R ECHTSZAKEN. VISSCUËRIJ. ONDERWIJS. Uitslag verkoopingen enaanbestedi SS' Ernstige bloedarmoede, snelle gene}® Te Spoolde, ia een bejaarde weduwe, die des avouds laat was gehaald om hare hulp te verleenen bij eene bevalling, op haren terugkeer des nachts door de duisternis in eene sloot ge vallen en verdronken. Den volgenden morgen werd haar lijk op gehaald. Een rijwielhersteller uit Muiden, reed met zijn motor-rijwiel tegen een hek, zoodat hij be wusteloos bleef liggen. Bij geneeskundig onder zoek bleek een sleutelbeen gebroken te zijn. Te Hensbroek (N. H.) is eene tachtig jarige vrouw, achter hare woning in de sloot drijvende gevonden. De terstond geroepen ge neesheer kon niet anders dan den dood con- stateereu. Nederland en Venezuela. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld In de jongste langdurige vergadering var» den ministerraad is behandeld en vastgesteld het antwoord van de Nederlandsche regeering op den brief van het Venezuelaansche gouver nement aan den minister van buitenlandsche zaken, hier te lande, indertijd gepubliceerd in de Constitucional, het regeeringsorgaan te Cara- cas. De tekst, ook de hoofdinhoud van de Neder landsche nota van antwoord wordt voorloopig nog streng geheim gehouden. Het stuk zal president Castro bereiken door bemiddeling van baron von Seckendorff, den Duitschen gezant te Caracas, die zich, na vertrek van den Neder- landschen minister-resident, belast heett met de behartiging van de Nederlandsche belangen en de waarneming van de legatie. Het fluitend lid van den raad der gemeente Koozendaal, de leerlooier E. H. M. v. M., is wegens het fluiten tijdens eene raadszitting ver oordeeld door de rechtbank te Breda tot 8 dagen gevangenisstraf. De eisch was 14 dagen. Duitsche Greet, die bij vonnis van de Haagsche rechtbank, tot 6 maanden gevangenis straf werd veroordeeld wegens koppelarij, heeft hiertegen hooger beroep aangeteekeud. Naar men mededeelt, hebben Ged. Staten van Noord-Brabant advies omtrent de al of niet rechtsgeldigheid der weggeldheffing ingewonnen bij prof. Sirnous, te Utrecht, en prof. Krabbe, te Leiden, en zijn de door dezen uitgebrachte adviezen, die beiden luiden in bevestigden zin, overgelegd aan de rechtbank te Breda, welk college op 29 dezer de overtreding dier heffing van mr. Hartog alhier, zal hebben te behandelen. Ds. Norel, predikant Ie Hindeloopen is als brandwacht aangesteld. Geneesheeren en onderwijzers werden vrijgesteld door den raad, omdat zij *een ambt in het algemeen belang bekleeden". De predikant heeft zich nu om ontheffing tot Ged. Staten gewend. De mazelen heerschen te Oss epidemisch en zijn van de kwaadaardigste soort, ook wel blauwe mazelen genoemd. Reeds vele kinderen stierven er aan en ongeveer 200 liggen ernstig ziek. Er heeft zich te Alkmaar een eigenaardige historie voorgedaan, waarvan naar het zich laat aanzien, verschillende winkeliers de dupe zijn gewordeu. Veertien dagen geleden huurde daar iemand, die zeide grossier in sigaren te zijn, een huis. Zijn gezin zou later komen, maar hij nam al vast intrek in het perceel. Bij verschillende winkeliers deed hij bestellingen. Zoo is ons be kend, dat hij bij een stoffeerder vitrages, bij een ander linoleum, een karpet enz., bij een derde ook een karpet, bij een vierde nog een karpet, bij eeu zilversmid vaasjes en een pendule, bij een rijwielhandelaar een dames-rijwiel met lantaarn, bij 'n anderen rijwielhandelaar een heerenfiets, bij een schoenenmagazijn een paar heeren- en dameslaarsjes, bij een ander schoenen magazijn een paar heerenbottines, bij een heereu-kleedermaker een costuum met een demi- saison kocht. De voorwerpen werden alle bezorgd in het huis, dat de man gehuurd had. Hij nam ze zelf in ontvangst. De leveranciers moesten Zaterdag maar met de quitanties komen. Toen ze kwamen, stond er een bordje voor het raam, waarop „afwezig". Buren hadden den man met versc'rilleude pakjes en met de beide fietsen het huis zien verlaten. Gistermiddag kreeg de huis eigenaar een telegram uit Haarlem, waarin hij meldde, dat hij niet kou komen, ten gevolge van een heuglijke familie-gebeurtenis. Dit geval gelijkt verdacht veel op hetgeen een paar weken geleden te IJmuiden gebeurd is. Een ergerlijk staaltje van dierenmishande ling wordt uit Nijmegen gemeld. Daar kwam aau het statiou een bezending slachtpaarden in zoo'n erbarmelijken toestand aan, dat maatregelen moesten genomen worden om de dieren verder lijden te besparen. In een wagon waren 14 paarden bijeen ge pakt dat de dieren het benauwd hadden, be hoeft geen beloog. Zelfs een der paarden lag gestikt in den wagen, terwijl 4 anderen er zoo slecht aan toe waren, dat er bijua geen leven meer in zat. Nadat de arme dieren uit den wagen gehaald waren, vielen er nog drie tegen den grond van uitputting. Do overigen moesten op een kar naar de plaats van bestemming vervoerd worden, daar sy bijna niet in staat waren op hun pooten te blijven staan. De dieren waren uit Rotterdam afgezonden en bestemd voor een paardenslager te Nijmegen. De bekende kinderschrijver P. Louwerse die eenige weken geleden door een electrische tram aangereden en ernstig aan het hoofd verwond werd, is gisterenavond in het gemeente-ziekenhuis te 's Gravenhage, in den ouderdo/n van 68'jaar, overleden. Hoewel geboren Zeeuw, heelt Louwerse. het grootste gedeelte van zijn leven in den Haag doorgebracht, alwaar hij aan de openbare school als onderwijzer werkzaam was. Een toenemende hardhoorendheid dwong hem echter als zoodanig ontslag te nemen, waarna hij zich geheel wijdde aan zijn arbeid als schrijver voor de jeugd..Zeer veel heeft hij op dat gebied geleverd en de waardeering ervan blijkt wel uit het feit dat van bijna al zijne werken meer dan één druk is verschenen. Te Warnsveld is Woensdagmiddag; een man, terwijl hij zat te visschen, gepakt, die te Bochuin zijn vrouw met een revolver heeft doodgeschoten. Hij bekende zijn daad en be weerde dat hij door zijn vrouw tot het uiterste getergd was. Te Meissen had eeu gezin, bestaande uit 6 personen, eetbare paddestoelen, z.g. champig- gegeten welke door één hunner gezocht nons, waren. Na het gebruik hiervan voelden allen zich weldra onwel en een inmiddels ontboden geneesheer constateerde bloedvergiftiging, aan gezien de gebruikte paddestoelen, vergiftig Waren geweest. Drie huisgenooten zijn aan de gevolge» bezweken, de overigen verkeeren in levensgevaar. Te Halle werd het diabolo spel zoo druk op de straten uitgeoefend, dat het thans iu het belang vau de veiligheid verboden is op den openbaren weg dit spel voort te zetten. In het grensplaatsje Isselborg is een bioscoopondernemer door het ontploffen van een bus carbid zoodanig gewond, dat hij stervende werd opgenomen. De geheime politie te Moscou heeft eene vereeniging ontdekt van personen, die gestem pelde postzegels schoonmaakten en weer uitgayen. De bende was er reeds in geslaagd te Warschau voor 6 millioen postzegels uit te geveu. In Transvaal is een Engelsche dame, mevrouw Biggs, door een kaffer vermoord.' Zij was met haar man bij Luipershoek op jacht en was gedurende den tijd dat haar man op?een tocht was, alleen in de tent gebleven. Toen de heer Biggs terugkwam, vond hij zijn vrouw doodgeschoten op haar bed liggen. De ver denking viel op een jongen Kaffer, die, ge arresteerd zijnde, bekende de daad bedreven te hebben. Aan den steenweg van Charleroi fifabij Gilly ligt een herberg, dragende het uithang bord „Iri den dertienden overlevende van Courrières". De herbergier werkte tijdens de ramp in dé mijn van Courrières en was de eenige Belg, van de 13 geredden. Na door de geueesheeren der maatschappij verpleegd te zijn, na een kuur te Biarritz te hebben gedaan en eenige decoraties te hebben ontvangen, werd hem een spaarboekje der Fransche republiek tot een bedrag van 1200 francs toegekend. Zelfs genoot hij gedurende zes maanden half dagloon. Toen vond de maatschappij dat hij genezen was en hield de vergoeding op, terwijl hem bericht werd dat hij niet meer in de mijn mocht neerdalen. De herbergier liet het hierbij niet maar deed de maatschappij een proces aan, dat hij echter verloor en daardoor zonder middelen geraakte. Daarom opende hij nu deze herberg met het typische uithangbord. Een machinist van een Midland-trein in Engeland is op ziju locomotief plotseling door een verlamming bevangen, zoodat de trein door de signalen liep, die den weg moesten vrijhou den voor eeu sneltrein uit Londen. Men kon echter nog bijtijds den gevaarlijken trein op een zijlijn brengen, juist vóór de snel trein voorbij kwam, en inmiddels slaagde de stoker erin de machiue stil te zetten. De machi nist lag hulpeloos en sprakeloos op de locomotief, Hij was ziek geweest en had voor het eerst ziju werk hervat. Het nu goed afgeloopen ongeval brengt de gedachte echter op akelige mogelijkheden. Men vraagt zich af, of er ook niet iets dergelijks is gebeurd bij vroegere spoorwegongelukken, die geheel onverklaarbaar bleveu, en waarbij de machinist gedood werd. Te Liverpool is een moord gepleegd op een jong meisje. Nu tracht men den dader op te sporen met behulp van een bloedhond. Over dezen houd lezen wij fabuleuze verhalen. Vier dagen lang is hij aan het rondsnuffelen met de vermoeide detectieven achter zich aaneen hunner heeft zijn voeten reeds doorgeloopen. De hond slaap heel weinig, zoodat ook de detec tieven maar een klein beetje rust genieten. De hond schijnt zeer fijne reukorganen te hebben. Nadat hij den weg welke de moorde naar genomen moest hebben door Liverpool, had afgeloopen, begaf hij zich buiten de stad en liep naar het statiou Edge-Hil), snuffelde aan het loket en ging toen op het perron waar de treinen naar Liverpool vertrekken. De de- dectieven in den trein naar LiverpoolDaar snuffelt de hond het statiou *oa(^ tot^oè aan het achtste perron komt, waar hij blijft staan. Ontsteltenis onder de vervolgers, want volgens de spoorwegbeambten komen daar alleen treinen aan, vertrekken er nooit. De stationschef dacht eens goed na en zeide toen dat inderdaad een paar dagen na den moord een trein van het achtste perron vertrokken was naar Birining- ham. Gelukkig ging er eerst over eenige uren een trein naar die plaats, zoodat de vervolgers een korte pooze rust konden krijgen. Hoewel de kapitein van Köpenick niet tot die meuscheu behoort, waarop men zich beroemen mag, toch blijft hij tot heden de held van den dag. Te Berlijn heett hij een verbintenis aan gegaan om brietkaarten met eigenhandige onder- teekening te verkoopen, waarvan de opbrengst zal gestort worden in een weldadigheidstonds. Ook is hem bij een tingeltangel te Kiel het baantje van kashouder aangeboden, dat hem een vast salaris van 3000 Mark zal geven. Een Lembergsche tooneelspeelster is, ter wijl zij de Gniewonspitze in Galicië, beklom, van een steilte gestort en als lijk opgenomen. In de steenkolenmijn bij Wigan is een ernstig ongeluk gebeurd. Onverwachts had een vreeselijke ontploffing plaats,, waarna dikke rookwolken uit de schacht Qpstegen. De ontploffing wierp hout en machine- deeleu op, vernielde het hijschtoestel zoodat de bak waarin de mijnwerkers op- en afgingen, op den bodem viel. De eerste lijken die naar boven werden gebracht, vertoonden een outzettenden aanblikarmen en beenen waren van het lijf gerukt, hoofden verpletterd. Uit Amerika wordt gemeld dat de rassen haat tusscheu blanken en negers vaak vreeselijke dingen doet aanschouwen. Zoo hebben te Spring- field, ernstige ontlusten tusschen blanken en negers plaats gehad. Er moet een blanke vrouw door een neger aangerand zijn. 't Gevolg bleef niet uit. De blanken liepen te hoop en hebben het grootste deel van de negerwijk in brand gestoken en een neger gelyncht, bij welken strijd twee personen werden gedood en ruim 80 gewond. De troepen trachteu dergelijke uitspattingen te beletten, maar de negers voelen zich niet veilig en nemen in groote getale de wijk naar streken waar zij op eeu betere behandeling hopen. Er is een bijzondere jury gevormd om over de leiders der menigte, die zich aan de uit spattingen overgaf, te oordeelen. Er zijn 200 leiders gevangen genomen. Ook in andere plaatsen vreest men voor bloedige tooneeleu. Te lluntington (Oregou) heeft een menigte getracht zich meester te maken van een neger die in de gevangenis zat. Het was haar reeds gelukt, de deur der gevangenis te forceeren, toen de politie met een sterke macht oprukte en haar uiteenjoeg. De overheid heeft toen in allerijl den neger naar de gevangenis van een naburige stad laten overbrengen. De verhouding tusscheu blanken en negers nog altijd verre van vriendschappelijk, te oordeelen naar de laatste berichten, die van ernstige onlusten gewagen. Vooral in de staat Illinois gaat het zeer rumoerig toe en gebeuren er dingen die een voudig afschuwelijk zijn. Zoo is te Kuoeville eeu negerin met hare vijf kioderen door de menigte gegrepen en buiten de stad levend verbraud. Dergelijke toe standen komen helaas maar al te vaak voor, vooral in de Zuidelijke Staten van Amerika. En het treurige is wel, dat later gewoonlijk blijkt, dat de door lyuchwoede aangegrepen menigte totaal onschuldigen heeft vermoord. waaruit de productie- en bedrgfsuitkomstei] beide laatste jaren, alsmede Uwe finant draagkracht voldoende kunnen blijken. Bij de overweging in hoeverre bijzon, Staatshulp voor U absoluut noodzakelijk g achten, is ons opgedragen tevens te onderzo in of wellicht andere oorzaken dan de die de geweuschte hulp minder gerechtvaa zouden doen schijnen, ongunstig op Uw hebben gewerkt. Het Bestuur der Visscherjen op de Schelde en Zeeuwsche Slroomen (wg.) J. F. FOKKER, Voors (wg.) F. LEO DE LEEUW, Seci De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) T. v. B., 49 jaar, werkman te lerseke, thans te Middelburg in hechtenis, beklaagd van meineed, vrijgesproken met bevel tot onmiddellijke iuvrijheidsstelliug. De eisch was, zooals wij meldden, een jaar een d< J0 MM tn bo b eel' gna er htg< wen li* ireeg' eeta lem I., I Di. G' D F 'olt G< OESTERS. De broedval is dit jaar prachtig te no Wij zagen o.a. eenige schelpen, welke vo bezet waren met broodjes. Als vanzelf ki deze niet allen oesters worden en dit is vt deskundigen gelukkig ook, met het oo overbevolking, doch wanneer een vierde gi van deze broedjes behouden blijft, kunnen ons de belanghebbenden alleszins tevreden De groei houdt zich ook voortreffelijk. Voor alles is het nu te hopen, dat de al in het aanstaande seizoen goed is, aa qualiteit zal het niet liggen, want deze is Wie weet echter, welke verrassingen ons te wachten staan. Laten we echter geen voor den tijd hebben. MOSSELEN. Van 1722 Augustus werden van Bru b verzonden naar België en Frankrijk 4140 t( mosselen voor f0.80 tot f2.60 per ton. 550 balen mosselen werden voor f 2.1 f 2.50 verzonden naar Engeland, Hollai Duitschland. Tholen. Gedurende de laatste acht dagen van hier verzonden 700 balen mosselen Holland, België en Duitschland voor f 2,! f 2,50 per baai naar kwalitiet. Van 1219 Augustus werden vanuit P pine verzonden 2140 baleu mosselen naar en Frankrijk voor frs. 5.frs. 6 50 pe Aan Nederlandsche en Belgische venters nog 3140 H.L. mosselen afgeleverd. Zee mosselzaad gold f 1.40 f 1.55 per ton welken prijs 300 tonnen gedurende die verhandeld ziju. 29 Manden garnalen 1 naar het buitenland verzouden. ipe: iz& bo Bt 'ge iral Te Y Gravenhage is geslaagd voor de teekenen l.o. de heer J. Ponlnsse, leerhui ate den heer J. Hekkert te Tholen. St. Maartensdijk, 20 Auge. Ten overital on notaris Meulenberg werden heden avond ten ve fijt van den heer L. A. Bentschap Knook, public kocht: 15 percèelen te velde staande aardap de prgzen varieerden van f91 tot f 152 perb geinet, en 10 perceelen suikerbieten, waan prijzen varieerden van 1115 tot f158 per bl. ooi be ten Naar aanleiding van het indertijd aan het Bestuur der Visscherijen door vele pachters ingediend verzoek om kwijtschelding of vermin dering vau de op 1 Mei jl. verschenen pacht sommen, werd dd. 15 dezer door requestrauteu het volgend antwoord ontvangen „In antwoord op Uw verzoek om kwijt schelding of vermindering van de op 1 Mei 1908 verschenen pachtsommen, wegens malaise in den oesterhandel, machtigt de Minister van Financiëo ons U mede te deelen, dat U tot 15 October a s. in de gelegenheid wordt gesteld de op 1 Mei jl. verschenen, nog niet betaalde pachtsommen zonder bijbetaling van rente aan te zuiveren. Z.Exc. acht de gevraagde kwijtschelding of vermindering als algemeene maatregel niet weu- schelijk, omdat nu en in de toekomst alle pachters van Staatseigendommen (dus ook van andere dan schelpdierenvisscherijperceelen) bij malaise in hun bedrijf zich daarop zouden en zonder twijfel ook zouden beroepen. Mocht U evenwel meenen in Uw bijzonder voor geheelen of gedeeltelijken afslag van pacht in aanmerking te kunnen komen, dan wiaagt,L' 0p oij ons Destuur open yan de noodige bescheiden, Heden is het te Raamsdonksveer dat dagelijksche voorbeeld kiezen van de werkdai der Pink Pillen, in gevallen van bloedverarra zwakte van het zenuwstelsel. De Pink Pillen' te Raamsdonksveer verscheidene personen gi en onder anderen Mevr. E. van Vugt, die ged langen tijd leed aan een verderfelijke bloedar 8 volgens haar eigen uitdrukking. Mevr. Vaif was zoo verzwakt dat zij zich niet meer kon houden hare beenen weigerden haar te en dit enkele voorbeeld zij voldoende om zi< staat van belangrijke lichaamsverarming wai verkeerde, voor te stellen. Mevr. Van Vugl vergeefsch verscheidene middelen beproefd h geheel en al ontmoedigd, wat gemakkelijk grijpen is. Zij heeft den goeden inval geh laatste poging te doen om zich te genezen, do 8*°' van de Pink Pillen te bedienen, en zooals a!' van dit merkwaardige geneesmiddel gebruik heeft zij oumiddelijk al de waarde er van I l,# schatten door het gevoel van verlichting ,VI ondervond na een eerste doos te hebben ge Zij heeft zich, naar zg zelve zeide, tot voelen weerkeerenhaar eetlust, die te voren|. val lig was, werd zeer goed en zeer regel mal .PJ« kwam haar voor dat een warmer, een overvJ bloed door hare aderen stroomdehaar bic maakte plaats voor een irissche kleur en zij nieuw haar huiswerk verrichten zonder de vermoeienis te ondervinden. Na gedurende eenigen tijd dat weldadige te hebben gebruikt, heeft zg een volmaakte g *aa verkregen. Wij vestigen de aandacht van alle en' op deze genezing. Er zijn zeer weinigen w zondheid niet te wenschen overlaat, en het der Pink Pillen is bijzonder gunstig voor de vi Deze pillen geven bloeden men kan in gemeen zeggen dat het der vrouwen aan blo breekt. Zij hebben ook een krachtige werkinj zenuwstelsel, en het zenuwstelsel der meeste is zwak. Wij raden een proef met de Pink aan in de volgende gevallenbloedarmoedi meene zwakte, vermoeienis zonder merkbare slechte spijsvertering, verschietende pijnen, van te hard werken. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou«l Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor en omstreken bij J. Groenewege te Tholen Pnttor apotheek Hoogstraat Tholen. a -.i» verder bg verschillende Apothekers ei i drogisten. Prgi f 1,75 de dooi, f 9, per 6 doozepi he beg' ver de d h PU ard raai w« be I idei en iek P' leic kei Pil; eefi M

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2