\XN Gemengd Nieuws. i Willem boog mu en zeide,Ik heb zeker V ISSCUEKIJ. Uitslag verkoopingen enaanbested 5? 11 S a Te Rotterdam is een jongetje van vier weken gestorven tengevolge van het toedienen van aftreksel van papaverbollen, meer bekend onder den naam van slaapbollen. Het aftreksel was het kind door de groot moeder, ten huize van wie het verpleegd werd, ingegeven omdat het onrustig was. Vermoedelijk is de hoeveelheid te groot geweest. Nabij Halsteren is gisterenvoormiddag het huis met landbouwschuur van J. v. Thillo geheel afgebrand. De inboedel kon gedeeltelijk worden gered. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. In de Leidsche vaart onder Heemstede heeft een Duitsch meisje wegens familieomstandig heden, getracht zich van het leven te berooven. Zij werd door een heer gered en tot bewustzijn gebracht, doch is daarna overleden. De Kinderherstellings- en vacantiekolonies mogen zich in de medewerking van het publiek verkeugeD, er zijn zooveel aanvragen om plaat sing ingekomen dat alle kolonies voor den zomer bezet zijn. Dat voor de kleinen een verblijf buiten, gunstig werkt, blijkt uit de resultaten die werden verkregen, de kinderen gedijen goed, gemiddeld werd een gewichtstoename verkregen van 5 pond. Vreemd is echter dat er zooveel aanvragen komen voor de maanden tot en met Augustus en juist voor de Septembermaand, die toch algemeen vele mooie dagen heeft, zoo weinig aanvragen zijn. 'tZou jammer zijn indien de in deze maand open komende plaatsen niet bezet konden worden, de dames ziju aaugenomen, ter wijl ook het personeel voor de verzorging aan wezig is en er nog tal van kinderen reik halzend uitzien naar een verblijf in milde lucht. Hoe voor afwisseling der kleinen wordt gezorgd blijkt uit de organisatie van feestjes zooals o.a. te Egmond werd gehouden. Geen Kolonie vertrekt of de kinderen hebben hun feestje gehad. Steeds wordt het gehouden in de laatste week. Dan heeft loomheid en slapte plaats gemaakt voor levenslust en kracht. Het gelukt altijd aan de dames, afwisseling in de kinderpretjes te brengen. De feestjes loopen steeds prachtig. De kinderen zijn in de verschillende tehuizen in groepjes verdeeld. Elk groepje te Egmond zyn er 12 in 8 tehuizen had tevoren al plannen gemaakt, in overleg met hun juffrouw. Half 4, na de middagrust, togen allen naar 't strand. Direct waren zij aan het werk. Overal spitten en graven. De een bouwde een huis, de ander een fort, een derde groep besteedde alle aandacht aan een tuinaanleg, waarvoor schelpen eu planten waren medegebracht. De ii»;y, be staande uit enkele grootere jongis en meisjes, iïfti ttS lüGêlhjkc tu«A. De mededingers waren echter tevreden over den uitslag. Telkens een hoera, wanneer een der groepen een hoofdprijs ontving. Na afloop werden de kinderen getooid met kleurige mutsen en strikken, met rosetten en vlaggen. Vóór het groote huis, d.i. ^Kerdijk", staan lange tafels met loopers en bloemen, ker sen en tulband. Het werken geeft eetlust. Als de tafels leeg gegeten en de chocoladeketels leeg gedronken zijn, wordt er gedanst en ge zongen, gewandeld in één lange rij van 135 kinderen, met alle dames en zelfs de dienstmeisjes en de beide knechts. Eindelijk een vertelling om uit te rusten en dan naar bed. Volgende maand zullen in gebruik worden gesteld frankeerzegels, aanvankelijk van 1 en van 5 cent, voorzien van een gomsoort, die, volgens genomen proeven, na bevochtiging beter moet hechten dan de thans gebruikte. Een landbouwer te Elburg wilde juist vóór de tram nog even met paard en wagen de rails oversteken, met het gevolg, dat de wagen totaal in stukken werd gr reden. Het spoedig stoppen van den machinist heeft ernstiger ongelukken voorkomen, hoewel het nog een raadsel is, dat de eigenaar er zonder kleerscheuren is afgekomen. Hoe gevaarlijk het is in een reeds bran dende kachel petroleum te gieten, is weder te Wiusuin gebleken. Eeu bewoonster van een daar liggend woonschip gooide petroleum op de reeds smeulende brandstof in de kachel, de oliekau sprong uitelkaar en in een oogwenk stond de vrouw in brand. Door de ongelukkige in het water te werpen slaagde men er in de vlammen te blusschen doch ze was hevig verbrand. Een vrouw die geroepen werd om hulp te verleenen schrok zoo van den aanblik van de deerlijk verbrande, dat zij bewusteloos neerviel en eenige oogenblikken later was overledeu. Een 16-jarige jongen ging Woensdag te Arnhem in den Rijn zwemmen, tegenover de remise van de stoomtram. Hij geraakte in een diepte en zonk. Zijn makkers die hem niet kondeu redden, haalden hulp, doch te laat. Een half uur later is zijn lijk opgehaald. Woensdag wilde een heer van middelbaren leeftijd op de Kruiskade nabij de Lijnbaanstraat op het voorbalcon van een in beweging zijnden motorwagen van lijn 5 der electrische tram springeu. Hij viel en kwam onder den bijwagen, die hem over het lichaam ging. Het linkerbeen werd nabij de heup nagenoeg afgereden, de ingewanden puilden uit het onderlijf, het rechter been brak op verschillende plaatsen. Gebracht naar het ziekenhuis, was hij bij aankomst reeds overleden. Volgens op hem gevonden visite kaartjes is de overledene vermoedelijk een apotheker uit Bern, in Zwitserland. ONWEER. Te Nijmegen ontlastte zich een zwaar onweer. Op twee plaatsen in de bliksem inge slagen bij het fort Sprokkelenburg, aan den Bemmelschen dijk, en iu de woning van een wegwerker. Ook een herberg is afgebrand audere huizeu werden niet ernstig beschadigd. Onder Doetinchem sloeg de bliksem in de woning van een landbouwer. Het perceel brandde totaal uit. Ook in een buitenwijk is de bliksem inge slagen waardoor een vrouw, vermoedelijk door den schrik, haar spraakvermogen geheel kwijt is. Ook te Deventer sloeg de bliksem in een groote boerenplaats gelegen onder Colmschate, en brandde geheel af. Een gemetselde schuur en een zaadberg bleven behouden. Door het flink optreden van den knecht werd al het vee Te Malden heeft een ernstig ongeluk plaats Terwijl de ouders uit waren, was hun eenig zoontje van 10 jaar aan het koe hoeden en had het touw om zijn lichaam gebonden. Het anders zoo makke dier sloeg op hol en sleepte het kind een 60 pas mee over den ougelijkeu weg. Be wusteloos werd de jongen opgenomen en terstoud geneeskundige hulp ingeroepen. Dat er in den haudel nog overal geld te verdienen is, blijkt uit het volgende. Uit Zuid- Mexico worden doode vliegen uitgevoerd naar Engeland. Tonnen vol gaan er heen om gebruikt te worden tot voedsel van vogels in kooien. Men waarschuwt echter tegen den invoer, omdat men bevreesd is voor overbrenging van be smettelijke ziekten. In een plaatsje bij Stockholm gelegen viel in 1876 een dertienjarig meisje op school over een leerboek in slaap. Dat is nu niet. zoo vreemd, maar wat wel vermelding verdient, zij werd niet wakker vóór Woensdag 1.1. Zij ont waakte als eeu volwassen vrouw van 45 jaar, want haar lichamelijke groei was doorgegaan. Haar geestelijke ontwikkeling is echter blijven staan op de hoogte van het schoolboek waarover zij in slaap viel. Zeer zeker een merkwaardig geval. De vrouw van Vere Gonld, die met haar man te Monaco een dame, die op bezoek kwam, vermoordde, het lijk in stukken sneed en in een kuffer mee op reis nam, is iu de gevangenis aan typhus gestorven. Een verschrikkelijke scheepsramp wordt uit Canton gemeld. Daar is Maandag de passa giersboot Yingking gezonken. Twaalf opvareudeu werden gered, <jagevèer driehonderd worden vsisaist. Te Lissabon heeft de politie in een voor stad een bergplaats van bommen en wspenen gevonden, en daarmede iu verband vele menscben gevangen geuomen, o.a. eenige officieren. Het hoofd van de geheime politie schijnt te meenen, dat hij een uitgebreid komplot van de republi- keiusche partij op het spoor is. Iu Villeneuve bij Parijs ziju groote wan ordelijkheden voorgevallen, als gevolg van eene algemeeue staking iu de bouwvakken welke voor den tijd van 24 uur geproclameerd was, tot bet houden eener algemeeue betooging. Een ernstige botsing had plaats tusschen betoogers en troepen. De laatsteu, bestaande uit dragouders, wilden de stakers tegenhouden, waarop uit den hoop revol verschoten werden gelost, terwijl steenen werden geworpen. Een onderhandeling leidde tot niets, waarop de troepen chargeerden en de betoogers verdieveu. Een van de vele barricaden welke de stakers opgericht hadden, werd vermeesterd, waarbij eenige dooden en gewonden vielen. Men is zeer onder den iudruk van 't gebeurde. De laatste dagen zijn te Astrakan elf gevallen van cholera voorgekomen, waarvan eenige met doodelijken afloop. De geheele omtrek van de rivier Don" is door de gevreesde ziekte bedreigd verklaart. Nabij Parijs is eeu groot ongeluk gebeurd met een automobiel. Sauds, schoonzoon van den Amerikaanschen inilliardair V ander bilt, reed met zijn chauffeur nabij Poissy. Hij reed uiet eeu ontzettende vaart van ongeveer 1UU K.M. per uur. Plotseling brak een der raderen van de auto en deze sloeg tegen de boomen langs den weg. Sands kwam onder het rijtuig, zijn chauffeur ernaast met de voeten eronder. Dadelijke hulp kon niet verleend worden aangezien de automobiel iu brand was geraakt. Toen alles uitgebrand was, haalde men öands vanonder de wrakhoop weg. Hij was één van zijn beenen kwijt en overleed weldra. De chauffeur kwam er goed af; hij had alieen eenige lichte kneuzingen en brandwonden bekomen. De haven van HoDgkong is door een wervelstorm geteisterd, waarbij iu den tijd van twee uren een aautal vaartuigen ten gronde is gegaan of zware averij kregen. Een Eugelscbe torpedobootvernieler leed schipbreuk, maar de geheele bemanning kon gered worden. Iu het naburige Kowloon werden 15 Chiueesche huizen omgeworpen en vele andere beschadigd. Het aantal slachtoffers bleef daar gering, omdat de bewoners door het observatorium tijdig werden gewaarschuwd, dat de typhoon werd verwacht. Er moeten echter in 't geheel door den typhoon 2000 menscheu zijn omgekomen. Venezuela. üf" Venezuëla Aiüefl Wül.a- Zuid-Air mu de bestaande -10 z*jn toekomstige schoon*, x .er hem ACtiS. tonen en 2 koloniën. Zij telt 2 V2 milioen inwo ners, meest mulatten, afstammelingen van blanken en negerinnen, en zambo's, afstammelingen van negers en inlandsche vrouwen en bovendien 45000 vreemdelingen. De oppervlakte van het land is ruim 30-maal die van Nederland. Aan het hoofd der republiek staat als president Cipriano Castro, die zich do>r een oproer van het bewind heeft meester gemaakt en zich daarin op gewelddadige wijze handhaaft. Geraken zijn tegenstanders hun leven niet kwijt, dan toch zeker hunne vrijheid. Cipriano heeft het ontegenzeggelijk ver gebracht in de wereld begonnen als muilezeldrijver, is hij nu president met dictatoriale macht, terwijl men zijn ver mogen schat op 100 millioen gulden. Tegenover Venezuëla liggen eenige Neder- landsche eilanden, waarvan Ouraijio het voor naamste is, welks inwoners hoofdzakelijk bestaan van den handel op Venezuëla. Nu is de heer Castro, die het al met de Engelschen, Duitschers en Franschen aan den stok gehad heeft, boos op de Nederlanders en speciaal op den heer De Reus, die ons laud iu Venezuëla vertegenwoordigt. Of zulks is, omdat genoemde heer indertijd geen gunstige schilderij heeft opgehangen van den toestand in dat land, wat als minister- resident dan ook wel eeu beetje onvoorzichtig was, dan omdat men in Curagao een schoener die uit Venezuëla kwam, in observatie-quaran taine heeft gehouden, dat moet Dog uitgemaakt worden, maar zooveel is zeker dat de heer De Reus niet langer in zijne betrekking door de regeering van Castro erkend wordt en de ver scheping van alle goederen voor en yan Vene zuëla op CuraQ-io verboden is. Castro ging zelfs nog verder de Curafaoënaars, die wegens de pest uit La Guayra gevlucht waren, heeft hij bij hunne terugkomst het land ontzegd. Daar de bron van bestaan voor Curasao is overschepiug als transitohaven, en daar vele inwoners van deze eilanden hun bestaan in Venezuëla vinden, is dit een zware slag voor de kolonie Guray-io. Castro heeft bevel gegeven geen schepen tusschen Venezuëla en deze eilanden uit te klaren. De schoeners, die alle op Venezuëla varen, liggen gemeerd in de haven van Curagao. De Amerikaanscbe stoomers, die goederen voor Venezuëla brengen, zullen weldra Cur»9ao niet meer aandoen, omdat overscheping verboden is. Ook heeft Castro Trinidad met een verbod van overscheping willen treffen. .Engeland heeft hem toen beantwoord met vrijen uitvoer van wapenen enz. uit Trinidad naar Venezuëla. Zooals de Amigoe di Curaqao terecht zegt „de hartader van Curapao is afgesneden". Komt er geen wij ziging in dezen toestand dan gaan de eilanden te gronde. Volledige inlichtingen over den toestand zijn door onze regeering nog niet gegeven, maar komt er niet spoedig eene ontspanning in den toestand, waarop bij de bekende koppigheid van Castro niet te rekenen valt, dan moet er een oorlog volgen voor de eer, maar waarbij verder ook niets te redden valt. Geen plezierig voor uitzicht bij den minder gunstigen staat van 's Rijk8 geldmiddelen. Wkbl. Z.Vl. Er is kort te Ierseke bij de kreeftenvangst een nieuw vischtuig in gebruik genomen, dat goede resultaten geeft. Maar de vraag is ge rezen en Maandag voor het kantongerecht te Goes behandeld, of het wel gebruikt mag worden. De vraag was, of het vischtuig een korf of een fuik is; in 'lliatste geval is het verboden. De zaak is uitgesteld tot 7 September. LANDBOUW. Oud-Vossemeer. Het „beschot"' van het koolzaad valt geducht tegen; personen die op 11 12 HL. per gemet rekenden, dorschen niet lueer dan 8 a 9 HL. Ook de prijs is niet zoo hoog als het vorige jaar. De nonvlinder is in de dennenbosschen te Schijf nabij Rozendaal, thans ook aanwezig. Schooljongens hebben reeds verschillende exemplaren gevangen. Maatregelen worden beraamd om deze plaag op al- doende wijze te bestreden. In Tilburg werden de laatste week weder 260 pond nonvlinders ingeleverd zoodat er weder ruim 1 millioen dezer insecten zyn onschadelyk gemaakt. Ook is tot groote schrik der eigenaars in de te Waalwyk gelegen bosschen de nonvlinder gezien. Kr zijn maatregelen tot bestrijding genomen. L A N D B O U W-V E ET E E L T By de in het voorjaar 1908 in Zeeland gehouden stierenkeuringen werden o.m. bekroond Foorkeuringen. Te St. Annaland. Jupiter, M. C. Steendijk, Stavenisse, Jan, L. Bruijnzeel, St. Annaland, Willem, N. Kodde, St. Annaland, Cesar, B. Kodde, St. Annaland. Te Poortvliet. Tromp, Wed. I. P. Hage (Reygersb.), St. Maartens dyk, Izak, C. W. Snyder, Oud-Vossefftaeig leefde, C. Bestebroer, Poortvliet. JohannjfQ0nde, logeerde Wilde, St. Maartensdijk. u' VVilly niet meer Oud-Vossemeer. Victor J'a hij wist zich dat speel- Premié *v no8 200 goe(* te berinneren. Hoe uad hij nog in later jaren aan haar gedacht, uoewel hij haar niet meer gezien had. Spoedig daarna verschenen de ouders en na nam het gesprek een andere wending en ver dween de losse toon, waarmee de jongelui zich zoo amuseerden. Nog voor dat Albert uit den tuin kwam waa Willem reeds vertrokken. (Wordi mvolgd), St. Maartenidijk. Ie prys f 30, Cesar, van C, broer te Poortvliet. 2e prijs f30 niet toegel Te Oud-Vossemeer. Stieren met minstens twee breede tandt le prijs f 80, niet toegekend. 2e prijs 1 van B. Kodde te St. Annaland. Stieren met nog geen tweede breede tand le prijs f 30, niet toegekend. 2e prijs j van C. W. Snijder te Oud-Vossemeer. 5P Ten overstaan van notaris Meulenberg Maartensdyk werden, ten verzoeke van de en erven van den heer D. J. Christiaanse, wijzing verkocht de volgende perceelen op w 29 Juli. A. Gemeente Tholen. Koop I. Een woon- en winkelhuis, bergp erl aan de Dalemsche straat, de heer Schilperoort voor f 3300. Koop 2. Een woon- en winkelhuis en de Kerkstraat de heer W. A. Donken voor Koop 3. Een woonhuis, schuurtje en erl Voorstad de heer A. de Wilde voor f 740. Koop 4. Een schuur met erf en tuin in de straat de heer D. L. Schilperoort voor f91( Koop 5. Drie stukken bouwland en in Mosselhoek, de heer W. A. Donken per gemet. Koop 6. Drie stukken bouwland en zijka Mosselhoek, de heer Jan Quist, Az. voor gemet. Koop 7. Drie stukken bouwland en zyfe in Mosselhoek, dezelfde voor 19J5 per gem Koop 8. Twee stukken bouwland en zij in Mosselhoek, de heer L. M. Geluk, Jz. vo~ per gemet. Koop 9. Drie stukken bouwland en in Mosselhoek, de heer W. Baaij voor f 700 Koop 10. Drie stokken bouwland en zij in Mosselhoek, dezelfde voor f 705 per gi Koop 11. Een perceel weiland en zijk Mosselhoek dezelfde voor f 740 per gemet, Koop 12. Twee stukken bouwland en in Mosselhoek, den heer C. Quist voor 1 800 pi e Koop 13. Twee stukken bouwland en zijk in Mosselhoek. de heer Stoffel Quist voor f 845 Koop 14. Di ie stukken bouwland en in Mosselhoek, de heer B. W. Schot voor gemet. Koop 15. Vier stukken bouwland in Mo dezelfde voor 1910 per gemet. Koop 16 Vier stukken bouwland, water zijkantweg in Deurloopolder, dezelfde voor gemet. Koop 17. Drie stukken bouwland en z, In Deurloopolder, dezelfde voor f 855 per gi Koop 18. Drie stukken bouwland en in Deurloopolder, dezelfde voor t 835 per Koop 19. Twee stukken bouwland en zij in Deurloopolder, dezelfde voor 1 780 per gf Koop 20. Twee stukken en twee hoekei land en zykantweg in Dearloopolder, voor f775 per gemet. B. Gemeente St. Maartensdyk. Polder Uiterst Nieuw land. Op Donderdag 30 Juli Koop 21, groot 5 gemeten 106 roeden (I e voor 1 954 per gemet, de heer M. P. Groe Koop 22, groot 5 gemeten 2381/2 roeden voor f801 per gemet, de heer C. Bazen. St. Maartensdyk, 30 Juli. Door het Bot! het Waterschap St. Maartensdyk werd hede steed eene dyksverhooging van den zeedijk polder Oudeland. Inschryvers waren de hh F. P. J. Polderman, St. Maartensdyk f 11 10e J. Knuist, f 11 J. v. Oost Az. f 10 Laatstgenoemde is als minste inschrijver gegund. Bij gehouden openbare verkooping van sl te Scherpenisse op Donderdag 30 Juli is de o alsvolgt le perceel door I. van der Jai f 32, 2e perceel door A. de Ryke voor perceel door J. van Houdt voor f 32. Zij r «s1 i« ii' li Weinig menschen kunnen zeg| gb dat de warmte hen niet hindert. IV lydt niet, maar de meeste lieden bei gen zich over vermoeienis,over veris dering van kracht. De eetlusl afwisselend, grillig, de spysverter langzaam, de maag van streek. Ne een of twee Pink Pillen by iede maaltyd gedurende de warmte en bruik ov_erlep_kgr jgws -S' H co lO CO r—I n' M f rl Ifl N t-' CO o ci O r-H *0 c* CO M fli' M CO CO -f eo in t* r N O CO CO eo t— oo oi O Ct CN c^l c

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1908 | | pagina 2