluis, die derwaarts ging, keerde weldra terug met bericht, dat zij niets anders gezien had dan wat drijvend wrakhout. De storm, die Dinsdag 1.1. woedde heeft in het Westlaud outzaglijk veel vruchten ^afge worpen, vooral pruimen en appelen, ileelé takken met vruchten werden weggeslagen. AanC den pruimenpluk werd door dezen storm met één slag een eind gemaakt. üok in de Neder Betuwe is zeer groote schade aangericht iu de appelboomgaarden. Door den hevigen storm is bij Dreumel op de Waal eeu schip met steenkolen gezonken. De opvarenden konden zich met moeite redden. Te Rotterdam werd een gasfitter door een hevigen rukwind in een rioolput van 5 meter diepte geworpen. Hij werd spoedig weer op het droge geholpen, maar moest met gebroken dij been naar het Ziekenhuis-worden vervoerd. Te Alkmaar is bij het afbreken van een tobogan een paal omgewaaid en terecht gekomen op het hoofd van een 9-jarigen jongen. Zwaar gewond werd hij opgenomen en men vreest voor zijn leven. Achter het Koninklijk Paleis te Amsterdam wandelde een dame, de parapluie krampachtig vasthoudende legen den stormwind. Plotseling een hevige windvlaag, die de dame het regen scherm uit de hand rukt en het bolle voorwerp de lucht invoert, al hooger en hooger, tot boven het dak van 't Postkantoor, om dan het lucht schip weer zachtjes te laten zakken en het op den Voorburgwal kalm neer te leggen tot stomme verbazing van de dame en verdere belangstellenden. Een 8 jarig meisje uit Duitschland, nabij Tegelen op bezoek, is bij het spelen met een geladen geweer door het schot getroffen. Zj was dadelijk dood. door het terugkaatsen tegen den muur bijna iemand gewond had, ware het niet dat het projectiel op diens sigarenkoker afstuitte. De indringer werd spoedig ingerekend en men meent dat hij, door ongelukkige speculatie, krankzinnig is geworden en op deze wijze wraak heeft willeu nemen. Te Waterville in den staat Maine (A) is de luchtschipper Jones verongelukt. Hij viel met zijn ballon van een hoogte van 150 M. en bleef op de plaats dood. Wederom is, volgens een bericht uit Innsbrück, een toerist verongelukt. Nabij het Kaiserjoch is het lijk van een sedert eenige dagen vermisten toerist, aan den voet van een rots gevonden. Te Lissabon brak Donderdagnacht een groote brand uit in de militaire school. Ongeveer 900 kadetten en vele officieren zijn met moeite gered. Ruim 400 werden zwaar gewond. Te New-York zijn 54 vrouwen aangekomen, die bestemd zijn om de echtgenooten te worden van Mormonen. Het immigratiebureau heeft echter besloten 13 hunner terug te zenden, met name 2 jonge meisjes uit Liverpool, die door do ouders worden opgeëischt. Eenige Mor monen hebben aan de Regeering te Washington een protest toegezonden tegen de terugzending van die vrouwen. Bij eeu troep Indianen, die zich in een park te Genève lieten bekijken, is de wilde natuur weer bovengekomen. Het hoofd van den stam was naar het kantoor van den directeur gegaau om het loon in ont vangst te nemen, maar, deze alvorens uit te betalen, beklaagde zich over het gedrag der Indianen, die gedurende hun verblijf in het park daar allerlei diögen hadden vernield. Het stamhoofd werd zóó woedend hierover dat hij een fluitje te voorschijn haalde en daarop zeer hard blies. Dadelijk daarop stormden de Indianen, met messen en revolvers gewapend, het bureau van den directeur binnen, intusscheu een luid gebrul aanheffend. De directeur zag, dat het ernst was en betaalde onmiddellijk uit, waarop de rust terugkeerde. Doch hun krijgslust was eenmaal opgewekt en korten tijd later braken ze weer los en begonuen alles kort en klein te slaan. Soldaten schoten ter hulp en namen na veel moeite de wilden gevaugeu. De overheid haastte zich na deze gebeurtenis de gasten per eerste gelegenheid naar Parijs te zenden, waar zij in een cafó chantaut zullen optreden. Te Odessa hebben vijf roovers een ver gadering van kooplieden overvallen. Zij eischten geld en wierpen een bom, waardoor een koop man zwaar gewond werd. Twee roovers werden door de politie en het in allerijl toegeschoten publiek gedood. De drie anderen werden in hechtenis genomen. Bij Preston is een 41 jarige vrouw als struikroover aan het werk geweest. Op een eenzameu weg overviel zij een argeloozen wande laar, een jongeman van 18 jaar. Zij gaf hem eeu slag, bokste hem tegen den grond, sprong op hem en haalde hem de beurs uit den zak. Iu het politiehof bekende ze. Zij werd naar den strafrechter verwezen. Toen zij uit de zaal werd gevoerd, wierp ze zich weer met woede op het lid van het sterke geslacht, die haar nu had aangeklaagd. De cipier was echter meer mans en had haar gauw weer beet. In het stadje Trinidad, dat door de over stroomingen nagenoeg vernield werd, zijn veel 1 inwoners door de bestuurster van de telefoon, mrs. Burke, gered. De vloed kwam onver wachts 's nachts op. Zij bleef op haar post en waarschuwde al de slapende abonnées, zoodat zij aanstonds konden vluchten. Daardoor verloor zij echter den tijd voor haar eigen redding. Haar lijk is nu twintig kilometers ver, met het telefoon-boortoestel nog aan het hoofd, gevonden. Aan de kust te Tregher (nabij Brest) zat een dame uit Parijs te schilderen in gezelschap van een vriendin, toen eensklaps een soldaat op hen toesprong, de eene dame van een hoogte van 15 meter op een rots wierp en, daarop de andere probeerde geweld aan te doen. De komst van een herdersknaap, die op het hulp geroep toesnelde, dreef den aanvaller op de vlucht. Beiden herkenden den misdadiger, die werd aangehouden. De toestand der naar beneden geworpen dame is ernstig. te hebben de Zeeuwsche oester op de m brengen. De kwaliteit blijft goed en beter worden. Het is nog vroeg en oesters is het te hopen dat de temperatm hooger wordt. MOSSELEN. Vau 25 Augustus tot 1 September vanuit Philippine verzonden naar Be Frankrijk 3450 balen mosselen voor frs. 6 per baal. Door Nederlandsche gische venters werden 2975* HL. opg Zeeuwsch mosselzaad gold f 1,40 tot f 1,, ton, voor welken prijs ongeveer 650 werden verhandeld. 52 manden garnalen voor f2,70 a f2,80 per mand naar het land verzonden. Tholen. Van 28 Augustus tot 4 Sep werden van hier verzonden ongeveer 100 i, mosselen naar Duitschland, België en 1 voor f 2. a f 2,50 per baal naar kwalit 2 Sept. Ten overstaan van den fd. notaris de Velde te Tholen, werd heden te Oud-Voi ten verzoeke van de heeren Gebrs. van Trijen ingezet de hofstede „de Hoogkamer" in diveri ceelen, zooals volgt.- Perc. 1. 87.90 Aren bouwland (vroon) te Oi semeer in den Oud-Vossemeerschen polder de Wilde te St. Maartensdijk voor f 400. Perc. 2. 80.50 Aren bouwland (vroon) alda denzelfde voor f445. Perc. 3. 88.80 Aren bouwland (Vroon; alda Corn. de Wilde, te Oud-Vossemeer voor f Perc. 4. 70.30 Aren bouwland (ged. vroon, door Joh. de Wilde Czn. te Tholen voor f Perc. 5. 77.50 Aren bouwland (ged. vroon door Corns. van Strien te St. Philipsland voo Perc. 6. 72.70 Aren bouwland (ged. vroon door denzelfde voor f 435. Perc. 7. 82.90 Aren bouwland (ged. vroon, door Joh. de Wilde voornoemd voor f430. Perc. 8. 63,40 Aren bouwland (ged. vroon door Joh. de Wilde voornoemd voor f 435. Perc. 9. 81.20 Aren bouwland (ged. vroon door Jac. Mees te Oud-Vossemeer voor f 440 Perc. 10. 77.40 Aren bouwland (ged. vroon, door Adr. Schrauwer te Oud-Vossemeer vooi Perc. 11. 59.10 Aren bouwland (ged. vroon, door M. P. Ooms te Oud-Vossemeer voor 14' Perc. 12. 62,20 Aren bouwland (ged. vro daar door Joh. L. van Gorsel te Oud-Vo voor f 500. Perc. 13. 92 Aren bouwland (ged. vroon door Corn. van Strien voornoemd voor f 475. fl Perc. 14. 61 Aren bouwland (vroon) aldai^j Joh. de Wilde Cz. voornoemd voor f 480. Perc. 15. 57.80 Aren bouwland ("vroon) door F. Moelker te Tholen voor 1485. Perc. 16. 64.90 Aren bouwland (vroon door F. Moelker voornoemd f 500. Perc. 17. 97.90 Aren bouwland (vroon) door M. Timmermans te Oud-Vossemeer vooi N Perc. 18. 78.50 Aren bouwland (vroon) door Jac. Hommel te Oud-Vossemeer voor-ff Perc. 19. 97.30 Aren bouwland (vroon) door Adr. Schrauwen voornoemd voor f 495. 0 Perc. 20. 94 Aren bouwland ('vroon) aldai M. P. Ooms voornoemd voor f 495. Perc. 21. 87.50 Aren bouwland [vroon) door M. P. Ooms voornoemd voor f 500. Perc. 22. 64.20 Aren bouwland (vroon] door F. Moelker voornoemd voor f 605 Perc. 23. 41.20 Aren bouwland (vroon,) door M. Timmermans voornoemd voor f 640. Perc. 24. 41,40 Aren bouwland (vroon) door M. Snoek te Oud-Vossemeer voor f 635. Perc. 25. 51.20 Aren bouwland en boon (vroon) aldaar door F. Moelker voornoemd voor Perc. 26. 44.20 Aren bouwland (vroon) door J. Moelker te Tholen voor f 615. Perc. 27. 37 Aren tuin en boomgaard [vroij- daar door F. Moelker voornoemd voor f 360. Perc. 28. Het erf der hofstede „De Hoogk (vroon] met vijvers groot 1.15.60 H.A. door Wilde voornoemd voor f160. De pryzen zyn alle per 39.24 Aren. Perc. 29. De gebouwen der hofstede „de kamer" voor afbraak door F. Moelker voorin voor 1500. De hofstede is geheel tiendvrij. De toewijzing zal plaatshebben op Woensdji Sept. a.s. namiddags 3 uur in de herberg »i v Rampaard te Oud-Vossemeer. Terwijl twee dames-toeristen zich in een huur-auto (taximeter) door Londen lieten rijden, vloog het voertuig plotseling in brand. Een der inzittenden sprong er bijtijds uit de andere bekwam ernstige brandwonden, zoodat ze in bedenkelijken toestand naar een gasthuis moest worden vervoerd. De auto werd geheel vernield. De Londensche beurs is een oogenblik in opschudding gebracht door een man, die .binnen stormde en in de volle zaal drie revolverschoten loste. De aanwezigen vluchtten verscb,M',~'j uiteen, j i i i e a slem d? i niet andera -i^nde of er we rdaan- Bn -'-j ^oet miJ een soa ,,-e verklaring ge ..vïij. I dat, iodieu de hemel je een zoon sohenkJ.oaej publicatie van het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, worden Dinsdag 15 September a.s. voor de publieke visscberij opengesteld de j uiosseiaaauü.ujw. ;n Je Wester Schelde, t.w. ,p de Savoijaardsplaai, op dt, Hooge en j,age Springerplaten, bij de Roode toa n0> g vdór den Brakman en in de Wielingebeneden den Nieuwen Sluis; iu de Grevehnge,nj in bet diep vau de Grevelingen, in bet d;P„,,van bet Krammer, op de Krammerplaa,^ '0p "de Kabel jauw- en Veermausplaat, op oe Ooslerlandsche Slikken en in bet Zijpe, vob, 200 ver deze liggen buiten 500 M. uit e'^ oeverin de Ooster Schelde, die op de Ner oplaat. 4? Soggeplaat (Pijpen), Schot Middel. plaat en de Slikken vao^ Stavenisse. Nadere RYSSuuerheden vermeldt de publicatie. OESTERS. Tholen. De vraag van Belgische zijde neemt gestadig toe, dank zij het koele weder. Met ge noegen vermelden wij dit, daar het bewijs is, dat onze Belgische naburen toch plan schijnen (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redacteur, Vergun mij in Uw blad een kleine verbeter; verzoeken van myn gesproken woorden op de zitting van Dinsdag. Dat uw verslaggever nietn verstaan kon, door het hevige gekletter tegen de r wil ik onmiddellijk aannemen. Volgens uw heeft de heer Overman gezegd, dat hij zou wen n dat voor een oogenblik aanleggen aan de gl( e van het buitendykje geen havengeld worde gevoi i\ In uw verslag volgt hier direct op: „Dek Noske kan zich biermede niet vereenigen" da v raken wij enz. Dit nu is onjuist en door mij niet gezegd, ik vind het ook zeer overdreven, dat men, hetzi i het aan den wal zetten van een persoon, hen in de stad even een boodschap te doen, altijd er niet gelost of geladen worde, direct have moet betalen. De voorzitter gaf nu aan den beer Overm kennen, dat het Dagel. Bestuur daar dan we de band mede kon lichten en hierop is door m antwoord, dat dit gevaarlijk was, daar de havenm zich aan zyn instructie moet houden-, en- er „onder onsi»" van geinaakt moest worden. Beti dan ook, de instructie van den havenmeester in zin te wyzigen. Beleefd dankend voor de plaatsruimte, J. D. NOSKE, Gemeente IERSEKF van 28 Aug.3 Sept. Geboren: Cbristina, dv. Jobannes Steket Bastiana Rijnhout. Marinus Adrianus, zv. Mi Jan Westplate en WUbelmiua Maria Treffer»,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2